Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

dzieki majowka :) 🌼 ale sie narobilo z ta piersia, nie trzeba karmic dziecka na sile jak boli i cos jest nie tak to poprostu przerwac i juz. U mnie mama z nikim pokarmu nie maial i wsyztscy czworo wychowalsimy sie na mleku sztucznym i tez jest git :) trzymaj sie kochana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
Nescafe 87 to nie jest do konca tak , bo jak się karmi to dziecko ściąga pokarm Pierś i tak boli i jest twrada jak kamien, ja miałam chyba cztery razy większa od drugiej Mi lekarka mówiła zeby przystawiać do piersi i do tego masowac Ale to nie były delikatne masaze tylko bardzo mocne Kazała to robic męzowi , bo ja bym nie dała rady tak masować Ale w przypadku majówki to sie robi za powazna sprawa, powinna być poprawa Moja kolezanka przestała karmic , ale nie pamietam czy ze względu na antybiotyk czy na pierś Majówka idz do lekarza albo tak jak ktoś napisał do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchajcie ja chodze do lekarza-przeciez sama nie biore antybiotykow.bylam juz 2 razy teraz mi dal augmentin. mam probowac siagac-nadal nic nie elci,kropelkami.dal mi tez silniejszy lek przeciwbolowy.nie wiem moze za pare godzin pojdzie.jak nie to jutro polozna i chyba do szpitala jak cos:( chcialam dzis zeby mi dal leki na zahamowanie-tlumaczyl zebym jeszcze powalczyla.masuje mocno,kapuste nawet klade zowu.mam nadzieje ze pojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia Nadal oczekują na swój skarbek: madziulek30.......30...13.07.10..........33...corka ........Staines emiliabhx.................28.07.10..........29...corka... ....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........29...synek........ Londyn Aurela86...........24....31.08.10.......... 27...synek.........Ashford nescafe87.........22....06.09.10..........26...synek..... ....UK patinka26 .........27...05-08.09.10...... 26...................Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........26........... ........Trowbridge magdan27................12.09.10...........25......córka ..........Londyn anialobo............27....19.09.10...........24.......... .........Londyn andziaaa82......27.......29.09.10......23.....córcia... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10..........20...synek .......Bradford Marcia89...........20....04.10.2010.......20....synek ................Tor. krisana..............25...08.10.10...........21..synek ...londyn/nw Lola844.............25....06.10.10...........21..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........20...................Bedford ewelina81...........28...20.10.10............17....... ......Birmingham Ewula8791.................20.11.10...........13.......... ....Birmingham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny dzisiaj mialam swoj2 scan i bedzie chlpak na 80 %!!! a maz tak chacial kupowac sukienki seseses ale cieszymy sie bo malenstwo jest zdrowe i sobie rosnie. ile przytylyscie w 21 tygodniu? ja 6kg...... pozdrawiam was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POSZLO:D ale noc byla okropna-co2h masaz ze az gwiazdy widzialam,wyciskanie reczne,kapusta.za 4 razem lekko poszlo na laktatorze.po 5 razie laktator zaczal wyciagac zbite klaczki jakby ropa czy zbity tluszcz-to ten zastoj chyba.i trysnelo:D teraz jeszcze sie wyciagaja klczki na zmiane z mlekiem. zara co ile mam sie odciagac teraz?bo mleko sie nie nadaje dla dziecka jeszcze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krisana gratulavje:)fajnie ze dzidzia zdrowa:)} dziewczyny jaakupilam mothercare stanik do karmienia.wczesniej mialam zwykly z odpinanym ramiaczkiem.lekarz powiedzial ze i od tego robia sie zastoje.a wiec kupilam profesjonalny-rewelacja!wart swojej ceny-17 funtow (wzielam i tak najtanszy).tak pisze jakby sie ktoras zastanawiala nad kupnem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krisana ja tez mam 6kg i boje sie na wage stawac bo wydaje mi se ze duzo. A w sumie nie jem az tak duzo. Tak lekarz powiedzial ze na 80%? Ja pytalam na ile procent to mi powiedziala, ze procentow nigdy nie mowi ale jest przekonana, ze to dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia Nadal oczekują na swój skarbek: madziulek30.......30...13.07.10..........33...corka ........Staines emiliabhx.................28.07.10..........29...corka... ....