Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

akacja80

Ciąża po in vitro

Polecane posty

Gość Gewalia
Dziewczyny zrobiłam swoje drugie badanie beta hcg w 16 dpt które wyniosło 632,68 mlU/ml mam nadzieje ze to dobry wynik bo gin powiedział ze w tym dniu powinnam mieć kolo 500 a ja mam wyższe ale jak patrze na normy to się mieszczę. A teraz do dziewczyn co maja w brzuszku bliźniaki ja się obawiam ze i ja mogę je mieć bo miałam podane 2 zarodki, a dopiero mam pierwsze usg 28.06 ,samemu tego pewnie nie można jakoś przeczuć czy stwierdzić prawda? Skąd np bym wiedziała ze tylko 1 się przyjął, co się wtedy dzieje z tym drugim zarodkiem ,jak on jest wydzielany z naszego organizmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gewalia nie poczujesz ze nosisz bliznbiaki wierz mi:) ja mialam przy 1 wizycie jeden pecherzyk i lekarka powierdzila na 100% ciaze pojedyncza a 2 tyg pozniej 2 serduszka. nic nie czulam. jezlei jeden sie nie przyjmie to jest on po prostu tak jakby wchlaniany przez macice. nie dochodzi zazwyczaj do zzadnych krawien poniewaz jest drugi i beta rosnie. nawet w pozniejszych tyg jak jeden obumiera przed 12tc to po prostu sie kurczy az w koncu jakby zanika. czemu myslisz ze bedziesz miala blizniaki? jezlei mialas transfer dwoch to trzeba sie z tym liczyc ze oba sie moga przyjac:) 28ego zobaczysz co nisisz pod serduszkiem daga no mnie zawsze lekarka bierze na fotel a potem robi usg przez brzuch. powiedziala ze przy kazdej wizycie sprawdza czy szyjka jest zamknieta. mowila mi ze przy kazdej pacjentce tak robi. mocz pobrali mia do teraz w sumie 2 razy, posiew robi za kazdym razem ale nie wiem na co. ona mi mowi ze wszystko jest ok wiec sie nie wypytuje hehehe pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dosia30
No to widze ze z tymi lekarzami to bywa różnie. Mój dr jeszcze na długo przed in vitro robił mi posiew z szyjki i wtedy wyszedł nieprawidłowy, potem juz było ok. Jednak teraz kiedy jestem w ciązy na fotelu nie byłam ani razu, zawsze tylko to usg. U mnie zawsze w cytologi było rozpoznanie ze jest odczyn zapalny a nie miałam nigdy zadnych objawów ani dolegliwosci typu pieczenie czy upławy. Teraz tez niby nie odczuwam, ale mysle za na podstawie wyglądu szyjki i stanu śluzówki można chyba zdiagnozowac istnienie stanu zapalnego-a może sie mylę. Cytologie robiłam pół roku temu, to nie wiem czy jest sens robic ponownie. a tak zmieniając temat-u mnie jest dopiero początek 3 miesiąca a wyglądam jakbym była conajmniej w 5 miesiącu, czy wy tez tak miałyście? mam rozdęty żołądek jak balon!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosia30 ja miałam tak samo z brzuchem, ale wszystko było spowodowane problemami z zaparciami, miałam wtedy straszne wzdęcia a mój brzuch był ciągle napompowany jak balon jeśli nie masz problemów z zaparciami to na wizycie powiedz lekarzowi że masz uczucie wzdętego brzucha więc może to sprawdzi. ja już jestem po wizycie:) u nas wszystko dobrze, maleństwo prawidłowo się rozwija, wszystkie narządy wyglądają dobrze, pepowina pracuje prawidłowo, no i maleństwo jest też w prawidłowym ułożeniu :) cieszę się strasznie :D maleństwo wyglądało ślicznie:) no i dowiedzieliśmy się kto tam w brzuszku mieszka:) będzie DZIEWCZYNECZKA :D:D:D:D jestem przeszczęśliwa lala kochana Twoje przeczucie się sprawdziło i moje ciche nikomu nie zdradzane też:) pozdrawiam Was serdecznie jeszcze nie mogę ochłonąć tak radość mnie rozpiera:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dosia30
