Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

Magdan27- no rozszerzyłam jak miał 3,5 miesiąca za 3 dni bedzie miał 4miesiące, nie ja jedna wcześniej zaczełam, moja przyjaciółka co ma synka o 12dni starszego od mojego Olka, też roszerzyła diete w tym wieku i już od 2 tyg podaje mu zupki, gdzie ja mam zamiar mu je podawać gdzieś w połowie 4 miesiąca. Każdy robi jak uwarza:) No i mój maluszek jest na modyfikowanym także... Niczego złego nie zaobserwowałam, kupy ładne, brzuszek nie boli, wiem że już jabłek nie lubi(po mamie:P ) ale jak widzi marchewke, albo banana to aż się trzęsie i szeroko buzie otwiera:) Póki co poznał smak marchewki, jabłka i banana, jabłko ewidentnie mu nie pasuje, nie zje tez słoiczka marchew-jabłko, ani banan-jabłko, zje 3 łżeczki i płacz...Każdy robi jak uważa:) Ja słuchałam mojej mamy:) Co do łóżeczka, to ja też jeszcze nie myłm i nic nie schodzi, ale zobaczymy jak to bedzie jak bedę musiała umyć:) Przy przecieraniu mokrą szmateczką nic nie zauważyłam. NO a my już spakowani i jutro o 09.00 wyjazd do Liverpool'u i lot do Wrocławia:) Już nie moge się doczekać:) Pozdrowionka nadrobie zaległości jak wróce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdan,Marcia nasze łóżeczko rozkładał mąż jak byłam w szpitalu. Myłam je wilgotną szmatką pare razy i za każdym razem kiedy ścieram kurze w sypialni ścieram również ze szczebelków (ja z tych pedantycznych ;)) ale nie zauważyłam aby wtedy farba schodziła. Lóżeczko jest postawione obok naszego 'łoża' i jak karmie małego w nocy to siedzę na naszym łóżku mały leży na boku w swoim a ja opieram się o barierkę noooi właśnie ta barierka się miejscami zrobiła beżowa :O Ale unkułam sobie już, że jak dostaniemy nowe mieszkanie to pomaluję te barierki i szczebelki lakierem do drewna w takim kolorze :D i bedzie cacy ;) Marcia u nas trwa spór rodzinny do kogo bobo podobne, wszyscy dziadkowie twardo stoją że do swoich dzieci. Mały ma mój ma nos i brodę a taty usta, oczy (chociaż te oczy nie do końca są ustalone:D) i kształt twarzy. I z każdym dniem coraz bardziej do niego robi się podobny. Tata dumny, ale w końcu co to za różnica do kogo podobny :) Andzia u nas są też już dwie dolne jedynki :) Szkoda wg że tak daleko mieszkamy od siebie mogłybyśmy się wszytskie spotkać na kawę, nawet ciasto upiekłabym hehe:D Magdan ja wątpię że one tu zaglądają jeszcze :( Milka życzę super pobytu w Polandzie!!!!!!! Andzia i Tobie też :D Emilka jaką masz spacerówkę? I ja się sprawdza? Mnie wzięło wczoraj na robie nie pizzy :) Nie robiłam jej ponad pół roku. Na obiad łazanki i leczo, a dziś nie mam pojęcia co... Zaliczyłam też dentystę wczoraj, M został z małym, wychodzę- mały spał, wróciłam za godzinę i co??? Mały spał razem z tatą!! Nooo czemu mi to dziecko nie śpi tak hmmm? Ale i tak jest mamusin, nieodwołalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o poradę
