Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CO SIE STALO ZE JESZCZE NIE MA

LISTOPAD 2010

Polecane posty

Jeżuniu, jaka ja jestem zmęczona! Mój synek zawsze byl maruda, ale ostatnio to mi juz ręce opadają. Brzęczy, płacze, smęci, ech... na rączki tylko. A mnie plecy juz bolą i nogi. Mimo, że maż mi pomaga, to i tak moje zapasy sil się kończą. Podziwiam samotne matki, nie wiem skąd biorą siłę. 2 tyg. jestem na diecie bezmlecznej, ale efektów nie ma. Noce nieprzespane. Dziś Ignac postanowił obudzić się o 4 i do 5 nie spał. Potem zasnął, ale niespokojnie. Cały czas musiałam podawać cyca albo smoka. Za kwadrans 8 obudziłam męża i przekazałam małego, a sama poszłam do drugiego pokoju chwilę pospać. Po 20 min. obudził mnie płacz, który po chwili zamienił się w ryk i musiałam wstać i interweniować. Ciężkie jest życie rodziców małego dziecka i choć wszyscy przekonują mnie, że powinno być już tylko lepiej, a ja odnoszę to wrażenie, że jest coraz ciężej. Z zasypianiem, w ciągu dnia i w ogóle. Mężowi zrobiła się ostroga piętowa i wkrótce trzeba będzie coś z tym zrobić (zabieg), więc będzie dużo mniej mobilny, Już się cieszę :o WYbaczcie, że tak smęcę, ale czasem brak mi sił i optymizmu. Pestycyda> mam nadzieję, ze wszystko uda sie zorganizować jak najlepiej, żebyś miała jak najmniej kłopotów. Bela_mi> dzieciątko śliczne, podpis dowcipny. Głos oddałam. Wczoraj małemu na próbę kupiłam mały słoiczek dyni z ziemniaczkami. Wczoraj i dziś zjadł łyżeczkę. Bardzo zaskoczony :-) Narazie na tym poprzestanę, nie będę go dokarmiać, tylko moje mleczko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miracle10 : Samamu nie jest tak zle hehe. Nie trzeba opierac, nie trzeba gotowac i wieczorami jeszcze sile na seks miec. Hihi. Chociaz pewnie sa faceci ktorzy piora, gotuja etc., ale to chyba zabawnie musi wygladac :P Mego84: U mnie jedzenie wyglada prosto bardzo. 7 - flaszka, 10 - flaszka, 13 - obiadek ze sloika, 17 - flaszka, 20 - flaszka. Czasem jak sie uda to owoce dostanie, ale tak zeby o 20 mleko zmiescil, bo pozniej pada i spi do 7. Dzis znow uzeralam sie ze swoim niedoszlym mezem... :/ To ciekawostka, ze w pelni czuje sie ojcem Alexa... No ciekawe, ciekawe. I oczywiscie ja wybralam, moja wina. No alez ze mnie wredne babsko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dziś w swoim zakładzie pozałatwiac wszystkie formalności. Policzyli mi urlop zaległy, bieżący + opieka i wyszło tego 31 dni... Fajnie. Potem idę na wychowawczy i pozostanę na nim już do końca trwania umowy, czyli października 2013. Trochę się stresowałam bo mały został z tatusiem na ładnych parę godz (pracuję 90 km od miejsca zamieszkania więc dojazd zajmuje sporo czasu). Na szczęście moi mężczyźni pięknie sobie poradzili ;-) Wczoraj byliśmy poświęcic palmę.Nie jestem religijna ale stwierdziłam że ta uroczystośc spodoba się małemu. Miałam rację: http://pokazywarka.pl/4l8h86/ Fajnie było :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dziś w swoim zakładzie pozałatwiac wszystkie formalności. Policzyli mi urlop zaległy, bieżący + opieka i wyszło tego 31 dni... Fajnie. Potem idę na wychowawczy i pozostanę na nim już do końca trwania umowy, czyli października 2013. Trochę się stresowałam bo mały został z tatusiem na ładnych parę godz (pracuję 90 km od miejsca zamieszkania więc dojazd zajmuje sporo czasu). Na szczęście moi mężczyźni pięknie sobie poradzili ;-) Wczoraj byliśmy poświęcic palmę.Nie jestem religijna ale stwierdziłam że ta uroczystośc spodoba się małemu. Miałam rację: http://pokazywarka.pl/4l8h86/ Fajnie było :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antena1985 - świetne zdjęcia:). Nasza palma też została mocno