Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

akacja80

Ciąża po in vitro

Polecane posty

beta mi dalej rośnie więcej niż 100% co dwa dni, wynik w stopce. cieszę się i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alabociek Super! Gratulacje :) Teraz tylko pozostaje cierpliwie czekać na usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny:-) Dzisiaj zaczęłam 12 tydzień:-) :-) :-) Jutro mam wizytkę-jejku żeby było ok.(Już nie mogę się doczekać) Właśnie zjadłam obiadek-pycha:-)Usiądę sobie teraz na fotelu i odpocznę ze szklaneczką pysznego koktajlu truskawkowego,a potem wybieram się z mamuśką na zakupy. Byle do jutra:-)Napewno napisze co i jak:-) alabociek no ładnie idziesz-Tak Trzymać:-) Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Dziewczyny co myślicie o tym aby zrobić w 4 tc pierwsze usg ? Coś pokarze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy około 1000 becie widać dopiero sam pęcherzyk, zarodek później a serduszko jeszcze później. ja poczekam do serduszka. wcześniejsze usg powie ci tylko czy ciąża jest w macicy, czyli teoretycznie wykluczy pozamaciczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Dziewczyny !!!!!!!!!!!!!!! Wynik z bety odebrany ! Jestem dzisiaj w 13 dpt wczoraj zrobiłam pierwszy test ,wyszły dwie kreski w tym jedna blada, dzisiaj rano powtórka wiec już dwie wyraźne a teraz podaję wynik z bety 260,68 mlU/ml A więc jestem w 4 tygodniu ciąży Teraz trzymam kciukasy za Was kochane laseczki Buziaki dla wszystkich starających się i dla ciężarówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patiniaa
No i brawo - gratulacje !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gewalia już raz gratulowałam:) ale z miła checią zrobię to jeszcze raz:) WIELKIE GRATULACJE!!!!:) będziesz mamusią:D beta bardzo ładna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Nie wiem kiedy iść do gina czy już ? czy jeszcze czekać ? Jak myślicie czy 4 t.c. to za wcześnie ? Hmmm sama nie wiem co robić .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gewalia mi się wydaje że za wcześnie, nie wiem czy lekarz będzie wstanie potwierdzić ciążę przez badanie usg najlpeiej jakbyś poczekała 2 tyg to wtedy już będzie już widać serduszko mam pytanie dlaczego tego nie załatwia klinika w której było ivf?do nich powinnaś zadzwonić z wynikiem bety i oni powinni powiedzieć co dalej no i najczęściej pierwszą wizytę wyznacza właśnie klinika chyba większość dziewczyn tak miała a pozatym jak masz ochotę to możesz pójść teraz i za 2 tyg też:), jeśli po tym masz być spokojniesza :) to poprostu idź do lekarza, to napewno nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Klinika owszem może to załatwić ale ja mam do swojej kliniki ponad 300 km , chce ciążę prowadzić już w swoim mieście nie będę tam jeździć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patiniaa
U mnie też wygląda na to że to 4 tc, zaczyna się 5...i idę do lekarza dopiero w środę za tydzień, zresztą właśnie do tej kliniki w której było ICSI... zadzwoń do nich, na pewno Ci poradzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patiniaa
