Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

>Karmienie piersią Na pewno do skończenia 6 miesiąca życia, to takie minimum dla mnie. A potem hmm.. Chciałabym do roku najlepiej. No, ale to czas pokaże jak wyjdzie. Czasami chciałbym krócej, wiadomo, człowiek jest troszkę uwiązany, ale jest to tak wygodne i sprawia mi przyjemność. CO do wiszenia na piersi, to chyba zależy od dziecka. Ja na początku tez odciągałam i podawałam z butelki(mała nie umiała chwycić mi piersi w żaden sposób), ale pewnego dnia niespodziewanie chwyciła i tak juz zostało do dziś. Ale nigdy karmienie nie trwało dłużej niż 15-30 minut. W nocy tylko raz mi się budziła (ale też nie zawsze), teraz w ogole nie budzi się w nocy (około 6 budzi się pierwszy raz). Na początku jak dziecko słabo ciągnie a co za tym idzie nie naje się od raz, tylko je co chwilę, to może, dłużej schodzi, ale potem... Luzik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany ale sie rozpisalyscie dziolchy super :) nescafe jak juz wroce do pracy a mam nadzieje , ze nastapi to jak najpozniej :) to mam zamiar zostawiac malego z tata , poniewaz tata pracuje na nocki wraca o 4 a ja bede musiala wstac o 7 do pracy wiec tata sobie za dlugo nie pospi no ale coz...nie wyobrazam sobie malego zostawic w jakims zlobku czy przedszkolu nawet jakby mial juz roczek! Co do butli to codziennie mu po troszku daje i jest coraz lepiej ale tez na pewno jak juz mu wprowadze posilki stale nie bedzie tyle cyca ciagnal:) Ale co do cycaaa to wcale nie jest tak , ze dziecko wisi na piersi przynajmniej nie u mnie. Moze bylo tak na poczatku jak byl maluski a teraz je kilka razy dziennie tylko i na noc jak sie naje to potrafi spac nawet 12 godzin (!!!) bez pobduki takze ja od okolo 3 mies co noc sie wysypiam:) Chyba mam zlote dziecko do spania , owszem zdarza sie , ze czasem sie obudzi ale zazwyczaj spi. Ubranka. My mamy z primarka spioszki i sa swietne , duzo amm tez jeszcze z Polski i z h&m , ostatnio kupilam z mothercare body z dlugim rekawem i sa swietnej jakosci. Niestety ja mieszkam w malej miejscowosci i u nas jest male tesco i nie ma tam ciuszkow:/ tak samo w primarku jest bardzo maly wybor:/ zreszta zauwazylam , ze dla dziewczynek jest o wiele wiekszy wybor. Ostatnio tez patrzylam na ebay i tam np ludzie wsyatwiaja ciuszki np. duza paka za 20f. Tylko wiadomo , ze to sa uzywane i moga byc w roznym stanie , ale ja jestem zdania ze mozna wyprac wyprasowac i bedzie ok zwlaszcza teraz jak dziecko rosnie caly czas , ale sama nie wiem czy kupoe z ebay , bo te nowe ciuszki np w h&m sa takie sliczne tygryski zabcie hehe :) Pieluchy. My uzywamy huggies rozmiar 4 :) uzywalismy na poczatku pampers new baby i maly mial wysypke na pupci po nich i meczylismy sie z odparzeniami , teraz uzywamy huggies i bepanthen do smarowania i jest ok. Nescafe moj synek tez steka haha:D zwlaszcza jak go ubieram na spacer to tak sie zlosci , ze szok:D I wtedy wlasnie tak smiesznie steka:P I tez jezyk caly czas wystawia , nawet jak sie usmiecha - slodko to wyglada:) W ogole jego ulubiona zbawa teraz jest przekrecanie sie z plecow na brzuszek , co go ubieram to on hops i juz jest na brzuchu:) Co do walentynek to my zawsze obchodzimy. Dostalam od narzeczonego piekna bransolteke i kwiaty a ja mu kupilam wode po goleniu i cukierki w takim fajnym serduszku i akrtke:) Zjedlibysmy tez romantyczna kolacje , ale niestety moj chlopak idzie na 18 do pracy :( Moj synek spi pod kolderka od jakichs 2-3 tyg . wczesniej bez poduszki i tylko pod kocem a teraz zamowilam 2 piekne posciele z tej strony na nk i spi juz na plaskiej podusi pod kolderka i sie przynajmniej nie odkrywa , bo koc caly czas odkrywal. Dzis na spacer ubralam misia w kurteczke ceipla i mial pokrowiec na nozki ale strasznie mu raczki zmarzly i nie wiem czy spowrotem nie zaklada ckombinezonu? Teraz pogoda jest taka zdradliwa..niby slonce cieplo a w cieniu zimno , jeszcze my mieszkamy niedaleko oceanu to jak zawieje to brrr. Magdan27 moj synek jest starszy o 1 dzien od twojej coreczki:) I u nas jest ta sama sytuacja , tak samo nie moge doczekac sie kiedy podam mu co innego niz piers. A kiedy chcesz dokaldnie zaczac? Bo ja mam zmaiar jak maly bedzie mial 5 mies i 2 tyg i zamierzam podac marcheweczke w sloiczu a potem kaszke i stopniowo bede patrzec co mu pasuje. I moj synek tak samo jak my cos jemy tak patrzy i ostatnio mu dalam pod buzke lyzeczke a ten tak szeroko usteczka otworzyl az mi sie go szkoda zrobilo , ze nie moge mu dac :P Poczeka jeszcze trche , poki co moje mleczko mu wystarcza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia w ogole widzę, że Nasze dzieci są do siebie podobne ;). A co do rozszerzenia diety, to dokładnie tak samo myślę, rozpocząć jak będzie miała 5 miesięcy i 2 tygodnie, bo to będzie taki wypośrodkowany czas w stosunku do tego co piszą i zalecają (a piszą, że jak skończy 6 miesięcy). >Walentynki My raczej obchodzimy, bo to jest też rocznica naszych zaręczyn :). Dziewczyny jak spędzacie czas ze swoimi dziecioszkami :)?? Jakie zabawy stosujecie, jak zajumujecie im czas??