Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

melanoma

Opiekun medyczny

Polecane posty

Gość gość
Witam... Mam za sobą Opiekunkę Osób Starszych, Opiekunkę Środowiskową.. Teraz chcę iść na Opiekuna Medycznego... Potrzebuję jakich kol-wiek notatek byłabym bardzo wdzięczna...Jeśli ma ktoś jakieś notatki proszę prześlijcie :) Za co z Góry Bardzo Bardzo Bardzo Dziękuję :) Pozdrawiam Monika mika226@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam prośbę, jeżeli ma ktoś notatki z pierwszego i drugiego semestru z anatomii to bardzo bym prosiła o przesłanie. Już w ten weekend zaczynam drugi semestr i na początku stycznia będę mieć egzamin końcowy. ania.ochlinska@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość beti
prosze takze o notatki na om beti7711@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość supernova778
Nie jest to zawód, na którym się zbije miliony, no chyba, że jakaś staruszka, którą się opiekujesz zapisze Ci swój majątek, ale można trafić na przyzwoitą pensję, a kilka koleżanek, które ze mną kończyły OM pracuje w Niemczech i austrii, to zarabiają całkiem nieźle i nawet coś jeszcze do Polski przesyłają… co do szacunku i podziękowań. Czy woźnemu ktoś dziękuje za sprzątanie? Pani w sklepie też za każdym razem trzeba dziękować? Czasem to kwestia kultury innych, a czasem po prostu tego, że trudno za każdym razem dziękować wszystkim, którzy wykonują swoją pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejze
supernova, trochę się z Tobą zgadzam, trochę nie. Niby wykonujesz swoją pracę, ale ja sobie nie wyobrażam nie podziękować osobie, która sprząta po moim bliskim. Lekarzom potrafią dać najdroższą whisky za wypisanie recepty, a komuś kto umyje nawet dziękuję? No sorry :P Jednak i tak, mimo wszelkich przeciwności, argumentów na nie czuję, że to jest zawód dla mnie, dlatego złożę papiery na OM w Sopockich Szkołach Medycznych w moim mieście. Intuicja podpowiada, że to dla mnie, tak.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna1111
Hej ja tez zapisałam się na ten kierunek w Toruniu w SKK. Jeśli ktoś ma notatki to prosze o przysłanie: lucy1111@interia.pl Pozdrawiam Wszystkich na Forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, jeśli ma ktoś ma testy z opiekuna medycznego z 2009 i 2010 roku to bardzo bym prosiła, ja również mogę się czymś podzielić; aga123167@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Czy ma ktoś książkę Opiekun medyczny w praktyce????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katekated
trafiłam na ten wątek przypadkiem, postanowiłam się włączyć do rozmowy. obecnie pracuję jako opiekun medyczny i spotykam się z dużą wdzięcznością ze strony moich pacjentów i ich rodzin. zdarzyło mi się nawet że córka jeden z pań którymi się opiekowałam chciała dać mi bombonierki za opiekę nad jej mamą, oczywiście nie wziełam, bo uważam że skoro jest to moja praca, za którą dostaję pensję, to nie wyobrażam sobie brać dodatkowych „zapłat” nawet jeśli są to tylko czekoladki. z tego co wiem, SSM planują przeprowadzać nabór na kolejny rok, cieszę się, ze ktoś zwraca na to uwagę i planuje takie kierunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem opiekunką medyczną bardzo mocno rozgoryczoną sytuacją , która zastałam na rynku pracy po ukończeniu szkoły. - nie ma pracy dla opiekunów medycznych w placówkach zdrowia , z mojego roku tylko dwie osoby znalazły pracę w zol -w szpitalach nie ma etatów dla opiekunów medycznych, firmy zewnętrzne sprzątające np.impel zatrudnia o.m. jako sprzątaczki (ostatnia stawka 4 zł za godz.) -pielęgniarki patrzą bardzo podejrzliwie na opiekunki bo zabieramy im pracę i wg. nich stwarzamy jakieś tam sytuacje ryzykowne dla pacjenta bo nie czarujmy się, że jednoroczna szkoła i do tego zaoczna jest w stanie dobrze przygotować do zawodu medycznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