uuu to kawałek drogi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no trochę daleko ale właśnie może zadzwoń do swojego lekarza,powiedz o wyniku i co masz dalej robić i gdzie się zgłosić napewno coś doradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gewalia Mamuśka, gratulacje! Ja bym poczekała na pierwsze USG te dwa tygodnie. Jak byłam u lekarza po dalsze zalecenia w 12 dpt to powiedział mi, że teraz ciążę można stwierdzić tylko na podstawie hormonów. Poczekaj, ja wiem, że najgorsze jest to czekanie, ja też muszę czekać do przyszłego wtorku na moje pierwsze USG. Trzymam za ciebie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gewalia - gratulacje ;-) Mam pytanko.... Mam dziś 13 d.c, stymulacja Dacapeptylem i Gonalem a wczoraj pojawił mi sięśluz owulacyjny. Niby jutro mam badanie kontrolne, ale boję się czy ten cykl sie nie zmarnuje?! czy któraś z Was tak miała, że mimo stymulacji i kontroli pojawił się śluz płodny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonislawa to normlane. przy ivf jest wieksza ilosc sluzu bo masz wiecej pechrzykow a to powoduje wzrost estrogenow. ja tez juz wiele dni przed punkcja mialam duze ilosci takiego sluzu jak przy owulacji( przezroczysty i rozciagliwy). przy 1ivf zadzwonilam do kliniki bo myslalam ze mi zaraz jajka pekna ale mnie uspokoili ze to normlane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala 82
kasik o8 Ja mam terminporodu na 07.11 więc mamy prawie ten sam czas. Brzuszek Ci już rośnie bo mi tak nie dużo i przytyłam moze tylko z 2 kg.Miesiac temu dostałam krwotoku i jak pojechałam do szpitala powiedzieli mi że to jest poronienie i albo dzidziuś jest silny i da sobie radę albo nie i w nocy poronie ale naszczeście wszystko skończyło się dobrze i maluszek chce z nami zostać teraz muszę się oszczedzać i uważać na siebie ale wszystko narazie jest bobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ala82 fajnie wiec miedzy nami jest doslownie kilka dni roznic:) moj brzuszek niby rosnie ale tez nie jest mocno duzy, spodziewalam sie ze w 20tc bedzie wiekszy, ale macica prawidlowo rosnie to znaczy ze chyba taka moja uroda ze brzuch nie jest duzy jesli chodzi o wage to ja mam jakies 3kg do przodu, wiec chyba tez nie zawiele, ale waga nie kazali mi sie martic jesli jem normalnie, a jem::) a jak sie czujesz? wiesz juz moze jak plec dziecka? a moze juz czujesz ruchy maluszka? ciesze sie ze ze mimo krwawienia wszystko jest dobrze i ze twoj maluszek chcial zostac z toba:) ja czuje sie dobrze moj maluszek juz kopie od 18tc, a w piatek idziemy na drugie badanie prenatalne to wtedy tez sie dowiemy kto tam mieszka u mnie:) pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala 82
Kasik 08 Ja też sie cieszę że mimo tego wszystkiego dziedziuś się utrzymał.ja mam dopiero 3d 1 lipca więc jeszcze troche muszę poczekać a czy ruchy czuje tylko jak przyłoże rękę to czuje takie delikatne bez bolesne uderzenia i najczęciej po przysznicu wieczorem jak idę spać.śłyszłam że powinno się kupić pozytywkę i przykładać ja do brzucha to wtedy dziecko ją słyszy i przyzwyczaja się do niej potem jak sie urodzi to odgłos tej pozytywki troszę go uspokaja bo pamięta to melodię ja jeszcze jej nie zakupilam ale napewno to zrobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ala mój maluszek też woli wieczorną porę, baraszkuje jak ja już idę spać, kopniaki nie są jeszcze bolesne ale coraz bardziej intensywne. a w ciągu dnia to praktycznie nie czuję jak się rusza, chyba że po jedzeniu i to jak posiedzę chwilę. dość późno masz termin usg, czy to będzie badanie prenatalne czy poprostu zwykła wizyta? a dlaczego to będzie usg 3D? mi lekarz powiedział że obowiązkowo trzeba zrobić badanie w 20 tc i sprawdzić czy dzieciątko nie ma żadnych wad, będą sprawdzać serce, wszystkie narządy i pępowinę czy dobrze pracuje. no i ja będę miała zwykłe usg. ja nie mieszkam w polsce i tutaj 3D robią tylko dla atrakcji jak się chce pooglądać dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ila 78
