Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

emiliabhx cos musimy wymyslec z ta tabelka bo ja tez za kazdym razem musze poprawiac a ja czekam na wtorek na usg moze wreszcie sie dowiem co tam w brzuszku siedzi a w srode juz do Polski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny w sprawie tabelki to chyba najlepiej jak ktos ostatni kopiuje tabelek szczegolnie zwracal uwage czy kopiuje ostatnio,wtedy o pomylce nie ma mowy.Ale mamy problemy:) Mi chyba tylko raz tydzien odjal:)Wlasnie zauwazylam ze emilia cos za mloda, bo ostanio pisala ze jest w 31, a tu nagle zwrocilam uwage z e29 tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie , nic sie nie da zrobić , trzeba tylko sie pilnować aby zawsze kopiować OSTATNIĄ tabelkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnośnie kopniaków to ja dzisiaj widziałam jak mi brzuszek skacze:) Widziałam kopniaki na brzuchu:D a gdy zjadłam kisiel zaczął się ruszać i mówie do mojej siostry patrz na brzuch ona patrzy i nagle w prawy bok taki kopniak poszedł, że konkretna górka się pokazała i my zaczełyśmy się śmiać, jak to fajnie wyglądalo :) Super, w koncu czuje że jestem w tej ciąży:) Brzuch już mi wydeło, jak byłam na USG to miałą o połowe mniejszy, teraz tak mi urósł że szok! No i co do przytycia to ja mam też 6kg na plusie, ciekawe ile w ogóle przytyje, aż się boje, bo do chudych nie należe i tylko aby mi 100 nie stukneła... no ale będę się martwić po porodzie jak to zrzucić, teraz dziecko najważniejsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milka ciesze sie ze urlop sie udal :) Majowka dobrze ze sie wszystko ponaprawialo!!!:D tabelke kopiowac ZAWSZE trzeba OSTATNIA to nikt nikogo nie bedzie odmladzal... a ja znow spac nie moge, wogole od podjecia tej calej decyzji o powrocie ze stresu miejsca sobie nie potrafie znallesc i chodze jakas przybita :( maly kopie tak ze budzi mnie w nocy i ciezko pozniej tak zasnac jak ktos buszuje tam w srodku hehe powrotem jestem delikatnie mowiac przerazona jak pomyslisz jakie wydatki sa i jak drogo w polsce w porownaniu z zarobkami, no i mieszkanie a tesciami na dobry poczatek...ja nie wracam nigdzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny milkaa88 naciesz sie tymi małymi kopniakami bo później jak dostaniesz po pęcherzu albo po żebrach to już takie miłe nie będzie ;) Nescafe87 no to nie łatwa decyzja , mnie choćby przypalali to bym do pl nie wróciła , przynajmniej teraz w ciąży, może opieka ciężarnych nie jest na 5+ , ale na pewno jest łatwiej , gdybym jednak "musiała" wracać , zrobiłabym to po porodzie , ale to tylko moje zdanie , Ty już podjęłaś decyzje i oby udaną , jeśli macie gdzie mieszkać to nie tak źle co z tego że mamy dom i ziemie w pl ale jakoś nie widzimy tam perspektyw dla naszej rodziny , zusy , srusy, największe podatki w europie i ciągle wymyślają jakieś nowe , mąż pracował w bardzo dobrej firmie na dobrym stanowisku, ale zawsze znalazła sie jakaś menda co dostała robote po "znajomości" i traktowała pół zakładu jak szmaty, a tutaj spokojnie z jednej wypłaty wyżyjemy , w pl musieliśmy we dwóch harować dzien i noc i ledwo starczało bo opłaty z kosmosu ehhh no to sie rozpisałam :D sorki :D Nescafe87 nie stresuj sie bo maluch wszystko odczuwa mnie też córa budzi w nocy , spróbuj może wtedy na lewy bok sie położyć , podobno i dziecku jest wtedy wygodniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka wiem ze odczuwa ale co zrobie, nie umie