Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nikusiaczek001

Panny Młode 2011 a przygotowania

Polecane posty

znam fajny zespół są z Bielska -B. - u przyjaciółki byłam i fajnie laska śpiewała, a to ponoć profesjonaliści po jakiś akademiach muzycznych. Hadassa się zwą czy jakos tak. Byłam zachwycona, ma ciekawą barwe głosu. Na you tube jest w piosence Noc jak ta (cover Caro Emerald) - podobno biorą w granicach 2000 mysle że nie najgorzej!! Bo u kolegi jak gościu sobie zażyczył 5000 -co prawda 5 osób -ale tak przynudzali -przemęczące -a ci mają ekstra wspólczesny repertuar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowka.kreskowka
luty 2011 skromny slyb cywilny, wazne ze bedziemy malzenstwem. Nie licze na slub z pompą, bo tak naprawde to wesele robi sie dla rodziny a nie dla samych siebie. Dla mnie juz samym przezyciem bedzie fakt slubu. W pozniejszym czasie planujemy koscielny, tez bez wiekszych fajerwerkow. Co do gosci weselnych, to najblizsza rodzina i przyjaciele, nie bedzie ich duzo. Myslę ze powinno zapraszac sie tych co chce sie zaprosic a nie tych ze tak wypada bo inni sie obraza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amber27
Witam koleżanki:)) Przeczytałam cały topik chyba ze 2 godziny mi to zajęło:P.. ale bardzo przyjemnie się czytało.. Nasza data to 16.07.2011.. chyba wszytsko co najważniejsze już mamy załatwione.. sala, kamerzysta, fotograf.. no i wódkę kupiliśmy parę dni temu.. ale nie wiem czy to był dobry wybór.. U księdza byliśmy ale powiedział ze to jeszcze za wcześnie żeby zaklepać termin i że trzeba być ok 3 miesiące przed ślubem.. ale ja się boję trochę że jak przyjdziemy za te 3 miesiące to będzie już za późno i godzina którą bym chciała już będzie zajęta.. Suknię mam wypatrzoną http://www.lisaferrera.com.pl/suknia/3153 Mam też pewien problem.. zawsze marzyłam żeby moja mama poszła ze mną wybierać suknię ślubną.. niestety kilka miesięcy temu zmarła.. poza tym nie mam też żadnej przyjaciółki czy też zaufanej koleżanki która mogła by mi w tym pomóc.. z narzeczonym nie pójdę no bo jak?? a sama?? średnia przyjemność..szczerze mówiąc jak sobie o tym pomyślę to łapię dołka.. Zastanawiam się też kiedy pójść do mamy czy w dniu ślubu czy jakoś przed czy po?? kiedy była by najodpowiedniejsza pora?? Co do reszty tzn zaproszenia zawieszki na wódkę itp to podziwiam niektóre z Was że macie to już powybierane.. ja chyba zacznę się nad tym zastanawiać po Nowym Roku.. Co do sali to powiem szczerze że myślałam że będzie gorzej myślałam że będzie problem z terminami.. szukaliśmy we wrześniu i nie było problemu.. mnustwo wolnych terminów na sierpień lipiec i kilka na czerwiec.. gorzej było z zespołem.. mieli ostatni wolny termin.. no i musieliśmy się zdecydować na taki a nie inny.. niestety nikt nam go nie polecał tzn sami znależliśmy ich w internecie no i w sumie nie wiemy jak graja na weselech.. ale miejmy nadzieję że będzie ok.. Aktualnie mieszkamy we wrocławiu.. aślub i wesele będzie w okolicach krakowa(Stamtąd pochodzę).. Z tego co widzę to chyba najstarsza jestem tutaj.. hmm 28 latek.. a Mój narzeczony jest ode mnie młodszy..allle się rozpisałam.. mam nadzieję ze nie zaśniecie czytając moją wypowiedż..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amber27
