Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

............+.............

***************BARKA*******************

Polecane posty

Gość HAKÓNA
;);););) żółte żaglówki:):) śpicieeeeee????:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Człowiecza dola płatkami róży rzadko bywa usłana, kark zgina ciężar, tragedii brzemię wytrwać pomaga - Wiara. Płatki uwiędną, wiatr je rozrzuci, czas nosi czapkę złodzieja, wtedy, gdy bardzo mroczno na duszy ciemność rozjaśnia - Nadzieja. Cierniową drogą kroczy samotnie codzienna życia zawiłość, wyciągnij ręce otwórz ramiona światu ofiaruj - Miłość. Mroki złej nocy świt dnia rozjaśni i życie bardzo uprości gdy z sercem mądrość dojdzie do głosu wiary, nadzieji, miłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cztery świece spokojnie płonęły. Było tak cicho, że prawie usłyszałbyś ich rozmowę. Pierwsza powiedziała: Ja jestem POKÓJ - niestety, ludzie nie potrafią mnie chronić. Myślę, że nie pozostaje mi nic innego jak tylko zgasnąć. I płomień tej świecy zgasł. Druga powiedziała: Ja jestem WIARA - niestety nie jestem już nikomu potrzebna. Ludzie nie chcą o mnie nic wiedzieć, nie ma sensu żebym dalej płonęła! Ledwo to powiedziała, lekki powiew wiatru zgasił ją. Bardzo smutna trzecia świeca powiedziała: Ja jestem MIŁOŚĆ - Nie mam siły już dalej płonąć. Ludziom nie zależy na mnie i nie chcą mnie rozumieć. Nienawidzą najbardziej tych, którzy kochają ich najbardziej... czyli, swoich najbliższych... I nie czekając długo i ta świeca zgasła. Nagle do pokoju weszło dziecko i zobaczyło trzy zgaszone świece. Przestraszone zawołało, Co robicie?! Musicie płonąć - boję się ciemności! I zapłakało rzewnie. Wzruszona czwarta świeca powiedziała: NIE BÓJ SIĘ I NIE PŁACZ. DOPÓKI JA PŁONĘ, ZAWSZE MOZESZ ZAPALIĆ TAMTE TRZY ŚWIECE. Ja jestem NADZIEJĄ. Z błyszczącymi i pełnymi łzami oczyma, dziecko wzięło czwartą świecę i zapaliło trzy pozostałe płomienie. NIECH NIGDY W NASZYCH SERCACH NIE GAŚNIE NADZIEJA! I każdy z nas, jak to dziecko, niech będzie narzędziem gotowym swoją nadzieją zawsze rozpalić WIARĘ, POKÓJ i MIŁOŚĆ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm...a może i temu kamuszkowi i dziewczyni pomogło coś jeszcze... Wiara "Składając słowo do słowa, budował na nich dom swój, choć z tych słów mury niepozorne, lecz tworzą niezdobytej twierdzy budowlę... Wiara! Kamień na kamieniu, spojony miłością, wolnością, nadzieją... Przetrwa! A lita skała, granit, rozpadnie się w pył pod pielgrzymów nogami, gdy do domu Jego idą, słów niosąc budulec. Przyjmij Ich i chroń..." Nadzieja "Nadzieja bywa, jeżeli ktoś wierzy, Że ziemia nie jest snem, lecz żywym ciałem, I że wzrok, dotyk ani słuch nie kłamie. A wszystkie rzeczy, które tutaj znałem, Są niby ogród, kiedy stoisz w bramie. Wejść tam nie można. Ale jest na pewno. Gdybyśmy lepiej i mądrzej patrzyli, Jeszcze kwiat nowy i gwiazdę niejedną W ogrodzie świata byśmy zobaczyli. Niektórzy mówią, że nas oko łudzi I że nic ne ma, tylko się wydaje, Ale ci właśnie nie mają nadziei. Myślą, że kiedy człowiek się odwróci Cały świat za nim zaraz być przestaje, Jakby porwały go ręce złodziei" Miłość "Miłość to znaczy popatrzeć na siebie, Tak jak się patrzy na obce nam rzeczy, Bo jesteś tylko jedną z rzeczy wielu. A kto tak patrzy, choć sam o tym nie wie, Ze zmartwień różnych swoje serce leczy, Ptak mu i drzewo mówią: przyjacielu. Wtedy i siebie, i rzeczy chce użyć, Żeby stanęły w wypełnienia łunie. To nic, że czasem nie wie, czemu służyć: Nie ten najlepiej służy, kto rozumie" Czesław Miłosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...Ktoś,kto zaczął wątpić, powiedział kiedyś: "To prawda, że po smutku przychodzi radość, ale po radości znów przychodzi smutek". Po każdej jesieni przychodzi zima. Ale po każdej zimie przychodzi wiosna. Jeśli będziesz oczekiwał tylko jednego- nie unikniesz rozczarowania. Jeśli otworzysz się na wszystko, co niesie życie- poczujesz jego smak. Mądrość nie polega na rezygnacji z tego, czego się pragnie, ale na przyjmowaniu tego,co przychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HAKÓNA
Sie Gniewko zniknął.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HAKÓNA
nie nadążam za "wysyłaniem"...A pomna na marności swej dnia minionego znoje...Wam mili moi kafe oddaje podboje;););) dobranoc ..... :)🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miłość jest trochę podobna do pór roku...bo rzeczywiście gdy przychodzi smutek zimnego rozstania, trudno mieć nadzieję w noc polarną na radość...a ta przecież przyjdzie wraz z nastaniem pierwszych przebiśniegów zwiastujących piękno wiossennego serca ocieplenia...a przy porównaniach będąc to sądzę że są wówczas dwa gatunki ludzi...Ci co kochając ciepło szukają wciąż to lata...odlatując za nim do ciepłych krain... i ci jeszcze którzy chcą przetrwać trudne jesienne i zimowe dni obok swej wybranej na zawsze tej jednej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×