Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oluuusia

MAJÓWKI 2010

Polecane posty

Mi pewnie też waga podskoczyła, bo ostatnio przegięłam ze słodyczami, ale od dziś kończę z tym, hehe. Nie wiem, chyba nie chciałoby mi się prać ton pieluch codziennie. Będę miała parę sztuk ale ogólnie będę używać pampersów. Leniwa jestem. Niezapominajka, mnie plecy też bolą, no w sumie jest co dźwigać, hehe. A w ogóle to powiedzcie szczerze dziewczyny- ćwiczycie? (w domu, poza domem), ruszacie się? A co z ćwiczeniami mięśni Kegla? W kółko o nich trąbią, że pomaga to podczas porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wkleję to jeszcze z innego forum, żeby później nie szukać, może nam się przyda. Nie zaszkodzi spróbować takiego masażu: "MASAZ KROCZA 1. Olejek – kazdy naturalny olej roslinny taki jak z awokado, oliwek, kokosa, slonecznikowy itp. 2. Im wczesniej sie zacznie, tym lepszy wynik 3. Zaczac nalezy delikatnym wcieraniem niewielkiej ilosci olejku na kroczu i wewnetrzynch wargach sromowych a) wcierac nalezy malymi ruchami okreznymi, aby wzmocnic cyrkulacje i percepcje w tym rejonie; olejek przed masazem troche podgrzac b) gdy olejek zostanie wchloniety przez skore, nalezy wprowadzic czubek palca do waginy i lekko rozciagac ku dole i na zewnatrz, az poczujesz lekkie szczypanie. Utrzymaj rozciagniecie do momentu, az szczypanie minie. Zaczelas wlasnie podnosic prog swojej wytrzymalosci. c) Masuj tak kilka dni nim zaczniesz stosowac rozciagniecie na dwa palce. Ta technika masazu dojdziesz powoli do rozciagniecia na 4 palce. d) Gdy mozesz do waginy wprowadzic 4 palce, moze sie krocze dopasowac juz do 2/3 wielkosci glowki dziecka 4. Aby utrzymac krocze nienaruszone podczas porodu, najważniejsza są cierpliwosc, ochrona krocza (to jest uchwyt krocza jaki stosuje polozna gdy wychodzi glowka dziecka) i kontrolowane, wolne parcie. 5. Dobre odzywianie, odpowiednia ilosc wypitej wody, witamina C i E pomagaja polepszyc cyrkulacje i napiecie skory 6. Cwiczenia Kegla (100 x)- 4-5 razy w ciagu dnia sa bardzo wazne dla elastycznosci miesni 7. Masaz krocza powinnien byc wykonywany czesto i regularnie w ostatnich okresie ciazy (4-5x w tygodniu, na 3-4 tygodnie przed porodem), aby osiagnac najlepszy rezultat. 8. UWAGA! Blizny po wczesniejszym nacieciu lub rozerwaniu odpowiednio obserwowac. Nie beda sie one rozciagac, ale za to otoczenie moze zostac zmiekczone i uelastycznione dzieki masazowi. 9. Mozna zatrudnic partnera do masazu "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Właśnie przedwczoraj bylam u ginekologa i zbadała mnie ginekolofgicznie, bo powiedziałam, że raz stwardniał mi brzuch.(bo faktycznie tak było). Moze tego się przerstraszyła i mnie zbadała. I powiedziałą krótko: cytuje-" Wszystko wporządku, wszystko pozamykane". Co o tym myślicie? Acha i powiedziała, że jezeli by bardzo był twardy i do tego bolał to mam wziąć NOspe, ale im bliżej rozwiązania to tym częsćiej będzie twardniał. A wczoraj wieczorem to dopiero była akcja u mnie w domu:( Położyliśmy się już spać było koło 22.00 a tu nagle czuje jak mi się goraco robi i czuje takie drżenie całego ciała i słabo mi się zaczęło robić. Mój mąż od razy zbadał mi ciśnienie i Cukier z palca. Wiecie ile miałam: ciśnienie -100/57 CUKIER - 43- strasznie niski. Biegiem zjadłam najpierw cukierka czekoladowego i jeszcze 2 kromki i jabłko, a była juz 22.00 :( popiłam herbatką i przeszło. Zdarzyło Wam się coś takiego? Taki spadek cukru? Wystraszyłam się nieźle:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu gorace dyskusje sie tocza... Ja bym tylko bardzo prosila kolezanke co to z Polski wyjechala zeby komentarze o Polkach zachowala dla siebie. Wiecej