Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oluuusia

MAJÓWKI 2010

Polecane posty

A czy wy dziewczyny nie macie tak, że po niektórych oliwkach was swędzi skóra? Ja tak mam po oliwce Nivea, dałam radę zużyć tylko pół buteleczki i poleciałam do Rossmana i kupiłam oliwkę Babydream na rozstępy dla kobiet w ciąży i powiem wam że jestem zadowolona. Czuję, że jest delikatniejsza, ładnie pachnie. I też smaruję dwa razy dziennie, i do kąpieli też leję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzia mnie nie swędziało ale nie bardzo lubiłam oliwkę rumiankową J&J ale dlaczego nie pamiętam już.... Natomiast miałam jakąś oliwkę na samym początku ciąży z rosemana na rozstępy ale za bardzo była tłusta i migdałowa.... jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broneczka, no ja swoją z Rossmana chwalę, nie ma intensywnego mdlącego zapachu i szybko się wchłania. Ale to chyba od skóry zależy czy pasuje czy nie. A jakieś kremy na rozstępy to w ogóle brać pod uwagę czy zostać tylko przy oliwce? Na początku używałam Ziajka Mamma ale jak mi się skończył to zmieniłam na oliwkę. To już nie wiem czy jest sens teraz wyskakiwać już z tym kremem czy dopiero jak brzuch będzie większy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam ziaji mamma mia . Jest zarąbista . stosuje ją już od miesiąca bo bardzo duzo przytulam (5kg - wazylam sie 2 tyg temu) kremy od rostepow dla kobiet w ciazy przygotowywuja skore do rozciagania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a ten krem ziaji to kupujecie w aptece czy w zwykłej drogerii? I napiszcie jeszcze czy jest tusty, bo ja na razie smaruję się oliwką ale już mam dośc tego taplania się w tłuszczu, na szczęście jeszcze nie przytyłam, ale wkrótce pewnie zacznę lecieć w górę jak apetyt wróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenkaa* wcale nie jest az taki tlusty . Ma bardziej konsystencje balsamu i bardzo delikatnie pachnie . Kupiłam w aptece nie pamiętam ile kosztował ale na pewno mniej niż 20 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ! Byłam dzisiaj na badaniu przezierności karkowej, wszystko w normie :) ! Także bardzo się cieszę, maluszek dobrze sie rozwija, ma 58mm, widziałam jak machał rączkami i kopał nóżkami, skakał, tak fajnie odbijał się nóżkami od ściany macicy, dla mnie było to niesamowite uczucie, był ze mną mężuś, też bardzo się wzruszył. To moja pierwsza ciąża, więc pewnie dlatego tak emocjonalnie reaguje, taki mały człowiek, a już daje mi tak dużo radości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Estera ----> dzięki za info, przy najbliższej okazji zakupię ten balsam. Fajnie że nie jest drogi, bo na droższe specyfiki jakoś szkoda mi kasy bo coś słabo wierzę w ich cudowne działanie - jak ktoś ma mieć rozstępy to mu nic nie pomoże. Margot ----> gratulacje po wizycie :) ja przezierność idę badać 18 listopada, wczoraj byłam na zwykłej wizycie i tez maluch już całkiem, całkiem - macha rączkami i nóżkami i cały czas się przekręcał. Mój mąż jeszcze nie był przy żadnym usg ale na przezierności będzie na 100% to sobie dłużej poogląda i już się doczekać nie może biedak. Forum coraz bardziej weselsze, już żadnych złych informaji, coraz więcej radości z wizyt i dalszych planów, oby tak dalej dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny :) No wiec ja dzis byłam na badaniu krwi i moczu. W czwartek mam lekarza i zalozy mi karte ciąży. Teraz na USG zobacze wiecej niz 3 tygodnie temu :) ....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedroneczka b ponoć wtedy więcej wilgoci dociera do skóry - krótko mówiąc lepiej nawilża :) Przynajmniej ja mam tak napisane na zwykłej oliwce johnsona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenko ja jestem Broneczka ----- to moja ksywa jeszcze z czasów studiów ale powiem Ci że impreza była tak nakrapiana że właśnie od Biedronki się zaczęło ale skrócili to do Bronki bo tamto za dłuuugie hehe ;) i tak właśnie dlatego na wilgotne ciało !