- firmy wysyłające opiekunki do pracy za granicą potrzebują tak na prawdę osoby do prowadzenia domu, gotowania, sprzątania i dotrzymywania towarzystwa osobie chorej. Jestem po rozmowach z kilkoma takimi firmami i usłyszałam, że nie wolno wychylać się z żadnymi czynnościami medycznymi ( oczywiście mówię o tych , których uczyłam się w szkole ) bo od tego są pielęgniarki. -uważam, że zawód ten jest sztucznie wykreowany , idea piękna ale nie do końca przemyślana -ja osobiście pracuję obecnie chwilowo , zbieram doświadczenie zawodowe i uczę się pilnie języka obcego. Mam nadzieje załapać się do pracy za granicą jako prawdziwy opiekun medyczny w jakiejś placówce medycznej Pozdrawiam wszystkie opiekunki medyczne. 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bede bardzo wdzieczna za notatki z opiekuna madycznego moj adres mejlowy grazynaw2@o2.pl z gory bardzo dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kandydatka na opiekunkę
Witam,potrzebuje materiałów i notatek z zajęć na opiekuna medycznego.Bardzo proszę o informacje n czym polega i jak wygląda egzamin.Będę bardzo wdzięczna.domradom@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawód O.M. jest trudny i wymaga cierpliwości i empatii, jeśli czujesz że nie posiadasz tych cech i nie potrafisz dać siebie innym, to nic z tego. Pracę można znaleźć, trzeba próbować, zawód ten dopiero się w Polsce kreuje, nie patrz na innych jak cię oceniają, liczy się to co dasz drugiemu człowiekowi i on to doceni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocmistrz
Znajomy pracował w domu seniora - tutaj http://www.centrumseniora.pl/ jako opiekun medyczny i dobrze wspominał ten czas :) Podobno humoru nie brakowało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Będzie ktoś w styczniu zdawał nowy egzamin praktyczny?Napiszcie jak taki egzamin wygląda,czy trzeba coś pisać?Może ktoś zdawał wcześniej-co było? Pozdrawiam wszystkich opiekunów medycznych i zdających w styczniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia31231
Chciałabym zapisać się do dobrej szkoły w Zielonej Górze na kierunek opiekun medyczny. Słyszałam, że bardzo dobra jest Medyczna Szkoła Zawodowa http://msz.zgora.pl/opiekun-medyczny - wysoka zdawalność i bardzo dobrzy nauczyciele z Medyka. Może, ktoś skończył Medyk. Proszę o opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia31231
Chciałabym zapisać się do dobrej szkoły w Zielonej Górze na kierunek opiekun medyczny. Słyszałam, że bardzo dobra jest Medyczna Szkoła Zawodowa http://msz.zgora.pl/opiekun-medyczny - wysoka zdawalność i bardzo dobrzy nauczyciele z Medyka. Może, ktoś skończył Medyk. Proszę o opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia8407
Witam wszystkich. Czy macie notatki z OM, jeśli tak proszę prześlijcie (joanna.wiktorowicz@onet.pl). Wybieram się na ten kierunek od 1 marca i chciałabym wiedzieć jakich przedmiotów się spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja rozpoczęłam pracę jako opiekun medyczny. Powiem tak szpital ok. oddział ok, oddziałowa ok. salowe ok., pacjenci wspaniali. Pielęgniarki suki. Wszystko na ten temat. Wredne, przemądrzałe, nie pomagają wcale. Nabijają się że nasze szkoły to kursy. Wredne szmaty ze szpitala w mieście wojewódzkim xxxxx. Tylko że pacjenci inaczej na nie mówią: jak szmaty. A rządzą sobie, bo dla lekarzy jesteście gównem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak opiekun w szpitalu. Wkraczasz na dwór debilnych bab, które sa tak denne, że szkoda gadać nawet. Ja proponuję zawsze jedno: zdobyć jak najwięcej umiejętności i wyjechać z kraju. W niemczech w d**y całują za opiekę. I 1400 euro jak nic. Coś za coś, ale szacunek można sobie kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, podjęłam pracę jako opiekun medyczny w Opolu w szpitalu. Też mam wrażenie, że panie pielęgniarki widzą kosmitę. I bardzo grzecznie dają mi do zrozumienia że powinnam odejść. Nawet nie mam miejsca dla siebie, one mają dyżurkę swoją. Przecież siedzą i obserwują pacjentów, nie