Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

akacja80

Ciąża po in vitro

Polecane posty

gewalia kwas foliowy powinnaś brać, jeśli jeszcze nie zaczęłaś to zacznij od dziś. ja już biorę od 2 lat jak tylko zaczeliśmy się starać o dzidzię, dodatkowo biorę zestaw witamin Prenatal, tam już jest kwas foliowy więc możesz porostu kupić sobie taki zestaw z witaminkami:) daga ja jak miałam robione to badanie to mi powiedzieli że NT do 3cm jest w normie, i skoro lekarz mówi że jest ok to chyba tak jest, Twój maluszek pięknie rośnie :) no i serduszko pieknie bije:) więc trzeba się cieszyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Ja nie wytrzymałam dziś - poszliśmy do naszego lekarza ( 29 maja transfer) potwierdził ciąże, ładną w macicy - dziecko ma 6 mm...narazie widać jeden, ale miałam dość mocno wypełniony pęcherz moczowy ( dlaczego ja nie zrobiłam siku...) i nie chciał lekarz szukać zbyt długo...biorę luteinę i steryd - estrofem, z którego będę wychodziła. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala 82
kasik 08 Mi znowu powiedzał że to badanie czy wszystkie narządy rozwijają się dobrze robi się między 20-22 tygodniem więc ja jestem zarejstrowana pod koniec 21 tygodnia.W piątek będzie dopiero koniec 19 tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Ja w takim razie idę do lekarza w przyszłym tygodniu będzie to 5 tydzień wiec chyba już coś zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny - jak jest z pregnylem? Mamy wziąć 10tys jednostek a mamy 4 ampułki, na każdej jest napisane 5000, z tym ze wyglądają tak, jakby należąło zmieszać 2 żeby było te 5000! Więc muszę wziac chyba te wszystkie 4 amp?! Co myślicie? Błagam o szybką odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betii79/kasik08 To fakt jak lekarz przeprowadzał to badanie to Nasza Kruszynka była bardzo niespokojna,wierciła się ...Lekarz kilka razy mierzył NT (chyba z 7 razy-patrzyłam na wyniki były 2,32 2,18 2,44 itd.)ten nasz wynik 2,56 pojawił się raz na monitorze,więc może taka statystyka? Jutro zadzwonię i zapytam o której mam podjechać na pobranie tej krwi. betii nie masz powodu do zmartwień,zobaczysz jak szybko Twoje Dzieciaczki przybiorą na wadze:-)Za tydzień sobie Je po podglądasz dłużej:-) (mnie badał jakieś 20 min.) kasik08 co do tych norm to zobaczyłam w necie i piszą o 2,5mm... No zobaczymy co powie ten test podwójny(oby wszystko było ok) Masz rację -trzeba się cieszyć:-) i cieszymy się strasznie mocno:-) Kruszynka fikała,ale pokazała nam rączki,nóżki,pępowinę i pozostałe narządy:-)Fajna:-)Jejku normalnie aż mi łezka poleciała po poliku ze szczęścia:-) Dziewczyny Dziękuję że jesteście.Rozmowa z Wami(choć na odległość)podbudowuje człowieka,daje siłę i dużo radości.Można podzielić się swoimi wątpliwościami,smutkami i radościami:-) Super że jest takie forum:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lonisława i jak z tym pregnylem ? ile wpuściliście ? wydaje mi się, że nie daliby Ci recepty jeżeli nie miałabyś wpuścić wszystkiego...zawsze dają tylko tyle, ile potrzeba jednorazowo, nigdy nie na zapas...mam nadzieję, że 4 miary wstrzyknęłaś...tak mi się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny jak zwykle nerwowa beti ma pytanko jak to u was jest ze sluzem? ja od poczatku mialam bardzo duze ilosci ze nosze wkladki. od 3 dni ale mam prawie sucho. nie wiem o tym myslec?? do tego szyjka macicy. jak wkladacie luteine czy inne tabl to szyjka jest zawsze na tym samym miejscu? u mnie czasami jest wysoko a czasami to ledwo wloze sobie tabl bo jest bardzo nisko i twarda. wiem ze moze sie zdarzyc niewydolnosc szyjki macicy i wtedy cos zakladaja ale nie wiem jak sie to objawia. plamien nie mam wcale. moze warjuje ale same wiecie jak to jest........ buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patinia, cały kocioł był z tym pregnylem ;-) Poszliśmy do szpitala, bo lek domięśniwy, wiec mówię sama nie dam rady, zresztą szpital na przeciwko... POszliśmy, a oni chcą zlecenie, a ja niczego takiego nie miałam, oprócz ich jakiejś tam