Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oluuusia

MAJÓWKI 2010

Polecane posty

Hej majóweczki, my naszą córę chrzciliśmy 26 czerwca i nic a nic nie płaciliśmy :) Byliśmy w szoku, że nic niezaśpiewali, bo wiadomo, że w kościołach to różnie bywa...Ale kiedyś gdzieś słyszałam, że sakramenty powinny być bezpłatne... A z takim czymś jak płacenie za zgodę na chrzest w innym kościele to się jeszcze niespotkałam. Zdzierstwo :/ Izi, to cudownie, że z Patysią lepiej :) Napewno wszystko się ładnie wygoi i już niedługo zobaczysz śliczne oczęta :) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj faktycznie krucho u nas z postami, ale przynajmniej wiadomo, że sie nie opierdzielamy, tylko szkrabolami zajmujemy hehe :) Izi świetnie, ze wszystko idzie w dobrym kierunku. Jedźcie sobie teraz na wakacje i odreagujcie troszku, bo podejrzewam, ze psycha może siadać :( Buziole dla Was!! Ja o drugim dziecku w ogóle nie myślę! Masakryczny poród i krzyczący Daro to wystarczające argumenty. Mój synek będzie samolubnym jedynakiem. Psa dostanie jak bedzie starszy. Psu przynajmniej nie trzeba cyca dawać o 1, 3 i 5 rano :) Chrzest u nas jakoś we wrześniu. Bez przekonania go robie, ale w koncu to jakas tradycja. No i w naszym kraju jak bedzie kiedys Daro chciał prezydenturę objac, to raczej bez chrztu szans by nie miał. Także przyszłościowo patrze. Kasy planuje dac tak max stówe, bo skąpa jestem jeśli chodzi o to "co łaska" :P We wtoreknas czeka drugie szczepienie. Ja biore refundowane zastrzyki, więc znowu troche kucia bedzie. Yhhh.. Ostatnio całas się spociłąm z nerwów, a Daro popłakał chwilę i zapomniał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewuchy :D Faktycznie cos spokoj :) ja ostatnie dwa dni spotkania z starymi przyjaciolmi i jakos taka jestem pozytywnie nakrecona :D nawet z kumpela myslimy o wspolnym biznesie ale mniejsza z tym... nie bede truc.. Co do chrztu, mam podobne podejscie jak Kojoneczka i na razie jeszcze nie ustalilismy kiedy co i jak... pewnie go zrobimy a Młody i tak wybierze swoja droge jak bedzie starszy.. no i tez uwazam ze sakramenty powinny byc bezpłatne bo w ogole z jakiej racji za chrzest sie płaci nie kumam tego, ale niewazne bo juz sie wkrecam negatywnie w temat ;) Izi zobaczysz niedlugo z Pati bedzie juz dobrze :) zobaczysz sliczne oczęta :) wierzę w to bardzo mocno buziaki!! Gryfnofrela ja musze wrocic do pracy choc wcale nie chce, ale z jednej pensji sie nie utrzymamy, chyba ze maz nagle zacznie zarabiac kokosy :D ale mysle o swoim biznesiku, na pewno nie wroce do starego pracodawcy bo.. dluga historia :) chcialabym tak zrobic zeby miec jak najwiecej czasu dla Kuby, mam nadzieje ze sie uda :D Ja drugie planuje moze za 2-3 lata no chyba ze jakos bedzie wpadka na dniach, bo sie nie zabezpieczamy szczegolnie :D teraz moglaby byc ta dziewczyneczka no ale przyjme z pokora i chlopca ;) Dzieki za odpowiedzi z tym karmieniem i dlugoscia jego trwania, niestety ludzilam sie ze on juz zawsze tak krotko ale wielki głodek powrócil i znow je dluzej no ale na szczescie nie tyle co na poczatku :D Dzis bylismy u ortopedy, wszycho OK, ino sie dziwil ze on taki długi i nie mogl uwierzyc ze ma dopiero 2 miechy i w sumie faktycznie dzis bylam u kumpeli co ma miesiac starszego synka i oni dlugoscia rowni, a do tego ma wielkie stopy jak na moje, chyba bedzie wysoki mam nadzieje :D Gryfnofrela Twoj ma pore na monolog o 4:30, moj za to jak go usypiam cycem na dobranoc po kapieli to zaczyna ostatnio monolog do mnie... odchyla ten lepek i wali usmiech i zaczyna agruuu aguuu auuuu i tak nawija a ja umieram ze smiechu ale staram sie byc spokojna co by sie nie rozbudzil na maxa i poszedl szybko spac :D ogolnie uwielbiam jak tak gada słodziak jest bym go schrupała normalnie jak chrupka :D ostatnio tez zaczyna pokazywac rozki, stawia opor jak go przebieram, no i z zasypianiem wieczornym jest troche wiecej problemu niz wczesniej, bo staram sie uczyc go tego samodzielnego zasypiania no ale jeszcze daleka droga przed nami :) Dobra spadam, trzymajcie sie dobranocka!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej majóweczki;) Piszę od rodziców, z chłodnego domku z sadem i cieniem;) Odpoczywamy tu od krakowskich upałów:) Izi - cieszę się że lepiej z Pati!:) W niedziele chrzcimy Bartusia. Izi, ja chrzczę nie w swojej parafii i zaświadczenie nie kosztowało mnie nic. A za chrzest zapłaciłam 50 zł. Dałam tyle w kopercie, nie uważam by było za mało! Wiem że tutaj tak sie mniej wiecej daje. Też uważam że sakramenty powinny byc bezpłatne! Moje starsze dziecko skończyło wczoraj 4 latka:)O 3:00 przyszedł na świat, miał 3900g/55cm:) Nawet sobie nie wyobrażacie jak to zleciało! Gryfno - ja chce wrócic do pracy od października. Zobaczymy jak bedzie, mam umowę zlecenie więc wróce kiedy chcę. Ale pewnie