sie nie stresowac i mysle o tym w kolko, widzisz wam we dwoje ledwo starczalo a u nas bedzie tylko jedna osoba pracowac bo druga musi zostawac z malym i nie ma innej opcji. Pierwszy rok bedzie okej bo macierzynskie tutejsze ale pozniej? jak nie damy rady sami sie utrzymac to po pol roku mamy wrocic, zobbaczymy, zaczynam prace :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nescafe ja bede w grudniu w Polsce a Ty kiedy wracasz? Bedziemy sie wspierac i moze jakos sie ulozy :) My mamy domek do wykonczenia w Polsce wiem mam nadzieje tylko na kilka miesiecy z tesciami czy rodzicami a potem juz na swoim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilia dostalam juz rzeczy z nk:3 kaftaniczki (56cm) bardzo fajne, mieciutkie,100%bawelny.;posciel tez fajnie wyglada wizualnie,choc nie jest mieciutka,troche za sztywna dla mnie.Nie sprawdzlam jaki ma sklad i rozek.Generalnie jestem zadowolnona.Rozek ma w srodku mata kokosowa.Jeszcze jej nie wyjmowalam,ale mozna ja usunac.Mysle ze fajnie bedzie sie trzymalo dziecko do karmienia.Generalnie jestem zadowolona.Szczegolnie z tych kaftaniczkow sa takie slodkie i mieciutki.Nie moglam sie na nie przed chwila napatrzec.Ide zaraz prac wszytko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki!!! Majowka, czytalam Twoje wpisy z wypiekami na twarzy i kamien spadl mi z serca, ze sie wszytsko dobrze skonczylo i obylo sie bez odstawienia piersi!!!!! Co do powrotow do Polski, to my tez wracamy z tym ze dopiero jak mi sie skonczy macierzynskie, i tylko pod jednym warunkiem, ze ja w Polsce bede miala zagwarantowana prace w swoim zawodzie o czym sie dowiem na przelomie marca i kwietnia 2011, a powrot zapalnowany na sierpien 2011. Z moim chlopakiem z praca nie bedzie problemu, juz teraz ma propozycje z Polski,ale ja w nie wyobrazam sobie drugiego roku siedzenia w domu, wiec jesli pracy nie bede miec powrot bedzie odlozony do momentu az ja dostane.Jestem jednak dobrej mysli.Ale tak jak wiele z nas mam obawy przed tym ze ciezko bedzie sie przestawic na polskie wyplaty i polskie ceny.....wiadomo wyplate nizsze, ceny wyzsze, o zgrozo!!Ale chcemy wrocic do Polski bezwarunkowo, nie podoba nam sie Anglia i nie chcemy tu wychowywac naszego dziecka.Wierze ze nam wszytskim powracajacym sie uda!!! Przeciez w Polsce tez zyja ludzie:-) Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulek mówisz że kaftaniki fajne? jeszcze nie wpłaciłam kasy to może też sie zdecyduje :P a pościel może po wypraniu zrobi sie miększa , bylam w banku żeby wpłacić ale taka wielka kolejka że na pewno w tym upale i duchocie to bym nie wystała, nie pamiętam niestety hasła na paypal ale bede dzis kombinować i dorzuce te kaftaniki , a z praniem to ja na ostatni gwizdek :) czekam aż sie lokatorzy wyprowadzą i pokój bedzie można remontować :D no i zapomnialam kupić najważniejszego :( rennie :(:(:(:(:((:(:( trza bedzie smigać raz jeszcze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak znaleźć tą firme na n-k, pisałyście wcześniej, ale tyle tych stron już jest, że nie pamiętam gdzie to było napisane:) Z góry dziekuje:D Pochwale się , dzisiaj mam urodziny, mąż z moją siostrą pojechali po prezenty dla mnie, a ja siedze sama w domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