kasik gratuluje dziewuszki :) Ja jestem strasznie ciekawa co ja bede miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie :) kasik08 :) kochana tak sie ciesze, bardzo bardzo sie ciesze :) bedziesz miala sliczna malutka dziewczynke , taka malutka Kiziulke jak ja :) a jednak ... :):):):) dbaj kochana o siebie i malutka :) mnostwo caluskow dla Was :) trzymajcie sie mocno kobitki :) andzia_... :) bev :) odezwijcie sie dziewczyny :) jak tam wasze skarby ??? jak sie czujecie ??? napiszcie chociaz pare slow :) pozdrawiam caluski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasik, super że będzie kobiałka ;) dziewczynki są super, ale synek mamusi też jest fajny. a macie już jakieś typy imion ? pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imię to już praktycznie wybrane będzie Olivia:) mam nadzieję, że mój M nie będzie protestował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasik Gratulacje :) Daga U mnie też wyszły bakterie w moczu i dr kazała mi zrobić posiew. Teraz czekam na wynik z posiewu z szyjki i z moczu. Mnie moja gin mówiła, żeby nie kłuć się przed kazdą wizytą (morfologia) ale mocz musi byc zawsze robiony. Tak więc co miesiąc przed wizytą oddaję mocz do badania i na wizyte jadę z wynikiem. Ale wiesz - co kraj, to obyczaj. Każdy lekarz inaczej prowadzi ciążę. Mnie też chyba właśnie wyszedł jakiś stan zapalny w cytologii, a objawów nie było żadnych i ph pochwy dobre - sprawdzane każdorazowo. Gewalia Jeszcze raz gratulacje :) Ja też miałam podane 2 zarodki i wydaje mi się, że ten drugi został wydalony z organizmu jak miałam plamienie 10 dpt. To plamienie nie mogło u mnie oznaczać implantacji zarodka, bo to miało miejsce wcześniej. Ty sie nie martw ilością zarodków tylko ciesz się, że wynik jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lala, andzia Jak sobie dajecie radę? :) Chodzicie już powoli do tyłu z niewyspania? ;) Jak Wasze maleństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
betii79 Uwierz mi ze bardzo się tego boje mowie o bliźniakach ze nie dam rady ,nie mam męża na miejscu ciągle jest poza granicami kraju czasami ponad miesiąc a nie mam w swoim mieście rodziców ani teściów żadnej pomocy,wiec szczerze mówiąc wolałabym jednego dzidziusia. Dziewczynki czy Wy miałyście włożone 2 zarodeczki i przywal się 1 czy zazwyczaj jeśli dwa to w większości przypadków są to bliźniaki?? Naprawdę czym bliżej wizyty usg tym większe przerażenie mam , wiedziałam z czym to jest związane, a teraz panicznie się boje :( Może pomyślicie sobie co za laska najpierw chce dzieci, a teraz wymyśla ale uwierzcie mi naprawdę ja nie dam rady :( jestem strasznie nie zorganizowaną osobą ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gewalia Napisałam do Ciebie powyżej :) Poza tym to chyba większość z nas miała podane po 2 zarodki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj bettykor :) ja nie narzekam jesli chodzi o spanko, wysypiam sie bardzo dobrze bo moja Kizia pieknie spi po 4 do 5 godzinek wiec jest naprawde super :) w nocy dluzej spi a w dzien lubi tez sobie polezec i pobawic sie raczkami wiec wogole dziecka nie ma :):):)sama wszystko robie przy malutkiej od samego poczatku, kapanko, przebieranko, jedzonko i tak wkolko ... :):):) ale uwielbiam to robic :)czekalam na nia 7 lat :) moja milosc Kizia :) cudne dziecko :) pozdrawiam caluski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lala