Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Olga Wawa

Ślub we wrześniu/październiku 2010

Polecane posty

Kate, my ze świadkowymi to mieliśmy przeboje, najpierw miała być moja koleżanka, która była związana z naszym świadkiem, ale się rozstali i poleciała do Angli, więc znaleźliśmy drugą i co? Dzień przed spotkaniem wysłała sms'a że wyjeżdża zagranicę, wtedy było jeszcze 3 mce, a teraz 10 dni. Myślałam, że mam doczynienia z odpowiedzialnymi ludźmi. Jeszcze wczoraj rozmawiałam z moją świadkową na temat wesela i martwiła się o pogodę na 11, wczoraj brała się za organizację mojego wieczoru panieńskiego, a dzisiaj otwierając gadu dostałam wiadomość, że nogę złamała. I nie wiem co robić,skontaktować się z nią nie mogę - a chciałabym wiedzieć czy przyjdzie jako gość, bo wiadomo że roli jako świadkowa pełnić nie może. Czekam na info od świadka czy jego osoba towarzysząca zgodzi się być moją świadkową, więc trzeba będzie się umówić obgadać sprawę itd, itp. Wtedy muszę dzwonić na salę i zmniejszać liczbę osób siedzących przy Nas, jeśli nie przyjdzie moja świadkowa to i zmniejszać liczbę gości. Jeśli osoba tow. świadka się nie zgodzi to muszę szukać druhny, zostanie mi tylko jedna, przed którą się wzbraniamy, bo widzieliśmy jej zachowanie na innym przyjęciu i PM, którym świadkowała zachwyceni jej zachowaniem nie byli... Także nie wiem czy dziś dostać zawału czy czekać może do jutra:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzi240620 u nas tyle ciasta wyszło, bo zaznaczyłam, że są poprawiny, część gości wyjedzie w niedzielę , a część zostanie. Ja się nie znam na tych ilościach. U was na pewno też wystarczy ciasta :) Masz rację z tym tortem, żeby był przed oczepinami. Dzięki za podpowiedź :) Z tym prowadzeniem do ołtarza też mi się z serialem amerykańskim kojarzy, ale widziałam to u mojej koleżanki i podobało mi się. A co tam, niech będzie troszkę tandetnie ;) wrześniowa przykro mi z powodu świadkowej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrzesniowa PM to ci się plany zmieniły wszystko się mogło wydarzyć i moze się wydarzyć moi znajomi 4 dni przed ślubem odwołali z 7 sierpnia przełożyli na 16 pazdzirnik ale kazdy był w szoku ... angela_k30 wiesz byłam na weselu na którym tort podano po oczepinach był 5 piętrowy i tylko jedno piętro poszło szczerze byłam tak zmęczona ze nia miałam ochoty na tort i nie próbowałam .. wogóle mieli dziwnie podziekowania rodzicom 22:00 oczepiny po 12 i potem tort to juz mało kto był i stwierdziłam ze najlepiej tak przed oczepinami tak po 23:00 tort każdy zje odpocznie zrobic oczepiny i zaraz po oczepinach zrobić podziękowania dla rodziców w sumie na sam koniec się dziękuje .. Trzeba troszkę zaplanować zeby to miało ręce i nogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdaję sobie z tego sprawę, że wszystko się może zdażyć - nie mam do niej o to pretensji, bo przecież specjalnie tego nie zrobiła. Jakoś musimy dać radę-odwoływać nie zamierzam:P. Świadkowa była naprawdę w porządku, myślałam że po tych 2 nieodpowiedzialnych (z tzw. muchami w nosie) nic się nie wydarzy.Czasami zastanawiam się - dlaczego człowiek mimo tego,że wie że nie jest w stanie czegoś się podjąć robi to, chodzi o 2 druhny, które wiedząc już wtedy,że wyjeżdżają na pare ładnych lat - zgodziły się. U Nas oczepiny będą o 24.00 tort chyba zaraz po;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrześniowa PM na prawdę współczuję :/ kurde lipnie masz... Madzia ja też mam 30 października w ogóle od początku ta data mi nie odpowiadała, bo zimno itd. teraz się oswoiłam, też boję się śniegu :/// ale mam