Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oluuusia

MAJÓWKI 2010

Polecane posty

Hej dziewczyny, a ja mam dziś doła straszliwego i czarnowidztwo sie znowu wlączyło. Dziś na ćwiczeniach położna zaproponowała nam, że zmierzy tętno dzidziusia. Wszystkie ciężarówy miały w okolicach 140-150, tylko u mnie 166:( Położna powiedziała, że to dużo, choć pewnie dlatego, że dziecko ruchliwe i ja też raczej energiczna kobita. Ja przy każdej wizycie u lekarza takie tętno u dzidzi miałam, nawet ponad 170 skakało, ale gin twierdzi, że ok. Skoro ok to dlaczego inne maja o tle niższe!?! Wrrrr Oczywiście już się w internecie naczytałam o róznych wadach serduszka i nie wiem co myśleć:( Wizyta za tydzień dokładnie u mojej gin, ale już się zaczęłam zastanawiać czy na konsultacje nie iśc jeszcze gdzieś. Bu.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzia wyprobowalam Twoja salatke z tunczyka :) pychota!!! tylko dodałam jeszcze troche kukurydzy i ryżu co by była bardziej syta i wszystkim smakowała :) także pewnie niedługo znów będę robić :) Kojoneczka nie widzę Ciebie w tabelce naszej czy spodziewasz się chłopca czy dziewczynki? słyszałam od jednej położnej ze dziewczynki z reguły mają trochę wyższe tętno, a poza tym faktycznie może Ty jestes energiczna, dzidzius ruchliwy i może dlatego, a jak lekarz mowi ze ok to powinno byc ok, dopytaj sie nastepnym razem i daj znac :) Dzis byłam na basenie i to jest chyba najlepsza forma aktywnosci w ciazy bo bardzo odzylam po tej wizycie :) normalnie czułam sie lekka w wodzie jak motylek :D oczywiscie pozniej mnie dopadł wielki głodek.. ja 14,5 kg na plusie czyli 68,5 niedlugo magiczna 70 pewnie mnie czeka, a tez od paru dni czuje jakby nasilenie głodu i to jest straszne.. Izabela na L4 jest fajnie ;) przez 8 lat pracy nie miałam ani jednego dnia L4 a teraz wlasciwie sam pracodawca mnie wywalil na zwolnienie i normalnie odpoczywam jak nigdy i stwierdzam, że mi sie należy za wszystkie nadgodziny co wypracowałam, stres, mała absencje teraz moge sobie pofolgowac i jest super :D a tak dni mi szybko mijaja, na razie nie mam nic do torby do szpitala, mysle ze Mlody poczeka do poczatku kwietnia i wtedy wszystko kupie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojoneczka jeżeli masz się niepokoic to idz do dr na podpytanko, jeżeli dr mówi że wszystko w porządku, to chyba on lepiej wie, to on studiował ginekologie, wiecej lat niż jakaś połozna po szkółkach pielegniarskich , czy ona tez pani dr????? i klaps za czytanie w internecie no no no!!!!, nie wyszukuj do przodu, niczego co niepotrzeba, trzym się dzielnie i pomykaj do lekarza by Ciebie uspokoił!!! ja naszczęście nie muszę kupowac podkładów, wszystko dostaję w szpitalu, i majteczki, i ubranka dla dzidzi, jedynie na wyjscie:):):):), a tak wszystkie jednakowe leża:):):), zawsze to mniej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj o tej tabelce to zupełnie zapomniałam:) Swoją drogą dużo dziewczyn tu wpisanych zniknęło z naszego forum:( Będę miała chłopca więc teoria o wyższym pulsie u dziewczynek, a niższym u chłopaków działa jeszcze tylko na moją niekorzysć. Bu:( TABELKA MAJÓWEK: aganiok79....26.04.2010......Gdynia/Wągrowiec....30...Aleks andra roxi200.........01.05.2010............J-bie .............27 córcia Marysia Bergamotka81..........01.05.2010.............Kraków...28 . ...Gabryś Martuśka83...........01.05.2010............Gubin.....26 ...Dziewczynka Oluuusia.................02.05.2010.......Częstochowa.. . .........27 Kojoneczka......03.05.2010...Zielona Góra........28......Darek Nikam1313........03.05.2010.......Warszawa... ......31..dziewczynka Maniocha ...............03.05.210...........Warszawa..............27 Broneczka25...........04.05.2010....... ....Gdynia...........26..... Jaś gryfnofrela........04.05.2010.............katowice.. ....26..syn, Tymon *campini*...............05.05.2010..........Wrocław.... . ............24 misia1990...............05.05.2010.....synek..Bielsko... ............19 kirsten2................06.05.2010............de........ ................29 gitanita............06.05.2010......ok.Krakowa......25 ...dziewczynka ania-białystok..........07.05.2010............Białysto k. ..............25 OlciaCk.............07.05.2010............Kielce... ...23.. coreczka Julia biedroneczka...........07.05.2010............UK......30 ...chlopiec monikadyr........07.05.2010.......ok.Białegost oku....32..dziewuszka Demi1982 ..............08.05.2010 ...........Sopot ........ 27, synek Filip martaagacka..........08.05.2010............UK.......27 ...dziewczynka iwona26................08.05.2010............Elblag..... ...............26 Anda76......08.05.2010........Dąbrowa Gornicza....33... córka KINGA Kaja21.................08.05.2010............woj. śląskie..............27 Paulina_UK..........08.05.2010...........UK............20... córcia Oliwia Justysia125...........09.05.2010............Goręczyno.. . ............25 Everlast...............09-13.05.2010........woj. Śląskie...... 28 ...Oliwia natka900........11.05.2010......Tarnowskie Góry...23 ...dziewczynka Estera0904........12.05.2010.....Hrubieszów.. ...17 ...Emilka zieloneszkiełko......13.05.2010............Krakó........24 ...chłopczyk Anna MAgdalena.....14.05.2010............Łódź................. ... .. .35 magdalunka14.05.2010. ........ToruńR ...39.......synek Jurek baaja..................15.05.2010..........Przemyśl.. . ....23...Krzysztof Selkunia...............15.05.2010..........Częstochowa. . ..34.... Blanka wiki 82................15.05.2010............Dębica............. . ........27 malwi83...............15.05.2010..........Dąbrowa Górnicza..........26 Zuziaa1987..........16.05.2010.......Szczytno........23 ...Lenka Aniela Margott83............16.05.2010............Warszawa.......26....córcia Tease27...............16.05.2010............UK........27 ...dziewczynka dagusiak..............16.05.2010............Kraśnik...24 ...dziewczynka maggdunieq...........18.05.2010............Poznań...... . .............29 Natalya123.............18.05.2010............Piła......24... syn Szymon agnes3d...............19.05.2010............Poznań...30 ... Kubuś wiwas83................19.05.2010............Irlandia......26 Amelka niezapominajka1101..19.05.2010..........CA.............. ............30 dorota288.............20.05.2010............Wch......28 ...Dziewczynka zola82.................20.05.2010...........Zielona Góra............27 pijetrampki........21.05.2010..........Wrocław..... ....24 ...Arkadiusz Danielita..............22.05.2010............Gniezno.... ..... ..........23 goska_XXX...........22.05.2010............Chorzów...... . ............20 seventy88............23.05.2010............Kielce..........21...synuś Jaś Nina1980.............23.05.2010............Kielce....... ................23 paulus3d..............24.05.2010............UK.............26 dziewczynka izabela833...........24.05.2010.........Sosnowiec....... ...26 ... Paweł siuprasv.............25.05.2010............Z i K..........................26 Dodka07.............25.05.2010............Warszawa.........29 ... Zuzia kasia1911...........26.05.2010............Białystok.... . ...............23 Dagus83.............26.05.2010............Tychy......... ...............26 zofia.................26.05.2010............bytom....... .................16 maja_ck.............26.05.2010............Kielce........ ................26 siasia86.............27.05.2010............Włocławek... ......23 Gabrysia muminka1...........28.05.2010............Skoczów....... . .............23 ***Nika***............28.05.2010............Wrocław.... . ...............24 **marakuja**.......19.05 -28.05.2010?...Racibórz...... ........28 synek dressmaker-84 ....29.05.2010............UK............................25 Pralinka34..........29.05.2010.......ok. Warszawy..........35 ..synek gandzik21..........30.05.2010............Pszczyna.........26.....Natalka Muza30.............31.05.2010............Poznań........ . ..............28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnes- super, że Wam też smakowało- my się przez trzy dni zajadaliśmy:) kojoneczka- klapsy należą ci się, a jak! nie można tak sobie wkręcać choroby u dzidziusia! jak coś cię niepokoi to zapytaj swojego gina, a jak cię oleje to idź do drugiego. w sieci to się czasem można różnych rzeczy naczytać, że słów brak i objawy podpa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny 🖐️ wstawac spiochy!!!!!!!!!!!!!!! widzę że dużo się zmieniło w tabelce i teraz mam pytanie - czemu zmieniacie terminy porodów? Mnie się wydaje że najlepiej trzymać się daty wyznaczonej z OM, zresztą tak mi powiedziała moja Gin że USG pokazuje orientacyjną datę porodu ale opiera się ona na wielkości dziecka, a tu jest ogromna różnorodność.... Mi po usg z początku marca wyszedł termin na 24.04 ale nie zmieniam bo z @ mam 4.05 i jakoś tak czuję że ta druga jest bardziej namacalna :) Kojoneczka nie przejmuj się tym tętnem bo dzieci są różne ale też dzieci mają różne dni :) u nas na KTG ostatnio oscylowały pomiary pomiędzy 120 -170 i było ok ;) agnes3d - popieram, basen dobry na wszystko, ja się wybieram jutro :D Ja dziś kończę dopakowanie torby do szpitala - dokupię dziś podkłady i majtaski jednorazowe :D a te podkłady to jakie kupić ????????? i gdzie? Wiecie co wczoraj byłam z Mężem na takim wykładzie o podróżowaniu z dziećmi - proawdziła ta moja położna z Mężem i synkiem - oni podróżowali z młodym już jak miał kilka misięcy na stopa po Europie a potem jak miał 3-5 lat azja itp..... masakryczne fotki były - cudowne :D A wcześniej poszliśmy do takiej malutkiej naleśnikarni niedaleko by coś wszamać i słuchajcie siadamy, Pani przychodzi po zamówienie od razu ze szklanką soku marchewkowego i mówi że to od firmy na zdrowie dla dzidziusia ............. normalnie szczękę zbierałam ze stołu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam przyszłe mamuski :) wczoraj byłam u mojego gina i powiedział abym przez najbliższe 3 tygodnie leżała bo mała już sie bardzo pcha na świat i przy badaniu gnekologicznym, sprawdzając mi szyjke macicy mówił że już tam czuje główke ;) a dobrze by było aby te 3 tygodnie jeszcze jakoś wytrzymac potem niech już sie dzieje wola niebios. dlatego teraz mocno zaciskam nogi :P i ciesze się że mam już prawie wszystko zrobione bo podobnie jak wasze tesciowe moja też zaproponowała że kupi nam łóżeczko ale dopiero jak bede w szpitalu :O całe szczescie mój ukochany tez lubi miec wczesniej wszytko i ją męczył że zamówimy przez internet bo tam są tańsze ale nalezy to zrobić wczesniej i się udało :D. łóżeczko stoi wózek zamówiony w styczniu i ma być do odbioru pod koniec marca mam nadzije że bedzie :) wszytsko poprasowane, poukładane jeszcze tylko kilka rzeczy z apteki. musze dac upust troche swojej złości na teściową :P bo przez takie przesądy i takie gadanie to człowiek się potem denerwuje tylko: po pierwsze że nic nie ma i wszytko na ostatnią chwile a po drugie tfu tfu tfu jak by coś sie stało poczucie winy jest 4 razy wieksze a to na pewno nie jest wtedy potrzebne 😡 bo na pewno nie zawaini to że łóżeczku stoi już kilka tygodni wczesniej.!