Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olka.P

Rok 2010 - damy radę D

Polecane posty

Hope super, że wakacje się udały, no i te ruchy !!! ekstra :) ja tam oczywiście nic nie czuję a w każdym razie na pewno nic co mogłabym powiedziec że to są zdecydoawnie ruchy i na pewno nie jest to nic regularnego. No w każdym razie raczej będę musiała trochę poczekać na ruchy. Smile to już na nowym domku jesteście czy w trakcie przeprowadzki? Ja czasami peniam że może cos jest nie tak, bo czasami brzuch mnie pobolwewa.... i już bym chętnie na usg poszła pozdrówka dla was, więcej może napiszę jak będziemy w domu bo teraz jestem w Lodzi :) no i spodnie sobie kupiłam ciężarówkowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My jeszcze na ,,starym'' mieszkaniu,bo R. musiał dzisiaj zrobić inwentaryzacje i pewnie skończy ok północy:/ A wczoraj to cały dzień z siostra sprzatałyśmy i pakowałyśmy rzeczy. Hope świetnie,że wakacje udane! No i te ruchy...super.. A ja narzekałam i chyba w końcu sie doczekalam,bo juz w nocy mały sie wiercił dość wyraznie a jak popukałam to dostałam wyrazną odpowiedz az mnie zabolalo:D Coś niesamowitego:) Czekają mnie dzisiaj nudy,bo sama jestem i spac mi sie chce strasznie...Miłej niedzieli dziewczynki🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello Co tu tak pusto? Ja wczoraj zaliczylam zwrotke :( normalnie sie czułam nawet sie dla M szykowałam samonosne i te sprawy a nagle zyganie prawie na stojąco :-o Wogóle nie mogę sie przestawić na tryb normalności. Banmon ja pierwsze pukanie w brzuchu poczułam jak leżałam i delikatnie dociskalam palcami po bokach, a dziś w nocy mały wiercioszek nie dał mi spać ciągle sie obraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ no to fajnie, że juz czujecie ruchy :) ja tam raczej poczekam jeszcze sporo pewnie tak jak Smile :) co ma być to będzie :D ja sobie kupiłam spodnie jeansowe w H&M bo dziewczyny tak zachwalały, no i są rzeczywiście fajne i ładne i mam nadzieję że posłużą mi parę miesięcy ;) ciekawa jestem co z Amerie?????? dziewczyny pisac coś bo normalnie nudą wieje na topiku...... Marta i Dagus też się już długo nei odzywały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam naprawde mały brzuch i moze dlatego pozno te ruchy zaczełam czuc..juz sie martwic zaczelam bo jak sie zaczal 22 tydz to nic nie czulam...To chyba każda inaczej odczuwa tak jak kazda ciąza jest inna:) Własnie..niektóre dziewczyny to całkiem pisac przestały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no przestały przestały :o ale teraz jak juz czujesz to musi byc fajnie chyba :) ja sie wkurzam, że tak późno mam to usg !!! w sumie prawie 1,5 miesiaca od ostatniego.... nie wiem czy to bedzie też od razu połówkowe czy nie, chyba zadzwonie i się zapytam czy na połówkowe to trzeba się jakoś specjalnie umawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenka - gratulację. Bobasek przecudny widziałam na nk :-) Buziaczki dla małego. Z tego co pisałaś o swoim porodzie to wnioskuje ze szpital w ktorym rodziłas był jakis ludzi w porownaniu do mojego. Tobie podali kroplowke jak ci rozwarcie stało w miejscu, a mi debile nic nie zrobili i meczyłam sie tak ponad dobe z niepostepujacym rozwarciem! W sumie to też nie az tak wiele godzin rodziłas, no przynajmniej w porownaniu do mnie hehe... Eh było mineło, szkoda ze nie da sie o tym zapomniec... Smile - wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta a jak