Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

a propo latania samolotem to wlasnie wrocilam z turcji 4godz lotu i pez zadnych problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia Nadal oczekują na swój skarbek: madziulek30.......30...13.07.10..........34...corka ........Staines emiliabhx.................28.07.10..........31..corka... ....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........31...synek........ Londyn Aurela86...........24....31.08.10.......... 29...synek.........Ashford nescafe87.........22....06.09.10..........28...synek..... ....UK patinka26 .........27...05-08.09.10...... 27..3-córka .....Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........26.......... ........Trowbridge magdan27................12.09.10...........25......córka ..........Londyn anialobo............27....19.09.10...........26.......... .........Londyn andziaaa82......27.....29.09.10.........25....córcia... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10............24...synek .......Bradford krisana..............25...08.10.10...........23..synek ...londyn/nw Marcia89...........20....04.10.2010.......23....synek ................Tor. Lola844.............25....06.10.10...........23..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........23......córcia......Bedford ewelina81...........28...20.10.10..........21 ....synek.....Birmingham Ewula8791.................20.11.10...........17.......... ....Birmingham iwonka52...........27....08.12.10...........15........... .North West

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dostałam te 190 f po około dwóch tygodniach. Co do mieszkania to też się staramy ale niewiem ile to może potrwać. Nie jestem też pewna czy ciąża cokolwiek przyśpiesza. nescafe wózek to moja mama zamieniła w sklepie na łóżeczko turystyczne. Ciekawe jakie to łóżeczko jest. Dziś byliśmy u Midwife. Wszystko ok. Aż mi kobieta humor poprawiła po tej ostatniej idiotce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:|) Jak tam Wam minął dzien? Ja dzisiaj farbowałam siostrze włosy, a potem poszłam do koleżanki, która ma 3 tygodniową dzidzie:) Jest taka słodka hehe A jaka maluśka była jak się urodziła miała tylko 44cm i 3,140kg:) Po rodzicach bo też drobni:D No i uspałam ją hehe A koleżanka zawsze piersią usypia:P Jak pierwszy raz u nich byłam z mężem to się tą kruszynke bałam na ręce wziąć ale teraz już rach ciach i na rękach hihi:) No i w sobote do mnie przychodzi:D Już się mojego bąbelka ni emoge doczekać:) Teraz tylko kopie, ale już sobie wyobrażam jak On wygląda:) Mój Aleksanderek:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nie odzywałam sie długo ale codziennie podczytuje , nie aktualizuje tabelki ale zostało mi w/g mojego męża 7 tygodni , nie przyznali nam becikowego niestety ale bedziemy sie odwoływać , czuje sie dobrze ale nie mam na nic ochoty , mała rozpycha sie na wszystkie strony tak że czasem to nieźle zaboli, pogoda sie popsuła i właściwie to śpie w nocy a później dosypiam z mężem do okolo 12 w południe Marciaa89 położna na samym początku mówiła mi żebym piła sok żurawinowy(może być rozcieńczony z wodą ) profilaktycznie na zapalenia dróg moczowych + przeciwgrzybiczo , nie ma negatywnego skutku na dziecko a na kase czekałam jakieś dwa tygodnie Aurela86 dobrze że udało sie wymienić na łóżeczko , ale swoją drogą będąc na twoim miejscu , nie poleciłabym już nikomu tego sklepu majówka10 córeczka rośnie jak na drożdżach :) super pod tym linkiem znajdziecie listę urzędów miejskich wraz z danymi o mieszkaniach socjalnych http://www.direct.gov.uk/en/Dl1/Directories/Localcouncils/index.htm na takie mieszkanie czeka sie w zależności od okoliczności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilka właściwie to sklep jest ok. To tylko ja się zgapiłam z tym wózkiem. Byłam w Polsce i wyszło mi w wynikach że mam bakterie w moczu. Też chyba muszę chlać sok żurawinowy. A czemu Ci nie przyznali ? Masz Income Support? Może jesteście "za bogaci"??? Czytałam coś że masz szanse jak pracujesz 16 godzin albo mąż... jakoś tak. Wiem że my też "za bogaci"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do emilii
