Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oluuusia

MAJÓWKI 2010

Polecane posty

a ja tak sobie myśle, że może powinnam zabrać się za kupowanie rzeczy dla dzidziusia tylko nie mam pojęcia od czego zacząć... Jednak jakieś dzidziusiowe rzeczy dostaniemy od siostry męża, ale reszta dla mnie to czarna magia. I masakra jak mi się nie chce. Od czego zacząc itd.... Jakoś ten tydzień należy do tych "ciężkich". Dziś weszłam na wage i 11 kg do przodu a czuje się na + 30kg. Dziecko to chyba chce sie przedostać do przełyku, bo z minuty na minute czuje je coraz wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O matko Dziewuchy ale wy wczesnie wstajecie.. i pozniej nie moge tu z czytaniem nadazyc to nie fair ;) ja dzis do 11 pociagnelam z snem z jedna przerwa o 7 wiec chyba niezle sie wyspalam choc zasnelam tak o 1 bo tak chodze spac.. ale bol pachwiny rano niemilosierny, meza nie bylo co by mnie podciagnal, wiec tak sie przerzucalam po 1cm az w koncu sie udalo :) Kurna no gdybym nie miala KTG moze lekarz nie wykryl by tego napiecia powlok brzusznych i teraz bym sobie w nieswiadomce juz poginala po sloneczku :/ wydaje mi sie ze on jest troche przewrazliwony bo ja sie super czuje a musze teraz gnic jak najwiecej w domu jak taka pogoda.. no ale na maly spacerek to sobie pojde :) Widze ze tu jakas hustawka nastrojow ogolnie.. kurcze ja mam w ciazy jakos odwrotnie niz zwykle, z reguly taka wybuchowa dosc bo nadwyzka testosteronu, z reguly dobry humor, ale moze sie zmienic w ciagu 5 s, a teraz jak taki aniołek, ciagle banan na twarzy i jest mi ciagle wesolo i jakos tak optymistycznie :) chcialabym zeby ten stan pozostal ale slyszalam ze po porodzie jest taki spadek jakiegos tam hormonu wiec pewnie wpadne w czarna dupe... Muza wiesz na to mozna dwojako spojrzec, pracodawca tez powinien miec na wzgledzie ze jestes w ciazy i nawet jak sie zapewnia na poczatku ze chcesz pracowac do 8 miesiaca to nie mozna przewidziec co sie stanie po drodze, jak sie bedziesz czula, chyba powinien zapewnic zastepstwo duzo wczesniej zebys spokojnie wprowadzila w obowiazki, a teraz sama widzisz jak sie czujesz, a 10 kg to niezle, ja mam z 5 wiecej :) pije trampki mnie przez ta pachwine to boli juz cala muszelka tez wiec nie wiem moze tez puchnie ale ciezko mi to stwierdzic :D Aganiok boje sie porodu jak nie powiem co... tez mam wizje oczywiscie ze wody mi odchodza w miejscu publicznym :) Broneczka mam taka wizje jak Ty, że pierwsza faze porodu przeczekam jak najdluzej w domu, nie znosze szpitali, chce sie wlasnie wykapac, umyc wlosy, ogolic, odczekac troche no ale nie wiem czy nie spanikuje, zawsze mialam bolesne okresy a skurcze porodowe to takie 100 razy silniejsze skurcze okresowe podobno, troche cykam tego bo czasem w okresie mialam wrazenie ze macica sie wywraca na druga strone i chce wyjsc na zewnatrz... zdarzalo mi sie wymiotowac z bolu :/ dopiero tabletki anty jakos to uspokoily... Gryfnofrela bueheuehu dobre z tym dzieckiem w rajstopach.. moja mama opowiada podobna historie jak sasiadka z takiej dosc patologicznej rodziny przyleciala do mojej babci no i byla juz w ktorejs tam ciazy i miala skurcze i babcia mowi no to trzeba do lekarza czy cos a ona na to "pani ale ja mam juz w majtkach" hehehe zawsze sie z tego smieje :D Pozdro dla Włodka tak swoja droga!! Selkunie no stopy w kanale szyjki to faktycznie niezle miejsce ;) cisnienie tez mam mega niskie w domu jak mierze standardowo 90/60 lub 90/50 a wczoraj mi polozna mierzyla to 100/40 :D ale tak bylo u mnie zawsze nie tylko w ciazy i stwierdzam ze da sie z tym zyc :D Buziaki, ide choc do Żabki na druga strone po mleko bo to slonce