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broneczka podkłady widział w Rossmanie nawet a jak nie to na pewno je dostaniesz w takiej hurtowni dla dzieci na grabówku (jak jedziesz od centrum na morskiej po prawej stronie przed kościołem przed estakadą :) ) ps. podaj adres tej naleśnikarni :P a co do laktatorów to wczoraj położna dała nam wykład na ten temat: ona osobiscie polecała firme Medala bo mówi że pracuje nich już 7 lat i jeszcze nie miała nigdy żadnych problemów, a przy zakupie to najelepij zwrócic uwagę na to aby miało możliwie jak najmniej czesci - łatwosc mycia a przede wszystkim jezeli jest to elektryczny laktator to aby miał regulacje predkości. Mówiła że reczne tez są dobre jedyny problem polega na tym że kobiety czasmi nie maja siły pompowac tą pompką a elektrycznym zawsze idzie dużo szybciej. Jednak cena przemawia zdecydowanie za recznym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
broneczka - ja pisałam na poprzedniej stronie o podkładach.. można je kupić w aptekach lub sklepach dziecięcych. ja kupiłam takie http://www.allegro.pl/item911937214_podklad_higieniczny_seni_soft_90x60_5sztuk_tanio.html mnie położna powiedziała,ze ważne by były w wymiarze 90x60. a ja po powrocie od lekarki, wchodzę na wagę u mojej mamy - 68,5, na mojej domowej wadze 68,5 więc te 69,5 u ginekologa wzięło się z kosmosu! kurde, a mówiłam jej, że sprzęt jej szwankuje to tylko zaczęła się śmiać, że znowu stosuje wyparcie:) a tu nie tym razem, ha! wiem, że to bzdura, ale dla własnego lepszego samopoczucia wiem, że ten kilos mam jeszcze przed sobą:D pisałam wczoraj, że mi się nie zmienił, czyli 04 maja; a na wydruku z opisu usg jest napisane 10 maj. no nic, mam tylko nadzieję, że nie pocisnę małego w terminie 1-3maja, bo żal majówki:) a tak to niech sobie maluch sam wybierze najlepszy dzień na przyjście na świat:) a jak mnie wkurzają te wszechobecne rady!!!!!!! "nie siedź tak, bo przygniatasz dzidziusia!", "śpisz na plecach? udusisz małego!", "zapinasz się pasami w samochodzie? to niebezpieczne dla małego, ja bym tak nie robiła..." "pijesz siemię lniane na zgagę? myslałam że to zakazane podczas ciąży" "nie kręć się na krześle, bo mały urodzi się owinięty pępowiną!!!" "to chyba musisz się źle odżywiac, skoro masz non stop zgagę..." itp. uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuhh! dajcie mi wszyscy święty spokój, ja chyba najlepiej wiem i czuję, kiedy jest mi wygodnie, ciepło i bezpieczne! a najcudowniejsze jest to, że mówią to kobiety, które rodziły w ubiegłym stuleciu i zabobon to ich drugie imię bądź nigdy nie rodziły a pozjadały wszystkie rozumy.. rany boskie. sama sobie poradzę a jeśli nie, zapytam o pomoc i poproszę o radę.. was też wkurzają pytania "czemu tak...?" osoby, która najbardziej by chciała by było po jej myśli, bo ona ma te myśli najlepsze? poza tym to ciągłe ocenianie.. oo schudłaś, ooo przytyłaś, oo twarz ci się zmieniła na dziewczynkę - bo zabierają urodę ( !!!!! a będę mieć chłopAKA ), oo pępek ci wystaje, ooo to, ooo tamto. kurdelebele....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie racja,że najlepsze łóżeczka sa te najprostsze ;) Ja wogóle rozmawiałam wczoraj ze swoja matka chrzestna i zaoferowała sie ze sprezentuje mi pieniązki na łóżeczko :) I myślałam nad takimi : http://allegro.pl/item948838930_wyprawka_15el_lozeczko_posciel_gryka_dodatki.html albo http://allegro.pl/item951228559_wyprzedaz_lozeczko_z_szufl_wyposazenie_11el.html i chyba sie zdecyduje na ten z szuflada,bo szuflada bardziej mi sie przyda niż przytulanka i myjeczka ;D a rożek moge sobie dokupic ;) A co do wózka to ja juz sama nie wiem :( tyle jest fajnych modeli i wogole ze nie idzie sie zdecydowac a czasu juz nie wiele zostało.. Kojoneczka nie martw sie,napewno bedzie dobrze,musisz byc pozytywnie