nadzieję, że będzie ok :). Jaka pogoda by nie była, i tak najmniejsze już będzie miało to znaczenie w ten dzień, z tego co pamiętam ostatnie dwa lata były ciepłe i słonecznego 1 listopada, więc mam nadzieję, że w tym roku nic się nie zmieni :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my na wesele i poprawiny mamy po 0,5 kg na osobę, no w sumie pomyślcie tak, że taka mała kostka niekiedy dużo waży zależy jakiego ciasta, tak doradził nam cukiernik, wiem, że u niego wszyscy tak biorą. U nas ogólnie ciasta na stołach nie będzie, jest przeznaczony do tego specjalny stół tzw. szwedzki na nim są pokrojone, ładnie ułożone kostki, talerzyki, sztućce oraz kawa, herbata, cukier itd. także dla mnie tj. ok rozwiązanie, bo nikt nie będzie się musiał prosić o kawę, a później narzekać, że jej nie dostał... jak to często bywa.... Madzia a Wy macie poprawiny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas tort jest podawany przed oczepinami tj. pewnie gdzieś ok. 23.30 tak podejrzewam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maibe moja koleżanka miła pare lat temu pod sam koniec pazdziernika to było ciepło ale mówiła ze w nocy im śnieg spadł :) A moja szwagierka miała 4 lata czy 5 lat temu 29 pazdziernik i mieli tak cieplutko ze tylko miała szal na sobie żadnych bolerek a zdjęcia w tym słońcu i w tych kolorach wyszły im rewelacyjnie ,więc mam nadzieje ze nam się poszczęści z pogodą aby dotrzeć do kościoła a potem na sale i aby na plener była udana pogoda :) A co do daty to mojemu R do tej pory się nie podoba bo miało być w sierpniu najpozniej we wrześniu ale miejsc nie byłoa na innej sali nie chcieliśmy . Na początku wogóle mieliśmy datę 6 listopad to to już wogóle nie wypał ale udało nam się zmienić :) Tak mamy poprawiny planujemy na 14 bo chcemy plener wcześniej zrobić.. maibe juz wszystko pozałatwialiście czy coś wam jeszcze zostało ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrzesniowa wspolczuje problemu ze swiadkowa, ja tez mialam swoje przeboje ale teraz mam nadzieje bedzie juz oki. Witam nowe dziewczyny :) U nas dekoracje kosciola robie sama wiec koszty mam jak za kwiaty :) Jednak denerwujace jest to ze kosciol wymaga 4 duzych bukietow przy oltazu - jakby z kwiaciarni je brac to min 500zł... a ja mam jedyna slub w ten dzien - co jakbym nie miala kasy? My wczoraj bylismy na drugiej lekcji tanca i finalnie potwierdzilismy piosenke - luther vandross always and forever :) Finalnie tez potwierdzilismy rozsadzenie gosci wiec moge juz na spokojnie drukowac makiete stolow kto gdzie siedzi, numerki itp :) Przyszly winietki z aniolkami- magnesami na lodowke - super ladne :D Dzisiaj jeszcze przymiarka, dokumenty do kosciola i farbowanie u fryzjera. w sobote z kolejna osoba jade po kreacje - tym razem z babcia.. kurcze cala rodzine ubrac musze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia my poprawiny też mamy na 14-tą, i ta sama sytuacja nie chcieliśmy innej sali, a terminów nie było , za późno się obudziliśmy :). Też chcieliśmy lato, choć teraz jak pomyślę o tych upałach, które były to wcale nie żałuję :). Uwielbiam jesień, a jeszcze jakby było słonecznie mmm... super... :). Do załatwienia zostało nam ubranie pana młodego począwszy od ślubu aż do poprawin :)) ale to mamy zamiar załatwić jakoś w najbliższym czasie, kupno wódki, i dokupienie jeszcze kilku zgrzewek napoi, no i załatwienie noclegów, choć tu jesteśmy umówieni z facetem, który wynajmuje pokoje na 10 września. Do 20 września mamy potwierdzenie przybycia, później zamówię jeszcze kuferki dla gości tak na dobry początek, aha no i muszę ubrać