witam was dziewczyny. Bardzo proszę was o opinie. Mam 3 miesięczne dziecko i ze względów zdrowotnych muszę przejśc na mleko modyfikowane. zastanawiam się tylko jakie mleko będzie najlepsze- SMA czy aptamil ? I bardzo mnie ciekawi czym się różni mleko zwykłe od tego dla głodnych dzieci i czy jest między nimi jakaś duża różnica??? Z góry dziękuję za odpowiedz:) Ps. podczytuję was od począdku i wiele się dzięki wam dowiedziałam:) Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nescafe mamy silver cross pop sport jak na razie super :) choc czytalalam ze wady tez posiada , nie ma tej raczki zabiezpieczajacej dziecko ale sa pasy to nam wystarcza no i musze dokupic footmuff prosze o porade to ja radze zebys kupila po malej puszcze mleka sma i aptamil lub cow&gate i obserwowala dziecko , my tak zrobilismy i najlepiej mala czula sie po sma, jesli chodzi o mleko dla dzieci glodnych to uwazam ze jest takie samo, ja stosowalam i mala pila tyle co na zwyklym, pozatym jest troche inne w smaku (moze bardziej tluste? niewiem ) a u nas zabków nie ma jeszcze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka, nie martw się, jak ząbki wychodzą późiej to bedą mocniejsze :) Zastanawiam się nad jakąc lekką spacerówką na lato hmmmmm.... Proszę o poradę musisz próbować, bo każde dziecko jest inne. My, podobnie jak emilka mamy SMA gold i jest bardzo dobre. Po Cow&gate mały miał biegunkę. A mleko dla hungry babies nie próbowałam, czytałam ze dzieci niepotrzebnie tyją po nim a mój to już klocek- 5 miesięcy i prawie 9kg, więc pozostanę przy SMA zwykłym jednak :) Zaliczyliśmy właśnie spacer. Jest 10st ciepła ale pada, troszke zmokliśmy, ale od czego jest folia na wózek i kutrka przeciwdeszczowa :D Ileż można siedzieć w domu ;) Najbardziej lubię chodzić na spacery rano ok 9-10, ale dziś nie dało się wyjść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja slyszalam ze sma jest dobre.Sama je uzywam do robienia kaszek. Mojej siostry corka miala pierwszy zabek jakos 10 miesiac czy nawet pozniej.Slyszalam tez ze im pozniej tym mocniejsze.Amelia ma juz gdzies od ponad tygodnia dwa dole zabki. Nescafe ja na wiosne tez bede sie rozgladala za jakas lekka spacerowka, ktora ma dobre kola.Moj wozek fajnie sie prowadzi, ale niestety waga jest spora i nie nadaje sie do podrozowania.Tak zakladalam wczesniej ze kupie na lato jaks lekka spacerowke. Nescafe czy za dentyste placilas?.Jesli masz ta karte to nie ponosi sie kosztow przez rok po urodzeniu dziecka?Ja mam zamiar sie tu wybrac,ale nie jestem pewna czy mi dobrze zrobia.Chce isc na zwykla kontrole,czy nie mam zadnych ubytko?Ile czasu czekalas?Moj znajomy czekal chyba z 2, 3 miesiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziulek nasz też się nie nadaje, chociażby dlatego że jest dwuczęściowy. Do roku po urodzeniu dentysta za darmo. Ja nie mam tej karty tylko jakis świstek od GP. Recepcjonistka przy rejestrowaniu się pytała tylko czy płacę za leczenie, a jak powiedziłam, że nie bo mam dziecko poniżej roku życia to powiedziłam okej. Nawet żadnych kart nie chciała. Byłam tylko na check up. Plomby zależy gdzie. Za srebrne nie płacisz ale za biała od 30 funtów w zwyż, nawet z kartą. Srebrne plomby brrrrrrrrrrrrrrrrr :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naszego forum już chyba praktycznie nie ma...... nikt nawet tu nie zagląda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A My to co ??? Przeciez My zagladamy !!!! Tak to jest jak sie ma dzieci, nie ma juz tyle czasu na przyjemnosci :) Bo jak sie ma chwile spokoju to zazwyczaj