Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olka.P

Rok 2010 - damy radę D

Polecane posty

a ja nic nie wiem jeszcze sama mam wolne ale nie wiem jak maz moj :/ zaraz po walentynkach do poslki jedziemy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje ze nie bede musiala robic badan. Wogole to jest dziwne, sa laski co nie maja zielonego pojecia o takich badaniach i zaliczaja wpadke od razu a my chcemy i stajemy na glowie badamy sie i bierzemy witaminy i nic. za godzine wychodze do pracy a jestem w proszku, mokra glowa, pospalam do 10 chociaz tyle. czytalam dzis na onecie ze w uk maja wejsc nowe przepisy dla tatusiow. beda mogli wziasc 3 mce platnego urlopu na opieke nad dzieckiem w drugiej polowie 1ego roku dziecka i nastepne 3 bezplatnego :) jesli to wejdzie w zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to w Polszy trochę odpoczniesz i się zrelaksujesz :) Hope ja też o takich parach czasami myślę, no ale nic się na to nei poradzi, czasami dochodze do wniosku, ze nie powinnam się tak tym wszystkim przejmować tylko podchodzić sobie do sprawy jak owe pary ale później przypominam sobie, że ja się jak dla mnie już za długo staram :( wkurza mnie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe tylko kiedy to nastapi ? u nas taki pan od polskiego zawsze mowil szukasz sprawiedliwosci ? no to jej nie znajdziesz !!!i to sie sprawdza w kazdej dziedzinie hope niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawda Amerie ja czasami sobię przypominam o Agnes, że tyle się starała i nagle się udało, no i jak to wytłumaczyć, w pracy też była taka dziewczyny co starała się ponad rok i nagle im się udało :) sama nie wiem może niekiedy trzeba po prostu swoje odczekać i organizm sam wybierze odpowiedni moment i wcale nie trzeba się tymi wszystkimi badaniami stresować, no chyba żeby po ponad roku nie wychodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podeja ta stronke nie zeby dolowac ale dla informacji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już się tyle na ten temat naczytałam :o ale fajnie, że zebrali wszystko do kupy ;) ja z tym hsg się wstrzymuję bo ciagle nie jestem przekonana co do tego badania, najpierw musze mieć zbadanie nasienie M oraz hormonki zrobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarze mowia ze po roku staran dopiero mozna mowic o problemie... jak tu na wszystkich stronkach pisze ze po 6 miesiacach bezskutecznych staran nalezy zglosic sie do lekarza..... :( banoman ty myslisz ze u nas jest troche inaczej bo jestemy po zabiegu ??? w sumie po zabiegu nalezy odczekac od 3 do 6 miesiecy (taka przerwa) u mnie przerwa trwala 3 miesiace to wychodzi ze sie staramy ok 9 miesiacy jakos tak :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uważam dziewczynki, że na każdego przyjdzie czas. Ostatnio rozmawiałam z moją kuzynką. Ma już córeczkę i udało im się za pierwszym razem, teraz w lutym ma rodzić drugie dzieciątko i starali się 7 miesiecy, więc myślę, że nie ma reguły... Wiadomo, wkurzamy się, że tyle wysiłku, nerwów, nadziei, nas to kosztuje, a tu nic. Jednak głowa do góry, nie ma co się poddawać od razu !!! ;) Chciałabym podchodzić do tego na luzie jak mój M, tylko jakoś nie potrafię się tym zarazić. No taką już mamy naturę kobity i tyle hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jajeczko zwykle żyje 12-24 h, choć podejrzewa się, że do zapłodnienia zdolne jest tylko przez 6 godzin. Badania wykazały, że stosunek seksualny tuż po owulacji bardzo ogranicza szanse na zajście w ciążę. Plemniki zwykle docierają do jajowodów w ciągu kilkunastu minut, ale nie maja zdolności do zapłodnienia. Potrzebują około 6 godzin pobytu w szyjce macicy podlegając procesowi tzw. kapacytacji, aby osiągnąć ostateczną dojrzałość. Dlatego najlepszy czas na stosunek to dzień przed czy dzień jajeczkowania, a nie dzień po. Plemniki zdolne są do zapłodnienia średnio 24-48 godzin. to juz pewnie wiecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z praktycznego punktu widzenia płodnym okresem jest czas dwa dni przed owulacją