ubliżam, piszę wyraźnie obserwują pacjentów, a ja chodzę od sali do sali cały dzień bo nie mam jak one dyżurki. Pacjenci są nagrodą, ich uśmiech. Ale... widzę że nie ma za bardzo co w sentymenty się bawić, tylko dobrze się nauczyć, podszkolić.... i wyjazd za granicę. Doświadczenie jak najbardziej potrzebne. A panie pielęgnarki nie ch sobie dalej pampersiki przewijają. I niech sobie przyjmą młodziutkich opiekunów medycznych, takich co jak im zwrócą uwagę to wiązankę puszczą taką że im w butach chlapnie. Ja dużo wytrzymam. Ale życzę im opiekunów co im uświadomią ktora co potrafi, bo rodziny o pacjenci się bardzo skarżą na pielęgniarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podpisuję się pod powyższymi wypowiedziami - opiekunki medyczne są niezbyt dobrze przyjmowane przez pielęgniarki ale staram się je zrozumieć bo czego można się nauczyć przez dwa semestry. Program nauczania to też pomieszanie z poplątaniem podaję przykład takiego jednego "kwiatka" - w sprawie zadań O.M. Ministerstwo Zdrowia wypowiada się,że O.M. nie może Karmić pacjenta przez zgłębnik. Ja karmienia przez zgłębnik uczyłam się na dwóch przedmiotach a także zdarzyło mi się wylosować to zadanie na egzaminie wewnętrznym końcowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karollorak
Może to dziwne, ale długo marzyłem o tym, żeby zostać opiekunem medycznym. Lubię pomagać ludziom, jestem wolontariuszem w domu spokojnej starości i uważam, że taka praca jest bardzo potrzebna. Jestem z Bydgoszczy i właśnie tam w domu spokojnej starości jedna z opiekunek poleciła mi sopockie. Ogólnie to na tej szkole opiekun medyczny jest bezpłatny z czego dodatkowo się ciesze, bo nie jestem jakiś nie wiadomo jak bogaty czy coś. Będę startował w naborze we wrześniu, mam nadzieję, że będzie wszystko ok. Nie uważam, że opiekun medyczny to zły zawód czy gorszy od innych. Jeżeli ktoś coś robi z pasją, to może być we wszystkim dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opiekunka
ukończyłam roczną szkołę opiekunów medycznych i właśnie dowiedziałam się, że taka szkoła nie jest uznawana za granicą z powodu zbyt małej liczby godzin.Jestem załamana bo czegoś takiego nie spodziewałam się nigdy, uważam, że jest to po prostu "nabijanie ludzi w butelkę". W Niemczech np. nie można po tej szkole pracować jako opiekun medyczny tylko jako pomoc domowa.Ciekawe po co są te szkoły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja się właśnie uczę jako opiekun medyczny - i coraz bardziej mi się to wszystko nie podoba. Mam m.in. zmieniać pampersy, dbać o szafkę dla pacjenta, salowa nic nie może zrobić wokół chorego. Ona est tylko do sprzątania i cześć. To po co ta szkoła? mam być salową XXI wieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do melanomy, ja podjęłam pracę w szpitalu. Mnie się nawet spodobało, ale oddziałowa i i jej zastępczyni to wariatki. Dlatego po miesiącu już rezygnuje i jadę do Niemiec. Tu w Polsce nie szanuje się ludzi wcale, za te 1200 zł, nic z tego. Zawód warty poświęcenia, ludzie są bardzo wdzięczni, ale te stare krowy, top chamskie bydło, ... po miesiącu pracy gdzie nawet nieposzczyki mi nie przeszkadzają poszłam na chorobowe. Wszyscy za granicę jechać. Jak będą puste szpitale to wtedy i płaca będzie i szacunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem po tym kierunku w dental service http://www.dental.szczecin.pl/kierunki/opiekun-medyczny Praca jest ciezka, ale daje satysfakcje. Jednak nie kazdy sie do niej nadaje. Sama nauka nie byla trudna wg mnie, uczelnia tez byla ok. Jesli czujesz ze to moglby byc zawod dla ciebie to warto sporobowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja właśnie zamierzam od września zacząć naukę na kierunku opiekun medyczny.Czy mogę prosić o przesłanie notatek?będą mi bardzo pomocne w nauce.Mój adres meila: rzwa@vp.pl Będę bardzo,bardzo wdzięczna. Pozdrawiam. Karolina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×