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdan u nas dni sa podobne , ale czasem sie roznia:) O 8 synek sie budzi , polezy jeszcze chwile w lozeczku wlaczam mu karuzele , w tym czasie ubieram sie i szykuje mu czyste ciuszki , potem jest zmiana pieluchy chwila zabawy z mama i karmienie. Potem klade synka na mate i on sie sam soba zajmuje , bawi sie misiami itd a ja w tym czasie jem sniadanie i odwiedzam rozne strony na necie. Po godzinie znowu karmie synka , przebieram i idziemy na spacer okolo2-3h , ale bywa ze krocej. Wracamy do domu znowu sie karmimy , przebieramy i schodzimy na dol. Zostawiam synka w krzeselku i razem z chlopakiem robimy obiad a syenk w tym czasie bawi sie swoimi misiami i obserwuje nas w kuchni. Po obiedzie i herbatce znowu karmie synka , przebieram i on sobie zasypia na godzinke albo dwie. Budzi sie i wtedy jest czas na duze zabawy i wyyslam mu rozne. Sadzam go do bujaczka wtedy bawie sie z nim takim misiem , ze podrzucam , albo zaslaniam mu twarz pieluszka i sie ciszy , albo klade go na mate , pokazuje mu wszystkie misie , zabawki , spiewam mu , biore go na kolanka i pokazuje ksiazeczki , czytam mu , potem moj chlopak go bierze , robi mu ''helikopter'' :D Pokazuje mu lustro wtedy sie bardzo cieszy:) Albo chodzimy z nim po domu pokazujemy rozne rzeczy. Po 2 godzinach zbawy jest czas na kapiel. Oj kapiel to synek uwielbia. Kladziemy go na takiego miska , kapiemy go nadal w malejn wanience w naszym pokoju. Potem wiadomo oliwka , kremik i zakladamy spioszki. Zapomnialam dodac ze w czasie tych 2godz zabaw staram sie dawac synkowi butelke z roznym skutkiem:-) Po kapieli oliwkowaniu i wyprzytulaniu przez tate synek dostaje piers i slodko zasypia. Wlaczam mu rozne kolysanki. Czasem sie jeszcze obudzi wiec wtedy klade go do bujaczka i daje mu rozne zabawki mowie do niego po cichu staram sie go wyciszyc zeby poszedl spac. Dostaje cyca , zasypia na naszym lozku i potem go przenosze do jego lozeczka a sama ide spac dopiero okolo godz 24 n nie wiem tak sie juz przyzwyczailam. tata wraca z pracy o 4 nad ranem :) potem o 8 misiu znowu wstaje i zaczyna sie nasz nowy dzien :) Moze wy opiszecie swoj przykladowy dzien? Pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my nie obchodzimy tego świeta, nie lubie go zresztą zabawy często stawiam małą przed lustrem i opowiadam kto jest w lusterku i co ma ubrane itp nauczyłam ją aby wskazywała gdzie jest kwiatek (kwiat naklejka na ścianie) lub gdzie sa pingwinki (termometr z pingwinami na szafie) lub gdzie jest pajączek ( pluszowy pajączek wisi pod lampą) lub stawiam ja na parapecie i pytam gdzie jest drzewko? co prawda nie pokazuje rekoma ale świadomie odwraca głowę i patrzy w strone zapytanego przedmiotu, jak ją pochwalę usmiecha sie słodko marszcząc nosek zauwazyłam że na zabawkach interesuja ja detale, pokazuje jej różnego koloru piłeczki i mówię jaki to kolor treść bajki jej nie interesuje ale jak tylko usłyszy melodie lub piosenke zaczynającej sie lub kończącej bajki to cięzko odwrócić jej uwage, wiec szukam w necie muzyke a raczej dźwieki wydawane przez zwierzeta lub instrumenty, jak znajde zgram na cd i bede jej puszczać tłumacząc co własnie słyszy kupiłam jej książeczke z z twardymi grubymi stronami z rysunkami różnych rzeczy codziennego użytku , niestety póki co jest zainteresowana zagryzieniem jej niż przeglądaniem :D to na tyle na razie uciekam do małej bo sie wybudziła z popołudniowej drzemki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdan no mały już dawno staje :) udaje że chce usiąść żeby mu ręce podać a on nogi prostuje i staje. Czasem bawię się z nim tak: kładę na łóżku, chwytam za ręce , on się sam podciąga do siadania, siada a później sam wstaje i znów siada i się kładzie. Siedzi rzadko sam, staram sie go nie sadzać. On