Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olka.P

Rok 2010 - damy radę D

Polecane posty

morfologia plemników formy typowe 6% a norma >14% poza tym w uwagach napisane: w nasieniu obecne ciałka żelatynowe......??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ona tam jest sekretarka czy cos w tym stylu nie zna się na tym, lekarz jest do tego potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam cos takiego: Sposobem oceny budowy plemników rekomendowanym przez Światową Organizację Zdrowia jest klasyfikacja według tzw. ścisłych kryteriów Krűgera. Ilość plemników o budowie prawidłowej według tej klasyfikacji powinna być wyższa od 14 %, 4-14 % to wartość graniczna, a morfologia < 4% jest wartością nieprawidłową. Sam Krűger uważa, że nasienie z wydłużonym prawdopodobieństwem koncepcji to takie w którym odsetek form prawidłowych jest mniejszy niż 4%. Reasumując potrzebne są tylko 4 prawidłowe plemniki na sto aby być w „tzw. szerokiej normie”. Wy macie 6% czyli nie jest tak żle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banmon a może umówcie się do jakiegoś androloga w Kielcach, szybciej dowiecie się co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też to znalazłam :) a te ciałka żelatynowe? poza tym martwi mnie jeszcze jedna rzecz: ruchliwość ogólna 66% (norma >50% A i B lub >25% A) a my mamy A-szybka linearna 8% B- wolna linearna lub nielinearna 51% w sumie daje to wartość większą od 50% bo A+B=59% ale jednak mam rozkminę czy nie lepiej gdyby tych A była trochę więcej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banmon trudno tak samemu zinterpretować, faktycznie lepiej idź do lekarza bo po co się denerwować i myśleć nie wiadomo co... Może idź dla spokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też o tych cholernych ciałkach znaleźć nie mogę 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedyne co to doczytałam, ze jesli jest malo plemników o prawidlowej morfologi to to może być przyczyną obumierania zarodków, ciąży biochemicznej, pustego jaja płodowego, zaśniadu groniastego.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem Banmon, niby ok, kwestia tylko czy te 51% to ruch linearny czy nie. Nie jesteśmy specjalistami, to musi zobaczyć androlog. Ale szukając tych ciałek żelatynowych po innych forach zauważyłam , że bywały też gorsze wyniki. Banmon nie będzie źle , zobaczysz, wyniki nasienia dosyć łatwo można poprawić odp dietą i witaminami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banmon właśnie dlatego lepiej iść z wynikami do lekarza bo od tego szukania po necie i czytania to można sobie różne rzeczy wkręcić, a w rzeczywistości może nie byc powodu do zmartwień ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zresztą przeciez i tak się wybierałaś do tego lekarza, on Ci napewno powie co i jak i ewentualnie jakie masz jeszcze badania zrobic i kiedy... i główka do góry bo bedzie dobrze 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tak szczerze to wolałam tego uniknąć bo musze specjalnie do łodzi jechać, na naszym bocianie dziewczyny napisały, że w Kielcach nikt mi nie zinterpretuje 😭 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale sama to chyba sie nie wyznasz w tym... napisz co postanowiliście 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banmon nie kmiń sama tylko niech to zobaczy ktoś kto się zna. Nie ma sensu się zamartwiać🌻 A mnie dzisiaj Agnes wyciągnęła na miasto i spędziłyśmy caly dzień az do 19:) Długo by pisać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banmon a te cialka żelatynowe to sa takie glutki widoczne gołym okiem w spermie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ marta a skąd mi to wiedzieć ja nie zauważyłam niczego dziwnego mój M też, ciałka żelatynowe kojarzą mi się raczej z małymi komórkami których nie widać gołym okiem i skoro są odnotowane w uwagach tzn, że normalnie nie powinny występować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do miie Agnes też wczoraj wysłała sms-ka ale jakoś specjelnie humoru na wyjście nie miałam, poza tym kończy mi się umowa o prace w niedzielę, napisałam juz do swojego kierownika czy mi przedłużą czy nie......? na razie cisza, więc siedzę w domu, bo może mi nie przedłużą jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banmon pytam dltego, ze np. moj maz ma takie glutki w spermie ktore tez mnie niepokoily i jak czytałam na necie to podobno jest normale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko ze ja nie wiem jak te glutki sie nazywaja. ale te co ma moj maz to wygladaha jak małe zelatynowe gataretki. Banmon moze nie ma sie co martwic tymi cialkami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jednak trochę się martwie, z tego co zauważyłam