wykorzystuje ja sie dla siebie ;) Ja regularnie zagladam na nasze forum i probuje brac aktywny udzial w jego istnieniu ;) Zostalo nam jeszcze 16 dni do wylotu :) Super :) :) W koncu Zuzia pozna dalsza rodzinke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a pewnie teraz jeszcze rzadziej bedziemy zaglądać, robi sie coraz cieplej i szkoda siedzieć w domu, no chyba że wieczorem, wpaść poczytać i popisać, ale wieczorem to ja usypiam razem z dzieckiem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia, ale Wam fajnie, odpoczniecie sobie :) Emilka, ja zawsze na forum rano jak mały jeszcze śpi albo popołudniu... nie wiem, jak to jest ale wszystko w domu musze zrobić sama i małym zajmować się też a nawet jak się chce to czas na forum się znajdzie.... Moje dziecko właśnie fascynuje się paczką tik- taków :D mieliśmy dziś jechać na większe zakupy jedzeniowe ale mój szanowny mąż sobie ucina właśnie drzemkę a jak się obudzi pewno będzie już za późno hehe. Szkoda mi go budzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja juz w polsce, lot raczej bez problemowi teraz przyzwyczajamy sie do mieszkania tutaj, planujemy tu chrzciny a za miesiac powrot do anglii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! U nas bez wiekszych zmian , malutki nadal butli nie lubi , ale staram sie mu codziennie ''wciskac'' chociaz po trochu:/ Chcialabym jeszcze miesiac pokarmic piersia i przestac , ale nie wiem czy mi sie to uda:(( Echhh...juz nawet probowalam kubka niekapka po 4 mies ale tez maly zamiast ssac to go gryzie jak zabawke :) TAk poza tym przymierzam sie do dania mu delikatnej marchewki w sloiczku. Nescafe masz racje jak sie chce to sie czas znajdzie , ja czesto wchodze na nasze forum , bo karmie piersia na lezaco i mam dostep do laptopa a wieczorem tak jak teraz gdy juz maly spi to w ogole. Pamietam jak bylam w ciazy i wracalam z pracy to mialam kilka stron do nadrobienia na forum a teraz...:/ No ale coz... Nescafe ale sie usmialam z tego pierwszego filmiku masakra haha :D Jezu wspolczuje Ci , slychac jakby oni mowili po niemiecku nie angielsku:P Ja pamietam swoje poczatki w Anglii to wydawalo mi sie , ze znam jezyk , ale jak uslyszalam ich akcent to zalamka...nie to co amerykanski na filmach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem! czasem zaczynam cos pisac,ale mala mnie wzywa. Marcia czemu chcesz przestac karmic?Wracasz do pracy czy juz po prostu nie chcesz. Ja cos czuje ze u mnie bedzie ciezko z tym.Amelia je tylko sloiczki z owocami.To jej pasuje.Caly zje i wszytkie smaki jakie bym jej nie dala.Natomiast warzywo,miesko nic.Kaszke tez juz odrzuca.Probuje jej wcisnac i nic.Po chwili jednak cyca wsuwa.Myslalam zeby jej zupe buraczkowa ugotowac z indyczkiem w przyszlym tygodniu.Moze jej podejdzie.Marchewke slodka i organiczna ugotowalam tez wypluwala:( A ja wam z mila chcecia przesle link o tanczacym chlopcu w samochodzie.Mozna sie tez usmiac http://www.youtube.com/watch?v=iqQCDZ0T-Mk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D:D chwalę się :D:D mamy pierwszy ząbek :D dolna jedynka :D teraz wiem czemu taka marudna i płaczliwa w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulek chcialabym karmic jak najdluzej , ale za