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........29...synek........ Londyn Aurela86...........24....31.08.10.......... 27...synek.........Ashford nescafe87.........22....06.09.10..........26...synek..... ....UK patinka26 .........27...05-08.09.10...... 26...................Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........26........... ........Trowbridge magdan27................12.09.10...........25......córka ..........Londyn anialobo............27....19.09.10...........24.......... .........Londyn andziaaa82......27.......29.09.10......23.....córcia... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10..........20...synek .......Bradford Marcia89...........20....04.10.2010.......20....synek ................Tor. krisana..............25...08.10.10...........21..synek ...londyn/nw Lola844.............25....06.10.10...........21..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........21......córcia......Bedford ewelina81...........28...20.10.10............17....... ......Birmingham Ewula8791.................20.11.10...........13.......... ....Birmingham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaara
super ,ze poszło :-) Ja az takiego stanu mie miałam , bo się ropa nie zdązyła wytworzyć ,ale gdybym w pore nie poszła do dobrej lekarki , to nie wiem co by było Cały czas masuj i odciągaj pokarm , bo on się cały czas tworzy i jezeli nie będzie odciągany to znów się zrobi zastój Pokarm na pewno jeszcze się nie nadaje dla dziecka , ale mysle ,ze rozpoznasz kiedy mozna juz dac , ze mleko jest normalne i z piersią coraz lepiej Co do masazy , to mój maz czuł jak rozbija zastój Najpierw był ogromny głaz, potem pod wpływem masazu rozbił się na dwa mniejsze , pózniej znów kilka mniejszych Normalnie czuł je pod palcami , jakby kamienie i wiedział gdzie masować ,az w koncu piers zrobiła się normalna i te grudy zniknęły Za drugim razem juz wiedział co robić jak poczujesz następnym razem ,ze znów z piersią się coś dzieje,ze znów chyba zastój , to zazacznij znów masować , zastój robi się bardzo szybko cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaara
I uwazaj na siebie Ja zaziębiłam po 1,5 roku karmienia i potem miałam nawrót w tej samej piersi podobno jak raz się przeziębi to pózniej , łatwo o powtórke Fajnie ,ze ci sie udało :-) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry no majówka uff kamień z serca spadł, ciesze sie ze czujesz sie dużo lepiej, a więc jednak masaże dużo daja :D dziecko możesz zacząć karmić kiedy pierś tak bardzo nie boli i po ściągnięciu troche pokarmu , a po nakarmieniu można pierś oziębić np kapustą ( zmniejsza to nieznacznie produkcje pokarmu) , zaczynaj karmienie od chorej piersi żeby ją opróżniać - tak wyczytałam :P krisana jakby mi powiedział na 80% to już wogóle bym zgłupiała :P gratuluje chłopaka i nie przejmuj sie tak kilogramami , ja nie pamietam ile ważyłam w 21 ale teraz jestem 31 i waże 10kg więcej , więc uważam że 6 to wcale nie jest dużo , pomyśl ile weszło ci w cycki, wody płodowe ważą , krew zwiększa swoją objętość , no i maleństwo zaczyna rosnąć swoją drogą gdzieś na kompie miałam wykres dla kobiet które boją sie stawać na wagę w ciąży, uważając że strasznie przytyły , jak znajde to wrzucę najważniejsze żeby dzieci były zdrowe , a zbędne kg zrzucisz po porodzie a u mnie coraz większa zgaga :( i ciężko sie oddycha , madziulek jak ty sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mogę znaleźć tej tabelki więc