Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jagienka24

Noworoczne postanowienia - 10kg mniej. Kto jest ze mna??

Polecane posty

hej:)wstalam rano,wypilam kawke,zmiksowalam banana,kiwi z jogurtem naturalnym,dodalam sporo otrebow.Wysprzatalam cala lazienke,robie teraz leczo i gotuje do tego brazowy ryz.Wczoraj jeszcze mnie ponosilo ale dzis juz moje hormony sie ustabilizowaly bo mam normalny apetyt a nie jaies ciagotki na zakazane rzeczy.Musze jeszcze jechac na poczte,posprzatac reszte domu,siadlam na fotelu i nie chce mi sie wstac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) stokrotka, a ogladalas P.S.I love you? Mnie sie bardzo podobalo, tylko momentami jest tez bardzo smutny ten film. Moj narzeczony bardzo sie oburzal na aktorow, ktorzy udawali Irlandczykow i ich akcent ;) Jagienka, czy Ty urzadzasz swoim gosciom awantury po pijaku ? ;) Oczywiscie zartuje, tez bywam bardzo drazliwa przed okresem i latwo mnie wyprowadzic z rownowagi i doprowadzic do lez. Moja dieta idzie dobrze,juz nawet nie ciagnie mnie do slodkiego czy innego shitu. W ogole odkrylam na nowo owsianke.Moznaja jesc z najprzerozniejszymi dodatkami i zawsze jest smaczna. Ide zaraz sobie zrobic obiad, piers z kurczaka z brokula ugotowane na parze a do tego kasza gryczana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelina1985- nie oglądałam tego filmu ale skoro polecasz to napewno obejrze:)) jejku ale masz dzis dobry obiad narobiłas mi ochoty na kasze brokuły mniam mniam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stokrtoko, tylko ponownie zaznaczam, ze jest ten film tez czasami bardzo smutny,ale wszyscy moi znajomi, ktorzy go widzieli byli zachwyceni :) Jak chcesz to moge sie z toba podzielic obiadem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!! Dziś 3 dzień diety.. i już po obiedzie :) Miseczke surówki.. jakoże czeka mnie jeszcze dziś wypad ze znajomymi a od pokus pewnie się nie opędze więc aby bilans nie wyszedł za wysoki to od rana się ograniczam :) Jagienka24: bo ty ranny ptaszek jesteś :) A na kolacje to może jakąś sałatke, np. Sałatka z tuńczykiem - Jajko 25g - 1/2 szt - Tuńczyk w sosie własnym 60g - 1/3 puszki - Fasolka konserwowa 50g - 3 łyżki - Ogórek świeży 50g - 1/2 średniej szt - Pomidor 100g - 1 średni - Sok z cytryny 10g - 2 łyżeczki Ewelina1985: Dziękuję za radę faktycznie jogurt naturalny to sam węglowidany ehh ;/ Dlatego dziś zakupiłam serki wiejskie co bym miała na weekend :)) Stokrotka3333: także polecam P.S. Kocham Cie :) bardzo bardzo mi się podobał choć faktycznie momentami jest smutny a nawet rzekłabym że już na początku :) ale już nic nie mówię obejrzysz to się przekonasz :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :-D U mnie wszystko ok,dieta i cwiczona jak najbardziej.Ogolnie mam spoko nastroj i mnostwo zapalu :-D Gdzies podswiadomie wyczuwam nadchodzaca wiosne i to moze datego :-d Poza tym moje zajecia zorganizowane i jedne i drugie swietnie :-d Wczoraj sie tylko zesloscialma potwornie na cafe za te kody nie wiadomo komu potrzebne i dlatego nic wiecej poza tym co bylo nie napisalam. Teraz jestem juz po pracy i po jedzeniu,odczekam chwile jeszcze zeby jak to zawsze mowi mój dziadek"żółteczko sie wciągneło" hieh i zabieram sie za cwiczenia.Mam mocne posatnowienie dzisiaj zmienic cwiczenia i nie robic stageo zestawu,2 x 8 min,po pol goz hula-hop,stepper,twister