okolo 2 mies bede musiala wrocic do pracy , poza tym meczace jest to , ze nie moge wyjsc nawet na godzine gdzies bo synek zaraz placze za cyckiem :/ zobaczymy bedzie jak bedzie ale chcialabym karmic jak najdluzej , bo to jest wspaniale uczucie. Madziulek supoer ten filmik ale sie posmialam hehe:) a obok tego znalazlam inny jak matka karmila piersia corke , ktora miala 8 lat!!!! Masakra ja nie rozuem czegos takiego to jest obrzydliwe , juz nawet 3 latka to dla mnie przegiecie:/ emilia super gratulujemy corci:) Moj synek strasznie sie slini i na dziaselkach ma takie bialawe naloty wiec wydaje mi sie , ze niedlugo moze i unas sie pojawi:) nie moge sie doczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej hej!! :D Ewelina nie przyzwyczajajcie się bardzo bo miesiąc szybko zleci! Udanego pobytu :) Marcia ja piszę tu na forum wrześniówek i jest dziewczyna która chcąc wrócić do pracy rozpracowała córce rytm mniej więcej taki, że piersią karmiła rano ok 8 zaraz przed wyjściem do pracy, podczas jej nieobecności mała je kaszkę ok 11, słoiczek ok 13-14 i pora nast karmienia piersią przypada już kiedy mama jest w domu. Zależy też ile czasu będziesz poza domem.... Nauczaj tego swojego dziecia jeść z butli nadal :), ale też rozszerzaj dietę. A z kim planujesz zostawić Olivierka po powrocie do pracy? Wrzuciłaś ostatnio link do piosenki ale to nie mój styl :D 🌼 Karmienie piersią. Piersią karmiłam tylko w szpitalu. Później ściągałam pokarm i podawałam z butli, m in bo właśnie chciałam uniknąc tego uwieszenia dziecka do piersi i budzenia się w nocy na karmienie co 20 minut... Poza tym tak mi było wygodniej bo widziałam ile mały zjada. Uważam, że karmienie już rocznego dziecka to przegięcie, ale to moje zdanie. Osobiście chciłam karmić do 2 miesięcy góra. I z drugim dzieckiem kiedyś tam mam zamiar postąpić tak samo. Kubek niekapek u nas także nadal nie został rozszyfrowany ;) Emilka i Andzia i Madziulek Wy używacie niekapków? Język? Musiałam się od początu mówić, i zacząć powtarzać tak jak oni aby oni cokolwiek zrozumieli! Efekt jest taki, że po prawie 5 latach pobytu tutaj mówię prawie tak samo :D Pamiętam jak zaczynałam pracę tą co pracowałam teraz, dostałam biurko naprzeciw Martyna- Martyn pochodził z Londynu. Fajny facet, i z poczuciem humoru i wogóle...ale, no właśnie ALE żebym zrozumiała cokolwiek co do mnie powiedział, ktoś z pracy musiał mi powtórzyć, bo nie mogłam zaczaić akcentu :D Na szczęście pracowal jeszcze tylko tydzień i przeniósł się do innego miasta :) Madziulek. Nie wiem co poradzić... rośnie Ci mały łasuch :D A próbowałaś słoiczków innych firm?? Nam się raz zdarzyło, że mały nie chciał wogóle zjeść kurczaka z warzywami jakiejś firmy organic czy coś, ale taki sam smak z Hippa wchłonął aż mu się uszy trzęsły. Ten mały z filmiku uroczy, super :D muszę pokazać M jak wróci z pracy :D Emilka gratuluję ząbalka :D 🌼 Ooooooooooooooo, ale epopeja :P zaraz naskrobię co u nas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, więc tak. W piątek jednak pojechaliśmy na te zakupy. Odwiedziliśmy Morrisona, booo tam kiedyś widziałam czerwone buraczki a nie mogę ich spotkać gdzieś indziej. W związku z tym dziś na obiad barszczyk czerwony z uszkami z