Witam koleżanki:)) Przeczytałam cały topik chyba ze 2 godziny mi to zajęło:P.. ale bardzo przyjemnie się czytało.. Nasza data to 16.07.2011.. chyba wszytsko co najważniejsze już mamy załatwione.. sala, kamerzysta, fotograf.. no i wódkę kupiliśmy parę dni temu.. ale nie wiem czy to był dobry wybór.. U księdza byliśmy ale powiedział ze to jeszcze za wcześnie żeby zaklepać termin i że trzeba być ok 3 miesiące przed ślubem.. ale ja się boję trochę że jak przyjdziemy za te 3 miesiące to będzie już za późno i godzina którą bym chciała już będzie zajęta.. Suknię mam wypatrzoną http://www.lisaferrera.com.pl/suknia/3153 Mam też pewien problem.. zawsze marzyłam żeby moja mama poszła ze mną wybierać suknię ślubną.. niestety kilka miesięcy temu zmarła.. poza tym nie mam też żadnej przyjaciółki czy też zaufanej koleżanki która mogła by mi w tym pomóc.. z narzeczonym nie pójdę no bo jak?? a sama?? średnia przyjemność..szczerze mówiąc jak sobie o tym pomyślę to łapię dołka.. Zastanawiam się też kiedy pójść do mamy czy w dniu ślubu czy jakoś przed czy po?? kiedy była by najodpowiedniejsza pora?? Co do reszty tzn zaproszenia zawieszki na wódkę itp to podziwiam niektóre z Was że macie to już powybierane.. ja chyba zacznę się nad tym zastanawiać po Nowym Roku.. Co do sali to powiem szczerze że myślałam że będzie gorzej myślałam że będzie problem z terminami.. szukaliśmy we wrześniu i nie było problemu.. mnustwo wolnych terminów na sierpień lipiec i kilka na czerwiec.. gorzej było z zespołem.. mieli ostatni wolny termin.. no i musieliśmy się zdecydować na taki a nie inny.. niestety nikt nam go nie polecał tzn sami znależliśmy ich w internecie no i w sumie nie wiemy jak graja na weselech.. ale miejmy nadzieję że będzie ok.. Aktualnie mieszkamy we wrocławiu.. aślub i wesele będzie w okolicach krakowa(Stamtąd pochodzę).. Z tego co widzę to chyba najstarsza jestem tutaj.. hmm 28 latek.. a Mój narzeczony jest ode mnie młodszy..alle się rozpisałam.. mam nadzieję że nie zaśniecie czytając moją wypowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amber27
Sorki i to jeszcze dwa razy się wysłało:PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj amber 27 w naszym gronie. co prawda ono ostatnio ucichło, ale z racji pewnie zbliżających się świąt i podsumowac w pracy. Sukienkę wybrałaś bardzo łądną, w moim guście skromna ale mająca to coś. Na pewno masz kogoś z kim mogłabyć pójść zmierzyć sukienkę, a drużbantka, jakaś bliższa koleżanka;) To bardzo dużo masz załatwione. Połowa z nas załatwia wcześniej, bo wtedy jakos tak nie odczuwa się za dużego braku kasy w portfelu, bo wydatki co jakiś czas. Ponadto ja na 3 miesiące przed ślubem jestem w samych rozjazdach, i muszę wszystko pozałątwiać do końca maja. A to jeszcze tylko 5 miesięcy choć do ślubu aż 8. Czas ostatnio przecika mi przez palce więc jak tylko mam czas, to zasiadam przed kompem i szukam to zaproszeń, to jakiejś firmy do dekoracji. Co do zespołu nie martw się, jak mieli tylko jeden wolny termin to chyba jest oki, bo to oznacza, że popularny, a poszukaj może na forach jakiś wypowiedzi na ich temat, w necie jest wszystko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie o suknie
Dziewczyny, jaki jest średni koszt sukni slubnej? Pytam, bo pobieramy się w 2011 i nie wiem, jaki to będzie wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amber27 witamy w naszym gronie ;D Jestem pełna podziwu dla Ciebie, że przeczytałaś cały topik, to miłe :) Koleżanka wcześniej już wspomniała, że nie kiedy warto coś kupic prędzej a coś później przez co nie ma aż tak dużych wydatków zaraz przed ślubem :) A co do sukienki to rozumiem, że chciałaś wybrac ją z mamą, jednak stało się inaczej dlatego może z przyszłą teściową jeżeli się lubicie i nie ma do niej żadnych zastrzeżeń ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie o suknie ślubną Koszt sukienki może byc różny w zależności od tego czy sukienkę chcesz miec całkiem nową uszytą dla siebie, czy po prostu