kartki, na której rozpisali mi leki i było moje nazwisko. Poszliśmy do jakiegoś pokoiku razem z mężem, a pielęgniarka, że mąż mi poda, że to nic trudnego, że jak będę w ciąży, to będę musiała brać witaminy i wtedy będzie jak znalazł ;-) A on mi nawet podskórnego zrobić nie chcial! Położyłam się na kozetce z sercem w gardle, patrzyłam też czy mój M czasem już nie mdleje. Dali mu taką gąbkę, żeby poćwiczył wbijanie igły. Śmiałam się przez łzy.. No i wbił mi tą igłę i zrobil zastrzyk. Mówiłam, że nie jestem pewna co do tych wielkości, tzn 5000 czy 10000, czyli wszystkie 4!!! Zrobiliśmy tylko 5000 jak się okazalo po powrocie do domu, bo przecież zmieszany był tylko jeden proszek z napisem 5tys z jednym płynem z napisem 5tys. A instrukcja po franc ;-) Wysłałam M znów do szpitala, podobno powzywali tam jeszcze kilka osób i wspólnie ustalili, że muszę jednak dobrać drugie 5tys ;-) Cyrk na kółkach. A teraz czekamy na tel ze szpitala co dalej robić Pozdrawiam ciepło dziewczęta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ze śluzem też miałam różnie raz był a raz go nie było, obecnie jest dość dużo że mam czasami wrażenie że mi coś leci, jeśli chodzi o szyjkę to zabardzo się nie orientuję, ale raz sama coś dziwnego zauwarzyłam przy aplikacji leku, że była tak jakby niżej nież zwykle i wpadłam w panikę, poleciałam do lekarza, okazało się że wszystko jest dobrze. ja też się wtedy naczytałam głupot ale jeśli nie masz bóli, nie plamisz to chyba nic złego się nie dzieje, bynajmniej tak mi się wydaje ja już zakończyłam wszytskie dodatkowe leki: progesteron no i aspirynę, i trochę się boję czy wszystko będzie dobrze, za każdym razem jak kożysztam z toalety to sprawdzam czy nie mam żadnych plamień, ta obsesja chyba zostanie mi do konca;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasik dzieki za odp masz racje czlowiek schizuje na calego, ale jak sie zu nie denerwowac. nie plamie i nie mam skurczy. czesto mnie zakluje albo poboli lekko brzuch ale nie jest to nic silnego ze musze sie ratowac nospa albo magnezem. moja lekarka ma teraz urlop. poczekam do srody, wtedy mam badania prenatalne w szpitalu wiec sie wypytam lekarza. brzuszek mi juz wyskoczyl ale jeszcze sie mieszczce w swoje spodnie. dzinsy musze odpinac jak siedze bo cisna brzuszek. juz bym chciala miec wielki brzuszek i zeby zaczely sie ruszac. buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betii79 już niedługo będzie brzuszek, no i maluszki zacznął się ruszać:) ja też wariuję, ale to chyba normalne, oczekuję sama nie wiem czego i cały czas wymyślam że to brzuch za mały jak na ten tydzień, że piersi się nie powiększają no i że mój maluch tak mało się rusza, później muszę sobie tłumaczyć że na wszystko trzeba czasu, że brzuch to nie balon który można napompować jak się chce, no i maleństwo czasami też musi odpoczywać i spać, a nie ruszać się całymi godzinami zobaczysz będzie dobrze:) dotrwamy do końca i będziemy się cieszyć swoimi maleństwami:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny Dzisiaj byłam na pobraniu krwi na ten test podwójny.Wyniki za 10 dni to ok.28-29 czerwca:-(długo-chyba zaschizuje całkiem... Położna jak mi wypisywała skierowanie,to powiedziała że nie ma żadnych norm co do wielkości NT,wszystko jest uzależnione od dzidziusia i jego wielkości.Powiedziała że mam się nie martwić -i że napewno będzie ok. Oby!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Dziewczyny HELP Mam zaparcia nie mogę się załatwić macie jakieś rady ? Kusi mnie aby sięgnąć po papierosa i zapalić ale tego mi nie wolno a wiem że wtedy bym się załatwiła normalnie a tak kicha :( Co robić :(( to dopiero 4 t.c co będzie dalej brzuch mi pęknie od zaparcia :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gewalia Jak ja cię rozumiem! Ja mam takie same problemy. Ja rano na czczo wypijam łyżkę oleju lnianego i zjadam 6 śliwek suszonych namoczonych przez noc i zjadam dwa kiwi. Dopiero po pół godzinie jem śniadanie. Piję też hortexu barszczyk buraczano-jabłokowy podgrzany, w ciągu dnia zjadam też naturalną activię z otrębami. Niestety też mi się zdarza, że dwa dni się nie załatwiam i wtedy mam ochotę zapalić, aby sobie pomóc. Na razie się nie złamałam i nie zapaliłam i tak musimy obie trzymać, żadnego palenia w ciąży!