na razie pół etatu:) Mówiłyście o drugim dziecku - na prawdę przy drugim jest łatwiej! Mniej stresu, więcej luzu w pewnych kwestiach. Mój bartek ma kolki, przedwczoraj darł sie cały boży dzien, spał moze godzine łącznie od 7 do 21, a co zasypiał to sie zrywał z rykiem... ale mimo to jakoś sie zmęczona nie czuje! Byłam na to przygotowana, starsze dziecko choć wymaga opieki to juz dość samowystarczalne jest. Na prawdę nie jest źle! Bardziej zmeczona byłam przy pierwszym dziecku! A różnica wieku... ja mam niespełna 4 lata, plus jest taki że moje dziecko już jest bardzo samodzielne, korzysta sam z toalety, sam sobie jogurt, płatki wyciagnie, zje. Pobawi sie sam, tak że nie potrzebuje mojej 100% uwagi. No i wiele potrafi pomóc, w głupstwach to fakt, ale i tak sie to chwali. Natomiast martwie sie czy będą mieli dobry kontakt. Bo jednak cztery lata to trochę. Chciałam mieć drugie dziecko wcześniej, ale trochę zajęło "zrobienie" bartka. Gdybym miała warunki na trzecie dziecko starałabym się już teraz:) Agnes - mój brat ma 9 miesiecznego syna i jest niewiele dłuższy niż Bartek!:O Pochwalę się Wam że moje dziecko w końcu wieczorami zaczęło dłuzej spać. Przedtem było max 4 godziny i cyc, wczoraj przespał godzin 7!!:) Tylko że matka głupia zamiast spac to czekała az sie młode obudzi:P Dziś nauczona doswiadczeniem znów siedze by jutro chodzić jako zombie;P Buźka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja dziś normalnie happy jak nigdy, bo moje dziecko spało od 22 do 3, a potem pobudka dopiero o 6.30, potem o 11 i dalej spi:) ..ehh marzę sobie że już tak zostanie, normalnie raj:) wczoraj wieczorem dokarmiłam ją mieszanką i to pewnie dlatego, ale kupy brak, a zawsze rano była.. to chyba paulina uk pisała, że jej mała robi kupy na leżaczku..i aż się uśmiałam bo u mnie dokładnie to samo, chyba pozycja w tych leżakach im odpowiada, łatwiej im wypchnąć przesyłkę :D mój skarb zawsze najbardziej gadatliwy jest na przewijaku (ostatnio nawet "gluuuu" jej wyszło, normalnie z niej nie mogę, wasze maleństwa też jak się śmieją to tak języczek wystawiają, czy tylko moja taki model jest? czasem tak się śmieje, że aż się zakrztusi- tak to zabawnie wygląda, że chyba film nagram, sama z siebie będzie się śmiała kiedyś co do chrztu to ja robię pod koniec września, wg mnie to wypada coś dać księdzu za poświęcony czas, światło w kościele itp..ale jak słyszę jak księża ze chrztu robią usługę i cennik wyciągają, to aż mi się wierzyć nie chce, cały sakrament traci sens, chyba bym podziękowała jakby mi tak ksiądz sam z siebie cenę zawołał co do dzieci, to mąż chciałby drugie dość szybko, ale ja jakoś nie mogę jeszcze o tym myśleć, wciąż dręczą mnie wspomnienia z porodu, no i jeszcze "tam" nie doszłam do siebie, seks-to już nie to co było ehh, rozczarowana jestem..a wy jak już o tym piszecie to raczej pozytywnie, więc sama już nie wiem co o tym myśleć Izi, jak dobrze , że operacja się udała i mała zniosła dzielnie wszystko, podejrzewam że duża w tym Twoja zasługa, bo malutka czuje, że jest kochana:) my zaraz idziemy na spacerek, pogoda dziś u nas super wakacyjna...caaałe 16stopni!!! a w nocy było aż 9 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamusie mam do Was pytanie czy wasze szkaraby robia zolte pieniste kupki mojemu to sie przytrafilo jak go przebieralam na przewijaku i dlatego widzialam jak kupkpa wyglada bo potem troche wsiaka w pieluszke. Jeszcze takiej nie robil, chociaz ostatnio robi ich mniej zawsze byla po kazdym karmieniu a teraz z kazdym dniem mniej dzisiaj 1 w ciagu dnia a wczesniej nawet 5. karmie piersia i dokarmiam butla. Maly ma skaze i mam diete eliminacyjna prawie nic nie jem to ja nie wiem co to moze byc. sorki ze tak tylko po porade ale taki u mnie teraz czas ze niem mam kiedy pisac, pewnie jak wy wszystkie ale trudno o chwilke wolnego. pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorrki to jest stary post nie wiem dlaczego go znowu wstawiło, chciałam napisać nowa wiadomość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elo:) ależ jestem pięknie opalona:D:D:D:D kurde, szok normalnie:) oczywiście to tylko na rrękach, ramionach, dekolcie i karku no ale lepszy rydz niż nic!! brzuch mam jeszcze ciemny po ciąży od nadmiaru skóry a z resztą i tak go nie pokazuje, bo się wstydzę;) tymcio dalej wstaje razem z kurami:D no ale od jakiegoś tygodnia, może troszkę dłużej, ok 20 jest strrrrasznie marudny. jest to znak, że kąpiel, flacha i śpimy:D chociaż to już załapał, ze o równej porze wieczorami jest zmierzły. fajnie:) dzięki za odp w spr chrzcin. ja nie jestem ani zbyt religijna ani kościelna, mój mąż identyko jak ja ale obydwoje uważamy, że jest to ważna kwestia - podobnie jak ślub kościelny. braliśmy takowy bardziej ze względu na nastrój, atmosferę do innej niepodobną i słowa