Polskich wiesniar tu widzialam niz w samej Polsce. To takie moje trzy grosze. Co sie tyczy pieluch to ja planuje poki co ambitnie zaczac od tetrowych. Z tego co mi wiadomo dziecko szybciej sie uczy siadac na nocniku. Prania to i tak bedzie od groma wiec te pieluchy to i tak nie zrobia wiekszej roznicy a prasuje sie ponosc glownie na poczatku. Co do Pampersow to oczywiscie nie wykluczam tym bardziej jesli bedziemy poza domem. Tak sobie mysle poki co ale moze mi przejdzie jak przyjdzie to wdrozyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trafilam tu i sie wypowiem
Mika Uk - uwierz ze nie dasz rady z tetrami :-) kazda tak chce, bo niby mniej roboty. Ale tak naprawde, w tetrowa pieluche dziecko nasika , i po 1 siku musisz ja zmieniac. W pampersa moze ze 3 razy nasikac, albo i wiecej. Wiesz ile jest prania?? Ja mialam 30 tetrowych pieluch, uzywalam je tylko jak maly mial odparzona pupe, i chcialam zeby sie przewietrzyl. I uzywalam tez je jako sciereczki, podbrodki, itp. Wiecej bylo prania tych pieluch niz zwyklych ciuchow... Za pampersy placisz duzo, ale sa wygodne. Po roku mi sie nie chcialo kupowac wiecej pieluch, wiec w 2 tyg nauczylam sikania do nocnika. To wbrew pozorom nie jest trudne. Moj mial 11 miesiecy, jak juz siku i kupe robil do nocnika.. Wszystko to kwestia wychowania. Nie ludz sie, ze dasz rade wychowac dziecko na tetrach, bo gwarantuje Ci ze nie ma szans :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny, jak mija Wam dzionek? U nas dziś kolęda była więc już mogę świeta zakonczyć... Dziewczyny na poczatek mój wniosek -prywatny- to wcale nieprawda,że z drudim i kolejnym dzieckiem jest prościej od samej ciąży poczynając. Ja jestem w ciąży tyrzeci raz, dziecko mam wprawdzie tylko jedno ale jak sobie przypomnę przebieg pierwszej ciązy i wszystkie przygotowania, to aż się sama dziwię...Po pierwsze 6 lat temu nie miałam dostepu do internetu więc czytałam sobie tylko "W oczekiwaniu na dziecko"- same miłe rzeczy,żadnych złych wiadomości,lekarza miałam całkiem na luzie więc bladego pojęcia o jakichkolwiek zagrożeniach też. Ciąża ksiązkowa cały czas w pracy, na stojąco. Było super. Oczywiście wszyscy tylko tetry uznawali więc miałam ich ze sto, tylko do szpitala dla małej małą paczuszkę pampersów. Oczywiście po powrocie babcie nakazały zakladac podwójnie i szerko tetry, które za kazdym razem oczywiście miały byc wygotowane i wyprasowane.Poniewaz odmówiłam prasowania, bo go nie znoszę babcie prasowały i to wierzcie mi na kant!!!Uratowała mnie polożna, która na drugim patronażu zauwazyła, że pupcia sliczna a skoro tak to dlaczego ja nie uzywam pieluszek jednorazowych? W nocy spokój a nawet jeśli trzeba zmienic to pupcia małej nie marznie bo pampers jednak tak jej nie odmacza. Od tej pory tetry poszły w kąt. Czasami przydały sie do mycia okien.Nawet na kontroli bioderek ortopeda nie marudził,że taki chudy pampers, ale oczywieście równie znienawidzonego przeze mnie becika na szczęście zakazał.Teraz widziałam takie fajne z nadrukami i pomyslałam, że kupie kilka ale chyba głównie jako okrycia na wyjatkowe upały, bo śliczniutkie są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello, u Was rano u mnie gleboka noc ale zwyczajowo nie moge spac..Zrobilam sobie "sniadanie" z platkow kukurydzianych i mleka i tak sobie zbijam baki :) *gandzik, wyslam kolysanki, daj znac czy sie podobaly( Tobie i maluchowi oczywiscie) ? *joanka tez majowka, sa tez podlkladki na pieluszki jednorazowe zapobiegajace odparzaniu pupy, wiec mokra pupa to chyba nie problem. Oczywiscie w pogotowiu pampersy ( jaies wyjscia, podroze) *Anda,czy naprawde maluch zaczyna wczsniej siadac na nocniku jesli uzywasz