chcesz poszukac gotową i ją wypożyczyc. W moich okolicach koszt wypożyczenia to około od 600zł do 1200 plus koszt ewentualnych przeróbek na życzenie klientki. Uszycie całkiem nowej sukienki od 1600zł wzwyż w zależności od rodzaju sukienki, materiału itp Oczywiście sukienkę po ślubie też trzeba zwrócic. Nie mam pojęcia ile kosztowałoby kupienie sukienki na stale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowe koleżaki :) koszt kupienia sukienki....to przynajmniej u mnie ok. 2 tys wzwyż...zauważyłam że im bardziej "bogata" kiecka tym droższa (np. koronka, kryształki itd. znacznie podwyższają cenę sukienki), ale oczywiście można trafić na jakąś fajną obniżkę i kupić sukienkę taniej :) amber ja obecnie też mieszkam we Wrocławiu, więc jakbyś rzeczywiście nie znalazła nikogo do pomocy przy wyborze kiecki to służę pomocą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanie o suknie
Dziękuję Wam baaardddzo za odpowiedź kobietki! 🌻 Pozdrawiam gorąco, będę tu zaglądać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca888
Cześć dziewczyny ;) Mam pytanie: byliśmy dziś z narzeczonym u księdza, zarezerwowaliśmy datę i godzinę. Niemniej jednak z racji tego, że narzeczony jest niewierzący a ja tak, mamy iść jeszcze do proboszcza na rozmowę. Wiecie może o co tu może chodzić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm...może chodzi o o to, ze slub bierzecie w parafii tego proboszcza...i to on udziela ślubów (przynajmniej u mnie w prafii tak jest i wszystkie sprawy związane ze ślubem zaąłtwiamy z proboszczem) no chyba że chce się mieć "swojego" księdza to proboszcz tylko asystuje (tak akurat będzie u nas)...nie sądzę żeby chodziło o to że twój narzeczony jest niewierzący...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od dziś, do naszego ślubu zostało równe 9 miesięcy :D Przygotowania stanęły w miejscu. Myślę że dopiero po nowym roku dokupimy resztę alkoholu, czyli wino i ze 3 kartony wódki. Wczoraj byliśmy w centrum handlowym, mieliśmy iść zobaczyć obrączki, po przymierzać i może kupić, z racji tego z idą święta, myślałam że będą jakieś promocje ;) Ale niestety juz jakaś para coś mierzyła a nam sie nie chciało czekać :( Kupiłam bilety na targi ślubne w styczniu, może tam coś zobaczymy :) Mam nadzieję że zobaczymy jakiś tani samochód do wynajęcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rabat na dekoracje i bukiety zarezerwowane do końca roku 2010 na hasło Kafeteria - 10% Dodatkowo przy zamowieniach powyżej 1000zł cena za komplet bukiet dla panny młodej, świadkowej i dwie butonierki 200zł! (róże, tulipany, goździki itp). www.auradeco.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amber27
Mila 7 tak sobie myślę że Twój pomysł nie byłby taki zły może kiedyś mogłybyśmy się spotkać i pogadać w koncu żyjemy tym samym tematem:)).. a w moim otoczeniu raczej żadna z koleżanek nie wychodzi za mąż..A Ty masz już kieckę wybraną? My wybieramy się w niedzielę na Targi Ślubne może tam coś zasugerują.. podpowiedzą itd..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca888
Mila7 - dziękuję za odpowiedź ;) No i dziewczyny - miłych przygotowań ;D No i trzymajcie za mnie kciuki bo ślub 30.04.2011,a jeszcze nic nie przygotowane ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amber tak kiecke juz kupiłam...ale nie we Wrocławiu, bo co salon to lepsza cena :P byłam w Jeleniej Górze...w salonie Gebi, na prawde maja ogromny wybór...