siebie na poprawiny. Resztę mamy raczej załatwioną. :)) We wrześniu muszę jeszcze podać jak chcę mieć ustrojoną salę :), a później to takie drobnostki, menu itd. :))) A Wy jak daleko jesteście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczęta:) Wrześniowa bardzo współczuję sytuacji! Z drugiej strony jakaś nieodpowiedzialna ta Twoja świadkowa! Tak ciężko zadzwonić? Na gg mogła napisać a zadwonic to już nie? Jest żałosna jak i ta moja niedoszła druhna co różne bluzgi pisała mi w sms! DZIEWCZYNY:-( CHORA JESTEM:-( Od wczoraj męczy mnie gorączka:-( mam katar i gardło mnie boli. Niech to licho...:( sklep musiałam otworzyć bo mama maluje dom z tata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja to nawet nie chce myśleć, co jeszcze mamy niedopracowane:) damy radę:) w sobotę,o ile będę w stanie, jedziemy po garnitury dla Narzeczonego. Ech ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kate 1988
Evita84 z tym ubieraniem domownikow mam podobnie ale mamy mi bardzo wtym pomaga mnie to ciesza ze tak prosza o rady kazdy chce dobrze i ladnei wygladac i o dziow podobac sie nam mlodym:) co do tortu to u nas mialo go nei byc ale 3 dni temu zamawiajac ciasta sie jednak zdecydowalismy ze chcemy tort:) i jednoglosnie checmy aby podano go po obiedzie moze wczesnei moze nie ale ja pozniej nei zamierzam 2 tygodnei jesc 3 pietrowego tortu a po obiedzier kazdy anpewno chociaz jeszcze sproobuje:) co do poprawin to nie mamy tylko takie ,,ogrodowe,, kolo domu:)po poludniu ok 16,17 godziny dla najblizszych mam nadzieje ze pogoda uda sie na 11 i 12wrzesnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wyzdrowiejesz :) jak to sie mowi - do wesela sie zagoi :) gorzej z noga swiadkowej Wrzesniowej PM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masakra z ta swiadkowa :-( wspolczuje zastapilabym ja gdybym mogla hehe parasol ! parasol super sprawa! A ja nie mialam w ogole przymiartki, czy to nie za bardzo sie wlecze? Ja chce juz przymierzac hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siostra powiedziała zebym koniecznie w ostatnim tyg przmierzyła suknie ... ponieważ ona przymierzyła 3 tyg wczesniej było wszystko oki . nie czuła ze chudnie mówiła ze jak założyła suknie w dniu ślubu to gorset się na niej obracał mimo ze miała sciśniety na ful .. Ja mam na zamek więc nie wiem jak bym ścisneła ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja suknię odbieram dzień przed ślubem także na pewno ją tam i tak przymierzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a przymiarkę mam 2 tygodnie przed ślubem, suknię też mam na zamek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze ja też mam suknie na zamek.... Chyba muszę ją zmierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maibe My jakos tez pózno się obudziliśmy zamawialiśmy sale 9 sierpnia 2009 r :) jakos taki spontan i tak wyszło :) Wolała bym chłodniej niz w te upały byłam na weselu co było kolo 40 stopni nie chciała bym żeby u mnie to tak wyglądało każdy upocony Pan młody w gajerku po szyje zapięty koszmar .. Nam też zostało ubranie pana młodego planujemy cos wybrać w tą sobotę ale czy cos wybierzemy to nie wiem bo mój R jest wybredny strasznie .. Wódke my juz w marcu kupiliśmy poniewaz była dobra promocja :) W niedziele planujemy jechać po wino szampana i takie tam :) I planujemy do podziękowań jeszcze dokupić kosze ze słodkościami ale chce sama kupic produkty i je zrobić .. My mamy potwierdzenie gości do 30 września ale tak myślę ze i tak każdy do tej pory nie potwierdzi ale jak coś to bedzie się dzwoniło :) Ja nie mam pojęcia co ja mam kupic