wklejam ogólną * dziecko 34 kg * powiększona macica 1 kg * łożysko 0,51 kg * płyn owodniowy 12 kg * większe piersi 12 kg * wzrost objętości krwi i innych płynów ustrojowych 3 kg * pozostałe kilogramy to tkanka tłuszczowa a tak pozatym znajoma córe urodziła w poniedziałek 4375g i 55 cm :O jak mi sie urodzi takie duże dziecko to żaden ciuszek nie bedzie pasował ;) kto kawkuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tam gdzie dziecko to miało być 0d 3 do 4 kg :D zresztą pewnie sie domyśliłyście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sciagnelam do konca-to nie byl ropa a tluszcz zbity dlatego nie chcialo isc. masaze sa super.mam nadzieje ze juz nie zalapie 3 raz tego przeziebienia.bo ja tydzien temu przeziebilam i teraz. zara podziwiam- tak dlugo karmilas dziecko? ja zakupilam juz takie majtki sciagajace brzuch zeby skora sie zeszla-choc i ta jest super,myslalam,ze cos bedzie wisialo a tu nic-ot brzuch wiekszy jak bym byla w 3mcu znowu:)ale nie wiem czy mozna je juz nosic-jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Ja wlasnie wrocilam od ploznej.Pobrala mi krew i wziela mocz do sprawdzenia,sprawdzila serduszko i mierzyla..Powiedziaal ze moze byc jakas infekcja w moczu, bo nie wyszedl do konca czysty.Faktycznie cos dzisiaj czuje jakby mnie ciut podpiekalo i jest bardzo mocno zollty.Mam nadzieje ze bedzie wszytko ok.Polozna byla z taka asystentka.Glownie on mnie badala.Powiedzila mi rowniez ze powinnam bardziej sie pochylac,nie siedziec oparta,bo dziecko jest pleckami do moich.Ja sie staram siedziec tak zeby oszczedzic moje plecy.Nastepna wizyta za miesiac, a za 2 tygodnie u gp.Czy wy chodzicie do gp,bo mi sie specjalne nie chce,jak nie mam problemu.Jednak umowilam sie na wizyte i znim. Tak sie zastanawiam za miesiac to juz bym mogla naprawde rodzic a ja nie wiem jakie do konca polozenie itd.CZytalam sie ze powinno sie robic badanie,posiew z pochwy i szyjki pod koniec ciazy.Sa czasami niebezpieczne bakterie paciorkowca, szczegolnie dla dzidzi przy porodzie. Emilia ty masz ob nie takie zle.Ja mam cos 11 czyli w dolnej granic.Patrzylam na wyniki jakies sprzed ciazy,a le z polskie to mialam 14(12-16)tu jest chyba cos od okolo 11.Zreszta zalezy od laboratorium i metody. Majowka dobrze ze ci sie troche polepszylo i masz wciaz cierpliwosc, zeby z tym walczyc.Na pewno bedzie dobrze:)Przeczytalam ze tes sa specjalne wkladki zelowe,ale moze kapusta jest najlepsza.Ja nie wiem nic na ten temat i nie mialam stycznosci z tego typu rzeczami. Ja jeszcze troche posiedze na kompie,choc staram sie ograniczac bo mnie glowa czasami boli.Bede zagladac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilka ja zamowilam juz posciel,rozek i 2 kaftaniki na nk.ma przyjsc jutro.w ogole sie pomylilam jak wysylalm przez paypala i nie wstawilam kropki pomiedzy wyrazami w adresie emailowym.nie bylo zaakceptowane ale potracili mi z konta.wiec musialam to odwolac.i jeszcze raz wyslac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ dziewczyny 🖐️ Puchna wam kostki? Bo mi od kilku dni puchnie kostka w prawej nodze. Zastanawiam sie czy to normalne w 21tc czy za wczesnie? Nie mocno ale opuchlizne widac i tylko w jednej kostce. Isc do GP czy to normalne i tak mi nie pomoga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madaa ja na szczescie poki co nie mam zadnych opuchlizn.idz do gp i sie poradz.czesto sie zdarza ze kobiety maja opuchlizny.moze duzo stalas ostanio i milas obcoazenie i to mialo jakis wplyw na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh chciałam sie na chwile położyć i oko zmrużyć ale zaczęli remont ulicy :P majówka z tymi gatkami to chyba można pod warunkiem że wszystko ci sie już zagoiło , nie krwawisz mocno itp madziulek ja gp widziałam tylko raz , po raz pierwszy kiedy stwierdziłam ciąże w 5 tygodniu , teraz tylko położna no ja wiem że ob nie takie złe , ale niestety małż był ze mną i mam zakaz