Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nikusiaczek001

Panny Młode 2011 a przygotowania

Polecane posty

nikusiaczek, tez mialam bierzmowanie w parafii w ktorej wezniemy slub...i ksiadz o tym wie, tak samo o tym ze chodziłam na religie...mimo to kazał to przynieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie ze bierzmowanie jest wazniejsze, bo skoro bylas bierzmowana to na pewno mialas chrzesto i pierwsza komunie... ale moze waszemu ksiedzu rzeczywiscie te dokumenty nie sa potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no może i masz racje, jednak wydaje mi się, że najważniejszy w tym wszystkim jest sam chrzest. Jeżeli dostarczam mu akt chrztu i dowód uczestnictwa w spotkaniach przedmałżeńskich to chyba jasne, że bierzmowanie było. U nas było tak, że po bierzmowaniu od razu byliśmy wpisywani na listę na te spotkania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi ksiądz jedynie powiedział, że mam 3 miesiące przed ślubem przyjść i wtedy wszystko powie i że do tego czasu nauki przedmałżeńskie zrobić. Ja co prawda mam je ze szkoły średniej ale postanowiłam przebrnąć przez to kolejny raz tylko z narzeczonym;) A ponadto u mnie nadal wszystko stoi w miejscu..... Wybieram się w styczniu na Targi Ślubne, może coś wypatrzę, oglądam się za welonami, i nawet jeden mam upatrzony ale z Wrocka nie chce mi się go ściągać pocztą, na szczęście otwierają swoją filię w W-wie w styczniu to osobiście się tam wybiorę i kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avilla
To my chyba po nowym roku się przejdziemy do księdza żeby nam powiedział co i jak i kiedy.Z związku z pracą narzeczonego, pewne rzeczy musimy ustalać i dopasować wcześniej.U nas kolejny kroczek do przodu, usiedliśmy i zrobiliśmy wstępny kosztorys naszego ślubu i wesela. (Aaaa !!!! OMG!)Wiemy ile mamy odłożyć pieniędzy.:-))) W między czasie jak robiliśmy kosztorys wliczając obrączki natknęłam się na kilka ładnych, zapisałam sobie :-) Przydadzą się na przyszłość...a to co wpadło mi w oko : http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.zyciewluksusie.pl/upload/image/Yes/luksusobraczki111.jpg&imgrefurl=http://www.zyciewluksusie.pl/produkty/7/%2520%2520%2520Z%25C5%2581OTE%2520OBR%25C4%2584CZKI%2520SALSA%2520-%2520MODEL%2520%27801%27,%2520%27802%27&usg=__dXxU_RNmrksmqH1tlT4Jn2bFXFs=&h=300&w=300&sz=16&hl=pl&start=51&zoom=1&tbnid=HbMOfw498lnuqM:&tbnh=137&tbnw=137&prev=/images%3Fq%3Dobr%25C4%2585czki%26um%3D1%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DX%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26biw%3D1907%26bih%3D1015%26tbs%3Disch:10%2C570&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=127&vpy=429&dur=0&hovh=225&hovw=225&tx=114&ty=120&ei=nxgPTZXlCo2Mswa18NHuDA&oei=lRgPTcKkPI-Cswb446HjDA&esq=2&page=2&ndsp=67&ved=1t:429,r:0,s:51&biw=1907&bih=1015 http://www.zloteobraczkislubne.pl/obraczki-slubne-p-116.html Oczywiście będziemy robić na zamówienie kiedyś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avilla
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.zyciewluksusie.pl/upload/image/Yes/luksusobraczki111.jpg&imgrefurl=http://www.zyciewluksusie.pl/produkty/7/%2520%2520%2520Z%25C5%2581OTE%2520OBR%25C4%2584CZKI%2520SALSA%2520-%2520MODEL%2520%27801%27,%2520%27802%27&usg=__dXxU_RNmrksmqH1tlT4Jn2bFXFs=&h=300&w=300&sz=16&hl=pl&start=51&zoom=1&tbnid=HbMOfw498lnuqM:&tbnh=137&tbnw=137&prev=/images%3Fq%3Dobr%25C4%2585czki%26um%3D1%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DX%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26biw%3D1907%26bih%3D1015%26tbs%3Disch:10%2C570&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=127&vpy=429&dur=0&hovh=225&hovw=225&tx=114&ty=120&ei=nxgPTZXlCo2Mswa18NHuDA&oei=lRgPTcKkPI-Cswb446HjDA&esq=2&page=2&ndsp=67&ved=1t:429,r:0,s:51&biw=1907&bih=1015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avilla a kiedy dokładnie macie ślub? My kupiliśmy obrączki w połowie tego roku i bardzo się ciesze, że już są i spokojnie czekają na nasz dzień. Nie żałuję, że kupiliśmy je tak wcześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie zaluje takiego wczesnego zakupu, bo sie szybko przydały...a bieganie za obraczkami 1,5 tyg. przed słubem nie byłoby fajne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avilla
