Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

melanoma

Opiekun medyczny

Polecane posty

Gość Borys0506
Do Anna-Zdawałem nowy egzamin zawodowy,różni się trochę od starego.Jest opisany przypadek chorej-trzeba wykonać kilka krótkich zadań,"opisówka" też trochę inna(działania opiekuna medycznego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acha1986
Do Borys- mam egzamin za kilka dni. Czy mógłbyś napisać coś więcej. Co konkretnie było do wykonania. Czy faktycznie 120 minut na wszystko. Na co bardziej zwrócić uwagę. Z góry dziękuję. To nowy egzamin, więc sam rozumiesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria M
WITAM , zastanawiam się nad kierunkiem opiekuna jak wszyscy czytałam Państwa wpisy ,proszę mi powiedzieć czy np po tym kierunku mozna pracować na oddziałać szpitalnych ale dziecięcych ? Mam również ukończonego terapeutę zajęciowego . Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Borys0504
Do Acha1986-jak mam się z Tobą skontaktować?Podaj jakiś tymczasowy email-bez obaw!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Acha1986
Do Borys0506 i Borys0504 (???)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Borys0504
Do Acha1986-adres po @02 czy o2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Borys0504
Do Acha1986-Borys0504,Borys0506 to ja -pomyliłem cyferki-odpisz na email