pieluszek tetrowych?? * a co myslicie o tych pieluchach ponizej http://ekodzieciak.pl/-Pieluszki-do-prania- * Zuzia, jak czytam o kroczu (nacinaniu czy nawet tylko masazu) dostaje jakiegos leku ale dobrze wiedziec o takich masazach,dobrze gdyby jeszcze pomagaly;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozwaliła mnie ta "fanatyczka wózków". Widziałyście te firmy, które ona proponuje i zachwala, ze niby takie trendy. Są koszmarne. Nie dość, ze kompletnie nie praktyczne te wózki to jeszcze paskudne. Takie kosmiczne i za grubą kasę. Ja myślę, że wózek powinien być praktyczny i wygodny dla dziecka i jego mamy, a na snobizm na tym polu to raczej nie ma miejsca. Śmiać mi się chce jak pomyślę, że ta panienka lata na 15cm szpilach, w trendy wdzianku z wózkiem, który nawet nie ma koszyka na zakupy, a pampersy i butelki pewnie w siatce w zębach trzyma. Ale jest cool i na topie. Żenada. Ale my się przecież nie znamy, bo jesteśmy wieśniary z Polski :-) Mi coraz bardziej podoba sie ten x-lander. Ale chyba zdecyduję sie nie na X3 tylko na XA, bo ten drugi ma obrotowe i pompowane koła. Wiem, ze tu któraś mama wypowiadała się negatywnie, ale ja mam kombi, więc wózek zmieszczę. Musze jeszcze jechać do jakiegoś sklepu i zobaczyć to oparcie w spacerówce. Czytałam tez na innych forach dużo pochlebnych recenzji na temat x-landera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja po wizycie u lekarza dużo lepiej się czuję na duchu :) maleństwo się rozwija prawidłowo, waży 500 gramów. Pytałam o ten wypis ze szpitala i martwiące mnie 'poronienie zagrażające' jako rozpoznanie, ale lekarz mnie uspokoił, że zawsze jak kobieta w ciąży trafia do szpitala z bólem brzucha czy krwawieniem to się to wpisuje. I dodał ze śmiechem, że lepiej było, jak nazwy chorób pisało się po łacinie, bo pacjentki niepotrzebnie się nie stresowały, bo nie rozumiały :) ale znając mnie to nawet sprawdziłabym to po łacinie i i tak się przejęła :P no ale najważniejsze że wszystko w porządku, oczywiście nadal muszę dużo odpoczywać, ale już się tak panicznie nie obawiam, że mogę poronić... Co do wózków to mam już jeden upatrzony, wg mnie ładny i tani, bo wózek za 1,5 tysiąca czy więcej w moim przypadku odpada - z natury jestem oszczędna i wiem, ze poza wózkiem pieniędzy trzeba będzie na wiele innych rzeczy, więc nie mam zamiaru szaleć kupując wózek za np. 3 tys :P Sprawdziłam na necie opinie, oczywiście są i na plus i na minus. A tutaj wstawiam linka :) http://allegro.pl/item880358010_zestaw_baby_merc_wozek_agat_fotelik_tacka_gratisy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nieazapominajka z tym siadaniem na nocniku to bardziej chyba od mamy zalezy niz od pieluch ale logika w tym jakas jest. Jak dziecko chodzi w tetrze to jak sie zleje to placze i zaraz go trzeba przewinac a w pampersie nic im nie przeszkadza no chyba ze zaczyna ciazyc i po ziemi sie za malym ciagnac i tak moze godzinami wiec ciezko wyczuc kiedy dziecko sika no i nie odczuwa potem zadnych nieprzyjemnych doznan. w zwiazku z tym mama ma spokoj i mniej motywacji do gonienia dziecka na nocnik. poza tym jak tak musisz prac i prasowac to w koncu sie wkurzysz i nauczysz dziecko sikac na nocniku no albo zmienisz na pampersy ;) tak mi tlumacza no i rzeczywiscie z obserwacji cos w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jeszcze do wczoraj byłam napalona na X-lander XA jak mysz na ser ale chyba kurcze zdecyduję się jednak na Jedo Fyn 4ds, ponieważ w x-landerze gondola jest mała i tylko dla dziecka do 6 miesiąca życia a biorąc pod uwagę, że rodzimy w maju więc jeszcze zimą raczej dziecko będzie jeździło w gondoli i pewnie dlatego zamiast x-landera będzie jedo ale