przysięgi, które nie brzmiałyby tak wzniośle nigdzie indziej.. no i teraz chcemy ochrzić małego, żeby jakieś dobre aniołki miały go na oku w dzień i w nocy:) a pytałam, bo kumpela- tu co prawda chodziło o ślub - ale ksiądz powiedział " co łąska, minimum 500zł"!!! dlatego nie bardzo wiem ile dać i jak się spytać i w ogóle... my chcrzić b ędziemy w nowej parafii, tzn na osiedlu gdzie mieszkamy czyli nowej dla nas jako nowych mieszkańców. nie znamy ani księży ani zwyczajów tam panujących itp.... no i wiem już tyle, że będzie udzielony chrzest po mszy, po ogólnie chrziny są w pierwszą niedziele miesiąca no a my planujemy na 15-go sierpnia. a w ogóle jakie te ubranka do chrztu są brzydkie!!!!!!!!!! wiem, że to mało istotne ale ja też dbałam gdy się hajtałam, by mężą garnitur był w deche a moja kiecka idealna;) nie ubiorę więc mojego potomka w jakieś śmieszne wdzianko;) gdyby któraś z was znalazła jakieś gryfne ciuchy na allegro czy kajś na necie, dajcie linka, podpatrzę coś może i perfidnie zgapię jak łóżeczko klupś safari i zacną pościel hehe mąż mi dzisiaj wyjeżdza więc jutro wpadniemy w sobie w ramiona:D:D muszę sie łogolić - dostałam specjalne zamówienie wyposzczonego męża hehe a powiedzice mi kobity - dostałam tabletki cerazette (czy jakos tak..) ale wówczas byłam jeszcze karmiącą cycem matką. od ponad miesiąca już nie karmię, w międzyczasie dostałam już okres a oczywiście tabletek jak nie zaczęłam łykać tak dalej nie łykam.. mogę je brać czy to tylko dla kobiet mleczarek? a jeśli tak, to kiedy zacząć? czekać do następnego okresu i od pierwszego dnia czy jak? oja lekarka jest na urlopie a kumpela położna na wakacjach.. mąż mi gdera, że mam łykać, bo jemu we fartuszku się nie podoba hih a ja jak se pomyślę, że potem trza to wszystko wygrzebywać ze środka, to mi się odechciewa:) fajnie, że strona 212 już poszła w niepamięć:D izi- -w dalszym ciągu trzymam kciuki!!!!!!!!!!!!! kojoneczka - prezydenckie ambicje dla dariusza w dechę:D ja mojemu tak wysokiej poprzeczki nie stawiam:D:D:D na bank będzie zbyt leniwy po mnie, by objąć takie stanowisko:D agnes - ja teraz też ze starymi kumplami się widuję i również pozytywne wibracje czuję:D a smerfowe lody są w dechę i nie ma lepszych!!!!!!!!!!!!!! to takie niebieskie - czyli sztuczne jak cholera ale te emulgatory są przepyszne hehe zieloneszkiełko- -sto lat dla starszaka!!!!!!!!! tease27- mój też w pozycji półsiedzącej pociska najlepsze zenki:D i nawet jakoś szczególnie nie stęka przy tym tylko delikatne EE i już żółto w pampersie:D kotik - nie wiem nic na temat pienistych kupek, tego jeszcze nie uraczyliśmy. trzymam kciuki! spadam, bo zaraz mi się syn obudzi a jeszcze muszę sobie coś zjeść. u nas po burzy troszkę chłodniej ale tylko troszkę:) a wieczorem biorę młodego i idzuemy do kumpeli, bo stukneła jej trzydziecha:D no ale piwka se nie zapodam, bo dziś rodzice jadą na urlop z moim bratankiem - (ja do nich dojadę w poniedziałek, muszę przecież męża przywitać:) no i jestem sama w domku więc trzeźwość ponad wszystkooo!!! a po ciąży nawet pól piwka robi mi niezłe zamieszanie w głowie hehe dobra. ja jak zwykle piszę, ze spadam a dalej piszę i piszę..4 spadam. miłego weekenduuu!!!!!!!!!!!!!!!!!! cmok w bok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfnofrela te tabletki,ktore przyjmujesz sa tylko dla kobiet karmiacych.Ja tez takie przyjmuje i moja gin od razu dala mi recepte na inne,jesli przestane dawac cyca.Nie wiem czy to moze miec jaies skutki,ale moze lepiej zmien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfnofrela, jesli masz juz okre,s tabl. musisz zavzac brac w pierwszym dniu miesiaczki.Te dla karmiacych sa slabsze niz inne... chrzciny nie wiem, kiedy bo ksiadz robi problem, gdyz jestesmy z mezem roznych wyznazn, no i o czywiscie tutaj wchodzi w gre KASA (moze w polsce w maju za rok) kotik, sprawdz czy to nie alergia moj maz gotowy na drugie ale gin mowil ze dopiero za rok mozna zaczac sie starac po cc mala spi coraz dluzej, "rozmawia", a najbardziej lubi zakupy, wiec czesto jezdzimy po sklepach.. ide do lozka bo dzisiaj deszczowo i spiaco.. pap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo:) Czytam i czytam ale za pisanie zabrać się nie moge:) Ad 2ego dziecka- ja zawsze wiedziałam, że chce miec dwójkę, bo sama bylam jedynaczka i jakoś tak dziwnie mi teraz, nawet z chrzestnymi mam problem:PAle odkad Mati pojawil sie na swiecie wiedzialam ze musze miec drugiego bąka za ok 3 lata, bo te 3 lata są najgorsze, a ja choc nauczcielka to i tak czasem mnie krew zalewa,, wiec chcialam sobie prochów zaoszczedzic :) Jak na mnie po 3 latach mielismy za soba juz te wszystkie histerie sklepowe i inne, niedzielenie sie, no i w ogole duzo innych problemow. Taka roznica jest dobradla rodzicow, maja wiecej swobody i sie nie musza zbytnio rozdwajac. Z