i jeden po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amerie no mi się własnie wydaje że po zabiegu możemy się trochę bardziej martwić, bo np mógł zostać źle wykonany i mogły powstać jakieś zrosty i zarodek nie może się zagnieździć, poza tym ciąża mogła być stracona z powodu np wady zarodka ale też wad w budowie macicy, wad w budowie plemników no i wielu innych rzeczy i dlatego wydaje mi się, że po stratach ciąży nalezy trochę inaczej podchodzić do niepowodzeń w zajściu w następną ciążę...... ja miałam zabieg 26.09.2007 a starania zaczeliśmy 07.2009 więc sporo u mnie czasu minęło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja startuję jutro wieczorem to będzie mój 12dc później będzie powtórka w środę wieczorem albo w czwartek rano.... muszę to jeszcze przemyśleć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ja pomysle ze moja mama urodzila 7 dzieci to normalnie to byl chyba cud jakis ! wlasnie mi lekarz mowi ze tak czesto jest ze to wada zarodka i takie obumieranie ciazy bardzo bardzo czesto jest mozliwe kurde ale skoro mialysmy badania po tych zabiegach (usg) i lekarz mowi ze jest ok to chyba o zrostach mozemy zapomniec...? przemysl to dobrze banoman ;) bo ja sie pospieszylam i wystartowalam za wczesnie hehhehe oglupily mnie te testy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli właśnie chodzi o jakieś zrosty czy blizy no nie wiem jak to nazwać to na badaniu usg tego ne widać dlatego między innymi się robi to badanie hsg, lekarz w Szczecinie mówił mi że może byc obumarcie spowodowane np lekką dwuroźnością macicy i tego też na usg tak bardzo nei widać i trzeba miec chyba dobry sprzęt do tego.... no i ten mój gin ze szczecina zaproponował mi wczesniej hsg bo podejrzewał dwurożność ale ten w kielcach mówi, że nic takiego nie widzi.... i bądź tu mądrym jedno co wiem to roku na pewno nie chcę czekać, bo jednak nei jesteśmy standardowymi przypadkami bo już byłyśmy w ciąży, dlatego powoli zaczynam coś działać, poza tym jestem co raz starsza i to też korzystnie nie wpływa na to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo ja głupek smęty piszę i niepotrzebnie straszę.... oki już przestaje :) nie łap dołków tylko Amerie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baby, ja już spadam do domu, nareszcie.... jakoś w tej pracy się mi dzisiaj dłużyło. Może uda mi się wejść wieczorkiem na kafe, chyba że M mnie wcześniej zaciągnie do łóżka albo ja jego, w końcu szaleję, no nie? hehehe. No ale piszcie dziołchy, co by nasz temat nie spadł za nisko, bo tego nie przeżyję... Acha, i mieć pozytywne myśli no to jak nararazie papapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie to nie ty banoman ogolnie.... znowu szukam w necie i duzo czytam i za duzo mysle o tym co bylo :( jakos taki humor chyba dzisiaj mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam taki humor na początku tego cyklu teraz powoli znowu mam stan 'olewczy' i przychodza mi mysli do głowy, że może olać te starania w tym miesiącu i badania, ale wiem, że nie moge ;) bo później bedę żałować Beacik a gdzie ty pracujesz jesli można spytać? a ja cały dzisiejszy dzień szukam ofert pracy i posłałam znowu 5 CV.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olej myslenie a badania mozesz zrobic przydadza sie... chociaz mozesz zrobic sobie taki ostatni luzacki cykl ;) dobrze ze dzialasz cos w sprawie nowej pracy :D w koncu cos znajdziesz uciekam pospac bo jakos zamula mnie ta pogoda postaram odezwac sie pozniej pozdrowionka dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mozna powiedzieć, że w miarę jest luzacki bo nie liczę na to, że się uda ;) M pojedzie na badania i ja chyba te hormony zrobię a później zaczne myśleć co dalej ;) odpoczywaj Amerie bo ty w końcu całą nockę na nogach będziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ O DZIECKO NICK.................WIEK......CYKL STARAŃ.........TERMIN HopeU................28...........przerwa............... ......08.02 amerie9...............24................................ ..........12.02 banmon...............26...............9................. .........16.02 Beacik26.............26...............4................. . ........20.02 Olka P........................................................... ........... Smile...................22.............7................ ............???ok.1.03 Joasia1982...........28.........przerwa................. ........???? PRZYSZLE MAMUSIE nick....................tydz.ciąży....termin porodu.....płeć....imię -=Goga=-..................24............24.05.2010. .......Ch...........? Dagus83...................23............26.05.2010. .........D ....Joanna Marta82...................15............10.07.2010.. .........?........? agnes19....................11...........12.08.2010. ...........Ania/Gabriel marzenka_s................7.......................... ..... ................ MAMUSIE nick.................data porodu.........waga/dł. dziecka............imię kasiaaamama88......11.12.09r..........3100/54........... .......Bartek Beacik tak sobie patrze na tabelkę i ty dopiero 20 masz termin @ a już staranka zaczeliście czy na razie to tylko preludium do staranek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banmon STARAJĄCE SIĘ O DZIECKO NICK.................WIEK......CYKL STARAŃ.........TERMIN HopeU................28...........przerwa............... ......08.02 amerie9...............24................................ ..........12.02-19.02 banmon...............26...............9................. .........16.02 Beacik26.............26...............4................. . ........20.02 Olka P........................................................... ........... Smile...................22.............7................ ............???ok.1.03 Joasia1982...........28.........przerwa................. ........???? PRZYSZLE MAMUSIE nick....................tydz.ciąży....termin porodu.....płeć....imię -=Goga=-..................24............24.05.2010. .......Ch...........? Dagus83...................23............26.05.2010. .........D ....Joanna Marta82...................15............10.07.2010.. .........?........? agnes19....................11...........12.08.2010. ...........Ania/Gabriel marzenka_s................7.......................... ..... ................ MAMUSIE nick.................data porodu.........waga/dł. dziecka............imię kasiaaamama88......11.12.09r..........3100/54........... .......Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co cos czuje ze dostane @ nie teraz nie dzisiaj ale tak bedzie znam to uczucie :/ zmienilam troche tabelke wstawilam dwie daty gdyby @ sie zpoznila jak zwykle :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miejmy nadzieję, że twoje przeczucie okaże się mylne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marokanskie rekodzielo
zapraszamy do zapoznania sie z oferta naturalnych kosmetykow arabskich, czarne mydlo, glinka ghassoul, olejek arganowy ... sekret gladkiej skory i lsniacych wlosow marokanskich kobiet ... sklep marokanski marokostyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Oj widzę że przygnębiajacy nastrój doszedł juz do Pl ;) ja właśnie miałam wątpliwą przyjemność obejrzenia zdjęć dziecka "ukochanej szwagierki" :( zycie to nie bajka... Amerie a termin @ nie powinien być dokładnie 14 dni po owulce? Czyli jak znałaś datę owulki to masz juz datę @ ;) Beacik w końcu seksik powinien być przede wszystkim przyjemny no nie? Tylko żeby wam sił do owulki starczyło :) Banmon ja myślę że dobrze robisz że wszystko sprawdzacie. Też chetnie bym sprawdziła sobie hormony ale urlop mam najdłużej 2 tyg czyli i tak nie dam rady sprawdzić wszystkiego :O ale przynajmniej monitoring moze zrobie. Jedziemy do Pl w marcu, ale mam mieszane uczucia. Z jednej strony bardzo chcę jechać ale z drugiej to bedzie pierwszy raz od kiedy straciliśmy ciążę i boję się rozmów na ten temat. A na myśl o wizycie u teściów aż mnie wstrząsa. A tak a propos tesciów to biedna Agnes he he Chyba bedziemy miały co czytać jak juz stamtąd wróci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×