milkaa88 WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI URODZIN!!! 🌼🌼🌼 :-) Dziewczyny ,a co sadzicie o słuchaniu muzyki klasycznej - szczególnie Mozarta w ciązy oraz puszczanie jej pózniej maluszkom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wreszczie sie udaje,jakies glupie i niewyrazne kody do przepisywania daja przy logowaniu. Zaraa ja mam karuzela fisher price na lozeczka z muzyczka klasyczna.Powiem ci ze fajna i naprawde dzila relaksujaco i wyciszajaca.Oprocz tego jest tez szum morza.Gdzies czytalam ze to ma dobre dzialanie na muluszkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję:) Ja mam karuzele Fisher Price Precious Planet i tam też s 3 melodyjki muzyki klasycznej i bicie serca, też słyszałam że to działa relaksacyjnie i bicie serca uspokaja dziecko, zobaczymy jak to będzie w praktyce:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraa
Podobno muzyka Mozarta wpływa na ineligencje i kocentracje Puszczana dzieciom w wieku 0-4 lata ma wielki wpływ na rozwój umysłowy Słuchana w ciązy ma korzystny wpływ na dziecko, dzieci pózniej wyrózniają się większą kreatywnościa, muzyka ma wpływ na proces edukacji, pomocna w leczeniu zaburzen słuchu , nadpobudliwosci psychoruchwej ADHD, atyzmie i innych Zauwazono Efekt Mozarta u wczesniaków, dzieci szybciej przybieraja na wadze i nabieraja siły w porównaniu do rówieśników Ułatwia zasypianie, redukuje stres , uspokaja Oczywiscie pojawiaja się tez głosy ,ze to nie ma potwierdzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny:) ja tylko na chwilkę wpadam, bo nie odzywałam się już jakiś czas, u nas wszystko w porządku, jakoś sobie radzimy, tylko czasu brak na wszystko majówka, mam nadzieję, że wszystko już jest w porządku, dzielna jesteś, bo ja pewnie bym już się poddała i karmiła szkraba butelką, a tak poza chorobą co tam u was słychać? cierpi Twoja mała na zaparcia lub kolki? milka----> najlepszego moja dzidzia cos nie chce spać, wykąpana, wyściskana i leży z otwartymi oczkami na leżaczku...idę jej pośpiewać:) dziesiejszy repertuar: kolorowe kredki, pszczółka maja, ja jestem pan tik tak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Macie rację co do tabelki. Ja zawsze kopiuję ostatnią. Mi tylko raz ktos ciążę odmłodził. Tak więc tabelkę kopiujmy OSTATNIĄ i AKTUALIZUJMY ją w miarę często. Wczoraj byliśmy u położnej ale innej niż ta nasza stała. Tamta pojechała na wakacje. Ta co teraz była to jakaś dziwna. Potraktowała nas jakbyśmy pierwszy raz w życiu byli w Anglii u lekarza czy w ogóle w jakiejś instytucji. Najważniejsze że Adrianek zdrowy. Jutro z rana jedziemy do Polski. Także do zobaczenia w krótce:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To chyba kazda z nas była choc raz odmłodzona :) Ja ostatnio płeć musiałam dwa razy wpisywać... Aurela fajnie masz, że do tej pory tą samą widziałaś ja za każdym razem mam inną i jeszcze dwa razy ta sama nie trafiła mi się :( P.S. Miłego pobytu w Polsce 🌼 Byłam wczoraj w WALK-IN-CENTRE z moją spuchniętą kostką. Stwierdzili, że stopa zatrzymuje wodę i powinnam wyżej stopy trzymać np jak siedze w pracy podłożyć coś aby nogi były wyżej. Jak wróciłam poleżałam godzinę ze stopami w górze i rzeczywiście opuchlizna zeszła :) Ja mam dzisiaj imieninki więc może gdzieś wyskoczymy. Poczekam co mąż zaproponuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszytskiego najlepszego dla solenizantek i jubilatek:)przede wszytkim zdrowka dla was i waszych pociech,ktore nosicie pod sercem:) u mnie nie jest zle,aczkolwiek mleka z chorej piersi jak na lekarstwo,zobaczymy czy w ogole z niej cos bedzie.sutek znowu w oplakanym stanie ale to na serio nic w porownaniu