i agrafka plus jakies tam brzuszki i ogolne rozsciaganie tylko dzisiaj bede cwiczyla z plytki takiej Joga-dance albo z innej coa a'la Thae-bo :-D jeszcze sie nie zastanowilam.W kazdym razie i jedno i drugie fajne i daje spory wycisk :-d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki:) Wlasnie wrocilam z biblioteki i robie sobie odpoczynek przed kompem:P Hehehehe ale zonka mialam, wchodze na kafe, czytam i sie zastanawiam co wy tak do mnie z tymi propozycjami na kolacje:):) Dopiero swoj post przeczytalam a tam stoi jak wol "zastanawiam sie co zjesc na kolacje". Kochane moje!! To przyklad na pisanie bez udzialu mozgu;) mialam na mysli oczywiscie sniadanie. Hehehe raczej nie mysle rano juz o tym co zjem na kolacje hehehe. Ale i tak dzieki za przepisy:):) Co do rzeczonego posilku to zjadlam bulke przenna (niestety) z mozarella, salata i pomidorem do tego herbatka. A potem w ramach drugiego sniadanka troche pysznej zupki z soczewica i kokosem (na uni cos takiego serwowali, mniam!!) Osiwadczam ze ja nie ogladalam filmu, ale skoro tak zachwalacie to jak bede miala okazje to napewno obejrze. Fairy- super slyszec ze masz tyle energii i zapalu. Ja niestety poki co nie wyczuwam wiosny w powietrzu. Dzisiaj byla u mnie taka plucha na ulicach ze masakra. ewelina- hehehe nie no ja ogolnie jestem grzeczna ale charakterek mi sie wyostrza jak trzeba:) No ale dzisiaj juz wszystko ok, jeszcze wczoraj sie pogodzilysmy i juz dzisiaj sie z nia widzialam. Dobra dziewczynki ide wstawic ziemniaczki na obiadek. Papapa laski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślałam, że zjadłam dzisiaj tak dużo kalorii, ale podliczyłam i wyszło tylko trochę ponad 1000. Jeszcze kolacja i nie dobije nawet 1300:) Mam zakwasy po tym aerobiku wczorajszym. Nie tyle na brzuchu, bo brzuszki ćwicze w domu, ale uda i ręce... Jak dobrze że już weekend! Brakuje mi snu :) Aj dziewczyny, wiecie na co mam ochotę? Na rurkę z kremem :D Ale spokojnie, nie zjem :) serenghetti To jest indywidualna sprawa kiedy jeść ostatni posiłek, bo każdy ma inny tryb życia :) Ja też chodzę dość późno spać,ale już się przyzwyczaiłam do ostatniego o 18 i się tego trzymam:) jagienka24 mi dopiero niedawno tak bardzo zasmakowała kawa, ale tylko rozpuszczalna, zwykłą też wypiję, ale mi nie smakuje :) Oj wybuchowa jesteś:) Ja na kolację zazwyczaj jem jakiś jogurt z płatkami albo musli :) No ale teraz przeczytałam że to nie chodziło o kolację :D Też jestem czasem taka zakręcona :D oliwka86 Jak to skończyłas z kuchnią? Co Ty robisz? :D stokrotka3333 Masz teraz ferie? Zazdroszcze...:) Nie rób ciastek bo je zjesz! :P healthy woman Jak smakuje brązowy ryż? tak samo jak biały? Bo chyba jest zdrowszy i mniej kaloryczny:) aguskaa_aa pierwsze 3-4 dni są najtrudniejsze, więc jeśli to wytrzymałaś to dasz radę! :) FairyGirl Ale Ty masz zapał do ćwiczeń. Mi się nie chce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagienka, rozbawila mnie Twoja wypowiedz :) Rzeczywiscie zakrecona jestes rano ;) Egocentryczn,a ja nie przepadam za brazowym ryzem i dlugo sie gotuje, bo ponad 40 minut. Osobiscie bardzo lubie ryz basmati,taki jakiego uzywa sie w kuchni indyjskiej. I gotuje sie w 15-20 minut i tez jest lepszy od zwyklego, bo ma nizsze IG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zjadlam wlasnie zupe grochowa,z dzisiejszego dnia jestem zadowolona:)jeszcze cos zjem