mały? Grzeczny? Banmon połówkowe troszke dłuzej tylko trwa od zwykłego,bo lekarz sprawdzi czy wszystkie narządy funkcjonują...Jeśli w żołądeczku i pęcherzu maleństwa jest czarno na usg tzn,że znajdują sie wody płodowe czyli maluch połyka a jego układ trawienny działa..Pomierzy jeszcze czesci ciała czy są proporcjonalne do reszty i tygodni ciąży,zbada serduszko,obejrzy mózg no i chyba tyle...Moje połówkowe tak właśnie wyglądało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ciągle jestem z Wami, czytam codziennie, ale mam jakiegoś takiego lenia, że mi się pisać niechce. Niemówiąc już o tym, że ostatnio chodzę jak zombie, bo po tym jak Asia miała katar budzi mi się w nocy co dwie godziny na jedzenie :/ A już tak ładnie przesypiała... Wogóle to zaczęly córci iść ząbki. Zrobiła się marudna, wszystko i wszystkich gryzie, wszystko wsadza do buzi. Całe szczęście, że są żele na ząbkowanie, to jak jej posmaruję to jest chwila spokoju ;) Ostatnio zaczęliśmy dawać Asi coś więcej do jedzonka niż moje mleko. Jadła już deserki, kaszki. Lada dzień dam jej do spróbowania jakąś zupkę :) Ale już wiem, że uwielbia banany. Kaszkę bananową to pochlania, tak samo jak i słoiczek z jabłuszkiem i bananem, normalnie tak wcina, że aż miło patrzeć :) Smile, wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia :) Smile, Hope, to super, że już czujecie ruchy maluszków. Z tygodnia na tydzień będą coraz mocniejsze, a pod koniec to jak maluchy kopią to aż cały brzuch skacze :) Banmon, Ty pewnie też lada chwila poczujesz. Qrcze to już prawie połowa, jak ten czas leci... U nas w rodzinie tydzień temu pojawił się nowy członek. Mojemu bratu urodziła się druga córcia. Ale można powiedzieć, że to na tyle dobrych wiadomości. Urodziła się w 34tc i się okazało, że ma zespół downa :( Normalnie masakra. Moja bratowa jest załamana. Póki co malutka przebywa w inkubatorze i próbują ją uczyć jedzenia, bo jak każde dziecko z tą wadą nie potrafi połykać, narazie jest karmiona przez sondę. Ja im bardzo współczuję, bo ciężkie życie ich czeka :( Uciekam jakiś obiadek szykować. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ja Daguś przykro mi z powodu twojego brata, jednak pewnie to taka radość przez łzy..... A twoja malutka to juz pewnie spora panienka :) duzo już urosła? niedługo to juz chyba co raz więcej nowych smaków będzie próbować i oby jej wszystko ładnie smakowało :) ta godzina a ja w piżamie i nie chce mi się ruszać a do sklepu muszę iść :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czes dziewczyny fajnie ze o mnie pamietacie ;) przepraszam ze dopiero sie odzywam ale bylam na malej "wycieczce" z mezem a jak wrocilismy to mielismy problem z internetem i tel. :/ masakra !!! remonty skonczone na szczescie :D mebelki dla malego przyszly czekaja na zlozenie wozeczek gotowy torba moja i malego spakowana (mam nadzieje ze wszystko wlozylam) ciagle brakuje mi troche rzeczy ale to co najwazniejsze juz chyba mam wiec jestem o wiele spokojniejsza :) brzuszek pomalu sie obniza strasznie ciezko sie przewracac w nocy i wstawac z lozka :/ ciezko sie chodzi co tu duzo mowic koniec ciazy nie jest wcale taki przyjemny i jeszcze dochodzi ten strach jak to bedzie na porodzie czy z malym wszystko ok czy sobie poradze.... ola ty to jestes zdolna kobieta ;) super !