jest bardzo silny i ma silne nogi. Uważam że lepiej mu pozwolić stanąc na nogi jeśli chce niż sadzać go i obkładać poduszkami bo to takie siedzenie na siłę. Rzadko pozwalam mu stać na łózku ale ostatnio zauważyłam ile szczęścia mu to daje. Zazwyczaj staje u mnie na brzuchu i też jest masa radości :D W ciąży dostawałyśmy książkę ready steady babyi tam juz od 3 miesiąca wspominano o staniu na mamu brzuchu :) On ma dużo siły w nogach bo ze stania sam kuca po zabawki które widzi i sam trzymając się moich rąk wstaje :) Aaaa no, i wójek uczy brzdąca chodzić u siebie po brzuchu, mały sam podnosi nóżki i stawia kroki :D Może jednak skusze się na te ubranka Asdowskie, chociaż parę. Next ma dobrej jakości ale mi jakoś nie po drodze narazie :) Co do wiszenia na piersi to rzeczywiście zalezy od dziecka, ale wolałam nie ryzykować :D Marcia!!!!!!!!!!!! może dasz małego do żłobka chociaż na 2h dziennie!! Ten Twój mąż nie pociągnie długo z 3-godzinnym snem.... My kupiliśmy taką 'paczkę' od znajomej, za ponad 70 ubranek daliśmy 40f. Bardzo dużo było jeansowych spodenek i podkoszulków których nie użyłam ani razu. 100 razy bardziej wolę body bo sie nie zwijają jak podkoszulki. Mam pare podkoszulków na 3-6 i ubieram body z dl rekawem i na to podkoszulek z krótkim. Sa takie ładne i szkoda żeby leżały. A śpiochów używam tylko do spania :) Pytałam o kombinezon i kołderkę boo właśnie mam problem z ubieraniem kombinezonu bo mały na hama siada w nim i chwyta z całej siły aby tylko go w niego nie ubrać. A widziałam fajne kurteczki i się zastanawiam hmm hmm. Spodenki mam ocieplane od dresu chyba 3szt I zastanawiałm sie nad kołderką. Spał pod nia raz ale obudził się cały mokry, mimo, że nie jest ona gruba wcale. Zazwyczaj śpi w spiworku i przykryty kocykiem. I tak się odkopuje ale wiem że mu ciepło :) Śpiworek mamy żółty z Tesco. Ucho małpki przeżywa ostatnio swoje 5 minut :D Walentynki, obchodzimy :) Zabawy, spiewanie, łaskotanie, naśladowanie śmiesznych dźwięków, zabieram go zawsze do kuchni jak coś robię, czasem ogląda bajkę- ma swoją ulubioną, często się kładę i stawiam go u siebie na brzuchu i się wygłupiamy, zabawa kocykiem/pieluszką w 'a-kuku', samolot. Maty nie mamy bo nie mamy miejsca na nią. Lubi lustra, zwłaszcza siedzieć w leżaczku i bawić się bo myśli że nie jest sam a ja mam chwilę dla siebie :D noo i nie wiem co jeszcze ... Kąpiel, kąpię co drugi dzień rano. Potem zawsze drzemka. A nasz dzień? To napisze jutro bo dziś już mały wzywa :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nescafe ale ja do pracy wrce na 2 dni tylko wiec 2 nocki moj chlopak moze zarwac :-) za zadne skarby nie oddalabym takiego maluszka do zlobka nie jestem jeszcze gotowa zeby obcy ludzie zajmowali sie malym dzieckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byliśmy dziś u hv na ważeniu i mierzeniu i stwierdziła że to jednak jest egzema o podłożu psychicznym -nasila sie kiedy mała sie denerwuje :( jestem załamana, nic nie pomaga, mała sie drapie i drapie a ja nie spie po nocach żeby ja pilnować i kiedy śpi w dzień tez siedze obok łóżeczka :( chyba pójde do dermatologa w pl bo hv ciągle daje te same maści i mówi smaruj smaruj smaruj ,w szpitalu dostaliśmy maść ze sterydami ale co z tego ja jej posmaruje a ona zaraz wytrze w cos lub w kogoś no trudno bedziemy z tym walczyć pod koniec marca mamy spotkanie z hv , chciałam przesunąc ze względu na lot do pl ale powiedziała że nie można bo to bardzo ważne bo to takie kontrolne bedzie, że dziecko bedzie miało główke mierzoną, i beda sprawdzane rózne umiejętności chwytania itp i ogólnie taki wielki CHECK bedzie, słyszałyście cos o tym? aha dodam tylko że rozalka trzymana za rączki (nie pod paszki) zasuwa juz na nogach i sie wkurza jak jej sie zabrania wstawie zdjecie na poczte pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilia ja nic nie slyszalam o czyms takim, ani nie dostalam zadnegp zawiadomienia.Myslalm ze bedzie jakies spotknia na temat pokarmow stalycg,ale tez nic. Nescafe mam pytanie do ciebie.Ile czekaliscie na mieszkanie z councilu.My dostalismy grupe b i czekamy od wrzesnia,ale musielismy dostarczyc papier od child benefit na ktory czekalismy 5 miesiecy. Przyslali tez nam kupony z magazynem searchmoves.Mozna tam wybrac 3 posiadlosci.Zallogwalismy sie w internecie i dokonalismy 3 wyborow.Jeden budynek jest super i nowy.Wiesz na jakiej zasadzie to dziala czy oni jakos pozniej robia losowanie tych ludzi co wybrali te mieszkania czy po prostu okreslasz swoje preferencje i dalej czekasz jak cie nie wybiore. My marzymy juz zeby sami mieszkac.Z agencji i tak bysmy nie dostali, bo ja teraz nie pracuje. Dziewczyny ja zaczelam dawac Amelii Hipp owsiianke,mleko na ryzu gotowa w sloiczkach.Nie chce mi normalnej kaszy.Jest tam jednak cukier.Cukru jednak nie wolno.Zastanawiam sie czy mozna to czeto podawac co myslicie.Jedynie te sliczki mi akceptuje.Dzis jej zrobir zupe buraczkowa z indykiem.Zyczie mi powodzenia zeby zjadla.Chyba mi przestala przybierac na wadze i sie martwie. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka ja też o czymś takim pierwsze słyszę. Ale ja mogę być tu do tyłu z racji porodu w polsce :) Mam nadziejej że nie kupiłaś biletów jeszcze!!!! Jezu mały już marudzi.... w nocy wstawał co 20 minut, ja padam z nóg Madziulek ja za pierwszym razem (składałam podanie sama) czekałam 7 miesięcy. Teraz czekamy 4 tygodnie i w sobotę mamy jakieśtam spotkanie w sprawie domków. Ale się nie nakręcam. Zaobaczymy. Z tym zapisywaniem się na konkretne mieszkania, nie mam pojęcia jak to działa. U nas też tak jest ale na jedno mieszkanie czasem jest i po 300 chętnych, ale nie wiem na jakiej zasadzie oni to rozpatrują. Ilości pukntów? Albo po znajomościach...... :) moja kuzynka urodziła synka!!! Miała termin na 10 marca, a dzidzia już jest na świecie!!!! ale się cieszę. Nie wiem jeszcze co i jak. Rodziła w UK. Aż mi się drugiego dziecka zachciało :P:P:P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie szukałam na ang stronach o tych badaniach kontrolnych , podobno jest coś takiego , taki bilans ośmiomisięczniaka ( pomiedzy 6 a 9 mcem) , dlatego chcialam zeby mi przesuneli na maj ale powiedzieli ze to nie są rutynowe mierzenie i wazenie i musi byc jeszcze w marcu, no i najwczesniejsza data to 29marzec, biletów nie mam jeszcze bo dopiero w sobote konsul bedzie w birmingham i jestesmy umowieni na paszport :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do emiliabhx
witam, jestem mama chlopca 10 miesiacznego z egzema. mieszkam w londynie i zostalam skierowana na super ciekawy kurs dla rodzicow dzieci z egzema. za darmo. dwa spotkania po 3h. duzo sie dowiedzialam. moge podac namiary jesli jestes zainteresowana. odnosnie nilansu w 8 miesiacu - ja juz mialam, i teraz podobno robia go pomiedzy 8-12 miesiacem, choc w ksaizeczce napisane jest ze to bilans 8 miesieczniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do emiliabhx
teraz doczytalam, ze nie jestes z londynu, a wiec jak z egzema sobie radzic: - ubrania tylko 100% bawela - zero zwierzat w domu - zakaz uzywania mydla lub produktow typu johnson (najgorsze w ogole dla skory dziecka, duzo chemii i perfum) - kapac koniecznie codziennie w cieplej wodzie z np oilatum, herbal balneum - smarowac cialo min 3 razy dziennie kremem typu diprobase, do twarzy moze byc inne - nie uzywac E45 - ostatnie badanie wykazaly, ze jest zly na egzeme - dla kazdego dziecka inny krem pomaga, wiec metoda prob i bledow trzeba szukac samemu - stan zapalany potraktowac sterydem, ale jesli sie wie jakim - jest ich bardzo duzo, w Polsce wypisuja bardzo silne- niepotrzebnie - mojemu dziecka sluzy krem diprobase do ciala, aveeno cream na twarz, do kapieli nakretka oilatum i na reke nakladam diprobase jak mydlo wyciskane i tym myje. - nie myc tylko w wodzie, bo jest za twarda na egzeme i wysusza, nie myc co kilka dni, bo skora produkuje komorki, ktore trzeba zmyc - nie przegrzewac dziecko, skora z egzema bardzo sie nagrzewa, bo produkuje komorki caly czas - swedzenie - nie zabierac raczki, ale dawac zabawke, odwracac uwage, smarowac od razu gdzie sie dziecko drapie, krem mozna trzymac w lodowce - do prania tylko bezzapachowe proszki i polowa tego co napisane, zeby dawac - dziecko nie powinno byc na dywanie, raczej na podlodze drewnianej jesli mozliwe - unikac kurzuc w domu - prania nie suchyc na zew - pylki zwiekszaja egzeme, zamykac okno po 12 w poludnie, bo zwiekszaja sie po tej godzinie - unikac sytuacji stresowych, stres u dziecka wzmaga egzeme - ubrania rodzicow prac w delikatnym proszku rowniez, nie uzywac perfum jak mi sie wiecej przypomni to napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalny krem diprobase czy jest jakiś inny typu junior??? Bardzo ciekawe informacje. Ja też skorzystam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do gościa przykro mi z powodu tej paskudnej egzemy