pozniej:) Egoocentryczna-mnie brazowy ryz smakuje o niebo lepiej niz bialy i jest oczywiscie zdrowszy fairy-kurde daj no troche weny do tych cwiczen jagienka-poprosze o przepis na ta zupe z soczewica,mam zamiar ja kupic ale nie mam sprawdzonego przepisu stokrotka-tez szukam filmu na dzisiejszy wieczor,jak narazie nie mam nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł, heloł ja dzisiaj rano na czczo ciepłą wodę z połową cytryną wypiłam. Potem zjadłam płatki owsiane z połówką pokrojonego banana, całe pokrojone kiwi i 4 pokrojone suszone morelki. Polałam to jogurtem naturalnym, Wyszło tego nie wiele ale i tak dojechałam tylko do połowy.Później "tańcząc na lodzie" 10 minut szłam na autobus. W pracy wypiłam meliskę , zjadłam jabłko, potem grahamkę z platerkiem szynki ( oczywiście bez masła) . I wypiłam kubek mleka z płatkami owsianymi. I zakładałam ze jak wrócę do domu zjem talerz kalafiorowej i finał, ale... pojechałam do mamy. I! Zjadłam talerz rosołu, później ziemniaki polane złotą cebulką i 2 kubki maślanki! Maskara. Teraz leżę i kwiczę. tzn.. ćwiczę :) Mam nadzieję ze jutro już tego błędu nie popełnię ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
socjo loszka, zazdroszcze tego tancu na lodzie :D Nie musisz wykluczac masla calkowicie, bo tluszcze sa bardzo potrzebne w naszym organizmie. Niektore witaminy rozpuszczaja sie tylko i wylacznie w tluszczach. Poza tym wzrok moze sie popsuc z niedoboru tluszczu a chyba tego nikt nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki, widze ze nastroje sa fajntastyczne:) Egoocentryczna wymienialismy kuchnie na nowa wiec rooboty bylo hohoho ale juz nareszcie koniec, moge odpoczac:) widze z e wam dobrze idzie to dietkowanie, ja cos ostatnio nie mam zapalu,jestem przemeczona i nie mam czasu na jakies super jedzenie ale juz niedlugo urlopik i tam bede miala duzzo czasu na zdrowe jedzenie:) ja uwielbiam brazowy ryz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwko, postaraj sie wyspac porzadnie i od razu Ci sie natstroj poprawi :) Ja wole brazowy makaron niz brazowy ryz. I lubie jeszcze kasze gryczana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelinko kasza gryczana to dla mnie bajka zwlaszcza z gulaszem jak widac po moim wpisie jeszcze nie spie, ale tak obiecuje juz sie klade, nie chce zebym moja mama zobaczyla w srode trupa:P czy ktoras z was prowadzi diete nielaczenia? moja mam robila ja 3-4 lata temu i schudla z 13 kg w 2 miesiac i przez 2 lata trzymala wage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inessa armand
Hej! Przeczytałam właśnie wszystko, co napisałyście jak mnie nie było. Nie mam czasu niestety na to, żeby odpisać na wszystkie Wasze dietowe i pozadietowe doświadczenia. Powiem tylko, że nie zdałam egzaminu z łaciny (ale nie rusza mnie to, bo praktycznie zupełnie pokpiłam ten egzamin - był ostatnim w sesji, i trzecim w ciągu jednego tygodnia), mimo to mam świetny humor, byłam na genialnym koncercie w czwartek, ale... nie mogę ćwiczyć puki co. Mam straszne problemy z żołądkiem od jakiegoś roku i właściwie przestrzegam dwóch diet, biorę mnóstwo prochów i czekam na zabieg... ale ostatnio jest znowu nieciekawie, pani dr powiedziała, że wszelkie ćwiczenia, które robię na mięśnie brzucha przyczyniają się do bardziej bolesnych skurczów żołądka i muszę odpuścić. Dietowo w porządku; cieszę się bardzo, że idzie Wam (w