Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nadziejamyszki

termin GRUDZIEŃ 2008 - cz.2

Polecane posty

Hejka:) Pia:) wiem, ze to byłaby najlepsza decyzja...,ale Dzordz sie nigdzie nie chce wybierac...Ja nigdy nie miałam nikogo za granica , kto chcialby mi pomóc (przeciez nie zajade i nie powiem " jestem ! mam chore dziecko itd") musi byc jakas praca ,kawałek kąta... Z drugiej strony miedzy nami jjest kiepsko :( i nie wiem czy nasz zwiazek przetrwa :( Ja z tym kregosłupem mam problemy...do jakiej ja pracy bym sie nadawała ??? Czarno to widze wszystko...przyszłosc !!! Bartkowi nie zakładam pamersów, bo ich sie boi jak kota :P panicznie.. Nie mam pralki z suszarką,moze trzeba by było taka miec..ale jak juz kupilam tą,to teraz nie zmienie...Nawet przysługuje dofinansowanie do pralki z PCPR , tylko 3 razy dostałam odmowe, bo nie ma funduszy...Na turnusy tez nie maja kasy...Chuj im w dupę i osrac takie panstwo, co to na chorych oszczedza...Powinni wprowadzic takie prawo , jak w starozytnej Sparcie (chyba?) jak chory, to za nogę i ze skały won!!! a nie mydlic oczy !!! Aborcji nie, eutanazji nie...pierdoleni humaniści wrrrr...Oj, drazliwy temat...gul mi skacze strasznie....jak rozmawiam na ten temat... Jak jakies pierdoły to wprowadzają , bo "standarty Unijne !!!"... Mamuniu:) sobie nie wkrecaj...ale czujną byc nie zaszkodzi... Jesli chodzi o konto w fundacji, to owszem mozna indywidualnie wpłacac np. dla Krystianka, to co nazbierasz to Twoje....to znaczy zazwyczaj zwracaja koszty do wysokosci srodków zgromadzonych na koncie...a te pieniadze ( te zwrocone ) potem mozna wydac na kolejne zakupy....lub jesli sa pozyczone od kogos to oddac... tak to działa...Wiem tez, ze np. pacjenci dr. Cubały- Kucharskiej ,na jej wniosek mogą miec sfinansowane np. badanie ,które kosztuje duzo i nie stac rodziców i to sa pieniadze od fundacji o ile,dziecko nie ma na swoim koncie nic...itd, itd.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kessi:) 🖐️ uwierz mi...bardzo bym chciała.... Tylko , ze ja sama to se mogę... Kontrol z moimi pleckami mam 28 lipca:) czyli 3 miesiace po operacji :):) Głowa mnie okrutnie rąbie:) odciac? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Holly - nie wiem jak i czy z dziecmi jest jak z doroslymi ale moja mama kupuje pieluchy na recepte w sklepie NFZ dla babci a kupuje ich duuuzo wiec moze zapytaj jesli jeszcze nie pytalas? Shadsi - szkoda Amelci dobrze ze juz lepiej no i nie przejmuj sie tak :) z pierwszym dzieckiem zawsze tak jest ze to takie oczko w glowie i bardziej przezywasz wszystko bo to i dla Ciebie nowe ;) GumiAga - kochana jak mi szkoda biednej Anusi tak choruje moze to faktycznie alergiczne nam Zyrtec pomogl wiec trzymam kciuki 🌼 no i co do pokoju to do niebieskich paneli dalabym cieple kolorki jakis zolty i poarancz albo brzoskwinke tak ma Marta i powiem ci ze z tego pokoju caly dzien bije swiatlo jakby lampa sie palila :) cos mialam jeszczde ale skleroza :o tak to jest jak sie czyta na raty przepraszam jesli kogos pominelam wybaczcie sklerotyczce :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meaa- Julka kiedys uwielbiała jogurty,i mogła i z kilka dziennie zjeść- różne różniste. Teraz się na nie obraziła i nie zje ( czasami uda sie ją nakłonić ale jogurt musi być biały). Potem był czas, że piła te jogurty pite- w butelkach, przes słomke, albo tak z gwinta- teraz też ich nie chce- może jej przejdzie. Może