grzybami suszonymi, które to M nazbierał w Polsce. Grzyby, nie uszka :D Zazwyczja robimy zakupy w Morisonie bo dobre mięsko tam :) Sobota minęła strasznie szybko!! Zanim zwlekliśmy się z łóżka była 11. Później śniadanie, zakupy w polskim sklepie i obiad. Potem ja zabrałam się za pieczenie ciasta. M z moim bratem wybyli na ryby - mamy clyde kanał 10 minut spacerkiem. I tam spędzili 3h. Wzięłam małego i podreptaliśmy do nich na spacer. Spędziliśmy tam z godzinkę i do domku. Wieczorem film, horror, ale dziwnie się skończył i był taaaki na dwa razy. W niedziele M z kolegą miał jechać na ryby, a ja z małym na pół dnia do cioci Edytki- żony kolegi. No, ale ze od samego rana strasznie padał deszcz, wiec nastąpiła zmiana planów. I u znajomych zawitaliśmy dopiero popołudniu. Wróciliśmy późnym wieczorem :) No to tyle u nas.A teraz lista pytań:D Emilka czy Twoja córeczka nadal drapie się po buźce? Mój brzdąc zaczął drapać się po głowie,tak, że aż mu się strupki robią....mamy troszkę ciemieniuchy ale kupiłam mu szampon i używam go od tygodnia, a on dalej się drpie. Mam łapki niedrapki ale on ma za duże dłonie do nich, śpiochy z wywijanym rękawem też nie zdały egzaminu bo on je w nocy odwija....więc zakładam mu skarpetki na ręce na noc bo nie mam wyjścia :(:( zy i Ciebie to przeszło??? Fotelik. Kiedy zmienić małemu fotelik na większy? Nasz niby jest do 13 kg. Mały waży 9kg. Wybieramy się do Polski na jesień samochodem. I jestem przerażona wizją małego w foteliku siedzącym tyle godzin!!!! Czy są jakieś foteliki dla większych dzieci z regulacją kąta nachylenia ooparcia??? Hm coś jeszcze....... A. Ubranka. Jesteśmy przed zakupem ubranek 6-9. Z jakich sklepów mamy macie ubranka i jakie są jakościowo? My 0-3 mieliśmy z Primarka, Nexta i H&M i byłam zadowolona. Natomiast 3-6 mamy z Matalana i strasznie się rozciągają i kulkują. Ale to może dlatego też że mały dużo więcej się rusza? Jakie jakościowo są rzeczy z TESCO? (mam tylko śpiworek) I jakie są rzeczy z ASDY? Emilka, Ty kupowałaś z asdy, czy dobrze pamiętam? Ja mam 3 pary bodów z długim rękawkiem i jak narazie są oki. A śpiochy? Widziałam takie fajne disneyowe i w tesco i w asdzie ale niwiem odnośnie jakości czy sie opłaca kupować? I jeszcze jedno. Jakich pieluch używacie? My zazwyczaj pampersów simply dry w pomarańczowym opakowaniu. Ostatnio kupiliśmy jumbo pack w zielonym chyba baby dry i są do kitu :( te pomarańczowe wystarczą jedna na no a te zielone trzeba przynajmniej raz zmieniać jak nie częściej. Wiecie co moje dziecko robi? Stęka!!!!! Nauczył się stękać coś tak podobnie jakby robił kupkę i miał zatwardzenie, poważnie rozbraja mnie. Co chwile tak robi i bynajmniej nie dlatego ze mu się kupke chce bo kupki robi normalnie i są też takie jak zawsze!! W czwartek rano zrobił kupke, i poszliśmy na spacer. Po 30 minutach zaczyna stękać, no więc zawróciłam bo sobie myślę, że gdzie ja nad wodą go przebiorę, trzeba do domu! Przestękał całą drogę. Wchodzę do domu, przyniosłam wodę rozbieram go a tam czysto!!! I on się teraz tak bawi. Fajnie bo coraz więcej emocji zaczyna wyrażać. Np Dumę jak stoi na łózku trzymany z rączki to tak się cieszy, piszczy, uśmiecha i gada i głowę podnosi do góry jakby chciał powiedzieć: Patrz patrz co ja portafię!!! I bij mi brawo :P hehe On skradł moje serducho ❤️ No właśnie dziś walentynki. Obchodzicie? Ale się rozgadałam :D Ide pod kołderkę jeszcze chwilę bo nie śpie od 3!!!!!!!!!!! Po karmieniu nie umiałam zasnąć, później M wstał do pracy o 4.40 no i się wybiłam całkiem........