większości) dobrze i witam serdecznie nowe dziewczyny : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inessa, dobrze, ze sie nie zalamujesz niezdanym egzaminem. Sama wiesz,ze jestes zdolna a to byl tylko wypadek przy pracy ;) Otaczaja mnie ludzie z podobnymi problemami zoladkowymi wiec wiem co przezywasz. Moja babacia ma refluks i czasami bardzo frustruje ja fakt,ze tego nie moze, tamtego nie moze. Je zupki i kaszki gotowane na wodzie.Poznym wieczorem nic nie moze jesc,nawet jesli burczy jej w brzuchu z glodu. Moj narzeczony tez mial problemy z zoladkiem, podejrzewano wrzody. Na szczescie spokojne zycie i moja kuchnia sprawily,ze zapomnielismy o jego klopotach zoladkowych a zapenwniam Cie,ze bylo nieciekawie. Ide na zakupy spozywcze, bo jak zawsze w sobote lodowka jest prawie pusta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hellloooo moje Panieneczki śliczne :-D A ja mam dzsiaj znowu nastroj wyjatkowo ok :-D Nooo w koncu weekend wreeeeeszcie :-D Wczoraj pocwiczylam tak,ze zrobilam obydwa zestawy,bo nie mogalm sie zdecydowac na jeden i łącznie wyszło mi ponad 3 godziy cwiczen!!!!!!! Jestem z siebie bardzo dumna i zadowolona.Poza tym wazylam sie dzisiaj i jestem w miare zadowolona,bo co prawda niewiele ale jest 6 z przodu :-D Czyli juz jestem na pólmetku,ze sie tak wyraze i znowu zaczynam sie sobie podobac :-D Pomalutku,pomalutku a bedzie dobrze :-D Poza tym w polowie marca szykuje mi sie maly wyjazd weekendowy,takie polaczenie relaksu z rozrywka i chcialabym juz wygladac tak po swojemu w miare :-D Inessa nie przejmuj sie łacina,nie nalezy do najłatwiejszych,wiem z doswiadczenia,ale jak sie przyłozysz to złapiesz kolejna piateczke,bo Ty pracowita i zdolna jestes kobietka :-D Egocentryczna to wyspij sie porzadnie przez weekend,bo jak wiadomo zbyt malo snu utrudnia,albo wrecz wplywa na spowolnienie odchudzania ....a tego bys nie chciala Ah....no wlasnie bo napisalam ,ze sie wazylam...no wiec waga pokazala dzisiaj 69,7 czyli zaledwie 0,5 kg mniej niz ostatnio,ale tak jak mowilam....to 2 kostki masla!!!!To jak popatrzec na to maslo i pomyslec,ze tego tluszczu juz nie mam na sobie to jednak naprawde budujace :-D Jedno mnie tylko złosci....w talii mi cm ładnie leca,jestem zadowolona a w biodrach troche spadlo i jakos tak teraz nie bardzo....a najbardziej chyba zalezy mi na biodrach wlasnie.Talia tez,ale najbardziej biodra....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz tabelka :-D Nick--------------------START----------Cel-.......TERAZ< br /> **FIGLARKA**...........62,00..........52..........60,00 jagienka24.............72,00..........60..........68,4 Cukrowa Wróżka.....60,00..........50.......... małamała...............71,00..........50.......... obywatelka M..........81,40..........65/67..........78,4 Ewelina1985............84,00........ .65..........79,90 poznanianka84........77,50..........65.......... *szeherezada*.........61,00..........54.......... FairyGirl................78,00..........64..........69,7 Malina17................59,00..........50.......... mikoto..................77,00..........62...........72,0 0 Egoocentryczna......67,00..........57...........61,50 Ediszon.................65,00...........55.......... MyLittleOne...........60,00...........50..........56,8 madzianietka..........73,5............63/65 stokrotka...............72,5............62.............6 7,6 inessa armand..........65..............55.............61,4 rene1212.................69..............55............. 