u twojego synka i dziękuję za wszystkie porady, napisz nam więcej prosze jeśli możesz o tym bilansie, jakie badania itp - ubrania mam tylko 100% bawełny - nie mamy żadnych zwierząt - niestety jade do rodziców i oni mają psa ale on raczej bedzie sie z daleka trzymał - nigdy nie uzywałam mydeł a już tym bardziej produktów johnsons, małą kąpiemy w HYDROMOLu który dała hv - smaruje ją również maścią HYDROMOL od hv, natomiast w szpitalu dali nam HYDROCORTISON i CETRABEN który jest na sterydach - E45 używam ja głównie do suchych rąk - nie przegrzewam małej - z tym swędzeniem to mi już ręce opadają, wystarczy że na chwile sie odwrócę - do prania używam FAIRY NON BIO - nie mamy dywanów w domu, podłoga drewniana - ciężko jest unikac kurzu ale staram sie jak moge (nie wiem skąd on sie bierze) - póki co pranie suszę w domu, ale nie wyobrażam sobie suszyc w lato w domu no ale jak trzeba to nie ma problemu - no właśnie zauważyłam że jak sie zdenerwuje to zaraz policzki czerwone i sie drapie - perfumy u mnie to rzadkość, ale kulki pod pachy sie nie pozbędę ;) jak dlugo juz walczysz z tym u synka? na jakich częściach ciała się u niego objawia? rozalka ma na policzkach, troche za uszami i wczoraj zauważyłam na szyji pojedyncze plamy jeszcze raz dziekuje i życzę dużo Wam zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do gościa przykro mi z powodu tej paskudnej egzemy u twojego synka i dziękuje za wszelkie porady, czy mogłabys napisac cos wiecej o tym bilansie? jakie badania itp? - wszystkie ubrania które bezpośrednio dotykają skóre to 100% bawełna - nie mamy zwierząt ale jade na miesiąc do rodziców którzy mają psa - nigdy nie używałam mydeł i johnsona na początku OILATUM a później HYDROMOL od hv - E45 używam tylko na swoje suche ręce - smaruje małą maścią HYDROMOL od hv, natomiast w szpitalu dali nam CETRABEN i HYDROCORTIZON 1% - nie przegrzewam małej to pewne i jak jej za ciepło to od razu widać po policzkach - z tym swędzeniem to mi ręce opadają, powiedz mi jak sobie w nocy z tym radzisz bo ja praktycznie nie śpię, po nocce przychodzi mąż i zabiera córkę a ja dwie godziny odsypiam - do prania używam FAIRY NON BIO - nie mamy dywanów wszędzie podłoga drewniana - cięzko unikać kurzu ale staram sie - poki co pranie susze w domu - zauważyłam że jak mała sie zdenerwuje to zaraz policzki czerwone i drapie - perfumy u mnie to rzadkość ale kulki pod pachy sie nie pozbęde ;) jak długo już z tyn walczysz? na jakich częściach ciała ma egzeme twój synek? teraz zastanawiam sie czy bedąc w pl iść do dermatologa, skoro piszesz że dają zbyt silne sterydy raz jeszcze dziękuje za porady i życze wytrwalości w walce i dużo zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiedziałam że tak bedzie:/ najpierw nie pokazuje że post wysłany a teraz sa dwa :( ehhh ta kafeteria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, to ja bylam gosciem. A wiec u synka skaza bialkowa najpierw przeze mnie wykryta (jestem sama alergikiem, a u meza w rodzinie jest egzema). Mam w UK prywatne ubezpieczenie, wiec zrobilam testy juz dwa razy i mamy spejaliste, ktory oprocz egzemy wykryl alergie na mleko i jajko oraz kiwi. Z mleka maly juz wyrasta. Teraz leczymy sie juz przez NHS, jak udowodnilam prywatnie, ze maly jest alergikiem. Wczesniej oczywiscie, ze to niby heat rush itp. Kolo 5 tygodnia sie zaczelo. Straszna ciemienucha, schodzaca na szyje, odparzenia pod kolanami, na szyi, na zgieciach rak. Makabra. Po eliminacji nabialu z mojej diety zaczelo sie poprawiac, ale tak naprawde poprawilo sie bardzo jak przeszlam na nutramigen i zaczelam uzywac kremow odpowiednich. Pamietajcie, ze kazdemu dziecku pomaga cos innego, wiec to, co mojemu pomaga nie musi Wam. Zwykly cream diprobase- nie ma wersji dla dziecka. Ale to nie wazne, sa kremy ktora moga byc uwazane przez niemowleta, tak samo jak aveeno cream. Czsami schlodzenie w lodowce kremu i smarowanie od razu jak sie dziecko drapie, pomoze. Ja oczywiscie uzywam dezodorantu kulki i perfum do pracy, ale staram sie nie psikac na ubranie, do ktorego sie przytula. Teraz skora malego jest w stanie bardzo dobrym, egzema jest niewielka, ale jest. Glownie pod szyja, troche pod kolanami, na zgieciach lokci i czasem na policzkach. Jaks ie zaognia smaruje sterydem. Hydrocortizone jest najslabszym, jesli pomaga, to mozna uzywac. Nie wiedzialam, ze cetraben jest na sterydzie, mam w domu, ale nie uzywam. Z tym suszeniem prania i zamykania