Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ambrozja999

Matki 3 i wiecej dzieci! Jak to jest?

Polecane posty

Anik czyli z tego co rozumiem to nie koniecznie musiało wyjść dzis coś nie tak na usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anik czyli z tego co rozumiem to nie koniecznie musiało wyjść dzis coś nie tak na usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anik czyli z tego co rozumiem to nie koniecznie musiało wyjść dzis coś nie tak na usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny Anik77 o jakich badaniach mowicie,ja nie pamietam o takim czyms jak badanie usg genetyczne,coz to takiego,czy robilyscie je w Pl czy w innym kraju???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 32 lata, gdybym miała 3 więcej możnaby zrobić badania z kasy chorych ;) Sdee79, robiłam to u nas, czyli w PL :) Nie wiem czy jest to nowość, bo w poprzedniej ciąży też miałam ro robione ale w szpitalu. Czasem lekarz, jeśli jest dobrym specjalistą od usg i ma bardzo dobry sprzęt, sam robi to badanie i nawet go nie nazywa. Ja musiałam zrobić to w specjalnym ośrodku badań prenatalnych, bo moja lekarka nie ma dobrego aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co, mi kafeteria chyba nie działa :( nie moge się zalogować, nie mogę otworzyć strony, wszystko mi znika i ciągle wyświetla się jakiś błąd :o nie wiem czy ten post pójdzie (pisałam już dzisiaij rano i wszystko wcięło) jeśli chodzi o badania na zespół downa to nie ma się co przejmować - to sa profilaktyczne badania, bo ryzyko wzrasta wraz z wiekiem i to całkiem radykalnie, więc warto sprawdzić z tego co wiem, to nie jest choroba dziedziczna, więc nei ma znaczenia czy w rodzinie były przypadki chorób genetycznych czy nie ale takie badanie nei pokaże w 100% czy dziecko będzie chore czy nie, pokaże jedynie procent prawdopodobieństwa i dopiero jeśli prawdopodobieństwo jest wysokie to można zrobić kolejne badanie, które polega na pobieraniu płynu okołopłodowego, wtedy wynik jest już bardzo pewny, ale przy tym badaniu jest ryzyko poronienia (niewielki procent, może 1 czy 2 ale jest) a tę buxkę o której pisałyście robi się za pomocą dwukropka i małej literki "o" :o gdybym zamilkła na dłużej, znaczy, że mam problemy techniczne 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co, mi kafeteria chyba nie działa :( nie moge się zalogować, nie mogę otworzyć strony, wszystko mi znika i ciągle wyświetla się jakiś błąd :o nie wiem czy ten post pójdzie (pisałam już dzisiaij rano i wszystko wcięło) jeśli chodzi o badania na zespół downa to nie ma się co przejmować - to sa profilaktyczne badania, bo ryzyko wzrasta wraz z wiekiem i to całkiem radykalnie, więc warto sprawdzić z tego co wiem, to nie jest choroba dziedziczna, więc nei ma znaczenia czy w rodzinie były przypadki chorób genetycznych czy nie ale takie badanie nei pokaże w 100% czy dziecko będzie chore czy nie, pokaże jedynie procent prawdopodobieństwa i dopiero jeśli prawdopodobieństwo jest wysokie to można zrobić kolejne badanie, które polega na pobieraniu płynu okołopłodowego, wtedy wynik jest już bardzo pewny, ale przy tym badaniu jest ryzyko poronienia (niewielki procent, może 1 czy 2 ale jest) a tę buxkę o której pisałyście robi się za pomocą dwukropka i małej literki "o" :o gdybym zamilkła na dłużej, znaczy, że mam problemy techniczne 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przy bliźniakach robiłam takie badania. To bardzo szczegółowe badanie usg - przezierność karku, kość nosa i chyba jeszcze jakieś dodatkowe markery po których lekarz specjalista może już we wczesnej ciąży ocenić ryzyko zd. Ja po tych badaniach wszystko miałam w normie ale lekarz prowadzący zachęcił mnie do zrobienia dodatkowych tzw. testu Pappa, czego potem żałowałam do końca ciąży. Ale to usg warto zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobietki🌼 Doriana-szkoda pisać. Kasper wstał przed wczoraj z katarem,ale jak na razie nic poza tym mu nie dokucza,podaje lek przeciw wirusowy i myśle że na tym stanie. Za to Patryś Od wczoraj ma katar(co było do przewidzenia) i dzisiaj pół nocy przepłakał i oczywiście już go kaszel męczył, więc pojechałam do pediatry bo bałam się że mu znowu na uszka przejdzie i znowu antybiotyk i krople sterydowe na stałe do noska i kolejny lek do ciągłego stosowania u niego. Najlepiej