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ O DZIECKO NICK.................WIEK......CYKL STARAŃ.........TERMIN @ Marzena87..........23................14.................. ..........ok. 18.09. sisetka...............29.................5............... ...............30.09 PRZYSZŁE MAMUSIE nick....................tydz.ciąży....termin porodu.....płeć....imię amerie9....................38...........21.10.2010. maly mezczyzna Olka P......................34..........ok 07.11.2010.......panna Ktosia AsiaAaK....................30..............ok.2.12.2010 ...Lenka(?) Smile........................21.............ok.07.02.2011 .....chłopiec...... Banmon.....................17..............ok.08.03.2011. . ................. HopeU.......................14.............ok.07.03.2011. .. .................. MAMUSIE nick...........imię dziecka.......data urodzenia......wzrost.....waga -=Goga=-..........Michał..........05.05.2010............ .49.........2250 Dagus83............Asia............12.05.2010............ 49..........2850 Marta82...........Emilian..........16.07.2010............ 55..........3100 agnes19...........Gabriel..........30.07.2010............ .49..........2520 marzenka_s......Kacper..........13.09.2010..............5 1..........3420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takim to sposobem zaczynam 38 tydzien i jak widze siebie pierwsza w tej tabelce to mam dreszcze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope pierwsze ruchy na Kubie super :) teraz to już chyba nie masz wątpliwości co do płci dziecka :D ;) Smile fajnie że ślub sie udał :) maluch był chyba zastresowany razem z Tobą i teraz jak już wrzuciłaś na luz to zaczął kopać ;) Banmon nie znasz dnia ani godziny kiegy poczujesz pierwsze ruchy :) Ola a nie powiedzieli Ci w szpitalu co potrzeba zabrać dla dziecka? U mnie swoje ubranko było potrzebne tylko na wyjście bo po kąpieli położne ubierały dzieci w szpitalne ciuszki, więc potrzebowałam tylko pieluchy i chusteczki do pupy, a ubranka i kosmetyki były szpitalne. Daguś mojemu maluchowi banany nie podeszły, woli brzoskwinke ;) i też go chyba dziąsła swędzą bo wpycha do buzi wszystko co wpadnie w rączki :) nie mówiąc już o rączkach które gdyby tylko mógł wsadził by po same nadgarstki, a najlepiej obie naraz :D Przykro mi z powodu choroby dziecka brata :( moja znajoma też niedawno urodziła synka z downem :( Amarie odezwij sie!!! Po całym ładnym tygodniu u mnie pogoda sie zesrała :o całe szczęście zdążyliśmy z maluchem zrobić zakupy bo teraz juz pada deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nareszcie się Amerie odezwałaś :) najważniejsze, że juz po remoncie i te najbardziej istotne rzeczy są pokupowane a torba spakowana, a jakies drobne pierdółki zawsze mozna dokupic. Jeszcze tylko parę tygodni Amerie i brzuszek przestanie ciążyć, to juz na prawdę nie długo, jest bliżej niz dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiedzialam dziewczyny ze pomyslicie sobie ze mam juz to za soba ale chyba lepiej jak maly jeszcze troszke poczeka a jak poczeka do przyjazdu mojej mamy to bede w 7 niebie :) chyba jutro wybiore sie po jeszcze jakies zakupy a!!! 30 mam spotkanie ze swoja babka ciekawe czy wysle mnie na ten scan czy nie... ola wspominalas ze oni tutaj przewracaja dziecko jak jest glowka do gory ale czy ja musze sie na to zgadzac ?? czytalam gdzies ze to przewracanie nie zawsze pomaga i ja sama osobiscie chyba wole cesarke niz takie meczenie malego :( dziewczyny ale ten czas szybko leci !!! banoman ciekawe czy u ciebie bedzie dziewczynka czy chlopiec :) goga ja dopiero bede