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z zimowej Polski unas leczenie buzi ciag dalszy, dermatolog stwierdzila skaze i leczymy sie nutramigenem.Wiecie moze czy jest to mleko w Anglii i czy lekarz da mi recepte na nie? dziewczyny powiedzcie mi jeszcze jedna rzecz bo kłócę się o to z teściową, pobrałam becikowe w Anglii i wiem ze nie należy mi się w Polsce a ona twierdzi że w Polsce też mogę pobrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina w Polsce musisz złożyć oświadczenie że nie pobrałaś jeszzce nigdzie becikowego, bo ja miałam z Polski, ale nie miałam z UK. Ja osobiście nie kombinowałabym ;) No i ja rodziłam w Polsce. Jeśli przedstawisz akt urodzenia z UK to mogą się czepaić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam jeszcze dwa pytania: Pod czym śpią Wasze dzieciaczki?? I drugie, w co ubieracie je na spacer? Czy macie kurtkę czy kombinezon??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nescafe no niestety drapie sie nadal:( jutro do hv na mierzenie i ważenie i pewnie znowu nam sie oberwie:( w kwietniu lece do pl i pójde z nia do dermatologa bo tutaj to uwazaja ze skóra sucha i tylko te same kremy i maście dają:( ale ja i tak uważam że to na tle nerwowym chyba, drapie sie w nocy kiedy zaczyna byc glodna, drapie sie kiedy chce spac a nie może zasnąć, drapie sie kiedy cos jej nie wychodzi albo kiedy nikt nie zwraca na nią uwagi :( nie wydaje mi sie żeby drapal sie bo ma ciemieniuche bo dziecko nie ma uczucia świądu, obserwuj małego, może po tym szamponie, spróbuj posmarowac mu główke oliwka dla niemowląt tak 20min przed kapielą i załóż czapeczke a potem wyczesz delkatnie łuski i umyj główke ja tez zakładam skarpetki małej na rączki sa takie foteliki, najlepiej pojeździj po sklepach i popatrz, poogladaj dokładnie, przymierz dziecko wtedy bedziesz miała pewność ubranka ja kupuje z primarka, mała rosnie szybko a pozatym jak tata karmi to obiad jest dosłownie wszedzie i ciągle ją przebieram, a matalana zgadzam sie lipne i sie rozciągają, z asdy kupowałam śpiochy i jestem z nich zadowolona, nie rozciagniete i nie skulkowane pieluchy używam najtańsze z asdy od samego początku i nie narzekam, małej zmieniam pieluche przynajmniej 4x dziennie (bez kupy), polecam , little angels zielone opakowanie rozm 3 midi 60sztuk w opakowaniu i przewaznie w promocji 2paczki za 10f nie obchodze walentynek , nie lubie z tym becikowym w pl tez sie zastanawiam , musialabym poczytac ale nie mam czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Wsszytkiego najlepszego z okazji Walentynek!Dla tych co obchodza.Dla mnie za bardzo komercyjne.Choc przyznam ze troszke mnie wzrusza. Ja pajacykow uzywam z next,tylko na noc.Z matalan mialam na poczatku body i nie uzywam zeby sie rozciagaly.Dostalam tez pizamke od kogos i byla ok.W sumie tez troche kupowalam w tk maxx roznych firm. Moja mala spi w spiworku.Uwazam ze jest super sprawa, bo sie