jutro jadę do 2 sklepów i może będę mądrzejsza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Odnosnie wozkow. Moja kolezanka urodzila na poczatku maja 2009 i jej corka jezdzi juz w spacerowce, bo nie chce lezec w gondoli. Ma taka pozycje pol siedzaca ja bym powiedziala. Trendy wozka trendami, ale kazda z nas musi sama sobie wybrac, poszperac opinie, moze przymierzyc... Moim zdaniem jednak lepiej, zeby wozek zajmowal malo miejsca po zlozeniu i zeby to skladanie bylo latwe. Ja kupuje wozek w UK, mam juz swoj typ, ale w zwiazku z tym, ze nowy jest drogi, kupie uzwyany na ebayu. Ale mysle, ze nastapi to kolo marca... Milego popoludnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć ja tylko na chwilkę :) i lecę smażyć naleśniki :P ostatnio mogłabym je jeść tonami hehe WAGA: +8kg ale startowalam z prawie 3 kg niedowagi więc luz ;) TWARDNIENIA: czasem mi się zdarza ale piję wtedy magnes, no-spy nie stosuję wcale, nie są bolesne i czasem nie wiem czy to dzidzia się przemieszcza czy macica się przygotowuje pomału PORÓD: najbardziej chciałabym rodzić naturalnie w wodzie lub w pozycji przez siebie wybranej, co bedzie czas pokaże, ze względu na rozmiary Męża muszę brać pod uwagę cesarkę jakby Jaś w niego poszedł :) Mąż oczywiście bardzo chce być ze mną ale decyzja leży po mojej stronie, był kiedyś ratownikiem więc jestem spokojna że nie odpłynie w trakcie .... hehe SZKOŁA RODZENIA: zaczynamy pod koniec stycznia :) zrelacjonuję co i jak ale wybrałam taką zwyczajną i trwającą miesiąc a nie 2,5 m-ca przy szpitalu skoro i tak nie wiem jeszcze gdzie będę rodziła. ROZSTĘPY: na razie tfu tfu nie zapeszam, biorę prysznic i po każdym na koniecsmaruję się oliwką PENATEN przeciw rozstępom i bardzo ją sobie chwalę - smaruję cycki, brzuszek, uda i pośladki. Na razie jest super i oby tak zostało :) ĆWICZENIA : chodzę na basen teraz już 2 razy w tyg, w domu ćwiczę na piłce ale nie regularnie i codziennie na spacerki, od 30 min do 2 h zależy od pogody i samopoczucia :) Mięśnie kegla ćwiczę dosyć często - ostatnio całą mszę w Kościele :D Masażu pewnie spróbuję ale to po 32 tyg jakoś. WÓZKI: pisałam jakoś 2 str wcześniej o wózkach ale nie wiem czy któraś z Was czytała i czy włączyła sobie odnośnik do testy w DD TVN z linka który podałam :) polecam raz jeszcze!!! My jesteśmy zdecydowani na 100% na ROAN Marita - ma największą na rynku gondolkę i to z opcją podnoszenia jej spodu do pozycji półsiedzącej jakby dzidzia nie chciała już leżeć na płasko. !!!!!!!!! Ostatnio porównałam w sklepie Maritę i Jedo Bartatina i zdecydowanie Marita wygrała, nawet sprzedawca nie miał wątpliwości. WITAMINY: zażywam kwas + Falvit Mama, nie ma wg mnie sensu wydawać więcej na witaminy bo wszystko to to samo tylko firmy inne i dlatego drogie ... oprócz tego jadam zdrowe rzeczy więc uważam że to wystarczające :) WYPRAWKA: dla swojego Jasia mam bardzo dużo ciuszków już, większość po moim bracie więc kupowanie kaftaników czy pajacy na małe rozmiary mi odpadło, podobnie z 1 kompletem pościeli i innymi pierdołami, dlatego jak macie od kogo to pożyczajcie!!! to spora oszczędność :) CIŚNIENIE mam niskie cały czas, raz jak mi Ginka mierzyła to było jakieś 95/55 ale kazała się nie martwić, gorzej jak jest nadciśnienie podobno. Więc spokojnie :) To tyle co sobie przypomniałam :D buziaki i kopniaki zostawiam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baaja - moja koleżanka kupiła wózek BABY MERC, bo tez nie miała zbytnich funduszy. Jednak bardzo szybko się rozleciał. Wiem, ze była bardzo niezadowolona. Oddała go na reklamacje i musiała kupić nowy, bo na tamten czekała dwa miesiące. Pani sprzedawczyni jej powiedziała, ze jak kupiła taką tandetę