Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olka.P

Rok 2010 - damy radę D

Polecane posty

🖐️ Ola nie o to mi chodzilo Pomaranczko.. gdybys potrafila odpowiednio sie wyslowic bez upomnien i jad dobrze to nazwala HopeU ublizen nie byloby zadnego sporu, bowiem jak sama zauwazylas kazdy ma prawo wypowiadac sie na forum, a teraz z uwagii na to, iz Ty tak nie potrafisz, opusc nasz topik i zachowaj swoje wywody dla kogos innego... pozdrawiam i obys wiecej nie komentowala w ten sposob tego, co tu piszemy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) no dziś wstałam jak na siebie skoro swit :) wczoraj juz nie pisałam ale jednak poszlismy na spacer, zobaczyliśmy co się dzieje na mieście w związku z WOSP wrzuciliśmy pieniażek, napstrykalismy zdjęcia i ze dwie godzinki nam minęły :) a dzis szaro na dworze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. Widze spory co wolno a czego nie wolno....a ja w ciazy zjadalam wszystko na co mialam ochote i Kacperek jak widac okaz zdrowia,jedynie to nie pilam alkoholu....raz czy dwa wzielam lyka piwka od K i to wszycho.... A jak karmilam piersia to na poczatku uwazalam a potem juz jadlam wszystko i Kacperek zadnego uczelenia ani kolek nie mial...trzeba probowac,bo z czasem okazuje sie ze przy karmieniu mozemy tyle rzeczy jesc a my sobie odmawiamy:) A tak poza tym to...mialam juz USG jestem w 6 tyg i serduszko juz bije...lekarz powiedzial ze mam jak najwieej sie oszczdzac i nie nosic malego haha...ciezkie do zrealizowania ale staram sie wymyslac mu roznego rodzaju zabawy w ktorych nie musze go podnosic i gdzie ma dluzsza chwile zainersowania. W srode mam pogrzeb,babcia zmarla z soboty na niedziele:( K dzis pojechal na delegacje i sama siedze takze znowu wiecej obowiazkow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzenka współczuje z powodu straty babci :( No to teraz mamusko wpisuj się do środkowej tabelki :) gratuluje wizyty serduszkowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wpisze sie popludniu bo wlasnie mi maly sie obudzil...a ty banmon wstaw jakies nowe zdjecia z tego wczorajszego spacerku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tylko że ja oczywiście nie mam zadnego ! serio. Zrobiłam pare zdjec M i bawiłam się generalnie aparatem próbujac jakies ładne nocne zdjęcia zrobić a ja sama nie mam :( może to i dobrze bo wyglądałam jak lump cwczoraj :) dobrze ze ciemno było :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jaa..ile prawideł:D A ktoraz to z nas niby chla co taki wywod sie zrobił? :D Dziwne,że kiedys nawet nasze mamy nie wiedziały co to kwas foliowy a dzisiaj bez niego ani rusz..nie jest tak? Pierwsze co zaleca gin to wlaśnie kwas i to najlepiej dlugo PRZED ciąża a nie tylko w poczatkach... O odżywianiu dlugo by mozna pisać.. Mnie tez wkurzają rady co wolno a co nie..nie tylko tyczace sie jedzenia.. A Ola to ujeła dobrze..bo co z tego jak PODOBNO orzechy uczulają..cytrusy i czekolada tez jak sie nigdy nie dowiemy jesli tego do diety malucha czy swojej jesli karmimy nie wprowadzimy...Jednak nie każde dziecko jest alergikiem..nie uogólniajmy mimo,ze to czeste zjawisko..To,że koleżanki maluch jest uczulony nie znaczy ,że tak bedzie z naszym...Obłedu mozna dostac dzisiaj czytając chociazby pisma dla przyszlych mam...nie koniecznie fora internetowe.. No..To teraz ja zrobiłam kazanie..troche z poslizgiem,bo powinno byc na niedziele:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj cały dzień u moich rodzicow spedzilismy..i nawet w nocy spałam,bo podróże są meczace:) Nie licze 3 razów na siku:) Ale dzisiaj ponuro...Mam tyle do zrobienia,że juz mi zle...:/ Jakieś skurcze mnie co jakiś czas łapią:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wiecie może jak to jest z tym drukiem RMUA do szpitala? On musi być z poprzedniego miesiąca tak? Jak mi sie zacznie akcja w styczniu to musze mieć grudniowy chyba.. Jak któras wie to niech da znać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smile a to badanie na bakterie w pochwie to dr ci robił czy dopiero zrobi? Dziewczyny Amerie, Ola czy wy miałyście zalecane żeby nie kapac aż do odpadnięcia pępuszka ? bo nam ta wizja z M sie baaaardzo podoba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm nie mam pojęcia, chodzi o książeczkę zdrowia ? myslę że jak będziesz miała ze stycznia to spoko i tak cię przyjmą a najwyżej twój R doniesie jesli bedzie trzeba miec aktualniejszy. Ja jak pojechałam do szpitala z tym krwiakiem to moja książeczka nie była podbita i nikt na to nei zwracal uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Pchełka zajęła się matą , to mam chwilkę :) Banmon nam położna powiedziała że mamy sobie lepiej kąpanie odpuścić i myć wacikami i wodą, pomijając oczywiście ten kikut. Mała nie miała żadnych