(mozesz na stronie zobaczyc kiecki choc maja jeszcze wiecej, bo np. mojej nie ma na stronie :P) oprócz tego teraz powinna jeszcze być promocja, większośc modeli ma obniżoną cenę i dorzucają welon, rękawiczki i halke :) wiec można skorzystac :) poza tym Panie robia przeroki praktycznie wszystkich modeli (moze nie tych z kolekcji maggie sottero, bo są zamawiane)...mozna spokojnie zmieniac matrialy, kroj...itd. (mysle ze nawet spokojnie mozna pojsc do nich ze zdjeciem a uszyja taka sama....choc tutaj to trzeba sie jeszcze upewnic :P) no ale polecam bardzo ten salon :) a co do życia ślubem, to przyznam że jakoś przstałam myśleć o tym po ślubie cywilnym...bo wiem, że ze wszystkim zdążymy nawet 2 miesiące przed wiec nie ma co sie spinac i denerwowac... i jak cos to oczywiscie służę swoją pomocą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amber27
W niedziele bylismy z narzeczonym na targach.. Tyle tam wszyskiego że nie wiaomo było na co patrzec.. z kazdej strony atakowali różnymi ulotkmi.. hehe na poczatku kazdy dostwal reklamówkę z jakimiś folderami a potem to już sie tylko dokładało "makulaturę " do tej reklamówki az w koncu tyle tgo było że torba niewytrzymła i musielismy wziąść drugą:) hehe.. ale ogólnie było całkiem sympatycznie.. pokazy sukni śubnych, fryzur.. konkursy..ale pwiem szczerze że mam pomieszanie z poplątaniem bardzo duzy wybór prześlicznch zaproszeń.. ozdób..tak że już sama ni wiem jakie chciłabym wybrać.. Mila7 znlazłam stronę tego salonu kóry podałaś..bardzo ładne te suknie.. chyba już po Nowym Roku bede musiała już coś konkretnie szukać.. Coś tutaj cichutko się zrobiło..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avilla
Excella - u mnie za równe 10 mc... Wróciłam z podróży i nadal nie robię nic.Zajmę się świętami i sylwestrem. A w styczniu mam już zaplanowane zapłacić zaliczkę za fotografa i podpisać umowę. Bo mam wybranego. Myślałam tez żeby iść na targi ślubne, może nawiną się jakiś pomysły....Na pewno luty będzie pod tytułem "akcja kamerzysta".. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj byłam u mojej fryzjerki i akurat przyjechał do niej Pan z bogatym wyborem biżuterii do włosów. Kupiłam sobie już na ślub ładną biżuterie we włosy bo nie jestem zwolenniczką kwiatów we włosach ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam napisac, że byliśmy u księdza w poniedziałek. Ślub mamy 3 września o godzinie 16.00 :) Dokładnie 3 miesiące przed ślubem mamy się zgłosic z odpisami aktów chrztu i z zaświadczeniami o ukończonych kursach przedmałżeńskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my mamy o 15 :) ale oprócz zaświadczenia chrztu i ukonczenia nauk mamy jeszcze zanieść zaświadczenia o bierzmowaniu, o nauce religii, odpis aktu małżeństwa...i coś jeszcze, ale juz zapomniałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nam kazał przyniesc tylko te dwie rzeczy. Ja miałam bierzmowanie w tej parafii i tak samo ksiądz Wie, że chodziłam na religie bo sam w podstawówce przez rok mnie uczył. Narzeczony jest z innego miasta ale nie mówił, że będzie takie coś od niego wymagał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avilla
My o 17:00 ..I nic nam ksiądz nie powiedział co i jak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam ksiądz zapisał na kartce. OK 3 misiące przed slubem przynosimy : Kurs przedmałżenski , chrzest, bierzmowanie i dok. USC. a ok 2 miechy przed ślubem do kancelarii pewno na spisanie protokołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ;) Całego wątku nie udało mi się jeszcze przebrnąć, ale widzę, że wszystko szybko miałyście już poplanowane;) my niedawno zdecydowaliśmy się na 2011 rok i udało się znaleźć sale i zespół na 27 sierpnia :) i w zasadzie dopiero zaczyna się u mnie cały szał planów :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×