mnie tak kusi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie z rana (u mnie) kobietki, *mi tez ciaza szybko zleciala pomimo tych wszyskich nudnosci na poczatku i dolegliwosci w koncowce. Kolezanki "pocieszaja", ze najgorszy odcinek przede mna. *jesten wrazliwa na bol, a wiec boje sie porodu jak diabli, mam nadzieje ze epidural zostanie podany na czas i zadziala, chociaz wiem jakie moga byc tego skutki uboczne. Nie boje sie ze wody odejda w najmniej oczekiwanym momencie, bo kilka tyg., a najczesciej kilka dni przed porodem odchodzi czop sluzowy, wiec rozpoznaniem nie powinnam miec chyba problemu. * KTG nie mialam,lekarz powiedzial ze nie ma takiej koniecznosci. * Teraz jak jest goraco mam tak wielka ochote na zimne piwo, ze sni mi sie po nocach. Podczas calej ciazy wypilam moze 2 kieliszki jakiegos winiaka, to wszystko. * seks sporadycznie, slabe libido, cialo slonia i inne...ale jeszcze tylko 2 miesiace :) Lece do cukierni.... Pozdrawiam Was goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezapominajka , ja też mam niską tolerancję bólu , przy pobieraniu krwi bardzo często mdleję , zęby leczę zawsze ze znieczuleniem , po prostu inaczej się nie da , taki to ból przy najmniejszym wierceniu , zastanawiam się nad znieczuleniem zewnątrz oponowym i we wtorek mam zapytać o to gina , bo inaczej nie wiem jak przetrwam , jak im tam zemdleję na łóżku to będzie heca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Kochane czy wy tez od czasu do czasu odczuwacie ból w dole brzucha podczas chodzenia?? powiem szczerze ze dzisiaj jest masakrycznie, prawie chodzic nie moge ;/ nie wiem czy powinnam sie zgłosic z tym do lekarza bo przewaznie mam tak ze jeden dzien poboli a na drugi juz jest ok a z Wami jak jest? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Kochane czy wy tez od czasu do czasu odczuwacie ból w dole brzucha podczas chodzenia?? powiem szczerze ze dzisiaj jest masakrycznie, prawie chodzic nie moge ;/ nie wiem czy powinnam sie zgłosic z tym do lekarza bo przewaznie mam tak ze jeden dzien poboli a na drugi juz jest ok a z Wami jak jest? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Kochane mam pytanko czy Wy tez niekiedy podczas chodzenia odczuwacie "ciezki, moze troche tępy" bol w podbrzuszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do bólu w podbrzuszu to skraca ci sie szyjka macicy-mi w niedziele i to bardzo doskwierało a w poniedziałek na wizycie ginka powiedziała ze jak znów będę takie coś czuć to pakowanko i do szpitala do niej, w dodatku jestem w 31 tygodniu a takie skurcze ze szok nawet do 3 mocnych na godzine i zamiast brania leków co 6 godzin rozkurczających to biorę co 4 godziny,seks od czasu do czasu,zero jeżdżenia autem i lezonko z dupskiem wyżej a jeśli odstawię leki to mogę urodzić zaraz na drugą dobę !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Majoweczki :) Ja w pelnej euforii od poniedzialku, bo codziennie cos mi dostawcy przywoza :) mam juz wozek, lozeczko, przewijak no i dzisiaj doszly wszystkie posciele, pieluchy itp. ahhh jak bosko ubieram lozeczko malej i tak mi sie podoba, ze zrobie wieczorkiem zdjecie i wam podesle:) Jak dla mnie cudenko. fakt, ze troche zaplacilam za te posciele i jeszcze wysylka za granice kosztowala polowe tyle co caly zestaw, ale wartoo bylo :) Jak ubieralam malej kolderke i podusie to az sie poplakalam ze szczescia :) Gryfnofrela ja zawsze jak chcialam cos nazywac to nazywalam Wacuś hehe :) jakby mi cos takiego sie pojawilo to pewnie bedzie Wacław, Wacek heehe jednak mam nadzieje ze mnie ominieeee Co do bolu porodowego to ja chyba wymiekne przy pierwszym skurczu... rok temu mialam