kawy ,mocnej herbaty , chipsów i coli :P czuje sie dobrze tylko wiecej śpie , no ja tez zamowiłam pościel , rożek i prześcieradła frotte , ale dopiero jutro zrobie przelew bo akurat w banku bede rachunki płacić maadaa kostki mi nie puchną ale jak jest gorąco to puchna mi dłonie , powinnaś więcej pić wody i unikać soli , gdy odpoczywasz podłóż pod nogi poduszke , zasypiaj na lewym boku , stosuj chłodne kąpiele nóg w misce :) jesli opuchlizna nie schodzi a np sie powiększa, nie bagatelizuj sprawy i idz do lekarza, bo może to świadczyc o cukrzycy lub zatruciu pokarmowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
karmiłam do 2 lat , niektórzy uwazają ze norma , inni ze za długo Ale mi było szkoda odstawić , mały bardzo tęsknił za piersiami, widać było ze mu bardzo brakuje Bardzo długo się przytulał Ja znam przypadki kedy kobiety karmiły do 3-3,5 roku Mojej kolezanki córka w wieku 3,5 roku duzą pannicą była i ssała Az kolezanka sama mówiła ,ze dziwnie to wygląda, mała zakładała noge na noge, kręciła loka i ssała Pózniej juz mleko nie jest tak wartościowe , no i słyszałam ze podobno takie bardzo długie karmienie do 3 lat szkodzi na uzębienie , ale nie wiem czy to prawda Co do majtek , to myśle ,ze juz mozesz zakładać Ja na samym poczatku obwiazywałam się bandazem elastycznym , ale nie było to wygodne , bo jak się schyliłam to się obsuwał A na spacer zakładałam majtki elastyczne I podobno ćwiczenie miesni kegla jest bardzo dobre , z tym ze ja próbowałam cwiczyć dosyć wczesnie , jak przestałam krwawić i podczas ćwiczenia znów pojawiła sie krew , wiec przestałam , odczekałam troche i wznowiłam Lekarze uwazaja ,ze mozna ćwiczyć zaraz po porodzie Dobrze jest równiez cwiczyć podczas stosunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia Nadal oczekują na swój skarbek: madziulek30.......30...13.07.10..........33...corka ........Staines emiliabhx.................28.07.10..........29...corka... ....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........29...synek........ Londyn Aurela86...........24....31.08.10.......... 27...synek.........Ashford nescafe87.........22....06.09.10..........26...synek..... ....UK patinka26 .........27...05-08.09.10...... 26...................Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........26........... ........Trowbridge magdan27................12.09.10...........25......córka ..........Londyn anialobo............27....19.09.10...........24.......... .........Londyn andziaaa82......27.......29.09.10......23.....córcia... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10..........22...synek .......Bradford Marcia89...........20....04.10.2010.......20....synek ................Tor. krisana..............25...08.10.10...........21..synek ...londyn/nw Lola844.............25....06.10.10...........21..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........21......córcia......Bedford ewelina81...........28...20.10.10............17....... ......Birmingham Ewula8791.................20.11.10...........13.......... ....Birmingham Tease gratuluje córeczki:) Jest śliczna Przepraszam, że mnie tyle nie było ale byłam 9 dni z mężem we Włoszech, potem pół dnia wolnego i na 4 dni pracy i dopiero dzisiaj wróciliśmy:) Na wakacjach było super:) Wczoraj mój M poczuł kopnika:) Maluszek już mi się bardzo często i mocno rusza, cudowne uczucie:) Właśnie się zastanawiam czy jak dostane urlop na lipiec i pojedziemy do Polski, bo chcemy pokupoważ rzeczy dla dziecka takie jak materac, pościel i zastanawiam się nad wóżkiem, musze popatrzeć na allegro jakie są fajne niezbyt duże i niedrogie:P To ruszam na poszukiwania:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki zara za odpwoiedzi.Majtki zalozylam-kurde wepchnac sie w nie to nie lada sztuka:D meisnie kegla cwicze rzadko niestety jak mi sie przypomni. Pierwszy poporodowy seks przed nami-boje sie,ciekawe jak to bedzie.Niby tam wszystko zszywaja ale cholera wie czy bedzie tak samo:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