sie uczyla jak to jest byc mama a ty juz jestes taka doswiadczona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny He he ja też kupiłam jeansy ciazowe troszkę są luźne ale chodzę w nich bo reszta mnie ciśnie. Banmon każda ciąża jest inna i już niedługo poczujesz ruchy. Dagus to smutne co piszesz :( na tym drugim usg co będę mieć to piszą właśnie ze zespół downa jest nie do wykrycia bo dzieci wyglądają normalnie. Wcześniej podobno badają ta przeziernosc karkowa ale nie wiem też nic za bardzo. Tak jak piszesz czeka ich ciężkie zadanie. Bardzo współczuję. Goga co u ciebie, Ola chyba prasuje ciuszki już 3raz :) amerie kulasz sie jeszcze? Mialam teraz spotkanie z midwife i właśnie mnie pytała czy chce zbadać z krwi ryzyko zespołu downa i rozszczep kręgosłupa. Zgodziłam sie i wogóle dziwne jest ze pytają o zgodę. Ola amerie czy robilyscie to badanie? Badaliśmy tętno i dzidzia bawiła sie z położna, trochę sie wystraszyłam bo przez 5 min nie mogła wyczuć bicia ale za to kopniaki w głowice były :) Wczoraj wazylam 56 a dziś 58 czyli 4 kg od początku ciąży.kupiłam dziś dzidzi kombinezonik jesienno zimowy w krowke z polaru rozm.tiny baby chyba, do 3kg jak na lalkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to wiadomość od Agnes. Przysłała mi ją smsem żebym Wam napisała: "Hej dziewuszki :) nie pisze nic bo nadal neta nie mam! Jestem w szpitalu z synkiem, dzięki Bogu dzisiaj wychodzimy. Gabryś miał biegunke i przestał jeść więc w nocy 18 września pojechaliśmy na pogotowie i nas zostawili, biegunka ustała już nad ranem ale badania wyszły złe. Ma anemie, jakąś bakterie którą złapał podobno podczas porodu no i jest alergikiem. Ma zmienione mleko i przestał ulewać. Waży 3800 i taka z niego gaduła że szok! Pani doktor zachwycała sie nim że taki rozmowny a on upodobał sobie zielony ręcznik z kotkiem od babci i do niego nawija, potrafi tak nawet godzine :) W niedziele go chrzciliśmy w szpitalu, był tort, szampan i najbliżsi. Dam znać jak będe u babci to wejde na neta i dodam zdjęcia nowe ;) pozdrawiam mamuśki. Gorące buziaki dla Amarie, czekam na szczęśliwe rozwiązanie no i zdjęcie Twojej Perełki ;) Banmon pisałam kiedyś do Ciebie, doszedł esek? Smile gratuluje i życze szczęścia i dużo miłości ;) Ola śliczny brzucholinek :) Hope jak tam samopoczucie? Daguś Twoja Asia jest śliczna, nadal karmisz piersią? Asia jak to leci, jesteśmy prawie równe wiekiem ja już po a Ty za chwile ;) Marzena i Sisetka oraz Ty Joasiu i dla Was zaświeci słońce, wiem to ;) Ja mam teraz żałobe bo moja koleżanka urodziła w 32 tyg martwego synka, dała mu na imie Gabryś. Bardzo mi jest źle, nie umie tego zrozumieć i nie wyobrażam sobie tego co Ula czuje 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hope ja nie robilam tego badania nawet gdybym chciala to moj maz byl tak przeciwny ze nie bylo nawet o tym mowy.... agnes dzieki za buziaki :) mam nadzieje ze teraz juz wszystko bedzie ok z gabrysiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amerie ja jednak obstawiam, że duzo przed terminem nie urodzisz ale ostatnio mam intuicje do dupki ;) w sumie 38tydz to już mogłabyś spokojnie zaczynać, zobaczymy kiedy mały wybierze swoj czas :) a twoja mama kiedy przyjeżdża? Goga pozdrów Agnes :) do mnie sms doszedł ale jakos zapomniałam odpisać..... że te z jej się takie akcje przytrafiaja, mam nadzieję że gabryś szybko z anemii wyjdzie, pewnie to przez biegunke tak wyszło. A teraz to co raz więcej dzieci