nie rozkopuje.Ostatnio w nocy przekrecila mi sie nawet w nim na brzuszek>balam sie ze bedzie ja nieco ograniczac ruchy,ale tak nie jest. Nescafe ja wlasnie z hippa wiekszosc kupuje sloiczkow.Jadla pare razy warzywa z tej firmy , a pozniej juz nie chciala. Rozalak gratuleujemy zeba.Moja juz ma dwie dolne jedynki.Coraz wieksze i widoczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pampersow tez tylko baby dry,szczegolnie na noc.W dzien zaczelam tez uzywac pampers easy up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejasek :) Ewelina myślę, że teściowa nie ma racji. Ja pobierałam becikowe w Polsce, ale w UK nie. I tak jak pisze Nescafe, gdzieś w tych dokumentach ( polskie becikowe) jest pozycja, że nie pobrałaś becikowego gdzie indziej. >Ciuszki z tesco (w UK) Ja miałam kilka pajaców i bodziaki od 0-3 i byłam zadowolna. Kupowałam je z rezerwą jeśli chodzi o jakość, ale miło mnie zaskoczyły. Długo Lence służyły. Przede wszystkim się nie rozciągały. > Pampersy Ja od początku używam Pampersów. Na początku baby dry (rozm.2), potem active baby (rozm. 3), a teraz kupiłam active baby, rozm. 4, ale uważam, że są jeszcze ciut za duze. Duża rozpiość wagi jest, bo od 7-18kg. Lenka ma coś ponad 8. No, ale z kolei rozm. 3 wydaje mi się maławy. Kupiłąm jej też ostatnio jedną paczkę pampersów dla dziewczynek :). ALe zakłada się je jak majteczki (nie maja rozpinanych rzepów), przez co są trochę nieporęczne, bo podczas zakładania trzeba dziecko obracać, żeby równo włożyć, aby nie przeciekły. >ząbki Emilia gratki dla Rozalki :) U Nas jeszcze nie ma. Nawet żadnych znamion, że niebawem się pojawią. Spanie >Moje dziecię śpi już jakiś czas pod kołderką. Rogi kołdry tylko zahaczam jej o szczebelki, żeby się nienakrywała. >Ubranko na spacer My kombinezony ubieramy. Mam jedną kurteczkę (prezent), ale nie mam do niej ciepłych spodni ani butów, więc poki co rzadko ją zakładam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>Rozszerzanie diety Milka, jasne, że każdy robi jak uważa :). A pytałam dlatego, że temat mnie dotyczy bezpośrednio (już na dniach będę pewnie rozszerzać), a gdzie bym nie czytała, to piszą, że nie ma się co spieszyć i żeby najwcześniej wprowadzać po 4 miesiącu. Stąd moje zdziwienie. Ale każda matka wie najlepiej co dla jej dziecka najlepsze. Ja już nie mogę się doczekać właśnie kiedy podam Lence coś innego niż pierś, ale cały czas się wstrzymuję. Bo według WHO, najlepiej jak dziecko jest na samej piersi do SKOŃCZENIA 6 m-ca życia. Ona za tydzień dopiero kończy 5 miesięcy. Ale już tak mnie korci. Właśnie podczas gdy ja coś jem, to Ona się tak przygląda i ma wyraz twarzy - "daj spróbowac" ;) . Nie mam sumienia jeść czy pić przy niej bo jak widzę jak Ona patrzy to staje mi w gardle ;) Mam już marchewke w domu dwie łyżeczki ;) ale ciągle się wstrzymuję. Nescafe Kacperek już stoi?? Ja właśnie tak się cały czas obawiam ją sadzać, czy pozwalać stawać na nózkach jak ją trzymam pod paszki, bo wydaje mi się, że to za wsześnie, że to nie dobrze dla jej kręgosłupa. Hmm... Siedzi już z podparciem sama,ale staram się to ograniczać. Raczej siedzi oparta o mnie, gdzie ja jestem trochę pochylona do tylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×