by Nadii dawać np. zamrożone danonki- (kiedyś nawet były do nich specjalne patyki), żeby właśnie z nich lody zrobić. Może da się tez z innymi jogurtami i serkami? Jula je dużo serków i pije mleko lub kakao. Holly- przekichane z tym wszystkim. a Ty masz takie osobne konto dla Bartusia w Fudacji? bo przypuszczam, że tak by było łatwiej z tych pieiędzy się rozliczyć- żeby było legalnie wszystko. Może tez by jakąs aukcję się zrobiło? Mamuniu- pewnie po wczoraj wszystkie sobie chociaz trochę powkręcałyśmy różne rzeczy. Zosia - robi postępy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeeeeeeeeest jeeeeeeeeeeeeeeeeeeest!!! :D :D coprawda tępa ta siekierka jak chuj! bo ledwie plamie tyci tyci ale jest!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co u nas? Ano ja znowu chora :o mam juz dosyc i umawiam sie do dentysty na rwanie zeba no 5 raz zatoki w ciagu 3 miesiecy?? masakra boli mnie leb i z nosa do gardla leci bo nos zawalony ropa ehh dzisla tez spuchniete znow wiec to musi byc polaczone Adas z kupka nadal walczy znaczy ja bo od 2 dni staram sie nie jesc nabialu i dzis kupa nie jest jaskrawo zielona a juz pomaranczowy sie pojawia nie macie pojecia jak mnie to cieszy :) on 2 tyg robil zielone kupy ze sluzem i to minimum 6 na dzien :( pupcia obolala odparzona on ma wklesly brzuszek prawie wiec skoro badanie nie wiem po co robili bo wyszlo ok moze labrie czy cus z bakterii ale lekarz nie radzi ograniczac diety (no pacan) bo to nie ma wplywu co ja jem - slyszal ktos podobne brednie? no ja tak po urodzeniu marty) tak wiec mam kolejne dziecko ze skaza ehh Ale nie bede smecic bo moje problemy czy zmartwienia to nic w porownaniu do dziewczyn tutaj... Marte musze pochwalic bo na 3 tyg bez pieluchy miala 2 wpadki a czesciej tez wola w nocy o 3 czy 4 na ubikacje :) jestem z niej dumna ! Dzis telepalam sie pod koldra z zimna i nie poszlam z Aneta do szkoly trudno ma wagary... Bylismy w Ikei 2 dni temu i mamy... czochrodywan hahah zielony w salonie dziewczynki sie tarzaja na nim jak szceniaczki :P Marta szaleje na calego heheh no i kupilam fajne szafki na buty ale mialam juz dosyc tych butow wszedzie sie walajacych wrrrr Aaaaa no i bylam wczoraj na rozmowie u ksiedza ze chcemy chrzcic ale chrzestnych nie mamy i... chrzciny beda 5 czerwca :) Juppi ! on tylko zalatwia jakiegos swiadka stad zeby chrzest byl wazny potwierdzony i ja wystarczy ze 1 osobe jako chrzestnych a na papierze sa nasi z Polski :) szukam teraz ubranka na chrzest... swieczki i butow dla Anetki (sandalek) lece zalaczyc zmyware

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszko! o! dzieki dobry pomysł :) teraz lato idzie to moze takie danonkowe lody bedzie zajadac :) spróbuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kessi :( bidulko zdrówka dla Ciebie i Adasia :( 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kessi :) pampersy u nas odpadaja , bo Bartek sie ich boi ...:( Nadziejko:) no mamy konto , nigdy nic nie aukcjowałam :) bo sie na tym nie znam....i nie wiem czy na taką aukcję nie powinno się miec zgody Fundacji... A ! jeszcze mi sie przypomnialo.... odnosnie tego dofinansowania do pralki z PCPR....to jest przepis , ze "dziecko musi korzystać z paampersów " zaswiadczenie od lekarza ma byc... Powiedzcie mi , bo jak moze jestem jakas nieteges , ale po jaki chuj komus pralka, jak uzywaja pampersów??? Ktoś pierze pampersy ???? A taki Bartek jak nasika lub nawali