Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oluuusia

MAJÓWKI 2010

Polecane posty

Hello:) Ja też jestem już po wizycie u ginekologa. Dalej mam łykać fenoterol, ale dostałam pozwolenie na krókie spacery :) wow, mogę w końcu wychodzić na trochę z domu :) Pogoda co prawda nie sprzyja, ale jakie to fajne uczucie poczuć świeże powietrze po 2 calutkich tygodniach spędzonych w 4 ścianach... Co do szkoły rodzenia to chyba będę chodziła. Niestety sama, bo męża mam tylko w weekendy :( Nie wiem, czy to mi w czymś pomoże, ale myślę sobie, że warto choćby po to, aby zobaczyć porodówkę, dowiedzieć się paru rzeczy o porodzie, o pierwszych chwilach z dzidziusiem itp. (jest to w "programie" naszej szkoły - jedynej zresztą w mojej miejscowości). Uważam, że w przypadku pierwszego dziecka nie jest to głupi pomysł... Tak sobie cały czas myślę o tych wózkach, ostatnio nakręciłam się, aby szukać takiego z jak największą gondolą, ale w sumie i tak chyba majowy maluszek zimy już w niej nie przejeździ. Nie wiem już zatem, czy rozmiar gondoli ma tu takie duże znaczenie. Czasami również odczuwam ból z lewej strony, myślałam, że to jajnik, ale lekarka wyjaśniła, że to typowy ból więzadeł, na których "wisi" coraz większa macica. To tyle, co miałam do powiedzenia :) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój gin powiedział , że tak naprawdę cytologia jest ważna aż 3 lata , a tak w ogóle to nie mam wyboru , bo to najlepszy lekarz w mieście , do 6 miesiąca brałam dufaston , teraz cały czas no-spę i magnez. Za każdym razem bada tylko tętno płodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorrki ale 3 lata to moze i wazna ale w ciagu kilku miesiecy moze sie wszystko zmienic moj gin mowi ze max rok na pierwszej wizycie chcial mi zrobic ale ja zrobilam sama przed ciaza, a co glukoza, a badanie polowkowe i wczesniejsze przesiewowe fald karkowy itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minikadyr jeszcze bardzo wazne, czy wyniki byly ok czesto trzeba brac zelazo, ja polecam zrobic rowniez wymaz z pochwy i posiew moczu jezeli sa bakterie, to bardzo wazne ja dowiedzialam sie przypadkiem ze je mam nie mialam objawow. ja tez mam dufhaston i nospe bo mi brzuszek trwardnieje i zelazo na anemie, wlasnie skonczylam antybiotyk na bakterie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam;) ale się żywo zrobiło;) piję trampki - na cholestazę robiłam w pierwszej ciąży często bo miałam i to dość dużą, pobierali mi krew i robili przy okazji tez inne badania (morfologię itp), pobierali do osobnych probówek ale wkłucie było jedno. Życzę Ci żeby było wszystko ok, bo cholestaza to cholerstwo jakich mało;/ odnośnie stosunku do ciężarnych - mi raczej ustępują miejsca w tramwaju, choć też nie zawsze. Póki co źle się nie czuję więc specjalnie ciężko mi nie jest;) Nika - ja bym odpuściła, zwłaszcza jak będziesz miała CC. Ja nie chodziłam a jakoś dałam sobie radę z pielęgnacją noworodka i opieką nad nim, a w sumie tego uczą na szkołach rodzenia. Monikadyr - ja miałam cytologie przed ciążą jakoś 8 miesięcy robioną, a i tak powtarzałam w ciąży, kurcze dziwny ten twój lekarz;/ A mi zgubili wyniki badania na odczyn Coombsa w przychodni;/ Mam nadzieję tylko że były ok. Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanko czy Wy macie skierowania na te badania krwi? Bo ja na nic nie dostaje skierowań tylko lekarz mowi ze mam sobie zrobic takie i takie badania, teraz mam np. zrobic toksoplazmoze, odczyn Coombsa, jeszcze raz morfologie, mocz, cukier i na nic nie mam skierowania, ostatnio tez placilam za momrfologie, mocz, grupe krwi, tarczyce i cos tam jeszcze... wydawalo mi sie ze takie badania w ciazy powinny byc refundowane.. co prawda nie narzekam bo gina wciskam sie zawsze na NFZ mimo ze juz mialam 5 razy usg nigdy nie placilam, choc lekarz przyjmuje tez prywatnie (zwykle jak chce sie miec szybszy termin wizyty). Ale teraz to tez troche kasy wychodzi dlatego pytam czy w ogole sie orientujecie czy na taka toksoplazmoze mozna miec np skierowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez za wszystko place, ale zapomialam ze mam abonament bialy z medicovera i chyba sprawdze czy nie moge z niego skorzystac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam na początku badanie krwi i moczu , wszystko było oki , później już tylko pytał czy się dobrze czuję , a ja po prostu czuję się świetnie , grupę krwi mam określoną - jestem honorowym dawcą - więc nie musiałam , właśnie dziś miałam glukozę i mocz i ogólne badanie krwi , a te połówkowe badanie , to miałam w 21tygodniu ciąży , wtedy usg trwało jakieś 40 minut , wszystko było też oki , dzieciątko zdrowe , a i po którymś badaniu to mi jeszcze przepisał lactovaginal najpierw codziennie , a później profilaktycznie , ale duphastonu już dawno nie biorę, bo on stwierdził , że w tym stadium ciąży kobieta wytwarza więcej progesteronu (chyba nie pomieszałam) niż jest w tabletkach . Czyli 2 razy badana krew i mocz. Dwa razy odczyn Coombsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do rozstępów przy mojej wadze i mimo , iż przytyłam już 10 kg to aby nie zapeszyć , ale na razie nie mam (jedynie na samych udach pojawiły się delikatne robaczki , na każdej po 5) ani na brzuszku , ani na piersiach (przy miseczce F) Tylko teraz brzuch ma baaardzo suchą skórę , a smaruję 1 albo 2 razy dziennie oliwką dla dzieci i czasami kremem dla ciężarnych , ale raczej oliwkę preferuję , słyszałam od koleżanek , że to skutkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, u was zimno i snieg, a ja wygrzewam sie na slonku, po mroznych kilku tygodniach znowu goraco :)mala tez chyba lubi ciepelko bo harcuje jak nigdy dotad :) Zauwazylam ze apetyt mam mniejszy, juz nie przesaduje w lodowce calymi dniami, nachodzi mnie bardziej na kwasne owoce, chociaz wczoraj zjadlam wieeelki kawla ciasta z masa. Zaraz pozniej zalowalam tych pustych kalorii ale bylo po fakcie. Na dodatek zlapala mnie zgaga i tak do dzisiaj. Nic nie pomaga ani siemie ani apteczne specyfiki, po prostu musze pocierpiec. Ktoras z Was pisala ze ma problemy z wyproznianiem, mnie to nie dotknelo (jeszcze) a moze i ominie, poniewaz regularnie dodaje do jedzenia otreby (1 lyzke dziennie dosypuje do platkow z mlekiem czy posypuje nimi kanapke). Dzialaja tez sliwki suszone i koncentrat soku sliwkowego.Ale za duzo owocow tez nie mozna jesc bo skutek jest odwrotny. Zadne poty tez mnie nie zalewaja, tak normalnie sie poce,ale moge powieziec, ze moja skora ma inny zapach, bardziej intensywny, jakis taki nie moj...hehe Waga sie nie przejmuje, rozstepow brak. Uzywam nadal Palmers'a na piersi, brzych , uda i wszedzie gdzie tylko sie da. *gryfnofrela, pociesz sie tym, ze po urodzeniu dzidziusia z miejsca ok 8kg mniej, cale 8 kg! Ze spaniem trudnosci, boczki bola, a i bezsennsc meczy.Poza tym moj maly yorczek zajmuje pol lozka (za waskie lozko dla trojga) :) ... nigdy i nigdzie nie slyszlam zeby cytologia byla wazna przez okres 3 lat, to cos nowego ... Tak sobie mysle ostatnio jak bedzie wygladalo moje malenstwo. Ja jestem blondynka, niebieskie oczy.U mnie w rodzinie jasnoglowi kroluja. Moj maz natomiast czarny z kreconymi piorami,ciemne oczy ale pochodzenie szkockie i czasem w sloncu widze troche "zlota" we wlosach hehe... Pozdrawiam cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski :) Mialam kilka stron do nadrobienia ale ufff już przeczytałam :) Jesli chodzi o szkołę rodzenia to z meżem uczęszczamy do niej i sobie chwalimy. Jest fajnie bo mamy cwiczą sobie,jakies niezbyt wymagające cwiczenia fizyczne (chociaz kobitki stęczą i sapią hehehe- ale tak to jest jak sie człowiek nie rusza) tatusiowie musieli wykąpac dziecko - począwszy od rozebrania, umycie, zalozenie pieluchy, ubranie, czyszczenie noska i uszy, nasmarowanie i ubranie. Oczywiscie lalka to nie to co dziecko ale chwytanie dziecka tak zeby bylo bezpieczne na pewno ise przyda. Z reszta pierwsze koty za płoty. Poza tym spotkanie z neonatologiem, psychologiem, ginekologim i położnymi ode mie ze szpitala. Wydaje mi ise ze fajnie moc zadac pytania specjaliscie a nie szukac odpowiedzi na internecie.My jestesmy zadowoleni i to bardzo nawet, więc ja polecam. Nie jest to az tak duży koszt więc wydaje i isę że można sobie pozwolic. Ale to sprawa indywidualna. U mnie w szpitalu jest jescze tak ze po porodzie przy kąpaniu moze byc tatus i polozna tylko przyjezdza wanienka na kolkach i tatus pod jej bacznym okiem kapie lub mamusia jesli chce i czuje sie na silach. Moze u was tez wiec np nauka kąpania w szkole rodzenia nie będzie potrzebna ani konieczna.Wiadomo z reszta ze nikt wlasnemu dziecko krzywdy nie zrobi tylko instynktownie robi wszystko i sobie poradzi :) A jesli chodzi o badania na toxo to nie są refundowane przez NFZ wiec jesli badania na toxo to tylko platne. Pozostale badania mam robione na fundusz, kolejki są ale nie za duze. Zwykle wchodze 4-5 z kolei wiec nie narzekam. Ale badania na glukoze byly dla mnie tragiczne. Ja nienawidze pic słodkich rzeczy wiec nie za dobrze to zniosłam, ale dałam radę. Ok opisałam się i zanudziłam.Bravo dla tych które wytrzymały do końca wypocin hehe Pozdrawiam gorąco z mroźnej lubelszczyzny :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:) Ale się rozpisałyście:) A znowu mój gin, do którego chodziłam na NFZ pilnował terminów cytologii i robił zawsze przynajmniej raz na 12 miesięcy, więc raz na 3 lata to według mnie za rzadko, i tak jak któraś z dziewczyn tu pisała, w ciągu paru miesięcy może się coś zmienić. Ja to już nie daję rady z tymi tabletkami, biorę codziennie 6 uroseptów, 3 no-spy, witaminy i mój organizm zaczyna protestować- mam problem, żeby utrzymać te piguły w żołądku- po 15 minutach ledwo dobiegam do łazienki i wymiotuję. Masakra. I już nie wiem, czy mam brać drugą taką samą dawkę czy dopiero tą przewidzianą na południe. A jeżeli chodzi o wózki to mam mętlik w głowie- szczerze mówiąc, to szukam wózka tak do kwoty 900-1000 złotych, nie więcej, bo nie chcę zbytnio obciążać mojej mamy, która zaoferowała się, że nam go sprezentuje. Miałam odkupić wózek Chicco od mojej siostry ciotecznej, ale rozmyśliłam się, bo ma cieniutką spacerówkę, a mi na zimę potrzebna będzie taka konkretniejsza, ze śpiworkiem, z dobrze obudowaną budką i boczkami. Super to łóżeczko safari. Szkoda, ze u mnie nie ma szkoły rodzenia, też bym sobie pochodziła. A tak zostaje mi tylko internet, literatura i inne---ale filmów z porodów nie mam zamiaru oglądać- dla mnie to za duże przeżycie. Hehe, moja niunia też mnie strasznie kopie, mam obolałe żebra, żołądek- a najgorzej kiedy kopie w pęcherz- wtedy ciężko jest nie "popuścić":) agnes-ja nie mam skierowań, ponieważ chodzę prywatnie- ale jeżeli chodzisz na NFZ to powinnaś mieć te podstawowe( mocz, morfologia, próby wątrobowe itd) na skierowanie. Co do rozstępów, to na brzuszku nie mam, za to tak jak kiedyś pisałam- strzeliły mi (w pierwszym miesiącu) po jednym na każdej piersi, po wewnętrznej( takie po 1 cm długości), ale teraz juz ni więcej nie zauważyłam. Smaruję się zwykłą oliwką Bambino- wcześniej ziajką, balsamem nivea. Na razie przytyłam 0,5 kg. ( 62 w 4 tyg ciąży; teraz 62,5kg-24 tydz. ciąży) Dziewczyny, lekarz mówi wam ile waży/ mierzy wasze maleństwo? Bo mój mi ostatnio nie powiedział- że niby jest już za duże i nie da się dokładnie określić. Jestem teraz w 24tyg i chciałabym wiedzieć takie rzeczy. Wam mówią? Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bajalondo