co do becikowego to nie przejmuj sie bo wieksze szanse mozesz miec zaraz po porodzie kiedy dostaniesz WTC i CHTC. Ja nie spelnialam rowniez warunkow w czasie ciazy wiec nie skladalam az do momentu kiedy urodzilam. Juz teraz nie pamietam dokladnie jakie proporcje elementow WTC i CHTC musza byc zachowane bo w ciazy bylam jakis czas temu-maluch ma 15 miesiecy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Working Tax Credit musi być z dodatkiem teraz żeby dostać te becikowe. To nie jest tak super łatwo dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurela86 nie ważne czy sie zagapiłaś z wózkiem czy nie , ja kiedys tu w uk buty oddałam po weekendzie ( cały dzień w nich przechodziłam ) bo mnie strasznie obcieraly i nikt nie robił żadnych problemów, ale najważniejsze że już masz to za sobą :) ja pobieram ciągle jobseeker allowance i babka mnie upewniła w job centre że mogę aplikować o becikowe ale nie była dosyc doinformowana jak widać , bo właśnie doczytałam że to musi być income-based Jobseeker's Allowance a ja mam bez income based , a working tax credit też nie przyznają bo dziecka nie ma jeszcze ;) do emilii - dzięki za radę i tak właśnie zrobie jak piszesz , niech maluch zdrowo rośnie :) a w pl myślą że my tu kokosowe benefity pobieramy ;) pytania na dzis : czy spotkałyście sie z nieuprzejmością ze strony tutejszych urzędników lub czy udało wam sie wyczuć od nich że traktują was inaczej bo jesteście emigrantami z polski? i drugie pytanie : czy jeśli korzystacie z transportu publicznego ( autobusy itp ) , i jesteście w widocznej ciąży , czy ludzie ustępują wam miejsca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja dziewczynki, mieszkam w londynie juz 10 lat, mam 7 miesiecznego syneczka Karolka , nie ukrywam ,ze czasem czujemy sie samotni dlatego tez szukamy innych fajnych mamusiek z dzieciaczkami na wspolne spacerki albo pogaduchy. pozdrawiamy was serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzieki za wszystkie odpwiedzi:) emilia co do Twojego pytania jak traktuja kobiete w ciazy a utobusie czy cos to hmm...rzadko jezdze autobusem wiec nie wiem czy ustepuja miejsc ,ale odczuwam raczej pozytywne traktowanie , ludzie na ulicy sie usmiechaja , a w pracy tez kazdy milszy jest , ale mieszkam w malym miescie nie to co np. londyn. W urzedach bywa roznie , ja raczej znam dobrze angielski , ale oczywiscie nie mam takiego akcentu , wiekszosc odpowiada normalnie i sie usmiecha zwalniajac np. tempo swojego mowienia , ale niektorzy zlosliwie sie pytaja: sorry , whaaaaat> a co do tych benefitow to wlasnie chyba mozna sie o nie starac dopiero po urodzeniu dziecka prawda? wczesniej jedynie te health pregnancy grant i nic wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) Co do tego ja ciężarne są tu traktowane, to autobusami też nie jeżdze, ale stoje w mega długich kolejkach i jeszcze nikt mi nie ustąpił miejsca, także chyba na ciężarne nie za bardzo zwracają tu uwagę... Wczoraj się dowiedziałam że moja przyjaciółka która jest w ciązy o tydzien krócej niż ja też będzie mieć synka:) hehe Super! No i u nas dzisiaj jakoś cieplej, ale dalej pochmurnie... Była dzisiaj u GP bo mama strasznie suchą skóre i przypisała mi taki wielgachny balsam 500ml o nazwie Doublebase, zobaczymy jak się sprawzi:D no i powiedziałam tez o mojej