Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oluuusia

MAJÓWKI 2010

Polecane posty

Mój luby odezwał się po paru dniach i powiedział ze telefon sie mu popsuł ;D I temu nie było z nim kontaktu...Sranie w banie :):) Agnes- teraz zmienił zdanie i mówi ze mu zalezy na mnie i na dziecku i wogóle inne rzeczy,żebym mu dała szanse ,że przemyślał sobie cała ta sytuacje i że chce wszytsko naprawic i ze sie starac bedzie itp.\ lala.. Sama nie wiem teraz co z tym fantem zrobic. Ale nie widzi mi sie to wszytsko i tak czy siak. Dziękuje Wam,że mnie pocieszacie :):) To naprawde dużo daje w takich chwilach.. Mam nadzieje ze sobie poradze z tym wszytskim chociaz młoda jestem jak cholera,tyle życia przede mna ale teraz bedzie kolejny Skarb dla którego,bedzie warto żyć co dnia :):) Tak patrzyłam wczoraj w lustro i stwierdziłam,że odrosty atakuja nie miłosiernie ;D że jakieś wory pod oczami.. i ogólnie nie wypał i pomyślałam że trzeba to zmienic ;) No wiec udałam sie po farbe i pisało że orzechowy jakis no wiec kupiłam farbuje farbuje i patrze a włosy mam czarne ;O \Dziś w lustrze parwie zawału dostałam.. A moja mama chodzi i sie ze mnie śmieje ;D Przynajmniej jakas rozrywka :) Ale włosy sie mi nie podobaja... Trudno ;D Co do tacierzyńskiego to nie mam nic do powiedzenia bo mi to nie potrzebne i całe szczęscie.. Odziwedziny w szpitalu to nie wiem jak jest w naszym ale mam nadzieje że moja mamusie wpuszcza bo ja nie ją to kogo...?:( A ten ból w pachwinie to przec całutki dzień go nie czuje wszytsko jest okej a jak ide sie połozyc spac i w nocy chce zmienic pozycje to sie ruszyc nie moge a jak juz to z takimi łzami w oczach że szok :( i rano z nowu po problemie nie wiesz czemu tak dziwnie mam ;/ a ostatnio budze sie zawsze przed 7 albo po 8 i jestem wyspana jak bym spała cały tydzień ;D Wizyty to mam teraz co 2 tygodnie a potem co tydzień ;) I na każdej wizycie mam robione usg chociaz w zeszłym tygodniu to usg było w tępie szybkości światła.. -widzisz serduszko.? -widze. -a widzisz jak ładnie bije? -widze. -no to wszytsko jest w porzadku. ;) oO a ja zostałam. Gryfnofrela- ja z ręka na sercu mówie że nic nie ćwicze ;D żaden basen,przysiady,jakieś medytcaje no kompletnie nic trenuje to ja lenia ;D Ale nie powiem bo do lutego chodziłam co tydzień w sobote obowiazkowo na łyżwy..Bo tylko tego sportu tak naprawde mi brakuje :( No ale teraz juz nie chodze bo jak by sie cos stało to bym sobie nie wybaczyła. Dodka- zazdroszecze wagi ;D Ja 18kilo przytyłam ;/ Jak o tym pomyśle to załamka.! Ale mama mnie pociesza i mówi: co sie przejmujesz? śliczna jestes,a nie zezowata czy garbata a ja z toba w ciazy to 30kilo przytyłam. I mówi ze przytyłam tyle temu ze jak miszkałam z M. to jadłam co było do jedzenia w domu...Dopiero teraz jakos normalnie jem. Ale też nie widac ze tyle przytyłam,najwiecej to mi poszło w pupe i biodra.. :D Damy rade po porodzie ;) beda spacerki i wogole wiec spalimy te kilogramy ;D Niezapominajka- ja jeszcze nie kupiłam butelki ale myśle że to tylko o smoczek chodzi a na poczatku moze byc mniejsza dpiero jak bobas podrosnie to wieksza kupic :) a co do oliwki do kąpieli to położna mi odradza bo mówi ze woda potem tłuściejsza jest i dziecko sie moze wyślizgnać z reki i moze byc nie ciekawie temu lepiej kupic cos po kapieli i nasmarowac maluszka :) A wczoraj bedąc na miescie miałam jeszcze troszke czasu to skoczyłam do sklepu z używana odzieża i jakas promocja bo ubrania na wage to tak szukam sobie i szukam i wynalazłam prześliczne nie zniszczone spioszki białe i 3x body :D 2 pary sa tez białe a jedne w kubusia puchatka i tygryska ;)) a wygladaja jak ze sklepu-żadnych plam ani nie sprane bawełna dobra ;) trafiło mi sie i przy kasie babka do mnie mówi : 2.40 zł a ja za wszytsko???