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jutro mam testy z Opiekuna Medycznego.Czy gdzieś znajdę już rozwiązanie tego testu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferrtret
Ja zdawałam w zeszły roku więc to był "stary" egzamin. Na praktycznym był opisany przypadek osoby chorej i lista poleceń do wykonania. Trzeba było wszystko zaplanować, zgromadzić potrzebne środki i wykonać zadanie (na manekinie :-p. Ogólnie nie było trudne - mycie, przebranie, przesadzenie na wózek i nakarmienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferrtret
A testy są proste. Ja się do nich nie uczyłam (tyle co wyniosłam z zajęć) i zdałam bez problemu na ponad 80%. Zresztą nawet osoba nie ucząca się na OM uzyskałaby te 50% pkt bo dużo pytań jest po prostu "z życia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w tym roku skończyłam opiekuna medycznego - w moim mieście jest 5 szpitali i 4 zakłady opiekuńcze,w których nie ma ani jednego etatu dla tego zawodu , mało tego w niektórych szpitalach nawet nie wiedzą ,że taki zawód istnieje . Gdy zdesperowana zaproponowałam, że mogę pracować za darmo bo zależy mi ma zdobyciu doświadczenia zawodowego - "naczelna" sykneła : mamy dosyć studentów na praktykach. Już widzę jak studenci zmieniają pampersy. Szpitale wynajmują firmę sprzątającą , która obok osób sprzątających zatrudnienia sanitariuszy.Sanitariusze nie mający wykształcenia medycznego wykonują czynności ,które powinni wykonywać opiekunowie medyczni i tu się koło zamyka . Szpitale oszczędzają , opiekunowie nie maja pracy a pacjenci nawet nie zdają sobie z tego sprawy ,że wiele czynności opiekuńczych wykonują osoby bez uprawnień a wszystko to dzieje się w majestacie prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dajcie się zwieść reklamom szkół medycznych ,że jest to zawód poszukiwany na rynku pracy - bo w Polsce w placówkach zdrowia na pewno nie ,może za granicą przy dobrej znajomości języka. Szkoły te tak jak i wiele innych powstały chyba tylko po to aby nauczyciele mieli z czego żyć - no i jest to jedyny plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita71
Witam! Jestem tu nowa mam 41 lat i postanowiłam się przekawalifikować na opiekuna medycznego. Jestem w 100% świadoma co to za praca itd. tylko że mi zależałoby na tym, aby w czasie nauki współpracować jako wolontariuszka z DPS -em i nie chcę pracować w szpitalu tylko założyć Dzienny Dom Seniora ( coś w stylu Uniwerytetu III wieku)aktywizacja 50+ no wiecie ... No i własnie się zastanawiałam czy to mi wystarczy...Czy moze mi ktoś doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nikita - skąd jesteś? Właśnie chodzi mi po głowie dokładnie taki sam pomysł już od dłuższego czasu :-) Jakbym swoje myśli czytała!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pracy nie ma też po ratownictwie medycznym (licencjat). te wszystkie reklamy są jednym, wielkim kłamstwem. trzeba uczyć się języka i wyjeżdżać z tej przekletej ryżej POlszy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita71
Wielkopolska 60 km od Poznania zapraszam na mejla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja z godz. 21.51 :-) Ja jestem z zachodniopomorskiego, możemy pogadać na mailu, w końcu mamy jakieś wspólne zainteresowania. Jestem opiekunem - może chciałabyś się czegoś dowiedzieć. Napisz: koshka.0@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Opiekunka
Ja skonczylam ta szkole... Nie moge powiedziec ze poziom byl zenujacy... Wymagano od nas naprawde istotnych informacji... Szczegolnie ze zdrowia publicznego anatomii, psychologii nie wspominajac juz o pracowni. Nie wiem jak to jest pracowac w szpitalu, bo po szkole zalozylam wlasna dzialalnosc i zajmuje sie tylko niepelnosprawnymi dziecmi... Za na prawde godziwe pieniadze. Pracuje na pelny etat... Godzina 25zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria.M..
Witam ja mam pytanie ,ukończyłam terapie zajęciową ,dwa lata i teraz chciałabym zrobić sobie jeszcze opiekuna medycznego czy tacy opiekunowie mogą pracować również z chorymi dziećmi czy tylko z osobami starszymi ? Bardzo proszę o odpowiedź .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita 19719
a widzisz Maria M. otóż ja także wybieram się na ten kierunek terape uta zajęciowy i opiekun medyczny będzie mi starsznie cięzko ale za chwilę będę już osobą która daje siebie innym dzieciom, dziadkomitd. możesz nawet w Domu dziecka pracować ...ja mam tyle pomysłów że się aż boję :-) powiedz mi a w jakiej szkole ukończyłas ten kierunek paczałam na szkołyTeb itp. no i nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita 19719
rany jakie byki dziś walę nie dziadkom osobombardzo dojrzałym i nie paczałam tylko patrzyłam ...Jjeju PRZEPRASZAM...objadłam się na kolację i cholesterol mnie przytkał :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosiba
Opiekun medyczny od września 2012 chory w różnym wieku czyli dzieci też.Ja miałam praktyki w szpitalu na pediatrii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosiba
Pytanie do Opiekunka:a jak to zrobiłaś,możesz coś na ten temat napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuszka29
Witajcie:) od września idę na opiekuna medycznego. Mam pytanie: jak wyglądają praktyki? podejrzewam, że w różnych szkołach pewnie inaczej - ale chodzi mi bardziej o to, kto je właściwie organizuje: szkoła czy na własną rękę? jak wyglądają - czy jest jakiś opiekun praktyk? co właściwie się w trakcie nich robi? proszę o szybką odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziula77
Ja również od września wybieram się na ten kierunek. Anuszka, skąd jesteś i gdzie się zapisałaś do szkoły? jak chcesz napisać, podaję mójj e- mail ajania@autograf.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROKSANAgosc
Witajcie. Jestem z Katowic i planuje isc na studium opiekuba medycznego. Szkola calkowicie darmowa. Jesli ktos chce sie wymienic spostrzerzeniami piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest moim marzeniem,pomagać innym, jak długo trwa nauka ,proszę odpiszcie.Pracowałam w PKPS ,3 lata .,lubię uśmiech wdzięczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ukończyłam OM. Odradzam każdemu. Strata czasu nie ma pracy po tym " zawodzie". A pieniądze to totalna zenada. Lepiej zrobić opiekuna środowiskowego, asystenta stomatologicznego itp. Nie warto pchac się w to. U mnie kierunek ukończyło 26osób i tylko 2 pracują jako opiekunki z czego jedna pracowała już jak zaczynała ten kierunek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co robiłam na praktykach: Oddział paliatywny- sprzątanie szafek, zmiana pampersów pościeli, wszystko co najgorsze, brak jakiegokolwiek szacunku pozostałych pracowników szpitala ( pielęgniarek, o lekarzach nawet nie wspomnę) oraz rodziny- owszem zostaniesz PRZYWOŁANA żeby zmienić pieluchę, ale dziekuje od rodziny usłyszysz rzadko lub wcale, jednak nikt om nie traktuje poważnie, coś na zasadzie szpitalnego głupka, wszystkie dziewczyny z roku miały takie samo zdanie. Szok, wybierając szkołe myślałam że będzie tak pięknie, pomoc innym itp. szczerze odechciało mi się, całkowity brak szacunku, o prace staram się od roku, propozycje- wolontariat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RoksanaGOŚĆ
A ja sie zapisałam na ten kierunek, jest darmowy i na rok. Ciekawe zajęcia się wydają, wiem ze w tym zawodzie pracowac nie bede (pracuje w innym) ale jesli jest taka mozliwosc darmowej dodatkowej nauki (w stylu kursu) to czemu by nie? Jesli chcecie moge napisac jakie zajecia sa na takim kierunku bo dostalam liste. Zajecia sa co 2 tyg w weekendy. Moze by po tym zawod dostac to nie, ale dodatkowe zajecia to jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×