Kochane mam do Was pytanie,czy beta w 20dpt wynosząca 5.300 może oznaczać bliźniaki. Moja serdeczna przyjaciółka ma taki wynik. Pozdrawiam was mamuski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betii, śliczne dzięki. Jestem już spokojna. Zresztą dziś miałam podglądanko i lekarz nic nie powiedział na temat ewent owulacji czy śłuzu. Pochwalę się, że mam 8 pęcherzyków i pick up w pt zapewne, bo dziś o 22.15 mam wziać pregnyl. Stąd moje pytanie. Czy on jest podskórny czy domięśniowy? Nie wiem czy dam radę zrobić go sama. Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam pregnyl robiony przy inseminacji ale robiłam go w szpitalu - domięśniowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny melduję się po wizycie:-) No dzisiaj się naczekaliśmy na swoją kolejkę(choć chodzimy do prywatnej kliniki)ale cóż zrobić.Miałam dzisiaj robione badanie usg genetyczne.Lekarz powiedział że z Naszą Kruszynką jest ok. Kruszynka ma 6 cm:-)akcja serduszka 150u/min,zarys główki,tułowia,kończyn-prawidłowy,kość nosowa widoczna,przezierność karkowa(NT)2,56mm.Kazał wykonać również badanie krwi tz.test podwójny dla pewności.(powiedział że NT jest troszkę powyżej normy-jak na ten tydzień ciąży)Powiedział że to nie jest powód do zmartwień ale lepiej to sprawdzić.Jutro mam zadzwonić do niego wtedy powie gdzie przyjechać i wykonać to badanie. Powiem szczerze że troszkę mnie to zmartwiło(tak w duszy)ale mój facet powtarza że będzie dobrze:-)Oglądaliśmy Kruszynkę chyba ze 20 minut:-) kręciła się,wierciła:-)Lekarz kazał kilka razy zakasłać żeby zmieniła pozycję,nawet poklepał mnie po brzuszku:-) Jejku kamień z serca mi spadł po tej wizycie:-)Cieszę się strasznie że jest ok:-)Następna wizyta 1 lipca,u swojego gina:-) Poprosiłam lekarza żeby mi jeszcze wypisał receptę na duphaston-wezmę jeszcze 2 op.tak na wszelki wypadek ale od poniedziałku będę mieć zmniejszoną dawkę na 2 tab.a potem na 1 tab. Lepiej dmuchać na zimne. Ale mieliśmy dzisiaj wrażeń:-) Pozdrawiam wszystkie Mamuśki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Dziewczyny bierzecie cały czas kwas foliowy ? Mi lekarz dziś powiedział przez telefon ze mam brać 3 x dziennie luteine i duphaston, ale chyba zapomniał powiedzieć ze kwas foliowy też mam brać. Dzis koncze 4 t.c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Mam jeszcze pytanie kiedy wiedziałyście ze jesteście w ciąży z bliźniakami od razu po pierwszym usg ? Mam włożone 2 zarodki i tak się zastanawiam co będzie czy jedno czy dwójka dzieciaczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gewalia Ja biorę cały czas kwas foliowy i dodatkowo jeszcze prenatal complex(tam jest dużo witaminek) Co do mnogości ciąży ja miałam podane 2 zarodki a jest 1 Kruszynka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daga to super. nie przejmuj sie NT, te wyniki nie sa dokladne szczegolnie jak sie dziecko wierci. beedzie dobrze. ja mam te badania w srode za tydzien. nie moge sie doczekac. twoja kruszynka jest o 1 dzien mlodsza od moich a szybciej rosnie hehe. moje mialay w piatek ok.4,5cm ale lekarka powiedziala ze rozwoj jest prawidlowy wiec staram sie nie martwic. gewalia blizniaki widzisz juz szybko. jezeli sa 2 jajowe to widac 2 pecherzyki plodowe a jak jednojajowe to widac 1 pecherzyk a jak jest jedno dziecko to tez jeden pecherzyk :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×