Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

melanoma

Opiekun medyczny

Polecane posty

Gość Absolwent_OM
Miałem na myśli kursy około 3 miesięczne, które zrobiły się popularne, nazywając się kursami opiekuna medycznego, jednakże w konsekwencji nie dającymi tych samych uprawnień. Zastanawiam się czemu zamieniają wykształcenie policealne na kurs kwalifikacyjny. To oczywiście z jednej strony duża szansa dla niektórych i to dobrze, Wiadomo Stokrotta - próbuj bo warto! Zastanawiam się tylko jaki będzie efekt końcowy tych wszystkich przemian... Oby wyszło na dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Absolwent_OM
Nie wiem jaka jest minimalna stawka, ale przypuszczam, że taka jak najniższa krajowa przy umowie o pracę. Według niektórych wyliczeń średnia zarobki na całą Polskę to ok. 1200zł na rękę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traviata1
Piękna praca.Tu trzeba poświęcenia.Może do tego trzeba dojść przez życiowe doświadczenia i niełatwe przeżycia.Moja przyjaciółka zmarła na stwardnienie rozsiane.Nie wiem kto przy niej był w ostatnich chwilach?Człowiekowi należy się szacunek i godność do końca.Cokolwiek miałoby to znaczyć. Grażynko , Tobie poświęcam moją naukę i pożniejszą pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotta
Traviata uważam, że praca OM ma sens tylko z takim podejściem jak Ty masz. Jeżeli w człowieku jest pokora i chęć niesienia pomocy innym to warto uczyć się w tym kierunku. Wtedy OM ma satysfakcję z wykonywanej pracy. Z podejścioem do sprawy, że chodzi tylko o wycieranie tyłków za 1200 zł -nauka w tym kierunku to strata czasu i pieniędzy. Bliska mi osoba odeszła 3 lata temu na raka wątroby , umarła w szpitalu. Wiem jak ważna jest dobra opieka w takich chwilach. Niby zwykłe rzeczy- poprawienie poduszki, zmiana pozycji, podanie wody, ale jednak tak istotne dla osób obłożnie chorych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość livadia
ja jestem osoba cyniczna , nihilistyczna , pozbawiaona idealizmu - dla mnie w pracy liczy sie tylko wysokosc wypłaty i uwazam ze lubienie niskopłatnej pracy to idiotyzm, po co wybieraja ludzie gówno płatne zawody służebno-opiekuncze? j a bardzo podziwaim takie osoby ale ze swoim materializmmem to ja nigdy bym nie chccilala pomagac komus za groszową pensję a co dopieero za darmo-pieniądz jest dla mnie najważniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotta
Livadia i dobrze... Jeżeli kasa jest dla Ciebie najważniejsza, to wybieraj inny zawód. Ja akurat w tej kwestii nie mam problemów. Mamy z mężem firmę, z której absolutnie nie zamierzamy rezygnować i to jest nasze zródło utrzymania.Mamy dzieci, firmę , a mnie do szczęścia jednak czegoś brakuje... Spełnienia właśnie tego marzenia. Zawsze chciałam pracować w służbie zdrowia. Co do pensji to może z czasem zarobki wzrosną... poza tym zawsze można pracować prywatnie u kogoś w domu, lub wyjechać np. do Niemiec. Tam jest sporo ofert pracy dla opiekunów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jorinnda
ja rozumiem -dla bliskich wsystko-a dla obcych niech sie wala-mam ich w de-swiat mnie wyleczył z idealizmu juz w szkole-nie znosz e ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Absolwent_OM
Znowu ten sam nudny troll forumowy się zalęgł tutaj? Masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inga 24
Moja koleżanka poszła na opiekunke w domu pomocy społecznej, trwa ona 2 lata, wydaje mis ię ( z nazwy bynajmniej :P ) ze Opiekun medyczny to wyzsza szkoła jazdy- dlaczego trwa rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Absolwent_OM
Opiekun medyczny to inna szkoła jazdy. Rzekłbym różna. Opiekun medyczny jest dedykowany do pracy w szpitalu w pierwszej kolejności. Więc przez rok koncentruje się na anatomii, fizjologii, patologii, psychologii i zajęciach związanych z opieka nad osoba chorą i niesamodzielną w środowisku szpitalnym (w tym także zabiegów higienicznych i pielęgnacyjnych). Opiekun w DPS, jak sama nazwa wskazuje jest dedykowany do pracy w Domu Pomocy Społecznej, więc posiada przedmioty przydatne do pracy w środowisku DPS-u, w tym także np. arteterapię, gerontologię, dzięki czemu może zająć się mieszkańcem domu całościowo organizując mu wolny czas, zapewniając przyjazne środowisko funkcjonowania w DPS. Inna specyfika pracy, inne podmioty opieki inna szkoła. Opiekun medyczny koncentruje się z kolei na zaspokajaniu potrzeb bio-psycho-społecznych ale pacjenta w szpitalu. Pacjenta, który najczęściej (choć wiadomo różnie jest) jest tam tylko przez krótki czas i który ma różnorodny personel dedykowany do różnych rodzajów opieki (fizjoterapeuta, pielęgniarka, lekarz, psycholog, itd.). Nadto wydaje mi się, że praca opiekuna medycznego to praca wymagająca w bardzo dużym stopniu nabycia umiejętności praktycznych i chyba pierwszy rok pracy w szpitalu stanowi nieformalne dopełnienie szkoły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inga 24