okna, chodzi o to, ze pylki podrazniaja egzeme. Welna nawet nie przy samym ciele ubrana powoduje swedzenie niestety. Nawet welniane skarpetki na bawelniane nalozone. Ja wyeliminowalam i skora malego wyglada naprawde dobrze. Widzialam znacznie powazniejsze egzemy. Odnosnie bilansu - waza, mierza, zadaja pytania. Mozna sprawdzic w red book, o co beda pytac lub o co sama mozeszzapytac. Dlaczego dziecko nie je lub budzi sie w nocy it. Doradzaja, jesli masz z czyms problem. Moja wizyta trwala ok 40min. Nic specjalnego moim zdaniem. Ale pewnie to zalezy od coucnilu, do ktorego sie nalezy. Dostalam tez torbe z ksiazeczkami dla dzieci - w mojej dzielnicy daja, taka reklama tej firmy z ksiazkami. Wracaj do egzemy to jest to sprawa naprawde bardzo indywidulna, takze metoda prob i bledow sie dochodzi do tego, co pomaga danej osobie. Duzo dzieci z tego wyratsa. Aha, oliwek nie uzywac i ninnych kosmetykow, ktore maja w skladzie jedzenie, typu orzech itp. jesli ktos z Londynu to moge podac email do osoby od kursu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Polsce dali na elecom na ciemieniuche i pod kolanami - plyn i masc. Na kursie sie dowiedzialam, ze to bardzo mocny steryd i ze mozna uzyc max raz dziennie. Sterydy powoduja 'scienienie' skory. Jednak skora egzemowa caly czas produkuje komorki (stad sie rozgrzewa i swedzi), bo probuje stowrzyc brakujace warstyw. To tak jak mur, gdzie cegly sie porozsuwaly. Ta produkcja powoduje wiecej tych komorek niz normalnie, takze ryzyko scienienia skory przez steryd jest bardzo niskie jesli sie dobrze uzywa. Skora bowiem jest grubsza niz zdrowa. Sa 3 sterydy: - najnizej hydrocortizone - od 0.5% do chyba 2.5% - pozniej cos na o - mam w domu, sprawdze po pracy, nie pamietam nazwy - elocom bardzo silny Mysle, ze warto pojsc do dermatologa chocby z ciekawosci. Moze jakos pomoze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki! Co tu tak cicho? Ja niestety się nie wypowiem nt egzemy- czarna magia jak dla mnie. Wyapałam mojego dziecia właśnie i sobie śpi. Za niedługo zacznę robić obiad. I weekend :) a co ja mam z ciemieniuchą robić? :( jest i jest, używam dentinox i natłuszczam, emilka robiłam tak jak mówiłas ale to nie chce się wyczesywać, a jak odchodzi od skóry robią się strupy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nescafe używałaś może kremu AA mama i ja na ciemieniuche? ja mam nie użyty ani razu, kupiłam bedąc w pl babka z apteki polecała, jeśli chcesz moge ci wysłać i sprobujesz , może pomoże? jeśli chcesz to na email wyślij adres a postaram sie jak najszybciej wysłać kedziore-k@wp.pl biedroneczka bez kropeczek jestem wdzięczna za podpowiedzi i zaczynam sie dostosowywac do nich i z pewnościa pójde do dermatologa bedac w pl madziulek co prawda nie mam juz owsianki Hipp bo mała zjadła a zakupy przed nami ale mam ryż i inne produkty Hipa i tam napisane "sugar free" ale co mnie zdziwiło, bedąc ostatnio na zakupach w asdzie nie było żadnego produktu (z tych suchych ) Hippa , tylko heinz i cow&gate , zastanawiające troche co nie? rozalka uwielbia spagethi ze słoiczków, zreszta wszystko co pomidorowe i z ryżem lub makaronem teraz kupuje jej do gryzienia Heinz Organic Biscotti madziulek czy amelce smakowała buraczkowa w wykonaniu mamy ? :) rozalia waży 7300 i mierzy 62cm , według hv i wykresu z czerwonej ksiązeczki powinna wazyc nieco więcej, według mojej mamy nic jej nie brakuje,pozatym mysle że wprowadzenie pokarmow stałych i coraz więcej ruchu robi swoje :) czasem jak czytam wypowiedzi mam co mają dzieci w podobnym wieku ale z dużo wyższą waga i wzrostem to sie troszke martwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny Ja mialam problem u syna z ciemieniucha bardzo dlugo. Sprowadzilam z Polski skarb matki chyba olejuszka to sie nazywa. Poradzono mi, zeby szamponow nie uzywac, bo ogolnie szampony wysszaja glowe tez. Takze ja smarowalam do gdzies ok 6 miesiaca po kapieli olejuszka i tak spal tlusty ;) Troche wyczesywalam, jak sie dalo, ale ranilam mu glowke, wiec odstawialam. Bardzo silna ciemieniucha moze byc tez objawem skazy bialkowej - byc moze u nas tak bylo. Od jakis 4 miesiecy synek ma ladna skore glowy. Wiem, ze mozna smarowac zwykla oliwa z oliwek tez 9z pierwszego tloczenia) lub w tych organicznych sklepach mozna kupic jakis olejek. Mozna tez kremem diprobase. Tak sie wcielam Wam w topik, to moze napisze, ze moj synek wlasnie skonczyl 10 miesiecy i caly czas za nim