62.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick--------------------START----------Cel-.......TERAZ< br /> **FIGLARKA**...........62,00..........52..........60,00 jagienka24.............72,00..........60..........68,4 Cukrowa Wróżka.....60,00..........50.......... To ja tez uaktualnie. Tez mam tylko pol kg, ale wazne,ze waga idzie w dol :) małamała...............71,00..........50......... obywatelka M..........81,40..........65/67..........78,4 Ewelina1985............84,00........ .65..........79,40 poznanianka84........77,50..........65.......... *szeherezada*.........61,00..........54.......... FairyGirl................78,00..........64..........69,7 Malina17................59,00..........50.......... mikoto..................77,00..........62...........72,0 0 Egoocentryczna......67,00..........57...........61,50 Ediszon.................65,00...........55.......... MyLittleOne...........60,00...........50..........56,8 madzianietka..........73,5............63/65 stokrotka...............72,5............62.............6 7,6 inessa armand..........65..............55.............61,4 rene1212.................69..............55............. 62.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki dziewczyny, cos mi sie pomieszalo, Teraz juz wklejam prawidlowo tabelke. Nick--------------------START----------Cel-.......TERAZ< br /> **FIGLARKA**...........62,00..........52..........60,00 jagienka24.............72,00..........60..........68,4 Cukrowa Wróżka.....60,00..........50.......... małamała...............71,00..........50.......... obywatelka M..........81,40..........65/67..........78,4 Ewelina1985............84,00........ .65..........79,40 poznanianka84........77,50..........65.......... *szeherezada*.........61,00..........54.......... FairyGirl................78,00..........64..........69,7 Malina17................59,00..........50.......... mikoto..................77,00..........62...........72,0 0 Egoocentryczna......67,00..........57...........61,50 Ediszon.................65,00...........55.......... MyLittleOne...........60,00...........50..........56,8 madzianietka..........73,5............63/65 stokrotka...............72,5............62.............6 7,6 inessa armand..........65..............55.............61,4 rene1212.................69..............55............. 62.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;) co tam u was dzis??? zjadłam dzis grochówke na obiad z 1 kromka chleba...choc mogło byc bez.;/ do konca dnia wypije kawe i zjem jakis owoc -pomarancze ,jabłko .. kochane w nastepnym tyg mnie nie bedzie odrazu mowie zeby nie było ze zniknełam;P mam ferie i jade do chłopaka mamy isc do kina i pochodzic po sklepach mam zamiar chodzic duzo na spacery i jesc mniej kaoryczne rzeczy rzeby ruszyc metabolizm bo czuje jakis zastój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czuje wiosnę:) Rano i w nocy padał deszcz, a teraz świeci słońce i topnieje śnieg. Wysprzątałam, umyłam sobie okno w pokoju i potem uszyje zasłonki. Zwykle miałam firanki, ale i tak mam mało słońca w pokoju więc nie będe go jeszcze hamować firanami :) W poniedziałek kupię sobie jeszcze jakieś motylki czy kwiatki na okno i zaraz zrobi się bardziej wiosennie. Bo mam serdecznie dość