się alergikami rodzi..... takie czasy chyba Hope a ty którego pazdziernika maz usg bo zapomniałam? mi przybyło 2kg na plusie, w ogóle postanowiłam ze co czwartek mierze sobie brzuszek i juz miałam dwa pomiary i w ciagu tygodnia urósł mi 1cm ;) nam sie wydaje ze chłopaczka bedziemi miec.....może na nastepnym usg bedzie cos widać, chyba że Babel bedzie miał nas w głebokim powazaniu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jakbyście mogly uaktualnić mnie w tabelce 17 tydzień bo na telefonie tego nie zrobię a komp mi chodzi wolno i nawet nie mam kiedy. Pozdrowienia dla agnes i Gabrysia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Rzeczywiście ruch tutaj ostatnio mniejszy, ja też częściej tutaj zaglądam niż piszę, no ale w sumie szczerze Wam powiem, że nie mam o czym, Wy już w większości szczęśliwe mamusie albo zaciążone, więc to już nie to samo ;) U mnie też okropna pogoda, mnie coś to przeziębienie nie chce puścić, a jeszcze musiałam na miasto iść w ten deszcz Daguś- nie wiem co napisać, domyślam się co przeżywa Twój brat z żoną, muszą oswoić się z tą wiadomością, nauczyć się żyć z takim maluszkiem, który potrzebuje dwa razy więcej miłości niż zdrowe dzieci...ja mam w rodzinie dalszą kuzynke z zespołem downa, teraz radzi sobie całkiem nieźle, ma około 40 lat, choć lekarze nie dawali jej nawet 10 gdy sie urodziła, dużo zależy też od stopnia upośledzenia...Czytałam książkę "Poczwarka" Terakowskiej, płaczę za każdym razem kiedy ją czytam :( Agnes- jakby mało bylo smutnych wiadomości, to jeszcze ta o Twojej koleżance... Nie ma słów, no bo co napisać....:( Całe szczęście, ze z Gabrysiem już wszystko dobrze Amerie- strach jest normalny, ale jak ktoś napisał- już bliżej niż dalej, trzymam kciuki za lekki poród i zdrowego malucha 🌼 Patulek- napisz coś więcej o sobie :) Nie wiem jak ja przeżyje jesień, żadna pora roku mnie tak nie dołuje jak ta :o A w ogóle to w tym cyklu nie odpuściłam mojemu R. heh, jak się nie uda to nie wiem, chociaż już mi się wierzyć w to nie chce i jakby sie udało to bym sie bardziej bała niż cieszyła chyba :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope zgodnie z zyczeniem ;) STARAJĄCE SIĘ O DZIECKO NICK.................WIEK......CYKL STARAŃ.........TERMIN @ Marzena87..........23................14.................. ..........ok. 18.09. sisetka...............29.................5............... ...............30.09 PRZYSZŁE MAMUSIE nick....................tydz.ciąży....termin porodu.....płeć....imię amerie9....................38...........21.10.2010. maly mezczyzna Olka P......................34..........ok 07.11.2010.......panna Ktosia AsiaAaK....................30..............ok.2.12.2010 ...Lenka(?) Smile........................21.............ok.07.02.2011 .....chłopiec...... Banmon.....................17..............ok.08.03.2011. . ................. HopeU.......................17.............ok.07.03.2011. .. .................. MAMUSIE nick...........imię dziecka.......data urodzenia......wzrost.....waga -=Goga=-..........Michał..........05.05.2010............ .49.........2250 Dagus83............Asia............12.05.2010............ 49..........2850 Marta82...........Emilian..........16.07.2010............ 55..........3100 agnes19...........Gabriel..........30.07.2010............ .49..........2520 marzenka_s......Kacper..........13.09.2010..............5 1..........3420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×