Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lady Pretensja

Czworo lub wiecej dzieci-pogadajmy

Polecane posty

Gość to jednak jest mało normalne
koleżanko również na pomarańczowo - i właśnie dlatego ja nie popełniam błędów moich rodziców ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koleżanko na pomaranczowo
Uwazasz ze rodzice Cię skrzywdzili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koleżanko na pomaranczowo
Nie masz pojęcia co to znaczy wziąć w ramiona swoje dziecko. I tak długo jak tego nie doświadczysz nie bedziesz miała zielonego pojęcia o czym piszą mamy na tym temacie. To tak jakbyś weszła na forum miłośników żółwi wodno lądowych i zaczęła im udzielać porad na temat urządzenia akwarium, kiedy nie masz o tym zielonego pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie :) Chyba moge sie przylaczyc do dyskusji? Jak widac mam 4 dzieci 3 corki i synka i jestem z nich wszystkich bardzo dumna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no coz, nie popadam w melodramatyzm, a wrecz sie ciesze, ze isnieja z wlasnej woli tacy ludzie jak ty :) i bardzo cie prosze, zarabiaj jeszcze wiecej, bo pozniej ty mi zapalcisz duzo, czyli za dom opieki dla ludzi starych. Bedziesz moja klientka :) Mozesz mi wierzyc, napatrzylam sie w zyciu na ludzi starych, schorowanych, samotnych, wpatrzonych w drzwi przez ktore nikt nie wejdzie odwiedzic i wpatrzonych w telefon, przez ktory nikt nie zadzwoni i nie zapyta: mamusi, jak sie dzisiaj czujesz?...................... Znam tych ludzi bardzo dobrze i nasluchalam sie wiele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu zajrzalam :P koleżanko na pomaranczowo-ale sie usmialam jak przezytalam o tych zolwiach :D Dobra,zmykam bo nastepna w kolejce czeka do kapieli :) Bded tutaj pzniej o ile maz nie bedzie marudzil ze siadlam znowu do pudła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jak miałyście trzecie lub drugie dziecko jak aragowały na niemowlę wasze 7/8 latki oraz 3/4 latki? Dużo o tym czytam i trochę się martwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysokie obcasy,ja bym z nia nie dyskutowala,bo to nie ma sensu,tylko nie rozumiem po co taki ktos jak ona bezdzietna wchodzi tu probuje obrazac kobiety z dziecmi,chyba jednak jej czegos brakuje... bo ja nigdy nie ocenialam osob ktore dzieci nie maja albo maja ich duzo,to czy ktos ma dzieci czy nie to jest tylko i wylacznie jego sprawa a osobom posrednim nic do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 latka no moja 11 letnia cora jest zazdrosna o brata a wczesniej moje starsze cory byly zazdrosne o ta mlodsza,tego sie nie uniknie,ale tzreba duzo z dziecmi rozmawiac i tlumaczyc ze dzidzius jest taki bezbronny i potzrebuje wiecej opieki,ale to ne znaczy ze ciebie przestalismy kochac ze nic sie nie zmienilo,no i co najwazniejsze pozwolic starszemu dziecku uczestniczyc w opiekowaniu sie maluszkiem,niech podaje pieluszki przy kapieli stopki malenstwo umyje czy cos tam jeszcze oczywiscie wszystko pod kontrola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z opowiadać narzeczonego wiem ze starsza córka była bardzo zazdrosna o młodsza jak się urodziła, do dzisiaj ta zazdrość się utrzymuje więc o starszą obawiam się bardziej, próbuję ja angażowac z zakupy w wybraniu imienia tez brała udział :) Ale nadal mówi że chciałaby być jedynaczka... O szczegóły dotyczące Mai odrazu się obraża ale już jest troszeczkę lepiej więc mam nadzieję na poprawę. A jak 3/4 latka reagowała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anastazjo łanie i dobitnie powiedziane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anastazja tak na marginesie zawsze chciałam dać tak naimię córki była by mała Nastka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam sobie ta czarno-pomaranczowa dyskusje i dochodze do wniosku, ze kazda ze stron ma racje, tylko zadna ze stron nie chce zrozumiec drugiej i zawziecie broni swojego modelu zycia. Taka prywata :P A przeciez pomaranczowa kolezanka ma racje, jesli pisze, ze wydajac dzieci na swiat, trzeba