hej mamuśki.ja jestem w 23 tc,termin mam na 28 maja.przed ciąża ważyłam 60 kg dzis juz 62,200 :-).z leków na stałe biorę letrox(niedoczynność tarczycy) i falvit mama od 3 miesiąca ciąży.do lekarza chodzę co miesiąc,takie podstawowe badania jak b.ogólne moczu czy morfologie robie co dwa miesiące tak na przemian.cytologie miałam na poczatku ciązy,na toksoplazmoze tez raz i nie bedzie juz takiej potrzeby,ostatnio zrobiłam na cytomegalię,miałam tez odczyn coombsa i teraz bede sie szykować na test z glukozą.ogólnie czuje sie super,moje maleństwo tez :-)-daje po sobie poznac ciągłym wierceniem się. Agnes3d jeśli chodzisz do gina prywatnie to lekarz nie musi ci dawac skierowania wystarczy ze ci powie jakie badania masz wykonać bo i tak zapłacic musisz.ja chodze prywatnie ale moja dr i tak mi wypisuje choc niepotrzebnie.lekarz z przychodni musi wystawić zawsze skierowanie. Do szkoły rodzenia nigdy nie chodziłam-to moja 3 ciąża-i jakos 2 porody przezyłam i z pielegnacja dzieci tez nie było problemu. Zuziaa1987 miałam juz dwa razy USG i za kazdym razem wiedziałam jake jest juz duze moje maleństwo.W 21/22 tyg mały ważył ok 450 g. Jesli chodzi o wózki to mam na oku jak narazie z firmy TAKO jumper 3 w 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotik - jeśli masz białą kartę w Medicover to wszystkie badania masz za free i co ważne a o tym nie mówią ale podczas ciąży oprócz usg wyznaczonych przez lekarza - możesz zażądać 3 bo masz taki kaprys i muszą ci wypisać skierowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotk
dzieki za info, nastepne badania bede tam robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Ja miałam USG4 x i nie zawsze mówiono mi ile wazy dzidzia, ale 2powiedziano:) Moze dlatego, ze jak uslyszalam, ze jak na ten wiek ciazowy jest wszstko pieknie ladnie to mi to wystarczylo:) Do gin z ciążą chodzę prywatnie, ale skierowania wypisuje mi wpaństwowej przychodni, bo u siebie w gabinecie nie ma pieczątek np. ;) no i w ogóle tak chyba jest, że lekarrze państwowo wypisująapryw nie. Za wózek tez zamierzam dac ok 1000, ale to zalezy od stanu mojego portfela ok kwietnie;)jak bedzie duza jego zawartosc to moge dac ok 1500, ale sama nei wiem dokladnie czego chce-chcialam np. zeby mial 2 wersje spacerówki, czyli taką zabudiowaną i taką zwykla też. Widzialam niektore modele wózków które można tak fajnie porozbierać. Z drugiej strony kupic taka zwykla spacerrowke tez nie problem, a maz mi mowi ze i tak pewnie kupie jeszcze jedna i nie warto sie tym kierowac. Zwrocilam jednak uwage na to, ze którażz was pisała o tym ze podwojne kółka są kiepskie np. ptzy zjezdzaniu z chodników. Macie faktycznie takie doświadczenia, bo ja nie mam, a wolę wiedzieć :) Dzisiaj niby cieplej, alew i tak mi zimno, że hej, nawet nei odczuwam tej różnic temp. na dworze, tylko na terrmometrze. Biz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezapominajka wyslij nam troszkę słońca❤️🌼;) bo tu nawet pod holenderską granica ciągnie przeciąg z polski:P:D jak nigdy i jest -8 i leży snieg, brrrr i mój 3latek z wielką łąchą wychodzi na ten zimny dwór, TY babo poczekaj aż dobijesz do 27tc gdy brzuszek pójdzie CI tak do góry że żołądek złoży Ci się w harmonijkę:P to wtedy poczujesz że już nic nie idzie zjesc, bo wszystko pod gardłem, z poceniem się miałąm problemy w poprzedniej ciąży ale to już