wyrostek wycinany i oczywsice kilka szwów bylo a ja to przezywalam jakbym umierala doslownie. tydzien z lozka nie moglam wstac w szpitalu a dopiero po 2 tygodniach mnie wypisali bo bylam zdolna sama do toalety dojsc po takim czasie. a statystyki mowia, ze po wyrostku 3 dni i do domu heheh no to mi sie troche przeciagnelo ;p Cieszy mnie to, ze tu epidural i te inne tematy sa latwo dostepne ale z drugiej strony martwi mnie to, ze wiekszosc kobiet z porodowki odrazu wychodzi do domu czyli gora po 6 godzinach od porodu. jak juz ktoras jest w bardzo zlym stanie albo po cc to przenosza na oddzial. ja sobie nie wyobrazam pocisnac malej, jeszcze dobrze mnie nie pozszywaja i juz heja do domu. chyba bede musiala cos posymulowac hehe. KTG to ja nie widzialam i pewnie nie zobacze.... ;p Sex hmmm coraz ciezej jest to fakt ale dzien bez sexu dniem straconym heh takze jakos na boczku z poduszka pod brzuszkiem jeszcze daje rade :P Takie bole nisko w brzuszku to ja mam juz od jakiegos czasu... caly czas jakies skurcze, kolki.. nie mowiac juz jak mi córa przyfasoli;p Najbardziej sie boje, ze zaczne rodzic jak maz bedzie w pracy...i ze zanim zdazy przyjechac to bede musiala zamawiac taksowke do szpitala i kto mnie do tej takxowki sprowadzi i w ogole takie mma mysli czarne, ze gdzies na schodach albo na korytarzu bede rodzic. co prawda maz ma jakies 20 minut z pracy do domu, ale biorac pod uwage 3 porody mojej mamy , z czego najdluzszy trwal godzine pod pierwszego skurczu no toooo bedzie nie wesolo ;p oczywiscie, ze bym chciala urodzic jak najszybciej no ale wolalabym jednak cieplutko w szpitalu przy poloznej itp a nie gdzies w biegu heh. przedoznak porodu to nie wiem czy rozpoznam bo gdybym byla juz blisko terminu to codziennie bym myslala, ze juz sie zaczyna takie mam czasem skurcze. Kregoslup, pachwiny, nogi, skurcze w lydkach... wszystko boliiiii Za to TFU TFU zgagi brak, nic mi nie puchnie, a najbardziej to sie ciesze, ze muszelka w porzadku haha i cycuchow tez nie zwaze bo z zrozmiaru B urosly na duze B takze nie mam nawet co na wage polozyc;p a siara sama z siebie nie leci ale jak lekko przycisne to odraazu plynie i tak mam od 10 tygodnia ciazy co bylo dla mnie szokiem na poczatku :P Ogolnie to mi sie ciaza baaardzo dluzy... ja wiem o ciazy od dnia kiedy jeszcze w niej nie bylam heheh tzn robilam testy owulacyjne staralismy sie mocno i w pierwszym cyklu odkad zrezygnowalam z antykoncepcji udalo mi sie .... a sprawdzalam od samego poczatku mialam takie testy ciazowe co wykrywaja juz po 5 dniach od zaplodnienia wiec praktycznie od poczatkuu przezywamy na maxa. no i od samego poczatku pracowalam moze miesiac czy dwa bo ciagle dolegliwosci itp itd. a jedna ciaze juz stracilam wiec balam sie o siebie i uwazalam od pierwszych dni :P Tak wiec te cale 9 miesiecyy to jakas masakra jest ciagnie sie jakby latami. Aaallleee caly czas mowie, ze wartoo :P Musze powypisywac kartki swiateczne takze bywaaajcie majóówy wariatki ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie dzisiaj coś pobolewało podbrzusze a teraz mam takie jakby ostre kłucia w srodku podbrzusza trwająse 2-3 sek i nie wiem co to może byc, nie ukrywam że ból niesamowity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do spania to nie mam problemów bo i tak o 23,o 1 i o 3 w nocy i 7 rano,11 itd musze budzic sie na leki więc nie ma mowy o porządnym spanku,zgagi nie mam,kupke zaczełam robic normalnie bo ginka kazała mi pic lactulosum,ale żylaczek jakis mały sie pojawił,buzke mam brzydka bo pełno naczynek mi pęka nawet na ustach,ale jak sie pomaluje to widze uśmiech męża ze mu sie podobam,waże 61kg cyi 11 przytyłam ,ginka zadowolona ze nie w tłuszczyk idzie tylko w dzidzie tylko szkoda ze tak jej sie spieszy na ten swiat by mogła wytrzymac do tego maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NUSIEK połóż się na boczku i podłóż sobie pod nogi zagłówki bądź poduchy żeby wyżej było z dupskiem lekko uniesionym i może minie,czasami nie chodź,mi raz się przytrafiło na zakupach w supermarkecie to pól godziny przesiedziałam na laweczce bo isc nie mogłamn z tego bólu,płód się obniża i dlatego........