infekcji i od razu mi maść przypisała, a nie jak moja położna, że mam pić dużo wodyi przejdzie... A teraz siedze i pije koktail owocowy:D Z malinek, winogron, kiwi i nektarynek:D Sama sobie zrobiłam, jakoś mi się tak zachciało hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja nie jezdze komunikacja publiczna wiec tez nie wiem jak to jest. Tutaj w okolicach Luton jest wiecej Polakow i Ciapatych niz Anglikow, wiec raczej nikt sie nie dziwi. Czesciej slychac obcy akcent czy obcy jezyk niz angielski. Nawet Merem Luton jest Ciapaty ;P Po urzedach w sumie nie chodze tylko GP i szpital. Mialam jedna nieprzyjemna sytuacje jak chcialam sie do okolicznego GP zapisac a akurat w tamtej wiosce sa sami Anglicy i kobieta byla nieuprzejma, mowila ze bez zgody odgornej NHS mnie nie zapisze, potem kazala ciagle jakies zaswiadczenia donosic i mowila ze czeka na rozpatrzenie. Dzwonilam to mowiala ze jest zajeta i mam nie dzwonic tylko czekac. I tak po prawie 2 miesiacach poszlam do innego GP i od reki po skserowaniu paszportu mnie zapisali z usmiechem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba teraz jest ok.Wiec pisze dalej.Wyslalm dwa dlugie posty, a razcej nie moglam i wystepowal jakis blad wydlania.Ja tez bylam dzis u gp, w sprawie infekcji clotrimazole.Mam takie zolte uplawy ostatnio.Lekarz w Polsce dal mi natamacyne i kazal to skontrolowac.Wzielam wszytkie tabletki,ale nie sadze ze przeszlo.Mam przyjsc za 2 tyg,jak nie pomoze to wezma probke.Ponoc to sprawa chormonow i wszelkie infekcje maja sklonosc do nawrotow.Tylko jedynie mozna je zaleczyc w ciazy. W urzedach jakos sie nie spotkalam z nieuprzejmoscia.Z reguly sa mili.Zalezy moze od miejsca.Ostanio jedna polozna na antental classes spytala o cos i nastepnie czy na pwno rozumie.Juz wczesniej mialam z nia wizyte i bylo tak samo.Takie to ponizajace, zwlaszcza ze ja rozumialam.czasami tez specjalnie mowia szybciej i bardziej szybko.Taka zlosliwosc.Nie mam jakis specjalnych problemow ze zeozumieniem,chyba ze ktos specjalnie powie w ekspresowym tempie i niechlujnie.Zreszta to glownie sprawa akcentu. Ja ten zasilek-190funtow Health in pregnancy grant dostalam po tygodniu od wyslania formularza.Natomist maternity allowance po jakim miesiacu od wyslania papierow.Przyznali mi na okres 9 miesiecy czyli 39 tyg.i wyrownali wstecz od daty otrzymania moich dokumentow .Czasem zdarza sie ze ludzie czekaja dlugo,zalezy od regionu.Wiec warto nie zostawiac tego tyu spraw na ostatnio chwile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnosnie ciazy,ludzie czasami sie pytaj kiedy termin i chyba faktycznie czesciej sie usmiechaja.W kolejkach chyba faktycznie nie przepuszczaja.Choc nie moialam z tym zbytnio do czynienia.Ktos mi zadal pytanie ostatnio czy sie boje porodu.Na razie nie,ale coraz czesciej mysle o tym.Staram sie nastawiac pozytywnie.Termin juz mam za 4,5 tygodnia.Jeju!Zrobilismy malowanie, na razie pokoju.Bylo duzo roboty tam.Mam juz lozeczko,wiekszosc rzeczy.Zakupilismy tez nowe lozko dla nas.Mam jedynie problem z wozkiem, wciaz sie zastanwiam.Wybiore chyba jednak klasyczny na pompowanych kolach.Te nowoczesne zawieszenia sa ponoc sztywne i nie maja dobrej amortzacji.Co uwazacie os kretnych kolach?slyszalam ze tez nie zdaja egzaminu.Zreszta jedni preferuja takie, inni cos innego.Na poczatek kupie wiekszy wozek, z duza gondola.Po roku na lato wymienie na jakos mniejsza spacerowke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia282883