wysypek czy innego badziewia z tego powodu. Zresztą dupcię też na początku czysciliśmy wacikami i wodą. Pomarańczowa dzięki za uświadomienie, naprawdę nie wiedziałam że alkohol szkodzi nienarodzonemu dziecku, otworzyłaś m i oczy :P Cholerka i po przerwie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wam Smile myślałam ze może cię już zebrało bo sie nie odzywalas Wiecie co mi już chyba zawory nie trzymają. Już druga noc mam tak że gacie od pizamy zmieniam, no masakra :) a wogóle nie czuję parcia strasznego żebym musiała wstać siku. Już sobie wkrecam że może wody mi sie sącza, ale nie ma żadnego koloru. Normalnie chyba po pampersy pójdę, bo dwa razy dziś acid zmienialam. Czyli tego kikuta nie przemywamy spirytusem żadnym? Ola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola no to ja jestem happy :) my chyba też ten model zastosujemy, już wcześniej rozmawialismy o tym z M że przeciez nie trzeba od razu kapać no i dobrze wiedziec ze tak rzeczywiście mozna :) czyli przemywac zwyklą wodą i wacikiem czy moze w tej wodzie mydlinki zrobic ? a tak swoją droga to przy maluchu tych wacików to chyba trochę pójdzie, musze nakupowac tego, bo to takie kosmetyczne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o przemywanie ciałka ;) Hope podobno pod koniec ciąży można miec takie problemy... bo to chyba nie wody, chociaz powiem ci że ja nei wiem jak one maja wyglądac nawet, czy sa bezbarwne i bezzapachowe czy jakies inne, bo nie raz rzeczywiście się sączą ale chyba nei umiałabym poznac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banmon gin mi pobral na ost wizycie materiał do badania i juz w sumie powinnam odebrac ze szpitala,bo ok 7 dni kazali czekać..a tydzien to juz dawno minał..Bo to trzeba zanieść do labolatorium samemu..zresztą na pewno teraz tez bedziesz to miała:) Hope,bo jakos w weekend prawie cały nas nie było i dlatego nie pisalam..A może rzeczywiscie byc tak,że wody zaczynaja sie sączyć..nie strasze,ale słyszałam ze tak moze byc i są nawet testy w aptece co wykrywają wlasnie wody..Jeśli jest mokro to warto to sprawdzic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smile to fajnie że gin to sam pobiera bo czasami jest tak ze gdzies odsylają zeby pobrac. Ja teraz właśnie powinnam miec bo to bedzie moja przedostatnia wizyta (no w kazym razie tak by na to wychodziło ;) ) kurcze musze sie ruszyc do sklepu po cos na obiad .... a tak srednio mi się chce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HopeU ja wlasnie w taki sposob zaczelam rodzic:) bylam w domu i nagle patrze a ja mam cale spodnie z pizamki mokre ,rozebralam sie patrze ae to taka jakbym zwykla woda sie zmoczyla i nie mialam zadnych boli i pojechalam do spiztala bo to tylko raz mi polecialo i tam polozne mnie zbadaly stwierdzily ze pecherz nie pekl ale moze gdzies od gory poszlo no i ze bylam 2 tyg przed porodem to podaly kroplowke i urodzilam:) aha i na porodowce jak juz mi ten pecherz puscil to wody odchodzily na poczatku z krwia i byly bezzapachowe a potem juz czyste bez krwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do kapieli to ja Kacperka kapalam co 2 dni a w dzien w ktorym nie kapialam go to przemywalam,ale jak dzieco jest okapane to lepiej spi,teraz tez kapciam co 2 dzien ale zdaza sie tak ze codziennie bo wtedy wiem ze bedzie mial fajnieszy sen...i w ogole jak go okapciam dam mleczko,bo karmie po kapieli to od razu pada....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha no i...mi tylko przed wyjsciem do domu z maluszkiem to powiedziano ze kapiac normalnie tylko nie moczyc pepuszka....takze zawsze uwazalam,ale Kacperkowi pepek odpadl po 7 dniach od urodzenia:) takze spoczko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No rzeczywiście niezłe kazanie :D Pomarańczo jakbyś nie zauważyła to sama sceptycznie podchodziłam do tej lampki wina na krążenie, a że mam koleżankę co paliła jak smok w ciąży to co? Jakbym pochwalała jej zachowanie to sama bym właśnie siedziała z papierosem w gębie, tym bardziej że rzucić mi było i jest ciężej niż myślałam A z tego że po co pić lampkę wina skoro nawet nie zaszumi to się nawet usmiałam - jak Ty pijesz tylko po to żeby Ci w głowie zaszumiało to nie przekładaj tego na innych Zresztą w sumie niepotrzebnie nawet odpowiadam na Twoje posty bo są niedorzeczne Marzenka wyrazy współczucia 🌼 No ale gratulacje też muszą być, widziałaś juz serduszko :) Mnie dzisiaj ten brzuch mniej już trochę boli, ale wczoraj to się martwiłam porządnie, to niemiłe uczucie jak na początku - jakbym miała okres dostać Nawet do chleba nic nie mam, a nie chce mi sie iść do sklepu, o obiedzie nie wspomnę :D Chociaż najblizszy sklep jakieś trzy domy dalej ;) W przyszłym tyg brat ma ferie to mi trochę potowarzyszy, już się nie mogę doczekać Dobrze, bo