naruszona. Bela_mi - ja też zagłosowałam na króliczka/zajączka:). U mnie humoru również brak. W ubiegłym tygodniu miałam kryzys, oby teraz już było tylko lepiej. Strasznie jestem nerwowa. Oczywiście miesiączki nadal brak. Chyba będę musiała odwiedzić swojego ginekologa. Moja mama się zdecydowała, że jednak zasponsoruje nam chrzciny w restauracji. Obudziła się jednak troszkę za późno, bo wszystkie terminy w restauracjach na 15-go maja są już zajęte na komunie. Więc będziemy musieli jakoś zmieścić wszystkich gości w naszym mieszkanku. Choć zastanawiam się czy jednak nie przełożyć chrzcin na czerwiec w tej sytuacji. Nie mam ostatnio weny do pracy, a żeby zorganizować obiad na 20 osób troszkę jej jednak potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentina
Witam Wszystkie Mamy! Serdecznie gratuluję! Mam prośbę dotyczącą ankiety do pracy magisterskiej. Jestem studentką V rok Zarządzani i Marketingu. Piszę pracę na temat wpływu reklamy na decyzje zakupowe matek dzieci do lat 2 i kobiet w ciąży. Jeśli jesteś matką dziecka do lat 2 lub jesteś w ciąży, albo zostaniesz (lub już jesteś) szczęśliwym tatą, babcią, dziadkiem, ciocią, wujkiem itp., weź udział w badaniu lub poproś bliską Ci kobietę o wypełnienie ankiety dotyczącej wpływu reklamy na decyzje konsumenckie młodych matek i kobiet w ciąży! Link do ankiety: http://www.ankietka.pl/ankieta/59156/wplyw-re klamy-na-decyzje-konsumenckie-kobiet-w-ciazy-i-mlodych-matek .html Serdecznie dziękuję za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaAnia - dzieki raz jeszcze, jutro jadę do firmy więc wszystko powyjaśniam w koncu moja od kilku dni tego strrrrrrrrrrrasznie marudna- mam jej dość! dobrze ze jutro ide na cały dzien, tata będzie z nią siedział ;-) no już sobie to wyobrażam! kurcze tez nie mam miesiaczki, nie pamietam ktorego teraz powinien byc- mam nadzieje ze niedługo sie pojawi ;-) Miracle- doskonale cie rozmumiem! od kilku dni mam to samo, tyle ze moja usypia codziennie ok 18-19 i jest spokoj do 6 rano, wiec wtedy ładuje baterię dziewczyny a jak dodajecie dynię? bo chyba nie pestki? bo cąłej w sklepie nie mogłam znalesc i kilka razu juz sie rozgladałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj miałam na myśli suszone pestki oczywiście ;-) powiem wam ze powrot do pracy mnie przeraza, juz nie to ze babcia bedzie siedziec z mała, tylko to ze znow muszę powrocić do tego całego wielkiego świata, a przez tyle czasu siedziałam w domu, ze teraz jak wychodzę to jakoś tak dziwnie się czuję...najlplepiej wogole bym nie wychodziła....odwykłam od pracy w biurze i az sie boję ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejna noc i to zrąbana doszczętnie: oprócz standardowego stękania i zatykanie dziobka cycem lub smoczkiem przez całą noc - dwie pobudki 1:30 i 4 na godzinę i pobudka na stałe o 7. Aż normalnie się popłakałam. Już 5 miesięcy nie sypiam w nocy. Obudziłam męża i poprosiłam, żeby zajął się małym, a ja pół godziny się prześpię. Niestety mały zaczął wyć, więc jedyna mądra decyzja-spacer. Ubrałam Ignasia i mąż z nim poszedł, a ja się położyłam. Obudziłam się za 2.5 godziny i wydzwoniłam chłopaków :-) Od tego snu aż mnie głowa rozbolała, mój organizm odwykł od takiej oszałamiającej ilości snu :-) Atena> no niezła palemka Wam się ostała :-D Asia> no to piątka, od razu mi lepiej, jak wiem, że nie tylko ja mam taką marudę w domu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bela- mi szybko mi tutaj pisz skad wytrzasnelas ta opaske dla Zosienki i ogonek? bo jak patrzylam naallegro to tylko takie stroje dla doroslych sprzedają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh... body ma swoje biale, a ogonek i uszka kupilam z 6 lat temu