nastawiona :) ja koło 6 miesiaca miałam cisnienie 170...a czułam sie dobrze. i ekarz powiedział ze nie ma sie co przejmowac bo u bobasa i u Ciebie moze to wywołac stres,nerwy i czytanie takich rzeczy tak że nie mysl o tym ;) A zobaczysz ze bobasek bedzie zdrowy jak ryba ;)) A na jednej wizycie moj skarbek też miał wysoko i sie zmartwiłam i lekarz kazał mi zrobic porzadek z życiem i z moim M... Kiedy to zrobiłam i teraz jestem spokojna o każdy dzien i nie martwie sie,ogólnie zero stresu tylko same pozytywne rzeczy to i maluszek sie uspokoił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfnofrela mam to samo jak mnie dobijają takie rady!!!!!! to nawet nie rady a jakies przesądy wrrr, bo nieukrywam że normalne rady to bardzo sobie cenie i chetnie zawsze wysłucham bo to zawsze moze sie przydac:) Szubi ja tez wybrałam opcje z szufladą bo przy takim maluchu to te wszytskie gadżety :P bedzie trzeba gdzieś upychac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to sie aż boje na wage stawać ;D Jak juz pisałam wczesniej miałam problemy żeby dobrze sie odzywiać nie wspominajac ze czasem wogoel nie było co zjesc... Wiec od teraz kiedy mieszkam z mama i czasami przyjezdzamy do babci na obiad alb babcia do nas i gotuje to zawsze cały talerz jedzenia mi daje ;O o zgrozo i kaze mi wszytsko zjesc... Bo maluszek bedzie chudy jak sie urodzi bo bedie miał mało witamin i wogole.. ja rozumiem ze ona sie o mnie troszczy i chce jak najelpeij ale ona nie rozumie chyba ze moj zoladek sie skurczył i nie daje rady tyle w siebie wciskac ..;/ ale powolutku,powolutku coraz lepiej mi sie je i mały jak by bardziej aktywny ;) pewnie wiecej siły nabrał i rozrabia ;D Mnie zaskoczyła moja mamusia ;) bo jak narazie śpie w pokoju z młodsza siostra :) ale mama zaoferowała mi ze odda mi swoja sypialnie,żebym mogła sobie urzadzic ja na pokoik dla maluszka i dla mnie a ona bedzie spac w salonie.. Naprawde nie wiedziałam co mam jej odpowiedz normalnie az mi łzy poszły do oczu... Bo oczywiscie nie ma mowy żebym poszła mieszkac do mojego M. i jego rodziców.. Nawt mama oświadczyła ze by mnie tam nie puściła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szubi bo to jest prawdziwa miłosc matki ;) juz niedługo i my bedziemy tego doswiadczac :) ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aganiok to zaciskaj zaciskaj ;) a ta naleśnikarnia jest na Abrahama tam gdzie tyle kantorów... "Art ....coś tam" się nazywa czy jakoś tak. ;) Agniok ta hurtownia to AKPOL - kupiliśmy tak już trochę rzeczy - a bardzo fajna jest też na Hutniczej koło rozlewni Coli - nazywa się MAPU :) A jaki wózeczek zamówiliście? :) A ja mam badanie 26 marca ciekawe czego się dowiem - czuję w sumie czasem takie napieranie na jakby moją niewymowną tyle że od góry :P ale nie sądzę by już się Jaś przymierzał... Za to wczoraj wodził swoją piętą lub kolankiem cudownie tuż pod skórą jak leżałam i tylko tą kuleczkę macałam - wspaniałe uczucie!!! Ja też mam termin na 4.05 z @ i bardzo liczę że Młody wyskoczy właśnie wtedy a najlepiej 5.05 - ale to mogę sobie chcieć :P Radami innych się nie przejmuję bo olewam je z góry na dół. Na szczęście moja mama była w ciąży 7 lat temu więc jest już bardziej na bieżąco, a tesciową mam tak ugodową że prócz wkładania mi poduszki pod plecy jak jesteśmy u niej - nie wtrąca się WCALE!!!! Anioł nie teściowa słowo daję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dokladnie, ja powiem wam ze juz nie moge sie doczekac az przytule moja coreczke wiecie co zaczynam sie martwic bo cos mnie zaczelo kloc w srodku, wydaje mi sie ze to szyjka macicy ale nie jestem pewna bo ginekolgiem nie jestem, macie tez takie cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia tak ja też to mam ale