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka, ja też używam oliwki Johnsona, tej w żelu i jestem zadowolona, wcześniej smarowalam się tym balsamem, o którym rozmawiałyście z Rossmana- Babydream, ale teraz zapach mi nie pasuje, mocno migdałowy, chociaż wcześniej mi sie podobał :) Oliwka chyba najlepsza, niedroga, bezpieczna i skuteczna !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny super że badania w porządku!!! Ja miałam przezierność badaną w ubiegłą środę i też mi ulżyło. Mąż chodzi ze mną na każde USG od początku i od dwu ostatnich wizyt nagrywa filmiki aparatem :) taką ma radochę że aż miło popatrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny:) widzę że duzó się działo,ja ostatnio nie mam czasu bo pracowałam do wieczora i przychodziłam z pracy tak padnięta że nawet nie chciało mi sie włączyć komputera ale za to humor o wiele lepszy bo wczoraj byłam na usg i pierwszy raz widziałam rączki i nóżki jak sobie bryka i bawi się pępowiną ,coś fantastycznego nie zdawałam sobie sprawy jakie to uczucie zobaczyć takiego maleńkiego robaczka bo ma już całe 5 cm i mój narzeczony mówi że rośnie jak na drożdzach ;):D Jakbto jest z tym samopoczuciem czy rzeczywiście tylko na początku jest się takim ospałym a później ma sie dużo energii ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie, Mam nadzieję że przyjmiecie nową do swojego grona. Ja co prawda wg @ mam termin 1 czerwca ale wg usg wychodzi 26 maja. poza tym to moja druga ciąża. Pierwsza córcia też się urodziła tydzień przed terminem, więc chyba mogę do was dołączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za wyjasnienie w sprawie oliwki. Tak tez bede stosowac, bo poki co przed smarowanie wycieralam sie recznikiem. U mnie niby samopoczucie coraz lepsze, ale zmeczenie wciaz jest, mdlosci zdecydowanie mijaja, w koncu to prawie 14 tydzien :) Fajnie czytac te dobre wiesci po badaniach. Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny mam pytanie ja dużo jeżdżę samochodem jeszcze nie mam z tym problemu ale wiem że jeżdżąc z brzuszkiem można nie zapinać pasów lub sprawić sobie takie które nie uciskają brzucha czy odnośnie tej pierwszej wersji muszę wozić ze sobą np. kartę ciąży czy lekarz wystawia takie zaświadczenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) wczoraj po raz pierwszy widzieliśmy z mężem nasze słoneczko... coś niesamowitego, aż mi łezki w oczach stanęły ❤️ bardzo się denerwowałam żeby wszystko okazało się ok, mąż pierwszy spojrzał na ekran a ja na niego i jak zobaczyłam tą radość i zaciekawienie w jego oczach, wiedziałam że już bez obaw mogę patrzeć:) potem pani omówiła nam wszystko, pokazała serduszko i żołądeczek, troszkę leniuszek z naszego malucha, bo nie podskakiwał tylko ruszał sobie rączkami ale i tak był cudny:) zdjęcia są bardzo wyraźne i widać nosek,usteczka, uszka ...normalnie można się zakochać... dopiero teraz jestem spokojna i szczęśliwa, bo wiem, że maluszek ma się dobrze, ma 57mm, wg usg to 12tyg i 2 dni, czyli dokładnie tak, jak wyliczyliśmy a tak poza tym, to cały zeszły tydzień byłam przeziębiona:( ale na szczęscie juz lepiej, terapia czosnkowo-mleczno-cytrynowo-miodowa mojego męża pomogła dorota- co do zapinania pasów podczas ciązy, to ja jestem zdania, że lepiej (bezpieczniej) zapinać, w ten sposób możesz uratować życie i sobie i dziecku (ja układam sobie pas powyżej miejsca gdzie jest dzidzius)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*dorota, ja tez uzywam auta codziennie i jak dotad zapinam sie pasami uwazajac by nie uciskal brzucha czyli ukladajac pas pod nim, najnizej jak to mozliwe. Pozniej tez