za parę groszy to czego się spodziewała. To jest dramat i profesjonalna obsługa . Sprawdź sobie serwis tego wózka, bo czasem co tanie to drogie. Oczywiście nie twierdzę, ze wózki za 3000 tys się nie psują. Ja sama widzę, ze o moim x-landerze tez są rożne opinie, ale coś trzeb kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezapominajka1101 - ja teraz czytam ''statki mijają się nocą'' narazie jestem na początku ale już się bardzo wkręciłam :) Dziewczyny wy też macie taki nadmiar siary jak ja ? Prawie cały czas mi cieknie w dużych ilościach . Kilka razy przeciekało przez biustonosz (kupiłam wkładki laktacyjne) - maaasakra . Niby lekarz mówi że wszystko oki i czasem tak jest ale ja jakoś się martwię ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezapominajka1101 - jak lubisz kryminały, thrillery to gorąco polecam Alex Kavę. Ja kocham jej książki. Tylko trzeba zacząć od pierwszej, bo chociaż w każdej książce jest inny motyw, to przeszłość jest trochę wpleciona w wątek. Zaczynając od pierwszej książki: Dotyk zła W ułamku sekundy Łowca dusz Granice szaleństwa Zło konieczne Zabójczy wirus Polecam każdemu. Dla mnie rewelacja. Przeczytałam wszystkie i żadna nie jest nudna. Też nie mogę spać i dopiero ok 2 w nocy, po ogromnych męczarniach zasypiam. Znalazłam takie forum o wózkach. Można poczytać. http://www.forum.alewozki.pl/f14-Opinie-o-wozkach.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka:) widzę że pomarańcze nie odpuszczają nie umieją uszanowac czyjejs decyzji tylko ktoś uparcie narzuca swoje ĘĄ:O , żałosne:O ja dziś po wizycie, u gin miałam kontrole krwi na toxo, i przeciwciała, wszystko wporządku, tylko amienia dalej, ale z synkiem też tak miałam w tym okresie pomimo brania żelaza 10,5 podejrzewam że gdybym nie brała to byłoby gorzej dzidzia tak ściąga ze mnie:), a duuuża prawie ca 800g i ok 31cm długi:):) przytyłam uwaga :P:P aż 1kg przez 4 tygodnie:D:D:D aż z tej radosci wrąbałam pół słoika nutelli przed chwilą i młucę przez całe popołudnie:D:D:D:D:D, i tak najlepsze tycie jeszcze przed nami jak nie ono to gromadzenie wody w kostkach :D:D:d czyli puchniecie:D:D:D, teraz ważę 57,5kg z synkiem już miałąm dobite do 60kg zobaczymy , następna wizyta za 4tyg i na czczo bez śniadanka bo będę siorbac syropek z glukozą, szyjka dalej się skraca dr powiedział że mogę chodzic ale oszczedzac się czyli mężu dalej myje podłogi, odkurza nosi zakupy, i zbiera zabawki:D:D:D:D:D zadnych rzeczy ktore zmęczyłyby brzuszek, ostatnio namiętnie puszcza mi się krew z nosa, jedyne co mogę zrobic to wiecej wit c i zimny okład na kark , wrazie w laryngologia, mam ciągle zatkany nos masakra, niezapominajka ja też sobie staram przyrzadzac sie zdrowe posiłki i zróżnicowane, zreszta tez gotuje pod swoje 3letnie dziecko:D, ,pieluchy tetrowe kochana tylko na ramię do odbicia lub pod główkę:D:D;) brrrrr prac i prasowac zacheśtasz się;) tylko papmersy albo inne, ja gdy pomyślę ze zas bede musiała prasowac po kazdym praniu bo kaftaniczki mają kołnierzyki i bez tego są wymietolone z resztą na początku ubranka tak się wyparza żelazkiem:O i tetra:D:D:D Zuzia ten masaż taki trochę erotyczny jakby:D:D:D aż się boję;):D czytam że jesteście na topie wózków nie znam się na waszych wyborach wiec się nie wypowiem:P:D, ja mam mniej wiecej wizję ale to juz ją muszę w sklepie wymacac raz kupiłam na necie bez przymiarki i się wyleczyłam , chciaz teraz jest tyle modeli że do kazdego moznaby łątkę przykleic że nie mam pewnosci czy dobrze trafie na razie widzę ze po ulicy jezdzi duzo wózków tej marki, różne modele, z teutonii musiałąbym ludzi zaczepic i pytac czy sa zadowoleni:):):), Estera poprostu bedziesz miec dużo pokarmu ciesz