Cześć dziewczyny. Jestem tu nowa. Mam pytanie właśnie o helth in pregnancy grant o to 190 funtów. Jakim listem najlepiej to wysłać żeby dotarło bezpiecznie?? Szczerze mówiąc jestem w Londynie 2 lata i nigdy nie korzystałam z poczty, jakoś nie miałam potrzeby. I nie wiem jak tu się nazywają te listy polecone itd. Poszę podpowiedzcie mi jakim listem wysłac tą forme. Zaraz chcę iść na pocztę i nie mam pojęcia :( Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia w Anglii funkcjonuje wielu kurierow, ale na poczcie najprosciej wyslac Royal Mail-em. Popros o 1st Class Delivery, bedzie szybciej, chyba ze bardzo sie boisz to mozesz jeszcze poprosic o Special Delivery Same Day i do tego Insurance, ale nie wysylasz jakich super waznych dokumentow wiec Insurance chyba nie potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te 190 f to jest freepost. Koperta z takim nadrukiem. Ja wrzuciłam normalnie do skrzynki i wszystko było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do emilii
wiesz, jesli zdarzy sie ze nie przyznaja Ci SSMG to wtedy masz pelne prawo do becikowego w Polsce-zawsze to jakis plus. U mnie byloby to 2 tysiace zlotych,ale jesli pobiera sie swiadczenia rodzinne w innym kraju to becikowe sie nie nalezy a ja SSMG dostalam. madziulek - clotrimazol jest ok,ale jeszcze lepszy jest taki krem z aplikatorem - kilkakrotnie silniejsza dawka ktory aplikujesz do pochwy jednorazowo i po 3 dniach jest po wszystkim. Przepisuje go GP i dobrze sobie pod koniec ciazy tym pomoc. U mnie nystatyna od polskiego lekarza tez nie podzialala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do emilii
madziulek - ja sobie niewyobrazam nieskretnych kol, prowadze wozek jedna reka i skrecam wszedzie bez wysilku,ale wszystko zalezy od upodoban :) My mamy taki, pierwszy i jedyny zreszta wozek do tej pory: http://www.landofnod.com/family.aspx?c=395&f=1082

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się właśnie nie podobają tego wypu wózki jak ten FROG. Mam wrażenie że spacerówka niewygodna. Chociaż skrętne koła to faktycznie fajne. Tylko słyszałam że nie w zime. Ale jakoś sobie poradzimy. Też kupujemy ze skrętnymi bo są lżejsze od tych typowych polskich wózków. Chciałam wcześniej kupić taki zwykły duży ale jednak jak wyszłam z siostry dzieckiem na spacer to była to tylko udręka. Podobała mi się też Roan Marita ale po obejżeniu w sklepie zrezygnowałam. Wielki, ciężki klamot. ;) pozdrowionka i miłego dnia. jedziemy na te car cośtam jak mówicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!! Nie odzywałam się strasznie dłudo,ale to wszystko przez potworne zmęczenie-od powrotu do pracy nie jesem w stanie funkcjonować jeśli spędzam w pracy więcej niż 6 godzin dziennie. Może to przez to że miałam zbyt długą przerwę bez pracy,a może to przez te ciągłe bóle podbrzusza,jakie mam przy dłuższym staniu.Lekarze i położna nie specialnie się tym przejmują,jedyne co od nich słyszę,to żebym nie pracowała tyle i wzięła paracetamol jak boli...tyle że ja obcięłam godziny do maximum i pracuję teraz tylko 6 godz. dziennie... Dostałam wyniki badań krwi i wszystko wyszło ok. Dzięki za uaktualnienie mojej tabelki,to bardzo miłe,tylko któraś z dziewczyn mi znowu datę porodu przestawiła,no ale to tylko 3 dni,zaraz poprawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!! Nie odzywałam się strasznie dłudo,ale to wszystko przez potworne zmęczenie-od powrotu do pracy nie jesem w stanie funkcjonować jeśli spędzam w pracy więcej niż 6 godzin dziennie. Może to przez to że miałam zbyt długą przerwę bez pracy,a może to przez te ciągłe bóle podbrzusza,jakie mam przy dłuższym staniu.Lekarze i położna nie specialnie się tym przejmują,jedyne co od nich słyszę,to żebym nie pracowała tyle i wzięła paracetamol jak boli...tyle że ja obcięłam godziny do maximum i pracuję teraz tylko 6 godz. dziennie... Dostałam wyniki badań krwi i wszystko wyszło ok. Dzięki za uaktualnienie mojej tabelki,to bardzo miłe,tylko któraś z dziewczyn mi znowu datę porodu przestawiła,no ale to tylko 3 dni,zaraz poprawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakimś dziwnym sposobem wysłało mojego posta 2 razy :( Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia Nadal oczekują na swój skarbek: madziulek30.......30...13.07.10..........34...corka ........Staines emiliabhx.................28.07.10..........31..corka... ....