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze bol straszny... niedługo pojde sie polozyc, tylko gorzej jak nie minie ;/ na wszelki wypadek wzielam nospe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niusiek no nie wiem ja bym nie czekala tylko dzwonila do lekarza z tym... po wczoraj naprawde sie przestraszylam bo ja mialam tylko od tygodnia lekkie klucia i czasem male bole a tu sie okazalo ze szyjka juz krótka i napiecie i skurcze w podbrzuszu, a Ty piszesz o naprawde silnym bolu wiesz jak zareagujesz w miare szybko to idzie to zatrzymac idzie ale moze byc tak ze zacznie ci sie normalnie porod wiec ja bym chyba zadzwonila, z reszta lekarz mi powiedzial jakby cos tylko mocniej mnie bolalo to zaraz mam dzwonic Paulina to chyba od Ciebie pare z nas sciagnelo ten zestaw poscieli, ja rowniez.. jutro odbieramy lozeczko wiec tez bede ubierac juz nie moge sie doczekac, jeszcze dokupilam jeden zestaw poscieli na zmiane i pare przescieradel u tego samego sprzedawcy na allegro, bo ta posciel po prostu sliczna :) w ogole to juz mnie tknelo niezle po tym wczorajszym lekarzu i dzis juz zakupione 3 koszule do szpitala, majtki poporodowe, wkladki laktacyjne, kupilam sobie tez buty na takim 4cm obcasie bo podobno najlepiej w ciazy w takich chodzic zeby wlasnie dobre krazenie bylo i nie puchly.. ale mialam sie nie forsowac wiec chodzilam krokiem pingwina po centrum handlowym a Maz tylko siaty trzymal :D w piatek chyba jade po wózek, bo mama tez mnie pogania bo chce juz kupic.. a ja ciagle niezdecydowana x-lader czy mutsy :D a co do tanich ubranek to polecam tez Pepco dzis bylam kupic cos dla córeczki mojej kumpeli, bo jade w odwiedziny i naprawde tanio, body po 6 zl, spiochy po 10 zł takze chyba niezle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm ja tez ostatnio byłam na zakupach w pepco bo ciągło mnie tam strasznie i widziałam w pudełeczku tak slicznie zapakowany komplecik dla dzidziusia ale niestety w dwóch kolorach wiec wziełam niebieski a na usg przedwczoraj okazało sie ze bede miala córcie :D a faktycznie ubranka tam sa niezłe i ceny tez ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka rany jak tak sobie czytam co piszecie to ja naprawdę jakiś alien jestem wszystko inaczej niż u innych: na początku wymiotów brak, do tej pory zachcianek praktycznie zero, przeponą oddycham praktycznie cały czas, siary z cycuniów nie mam, urosły mi sporo w 1 trymestrze ale teraz zmalały praktycznie do rozmiaru sprzed ciąży, to co mi dokucza a właściwie dokuczało, bo już urodziłam to kamień w nerce, nadal problemy z cukrzycą ale jak jest pod kontrolą to jest w normie, pojawił się chyba koleszka hemoroidek i dzisiaj dostałam na wizycie czopki i maść ale co mnie znowu zszokowało - dzisiaj było na wizycie ważenie i ........ 