jak lubię być sama tak ostatnio już mam dość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ O DZIECKO NICK.................WIEK......CYKL STARAŃ.........TERMIN @ sisetka...............29.................7............... ...............ok.06.12 Aichaoao............26.................4................. ........ok. 23.12.10. Gzela................25..................6............... .........ok.22-25.12.10 PRZYSZŁE MAMUSIE nick....................tydz.ciąży....termin porodu.....płeć....imię Smile........................37...........ok.07.02.2011 .....chłopiec...... Banmon.....................32...........ok.08.03.2011. ..dziewczynka(?) HopeU.......................31.........ok.07.03.2011..... chlopiec czy dziewczynka ??? marzena87...............12............ok. 29.07.2011..........???........ marzenka_s..............6............12.09.2011.......??????...?????? MAMUSIE nick...........imię dziecka.......data urodzenia......wzrost.....waga -=Goga=-..........Michał..........05.05.2010............ .49..........2250 Dagus83............Asia............12.05.2010............ .49..........2850 Marta82...........Emilian..........16.07.2010............ .55..........3100 agnes19...........Gabriel..........30.07.2010............ .49......... 2520 marzenka_s......Kacper..........13.09.2010..............5 1..........3420 amerie............Sebastian........13.10.2010............ .54..........3780 AsiaAaK...........Lena................17.11.2010......... ...54.........3000 Olka.P.............Liliana..............21.11.2010....... ......?.........3280

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja marzenka nadal nie moge uwierzyć ze ty teraz w środkowej tabelce jesteś :) ciekawe która z mamusiek zacznie teraz nowy cykl ciązowy ;) marzena ja w te dni co wypadała mi @ starałam się oszczędzać bo też jakoś dziwnie ise czułam, niektóre dziewczyny tak maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niebieskie Oczy.
""Nasza współna znajoma w 8m-cu wypiła 2 lampki wina na wycieczce w Paryżu. Ja nie twierdze ze można sobie pic bez umiaru ale yśle ze jeslisię ktoś napije trochę to szlag nikogo nie trafi...."" ""Chociaż moja znajoma w ciąży paliła spokojnie paczkę dziennie i córa zdrowa, nie ma reguły"" "" i raz wypilam pol szklanki reddsa i lampke szampana "" ""moja mama mowi,ze lampka wina robi dobrze na krew" pomarancza miala racje, a wy szerzycie te bzdety!!! i niektore z was popijaja to lampke wina a to szampana a to pare lykow piwa, gowniary! a w kregle bardzo dobrze ze nie gra twoja kolezanka bo to bylo by juz przegiecie wyginac sie, wysilac i dzwigac podczas tej gry!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja też zmienię tabelkę STARAJĄCE SIĘ O DZIECKO NICK.................WIEK......CYKL STARAŃ.........TERMIN @ sisetka...............29.................7............... ...............ok.06.12 Aichaoao............26.................4................. ........ok. 23.12.10. Gzela................25..................6............... .........ok.22-25.12.10 PRZYSZŁE MAMUSIE nick....................tydz.ciąży....termin porodu.....płeć....imię Smile........................37...........ok.07.02.2011 .....chłopiec...... Banmon.....................32...........ok.08.03.2011. ..dziewczynka(?) HopeU.......................31.........ok.07.03.2011..... chlopiec czy dziewczynka ??? marzena87...............13.............ok. 21.07.2011..........???........ marzenka_s..............6............12.09.2011.......??? ???...?????? MAMUSIE nick...........imię dziecka.......data urodzenia......wzrost.....waga -=Goga=-..........Michał..........05.05.2010............ .49..........2250 Dagus83............Asia............12.05.2010............ .49..........2850 Marta82...........Emilian..........16.07.2010............ .55..........3100 agnes19...........Gabriel..........30.07.2010............ .49......... 2520 marzenka_s......Kacper..........13.09.2010..............5 1..........3420 amerie............Sebastian........13.10.2010............ .54..........3780 AsiaAaK...........Lena................17.11.2010......... ...54.........3000 Olka.P.............Liliana..............21.11.2010....... ......?.........3280 W ogóle byłam wczoraj u siostry, zarzekała się że wolne weźmie i mi pomoże na początku - oby jej ten zapał nie przeszedł ;) W sumie jej pomoc bym zniosla, bo teściowa i mama też się pewnie bedą do tego garnąć, ale gdzie kucharek sześć - tam tylko nerwy będą, chociaż każdy bedzie chciał dobrze Teraz uciekam po papierosy i na browarka, bo kaca mam! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak masz rodzinke blisko siebie to na pewno chetnych do pomocy trochę będzie :) tylko dobrze wybieraj ;) ja też do sklepu smigam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×