Super! Oby tak dalej :) Byłam dziś u koleżanki, która urodziła 6 marca. Mała przez pierwsze dwa tyg po porodzie była słodka jak cukiereczek i dużo spała ale już teraz nie ma z nią tak lekko. Cały czas wymaga uwagi i nie chce sie sama zająć zabawą. Cały czas trzeba ją zabawiać i szybko wszystko jej się nudzi. Koleżanka nie może nic zrobić w ciągu dnia jak nie ma nikogo innego w domu :) Mam nadzieję, że Twoja Kizia będzie Cię oszczędzać ;) Buziaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
bettykor Jestem sama w domu wiec się martwię wszystkim rożne myśli przychodzą mi do głowy ,ciesze się ze jestem w ciąży tylko martwię się jak by to było gdyby były bliźniaki i to już mnie przeraza na sama myśl. Jakieś dziwne rozkminy mam teraz kiedy jestem w ciąży wcześniej nie myślałam o takich rzeczach a teraz czasem mam naprawdę dziwne myśli typu mąż w pracy daleko od domu ja tu sama .... co się dzieje ..... tez tak czasem macie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasik08 Cieszę się bardzo że z Twoją Dzidzią jest ok:-)Super że Dziewczynka:-) :-) :-) //Następny będzie chłopak:-)//Czasami przeczucie się sprawdza:-) Ciesz się Kobietko ciesz:-)masz powody do radości,najważniejsze że Dzidzia zdrowo się rozwija:-) bettykor Myślę sobie że na następną wizytę zrobię sobie badania moczu,i napewno zapytam o badania cytoligię i posiew.Przed przystąpieniem do in-vitro miałam robiony posiew i wyniki były dobre(inaczej lekarz nie wykonuje zabiegu,tak było za każdym podejściem).Co do jakiś stanów zapalnych raczej nie mam,ale ostatnio(pisałam kilka stron wcześniej)coś tam się przyplątało-ale teraz już jest ok. Gawalia Napewno dasz radę:-)Na początku mężuś pomoże jak tylko będzie mógł:-) Znam niejedną kobietkę z dwójką małych dzieciaczków. Organizacja sama przyjdzie z czasem:-) U mnie jak na razie ok.(dzisiaj nie byłam rano po śniadanku...)może powoli mijają wymioty:-)Zobaczymy jutro.Samopoczucie raczej dobre:-)Kilogramy w miejscu,tak jak brzuszek.Najważniejsze dla mnie jest to żeby Nasza Kruszynka była zdrowa,żeby wyniki badan były pomyślne dla nas i żeby wszystko było ok:-) Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dosia30
Gewalia a pamiętasz swoje wyniki b-hcg jak pierwszy raz badałas, jakie były wartości? Bardzo wysokie stezenie bety czasem moze sugerowac bliźniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bev
Kasik, gratuluje dziewczyniki ! Lala, u nas wszystko dobrze. Moje malenstwo ma na imie Amelka. Radzimy sobie dobrze, tez wszystko robie sama bo nikogo z rodziny z nami nie ma ( nie mieszkam w Polsce) MAla duzo je i ladnie przybiera na wadze. Bylismy wczoraj u pediatry i lekarka powiedziala, ze nie ma sie do czego przyczepic, mala jest calkowicie zdrowa. Nastepna wizyta za miesiac. KArmie mala swoim mlekiem i dokarmiam sztucznym bo Amelka jest ciagle glodna i moje mleko juz jej nie wystarcza. LAla to drugie malenstwo to tez byla dziewczynka, nie chce myslec ani mowic na ten temat bo jest to dla mnie bardzo przykre. W przyszlym roku chce sie wybrac do kliniki po moje mrozaczki, ale juz sie boje aby nie przechodzic ciazy tak jak teraz. Ty chyba tez masz jeszcze mrozaczki, wiesz juz kiedy bedziesz szla po rodzenstow dla Kizi ? Beti, gratuluje blizniakow i to jednojajowych to chyba czesto sie nie zdarza przy IVF ! Pozdrawiam serdecznie, Bev