nie ma się co wkręcać - pamiętajcie że dzieci nam rosną i czasem gdzieś tam coś wtranżolą i zakłuje a poza tym więzadła macicy wciąż się rozciągają i tak będzie aż do porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dzisiaj ide do lekarza mam wizyte takze mam nadzieje ze wszystko jest ok, strasznie sie martwie, mam nadzieje ze malutka rosnie pieknie :) bo w brzuszku sie wypreza bardzo. Wczoraj tez zauwazylam kulke na brzuchu hehehe, nie wiem co to dupka, czy raczka :D ale swietne uczucie. Biore sie za pranko ubranek :) milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też się nie przejmuje opiniami tych życzliwych osób, tylko mnie to po prostu wkurza. i ani moja mama, ani - o dziwo! - teściowa nie maczają swoich paluchów w "dobroradztwo". 1. nie jestem manekinem ani żadną heidi klum by wyjść w obcisłej kiecce 2 dni po porodzie, w pełnym makijażu i fryzurą z wybiegu a wydaje mi się, że coraz bardziej tego się oczekuje po ciężarnych.. 2. jeśli mój brzdąc siedzi mi pod żebrami od ponad dwóch miesięcy, jeśli przeszkadza mi to w oddychaniu, jedzeniu, spaniu i jeśli masuje sobie skórę, to chyba mam taka potrzebę. nie mam na celu "uciskania dziecka". zresztą ostatnio już wyszłam z siebie i stanęłam obok i takiej jednej doradczyni, która ciąży jeszcze nie odbyła, powiedziałam kilka słów, że gdy "odbębni" swoje nie marudząc ani sekundy, schylę czoła wówczas. a póki co, jeśli jej wiedza w tym temacie ogranicza się jedynie do cukierkowego opisu z magazynu dla pięknej mamy, nie będe wdawać sie z nią w jakąkolwiek dyskusję.. po czym zamilkła i więcej już nie radzi:) 3.imię dla dziecka to już temat, który zresztą same poruszałyśmy... to wybór nasz, rodziców i psinco do tego tym, którzy kręcą nosem!! ja z mężem wychodziliśmy z założenia, żeby nam się podobało (to oczywiste), żeby nie było pospolite ale nie wymyślne, żeby pasowało do nazwiska i kojarzyło nam się z kimś fajnym. phi, oto cała filozofia:) a ostatnio się spotkałam z pytaniem: czy ja w ogóle się orientuję jakie pochodzenie ma to imię i kim był, jeśli oczywiście był takowy, św. Tymon? no po prostu ręce mi opadły:D kolejny niezbędny wyznacznik do wpisania do podręcznika młodej mamy:):) 4. jeśli zdecyduję się na zzo to tez mój wybór, moje drogi rodne i moja wagina. jesli moge sobie ulżyć, to czemu nie? a gadanie typu "piękno porodu naturalnego, twoje łzy i pot" i "zobaczysz, będziesz żałować!"do mnie nie przemawiają. u dentysty też korzystałam ze znieczulenia.. ja nie z tych świętych męczenników.. wiele, wiele jest takich rzeczy ale sama się teraz nakręcam, więc już nic nie piszę hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojoneczka- chciałam cię jeszcze bardziej "ochrzanić" ale jak widać połowę tekstu mi ucięło:) hehe broneczka- ja podkłady kupowałam w aptece- i te w majtki i na łóżko:) gryfnofrela- mnie to się ciągle pytają, ile przytyłam (wczoraj znajoma sprzedawczyni wypytywała o to nawet mojego Ł.- zamiast zapytać, jak się Zuzia czuje to zapytała "dużo przytyła?" Albo pytania: CO BĘDZIE?CHŁOPIEC CZY DZIEWCZYNKA? a jak już odpowiem, to następuje wnikliwe lustrowanie mojej cery...masakra. szuubi- super, ze masz taką pomoc:) a propos rożka- ja kupiłam na allegro nowy za 13 zł (do niego dokupywałam pościel- wypełnienie, poszewki, prześcieradełko)-razem z przesyłką wyszło niewiele ponad 80 zł) więc zaoszczędziłam kupę forsy, bo w moim mieście strasznie zdzierają za byle jaką pościel do łóżeczka Jeżeli chodzi o teściową- to spoko luz- zostawia nam wolną rękę, tak samo jak moja mama. Nie gderają, że za wcześnie itp. Myślę, że jak zamówimy wózek pod koniec tego miesiąca, a łóżeczko w połowie następnego, to wcale nie będzie za wcześnie- a przynajmniej głowa spokojna. No takie kłucie w dole