miec ku temu warunki, a nie klepac jedno po drugim i sie cieszyc, ze rodzice sie tak kochaja. Nie kazdy ma tez ochote na oszczedzanie i latanie do biblioteki czy do 5 sklepow w celu porownania cen. Z drugiej strony racje maja mamy piszac, ze macierzynstwo jest piekna sprawa i ze tylko matka matke potrafi zrozumiec. Osoba bezdzietna komunikuje na innym poziomie niz matka. Slepy widzacego nie zrozumie.... Ja osobiscie sympatyzuje z rodzinami wielodzietnymi, o ile wybor byl przemyslany, a dzieciom niczego nie brakuje (lacznie z wlasnym katem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jednak jest mało normalne
wysokie obcasy --- Kolejny stereotypowy, nietrafiony argument. Sporo ludzi przebywających w domach starców ma dzieci i jakoś nic im to nie pomogło. P.S. Nikogo nie obraziłam (nie wyzywam, nie rzucam wulgaryzmów). I nie weszłam tu, bo mi czegoś brakuje (nie mieści się w głowie, ze ktoś może się nie rozmnażać, nie? :) ). Temat był chyba w nowych tematach na pierwszej stronie. Weszłam zobaczyć, bo mnie to jednak fascynuje, jak można sobie robić coś takiego na własne życzenie :) Ale już spadam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonia73
tijo to jednak sąsiadkami nie jesteśmy :) czytam Was cały czas , i podziwiam te mamusie co maja maleństwa jedno po drugim , mój najstarszy był duży zanim miał braciszka , ale po drugim szybciutki był trzeci i nieraz sama się zastanawiam jak ja dawałam radę no ale cóż dla nas kobitek wszystko jest do ogarnięcia i niema rzeczy nie możliwych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macie racje, nie bede dyskutowala. Zycie kazdej z nas samo sie zweryfikuje :) Pozdrawiam mamusie bardzo serdecznie :) ps. jesli chodzi o zazdrosc dziecka o malenstwo, to trzeba odpowiednio do wieku tlumaczyc temu starszemu co, jak i dlaczego i wciagac do pomoc typu podaj pieluszke, wyrzuc pieluszke, daj wacik i tak dalej..........bardzo pomaga i starsze czuje sie nadal potrzebne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To samo moga powiedziec te co maja dzieci do tych ktore ich nie maja:jak mozna sobie to robic....Ja uwazam ze dzieci to jest przedluzenie naszego zycia,ale szanuje decyzje tych ktore sie na dzieci nie decyduja,a i jeszcze jedno gdyby mnie na nie nie bylo stac to pewnie bym ich tyle nie miala proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteście dziewczyny? Dzisiaj na dobranoc Oliwce zebrało się na zwierzenia i dużo się dowiedziałam. A Majka 100 pytań do...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe, niektóre pytania.... Wszytskie dotyczyły małego, czy będzie mogła się z nim bawić... eh takie tam, mówiła do brzucha jejciu jak to śmiesznie i uroczo wyglądało. :) A Oliwia zwierzyła mi się że boi się że nikt jej nie będzie już kochał jak urodzi się mały, przez pół godziny jej tłumaczyłam że bardzo, bardzo ją kochamy i w sobotę obiecałam babskie wyjśie tylko my dwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i bardzo dobrze,nie weim jak jest w Polsce ale jesli amsz taka mozliwosc to zabierz dziewczynki na badanie usg zeby dzidzie w brzuszku mogly zobaczyc beda zachwycone a pytan mase padnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdjęcia już widziały, teraz chcemy iść z narzeczonych na USG 3D słyszałam że nawet płyte z filmem można kupić, to chce je zabrać i jeszcze na zwykłe, mam nadzieję że je wpuszczą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze czeka mnie rozmowa o dzieciach. Dziewczyny a co lepiej - owijac w bawełne o pszczółkach czy spokojnie opowiedzieć jak jest naprawdę? To już duża dziewczynka niecałe 8 lat więc wolę żeby dowiedziała się odemnie a nie z internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anastazja - nie zauważyłam że masz tylko jednego synka :) Pewnie rozpieszcany przez siostrzyczki rodzynek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj nie tylko przez siostrzyczy,jeden chlopczyk w calej rodzinie :) Bo my to jakis taki babski narod ;) a Ty ktory tydzien ciazy masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×