na poprawiny czy taką normalna jasną sukienke czy bardziej elegancką ? W tą sobote mamy protokół i pewnie zapowiedzi wyjdą jeszcze zostało nam kilka zaproszeń do rozdania mam nadzieje ze zdążymy a tak po za tym wszystko mamy załatwione i też zostaną same drobnostki :) Tylko nie wiem jaką sukienkę kupi moja świadkowa bo plauje coś ecri a różem i nie wiem jaką kupi a kwiaty musimy podać kolory takie żeby świadkowej do sukni pasowały ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczęta mam prośbę, nie kupujcię na siłę jasnych sukienek na poprawiny. Kupcie w takim kolorze w jakim dobrze wyglądacie, a nie jasna bo tak wypada czy coś. Druhna w ecru to też nie najlepszy pomysł, ale każdy robi jak uważa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganesh wiem że nie najlepszy pomysł oni mówiła ze chce tką bardziej w krem wpadająco a nie w biel nie chce się z nia sprzeczać w końcu to moja siostra niech robi jak jej lepiej nie bede jej nic narzucała ale mam nadzieje że znajdzie coś w różu :) MójR jak to usłyszał to powiedział ze nie jest za tym zeby ona miała podobny kolor do bieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia my poszliśmy zamawiac salę w apździerniku ubiegłego roku. Mój może nie tyle, że bardzo wybredny, ale figurę ma taką, że ciężko coś dopasować, jest jeden garniutur, który mega się mu podoba, ale gdy byliśmy nie było rozmairu :), może na dniach się nam poszczęści. Moją świadkową też jest siostra, powiedziała, że ja mam z nią jechać po sukienkę i doradzić jej, a najlepiej wybrać (ona nie znosi zakupów), winka, whisky przywiezie nam mój ojciec z Hiszpanii, nie ukrywam, że ze wzg. na znacznie niższą cenę, a jest tam często więc to żaden problem. Co do koloru ecru dla świadkowej... hmmmm widziałam niejednokrotnie świadkową i PM i jak np. siedziały nie było wiadomo kto jest kim... także mieszkane uczucia mam.... Ja kupiłam już jedną sukienkę na poprawiny ale stwierdziłam, że ubiorę ją na panieński :). Na poprawiny chcę granatową sukienkę przed kolano, z rękawkami 3/4, z zaszewkami itd. bardziej taką elegancką niż młodzieżową, do tego wysokie szpilki w beżu, bądź carmelu. My protokół podpisaliśmy na początku sierpnia, zapowiedzi już poszły, jutro chcemy się wybrać na pierwszą spowiedź. W poradni musimy zaliczyć jedno spotkanie, które odbędzie się 17 października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
droga evito masz juz ten parasol? daj znac czy jest OK, pewnie za twoim przykladem tez zamówimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na podziękowania tez muszę dokupić słodycze poniewaz dajemy kuferki ze słodkościami :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak bym miała taką okazje też bym wolała gdzies taniej dorwać.. Moja świadkowa mówi ze ma jeszcze czas dla mnie to mało czasu juz zostało ale jak uważa niech tak robi.. Wiem wiem też widzialam takie sytuacje tylko ja mam strasznie obszerną suknie ledwo w drzwiach sie mieszcze a ona chce długo prostą suknie to moze by sie co nie co różniło :) sama nie wiem zobaczymy co ona wymysli bo lubi cuda nie widy :) No juz jako żona trzeba wygladac doroślej :) i elegancko :) My planujemy do spowiedzi wybrać się tak miesiąć przed 1 a grugą w ostatnim tyg przed ślubem Boje się troche tej spowiedzi nie wie co tam będą pytać i mówić .. U nas wszystkie 3 spotkania odbyły się za jednym zamachem mamy z głowy :) Mam do was pytanie jak bym chciała zmienić troszkę kształt brwi bo teraz nie bardzo mi się podoba to kiedy najlepiej wybrac się do kosmetyczki żeby dokonała zmian ?? ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×