się:) miłej nicki pomykam pod prycho , dzis od 7 na nogach i padam, miłęj nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broneczka25 - sprawdź proszę ten link do DD TVN - niestety u mnie nie działa :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny kurcze nie było mnie kilka dni i już nie mogę nadążyć :) Co do pieluch to pamiętam jak moja siostra miała taki ambitny plan z tetrowymi nie wiem czy wytrzymała tydzień :) (pełen szacunek dla naszych mam one niestety nie miały wyboru), co do wózeczka to złożyłam zamówienie mojemu mężowi powiedziałam co chcę żeby miał a o resztę niech on sie martwi-on też chce czuć się potrzebny więc postanowiłam że w tym temacie dam mu pole do popisu :) Jeśli chodzi o lekturę to czytam teraz Anioły i Demony Dana Browna, te klimaty mi odpowiadają, (13 apostoł, Kapłan, Ewangelia według sztana (Patrick Graham)-tego nie polecam będąc w ciąży ja bałam się sama w domu siedzieć jak ją czytałam ;)) a z takich lżejszych to bardzo fajnie się czyta Wyznania Gejszy jest o 100 razy lepsza od filmu W końcu zaczęłam czuć ruchy :) przytyłam już prawie 10 kg ale na szczęście poszło mi wszystko w brzuch więc nie ma tragedii. Poza tym nadal pracuję i nie zamierzam tak szybko odpuścić :) Pozdrawiam i życzę wam duuużo zdrówka 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do książek to Kavę i Mastertona przeczytałam juz wszytskie jeszcze jak do gimnazjum chodziłam :D Co do wózka tez sie juz nie wypowiadam... Każda z nas kupi taki na jaki ja bedzie stać i tyle potem sie bedzie chwalic i wymieniac zdaniami :) No i w sumie chyba mam skleroze bo zapomniałam co jescze chciałam napisac ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ahh no i tez mi sie przytyło :( do 6 miesiaca prawie wogole brzuszka mi nie było widac a teraz.. oO Masakra dzidziuś waży juz kilo ;D Cały kilogram mojego szczescia xD A mi została juz tylko jedna para spodni do których sie potrafie zmieścic... Wiec w poniedziałek wybieram sie na zakupy ;D Też zauważyłam już tą siare.. ale jeszcze nie leci tak mocno żeby mi przeciekało ;) Wczoraj byliśmy w teatrze na Jasełkach. Ogólnie jestem bardzo zachwycona :) wyspepowało prawie 200osob i żywy Jezusek :D naprawde warto było. Ale po godzinie Mój brzuszkowy szkrab nie dawał mi zycia kopał krecił i co ino..Myślałam ze wstane i bede musiała wyjsc i pochodzic ;) potem pastuszkowie poszli spac i bobas tez :D hehe ale potem siedział cichutko. chyba sie mu zaczeło podobac ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka tak jak wczoraj pisałam byłam dzisiaj oglądać wózki i decyzja zapadła - kupujemy Jedo Fyn 4ds - jak dla mnie rewelacja. Rewelacyjnie się prowadzi, bardzo skrętny ale też stabilny, gondola naprawdę duża i co fajne ma regulowane oparcie gondoli od leżącego do 3/4 siedzącego, spacerówka ma 4 stopniową regulację od totalnie leżącej do praktycznie 90 stopni więc dzidzia całkowicie siedzi. Do tego niby wózek 3 w 1, że jak coś jest do wszystkiego to do niczego ale chyba sie w tym przypadku nie zgodzę, bo i nosidełko, które jest jednocześnie fotelikiem samochodowym wyglądało bardzo porządnie z dodatkową wkładką/matą dla maluszka. Do spacerówki jeszcze w komplecie śpiworek i do całego zestawu torba. Ten cały komplet - kolory z kolekcji 2009 to koszt niecałe 1500 a z nowej kolekcji 1570 - przy czym to są ceny w Warszawie a jak wiadomo tutaj ceny są niestety jedne z wyższych w Polsce. Nie wiem czy to co napisałam komukolwiek pomoże ale może w jakiś sposób ukierunkuje. Wózek dla mnie super a i mąż zrobił przymiarkę i powiedział, że dla niego bardzo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkie Mamusie! Tez, jak sie pewnie domyslacie, jestem