śniegu i zimy. Od poniedziałku stosuje ten krem z Perfecty wyszczuplający i jestem naprawdę zadowolona. Mam takie gładkie pośladki jak nigdy wcześniej :D I brzuch bardziej gładki, napięty. Jutro mierzenie i ważenie. Jestem ciekawa jak to będzie wyglądało. Ale właściwie już jestem zadowolona :) Mam zamiar zrobić sobie jakiś peeling domowy dziś wieczorem. Czytałam o cukrze albo kawie połączonej z jakimś żelem pod prysznic albo płynem do kąpieli, ale może polecacie coś lepszego? :) Prawdę mówiąc szkoda mi pięniędzy na malą buteleczkę peelingu skoro mogę go zrobić sama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
egocentryczna- ja próbowałam peelingu z kawy ... zalewasz troszke fusy od kawy ja mieszałam to z żelem pod prysznic i poprostu masujesz do powstania piany ;] kiedys robiłam to regularnie i naprawde były efekty skóra napieta ujedrniona teraz dobrze ze mi przypomniałas o tym;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!! :) 4 dzień diety i jak na razie: sniadanie: jajecznica z 2 jaj, 2 liście sałaty, 2 kromki chleba razowego II śniadanie: mandarynka, cappuccino :) obiad: ryż brązowy, mieszanka gotowanych warzyw (brukselka, fasolka, groszek, marchewka kalafior) podiweczorek: jabłko, mandarynka kolacja: serek wiejski.. Poza tym ćwiczenia rano: 50brzuszków, A6W, hula hop wieczorem: 8ABS, 50brzuszków, hula hop Oliwka86: jak najbardziej polecam diete niełączenia, tylko że ja ograniczałam także przy niej kalorie.. Ale rok temu dzięki niej schudłam 10kg w ciągu 2 miesięcy :D Egoocentryczna: Oj tak czuć wiosnę zwłaszcza jak świeci słoneczko.. tylko jak widzę ten śnieg za oknem to ehh mam nadzieję że szybko stopnieje :) Już nie mogę się doczekać kiedy zrobi się cieplej :) od razu chcę się żyć :) A co do peelingu to słyszałam od koleżanek że dobry jest peeling cukrowy: 1/2 szklanki cukru wymieszaj z łyżką miodu, 1/3 szklanki oliwy z oliwek i 3 łyżkami oliwki dla niemowląt. Albo sól z oliwą: 2 łyżek soli (im kryształki mniejsze, tym lepiej, bo duże mogą podrażnić naskórek) oraz 3 łyżek oliwy. Składniki wymieszaj ze sobą. No i oczywiście uzyskaną papkę kolistym ruchem wcieraj w skórę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stokrotka właśnie zgadzam się :) zapomniałam o kawie :) Cukier bardzo dobrze złuszcza, a kawa ma właściwości wyszczuplając i regulujące koloryt - efekt jest super! :) Skóra gładziutka, zdrowa, nawilżona. Z tego, co gdzieś wyczytałam - peeling z kawy polecany jest zwłaszcza paniom walczącym z cellulitem. Najprostsze sposoby są najlepsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zjadłam dziś ok 1600kcal ;/ A to wszystko przez kanapki z serem i szynką na kolację, czuje się pełna i wcale nie jest mi z tym dobrze... A mój facet jest w Krakowie na imprezie urodzinowej swojego kolegi który tam studiuje i chyba ostro tam piją ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) u nas dzis slonca zero i wiosny nie czuje ani troche:( co do peelengu to najlepszy jest ten z kawy,cudownie wygladza i tanim kosztem,od cukrowego jest jeszcze gladsza skora ale jak masz wrazliwa skore to ostroznie,jest dosyc ostry i kolejny minus to to,ze szybko sie rozpuszcza... dzis sobota i czuje,ze zawale:(przychodzi do nas znajomy,wypije pewnie piwa,zamowimy pizze,zjem chipsy itd,czarne mysli mam:( pozdrawiam i milego weekendu zycze🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×