w gacie to przeciez to trzeba prac...!! No i ja gacie wywalam ,a spodnie piore...Kupuje gacie zgrzewkami na rynku lub w jakims innym tanim sklepie i tak sobie radzimy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meaaa - ja miksuje jogurt zazwyczaj gracki z truskawkami lub brzoskwiniami i wlewam do pojemnikow na lod powlekam folia przezroczysta i wbijam wykalaczki - dzieciaki uwielbiaja takie male lodziki :) moje nie lubia duzego na raz takiego danonka np bo mam tez specjalny pojemnik na robienie lodow z sokow 6 szt ale to za duze dla nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Holly no porąbane te przepisy, paranoja !!!! Meaaa to kamień z serca :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumi_aga - raczej jajeczko z macicy :P :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny czasem do was zaglądam i co dziś widzę smutne wieści o Krystianku, u mnie w klatce jest 4letni chłopiec u którego niesłusznie stwierdzili autyzm co się okazało pół roku temu po kolejnych wizytach u lekarza doszli do wniosku że to alergia na białko i odkąd wprowadzili mu dietę to dziecko zaczęło sie rozwijać i w wieku niespełna 4lat zaczął wypowiadać pierwsze pojedyńcze słowa teraz już je zaczyna składać w zdania, jest mniej nadpobudliwy, zaczół rosnąć, a wszystko dlatego że alergia nie objawiała się u niego żadną wysypką czy czymś podobnym tylko atakowała układ nerwowy, ... , Więc warto chodzić i szukać właściwych drzwi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItajcie SMutne wiesci:( wczoraj przeczytalam i ciagle o tym myslalam.Tez licze ze to jednaknie autyzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meaa jak kiedys napisalam ze znalazlas sobie nowy cel zyciowy to myslalam ze tonowe dziecko:) a Ty tak na okres teraz czekalas:) Holly super ze widac poprawe po zabiegu.Oby bylo tylko lepiej.Szkoda tylko ze z Dzordzem tak sie ostatanio srednio uklada.ALe moze to chwilowe i wszystko bedzie jak dawniej.Teraz mialas ze problemy z pleckami,zabieg to nie mieliscie zbytnio czasu dla siebie.Teraz juz tylko wracajcie wszyscy do zdrowia.A co z Wasza budowa? Pamietam ze pisalas ze macie juz projekt i papierkowe sprawy sie zalatwiaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kessi WY juz tam dobrze sie czujecie na wyspach ze chyba tam juz zostaniecie:) A jak plany wkakacyjne w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kessi gratulacje dla Martusi za pieluszki! Ja dzis postanowilam swoja uczyc zyc bez pieluch.Bilans taki ze jedno siku na nocnik i 6-7 razy przebierana i cala pralka prania.Tylko raz zrobila na nocnik i kazala dzieciom bic sobie brawo a potem juz olala nocnik i zloscila sie jak ja sadzalam. Ostatanio malo jada.Mam problemy zeby ja nakarmic.Biegam za nia z lyzka.Z rana jadka przed domem u taty na rekach i patrzyla jak koparka cos kopie a ja z lyzka i miseczka.Ale to musialo wygladac:) A obiad jadla na balkonie bo wielkich namowach i zagadywaniu wszystkim czym sie da.Od poludnia moze nic nie jesc i nie pic do samego wieczora.A i chyba sie przeprowadzi calkiem po sasiedzku.Jak tylko slyszy dzieci za plotem to z wiatrem leci do nich a potem musi cala banda ja odprowadzac do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Ojj jakos tak smutno sie porobilo :( Meaa czyli to jest podane konto do Kasi prywatne czy jak bo sie juz pogubilam?? Holly tutaj w Uk jest okropnie w normalnych przychodniach lekarze do