1,9 kg na plusie od początku ciąży, czyli, że od ostatniej wizyty u mojej gin schudłam - tylko jak tak czytam ile przytyłyście to już sama nie wiem czy mam się cieszyć czy smucić - moja gin powiedziała, że nie zdziwi się jesli przytyję niewiele ale raczej obstawia wagę na obecnym poziomie albo jeszcze spadek - powody podała 4: wysoka waga początkowa, cukrzyca ciążowa, cały czas pracuje i jem zdrowo i małe porcje ale się rozpisałam to na razie byłoby tyle a jeszcze co do seksiku - u nas przeciwskazań nie było, ochota była ale nie było to niestety zbyt przyjemne więc radzimy sobie w inny sposób :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie siary nie było ...do wczoraj ,naczytalam się i wieczorem siedzę przed telewizorem i sobie oglądam sutki itd że nic nie leciało to sobie przydusiłam hehe no i mam co chciałam ,ale najlepsza była reakcja mojego M ,mówię do niego patrz cos mi leci a on taka skrzywiona mina..i mowi no myszko ale nie przyjedzeniu hehe ,tzn ze go to obrzydza chyba ale to w sumie dobrze nie będzie podkradać dziecku mleka;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka z rana:) JA już zaczęłam dzień ( od płatków kukurydzianych i chipsów solonych). Na szczęście jakoś mi przeszła ochota na słodkieeeee. Cieszy mnie to, bo ostatnio opikoliłam całą tabliczkę czekolady w 5 minut. Dodka- to pewnie dzidziuś sobie z ciebie pobiera kalorie:) Fajnie, że już ubieracie łóżeczka, ja to nawet nie mam go gdzie wstawić przez te remonty i jestem zmuszona z tym i z wózkiem wstrzymać się do końca kwietnia. Ja tam tej całej siary też nie mam nawet jak pocisnę suta to nic mi nie leci, ale mam nadzieję, że dziecka przez to po porodzie nie zagłodzę. aha, no i mam takie pytanie do Was, drogie koleżanki, skoro już tak krążymy wokół SEKSU...a mianowicie, czy wy używacie jakiś żeli intymnych (takich nawilżających, np. durex itp? Czy to właściwie można w ciąży stosować? Bo ja to coś czuję, że bez tego to za wiele nie możemy sobie z moim Ł. powojować a sama oliwka niewiele daje, bo i tak jakoś "tam" zawsze podrażniona jestem...a na tych opakowaniach to nic nie napisali o ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziś na ploty do mamy wpadłam, na stare śmieci. już się poumawiałam na spacery popołudniowe z kumpelami z osiedla:) ci nasi mężowie to na serio ewenementy!! ja wczoraj włączyłam mojemu filmiki na necie, o różnych fazach porodu i na czym będzie polegać jego "fachowa" pomoc. ja tu styki, przeżywam, opowiadam mu, że się boję na maxa, krzywię się, bo laski na filmie w kuckach, inne na klęcząco, gęby niby powykrzywiane z bólu i nagle słyszę CHRAPANIE!! mój zaciekawiony, przejęty mąż kurde zasnął!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! obraziłam się na niego i do tej pory foch mnie trzyma:) no i wczoraj czułam dziwne, nieznane dotąd uczucie jakby w szyjce. naczytałam się wczoraj tych waszych wypocin;) tą boli tu, tą szczyka tam i mnie też chyba zaczęło.. poza tym zabrałam się za czytanie wszelkich możliwych artykułów na temat porodu, objawów itp. no i rzecz jasna główka zaczęła pracować i chyba to właśnie ma wpływ na moje pobolewania. no a może jednak nie i są to te skurcze przepowiadające? ale byłoby kino, gdybym urodziła na początku kwietnia heh. zaczęłam też lekcje z oddychania (Zuzia- dzięki za linka!:) ale przyznaje się, że niektóre w opisów by np. popchnąc powietrze ku pochwie są zaskakujące:D paulina uk - symulancie jeden:D dawaj te foty pokoiku!! bergemotka- ja też papieroskaaaaaaa:) o napojach wysokoprocentowych nie wspomnę.. agnes - w takim wypadku ja też chcę być choć na czas porodu częścią rodziny patologicznej:) puszczę bąka i już dziecko w gaciach heh pije trampki - przyduszaj suty dalej, kto wie co jeszcze wyleci:) zuzia - ja w ciąży stałam się kobietą wodospad więc lecimy bez nawilżaczy przestrzeni wewnątrz waginowej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a poradźcie mi proszę: czy pierzecie także nowe rzeczy dla dzidziusia? Zastanawiam się np nad pościelą, prać czy może wystarczy