latam, bo chce chodzic. Poki Wasze maluchy nie chodza, zycie jest latwiejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a odnosnie wagi - moj syn jest bardzo duzy, duzy sie urodzil, a byl wczesniak. Ja i maz jestesmy wysocy ale szczupli. BArdzo duzo moj maluch chcial jesc, teraz wciaz ma apety, ale odkad chodzi i raczkuje bardzo szybko zrzucil wiele, a je wiecej. Kazde dziecko jest inne, nie ma co porownywac. A dziewczynki ogolnie sa dropbniejsze. Dziewczyny, a Wy w domu z dziecmi czy pracujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez przesad nie wcięłas sie ,zapraszamy jak najczęściej tym bardziej że możesz nam doradzać- co zresztą juz robisz ;) - masz jakby nie patrzec większe doświadczenie od nas :) ja grubo przed ciążą pracowałam ale firme przeniesli do czech i niemiec , później był okres że jeden dzien tu a jeden tam, aż zaszłam w ciążę, mała ma 7 miesięcy i jestem z nia w domu , póki co na życie starcza więc mąż mówi że lepiej jak bede sie córką zajmować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka kochana dziekuje Ci bardzo. Narazie postaram się tym co mam. To nie jest niewiadomo jakie duże ale drażni mnie i brzydko wygląda. Oliwkę mam Hippa jeszcze z Polski ale się już kończy. Nie martw się wagą. Myślę że jest wporządku. A mała na zdjęciach wygląda bardzo dobrze :) Biedroneczka to jak się już 'wcięłaś' to teraz pisz:D napisz coś o Was więcej. aaaa i nie przejmuj się. Ja też kiedyś się wciełam i tak zostało. Wcięłam się bo do was, bo nie mieszkam w Anglii a do Londynu mam ponad 400 mil :) Ile waży Twój szkrab? :) słyszałam o tej olejuszce. Zobaczę jak nie zejdzie mu to się wybieramy w marcu do Polski tak czy siak to zakupię :D Ważyłam Kacperka dziś- prawie równe 9kg. Kupiłam mu też pierwszą szczoteczkę do zębów :) M się śmieje że przesadzam :( Ale wychodzę z założenia że o zęby należy dbać od samego początku. Bo kto potem będzie z dzieckiem chodził od dentysty??! JA Apropos zębów. Mam ostatnio szał na dbanie o siebie, maseczki itp itd. I wymyśliłam sobie że sobie wybielę zęby :D niby są białe ale chcę sobie wybielić. Ale to jak będę w Polsce dopiero. I rozmyślam nad jakimś kolorem na włoski. Może jest tu jakaś stylistka i ktoś mi coś doradzi? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedroneczka witamy na naszym topiku pisz jak najczesciej ;) odnosnie Twojego pytania to ja jestem jeszcze z moim 5miesiecznym synkiem w domu , ale za miesiac dwa bede musiala wrocic do pracy chociaz na 2 dni , ale nie wyobrazam sobie tego:/ Nie pisalam jakis czas , bo u nas bez zmian:) Codziennie probuje dac malemu butelke zeby sie z nia oswoil jak juz przestane karmic piersia i idzie nam to z roznym skutkiem:) Jak kupilam mleko sma w kartoniku to pil a z puszki nie chce:/ I mam problem bo cale mleko stoi. Jak kupilam cow&gate w kartoniku tez pil , ale to wazne tylko 24h wiec chce kupic w proszku no zobaczymy... Tak poza tym malutki caly czas wpycha paluszki do buzi bardziej niz wczesniej i czekamy na pierwszego zabka juz sie nie moge doczekac i nie wyobrazam go sobie z zebolkami hehe;) Nescafe to dobrze , ze chcesz dbac o zabki swojego synka , ja mojemu chyba tez bede myla jak juz bedzie mial:-) Co do dbania o siebie to ja jestem dziewczyny zalamana swoja waga i wiem , ze to moja wina bo sie opycham i nie cwicze:( Wygladam tak gruuubo. Tak poza tym dbam o siebie , lubie sie malowac , dbac o wlosy , paznokcie , bizuteria itp tylko ta przekleta waga! Z racji tego , ze jeszcze karmie nie moge przejsc na surowa diete , ale zamierzam od jutra : nie jesc slodyczy(ojjj...) , fast foodow ( nie jem czesto , ale czasem sie zdarzy) , pic tylko wode ( bede pila smakowa , bo zwyklej nie lubie) i wieczorami bede robic brzuszki. Mam nadzieje , ze to cos pomoze a jak juz skoncze karmic to ogranicze bardziej jedzenie , kolacje itp. 3majcie kciuki :((( Nescafe na zdjeciach widzialam , ze masz ladny blond kolorek , moze bardziej sobie rozjasnij , bo ladnie Ci tak. Ja ostatnio zastanawialam sie zeby zafarbowac na ciemny braz z bordo hehe teraz mam taki mysi kolor , bo farba schodzi a mi wlosy szybko rosna. Nooo to sie rozpisalam troche nie na temat , ale co tam:) Pozdrowionka mamuski!