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasik08 Kochana, gratulacje, Olivia śliczne imię dla córci. My z mężem też chcielibyśmy mieć dziewczynkę. Lala79 Jak ty masz dobrze, że masz już swoją Kizię przy sobie! Buziaczki dla Twojej córci od wirtualnej ciotki. Dziewczyny mam dwa pytania, czy wy też jesteście ciągle śpiące? Ja wracam z pracy i muszę się położyć na godzinę, dwie. Ale już ok. 22 idę spać bo oczy mi się same zamykają. Czuję się bardzo zmęczona, pod koniec pracy nie mogę się skupić i czekam tylko kiedy będę w domu i mogła iść spać. We wtorek mam pierwsze USG (29 dpt), czy będzie ono dopochwowe czy brzuszne, jak brzuszne to czy przed badaniem mam się nie załatwiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
do Dosia30 Malo nie zemdlałam to co do mnie napisałaś zaraz Ci podam może coś rozszyfrujesz :) znasz się na tym ? Pisz mi tu jak na spowiedzi, szczerze : 1 beta w 13 dpt to 268,68 mlU/ml 2 beta w 16 dpt to 632,68 mlU/ml Z mojej bety wynika ze jest wysoka i mogą być bliźniaki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacha Mnie męczyła senność i ogólna słabość do końca I trymestru więc jeszcze sporo spania przed Tobą ;) Dopiero od 4 miesiąca zaczęłam się ożywiać i wróciły mi siły witalne :) A co do badania to w I trymstrze usg robi się dopochwowo, bo przez brzuch jeszcze obraz jest niewyraźny :) Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gewalia Wysyłam Ci linka - poczytaj o becie :) Może się uspokoisz :) http://www.mamo-tato.pl/article_show.php?a_id=138&s_id=9&ss_id=13 Z tej stronki skopiowałam fragment dla Ciebie, który wklejam: "Ciąże bliźniacze wykazują zwykle wyższe stężenia gonadotropiny kosmówkowej, ale z racji dużej rozpiętości poziomu hormonu u różnych kobiet wysokie czy przekraczające normy wartości nie zawsze oznaczają bliźnięta. HCG nie powinno służyć jako wyznacznik obecności więcej niż jednego embrionu. Nie ma wyznaczonego poziomu, powyżej którego byłaby gwarancja ciąży bliźniaczej." Tak więc nie denerwuj się na zapas :) Na usg okaże się czy są 2 czy jest 1 zarodek :) Powodzenia :) Życzę Ci żeby było tak, jak chcesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gewalia Zapomniałam Ci napisać, że są różne normy BhCG ale nie zmienia to faktu dotyczącego interpretacji wyników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gewalia wiesz, ja tez mam ten problem. moj maz co prawda nie wyjezdza poza kraj ale pracuje ok 240h w miesiacu. on zawsze mowi ze w domu tylko spi. my mieszkamy w niemczech a nasze rodziny w polsce. tez nie mam tu nikogo. oczywiscie jak bedzie jakis nagly przypadek moge liczyc na pomoc sasiadki ale ona sama ma 3 dzieci wiec nie bedzie ze mna nianczyc moich. na poczatku ciazy mialam dokladnie te same obawy co ty. nawet pisalam tutaj na forum. teraz jestem pozytywnie nastawiona i mysle ze dam rade. moja mama dala sama rade z 5 dzieci. nie miala auta a maz????? szkoda gadac.na pewno jest ciezej na poczatku bo wszystko robisz podwojnie: przewijanie, karmienie, kapanie. sama sie zastanawiam co zrobie jak oba beda plakac a bede sama w domu? przeciez nie wezme dwoch na rece bo nie idzie. mysle jednak ze na wszytko sa sposoby a blizniaki chowaja sie inaczej niz jedynaki. nie potrzebuja tyle uwagi ze strony mamy bo maja siebie. praca bedzie podwoja i radosc podwojna :):) kasik jednak ty mialas racje z ta dziewczynka. gratujuje . ja nadal mysle ze beda chlopcy i mogloby tak zostac bo w koncu maz ich nazywa flip i flap a to nie pasuje do dziewczynek :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betykor :) mam nadzieje, ze ja nie bede miala z moja coreczka wiekszych problemow bo od samego poczatku trzymam sie kilku zasad.po pierwsze malutka spi w lozeczku a nie z nami, bo tu mozna popelnic najwiekszy blad :) jak spi sie z dzieckiem, pozniej maluszek ani mysli spac sam i caly czas placze.po drugie zadnego noszenia na rekach i lulania, na raczkach nosze tylko chwilke i klade mala aby sama sie bawila raczkami i nozkami.tak sie wtedy slodko sama bawi.jak karmie piesia to staram sie aby malenstwo nie spalo przy cycu, ma sie najesc i juz :) wiem, ze moze to drastycznie wszystko wyglada ale chce miec wiecej dzieci ( mam jeszcze 2 mrozaczki ) i nie moge pozwolic sobie na takie rzeczy aby Kizia w pozniejszym czasie wymuszala placzem wszystko jesli pojawia sie nastepne maluszki.a pozatym mam problem z sercem i boje sie troszke, musze sie oszczedzac bo mam dla kogo zyc :):):) bev :) kochana piekne imie ma twoja coreczka.mnie rowniez sie podobalo ale u nas w rodzinie jest juz Amelka :) i zrezygnowalismy. co do mrozaczkow to mam jeszcze dwa i jesli wszystko dobrze pojdzie to pojade po nie w przyszlym roku lub w nastepnym bo napewno nie zostawie ich w klinice.czas pokaze:) moja corcia tez jest straszny glodomorek ale ciesze sie z tego, bo to swiadczy o tym, ze jest zdrowa i dobrze sie rozwija :):):) kochana tak mi przykro ze jedno malenswto odeszlo :(:(:(:( ale widac tak mialo byc, wszystko w rekach Boga.my nic nie mozemy zrobic. daga :) kacha :) dziekuje dziewczyny za caluski :):):) ale ta moja coreczka ma internetowych cioc :) trzymajcie sie dziewczyny :) pozdrawiam caluski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
betii79 Super ze masz takie nastawienie ale kiedy już wiadomo, ze będą bliźniaki to niestety trzeba tak się nastawić bo inaczej nie da rady wiadomo ze będzie bardzo ciężko ale cóż .... Nie jedna z nas urodziła bliźniaki albo i więcej.... Ja na razie liczę na jednego dzidziusia ..... Ale to się okaże za tydzień albo i później tak jak mówisz ... Na kiedy Ty masz termin kobitko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
betii79 Pamiętasz swoja bete ? Jakie miałaś wyniki Ja mam tak : 1 beta w 13 dpt to 268,68 mlU/ml 2 beta w 16 dpt to 632,68 mlU/ml Robiłaś może w tych dniach bete ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
bettykor Kochana dzięki za artykuł, poczytałam sobie troszkę się uspokoiłam , no nic to i tak nie ma reguły poczekam do 28 czerwca do 1 usg . Buziaki dla wszystkich mamusiek Uciekam lulu :) Paa do jutra :)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacha to zmęczenie w ciąży jest normalne. ja miałam tak do 13 tc. przychodziłam z pracy ok 15 i pierwsze co to kładłam się na małą drzemkę, a wieczorem bywało tak że i o 20 potrafiłam już spać. czytałam że nie należy na siłę z tym walczyć i jeśli się jest śpiącym to można sobie na to pozwolić:) dziekuje za gratulację:) zaczeliśmy z M dyskutować na temat imienia i chyba będzie mały problem ;), bo mój M do końca nie jest przekonany, podoba mu się Olivia ale jeszcze musi się chyba z tym oswoić ale to nic może znajdziemy jeszcze jakieś ładne imię więc napewno dojdziemy do kompromisu:) w sumie to narazie podobają nam się Olivia, Viktoria i Weronika więc zobaczymy może poczekamy aż się urodzi i zobaczymy które pasuje do naszej malutkiej:) Bev Amelia bardzo ładne imię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×