to konsystencja nasienia jest taka jednorodna, a skoro napisane jest to w uwagach to pewnie normą takie ciałka nie są dzwoniłam i umówiłam się do dr z Salve pierwsza wizyta może być na NFZ :) 18 marca jadę :) babeczka chciała mnie zapisać na 11 marca ale kurde wiem, że będę miała ten dzień zajety w pracy-chyba że mi nie przedłuża .... ;) ten 18 marca to trochę kijowy bo będę miała @ ale w końcu to ma być tylko sama konsultacja..... chyba dobrze zrobiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jednak zmieniła datę badania bo okazało się, że usg tez będzie robione, idę jednak 11 marca..... wezmę wolne w pracy jak będzie potrzeba i nie interesuje minie czy mozna czy nie, są w końcu rzeczy ważne i ważniejsze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banmon te ciałka zelatynowe to chyba normalne. Nie martw sie na zapas. Ola ja też już wynajduje objawy. Wczoraj np ból brzucha zdefiniowalam jako zagniezdzanie sie jajeczka :) ale czuję ze nic z tego. Jutro jedziemy na 4 dni i w jednej pracy wzięłam urlop a w drugiej nie mogę więc chciałam zadzwonić w poniedziałek i powiedzieć ze jestem chora , a oni już chyba wiedzą że jadę i jednym słowem nie wiem jak to rozegrać. Muszę iść o dziś powiedzieć bo nie chce wyjść na idiotke później. Ludzie tak potrafią dochować tajemnicy, powiedziałam jednej osobie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope nie wiem co ci poradzić. sama najlepiej znasz sytuację i wiesz co mozna zrobic. Jeśli powiedzialaś już jednaj osobie i myslisz że to się rozniosło to lepiej nie kombinować z chorobą-jeszcze się okaże że jakiś życzliwy człowiek przyjdzie i zobaczy czy w domu leżysz. Jeśli masz prawo do wolnego to bierz śmiało takie moje zdanie, a jesli nie to nie wiem, jeśli pracujesz na zmiany to możesz poprosić żeby cię ktoś zastapił, teoretycznie jesli poszłabyś na zwolnienie to przeciez ktos na twoje zastępstwo by musial przyjść.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny pisze co następuje :) 11 marca idę do lekarza, poza tym daje sobie 4 m-ce (tak żeby był równy rok starań) i wtedy podejdziemy do inseminacji-chyba że lekarz zaleci inaczej. Dostałam odpowiedź od eksperta na naszym bocianie i te ciałka żelatynowe to nie ma się czym martwić i zależnie od naszej sytuacji (długość starań) można myśleć o inseminacji. jeśli chodzi o liczbę plemników dobrych to mieści się ona jeszcze w normie ale wiadomo że im jest ich mniej tym sznse mniejsze i wydłuża się okres zajścia w ciąże (teoretycznie) bo przecież może być tak ze za pierwszym razem uda się szczęśliwcowi dojść do mety ;) (no ale u nas się nie udaje) więc 4 m-ce starań naturalnych plus konsultacja u lekarza i pewnie badanie hormonów i na razie tyle. postaram się kupic dla M selen a z tego co wiem cynk jest na receptę :o zresztą jemy raz w tygodniu rybkę, mięcho przynajmniej 4 razy na tydzień i jaja-a to podobno zawiera cynk, więc póki co dietka naturalna :) dzięki temu wszystkiemu nie mam cisnienia :) teraz tylko czekam na wizytę u lekarza :) z M już obgadaliśmy że możemy sie podać inseminacji jeśli będzie potrzeba jedyne co to raczej nie nastawiam się na naturalne zajście w ciążę i może to lepiej :) ale pisać i tak z wami będę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banmon jesteśmy z Tobą❤️ Bedzie dobrze zobaczysz. a swoja droga uświadomiłaś mnie ze za 4 miesiące bedzie rok jak sie staramy...Kiedy to zleciało? I dlaczego tak długo trwa..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smile 🌻 każdej z nas na 100% się uda tylko niektóre być może inną drogą będą musiały iść żeby dojść do celu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smile ale opowiadaj co tam z Agnes robiłyście :) no i na zdjęcia z raju też ciągle czekam :) Agnes dziś też do mnie pisała ale ja nie odpiszę bo mi kom zablokowali a nie będę kupowała karty bo uważam że i tak sporo płacę-dopiero od 4 dni mam telefon firmowy a wczesniej musialam dzwonić ze swojego co mnie po kieszeni pociągnęło i teraz czekam aż mi zasilą konto bo mam w mixie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Banmon to zobaczysz jeszcze co Ci powie lekarz jak pójdziesz w marcu. Wiesz co uważam że nie ważne jak byle tylko sie udało :) a napewno Wam sie uda, trzymam kciuki, będzie dobrze 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goga pewnie zleci mi badanie hormonów i może tabsy dla M przepisze i pewnie jeszcze raz trzeba będzie powtórzyć badanie nasienia nie ukrywam, że oprócz nerwów i takiego maltretowania psychiki to duże znaczenie mają w tym wszystkim koszty :o ale przynajmniej teraz 4 m-ce będą bez stresu :) bo co kolejna @ tym będę bliżej celu :D :) paradoksalnie brzmi ale na to wychodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×