Majowka. Moje Dziecie ma wyznaczony termin na polowe maja. I mam nadzieje, ze tak zostanie, ze sie wczesniej Chlopak nie znudzi siedzeniem w mamy brzuchu... Mielismy na poczatku 4. miesiaca klopoty; takie, ze lekarze mi przedstawili sytuacje, ze bardzo prawdopodobnie Go strace. Ale poradzilismy sobie z tym swietnie. Teraz, chociaz wszystko przebiega prawidlowo, mam ciagle oficjalnie ciaze zagrozona. Nie powinnam sie wogole przemeczac, zadnych sportow (dopiero po 25. tyg moge sobie pojsc poplywac albo pojsc do szkoly rodzenia). Z samopoczucie dlatego u mnie jest roznie. Czuje sie przeszczesliwa z moim Jarkiem, szczegolnie jak mnie troche pokopie :D. Mam obsesje na Jego punkcie, ciagle sobie go wyobrazam w krotkiej i dalekiej przyszlosci (mam nadzieje, ze to nie nienormalne...), czytam, spiewam mu i mowie tez czasem do niego. Tylko ze fizycznie jestem wykonczona... Wszystko mnie boli, szczegolnie krzyz. Nie moge spac, bo jak sie przekrecam z boku na bok, to konam. Do tego mam niesamowite skurcze w lydkach, tez bol niemilosierny. Jedna lydka to jeszcze do dzisiaj mnie potwornie boli, a skurcz mialam przedwczoraj rano... A ... i zebra mnie bola, zakby ktos mnie pobil (???). Dlatego tak mi sie marzy pojsc sobie poplywac... Ach, co to by bylo...:D To sobie ponarzekalam :D... A co do aktualnych tematow: fajnie Zuziaa1987, ze zamiescilas to o masazach. Bede sobie robic! co do wozkow, to mam szczescie, ze Znajoma chce mi dac swoj wlasny, co dla mnie jest totalnym zbawieniem. Jedyne co o nim wiem, to to, ze jest dobry (sama prowadzilam) :D. Dla mnie najwazniejsze w wozku, to czy wygodny dla mnie i Mojego Pierworodnego. zastanawiam sie z tymi pieluchami... Wiem na 100%, ze bede uzywac jednorazowych. Sama na poczatku myslalam, ze chce tetrowe, ale Maz mnie uswiadomil i mi sie odechcialo:D. Chociaz serce sie kraja, jak sobie pomysle, ile smieci naprodukujemy... A, pytanie do Was. Jakiej firmy pieluchy sa najlepsze, bo jest tego troche przeciez... Ktore wybrac? Czy sa jakies tansze od Pampersow, ktore jakoscia im dorownuja? Sama na razie kupilam tylko body dla mojego Skarba i wkladki laktacyjne (chociaz na razie mi nic nie cieknie (mam nadzieje, ze i tak bede miala duzo pokarmu...)). Na reszte najpierw poczekam, bo duzo rzeczy powinnam dostac. A z laktatorami, nie wiem jak w Polsce, ale w Niemczech mozna sobie wypozyczyc z apteki. Moja znajoma sobie taki wypozyczyla i byla z niego bardzo zadowolona. Pytanie koncowe. Czy mieszka moze ktoras z Was w Berlinie? Niestety znam tu bardzo malo Polakow (chociaz nas cala masa) i niestety zadnej Polki, a co dopiero ciezarnej... Milego wieczora Wam zycze, przyjemnych kopniakow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elo dziwczęta:) ja też mam problemy ze spaniem, bo strrrrrasznie dłuuuuuuuuugo zasypiam, a w nocy, gdy juz się przebudzę by się przeturlać na drugi bok lub by sie wyproznić - bite dwie godziny snu mogę sobie odliczyć z rozrachunku nocnego:) sikam teraz coraz częściej, w nocy tak ze 2-3 razy!!!!!!! na szczęście jestem na wiecznym L4 więcnie martwie się, że w pracy będę nieprzytomna.. macie zgagę? mnie tak doskwiera, że mam serdecznie dość!! migdały pomagają ale niestety nie mogę znieść ich smaku:/ pije natomiast dużo mleka - po nim zgaga mija w te pędy. no ale z mlekiem jet problem tego typu, że są dwie szkoły. tych, którzy nie mają nic przeciwko temu by ciężarna poja mleko no i sa też tacy, ktorzy chwytają się za głowę! dietetyczka z która pracowałam, już na samym początku ciąży zapowiedziała, że jeśli będę pija mleko, uczule na nie dziecko. a w poradnikach np. jest napisane, by pić 2 szklanki mleka dziennie z zracji dużej ilości wapnia (ew gdy ktoś