(myślałam ze koło 10zł zapłace) a ona tak. i pomyśleć ze za taka cene w sumie prawie żadna takie fajne rzeczy idzie dostac ;)) I pieluszki na allegro zamówiłam sobie i przyszły wczoraj ale ta tetra taka jakas nijaka..nie wiem czy takie teraz robia czy co.. Uhh ale sie rozpisałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do odwiedzin szubi to sie nie martw na pewno wpusza najblizsza osobe a u cie to twoja mamuska:) u mnie wiem ze do szpitala na pewno moja rodzina nie przyjedzie bo za daleko mieszkają poza tym o mojej rodzinie mozna książke napisac a nie mam zamiaru się użlac nad sobą :P za to teściowa sie pewnie bedzie pchała dałam znac delikatnie ukochanemu żeby przyszła najlepiej w drugi dzien i to na chwilke, że zobaczy małą w domu, bo ja już widze jak ona stoi nade mną a ja nie mam siły z nią rozmawiac i jej zabawiac opowiesciami po porodzie :) ale ukochany stwierdził ze to bedzie jej pierwsza wnuczka i nie mozemy jej tego zabronić wrrrrr zauwazyłam że w ciąży jestem strasznie cięta na tesciową wczesniej tak nie było :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tacierzyńskiego to mój ukochany ;) jak wszystko dobrze pójdzie bedzie miał po porodzie miesiac wolnego wiec mama nadzije ze damy rade ;) nam połozna w szpitalu mówiła że oni generalnie tego nie praktykują że wypisują z marszu L4 dla taty na opiekę ale jak się pójdzie do lekarza i przedstawi sytuacje ze zonie nie ma kto pomóc to lekar po popodzie naturalnym wypisze na tydzień opiekę a po cc wypisują od reki na dwa tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny. Może któras z Was wie dlaczego mam takie duszenia w brzuchu? Tzn, w nocy wstałam bo miałam dziwinie wysoko brzuch i nie mogłam oddychac normalnie tylko musiałam sie zmuszac do oddychania.... Teraz siedze i chodze i czuje takie duszenie w brzuchu.... Mam ochote sie polozyc ale jestem w pracy... Moze ktoras z Was wie o czy mowie? Jestem w 30 tygodniu ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muza brzuch coraz bardziej idzie do góry ;) i niestety to już jest nierozłączny element az do 38 tygodnia :O jest coraz trudniej oddychac ja przyznaje szczerze ze jak jestem w domu to chodze jedną reką pod piersiami bo są takie cieżkie :O i mnie bardzo uwierają na brzuch a drugą trzymam sobie brzuch.:P troche pomaga ale niewiele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje aganiok... to mnie lekko uspokoiłaś... Myslalam ze bede chodzic do pracy az do porodu, ale jak zaczynam doswiadczac tych złych samopoczuc to mi sie odechciewa wszystkiego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tak juz długo wytrzymałas :):P ja od pazdziernika jestem na L4 i nie wyobrazam sobie chodzic do pracy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Piszę tutaj pierwszy raz poniewaz mam od wczoraj pewne wątpliwosci które nie dawają mi spokoju. Byłam wczoraj u lekarza ginekologa na wizycie. Na usg okazało się że wymiary dziecka są mniejsze niz powinny być jak na 33 tydzien ciąży (gin powiedzial ze wymiary mojego dziecka wyglądają gdzieś na 32-31 tydz) mimo tego ze tydzien ciązy licząc od ostatniej miesiaczki to 33. Czy jest to powód do zmartwien? może po prostu moj wczesniejszy lekarz pomylił sie przy obliczaniu rzekomego mozliwego jajeczkowania... prosze o pomoc bo odchodze od zmysłów :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najgorsze ze ja jeszcze musze chodzic do pracy. Dopiero w kwietniu przyjdzie dziewczyna zebym ja przeszkoliła na moje stanowisko wiec dopiero w maju pewnie pojde na L4... albo i nie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny ja tak przelotem bo mam masę malutkich ciuszków do wyprasowania :D hehe a w całym domu pachnie Lovellą od kilku dni. Co do wymiarów dzieci - nie martwcie się tym aż tak, przecież dzieci rodzą się różne od 3kg - 4,5kg i od 52 do 62 cm :D przecież to też kwestia genetyczna, skądś te różnice się biorą i jesteśmy już na takim etapie że je widać bo ciężko by wszystkie szły równo co do linijki do 39 tyg a potem się różnicowały no nie? :P więc uszy do góry i się nie przejmować bo nie warto!!! ja mam za to problem bo mi się woda zatrzymuje, czuję to zwłaszcza w dłoniach :( i