bliżej końca było i gdy brałam się za jakieś sprzątanie mimo że był luty to ciekło ze mnie, całuskiej:D:D badanka tu i uwdzie ginek robi mi przy każdej wizycie, na szkiełko ii wiecie, czy ph w normnie itd, a od następnęj wizyty myśle już że co 2 tygodnie bede chodzic, do szkoły rodzenia nie chodziłam i poród położna mi łądnie poprowadziła że poszło, wystarczy słuchac co mówi i patrzec się na nią, z dzidziolem też daliśmy radę fakt przy byle panice lądowalismy w szpitalu:D:D:D, ale nas miło przyjmowali uspokajali, doinformowali i do domu, i dziecko przestawało płakac:D:D:D:D Solli masz rację w zimie to juz raczej cieła głęboka spacerówa będzie Ci potrzebna , taki dzidziol już bedzie chciał wszytsko widziec i nie poleży Ci na płasko, a zwłaszcza zapakowany po zęby, super że już możesz wyjsc z domku :):):):) narka:P;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli hodzi o wage to moj gin na polowkowym powiedzial ze wazy 330 w 21tc ale ogolny wiek plodu ze wszystkich pomiarow to 20 tc, ale pokazal mi na wykresie ze jest to wasnie srednia wartosc po prostu nie jest duzy ja prytylam tez tylko 4 kg , teraz mam 62 kg 169 cm a teraz to 24tc tylko mam straszne rozstepy na piersiach ale tylko z dolu wiec nie bedzie widac w przyszlosci co do wozka nie mam juz pojecia jaki kupic zalezy mi zeby byl wygodny dla dziecka i tak najlczesciej to bede korzystac z fotelika samochodowego wszedzie mamy daleko , a spacerki to po wlasnym ogrodzie ALE JAKI WYBRAC, MOZE ZROBIC JAKIS RANKING ZEBY LATWIEJ POROWNAC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotik ---tak własnie zajrzałam do Twojej stopki i wychodzi na to do porodu zostalo Ci 113 dni i jestes w 24 tygodniu i 6 dniu ciąży a z mojej stopki wychodzi ze zostało mi 114 dni do porodu i jestem w 23 i 5 dniu ciąży ,hehe jak to wytłumaczyć ,chyba ze ja cos źle rozumiem:D wczoraj byłam w hurtowni dziecięcej i chyba się tylko nazwali hurtownią bo ceny mieli wysokie ....i nic ciekawego Nika ---jakbyś szukała czegoś dla dzidziolka to jest hurtownia na ul Długosza,podobno mają super ceny ,sama nie sprawdzałam bo maja czynne do 17 i sie wczoraj spóźniłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie sprawdzałam i według Twojego suwaczka jestem w 24 TC a nie w 23 :) i sama zgłupiałam dziewczyny jak sie dokładnie liczy tygodnie ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz odpowiadam moj suwaczek zle liczy ja mam 23 i 6 dni i to pewne wiem o tym ale zapomnialam go zmienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pije trampki - co 7 dni od daty ostatniej miesiączki :) mi co środę wypada nowy tydzień . agnes3d - bierz skierowania od lekarza rodzinnego lub gina . Ja za nic nie płacę tylko za wizyty . monikadyr - a z kąd wie , że np nie masz teraz anemii ?? Przecież tego się nie czuje ... ja robię morfologię i badanie moczu co miesiąc . Zuziaa1987 - mi nie mówi :(( a ja zawsze z podekscytowania zapominam zapytać ;p kirsten2 - masz rację :)) Ja mieszkam na 4 piętrze więc same schodzenie z dzieckiem z góry i pod góre to będzie ćwiczenie :)) W sumie słyszałam , że po porodzie się chudnie w oczach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