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze dziewczyny, ja mam problem odwrotny...biegunka...najchętniej bym z wc nie wychodziła...a to dopiero początek )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawalia Wiem co przechodzisz,miałam to samo na początku ciąży... Mnie tak skręciło jak nie mogłam zrobić że myślałam o szpitalu i ostrym dyżurze...Ale mój gin powiedział że mam sobie kupić czopki glicerynowe(dostaniesz bez recepty)są bezpieczne w ciąży,ale nie można ich nadużywać bo jelita się rozleniwią...Po zastosowaniu za jakieś 30 min.już byłam w toalecie. Od tego czasu piję aktivię czasami sam jogurt naturalny.Czasami otręby(ale za nimi nie przepadam) Mogę Cię pocieszyć że później to się wyreguluje trzeba czasu:-) Na mnie nie działała przegotowana woda z cytryną,czy suszone śliwki. Wszystko zależy od organizmu. Powodzenia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki, co do zaparć to naprawdę najlepiej reguluje pracę jelit Activia, jedzona rano jako pierwszy posiłek. Naturalna jest super, można do niej wrzucić musli, ale jeśli ktoś nie lubi to może być inna. Jeśli woda przegotowana, to wypita CIEPŁA przed Activią :) Taki zestaw - ciepła woda + Activia powinna ruszyć :) Podstawą tu jest jednak regularność! Wiadomo, że efekty u każdej będą inne i w innym terminie zaczniecie odczuwać ulgę, ale nie przerywajcie jeżeli np. po 2 dniach zaparcia nie miną! Pamiętajcie też żeby nie jeść produktów, które powodują wzdęcia i starać się nie pić soków, które gerują w żołądku np. jabłkowego. Daga Ja też miałam test podwójny i też musiałam czekać na wynik 2 tyg. Wynik tego tesu jest dorzucany do wyniku jaki masz z badania prenatalnego z usg i wtedy na nowo określane jest prawdopodobieństwo wad genetycznych. Nie martw się - napewno będzie dobrze :) Ja mam kolejne badanie prenatalne za 2 tyg czyli w 21 tc. beti79 Ja nie odczuwam suchości w pochwie - wręcz przeciwnie, ale jak byłam na luteinie to mi się zdarzało czuć dyskomfort i suchość. Jak odstawisz leki to powinno byc lepiej. Ja mam bardzo małą i krótką szyjkę (niecałe 3 cm) i nie odczuwałam żadnych zmian w jej położeniu. Generalnie muszę być ostrożona z tą szyjką. kasik08 Jestesmy prawie na tym samym stapie ciąży, ja od dawna już nie biorę leków - sukcesywnie je zmniejszałam i jest ok. Tak więc nie martw się, bo na tym etapie ciąży pregesteron nie jest już potrzebny, heparyna czy aspiryna juz też nie. Oczywistym jest, że musimy się kontrolować i w razie jakiś plamień czy dziwnych bóli brzucha kontaktować się z lekarzem (jedynie lekkie, kłujące bóle podbrzusza po prawej czy lewej stronie są objawem rozciągających się wiązadeł i rosnącej macicy). Pozdrawiam wszystkie ciężarówki bardzo serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bettykor Napisz mi proszę jaki miałaś wynik testu:-) Myślę że będzie ok-no tyle przeszliśmy że należy nam się Małe Zdrowe Szczęście:-) Ciekawa jestem jak to będzie jak pójdziemy na kolejne badanie genetyczne,bo wiem że robi się je 2 razy w ciąży. Dziękuję i pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga Badania prenatalne robi się 3 razy, w każdym trymestrze ocenia się inne parametry u dziecka, tylko chyba te dwa pierwsze są refundowane przez NFZ. Ale z tego co pamiętam, to Ty pisałaś, że płacisz za każde. Ja też chodzę prywatnie na badania prenatalne ale ze skierowaniem i wtedy nie płacę (z uwagi na wiek). A jaki wynik mam Ci napisac? To nowe prawdopodobieńtwo po teście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga Podam Ci obydwa: 1. Po badaniu usg (12 tyg i 3 dni ciąży) - FHR - 168 uderzeń/min. - CRL - 68 mm - NT - 1,9 mm - BPD - 22 mm - ryzyko triosomii 21 - 1:1011 - ryzyko triosomii 18 - 1:1916 - ryzyko triosomii 13 - 1:3883 2. Po dorzuceniu do tego wyników z testu podwójnego: - ryzyko 21 - 1:5079 - ryzyko 18 - 1:12 646 - ryzyko 13 - 1: 27 695 A z samego testu wyszło: - wolne BhCG - 25,26 IU/I (0,712 Mom) - PaPP-A - 4,490 IU/I (1,372 Mom) Masz mój pełen wynik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dosia30