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........31...synek........ Londyn Aurela86...........24....31.08.10.......... 29...synek.........Ashford nescafe87.........22....06.09.10..........28...synek..... ....UK patinka26 .........27...05-08.09.10...... 27..3-córka .....Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........26.......... ........Trowbridge magdan27................12.09.10...........25......córka ..........Londyn anialobo............27....19.09.10...........26.......... .........Londyn andziaaa82......27.....29.09.10.........25....córcia... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10............24...synek .......Bradford krisana..............25...08.10.10...........23..synek ...londyn/nw Marcia89...........20....04.10.2010.......23....synek ................Tor. Lola844.............25....06.10.10...........23..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........23......córcia......Bedford ewelina81...........28...20.10.10..........21 ....synek.....Birmingham Ewula8791.................17.11.10...........17.......... ....Birmingham iwonka52...........27....08.12.10...........15........... .North West

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje ze komp wyslany do polski :( nie mam sie gdzie podziac ani co ze soba robic i musze sobie jakies zajecie wyszukac....pouczylabym sie angielskiego ale wszystkie ksiazki jakie mialam do nauki sa juz w polsce... chyba zaczne robic na drutach :D:D:D:D:D weekend u ns okej, w sobote zakupy a w niedziele troche nad woda gdzie wy wszystkie jestescie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia Nadal oczekują na swój skarbek: madziulek30.......30...13.07.10..........36...corka ........Staines emiliabhx.................28.07.10..........31..corka... ....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........31...synek........ Londyn Aurela86...........24....31.08.10.......... 29...synek.........Ashford nescafe87.........22....06.09.10..........28...synek..... ....UK patinka26 .........27...05-08.09.10...... 27..3-córka .....Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........26.......... ........Trowbridge magdan27................12.09.10...........25......córka ..........Londyn anialobo............27....19.09.10...........26.......... .........Londyn andziaaa82......27.....29.09.10.........25....córcia... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10............24...synek .......Bradford krisana..............25...08.10.10...........23..synek ...londyn/nw Marcia89...........20....04.10.2010.......23....synek ................Tor. Lola844.............25....06.10.10...........23..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........23......córcia......Bedford ewelina81...........28...20.10.10..........21 ....synek.....Birmingham Ewula8791.................17.11.10...........17.......... ....Birmingham iwonka52...........27....08.12.10...........15........... .North West

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Faktycznie juz w ogole nie piszecie:(Nasecafe juz przestalas pracowac?O ile dobrze pamietam wyjezdzasz w lipcu. Mi juz zostaly rowne 4 tygodnie od wtorku.Jakos jeszcze nie czuje cisnienia.. Musze dzis praktycznie caly dzien czekac na dostawe lozka, bo nie wiem dokladnie o ktore godzinie dostarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×