przeprasować? Będę wdzięczna za każdą radę:-) Pozdrawiam majóweczki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ jak was czytam to umieram ze śmiechu :D mam nadzieje ze tego poczucia humoru nie zabraknie nam po porodzie :P:D JA tez od wczoraj już mam cycki kapki :D:D:D a raczej jeden!!! ale to i tak juz troche mi ulżyło ;) wczoraj chyba weszłam w kolejny etap ciązy bo o dziwo juz duzo mniej mi sie oddycha i tak jak nie miałam całą ciąże siły i ochoty na nic tak wczoraj taki power że aż mnie zatrzymac nie szło!!! kurde mam egzamin na prawo jazdy 7 kwietnia i tylko mam nadzije ze nie urodze do tego momentu no i podczas egzaminu :D no chyba że to by mi jakoś ułatwiło zaliczenie :P hmmmmm mój ukochany jest taki przerażony że jak sie kochamy to on małą bedzie pukał w główkę że zaprzestalismi juz jakis czas tych praktyk :D :D:D:D:D:D:D wyobraźnia jest silniejsza :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja piore nowe ciuszki powleczenia na posciele również. Generalnie wszytko piore :D i prasuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he h mój tez sie chyba przerazil ze moze uszkodzic dzidziusia i dostalam szlaban na sex :-( nie wiem co za dziwny kolega mu nagadal, ze w ostatnich 2 miesiacach ciazy nie mozna sie kochac allle precież sexapil to nasza broń kobieca i mój luby nie wytrzymał zbyt długo w tej abstynencji :-D ale tez przyznaje ze czuje sie "sucha" jak sie kochamy. Ponoć normale w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O matko dziewczyny mam cycki kapki!!! SZOK :o bo tak Was czytam i se nadusilam i wylecialo i z jednego i drugiego... i tez oczywiscie pierwsze co mezowi pokazuje "Piotrus zobacz!!!!" a ten taki szok i krzyczy nie ciśnij bo tak nie wolno pewnie :D w ogole to zapewne zajebisty widok do chwalenia sie ale coz :) Zuzia ja poki co tez nawilzaczy nie potrzebowalam no ale teraz przez 4 tygodnie ograniczyc sie musimy to pewnie tam zarosne albo co :( bede wtórna dziewica i to jeszcze w ciazy :D Ja tez mam ochote na alkohol.. glupie to jest ale na piwo to normalnie sie slinie, pije jakies substytuty czyli karmi albo zywca bezalko ale to nie to samo, a wczoraj jak bylam w tym Pepco to wyszlam z ciuszkami dla dziecka i kielonami do wódki, bo takie byly smieszne ze sie skusilam na nie hehehe Aganiok egzamin na prawko w 8 miesiacu ciazy hehehe chyba egzaminator bedzie sie bal krzyknac jak cos udawaj skurcze porodowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też cos podbrzusze całe boli ;/ do tego wczoraj znowu zaczał mnie bolec bok prawej stopy ^^ wogóle stanac ani nic.. Wziełam sie za mycie okieen bo nie ma kto tego zrobic... Ale uważam zeby nie było. I wogóle to mój M. zapytał czy mo ze ze mna rodzic :D a ja soe go pytam czy jest pewien..? Że to nie jest jak na filmach raz dwa bez bólu krzyku itp a on ze chce mnie trzemac za reke ipomagac jak tylko bedzie mógl,zaskoczył mnie tym po tej całej naszej sytuacji..;O Ale to jeszcze nic pokazałam mu taki filmiik http://www.youtube.com/watch?v=CLlOKuEg8N4 wegłóg mnie poród klasa a on stwierdził tak " już nie chce :( " myślałam ze z krzesła spadne.. moze to i dobrze bo mógł by tak zawału dostac... jak po takim czyms nie chce xD wielki mi twardziel...:D:D i też sie boje ze w jakims tam miejscu zaczne dziwnym rodzic. No i siare to ja mam juz tak od 3 miesiacy ale nie zeby mi sie wylewała litrami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ale tu u nas wesoło:) * pranie - ja piorę wszystko, chociaż mi się nie chce. Ale za to ładnie pachną płynem do płukania:) * cyce - kapki mam od pierwszego trymestru, codziennie jest na prześcieradle zaznaczona moja obecność. Za