estera--- to wiem hehe chodziło mi dokładnie o miesiące ciąży ,bo chyba źle liczyłam wydawało mi sie że byłam już w 6 a to był 5 .....i sie w tym wszyskim pogubiłam ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już znalazłam ,wklejam może się komuś przyda 0 - 4,5 pierwszy miesiąc 4,5 - 9 drugi 9 - 13,5 trzeci 13,5 - 18 czwarty 18 - 22,5 piąty 22,5 - 27 szosty 27 - 31,5 siodmy 31,5 - 36 ósmy 36 - 40 dziewiąty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki:) pije trampki - na każdej stronie jest inne liczydło.ja juz zgłupiałam dawno temu w tym temacie:) podaje linki do trzech różnych źródeł sprzecznych informacji;) http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/jestem-w-brzuszku/kalendarz-ciazy/trymestr-3/miesiac-7/tydzień-25.aspx http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/0,79949,4039742.html http://dzieci.civ.pl/tygodnie-miesiace-ciazy tych podziałów na tygodnie i miesiące im odpowiadające było więcej, więc juz się tak nie zagłębiałam, bo to nie ma dla mnie sensu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pije trampki, dzieki za namiary. Bardzo przydatna info. W ogóle we Wrocławiu mam problem ze sklepami, bo prócz galerii nawet nie wiem gdzie się ruszyć. Teraz właśnie wychodzi znajomość (a raczej brak znajomości) miasta. Co innego mam w Krakowie, gdzie ostatnio kupiłam kilka ubranek za fajną cenę (pewnie w smyku, za te pieniądze kupiłabym body i czapke). Jak będziesz mieć namiary na fajne sklepy (dla bobasów i nie tylko) to daj znać. Zostawiam swój nr gg. 4980394.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej brzuchatki :):) Odnośnie badań to ja chodze do lekarza na NFZ i jak do tej pory mialam robione na poczatku ciązy: toxo,cytomegalie,rozyczke,hcv(czy jak to sie tam nazywa:P),morfologie ,mocz itd.Potem miałam tylko te podstawowe, jak zapytałam lekarza o glukoze to powiedzial że nie ma sensu zeby mnie wysylal bo w rodzinie nie ma przypadków cukrzycy i poziom glukozy we krwi mam w porzadku,poza tym powiedzial ze lekarze namietnie wysylaja pacjetki na to badanie bo dostaja za nie duza kase z nfz. Jeśli chodzi o usg to mam czasto aczkolwiek nie na kazdej wizycie,za to badanie ginekologiczne obowiazkowo. Cytologie tez mialam robiona na poczatku choc mialam ostatnio wynik sprzed pol roku. Do szkoly rodzenia niestety nie mam jak uczeszczac bo musze w wiekszosci czasu lezec i nie mam jak nawet dojechac bo meza to mam tylko na weekendy. Ja naszczęscie jak dotad nie spotkalam sie z jakims przykrymi przypadkami chamstwa ludzi wobec mnie raczej przeciwnie ze mnie przepuszczali czy ustepowali miejsca. Co do przyrostu wagi to narazie nie wiem bo waga mi sie zepsula ale mysle ze ok 10 na plusie to bedzie, ale idzie mi raczej w brzuszek i piersi takze narazie sie nie martwie.Za to dobijaja mnie rozstepy pojawily sie na piersiach,udach i posladkach choc 2 razy dziennie torturuje sie kremami :( Na problemy z trawieniem polecam melise,dziala tez troszke uspokajajaco. Ja miałam problemy z załatwianiem a odkad ja pije to zaraz jak wstane z łóżka lece na kibelek. A i maż w ciężkim szoku ze mnie sie na niego dre :P:p Mój Jasiek kopie jak szalony ostatnio myślałam ze juz nie wyrobie kopal caly dzien i cala noc praktycznie non stop, w dodatku upodobal sobie jedno miejsce i miałam przekichane. Łózeczko to chyba bede kupowac takiehttp://allegro.pl/item886037882_radek_vii_teak_slomka_szuflada_materac_posciel.html niby nie jest tanie ale wydaje mi sie ze warto za taka cene. Wózek mam taki : http://www.bubu.lodz.pl/IMG_5299.JPG tylko w innej kolorystyce. Tak jak juz kiedys pisalam nie jest nowy tylko uzywany. moze jest i duzy ale sadze ze na te nasze wiejskie drogi w sam raz bo przynajmniej malego tak nie wytrzepie na spacerach :P A i jeszcze pochwale sie zakupem :):)http://allegro.pl/item899626717_batko_komplet_paski_sito_r_62_kaftanik_spiochy_lux.html kupiłam ten w niebieskim kolorze :):) Już zaczynam pomału mysleć o wyprawce jak zrobiłam ostatnio liste co bedzie potrzebne lacznie z kosmetykami itd to maz sie przerazil :) No dobra zamykam sie już bo chyba sie zanudzicie :P:P Ale przynajmniej zajmę was na chwile :):0 Buziolki dla Wszystkich !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×