:-D Ja tez sie bałam przed piewrszym poporodowym seksem Jakoś mi sie nie spieszyło Przynajmniej takie miałam odczucie Dziwne jak człowiek po porodzie się zmienia Ja się czułam jakby to był mój pierwszy raz :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
dziewczyny a jak połozna sprawdza ułozenei dziecka ? Skąd wie jest główką do dołu lub pleckami do pleców? W PL stwierdzali to po usg Moze główke łatwo wyczuć ,ale plecki do plecków ? Moge was czasami podpytywać ? To moja druga ciąza, ale pierwsze dziecko rodziłam w Polsce ,a tu jest wszystko inaczej Jestem całkowicie zielona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znow mi ktos ciaze odmłodzil Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia Nadal oczekują na swój skarbek: madziulek30.......30...13.07.10..........33...corka ........Staines emiliabhx.................28.07.10..........29...corka... ....Birmingham maliniakowa.......22... 04.08.10..........29...synek........ Londyn Aurela86...........24....31.08.10.......... 27...synek.........Ashford nescafe87.........22....06.09.10..........26...synek..... ....UK patinka26 .........27...05-08.09.10...... 26...................Cheltenham oliwia87............22....08.09.10..........26........... ........Trowbridge magdan27................12.09.10...........25......córka ..........Londyn anialobo............27....19.09.10...........24.......... .........Londyn andziaaa82......27.......29.09.10......23.....córcia... Burnham On Sea milkaa88.............22...29.09.10..........22...synek .......Bradford Marcia89...........20....04.10.2010.......20....synek ................Tor. krisana..............25...08.10.10...........21..synek ...londyn/nw Lola844.............25....06.10.10...........21..... ................Hemel H. maadaa........... 27 ...07.10.10...........21......córcia......Bedford ewelina81...........28...20.10.10............19....... ......Birmingham Ewula8791.................20.11.10...........13.......... ....Birmingham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zara podczytuj i sie udzielaj.Im wiecej osob tym lepiej.Mozesz sie zapisac tez do tabelki.Jesli chodzi o te plecki, co pisalam wczesniej to prawda.Byla to jednak praktykantka i co chwile cos sie pytala poloznej.Ponoc jesli nie sa pewni pozycji,wysylaja na usg.Maja tu inny system niz w Polsce.Mala jest twarzyczka do mojego brzucha.O ile dobrze to wyczula.Dziecko jeszcze ma czas zeby sie ulozyc.Nawet do konca nie umiala mojego brzucha zmierzyc i prosila o pomoc poloznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) mialam dzisiaj dzien wolny i korzystajac z okazji polegiwalam sobie na plazy nawet sie troche opalilam:) fajnie tak poleniuchowac , ale niestety jutro juz do pracy. krisana - gratuluje synka:) co do Twojego pytania to ja przytylam 7 kg i tez wydaje mi sie , ze troszke duzo , ale wszystko poszlo mi w brzuch i w piersi. majowka10 - ja tez chce zaraz po porodzie stosowac te gatki. Rozmawialam z kolezanka , ktora mowila , ze stosowala bandaz i na to gatki i szybko do formy wrocila. milka88 - ja jestem juz tez prawie 22 tydz i tez mocno czuje dziecko:) czasem jak kopnie az przyjemnie sie robi suuper uczucie a najbardziej kopie po slodkim i gdy slucham wolnej muzyki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelina nie tylko tobie ktoś ciąże odmłodził :( ale ja już nie mam siły ciągle poprawiać tej tabelki zaraa ostatnio sie położnej pytałam skąd wie gdzie przyłożyć aparat do słuchania serca i od razu znajduje małą pikawkę a ona powiedziała że wszyscy sie tego pytają i ona to poprostu wie po tylu latach macania brzuchów :) ale słyszałam że czasem jak wyczują że dziecko pod koniec ciąży źle ułożone to próbują naciskać brzuch ( co wcale miłe nie jest ) i pomóc dziecku zmienić pozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×