w sklepie dla doroslych w irlandii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bela_mi - zdjęcie cudne!!! Oczywiście głos oddałam :) Antena - ale radochę swojemu smykowi sprawiłaś!!! Palma cała w strzępach!! Hihi :D Melduję w skrócie (bo ostatnio w totalnym niedoczasie jestem...), że u nas ok, kupy są różne, ostatnio dwukolorowe, ale mamaAnia - masz rację, nie trza panikować niepotrzebnie :), a Krzysio piszczałka się ostatnio zrobił i jak mu coś się nie podoba to ryk i pisk jest że hoho!!! Najgorsze jest to, że kupiłam to nosidełko, a Krzysiowi się nie podoba! Wytrzymuje z 10 min przy dobrych wiatrach a potem kwiczy!!! Mam wrażenie, że jest mu niewygodnie bo ma szeroko nóżki, no ale niby taka pozycja jest zdrowa! Miracle - czy Twój Ignaś lubi nosidełko? Przy okazji: wciąż trzymam kciuki, żeby się u Was wreszcie unormowało. A dla wszystkich Super-Mam z niniejszego forum, polecam: http://dziecisawazne.pl/test-na-super-mame/ Jestem przekonana, że wszystkie zdałybyśmy te testy na 6+ !!!!!!!! Miłego wiosennego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:-) Zrobiła się piękna pogoda i na forum cisza. My w sumie prawie cały dzień spędzamu na dworze z przerwami na karmienie, bo mały jest wybredny i koniecznie chce jeść u siebie:-)później troche zabawy i z powrotem na dwór. Zasypia a ja lece ściągać mleko. Kurcze święta za kilka dni a mnie jakoś to nie cieszy, nie mam ani siły ani ochoty sprzatać. W sumie szwagierka mnie pocieszyła, żebym się nie martwiła, najważniejsze jest dziecko a nie sprzatanie, ale jak widzę minę teściowej to wszystkiego się odechciewa. Mój Wojtuś jest strasznie wybredny, zrobiłam drugie podejście z dosypywaniem kleiku ryżowego do mleka, dosłownie pół miarki i odmówił jedzenia. Krzyk był wielki, wypluwał smoka, uspokoił się gdy dostał "czyste" mleko. Kurcze a chciałabym go troszkę podtuczyć. Przez kilka dni nie jadł nowych pokarmów, bo mojej roboty go nie powaliło, dziś kupiłam słoik ale nie mogłam trafić w dobry zcas do karmeinia łyżeczką. Dopiero wieczorem zjadł starte jabłuszko z odrobiną mojego mleka. Jutro spróbuje znów z marchewką i ziemniakiem tym razem też dodam swoje mleko. Kurczę przy takiej pogodzie mam kryzys ze ściąganiem mleka;/;/Ale teraz przy rozszerzaniu diety nie chciałabym zmieniać mu mleka, zeby znów nie strajkował. Muszę się jeszcze troche pomęczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny Dziś mam troszkę luźniej z rana w pracy więc piszę.:) Przed świętami człowiek jeszcze bardziej zagoniony jak wracam z pracy to staram się coś posprzątać żeby na święta jakoś wyglądało a mały z koca obserwuje i pewnie kombinuje czemu mama taka zakręcona. Wczoraj jak wróciłam po 16 do domu to małego do wózka i pojechaliśmy do lasu po świeże gałązki na stroik świąteczny. Moja mama też troszkę pomogła z porządkami jak Adaś spał to ona coś tam zrobiła. We wtorek mały dostał swoją pierwszą szczepionkę, kupiłam skojarzoną z firmy Infarnix. Mały przy samym szczepieniu troszkę płakał bo jeszcze w drugą nóżkę dostał przeciwko żółtaczce ( 3 dawkę). Za to w domu był w dobrym humorze i nic mu nie dolegało. Od kiedy wróciłam do pracy ciągle nie wyspana jestem, mały zaczął się dodatkowo budzić o 3 w nocy, napije się herbatki i śpi dalej do 5. Ale wtedy już musi być mleko bo jest strasznie głodny. Chyba zacznę mu do mleka dosypywać troszkę kleiku ryżowego może dłużej pośpi. Wcześniej w ogóle się w nocy nie budził, dopiero rano o 7 na mleko. Chyba większy głodomorek się z niego zrobił. Bela_mi zdjęcie rewelacyjne, jak słodka mała wyszła. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny- chcialam Wam powiedziec na przykladzie ilonki, ze ona po kleiku ani nie przytyla ani nie przesypia dluzej niz po moim mleku... dzis na piersi jakzasnela o 20 to do 8 spala i tylko o 1 wstala jesc :) miracle, aisha ja tez mam pobudki co ok 3 godz w nocy i juz sie boje co bedzie jak wroce do pracy :( teraz czasmi chodze jak zombi.. p.s. Ilonka idzie za tydzien do zlobka :D WOW! a moj szef nie chcial mi udzielic calego urlopu za ten rok choc nie prawa odmowic, pozwolil wykorzystac tylko ta czesc co do maja sie nalezy (potem zobacze czy bede sie klocic o reszte) pozdrowka mamusie- uciekam odpoczac po calodziennych wojazach : spacer i zakupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaAnia- a Ilonka do zlobka prywatnego czy panstwowego ja zapisywałam wczesniej? ja planuję dopiero moze od wrzesnia do prywatnego ale jeszcze nic sie nie rozgladąłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaAnia- o kurcze ale ci dobrze ;-) ja zaluje ze nie zapisałam małej juz na drugi rok do przedszkola! jak zwykle o wszystkim mysle po fakcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy :) U nas już tylko mleko modyfikowane :( dostaje kaszkę, trochę jabłka. Na szczepienie nie poszliśmy, bo katarek miała, zadzwoniłam i kazała przyjść po świętach. Jest pogodna i cały czas się śmieje, ostatnio najlepsze są nóżki, podnosi je do góry, próbuje złapać rączkami i pchać do buzi :) Wczoraj wyszły jej sylaby na na i ta ta :) jak się rozśpiewała to szok, a w aparacie baterie mi padły, bo chciałam ją nagrać, mam nadzieję, że jeszcze będę miała okazję to zrobić :) A ja postanowiłam przejść na dietę, skoro moje karmienie piersią się skończyło, po 2 ciążach nazbierało mi się kg :( czas to zmienić, oby mi się udało :) A najlepsze jest to, że nie wiem ile ważę, bo nie mam wagi w domu i nie wiem, czy ta moja dieta coś daje :D Życzę Wam radości, spokoju i wszystkiego najlepszego!!! PS. Ja też oddałam głos :) Śliczny Zajączek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojemu Gabrielowi przebił się pierwszy ząbek! Za jakiś czas powinny pojawic się kolejne trzy :-) Od pewnego czasu całe dnie spędzamy na spacerkach. Korzystamy z pogody ile się da. Wychodzimy rano, wracamy na popołudniową drzemkę a potem spacerujemy do wieczora. Dziś wróciliśmy koło 20-tej. Synkowi się podoba. Mi zresztą też choc nogi mi niekiedy do d... włażą ;-) Święta w tym roku robię baaardzo skromne. Kilka podstawowych potraw i ciasto ze sklepu... Lenia mam. Nie chce mi się siedziec przy garach gdy za oknem słońce świeci.Porządki też trochę olałam.A jak to wygląda u was? A głosik na słodkiego zajączka oddany już kilka dni temu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glosowac mozecie codziennie :P ja musze sie pochwalic, moj mąż wygonil nas na spacer,a sam wysprzatal mieszkanie, łącznie zpastowaniem podlóg i praniem, tak wiec mi zostalo tylko prasowanie.. a i mam pytanie do mam ktore ciagle karmia tylko piersia. ile wasze dzieciaki robia kup dziennie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helo Chcialam sie Wam pochwalic, ze moja ilonka juz 3 dzien przewraca sie sama na brzuszek :) odkad raz sprobowala to teraz non stop bawi sie w przewracanie :) I chce jesc to samo co my: ja ją karmie kleikiem a ona beczy do tosta! :D je juz chrupki, chleb, biszkopty a mama dala nawet jej dzis rurke bez nadzienia W linku moje drogi sa dla Was zyczenia swiateczne http://tnij.org/zyczonka2011wielkanocne p.s. musze pilnowac lodowki by maz i syn nie zjedli chatki baby-jagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wpadłam tylko zyczyc wam WESOLYCH SWIAT!!! pogoda super, wiec napewno będą udane!!! WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA WAS I DZIECIACZKÓW!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×