nie wiem co z tym robić? żurawinę dziś kupiłam może coś to da, wy też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie strasznie nabrzmiewają dłonie i w zasadzie tylko dłonie. dzisiaj jak szłam po miescie jedna tak mi spuchła masakrycznie że ręka aż mnie swędziała i była dwukolorowa o wielkosci nie wspomne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chociaz myśle ze to kwestia pogody bo kiedy siedze w domu nic takiego sie nie dzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam dosyc. Nie wiem jak wytrzymam jeszcze te 2 miesiace :( jestem coraz bardziej załamana..... Mam dosyc tej całej ciazy i tego ograniczenia ruchów itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wytrzymałysmy juz tyle miesiecy więc teraz juz tylko z górki chociaz nie ukrywam że też masz dosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaa muszelka :D:D:D:D :P to mi tez puchła :D:D:D:D teraz mis ie przerzuciło własnie na rece już pierścionków nie nosze wcale ja czytałam ze na puchniecie to najlepsze jest picie jeszcze wiecej wody (a mam czasmi juz wrazenie że od tej wody w brzuchu zalęgły mi się żaby ) i natka pietruszki działa moczopędnie wiec tez oczyszcza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie nagle puchnięcie dłoni moze byc spowodowane uciskniem dziecka na jakiś nerw... w moim przypadku pojawia sie niespodziewanie i tak samo ginie :) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muza moim zdaniem to mozesz spokojnie isc na L4, skoro pracodawca nie zapewnil wczesniej zastepstwa to jego problem, przeciez lekarz na pewno Ci wypisze, a pracodawce mozesz poinformowac że masz to ze wzgledu na dusznosci czy cos i musisz lezec a jak bedzie nowa osoba na zastepstwo to przyjdziesz ja przeszkolic.. jak masz dobre relacje w pracy nie powinno byc problemu, a szczerze to nie wyobrazam sobie juz w 8 miesiacu pracowac bo tez mam brzuch wysoko i czasem az ciezko wysiedziec tak mi duszno i ciezko.. Nie no dziewczyny jak nie barwny opis hemoroida to muszelka puchnie :D ja kiedys umre tu ze smiechu :) ale niestety nie wiem czemu puchnie :( moze cos tam jest bardziej ukrwione :) gdzies czytalam w necie ze jakiejs dziewczynie w ciazy puchnie muszelka po seksie :D Szuubi ten Twoj facet to ma niezle rozdwojenie jazni chyba.. dziwne to wszystko, wiesz ciezko cokolwiek radzic, bo musisz czuc najlepiej co bys zrobila, zawsze to ojciec dziecka powinien uczestniczyc w jego zyciu, oczywiscie zalezy to od jego woli, a czy Ty chcesz z nim byc.. moze wszystko sie z czasem ulozy, pokaze ze mu zalezy na Was pewnie przede wszystkim jak juz dziecko bedzie na swiecie i wtedy bedziesz wiedziec czy to ten czy nie ten :) Z bólem w pachwinie też mam najgorzej w nocy w dzien tez czuje ale jak sie chodzi to jakos lepiej ale w nocy i nad ranem to jest masakra az sie chce juz wstac z lozka.. a o moich odrostach to juz tez nie wspominam, bo bylam w ciazy juz chyba z 5 razy u fryza i kurna nie wiem czy mi kolor nie przyjmuje tak jak wczesniej ale nigdy efekt nie jest taki jakbym chciala, teraz mi wyszedl jakis rudo-blond ehhh :) Dodka mialam taka kolezanke co przed ciaza przy 165cm wzrostu miała ponad 80kg i wlasnie zaszla w ciaze, dziecko z niej duzo wyciagnelo, a teraz juz chyba 2 lata po porodzie wazy chyba z 50 kg nie wiem dokladnie ale az jest chuda, wiec po prostu szok jak ciaza na nia wplynela, wyglada super :) Ide dzis do gina... jak zwykle stresik jest troche, pozniej napisze co i jak.. buziaki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja po wizycie. Moja niunia waży w 32 tyg 2200g i gin mówi, że to bardziej jak na dziecko w 35 tyg. Także odchyły wagi u naszych "majówkowych" dzieciaczków są w różną stronę. Termin porodu z usg wyszedł tym razem na 4 maja ale ja i tak trzymam się tego z miesiączki. Właśnie piorą się ciuszki dla mojej córci. Doszłam do wniosku, że mam ich całkiem sporo, choć starałam się dużo nie kupować. Dostałam kilka używanych od bratowej i od siostry