z tym bolem w zapaleniu.jakos wyluzowalam,przetlumaczylam sobie,ze nawet jak jedna piers wyschnie to pokarmie z jednej i bede dokarmiac.dobry kazdy dzien na mleku mamya nie mam zamiaru sie zarzynac zeby karmic do roku jak nie bede mogla.bede karmila ile dam rade i koniec.czy to bedzie jeszcze mc czy 2 czy 4. dzis zamowilam pokrowiec przeciwdeszczowy do wozka,bo pogoda swiruje a zeszta jestesmy w anglii:O trzeba to miec,bo w domu nie zamierzam siedziec nawet jak bedzie padalo:D Tease moja mala nie ma kolek ale czasem m problem z wypuszczeniem baczka:Dprezy sie wtedy,sapie jak stara baba,nadyma sie i jest nieszczesliwa jak nie wyjdzie. HV polecila Infacol i podaje przed jedzeniem z butli(bo jak czytalas podaje pokarm z 1 piersi z butelki) i powiem ci ze jest lepiej.ponad to daje czadu w dzien(choc zalezy kiedy) a w nocy generalnie spi.budzi sie 2 razy.od 3 dni nie moge podawac pokarmu z chorej piersi i probowalam karmic z 1 niestety-Mala tak wrzeszczala wieczorem ze musialam podac formule.I daje od dni tylko na wieczor bo jest bardzo glodna wiec co mialam zrobic?wcale sie nie czuje ze truje dziecko-jak to czytalam gdzies na jakims forum:O po prostu jest glodna a ja ni jestem w stanie narazie dac jej wiecej.Efekt jest taki,ze mala spi 8h-wiec mamy odpowiedz czemu niektore kobiety wola karmic butelka;) ja mam nadzieje,ze szybko piers zacznie produkowac wiecej i odejdziemy od tego sztucznego posilku(jeszcze bm nie chciala mieszac). z tego co czytam dziewczyny aczynacie przypomnac prawdziwe mamusie,brzuchy sie zaokraglaja,rosna,waga skacze:)ja tez tak mialam -nic prawie na pocztaku a potem jak sie ruszylo to wszytsko-mega brzuch i 15 kg.ale traci sie szybko. mnie juz zostalo 6 a jem za dwoje,za wiele znowu nie biegam tyle coprzy dziecku bo mama pomaga w innych obowazkach domowych,wiec jak widac chyba sie traci:) dbajcie o siebie zwlaszcza jakies puchniecie czy nagle zle samopoczcie-np bol zoladka nawracajacy, wysokie cisnienie itp bywaja niebezpieczne.Moja znjaoma wlasnie o malo sie nie przejechala na niby zwyklym bolu brzucha(okazalo sie ze ma zatrucie ostatniego stopnia).zycze wszytskim zdrowka,rosnijcie i rodzcie zeby bylo nas wiecej juz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadziulek30
Czewc dziewczyny! Jak tam u was samopoczucie?Pogoda sie zepsula i jest nieco depresyjna. Troche slonca wyszla u mnie w poludnie. Wystarczy ze pochodze nawet nie godzine po miescie i mnie zaczyna bolec w pachwinie, albo mam uczucie ze mam parcie w kroku.Mala tak mnie w prawy bok wypycha, ze mam wrazenie ze chce mi tam dziure zrobic i sobie wyskoczyc:)O wlasnie teraz!! Nie wiem czy emilka chcesz dalej ta posciel zamawiac.Ladnie ona wyglada,ale pomimo prania jest nieco za sztywna>nie wiem sama co juz ztym zrobic.Mam juz jedna taka kolorowa kolderka z ochraniaczem i kocykiem w zestawie.Majowka i tease co wy uzywacie, jakich kolderek czy poscieli. Duzo rzeczy juz mam skompletowanych,ale wciaz mam watpliwosci co tam jeszcze.Strasznie sie tym sie przejmuje, chyba nie mam za duzo problemow na glowie i za bardzo to analizuje Kurde ale mnia ta Moja Amelka pcha,chyba juz na prawde ma malo miejsca. Ide robic zaraz obiad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sianalaga5- u mnie najlepiej sprawdzają się kocyki, owijam nim malutką w tzw rożek, najlepsze są polarowe, bo lekkie i cieplutkie, mam 2 sztuki z asdy- są super,kupiłam je tak na wszelki wypadek i okazało się że to nasze ulubione, do