Cześć, u mnie niedawno zaczał sie 10 tydzień. Jesli chodzi o sluz to jest raczej skąpy, pojawia sie tylko po skorzystaniu z toalety,a tak normalnie jest raczej sucho. co do zaparć i wzdec do normalka i trzeba przywyknac, moje wzdęcia mnie prześladują, ale nawet podobno zdarzaja sie lużne stolce u niektórych kobiet. Ja mam jednak pytanie-chodze do swojego ginekologa i za każdym razem wykonuje mi badanie usg a ani razu jeszcze mnie nie zbadał ginekologicznie!! martwie sie tym, bo nie wiem czy lekarze tak zawsze robia czy jak? zawsze sadziłam ze lekarz powinien sprawdzic czy nie ma stanów zaplnych w jakim położeniu jest szyjka i dno macicy, tego na usg chyba sie nie zobaczy. Aż mi głupio zwracac uwage lekarzowi bo on tego nie lubi. Jak było w waszym przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosia Moja dr badała mnie ginek. przy okazji każdej wizyty. Raz robiła też cytologię i coś tam wyszło ze znakiem zapyania więc pobrała mi materiał z szyjki na posiew. Poza tym zawsze sprawdzała ph pochwy. W przyszłym tyg wracam juz do swojego wcześniejszego dr, który pracuje w szpitalu w którym chcę rodzić więc zobaczymy jak on podejdzie do tematu badań. Wiem, że głupio jest zwracać lekarzowi uwagę ale może po prostu zapytaj czy jest potrzeba wykonania jakiegoś badania, a jeśli tak to kiedy. Może się nie obrazi :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosia30 jesli chodzi o badanie szyjki to z tego co wiem nie czesto sie to robi najczesciej jesli sa jakies podejrzenia lekarza ze cos moze dziac sie zlego, i jesli ty sie na nic nie skarzysz to chyba nie ma powodu do badania, dodatkowo wydaje mi sie ze to tez zalezy od lekarza. ja mialam robione to badanie raz i tylko dlatego bo to mi sie wydawalo ze cos jest nie tak. jesli chodzi o infekcje to co jakis czas wykonuje sie badania moczu, na poczatku ciazy i pozniej w polowie kolejne, i tutaj mozna tylko wykryc infekcje bakteryjne w moczu, jesli chodzi o inne to bys miala jakies objawy, dziwne uplawy albo pieczenie czy swedzenie, jesli tego nie ma to jest wszystko dobrze. zawsze tez mozesz poprosic lekarza zeby sprawdzil szyjke bo chcialabys wiedziec czy wszystko jest dobrze, czy jest dluga i zamknieta, napewno sie zgodzi. dziewczyny jesli chodzi o zaparcia to mi wciaz sie zdarzaja mimo iz to 20tc, na poczatku bylo strasznie bo potrafilam przez tydzien nic nie zrobic, a teraz jak nie ma nic 2 dni to juz nawet sie nie martwie. ja pije te male actimelki bo jogurtu nie tolerowalam w duzych ilosciach bo zaraz mnie mdlilo, i odkad zaczelam stosowac atimel 2 razy dziennie w tym jeden rano na czczo, to jest calkiem dobrze. probowalam tez czopki glicerynowe ale za dlugo nie mozna ich stosoawac, ale probujcie wszystko co naturalne sliwki, jablka, gruszki, platki owsiane moze wam pomoze bo na mnie nie dzialalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny jesli chodzi o badanie szyjki to maja gin robi to przy kazdym badaniu. najpierw ide na fotel i bada szyjke , pobiera probke sluzu do badania. ostatnio pobrali mi krew z palca na wartosci zelaza i probke moczu na weglowodany. lekarka mowila mi ze kobieta w ciazy ma miec duzo weglowwodanow. dzis juz u mnie lepiej z tym sluzem, zas sie leje czesto w ciagu dnia. chyba po prostu roznie tobywa, raz tak , raz tak. ja mam jesczze 5 dni do moich badan. ciekawe co u mnie wyjdzie? buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betii79 Kurcze a mój gin nie bada mnie na fotelu tylko robi mi usg na każdej wizycie.Teraz idę 1 lipca to się zapytam o jakieś badania np.cytologię,posiew itd.miałam bakterie w moczu jakiś czas temu to zapytam czy nie powtórzyć,może trzeba zrobić badanie krwi bo miałam na początku ciąży? Musze podpytać :-) Co do Twoich badań betii napewno wszystko będzie ok-nie martw się:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×