nie lubie, zastapić je innym nabiałem). no i nigdzie nie jest napisane, by mleka unikać! to jest tak strasznie irytujace, że nie tylko w kwestii mleka opinie sa tak skrajne i podzielone! przecież nie chciałabym zaszkodzić maleństwu w żadnym wypadku!chyba żadna z nas by nie chciała! i powiem wam, że mam serdecznie dość tych rad, bo można od nich zwariować! uuuuh,ale jestem nabuzowana hehe aha, wczoraj przesłałam na majowemamy fotkę mnie samej, a raczej brzucha mego, bo ja daleko w tyle:) dodam, że już 25tydz:D aaaa no i mnie cycki z porostem stoja w miejscu a wam już nawet siara leci?? i gdzie tu sprawiedliwość?? hehe buziaki ślę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mielonna -> mnie też bolały żebra i pod żebrami, powiedziałam o tym lekarzowi na usg i się okazało, że mam zastój w nerce i stąd ten ból. Ale to podobno się często zdarza w ciąży. Dzisiaj się dowiedziałam, że siostra męża chce nam dać wózek po swoim synku - podobno jest w bardzo dobrym stanie. Jej się już nie przyda, bo nie planuje więcej dzieci. Ucieszyłam się, bo zawsze to parę stówek zostanie w kieszeni. Co do pieluszek to jestem nastawiona na jednorazówki, bo niestety widziałam, ile zachodu jest z tetrowymi. Tetrowych parę też kupię, ale będę używać jedynie pod główkę czy podczas jedzenia dla niunia. Co do pieluch to różne opinie słyszałam, podobno Pampersy i Huggiesy nie uczulają dzieci, po innych może być wysypka. Dowiedziałam się ostatnio, że te biedronkowe Dada są w porządku, przepuszczają powietrze, a są o połowę tańsze od pampersów. No ale o tym się przekonam dopiero na swoim dzidzi które będą najodpowiedniejsze :) gryfnofrela -> na zgagę jem sobie niebieskie Hallsy, przechodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ad wózków. ja jestem w rozterce, czy z fotelikiem czy bez, bez podoba mi sie Foppapedretti, jakoś tak się to pisze, cena ok bo do 1000 i design tez ok, ale nic o nim jeszcze nie wiem. z fotelikiem http://www.allegro.pl/item874153539_3w1_wozek_mariner_gondola_space_fot_5_gratisow.html to tak w teorii bo wolałabym najpierw zobaczyć w sklepie. Raczej nie dostane wozka wiec musze kupic. Ale konkretniejsze zakupy chcialabym robic ok kwietnia. Na razie moze za niedlugo kupie sobie 5 flanelowych kolorowych pieluszek (taka moja fanaberia, są fajne bo można je wykorzystać jako"kocyk", prześcieradełko, poduszka)i 5tetrowych (obrona przed wymiotami, wcieranie buzi. ew. dokupie więcej). Bede uzywac jednorazowek, w pierwszym roku nei naucze dsziecka sikac na nocnik a w nastepnym rokua bedzie biegac albo z gola pupa albo w pampersie. Nalepsze sa pampersy, lepsze niz huggies, bo są elastyczne a huggies dla mnie za sztywne. Lepsze niż huggies(choc i tych uzywałam)są biedronkowe Dada, ale gorąco polecam niedrogie pieluszki Rossman i Wickies(Kaufland!-te są najlepsze z najtańszych, świetnie sięrozciagają nie sąceratkowe, po prostu nie moglam sie nachwalic jak na nie natrafilam):) Z tetrowkami na stałe nawet nie probuje, bo wiem ze nei dam rady, len ze mnie, ale 10-20 na pewno sie przyda na biezaco, jak nie na pupe to do innych celow. Na razie mam 2 pary majtek poporodowych, 7 ciuszkow ktore kupilam jak dowiedzialam sie ze to chlopczyk i ciuszki po moim synku+te co dostalam, stary przewijak, nosidelko, wanienke i lozeczko bez materacyka, jakaś pościel, kocyki w sumie sporo:) Teraz myślę tylko o tym żeby pokoik byl gotowy do marca, czyli urodzin 1 synka, a potem bede uzupelniac braki:) Tez mam skurcze łydek, zwykle w nocy, masakra, podobno pomaga trzymanie wyzej niz głowa nóg, ale ja czesto o tym zapominam. Przytyłam 8kg, i jestem wg mnie naprawde duza :) Buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×