Jaka wyczerpujaca odpowiedż :D W ostatnich latach byłam kilka razy w szpitalu, i nigdy nie spotkałąm tam opiekuna medycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotta
Mam dołka, pojechałam dzisiaj dostarczyć dokumenty do szkoły i Pani mnie poinformowała , że jednak nie wystartują z kierunkiem od września, bo jest za mało chętnych... Ostatecznie znalazłam Kurs Kwalifikacyjny Opiekuna Medycznego w Chrzanowie. Kurs jest bezpłatny, zajęcia 3 razy w tyg. Niestety na razie mają tylko 6 chętnych osób , a do rozpoczęcia kursu potrzeba 20. Zawiozę jednak papiery i będę czekać na rozój wypadków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poraniona sarna
Ja mam dyplom i nic mi po nim pracy i tak nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pracuję w szpitalu od wielu lat i szczerze mówiąc nigdzie nie widziałam zatrudnionych opiekunów medycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotta
Dla osób z Krakowa i okolic z zawodem OM. Niemam pojęcia jakie są zarobki, nie znam też żadnych szczegółów, a ofertę wygrzebałam w necie http://www.scanmed.pl/kariera/kariera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotta
Wybaczcie "nie mam" łacznie napisane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie 07.09. odebrałam dyplom.... i było co oblewac... praktyczny na 97 % to dla tych co pisali abym nie była pewna zdania egzaminów... odemnie z klasy zdali wszyscy dziewczyna z klasy równoległej nie zaliczyla praktycznego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhghjvv
Kogo to dziwi, gdy zdaje się mając wtyki- o których sama pisalaś, takim powinno się dyplomy odbierać :o wszędzie tylko przekręty, dyplom po znajomości, póżniej praca-= polskie piekiełko skorumpowane- nie gratuluje NIE MA CZEGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhghjvv
" 21:07 [zgłoś do usunięcia] madziuchna 04 Hej tydz.temu zdałam egzamin państwowy z opiekuna medycznego" Wyniki 30.09. 2012 panienka wie że zdała w dniu egzaminu!! :o po czym ktoś pisze że NIE MOZE WIEDZIEĆ IŻ ZDAŁA odpisuje: " 16.07.2012] 16:57 [zgłoś do usunięcia] madziuchna 04 dowiadujesz się w szkole 31.08 dostaja z OKE wyniki... Nam kazali dowiadywac się od 3.09. Wiem ze zaliczyłam bo dobrze napisalam plan dzialania i wykonałam zadanie zgodnie z algorytmem A niemoge napisac skąd wiem na 100% sorki..." bez komentarza......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gladiolla-
ja jestem całkowiecie obojetn a na los innych a w pracy najwazniejsz a jest dla mnie wysokosc wypłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadal nie mam pracy!
Powiem Wam, ze jestem już naprawde wkurzona 😠 zrobiłam szkołe, praktyki, bardzo dobrze zdałam egzaminy, mam dyplom. Poza tym kurs pierwszej pomocy,doświadczenie w opiece nad chorymi z SM znam język migowy a pracy jako opiekun nie moge dostać ani w szpitalu, ani w żadnym dopmu pomocy społecznej! Co ja mam zrobić? Nie pochodze z małego miasteczka... Matka mojej koleżanki pracuje w dps be żadnego wykształcenia w tym kierunku :o a ja po szkole, z zawodem nie mam pracy...... Jestem rozczarowana, czuje że straciłam czas w tej szkole :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kayerra
to czmeu chcials pomagac inym za gówniana pensje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kayerra
j a jestem całkowicie obojętna na los innych -kas a jest najwazniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadal nie mam pracy!
Bo ja bardzo chciałam pomagać. Dla mnie to wymarzony zawód, tylko że pracy brak :o Moge zarobić 1.500zł i będzie dobrze, ale jak narazie to ani pracy ani wypłaty/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kayerra
zawody sluzebno opiekuncze - baardzo sfeminizowan esa gównopłatn e- nie warto sie w nie pakowac-ja ludzi nienawidze- i nigdy nie chcilam komus pomagać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belusia
Witam. Mam małe pytanko : czy ma ktoś może notatki z kierunku opiekuna medycznego i może je udostępnić ? Proszę na e-maila 1102198022@wp.pl dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skiflak
Hej, ja też bym chętnie się zaopiekował takimi notatkami. Z góry dziękuje. skiflak@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bena20
Poprosze o notatki z opiekuna medycznego .. Mój e-mail bozenacalka18@tlen.pl z góry dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość om.
Dyplom zdalam w tym roku .07.09.12 zlozylam podanie o prace do szptala i po 3 dniach u mojemu zaskoczeniu dostalam telefon ze szpitala ze mam sie zglosic do kadr, wiec sadze ze zapotrzebowanie jest .Nie liczylam na tak szybkie znalezienie pracy .To ze marnie platna to fakt ale jest to najwazniejsze i jeszcze jedno tą prace trzeba lubić, prace z pacjentami, podopiecznymi a ich usmiechu nic nie jest w stanie zastapic.to najlepsza zaplata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×