kolei nie wiem jak to bedzie faktycznie w przszlosci bo jednak szkolniak z przedszkolakiem niezbyt sie dogadaja, moze w doroslosci predzej ;) Znam przpadki ze roznica 7lat w przyszlosci owocowala swietnymi relacjami a ta 4letnia juz mnie, wiec bywa roznie pewnie ;) Zamierzam chrcic w sierpniu ale tak mi sie nie chce. Na dodatek jako wlasnie jedynaczka ch...wie kto bedzie chrzestnym bo limity wykorzstalismy przy Matim. Teraz kandydat na chrzestnego gleboko mysli, ma czas do konca lipca....Za slub dalam 400zl u ksiedza proboszcza, ale u nas to staru zdarciuch wiec ...A za chrrzest chyba wsadzalam 100 i nie zamierzam dac wiecej na pewno.. Paweł, dziecko słodkie miłe ciche i w ogole... tylko jedzemnie....on je na aty.potrefi ciumkac kutwa swoje nawet 90ml przez 3h z przerwami na patrzenie, ach... grunt ze przybiera i da mi cos zrobic w domu :) na razie przynajmniej dopoki nie jest mobilny bo potem to ...moze schudne chociaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musze tez przyznac ze slonko i mnie za ramiona chwycilo...jak bawilam sie w pirata ze starszakiem w moim ogrodkowym "lesie"(babcia nasadzila tam jakichs krzakow i teraz bawie sie w wolnych chwilach w wykopki). Mam 1 kolezanke straszna marude. Za kazdym razem jak ja widze a widze czesto bo moj MAti uwielbia sie klocic z jej corka:Ppyta tylko co Mateusz zjadl (bo jest niejadkiem)a potem biega krzczac naprzemian za jedna a potem za druga corka, mysle ze przesadza, bo kto zdrowy na umysle gania z nozem i jablkiem za dziecmi na placu zabaw:P, ale jednak roznica 1,3roku miedzy jej dziecmi przekonuje mnie do odczekiwania troche z drugim. W ogole ona sama nic nie je bo ciagle biega z jedzeniem za dziecmi, jak szkapa juz wyglada. No a potem narzeka na meza ktorego nie ma wiecznie w domu (tutaj mamy cos wspolnego do narzekania). Czasem lubie tez marudzic ale czasem potrzebuje porzadnego kopa, tak jak dzisiaj... Dzieci dzisiaj mialam grzeczne , malutki tylko lezal albo"siedzial"i ew cos tam"mowil" a starsz to sie tez sam bawil, ale zal mi ich bylo...bo mi sie dzisiaj nic nie chcialo, zadnej zabawy wymyslic, nic zrobic :( Ja mialam ochote zalozyc spirale anty, moj gin poleca novaT koszt ok 100zl +300-350 założeniue, ale.. nacztalam sie o dzieciach z tego i juz nie wiem. chba na razie popedze po recepte na piguly i zaczne zbierac na Mirene (ok1000). Ale na te piguly tez ochotynei mam, czemu nie ma jakiegos magicznego bezbolesnego podwiazania jajnikow, oczywiscie legalnego w naszym antyaborcyjnym dziwnym państwie :( biz ide sobie jesc smietane-w ogole musze na diete jakas pszejsc :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej-A Gryfnofrela mam pytanie a jak Twoje cycki kiedy to juz nie karmisz? Boze moje-LIPA!Bralam lek na zasuszenie pokarmu-i chyba juz go nie mam,wczoraj naciskalam cycka ale nic nie leci-wiec chyba ni ma ale za to cyce sa ciezkie jak cegły a dlugie jak u murzynki.MASAKRA!!!!!!!! Nie wiem czy one kiedykolwiek sie zmniejsza!!!!!!!Niezly ciezar tacham kurka!!!!!!Kregoslup do wymiany! Izzi!!!!!!SUPERRRRRR trzymam kciuki!!!!!!!!!! Moj maly wczoraj SZOK-zasnal o 20.30 i spal non stop do 5 rano!w koncu sie wyspalam!!!!!!! O 5 musialam go obudzic bo by sie spioch nie obudzil,ale balam sie ze jest za maly móglby sie odwodnic czy cuś!Ale jak obudzialm sie o 5 i zaczelam zaspana myslec czy go karmilam czy nie i wyrwalam laczki do lozeczka z mysla czy zyje!!!!!:-)tyle mowi sie o smierci lozeczkowej:-) Uciekam bo dzis nie wiem czy bedzie spal dluzej czy tylko wczoraj tak odwalil:-) dobrej nocki i jak najmniej wstawanek nocnych!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć laski. Tease- piszesz, że coś u Was nie tak z seksem- ale w jakim sensie? Boli Cię czy jak? Bo u nas było ok, a nawet o wiele lepiej niż przez ciążą, ale od kilku dni to jest dosłownie masakra. Bardzo mnie "w trakcie" boli i blizna i tam w środku, aż mi się słabo robi czasem, ciężko mi jest się kochać, bo tak to boli. I nie wiem, co jest grane, u lekarza nie byłam jeszcze po porodzie- bo cholera jakoś miałam ważniejsze sprawy na głowie, zalatana i wyleciało z głowy, bo było dobrze-nic mnie nie bolało, goiło się super (ale w sumie to ledwie co minęło dwa i pół m-ca, a po dwóch właśnie trzeba na kontrolę, więc za dużej obsuwy z wizytą nie ma) za to teraz-masakra jakaś. Po niedzieli idę prywatnie, niech ten mój gin obada wszystko konkretnie i zobaczy, co tam się dzieje, mam nadzieję, że to nic takiego. A co do Cerazette- to je się bierze tylko, jak się karmi piersią i to o stałej porze, bo inaczej może być wtopa. Jak to u nas z chrztem...mój Ł. jest katolikiem, ja nie identyfikuję się z żadnym wyznaniem, nie mamy więc ślubu kościelnego, jednak chcemy ochrzcić Malutką. Ja jakoś tak specjalnie nie przywiązuje do tego wagi (bez urazy, tak mnie po prostu