jest jeszcze z Julcią,bo odpukać,jest zdrowa. Chyba wpadnę wieczorkiem się wyżalić troszkę bo mnie strasznie męczy, a z drugiej strony jak pomyśle o tych złośliwych komentarzach to mi się odechciewa.Nie wiem co zrobie jeszcze. Agal Czy oprócz cukru dajesz jeszcze coś do tego buraczka? Bo mi Patryka strasznie męczy ten kaszel:( Dobrze że Bartoszkowi przeszło:) U Patryka zawsze kończy się to antybiotykiem:( Pozdrawiam was cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to juz wiem o co kaman:) mialam to robione przy Filipku i Blanusi,tyle,ze nie nazwano tego po imieniu wiec myslalam ze to moze jakis news. zabralam mimo kaszlu dzis dzieci na snieg,zobacze czy zrobilam dobrze czy zle,na razie nie kaszla,daje ten drosetux i moze bedzie lepiej:o zajrze jeszcze dzis papa dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aghniecha sok z buraka trzeba troszkę posłodzić aby dzieci chętnie wypiły.Słyszałam że można dodać sok z jabłka(a zwłaszcza jak robisz całość w sokowirówce).Osobiście nie stosowałam ,bo nie było takiej potrzeby. Albo można tez podawać syrop z cebuli:2 duże cebule pokroić w kostkę,zasypać 3 łyżkami cukru i odstawić aż sok naciągnie potem odlać.Po czym wycisnąć sok z połówki cytryny i dodać do syropu.Podawać po łyżeczce 5 razy dziennie.Skuteczny. Życzę zdrówka dla dzieciaczków. Zajrzę później.Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marakuja napisz jak badanie w szpitalu.Mam nadzieję że wszystko w porządku:)Pisz kochana bo zaglądam i zaglądam dopatrując wieści od ciebie i nic:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam spytać i zapomniałam eh. Agal na czym polegał ten test,że tak długo źle go wspominałaś-żałowałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DORIANA-dziekuje kochana za troske wlasnie sie przebudzilam bo mnie cos rozklada grypka chyba jakas i nie mam siły z łózka wyjsc(nawet troszke sie przespalam) wiec na wizycie..dzidzius 2 tyg temu byl juz główką na dole,a dzis przekrecil sie znow na bok(szaleje :) ) ale podobno mam duzo wod plodowych i ma miejsce zeby szalec,dalej jest z niego kawał chlopa ... powiedzialam poloznej ze od tygodnia wieczorami mam skurcze i bole jak na okres,wiec powiedziala ze jesli sie nasilą to zeby przyjechac bo calkiem mozliwe ze moge urodzic wczesniej... noi najwazniejsze dostalam termin cc na 21 stycznia,a termin mam na 27 szczerze to myslalam ze mi troszke wczeniej dadzą ale podobno mają bardzo duzo cc i juz teraz ciezko jest o termin w kazdym razie jak bym zaczeła rodzic wczesniej a porod nie odbedzie sie w przeciągu 2 godzin to zrobią mi cc :) wiec juz sie tak nie martwie kolejna wizyta w 31 tyg i mam dostac papaiery do podpisania na cc i mam wpisaną sterylizacje przy tym ale teraz sie zastanawiam czy to dobry pomysł bo lekarka powiedziala ze jedna na 200 kobiet zachodzi po tym w ciaze :( a ja myslalam ze to najlepsza z metod antykoncepcji,jesli mam do tego sie jeszcze dodatkowo zabezpieczac to mi sie to nie usmiecha...mam jeszcze 2 tyg zeby dac konkretną odpowiedz teraz mamy małe spięcia z moim K.niewiem chyba to juz jakis stres przedporodowy nas dopadł (a szczegolnie mnie) bo wszystko mnie denerwuje... dzis sie na mnie obraził i nawet na badanie usg nie przyszedł..został w aucie,ale zaraz popoludniu juz mu przeszło za to ja uniosłam sie dumą :P hihihihi i tak cały dzien ale mam teraz dobrze mama sie zajeła dzieciakami a ja mam chwilke dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw robię próbę, bo opiszę się tak jak wczoraj i znowu jakiś błąd wyskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKUJA29 dziewczyno ale Ty dzielna jestes,trzymam kciuki za Ciebie bo to juz naprawde niedaleko:) z ta sterylizacja to mnie szczerze zaskoczylas ja tez bylam pewna ze to 100% :o a jak dzieciaczki chore ,lepiej juz troszke? AMBROZJA co z Toba,jak coreczka,a jak Ty sie czujesz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Udało się ale w międzyczasie była jakaś przerwa 5-minutowa. Agniecha - mam nadzieję, że nic więcej u mojego młodego się nie wykluje, bo kaszel ma brzydki w dalszym ciągu, po prostu nie męczył go tylko w nocy. Za to Kacper chodzi i kicha i mogę spodziewać się, że jutro zacznie się u niego katar a z kataru .... zresztą zobaczymy. Twój Patryk jest alergikiem, tak? Co masz za problem, może razem coś poradzimy, zresztą