tego mam kilka cieplejszych i lżejszych kocyków, i zawijam w nie małą w zależności od temperatury a kołderki to dopiero później się używa, mam już zakupioną, ale jeszcze poczeka na swoją kolej z tym przejmowaniem się to ja też tak miałam, czego skutkiem było to, że nakupowałam dużo niepotrzebnych rzeczy, a tak naprawdę dzidzia do szczęscia potrzebuje bardzo niewiele:) pieluszki tetrowe, mata do przewijania, waciki, ciepła woda, masc bepanten na odparzenia, oliwa z oliwek, body+pajacyk, kocyk i wygodne miejsce do spanka...no i cyc z mlekiem...to chyba u mnie podstawa:) u nas kolejna noc minęła spokojnie, mała dokazywała wieczorem i jadła co godzinę, juz miałam wrażenie że jakiś kryzys pokarmowy mnie dopadł bo cały czas głodna była, ale później w nocy zrobiła sobie przerwę 4 godz, potem 5 godz, więc to chyba taka jej metoda, robi sobie zapasy przed nocą żeby dać mamie pospać:) rano też kilka godzin nie spała, ale za to teraz już smacznie śpi i daje mamie posiedzieć w internecie :P pogoda u nas koszmartna, tylko 9 stopni i i wichura, jak tu wyjsc na spacer? majówka, wychodzisz w taką pogodę na spacerki? bo ja się jakoś boję że mała zaziębię mała kwili..to na razie:) buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Ja własnie w drodze do pracy i wziełam ze sobą komputer:D oraz internet mojej mamy hihi Wczoraj mój mężuś wymyślił imię dla naszego synka, na początku były propozycje Oliwier albo Dawid, a teraz stwierdził stanowczo Ernest:) Sama nie wiem co myśleć o tym imienu:P hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Cisza tu ostatnio..... Ja ostanio sie zastanawiam cyz zdaze z malowaniem.Moj ma teraz troche z wolnym problem,jeden pracownik jest na zwolnieniu i nie wraca.On robi za 10.Jest wkurzony i szuka pracy. Milika mi sie podoba Oliwier.To bylo imie dla chlopca, no ale jest dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez uzywam kocykow zwyklych z tym,ze juz nie zawijam w rozek.ona w ogole nie lubi spac przykryta,rozkopuje sie jak nie wiem,tak wiec jak przebudzam sie w nocy musze sprawdzac czy jest przykryta.najlepiej spac w samych spiochach:D Powiedz Tease jaki masz sposob na zasypianie,bo u nas jest problem ktory sie nazywa "raczka"-chicialaby byc noszona a tak nie moze byc bo sobie nie poradze pozniej.jak u ciebie z noszeniem? dziewczyny sluchajcie jakis kolysanek czy piosenek dla dzieci jak jestescie w ciazy-potem te beda ulubione dla waszych maluchow:)ja sluchalam "spij kochanie"kolysanki i dziala w sekundzie:)w ogole moja mala uwielbia muzyke-jak tylko cos gra zalicza odlot:D Milka co do imion to wazne zeby sie rodzicom podobalo.Mnie osobiscie Oliwer nie bardzo sie podoba,Ernest za to bardzo-zatem jak widac ile osob tyle opinii:)wazne by wam sie podobalo i zebyscie je ladnie wypowiadali;) madziulek jak tam?bol pachwin jest zwiastunem zblizajcego sie wielkimi krokami porodu;)nie mysl o tym wszystkim za wiele-tzn mowie o tym co trzea kupic czy nie za malo masz czy nie za duzo itp.wszsytko wyjzie w praniu.najwazniejsze to rzeczy na start-pieuszki na pupke,tetrowe czy falnelka,kocyk,body pajacyk,body bez nozek i z krotkim rekawkiem(moja chodzi w 2 bo jest chlodno w domu-znaczy w bodziaku i pajacyku)cos do przewijania,wanienka,reczniczek,krem na odparzenia,proszek do prania a przede wszystkim szczesliwi i zadowoleni rodzice:)po reszte bedzie mozna skoczyc do marketu;) emilka a ty jak tam skarbie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×