brzucha też mam. Dziś pojechałam sama po zakupy samochodem, bo mój kochany w pracy, niby się nie namęczyłam ale przekładałam 4 reklamówki do bagażnika i brzuch mnie rozbolał. Miałam jeszcze do załatwienia parę spraw (odebranie wyników itp. ale dałam se siana i szybko wróciłam do domku. Leżę sobie teraz i popijam herbatkę z cytrynką. No i już jest spoko. A wczoraj to tak dziwnie było, bo moja niunia miała czkawkę, jak co dzień, ale tak nisko ją czułam, że praktycznie nad samą ******:) Przyłożyłam rękę tuż nad wzgórkiem i czułam pukanie:) aż się zdziwiłam, że już jest tak nisko. Aha, no i robiłam sobie przy okazji wyników (mocz, morfol. hbs) z własnej inicjatywy test na cytomegalię. Mojej znajomej koleżanka zaraziła się tym paskudztwem w II trym i nie jest ciekawie na dzień dzisiejszy jak jej córeczka ma teraz ok roczku, ale nie będę się wdawać w szczegóły. Z tego co wiem, to tym wirusem można się zarazić jak zwykłym przeziębieniem (przez kropelki śliny nawet, dotyk), szczególnie w wieku dziecięcym. No i wyszło mi, że mam odporność nabytą na tą chorobę- że kiedyś dawno temu ją przeszłam i mam przeciwciała. Ulga jak 150. Ale ogólnie to ok 80% kobiet w wieku rozrodczym ma tą odporność, więc bez paniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehehe ale macie wkretke dzis na dobre rady ;) oj ja ich tez nie lubie.. szczerze to slucham tylko mojej mamy i kumpeli która niedawno rodzila, bo maja luzackie dosc podejscie, takie naturalne bez jakiegos spinania się, jak mam jakies watpliwosci to je po prostu pytam i tyle, a innych opinii jakos nie slysze albo wpuszczam jednym uchem, wypuszczam drugim, ale jak czytam czasem niektore wypowiedzi w Internecie to po prostu masakra jakby w te matki cos wstapilo :> jak juz slysze porod to tylko naturalny bez znieczulenia bo jak ci poloza malenstwo na piersi to zaleje cie fala milosci i ulgi hehehehe no na pewno jest to niesamowite przezycie ale po co ma byc ciezko jak moze byc troche lzej :) dobrze ze ten kult nawiedzonej matki polki jest troche ostatnio obalany przez chociazby takie niegrzeczne mamuski :) a to jak mam siedziec czy spac to juz naprawde mam gdzies i leze jak mi jest wygodnie, mlodemu to chyba nie przeszkadza bo swiruje tak czy tak, wiec zakladam ze podduszony nie jest :D tesciowa mam 250km stad i moze dobrze, choc wydaje sie nieingerujaca :) Szuubi fajnie ze masz takie wsparcie mamyi w ogole opieke rodzinki, dla mnie mama tez jest wielkim wsparciem i to jest bardzo wazne :) a M. jak zmadrzeje sam przyjdzie na kolanach, a jak nie to jego strata :) skoro pozytywnie to wszystko wplywa na Twoje nerwy to tak trzymac :) Moj Kubul tez mi tak kolankami jezdzi pod skora, ale nie tylko kolankami, to jest czasem szok co on tam robi, wczoraj to doslownie cala czesc brzucha mialam wypchaną do góry, tak jakby caly grzbiet i dupka, pozniej mam taki niesymetryczny brzuch, a tak sie wierci, przepycha i kopie ze juz mialam dosyc wieczorem bo poobijane chyba wszystko w srodku; glowe chyba caly czas ma pod zebrami z prawej strony bo ciagle takie rozpychanie czuje takze jeszcze sie nie przekrecil w dol raczej, w sumie to dopiero 30 tydzien wiec ma czas :) we wtorek lekarz wiec zobaczymy co tam slychac :) OlciaCK daj koniecznie znac dzisiaj jak Twoja Malutka :) ja tez piore dzis reszte ciuszkow, no i czesc czeka na prasowanie brrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuubi - jeśli nie masz miejsca w szafach to wtedy przyda się to łóżeczko z szufladą, a jeśli masz gdzie wcisnąć rzeczy dla maluszka to chyba będzie lepsze to łóżeczko z dodatkami. Te szuflady pod łóżeczkiem wcale nie są takie pojemne. Sa dosyć płytkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!!! Jeszcze niedawno byłam na forum o staraniach a teraz spodziewam się dziecka. Jestem w 19 tygodniu ciąży i mam termin na sierpień tego roku. Jak sobie radzicie w ciaży? Jakie macie problemy? Może któraś z was prowadzi bloga?? Jeśli macie ochotę to zapraszam na swojego bloga; Możemy się wymienić naszymi przezyciami. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy!!!!! http://pierwszaciaza.blog.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie majóweczki po dość długiej nieobecności. Ja już od ponad miesiąca siedzę sobie na l-4 ku zadowoleniu męża:) On chyba bardziej chciał żebym przeszła już na zwolnienie niż ja sama:) Co do tzw dobrych rad to też mam ich serdecznie dość i zawsze powtarzam, że to moje dziecko i jak będę potrzebowała jakiejś rady to sama o to poproszę. Mama wie, że za bardzo nie ma co się wtrącać choć jak jej powiedzieliśmy, że damy malutkiej na imię Marysia to dość głośno skomentowała (nie podoba jej się imię, ona woli jakieś takie wymyślne, nowoczesne hehe). Z teściową mam na szczęście spokój, ponieważ widujemy się raz góra dwa razy w roku (mieszka w NIemczech), więc jest ok:) Szkołę rodzenia już powoli kończę:) jeszcze mi tylko zostały zajęcia z parcia. Ostatnio zwiedzaliśmy sobie z naszą położną porodówkę i powiem wam jak dziewczyna akurat rodząca w jednej sali porodowej troszkę pokrzyczała to aż mi ciarki przeszły (mój mąż to się lekko przeraził, że krzyczeć z bólu mogę). A tak to mała rośnie, brzuszek też:) waga póki co już tak straszliwie w górę nie idzie ale i tak mam na plusie 15kg. Łóżeczko już stoi, wózek też, ciuszki poprane i poprasowane:) Wczoraj nawet torbę do szpitala już prawie spakowałam więc przygotowania pełną parą. Już szczerze mówiącc nie mogę się doczekać. Ok zmykam obiadek zrobić bo troszkę zgłodniałam:) Ps. Podkłady ja kupowałam w sklepie medycznym. A w poniedziałek mam wizytę u lekarza, może się dowiem czy mała już się ułożyła główką na dól, bo ostatnio jeszcze ułożenie pośladkowe było. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wózek zamówilismy taki http://www.90n.pl/sklep/product/p/1390/espiro,gtx.html# co do badań nas połozna uczulała aby przypomniec lekarzowi o badaniu na paciorkowca które robi się w 34-36 tygodniu ciąży. dla samej kobiety w ciąży nie jest to groźnie i dla dziecka póki jest w łonie matki tez nie dopiero kiedy przeciska sie przez kanał rodny moze sie tym zakazic i podobno jest wtedy nie fajanie dla maleństwa, poki jeszcze nie rodzimy można to jedank szybko wyleczyc w ciagu 2 tygodni. jezeli nie zdążymy zakonczyc leczenia a wiemy ze mamy te bakterie to wtedy chyba 2 godziny przed porodem podaje sie jakis antybiotyk i tez jest ok. ja miałam wczoraj pobierane próbki i na sam wynik bede czekała 10-14 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja teściowa jest niedoszła i sie ciesze ;D bo popełniłabym chba wielki bład... Ale cóz ;D Nie powiem bo ona o mojej ciazy wogole rodzice M. o ciazy dowiedzieli sie od mojej mamy ;O jak byli na kawie,jakieś 3 tyg temu !! I to całkiem przypadkiem.. A moj twierdził ze dawno ich o tym poinformował a tu taki klops ;/ szczena mi opadła nizej niz asfalt na drodze lezy ^^ byłam załamana,dobrze że moja mama wogole zaczeła cos mowic bo oni by sie pewnie po porodzie dowiedzieli ze wnuka beda miec....!! ;/ Masakra jak sobie przypomne. Ale oni wogole nie wtykaja nosa co kuoic i kiedy tak ze spoko ;) Ja sobie życie ułoże :) A co bedzie z nim to na chwile obecna guzik mnie to interesuje. A na obiadek ja dzisiaj serwuje rybke z surówka ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie Dziewczyny dajcie jakis pomysl na szybki obiad bo dzisiaj totalnie nie mam weny, a teraz ide na spacer a pozniej cos chce zrobic tylko co :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×