jak uważasz nie nalegam ale czasami lepiej się wygadać niż dusić w sobie. Doriana - próbowałam wszystkiego: syrop z cebuli, sok z buraka, syrop z czosnku, cytryny i miodu - sama musiałam wszystko powypijać. Pytasz co to był za test - to właśnie na podstawie tego testu wyszło, że jako jedna ze 118 kobiet mogę urodzić bliźniaki z zespołem dawna. To było bardzo duże prawdopodobieństwo i nie dawało mi spokoju do dnia narodzin moich dzieci. Także dziewczyny nie polecam bo ten test opiera się przede wszystkim na obliczeniach statystycznych. Słuchajcie nie śmiejcie się ze mnie ale poszłam dzisiaj na skróty i umyłam wszystkie okna w domu ale tylko od środka tak, żebym mogła pozmieniać firanki. Pomyślałam, że jak mam zostać na święta bez mytych okien, to takie wyjście jest lepsze niż wcale. Nie pootwieram okien przy dzieciach, nie zamknę drzwi i nie zostawię ich samych, na dziadków nie mam co liczyć - trudno może jeszcze z drugiej strony uda mi się umyć. Marakuja - też miałam jakieś mylne pojęcie na temat sterylizacji, myślałam, że to 100% metoda. Faktycznie trudno podjąć w takiej sytuacji decyzję bo to tylko dodatkowa forma antykoncepcji. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam - czyli przed Tobą opcja sn i cc w zależności od tego kiedy dzidzia zechce się urodzić? No no już lada moment:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Mam naimię Magda :) Jestem mamą trzech dziewczynek, widzę że jesteście już dosyć zżyte ale chciałabym dołączyć do tego topiku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Mam naimię Magda :) Jestem mamą trzech dziewczynek, widzę że jesteście już dosyć zżyte ale chciałabym dołączyć do tego topiku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Mam naimię Magda :) Jestem mamą trzech dziewczynek, widzę że jesteście już dosyć zżyte ale chciałabym dołączyć do tego topiku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a witamy nowa mamusie:) ja tez tu jestem w miare nowa:) napisz cosik wiecej o swoich corciach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka ma dwa miesiące, Maja półtora roku a Oliwia 4,5 lat. Wszytskie mają czarnw włosy po mamusi :) Nie wiem co by tu jeszcze napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to widze ze odstep miedzy dwiema ostatnimi dziewczynkami masz podobny do odstepu miedzy moimi maluchami F i B:) i jak ciezko jest z takimi maluszkami,bo ja mimo wszystko wspominam to wspaniale:) Lenka malutka,musi byc sodziutka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znow jakies problemy z serwerem,napisalam sie i nic:( powtorze bo moze tamto nie dojdzie mamy podobna roznice wieku miedzy ostatnia dwojka,ciekawi mnie jak dajesz rade,bo ja mimo wszystko wspominam ten okres wspaniale:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisze juz trzeci raz i nie ukrywam juz zdenerwowania,ciagle cos nie tak,rzeczywiscie lepiej chodzi rano:( ach ta kafeteria:o wy tez macie takie problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisze juz trzeci raz i nie ukrywam juz zdenerwowania,ciagle cos nie tak,rzeczywiscie lepiej chodzi rano:( ach ta kafeteria:o wy tez macie takie problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marakuja cieszę się że wszystko w porządku:) Odpoczywaj kochana bo jeszcze zdążysz się nabiegać ale nie tylko przy czwóreczce ale piąteczce.Jak ja cię podziwiam i zazdroszczę odwagi:D Wiesz....faktycznie lepiej sie zastanów nad tą sterylizacją czy jak jej tam.....Byłam na 100procent pewna że to 100procentowe zabezpieczenie-bynajmniej tak słyszałam. agal jednym słowem nabawiłaś się porządnego stracha .Syropy z cebuli moje dzieci piły chętnie,z buraków za małą namową.A z oknami tez poleciałam na skróty,po prostu nie miałam odwagi umyć ich od zewnątrz w taki mróz.Mam nadzieję że jeszcze przed świętami będzie dzień bez mrozku,wtedy wyskoczę i je zaliczę. Three1983 witam cie serdecznie i zapraszamy na pogaduchy:)Napisz w jakim wieku masz córeczki. Tak pomyślałam o innych mamusiach które już przestały pisać.Nie będę w kolejności wypisywać i zapraszać do nas,HALO mamuśki! Agniecha ja tez mam jakiegoś doła,więc jestesmy dwie:o Może napisz co cię trapi ,postaramy się pocieszyć,zaradzić w miarę możliwości.Pomyśl hm...Buziaczki👄 No to żegnam się kobitki.Do jutra-chyba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×