nie zrezygnuje, nie chce ryzykowac...Prawo o ruchu drogowym w Polsce pozwala jezdzic bez pasow kobietow w ciazy juz widocznej,nawet gdybym tam mieszkala nie skorzystalabym z tego prawa. Zajrzyj na youtube.com *ups..kristen, sorki za to przeozenie, Twoj babel teraz to juz pewnie duzy kawaler :) Ciesze sie dziewczynki, ze wasze maluszki rozwijaja sie prawidlowo, az milo czytac... pozdawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oki rozumiem bo sama nigdy bez pasów nie jeździłam, nie wiem jak to będzie jak urośnie mi brzuch bo puki co to chowa się pod luźnymi sweterkami :) nie chciałbym po prostu zdusić maleństwa tym pasem dzięki za wasze opinie pozdrawiam moja kruszynka ma dzisiaj 11 tygodni i 6 dni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - mam jeszcze jedno pytanie. Kiedy po usg w 12-14 tygodniu wybieracie sie na nastepne usg? Ja mam dopiero wyznaczone nastepne przez angielska sluzbe zdrowia na 20-22 tydzien i zastanawiam sie, czy nie robic pomiedzy jakiegos prywatnego. Mozecie poradzic, jak to wyglada w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam już 2 razy usg pierwsze w 02.10.drugie 26.10 kolejną wizytę mam na 16.11.09 i chyba też będzie usg mam się zgłaszać co 3 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedroneczka w Polsce to prywatnie usg jest na każdej wizycie - a wizyta co 4 lub 3 tygodnie - zależy od lekarza. Państwowo to są obowiązkowe 3 usg na całą ciążę i jak ostatnio widziłam w tv wypowiedź jednego z lekarzy, to przy zdrowej ciąży nie ma potrzeby więcej, a reszta jest dla przyjemności mamuś. Jak wszystko jest ok to nie musisz robić, chyba że nie będziesz mogła się doczekać widoku maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki lenka. Wlasnie kolezanka mi mowila, ze w ciazy miala 3 usg w Polsce, bo lekarz jej powiedzial, ze tyle wystarczy jesli wszystko jest ok. Ja wiem, ze na prywatnej wizycie kazdej bedzie usg, tylko wlasnie ja juz mialam 3 do tej pory i wole nie robic za duzo jesli nie ma potrzeby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny :o) co do USG - ja miałam ich robionych już 5 USG ale to dlatego że na początku była to ciąża bliźniacza, potem trzeba było obserwować co z tym nierozwijającym się pecherzykiem. Poza tym plamiłam. Teraz miałam robione badanie przezierności 28.10 kolejną wizytę mam 19.11 ale bedzie bez usg, a kolejne USG dopiero przed Świętami :) co do pasów - podzielam zdanie że lepiej jest je zapiąć a najlepiej mieć adapter do pasów dla ciężarowek, w końcu chodzi o nasze zdrowie i życie Dziś byłam na basenie i czuję się rewelacyjnie. polecam wszystkim!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*dorota, moj maluszek tez ma 11 tyg i 6 dni hihi...Kiedy bedziesz miala robione badanie przeziernosci, bo ja w polowie przyszlego tygodnia i juz nie moge sie doczekac, kiedy wreszcie ujrze mojego szkraba.... Usg bede miala wykonywane co 3-4 tyg razem z badaniem moczu, ktore i tak mam robione podczas kazdej wizyty..co kraj to obyczaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O tym badaniu lekarz mi nic nie mówił dopiero od was się dowiedziałam ze jest coś takiego trochę pogrzebałam wiem już o co chodzi, termin następnej wizyty mam na 16go więc podpytam bo nie da mi to spokoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*dorota, pospiesz sie bo to badanie jest najbardziej miarodajne pomiedzy 11 a 13 tc.Ja tez nie wiedzialam na poczatku ale dziewczynki z forum oswiecily mnie :) poszperalam tez na internecie i rozmawialam z lekarzem... dziewczynki, czy Wy tez jestescie jedzowate dla Wazych partnerow/mezow???/Bo moj powiedzial ze chodze skrzywiona, wszystko mi przeszkadza, drazni i moj glos jest ciagle o ton wyzszy niz powinien i niedlugo bede gryzla....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×