ciotecznej, także przez to się uzbierało. Co do torby dla mnie do szpitala to w dalszym ciągu nie mam szlafroka, koszul, majtek jednorazowych, kosmetyków. ale nie mam w związku z tym dużego stresa. Hehe, mam nadzieję, że zdążę:) Pozdrówki:) Lecę robić obiadek (dziś rybka, ziemniaczki i suróweczka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tak muszelka jakby bardziej spuchnięta po seksie :D no ale takich przyjemności to ja sobie nie odmówię ;) kurcze mam teorie dlaczego kobiety w ciąży chodzą tak jakoś "kaczkowato" bo im muszelki puchną:D hhhehe oczywiście żartuję czyli nie mam co się przejmować zę moj maluszek jest troszke mniejszy jak na ten tydzień ,w sumie nie każde dziecko przy porodzie musi ważyć 5 kg;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz tak troszke z innej beczki :) jak jest z Waszymi piersiami? wydziela się Wam tzw siara? mnie zaczyna to troche martwic bo jakoś odziwo mam sucho :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pije trampki - kobity w ciąży chodzą kaczkowato, bo jak widać na naszym przykładzie, puchnie im albo z przodu albo z tyłu heh. p.s. może chciałabyś hemoroida? mam jednego na zbyciu, oddam za darmo:) odnośnie wielkości dzieci - mój maluch 1960g - 33tydzień (oczywiscie + / - 200gram). lekarka po badaniu usg powiedziała, że wszystkie wymiary prawidłowe, więc git. a że waży troszkę mniej (nawet nie wspomniała nic na temat wagi), to tak jak już pisałyście - różni ludzie, różne geny, nie ma się czym przejmować. ja mam tylko nadzieję, tzn chciałabym, aby mój synek nie był większy niż 3500, bo jak se pomyślę, że to ja mam go pocisnąć na ten świat, to... a z resztą nic nie napiszę, bo moja wyobraźnia jest nieujarzmiona i zgubna;) mnie puchną ręce a właściwie dłonie. nie zakładam już pierścionków, bo się boje, że utkną na amen. dziś po przejażdżce autobusem, który się wlókł 40 minut, przy klarze świecącej prosto w moje oczy, duchocie ogólnej i duszności mej własnej, paluchy miałam grubsze od parówek:D wyszłam z busa zlana potem jak po maratonie na 10km! kurde, rumieniec od oka do ucha; wąsik mokry jak u trębacza po godzinnej jazz session; z pleców ciekło ciurkiem aż doszło do szpary między pośladkowej; pod pachami mokre plamy....... makabra jakaś:D po raz pierwszy mogę stwierdzić, że powiedzenie "spocić się jak świnia" jest prawdziwe, choć nie znam świń od tej strony ale doskonale pojmuję tą metaforę heh. dziś w katowicach 16stopni:) wiosna pełną gębą a ludzie w kurtkach zimowych i czapkach naokoło mnie.. nie wiem , może przez ciążę jestem taka roznegliżowana, ale wydaje mi się, że takie kurtki to są dobre przy -15'C, no ale... mąż się kąpie więc spadam mu poprzeszkadzać i opowiedzieć cały dzień - taki nasz ukochany rytuał:) czimcie się dziołszki! p.s. nusiek moje cycki wciąż niekapki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha! Puchnięcie to mała masakra, choć i tak sukces, że do 35 tygodnia u mnie było oki. Wszystko się zmieniło po sobocie. Byłam z małżonkiem szanownym na nasiadówie wódeczkowej (ja oczywiście w roli sfrustrowanego obserwatora, wrrrr...) i tak do w pół do trzeciej wnocy nam zeszło. Kiedy poszłam się kąpać i kucnęłam w wannie zgłupiałam. myślę sobie ki czory! coś mi wsadzili między uda a łydy!?! Wstałam i zbaraniałam! Kolosy! Mosiężne! Gigantyczne, a do tego różowe! Moje nózie, a jak nie moje! Łomatko! Po nocce zeszło, ale tak jakoś co wieczór teraz niezdrowych wymiarów nabierają:) Do tego kilogramy poszły jak szalone. Juz 11 na plusie z czego 3 to w ciągu ostatnich trzech tygodni. No, ale jak każda cukiernia sie do mnie uśmiecha, to w sumie się nie dziwię...ehhhh... A co do mojej zeszłotygodniowej paniki o tętno dzidzi, to juz mi przeszło. Pogadałam z położną główna u nas w szpitalu i powiedziała, że tak bywa i tyle. I nie ma się co martwić, bo normy normami, ale zawsze się jakieś odchyły znajdą:) mamusia odchył (że o tatusiu nie wspomnę) to jaki synek ma być:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj to widze że nie tylko moje są "niekapki" :D dobrze wiedzieć... jednak martwią mnie wymiary mojego dziecka jak na 33 jest jest ono za małe... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje BIG BALONY też niekapki :D kurde ostatnio je zważyłam :O i jeden waży 2,5 kg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! masakra ale z drugiej strony te kilogramy ciążowe wiem w co poszły !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, siedze juz w szpitalu. Mialam dzisiaj ktg wyszli dobrze, jutro mam miec usg robione to wam powiem jak i co wyszlo. A tak w ogole to moja dzisiaj z tego przejecia jest tak ruchliwa ze nie wiem co. Wasze niunki tez tak wam daja wycisk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojoneczka, jak widać skutkiem ubocznym niepicia wódki mogą być gigantyczne, spuchnięte giczały:) my z małżonkiem co weekend jakieś biesiady zakrapiane zaliczamy a ja tylko biernie się im przyglądam i.... szlag mnie trafia hehe. muszę w sobotę obczaić czy i mnie nic nie puchnie:D aganiok - zważyłaś sobie cycki?? buuahhhahahhahaahaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo Olcia ja jak leże pod KTG mała zawsze tez daje czadu wychodzi na wykresie a ja czuje na dobrą sparwe jej co 4 kopniecie a i przyznaje że w domu nie zawsze mam czas jej słuchac ;) bo za duzo sie ruszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no bo one mi tak urosły że najpierw jednego siup na wage a potem drugiego :D:D:D:D wierzcie mi że to jest taki cieżar że musiałm go poznać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no k... proszę Was bo pekne ze smiechu... tez mi juz przechodzilo przez mysl ile waza same cycki ale nie doszlam do tego zeby je zwazyc... ale Aganiok jak na kuchennej czy zwyklej buehueheuheu w ogole juz Ci sie pytalam kiedys czy tez jestes z rocznika 79 i tez Aga :) to chyba takie postrzelone wszystkie ;) Poszerzam teorie że chodzi sie jak kaczka (ja tez chodze jak kaczka), bo jest nerw kulszowy, puchnąca muszelka i hemoroid w dupie aha jeszcze uda jak kolosy ze nie mozna ich zlaczyc :) swoja droga Gryfnofrela wybralas juz imie? nie wiem czy propozycje Ci sie podobaly ;) Od razu mi sie humor poprawil po lekarzu bo niestety troche dupa dzis wyszla... mialam KTG no i z serduchem malego ok, oczywiscie kopal, krecil sie jak szalony ale lekarz powiedzial ze mam napiecie w brzuchu i mialam normalne badanie ginekologiczne bez usg i okazalo sie ze szyjka juz krótka, sa lekkie skurcze, mam odpoczywac, zapomniec o basenie i cwiczeniach oraz porzadkach, ewentualnie lekkie spacerki no i kurna najgorsze nie seksic sie za czesto i nie glaskac brzucha :/ jak kurna nie glaskac brzucha jak mi rece same ida tam bezwarunkowo i jak sie nie seksic, jak bez orgazmu bede chodzic jak jakis niewybuch :/ i tak mam wytrzymac miesiac a pozniej niech sie dzieje co chce i moge robic co chce.. kurna nie wiem czy z tym adhd popoludniowym wytrzymam :/ aha cycki mam tez niekapki ;) nic a nic.. jednym slowem zaraz uruchamiam allegro i kompletuje wyprawke do szpitala bo nie wiadomo co mnie czeka i kiedy :) Broneczka a mi ta Lovelaa nie pachnie nic a nic :( moze mam jakas podrobe :( ahhaa jeszcze w ramach ciekawostek to mowi mi lekarz co by sobie nie masowac brzucha i ze widzi ze ja taka wysmarowana.. a ja mowie to co nie mam sie smarowac.. a on mowi ze to bzdura i to nic nie daje, ze to czy rozstepy sie pojawia zalezy od ilosci kortyzolu we krwi a pani ma malo bo to widac po skorze (nie wiem jak to widac ale coz..) no ale szczerze to sie boje tak nie smarowac to moze jakos wklepywac bede albo co, ale o tym kortyzolu to w zyciu nie slyszalam :) Olcia jak uslyszysz jakies niusy szpitalne cos co powinnysmy wiedziec to pisz :) moja ciotka dzis gadala z babka co jej córa rodzila i mowila ze byla u 4 lekarzy i kazdy jej mowil ze urodzi syna a urodzila córke :) niezla jazdeczka, ja bym chyba szok poporodowy przezyla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×