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilila twoja mala jest bardzo zywa, jak pislas wczesniej.Takie dzieci szybko spalaja energie.Wiec pewnie dlatego ma nizsza wage od przecietnej.Wazne zeby byla zdrowa i zadowolona.Moja Amelia ma ciutke ponad swoja norme.Jednak po 4 miesiacu zwolnila tempo i mniej juz przybiera.Dwa tygodnie temu wazyala 8100 i 71 cm dluga.Przez ostatnie dni stala sie taka ruchliwa.Ciagle sie gdzies przekereca i kreci.Niedlugo nie bede mogla ja zostawic na podlodze.Nie chce mi sie myslec jak zacznie razckowac czy chodzic.Wtedy to dzieci beda dla nas absorbujace. Zupe moja zjadla.Najpierw zrobilam na indyku zupe ziemniaczano marchewkowa, bo buraki ktore kupilam byly na occie i ich nie dodalam.Wiec na drugi dzien kupilam na rynku znowu normalne.Juz sie martwilam ze mi warzyw i miesa nie bedzie chciala jesc.Z kaszek jej podpasowal owsianka bananowa hipp, Nescafe moze wyproboj cos radykalnego w kolorze.Nie wiem co by ci pasowalo do oczu lub karnacji twojej. Amelka tak czesto sie budzi w nocy.Nie wiem czy to kolejne zabki?? Wlasnie wracam do pisania tego postu po ponad godzinnej probie uspania w lozeczku.Czasami mysle ze to jaksi koszmar z tym ostatnim budzeniem.To juz lepiej spala kiedys jako noworodek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulek miedzy naszymi dziewczynami tylko 2 tyg różnicy a amelka 9cm wieksza i prawie kilo cięższa( może dlatego że dłużej karmiłaś piersią) ale i tak uważam że moja to kruszynka mała:( bylismy dzis w polskim klubie zalatwic ten paszport, same parki z dziecmi:) ale nasz to najgrzeczniejsza była:) szybko poszlo, 15 minut i po kzyku chociaz nastawilismy sie na 2godzinne czekanie, teraz tylko czekamy na paszport bo ma przyjść pocztą:) i fryyyy :D moja tez sie budzi w nocy ale na jedzenie około 1 jak zdąże jej dać to śpi dalej ale jak nie zdąże to się wybudza i chce sie bawic a później okolo 5 znowu butla, chciałabym ją odzwyczaić ale chyba nie da rady:( może zamiast butli sporadycznie dawać herbatki albo wody? wtedy pomyśli sobie" eee na herbate to nie ma się co budzić" ;) no i najgorsze że drapie sie w nocy i jak nie zdąże złapać rączki to też sie wybudzi tyle że z płaczem nescafe zmiany na wiosne? :> ja dopiero ja bede w pl bo siostra obiecała że mnie do porządku doprowadzi, jest mlodsza o 7 lat ale to ona dba o wizerunek rodziny;) od miesiąca prowadzi własny biznes - butik z ciuchami itp, mówi że nie jest źle, ludzie przychodza i mówią że ma takie zupełnie inne ciuchy, takie młodzieżowe i modne i kupują bo drogo nie ma, no i dodatkowo studiuje w weekendy, ja jakos nigdy nie przywiązywałam wagi do tego co ubrać i czy sie pomalować a to że żyje tu w uk tylko mi to ułatwia :) nikt na nikogo nie patrzy że w dresach powyciaganych lata ;) rozpisałam sie nie na temat pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za mile przyjecie! Kilka slow o nas - moj synek wazy juz ponad 10kg, w pierwszych 6 miesiacach przybieral bardzo szybko, teraz wolniej, poza tym sie rusza baardzo. Mamy jednego zeba. Byl wczesniakiem - 36tyg, lezal na intesywnej terapii. Ale wszystko jest dobrze. Wrocilam do pracy 2 tygodnie temu na 3,5 dnia. Mamy nianie, choc probowalismy przedszkole, ale serce mi pekalo. Niania jest super. Jest ciezko, ale pzy tej niani czuje sie spokojna, bo przez 2 tygodnie wczesniej byla klimatyzacja i synek ja bardzo lubi. Wiec wychodzac z domu nie slysze placzu, a to bardzo ulatwie. I powiem szczerze, ze choc jestem zmordowana, to ciesze sie, ze wychodze do pracy. To zalezy od chrakteru i priorytetow z pewnoscia, ale poki co mi odpowiada. Dziecko przesypia mi noce od praktycznie 7-8 miesiecy, miewa gorsze i lepsze okresy, bo goraczka, zabki lub cos innego, ale ogolnie w nocy nie je. Jest alergikiem, chyba doszly pylki teraz, meczymy sie zkatarem i kaszlem od 3 tygodni, goraczki nie ma i apetyt wielki, wiec kto wie... Pluce i oskrzela czyste. Glowie gotuje sama albo niania teraz, ale 2 razy w tygodniu dostaje tez obiad ze sloiczka. A teraz, nie chce sie madrzac, ale odnosnie wagi po ciazy: uprawialam profesjonalnie sport i moge tyle powiedziec, ze same brzuszki bez spalania tluszczu bieganiem lub rowerem (bez obciazenia) nie maja sensu, bo na faldzie tluszczu na brzuchu powstanie druga z miesni i obwod bedzie jeszcze wiekszy! Lepiej po brzuchach lub przed pobiegac ok 40min. Ja schudlam szybko, a w ciazy przybralam ponad 20kg, wiec to roznie bywa. Ale biagalam od ok 3 miesiaca po porodzie i silownia przez 2 miesiace. Teraz mi czasu brakuje, bo jest praca, dom i maly.... To chyba tyle odnosnie przedstawiania sie. Pozdrawiam i odezwe sie po weekendzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×