wychowano), za to jest to ważne dla mojego partnera, aby jego dziecko było ochrzczone w "jego" wierze, co szanuję i z uwagi na to chrzest się odbędzie. Planujemy tak pod koniec września, lub początek października. A jak tam u Was ze strona, że tak się wyrażę, materialną związana z chrztem, a mianowicie z przyjęciem? Coś planujecie? Dużo osób zapraszacie? Najbliższą rodzinę, czy znajomych także? W domku, czy wynajmujecie salę, stoliki w restauracji? Jak to z tym jest? Jakieś konkretne jedzenie? Obiad? Obiadokolacja? Szwedzki stół? Bo jestem zielona w tym temacie. Nie mam dużo czasu, może później coś skrobnę, pa laseczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elo:) ja już na nogach od dwóch godzin:D jak sobie przypomnę, że jeszcze rok temu, w weekendy, o tej porze to ja się kłądłam spać a teraz, jako mama, wstaję o 5.30 to ocieram łezkę nostalgii hehe. dzięki za info ad.cerazette. nie będę ich zatem łykać i idę po coś innego do lekarza. moze sobie wezmę plastry, bo ja to zapominalska jestem dziewczyna i kurde mam styki, że tabletek będę zapominać.. zuzia - my zapraszamy na chrzciny rodziców, rodzeństwo i chrzestnych malucha. ojcem chrz.będzie brat męża a chrzestną moja kuzynka. wszyscy rzecz jasna z osobami towarzyszącymi więc wyjdzie 14 osób, plus dwójka dzieciaków no i nasz tymcio. ja nie chciałam robić tego wszystkiego w domu, bo jak sobie o tym bałaganie i zamieszaniu pomyślę, to szlag mnie trafia.. no ale nie stać nas teraz na knajpę, więc pozostaje chata - zamawiamy catering, tzn. obiad. tort upiecze teścviowa, bo robi to zajebiście. ciasto kupię w ciastkarni a potem jeszcze jakaś zimna płyta, salatki - to już ukulam sama z mężem. hmmm, raczej to on a ja będę mu pomnagać:)nie wiem jak się pomieścimy, bo moje włości to aż 48metrów!!! gdy będzie pogoda, to wyjdziemy na taras, bo mam dupny. no a jak będzie lało, to chyba zaproponuje stand up party, szwedzki stół i tyle:) no ale przyznam się bez bicia, że zawsze byłam osobą towarzyską i imprezową. no ale teraz, przed goszczeniem tylu osób, lataniem z chochelką i kluskami, odgrzewaniem rolad, bawieniem się w dobrą gospodynię domowąm, troszkę pękam i nawet mi się nie chce robić dobrego wrażenia, bo i tak i tak to ja będę najbardziej zalatana i może nawet se nie zjem, bo będę zajęta goszczeniem i bawieniem innych... wcaaaaale mi to nie pasuje, no ale jak wspomniałam, na knajpę kasy nie mamy. klops. eeeej, u was też się pogoda zdupczyła??? rodzice zaczęli urlop, ja mam do nich dojechać w poniedziałek a tu taka lipa pogodowa!!!! ja z przekory nie oglądam i nie słucham prognoz pogody, bo z doświadczenia wiem, że tylko 50%się sprawdza.. kurde, jak b edzie tak zimno i deszczowo, to nie mam sensu się pakować i jechać w góry by siedzieć w domu.. lipa kurdelebele. miłego dzionka baby. paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaaa!! karina! moje cycki sa prawie niewidoczne... miałam bardzo mało pokarmu więc miałam takie C/duże C. teraz to małe C/B i nic w nich nie ma. miękkie i lekkie:D no ale po miesiącu karmienia mam cholera rozstępy :( nie jest ich dużo, ale są... ja to jak się okazało, mam tendencję, bo nie ma innego wytłumaczenia, mimo kremowania, natłuszczania i tak się pojawiły skubańce... nie chce mi się nawet o tym gada c, bo moje ciało już nie jest ciałem dzierlatki tylko starem, zaopuszczonej, nie dbającej o siebie baby!!! wstyd mi za samą siebie. ble. ble. ble.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamunie, za mną noc nieprzespana pt. cisnę kupsztala, ale nie licz mamo, że się doczekasz :0 , ehh, szkoda gadać.. Zuzia- u mnie jest troche inaczej, wiadomo że czasem też coś zaboli, w sumie tylko 2 pozycje ok, ale nie jestem już tak ciasna jak przed i dodając do tego mój stan ciała po ciąży i liczne rozstępy na cyckach :D(gryfnofrela, nie tylko ty je masz)- to wszystko sprawia że czuję się jak stara locha i nie chce mi się bzykać, współczuję tylko mężowi i czasem pod wpływem tego uczucia daję się mu zbałamucić ja ze chrzcinami mam szczęscie, bo mieszkam 2 tys km od rodziny i robię u siebie, więc zapraszam całą najbliższą rodzinę, ale wiadomo że dolecą nieliczni..tak więc spodziewam się tylko 6 gości plus nas dwoje i dzidzia, nie jest źle ale i tak rodzinę będę miała na głowie przez kilka dni, zanim wrócą do domu, planuję tradycyjny obiad typu schaboszczak plus młode ziemniaczki itp, no i jakiś tort, ciasto, koreczki, sałatki..miejsca u mnie tez bardzo mało, więc niezmiernie cieszę się z liczby gości :P jedyny problem, to ..w co tu sie ubrać, może schudnę do tego czasu i wcisne się w stary żakiet i sukienkę, jak nie to trzeba będzie cos kupić ehh..a tak na jeden raz to wcale mi się nie chce.. zapomniałam wspomniec dzisiaj dostałam okres, kurcze, myślałam że jak karmie piersią to tak szybko się nie pojawi, ale