to nie urosły zbytnio, w pierwszej ciąży były większe, ale pewnie ich jeszcze na karmienie przybędzie. * lubrykantów nie uzywamy w ciązy bo nie mam takiej potrzeby. Zuzia, mogę zapytać kumpla farmaceutę jak z tym jest. * Też mam ochotę na piwko straszną:) Chyba sobie dziś jakieś bezalkoholowe kupie bo taka mi się ochota zrobiła. * Odnośnie ciuszków to mam już całą komodę, głównie po starszym dziecku. Trochę dokupiłam, trochę dostałam i mam komplet;) * KTG tez jeszcze nie miałam, w szpitalu gdzie chcę rodzić robią dopiero w 9 miechu. W sumie to nic przyjemnego, leżenie godzinę. Ze starszym miałam co 2 dni w 9 miesiacu a od 31 do 35 2-3 razy w tygodniu. Ale tamta ciąza była zagrożona więc trochę inaczej to było. * Aganiok - to nie ma opcji zebyś nie zdała:) * seks w ciąży - moj M gdzieś w pierwszej ciąży wyczytał że przy seksie wydzielają się endorfiny które przedostają się do krwi dziecka czyniąc je szczęśliwszym. Wniosek - dużo seksu w ciąży = wesołe dziecko. I tego sie trzymamy;) * Wspólny poród - raz już mieliśmy teraz też jak się uda to będzie. * Bóle podbrzusza i skurcze też miewam, to już chyba normalne na tym etapie ciąży. Mały cos mi się pochorował, albo złapał alergię. Za chwile idziemy do lekarza bo tak się bidulek męczy a ja z nim. Kupujecie karuzelki dla dzieci? Może któraś już ma i się podzieli opinią? Dla syna miałam zwykłe nakręcane, ale średnio zdawały egzamin. Bo i owszem uspokajała ale cóż z tego jak sie nakrecało prawie tyle co grało więc i tak w zasadzie nie można było odejść od łózeczka. Teraz planuję kupic taką: http://allegro.pl/item964246844_fisher_price_karuzela_z_biciem_serca_m_2009_n8849.html albo http://allegro.pl/item959587193_karuzela_fisher_price_k3799_rainforest_pilot_bonus.html Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja piorę nowe rzeczy dla dziecka. Pościeli nie kupuję, ale gdybym kupowała to tez dla pewności bym uprała. Prześcieradełka i śpiworek tez wrzucę do pralki, bo to zawsze większa pewność, że dzidziusia nic nie uczuli. Wczoraj byłam po raz ostatni w szkole rodzenia i położna bardzo zalecała taki środek do przemywania pępuszka - OCTENISEPT. Podobno jest o wiele lepszy od spirytusu i warto używać tego preparatu. Ma mniej alkoholu niż spirytus i pępuszek szybciej się wysusza. Jeśli któraś będzie miała cesarkę, to tez zaleca się do przemywania rany. Kilka dni temu moja koleżanka urodziła dzidziusia w 37 tyg. ciąży. Miała tą ciąże bardzo zagrożoną. Ostatnie kilka tygodni spędziła w szpitalu. Maleństwo urodziło się biedniutkie - dostało 6 pkt. Jednak po dwóch dniach zaczęło nabierać sił. Szybciutko nadrobiło zaległości- nabrało kolorów, unormowała się praca serduszka i płuc. Wczoraj wyszli ze szpitala i synek czuje się świetnie, jest przekochany i zdrowy. Piszę to, żebyście się nie martwiły, ze jeśli coś byłoby nie tak w ciąży czy już przy porodzie to nie znaczy, ze dzidziuś będzie chory czy słaby. Nie należy się martwic na zapas. Trzeba być dobrej myśli i wierzyć, ze wszystko skończy się dobrze. Przecież dla dziecka poród to tez ogromne przeżycie. Na pewno każda z was urodzi zdrowe, piękne dziecko, ale ja tez często się martwię czy wszystko będzie dobrze i jak ten maluszek rozwija się w brzuszku, ale jestem pełna pozytywnej nadziei. Trzymam kciuki za wszystkie przyszłe mamy i rumiane, uśmiechnięte bobasy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko - ile kupujecie pieluch tetrowych? Ja czasem w lecie chciałabym nakładać dzidziusiowi też takie pieluchy, a nie tylko pampersy. Jednak nie wiem ile wystarczy. Nie chcę przesadzić z ilością. Myślałam o 30 szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×