doopy, ale z tego co sie orientuje to na chore dzieci jest pomoc... Moze pogadajcie z Dzordzem i warto by wyjechac... A mi Kuba urwal drzwi od pralki:/ normalnie myslalam ze sie pobecze bo wisimy jeszcze kase za auto szwagrowi a tu dup. ale na szczescie znalazlam ta czesc na ebayu za 8funtow wiec nie ma tragedii. Kuba tylko mi powiedzial nie krzycz chociaz nie krzytczalam na niego tylko troszke glosniej powiedzialam, az sama sie zdziwilam jak spokojnie do tego podeszlam... w sumie to w momencie smiec mis ie zachcialo nawet :p Barylkoo juz sie nie moge doczekac zdjatek z Twojego domku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ smutno, smutno:( chce wierzyc, ze to bledna diagnoza:( Holly- bardzo, bardzo sie ciesze, ze plecki mniej bola i juz czuc poprawe:) ja mysle, ze te wszytskie spiecia to przez te ost wydarzenia, choroby itd moze tak odreagowuje stres i napiecie. mezczyzni nie lubia/nie mowia o tym czego sie boja i tlumia to w sobie a ost sporo przeszliscie. jestem pewna, ze dogadacie sie bo mocno sie kochacie:) a te przepisy to ja nie wiem dla kogo sa pisane, brak slow:O Mea- no to gratulejszyn z okresu;) ( tak po cichu myslalam sobie, jak Barylka ze nowy cel to malenstwo dopki nie napisalas ze tak wyczekujesz okresu hehehe;) Kessi- gratki dla Martusi. u nas pierwszy tydzien byl bez zadnej wpadki, tak byl zaaferowany tym, ze robi na nocnik i dumny jak bilismy brawo,ze praktycznie co troche wolal si i lecial po nocnik, nie musialam nawet przypominac, potem przez pare dni zdarzaly sie nam male wpadki a ten tydzien poki co bez wpadkowy:) wiecie co dla mnie jako mamy jest to ogromne przezycie : kolejny krok w doroslosc itd a jak dziecko musi pewnie to przezywac. Barylko- to chyba cos dzis w powietrzu z tym jedzeniem bo Kubus dzis nawet na obiad nie spojrzal, mleka na noc wypil tyle co nic. pewnie nadrobi to w nast dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja na antybiotku, bylam wtedy u tej lekarki i zapisala mi augmentin, ze faktycznie migdaly brzydko wygladaja, i lepiej juz sie czuje, pzrede wszytskim nie mam nog jak z waty, takze z dwojga zlego dobrze, ze poszlam do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izu- dobrze, ze udalo Ci sie znalezc ta czesc do pralki. jak moim rodzicom kiedys zepsula sie pralka okazalo sie, ze nie warto jej bylo naprawiac:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amorku zdrowka zycze Izu w domku bez szalu bedzie bo kaska sie konczy.I to co sobie w glowie poukladalam to idzie w leb niestety.Zamieszkamy z najpotrzebniejszymy rzeczami a reszte powoli bedziemy kupowac i upiekszac wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuniu- zabraniam Ci tez wertowania netu, tylko kafe i nie nakrecaj sie , choc pewnie nie jedna z nas powkrecala sobie rozne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Braylko- dzieki. a z urzadzaniem, wszystko z zczasem uzupelnicie. :) najwazniejsze, ze mozecie juz sie wprawadzac, super nawet nie wiesz jak Ci zazdroszcze tak pozytywnie, ze to juz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejoo nieee dziewczyny :D mój nowy cel jest khm bardziej egoistyczny ;) :P Amorku dobrze ze poszłas do lekarza :) jeju jak u nas ciepło, rano już w krótkim rękawku szłam :D ma byc dzisiaj 27 stopni! aaa wrzuciłam zdjęcia pokoiku do albumu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka.... Holly - duzo myslalam o tym co napisalas , zreszta caly