Ja mam dopiero w październiku 2011!A że robiliśmy kosztorys to sobie patrzyłam ile kosztują i wpadły mi w oko :D Zapisałam sobie na przyszłość.I tak ok. pewnie sierpnia zaczniemy ogarniać temat. Natomiast rodzice narzeczonego wspominali że nam "sprezentują" bądź dorzucą jakiegoś grosza do nich.A my teraz mamy akcję odkładania kasy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mila7 a czy ty już rozglądasz się za zaproszeniami ? Bo ja znalazłam super okazję na Allegro i zastanawiam się czy się nie skusic i je kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a gdzie tam :P za niczym sie nie rozgladam i nie mysle o ślubie...wszystko co chciałam zrobic w tym roku to juz zrobilam... o zaproszeniach bede myslala kolo marca/kwietnia bo dla mnie nie ma sensu teraz i tak bedzie masa ładnych wzorów i bedzie w czym przebierać... jedyny problem to buty...musze teraz kupic, bo konieczne sa do pierwszej przymiarki... zaraz styczeń a ja w czarnej dupie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawzajem dziewczynki, a już nie długo pierwsze święta z mężami :D (ja już teraz się zastanawiam jak to będzie :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To i ja dołączam się do życzeń, aby były one fantastyczne, pełne ciepła i miłości;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) i jak tam po swietach? ja przyznaje ze rozwazam przejscie na diete...bo w zyciu nie wejde w ta kiecke :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie chyba też parę kilo więcej ;) ale od nowego roku wracam już na aerobik :D i czeka mnie też już przymierzanie sukien ślubnych. Przyznam się że trochę się obiawiam :/ Bo nie wiem na co zwracać uwagę, o co się pytać, nic nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wez najlepiej ze soba mame albo przyjaciolke...popros o sukienki w roznych fasonach...rybki, princessy..itd. jak wybierzesz fason w ktorym najlepiej sie czujesz i wygladasz, to z niego przymierzaj rozne modele :) mysle ze to najlepsza technika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama na pewno nie pojadę ;) Chciałabym owiedzić 3 salony bo nich znalazłam to co mi sie podoba, mają też te same kiecki ale pewnie mogą róznić się ceny ;) Ale boję się że jak pojade do tego pierwszego to już w nim zostane bo mi głupio będzie odmówić, bo niestety taka pinda jestem :/ I nie wiem czy umawiać się już na początku stycznia na przymiarki, czy dopiero np po targach ślubnych które mamy 15 stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mi przymiarke same babeczki wyznaczyły na styczen, bo porzebują troche czasu na uszycie kiecki... a na targach przyznaje ze nie bylam...i nigdy jakos nie byłam ich zwolenniczką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dziewczyny ja tak samo od stycznia zaczynam dietę aby na przymiarce 5 marca już miec parę kilko mniej ;D Jeśli chodzi o sukienkę ja byłam w dobrej sytuacji bo już dobrze wiedziałam jaką chcę sukienkę, najgorsze jest właśnie te niezdecydowanie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja własnie napisalam do salonu zapytac o cene sukienki którą chce mierzyć, i o matko i córko cena to aż 4800 !! nie chce aż tyle wydać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie :) nie ma co panikować :P jest wiele sukienek ktore sa bardzo podobne do siebie, roznia sie tylko detalami...a cena moze byc nizsza, takze nie ma co sie przejmowac :) nikusiaczek, ja musze do 20 stycznia schudnac :P cos czuje ze bedzie ciezko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe na szczęście ja mam przymiarkę dopiero w marcu, więc mam na to jeszcze trochę czasu :) Kiedyś zrobiłam sobie taką radykalną dietę, że w niecały miesiąc schudłam 8 kg. Jeżeli chodzi o sukienkę to cena jest na prawdę duża... Jest to łączny koszt sukienki uszytej, gotowej, do kupienia czy do wypożyczenia ? Bo już się pogubiłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj to chyba cena sukienki do kupienia...wypożyczanie czy szycie tyle nie kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki, widzę, że po świętach aktywność wzrosła, ja cudownie wypoczełam co do kg to na szczęscie kontrolowałam się, a to tylko dlatego,że mam bardzo dopasowaną kieckę na Sylwka i nie mogłam sobie pozwolić na obżarstwo:( A jak tam Wasze sylwestrowe plany, w końcu to nasz ostatni Sylwester w stanie panieńskim:) Moje przygotowania stoją, czekam na targi ślubne, z ciekawości chce pójść i zobaczyc na czym to wszystko polega i co proponują, no i za jaką cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×