oczywiście los mnie nie oszczędza;P agnes3d-a Ty już miałaś? pozdrowionka, przyjemnego opalania-przynajmniej piękna opalona cera wam urody dodaje, a ja??... jeszcze nigdy taka blada nie byłam :( :( :( !!!!a mieszkam 40km od morza ..tyle że północnego, które u nas ma całe 9stopni, w porywach 11 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo, halo... Ale pogoda cudna dzis na leniuchowanie, gibie i wieje, nawet moj Mlody spal dzis dluzej niz ja :) ostatnio spi regularnie od 21 do 3-4, pozniej budzi sie ok 7 i pozniej jeszcze do prawie 10, wiec wyspac mozna, choc wczoraj przyszedl kumpel co za kolnierz nie wylewa i byla gruba impreza u nas, Kubal i tak spal jak zabity, za to moj maz sie skonczyl totalnie, kumpel nie wiem jak trafil do chaty, w kazdym razie mam zakwasy na twarzy od smiechu bo jego historie mnie powalily :D no i polozylam sie ok 1 ale jakos zyje mimo tego wstawiania w nocy :) Opalona tez jestem i to niezle, ale ja to taki pofarbowany na blond czarnuch jestem takze zawsze szybko mnie slonce lapalo, ino girki jeszcze takie dosc blade takze teraz czekam az bede je wystawiac no a brzuch jak u Gryfnofreli jakis taki ciemny mimo nie wystawiania go i z zajebista linea negra :D Tease okresu jeszcze nie dostalam, choc myslalam ze juz bo mialam jakies mini krwawienie ale to trwalo 1 dzien i raczej to bylo jeszcze jakies oczyszczanie sie macicy... co do bzykania to juz nie boli ale wlasnie tez ostatnio po troche krwawilam wiec nie wiem o co chodzi :O Kurwa moj maz tak sie wkrecil wlasnie w granie na gitarze ze zaraz przyniose cos ciezkiego bo nie moge sie skupic nie wiem jak Chrupek moze przy tym spac w pokoju obok :D no ale niech sie zrelaksuje chlopak tez... Co do antykoncepcji to ja juz kiedys pisalam o Cerazette ze jako kretynka bralam je kiedys tam tak sama z siebie bo stwierdzilam ze maja mniej hormonow to git, bo ja zawsze cienko tolerowalam tabsy no i kurna przyplacilam deprecha, wysypem pryszczy i krwawieniem caly miesiac, wiec teraz boje sie ich brac nawet jak karmie, choc wlasnie teraz te hormony inaczej dzialaja, nie wiem pozniej jaka metode wybrac, nienawidze hormonow, wlasnie szkoda ze nie ma czasowego podwiazania jajnikow czy czegos takiego ;) Karina ja bym chciala zeby moje cycki zostaly takie jak teraz, normalnie nosilam 70-75C ale jednak jakies takie malo pokazne byly, za to teraz maz szaleje ;) no i jak wychodze to normalnie kazdy gapi sie na dekolt, teraz juz wiem jak to jest miec duze cycki, niewazna facjata, to ze brzuch mi wystaje, ale licza sie cycory bueheuheuehu, ale tak powaznie to sylwetka ma jakies lepsze proporcje, no ale pewnie sie skurcza i obwisna i zostana marne rodzyny :O Co do kup to moj tez najczesciej wali jak go trzymam w takiej pozycji polsiedzacej po karmieniu :) Co do chrztu to mimo ze go jeszcze konkretnie nie zaplanowalismy, to pewnie tez zrobie w chacie bardzo kameralnie, tylko najblizsza rodzina i znajomi.. stroje do chrztu faktycznie paskudne, dla dziewczynek chyba jeszcze gorsze, ale jakos Kubusia nie widze w tych ciuszkach chrzcielnych i tez trzeba bedzie dobrze poszukac czegos gustownego, najchetniej bym go ubrala w bluze i spodnie moro hehehe :) Dobra spadam bo zaraz rodzice przyjada z obiadkiem, moimi ukochanymi klopsikami w sosie koperkowym, ziemniaczkami i mizeria :P Milej reszty dnia!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kasiah 21- cerazette
nie sa tylko dla kobiet karmiacych, mylisz sie sa to minipigułki ktore kazda kobieta moze brac tylko tak jak ktoras tu pisała sa słabsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej-A No tak u nas dzis chlodniej i bardzo dobrze ale padalo wiec malo co mozna wyjsc na spacer:-)ale synek duzo spal wiec bylo okej:-) co do chrztu to moja znajoma zaplacila 400zl!!!!!masakra!!!!!w zyciu!!!!!! jestem troszke zla bo u nas w parafii chrzczą w kazda sobote o 17.30 przed masza,potem msza-tez zalezy ile bedzie dzieci-mozemy gnic w kosciele nawet do 1,5h!!!!!!!! wiec bylaby pozna kolacja po "ceremoni koscielnej"plus marudzenia wieczorne mojego syna oraz dzieci zaproszonych gosci i lipaaaaa bo bylabym wkurwiona ze moj syn zamiast gnic juz w lozeczku bedzie w restauracji!!!!! musze zagadac z proboszczykiem by nam troszke ulatwil sprawe i ochrzcil duzo wczesniej po jakies mszy ale kurka czy un sie zgodzi?????????????? hm hm oberkamy zobaczymy! do chrztu nie kupuje zadnego ubranka tylko biale body oraz jakies biale spodenki ktore mozna wykorzystac a becik mam od siorki-wiec sie ciesze:-) chcrzciny urzadzamy w restauaracji.kawa plus ciasto and tort,obiad i zakąski.lacznie 15 osob.jak pomysle ze mam robic w chacie DZIEKI!porobic zarcia,ponosic,pomyc-kiedy???????? kręcaca sie tesciowa o NIE!!!!!!!!!!! wiadomo ze wszystko koszt ale nie mam wyjscia bo w domu nie zrobie!! u mnie z seksem nawet nawet:-)mam wieksza chętkę niz przed ciąza.wiadomo ze troszke sie poluźniła ale co zrobic:-)jedziemy na wyczucie takze musze leciec do gina na kontrole i zabezpieczenie.tez nie chce piguł myslala o plastrach albo spirali hm musze obgadac temat z ginem........zobaczymy............ gryfnofrela wiadomo u mnie bylo podobnie!:-)czlowiek lądowal w chacie nad ranem a teraz?????z kurami chodze spac!!!!!!!szok no ale jeszcze troszke i wybierzemy sie z mezem na impre.musze!!!!!jak slysze muzę w radio to cała latam!!!!!!!!!!!!!!!! mam 3 wesela w tym roku-nie wiem sama,poszlabym ale kurka boje sie-bede myslec jak maly-bo zostalby z mama,czy bedzie umiala go ululac do snu tak jak ja-wiecie o co chodzi!mi teraz fajnie szybko zasypia-a tak go posmyram a to zarzuce pieluszke.a to wiem kiedy zmeczony po zabawie i ze trzeba go odlozyc d spanka.KURKAAAAAAAAA nie wim nie wim! bo jak go moja mami nie wyczuje to bedzie sie meczyc bo bedzie placzliwy i bedzie go luluac.TAK MI SIE WYDAJE... u nas pod koniec sierpnia nastepne szczepienia-i znow kasa kasa kasa! chyba obrabuje bank albo stane na drodze:-) uciekam dobranoc dziewczęta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie 6 rano a ja pieke chleb. Zachcialo mi sie takiego swojaka, niedlugo zaczne robic kielbase hehe..Mala najedzona spi a ja w kuchni buszuje.Pan maz jak wstanie to powie ze naprawde mam duzo czasu skoro bawie sie w pieczenie... :) U nas ostatnio o 10 wieczorem karmienie, nastepne 2 -3 w nocy i rano o 6. Zauwazylam ze mam cyganskie dziecko, lubi byc wszedzie tylko nie w domu, jazda samochodem, zakupy czy jak ja zabieram na silownie, wszystko dziala uspokajajaco, wszystko nowe i takie ciekawe :) Boje sie tylko zabrac ja na plaze w pelnym sloncu, poniewaz jest za malutka a kosmetykow ochronnych, nawet tych mineralnych jeszcze nie wolno uzywac, wiec z tym poczekamy do slonca zimowego... Mleczarni swojej nie traktuje zadnymi kosmetykami (lanolina czasem), a zeby nie stracily na wygladzie spie w staniku..Mialam male B teraz jest pokazne C.Maz je czasem mietoli, he Ostatnio mam ochote ja jakiegos drina,a to jeszcze tyle miechow abstynencji przede mna buuu..Odliczam powoli dni- z centymetrem, jak kiedys zolnierze w wojsku izi, kciuki trzymam nadal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo! ja juz na nogach od siódmej, bo Daras zarządził koniec spania definitywny. Yhh. Tyran nie syn! Weekendzik spedzilismy na wsi u tesciowej, ale z uroków wsi sielskiej anielsiej nie korzystalismy, bo lało non stop! jakby kto kurek odkręcił. No, ale lepsze to niż 37 stopni w cieniu, a tak ostatnio tu w Zielonej było. Uff. Jutro szczepienia. Drugie juz. Znowu Dara będa atakowac strzykawka po rękach i nogach, a ja sie bede tyrać trzymajac go. uspokajajacy Viburcol chyna sobie w dupala zapodam :P Co do chrztu to ja oznajmiłam tesciowej, ze chrzcimy u niej w kosciele i niech impre zorganizuje (ahahahahahhahahahaha DEMONISZCZE ze mnie ahahahahahah). tesciowa nie wniosła sprzeciwu jakiegoś gwałtownego, więc ok. Zamówi swiniaka i będzie biesiada:) Prababcia 90letnia jeszcze bimberku przyszykuje i bedzie komplet :) Ej, a ja pipkę mam ciaśniejszą niż przed porodem! :P Uśpili mnie na szycie i widocznie maz coś ginowi szepnął hihi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojoneczkaaaaaaaaaaa szczęściaro.........jak ja ci zazdroszczę, że cię uśpili przed zszywaniem, ja znacznie gorzej wspominam samo prawie godzinne szycie niż wywoływane bóle porodowe przez 21 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Zauwazylam,ze ostatnio popularny jest temat chrztu i cen... My juz nasza Ole ochrzcilismy pod koniec czerwca.Co do ceny za chrzest,to ciesze sie,bo tutaj ksiadz powiedzial,ze sakramenty sa za darmo i absolutnie nic nie wezmie:-) wiec wlozylismy troche w koperte i dalismy ofiare na kosciol.Przy takim podejsciu ksiedza to nawet i milo dawalo sie ta koperte.Wszedzie tak powinno byc,bo jak slysze o tych cennikach to az mi sie scyzoryk w kieszeni otwiera.impreze robilismy w lokalu,bo w domu malo miejsca.Kameralnie,ok 20 osob.Ale bylo super,bo nawet tance byly. Czy wasze pociechy interesuja sie juz zabawkami?I czy potrafia chwtyac je w raczki?Bo u mnie jeszcze z tym slabo.Juz probuje wziac zabawke i nawet czasem jej sie to udaje,ale nie potrafi jej utrzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja przy takiej szarej pogodzie mam obniżony nastrój:( Moje starsze dziecko nudzi sie niesamowicie ze mna i tylko tv albo komputer:(choc mialam duzo pomyslow na zabawy on tez chodzi taki osowialyi nic mu sie nie chce. Paweł dużo śpi w takie dni, ogolnie jest grzeczny. w nocy staram sie go przewijac albo 1x albo wcale bo odpinane rzepy wzbudzaja jego uśmiech i otwieraja oczy a tak spi, ale rano ok 5 marudzi i pewnie wstalby gdyby nie moje nowe odkrycie ;) musze go szybko na brziuch przekrecic i spi jeszcze ok 1-2h :Ppewnie nie ma sily sie budzic, podnosic itp. Je lepiej, znaczy rzadziej i wiekszymi porcjami ale do 120 jeszcze nie doszlismy :/ czy ktoras z was tez tak ma? Chrzest tez przez kase robie w domu osob 11 ale za to 7ro dzieci-tym chyba pizze zamoweie:) A tak to zgapie od ktorejs z was kotlety, zrobie salatki i zimna plyte+ciasta+tort, musi starczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izabela ja tez tak mam, moja skonczyla 3 miesiace niedawno i czasem jej sie zdarzy wypic 120, ale zazwyczaj to je po 90. Ostatnio bylismy na szczepieniu i pytalam lekarki bo tez mnie to martwilo, ale powiedziala ze nic sie nie dzieje, dzieci jedza roznie, jedne wiecej drugie mniej i nie ma co im wpychac na sile, takze juz sie nie martwie, jak tylko dobrze na wadze przybiera to jest ok. Moja w porownaniu do waszych dzieciaczkow wazy chyba najmniej :) ale za to przez 2 miesiace przytyla ponad 2 kg :D juz nawet faldki jej sie robia na nozkach hehehe :D Mam do was pytanko, bo zauwazylam na naszej klasie ze wasze podnosza sie juz na raczkach, ja moja klade bardzo czesto ale jedyne co robi to podnosi glowke i to na chwile, nie wiem kurcze czy to normalne i zaczynam sie troche martwic, w sumie bylam u lekarza i zapomnialam spytac. U nas juz troche dzien sie unormowal, mala zazwyczaj chodzi spac ok 21 i spi mi do 5,6 rano, karmie ja i idzie dalej spac, wstajemy zazwyczaj ok 9, zauwazylam ze jak w dzien sobie nie zrobi ok 3 drzemek to pozniej jest taka maruda ze szok, na dodatek nie moze mi wtedy spac w nocy, wiec staram sie ja usypiac i pilnowac zeby troche w dzien pospala. Zrobila sie juz taka ciekawska, ze nie chce jezdzic mi w gondoli, wasze tez tak maja? Musze wpinac fotelik samochodowy to wtedy siedzi zadowolona bo wszystko widzi. :D Kupila jej dzisiaj babcia grzechotke, ktora wyglada jak berlo :D hahaha, ale jest leciutka i mala bawi sie nia strasznie, wali sie nia po glowie, wpycha sobie do buzi, kosmos :D wyglada bombowo :D Od kiedy mozna dawac jakies stale pokarmy, czytalam gdzies ze od 4 miesiaca, czyli nie wiem, jak ona mi teraz skonczyla 3 miesiace to juz moge zaczac dawac, czy po 4 miesiacu? Nie wiem jak to z tym jest i jak to liczyc. Przepraszam Was ze tak zadko sie odzywam ale otwieramy z mezem firme i zawrot glowy, zreszta mam nadzieje ze bedziecie moimi klientkami bo planujemy sklep internetowy z wyczesanymi ciuchami dla dzieci, oczywiscie bedziemy sami robic projekty, taka babka bedzie nam szyla :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha! Daro też wypiął sie na gondole i chce spacerów tylko w foteliku :) Wszystko przez te upały. Nie miałam serca go do dusznej gondoli pakowac i wpinałam fotelik. A w foteliku wiadomo - widok lepszy. Teraz dla juniora innej opcji nie ma :) Stałe pkarmy po 4 miesiącu. A jak ktos karmi tylko piersią to nawet po 5. Tam mi na szkole rodzenia mówili i grzecznie zapisałam :) Ech zazdroszcze spania do dziewiątej. Dla synka siódma to max. No i tylo pod warunkiem, ze okolo piatej jest przełozony do wyrka roziców i połozony na brzusiu ;) Wtedy od razu mu się ryjek przez sen cieszy. O 13tej szczepienie. brrr. Do tego chłop mój dziś we Wrocławiu i nie wiadomo o której wróci. więc jak daras bedzie marudny, to bedę się męczyc sama :( A! Wczoraj miałam wychodne do kina :) było słodko. Zniknęłam na cztery godziny hihi :P Mąż przeżył. O Dara się nie martwiłam, bo to dzielna bestia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej-A OLCIACK-u mnie tez nie lubi lezec na brzuchu i slabo podnosi glowe-skonczyl 2msc.ale pediatra powiedziala mi ze nosic na ramieniu-wtedy Iwek ladnie glowe trzyma albo klasc brzuszkiem na swojej klacie i do niego zagadywac wtedy tez ladnie glowke podnosi:-) na brzuchu wytrzymuje 8min wiec mysle ze nie jest źle no ale moglby podnosic ta glowe lepiej! mowia niby by klasc na brzuchu wtedy dzieci ucza sie szybciej raczkowac. oooo maly sie budzi spadam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia, ja tez sie martwilam, moja mala tez dopiero zaczyna podnosic glowke,zapytalam wiec lekarza. Wszystko jest ok. Jedne dzieci podnosza szybciej inne pozniej.Nie martw sie, tylko codziennie kladz ja na brzuszku... karmienie piersia-pierwsze kaszki po 5mcu,a zupki po 6, jesli to butla to po 4mcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia Twoja malutka to przynajmniej się z grzechotki cieszy a moj Paweł to tylko przez przypadek czasem uderzy w cośco nad nim wisi,czasem sie z tego cieszy nie przecze ale nie umie jeszcze nic chwycic?Jest jakas norma wiekowa dla takich wydarzen? Paweł tez tylko na chwile glowe podnosi czasem uda mu sie podniesc na raczkiach ale zwykle strasznie go to meczy i tylko na chwile glowke podnosi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×