czas mysle i z kazda chwila mam dla Ciebie wiekszy szacunek. Niedorzeczne przepisy, brak funduszy i to absurdalne dopasowanie banalow do Uni Europejskiej a pozostawienie waznych rzeczy na pastwe losu. Najgorsza jest chyba ta niemoc,ktora przeradza sie pozniej w przyzwyczajenie i pogodzenie z sytuacja bo przeciez tak malo mozna zrobic. Zycze Ci bys nigdy nie opadla z sil. meaaa - pokoj sliczny ! Wspaniala harmonia barw i swietnie dopasowane mebelki, naprawde bardzo ladnie Wam to wyszlo. Sama bym chciala miec taki ! W ogole macie fajne mieszkanie. A Twoja sikierka nadal taka tepawa ? Mozesz sie na mnie rzucic z siekiera ale musze napisac, ze moj starszak jest wlasnie z takiej tepej :-P Twoj plan to studia ?....:-P Amorku - zdrowiej szybciutko :-) Izu - fajnie,ze tak sprawnie i tanio udalo Ci sie uratowac pralke ! Kessi - ciesze sie,ze tak sie Wam udalo zalatwic sprawe ze Chrztem. Zauwazylam, ze im wiecej dzieci tym trudniej o chrzestnych....:-))) Tez mam ochote na ten ikeowski zielony czochrodywan ! :-) Ile razy go widze to mysle o meaaa...:-) Marta wspaniala bez pieluch ! Myszko - ciekawe co mama sie dowie,napisz jak juz bedziesz miala jakies wiesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję Pia ;) ten pokój to chyba spełnienie moich marzeń bo jako dziecko niesety nie mogłam na nic takiego liczyć ;) i ciesze sie z niego chyba bardziej niż Dunia :P czochrodywan :D wczoraj wrócił z pralni! :D odżył :P :D taak siekierka tępa dalej... w ogóle dziwnie ostatnio mam, pzredostatni tez taki skąpy, ostatni to tak mnie zalało jakbym w połogu była :o i teraz znów dziwnie... nie wiem czy przez moją tamta dietę co miałam czy co.... albo sie starzeje ;) studia? nie ee mniej intelektualny ten mój cel :P nie mierzę zbyt wysoko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Meaa- pokój świetny, a jakiej farby i koloru używaliście. Mojemu mezowi też sie podoba:) stwierdził, ze wyglada teraz na większy. No i jest zachwycony włosami Nadii:) Holly- no to dobrze, że masz specjalne konto w fundacji dla Bartka. Szukałam juz na allegro- mozna wystawiać aukcje charytatywne- wtedy oni zwracaja koszty wystawienia takiej aukcji i prowizji od sprzedaży. potrzebne są tylko dokumenty z fundacji- ale myślę, że z tym nie będzie chyba problemu. tu co by było potrzebne: Jeśli jesteś osobą lub wspierasz osobę, na rzecz której organizacja non profit przeprowadza zbiórkę pieniężną, wyślij: kopię odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego, dotyczącego organizacji, lub zgodę właściwych władz na prowadzenie publicznej zbiórki pieniężnej; kopię oświadczenia banku wskazującego, że numer rachunku, na który będą dokonywane wpłaty, należy do organizacji non profit, wraz z informacją, że rachunek nie jest obciążony tytułem egzekucyjnym; oryginał zaświadczenia organizacji non profit, że na rzecz wskazanej osoby zbierane są środki pieniężne oraz że organizacja wyraża zgodę na przyjmowanie darowizn. W wypadku braku powyższych dokumentów wymagana jest zgoda właściwych władz na przeprowadzanie publicznej zbiórki pieniężnej i przesłanie kopii dowodu tożsamości Użytkownika. Uwaga! Zgodność z oryginałem każdej kopii dokumentów przesyłanych do serwisu Allegro musi zostać potwierdzona na każdej stronie przez władze organizacji. Na każdej stronie kopii należy także umieścić datę jej sporządzenia i oryginalną pieczęć organizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×