Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

akacja80

Ciąża po in vitro

Polecane posty

Gość Gewalia
bettykor No hej ! Czas leci u mnie za miesiąc też już będzie maleństwo , czuję się ok , przytyłam na dzień dzisiejszy 7 kg ,nie wiem ile waży nasza córeczka ostatnio ważyła 1550 gram ale to było w 30 tygodniu ,badanie mam w następnym tygodniu ,wiec dam znać ile teraz. A ile Wy dziewczynki przytyłyście miesiąc przed porodem ?Ja jestem bardzo szczupła ,wszystko poszło mi w brzuszek, w puchowej kurteczce to nie widać mojej ciąży :) Malutka nadal leży w poprzek kiedy Wam się obróciły Wasze dzieciaczki? Misia72 Kochana będzie wszystko dobrze ,masz super opiekę lekarską, myśl pozytywnie a wszystko się ułoży. Powodzenia i zdrówka dla Was! Dosia30 Ty już Kochana niebawem rodzisz , jaki poród będziesz mieć przez c.c czy naturalny ? Ile wazy Twój synek , i ile przytyłaś? karola2112 Gratuluję bliźniaków -super ! Teraz musisz uważać na siebie i na dzieciaczki dużo odpoczywaj i idź na L 4 !!! Ja jestem na zwolnieniu od początku ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Patiniaa Witaj ,Ty masz termin tak jak ja :) no to niebawem zostaniemy mamuśkami koleżanko :) Jak Twój Synuś ile wazy? A Ty jak się czujesz? Ja czuje się ok ,właśnie skończyliśmy remont w domu, wszystko robiłam z mężem, malowałam ściany ,skrobałam, potem sprzątanie,mycie okien itd Tylko tą niską wagą troszkę się martwię, ale chudzielce chyba już tak mają. Dobre pytanie zadałaś ja tez niebawem zacznę pakowanie, ile czego zabrać do szpitala na forach rożnie piszą,kobitki co jest zbędne a co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od poczatku ciąży mam niecałe 11 kilo na plusie, a to zaczał sie 39 tydzien ciązy. Co do wagi maluszka to teraz trudno powiedziec , bo usg mialam 1,5 tygodnia temu ale jest podobno chudziutki i może mieć teraz ok 2700g -2800g. A tak sie zastanawiam co to może być, jesli ja na bieliźnie mam taka wodnista wydzielinę. Nie jest jej dużo, tak jakbym troche siusiu popuściła, ale to co innego, bo jest bez zapachu. Nie wiem czy to wody czy zwykłe upławy. Nie wydaje mi sie że mogły by to byc wody bo jest tego za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gewalio, ja mam chyba problem w drugą stronę, bo mój synek w 33 tyg. ważył 2200 kg. Lekarz powiedział, że urodzi się około 3800 kg, więc raczej nie dowaga mu nie grozi. Ja nie jestem szczupła, miałam parę kilo więcej, i przytyłam tylko 4 kg narazie, i nie zamierzam więcej ;D Będę miała cesarkę, planujemy ją około 8 lutego, bo mój lekarz później wyjeżdża i musimy się "wyrobić" przed tyn...ale najchętniej to już teraz bym urodziła. Mam już wszystko dla Gabrysia, tym bardziej, że jak się dowiedziałam że udało się zajść w ciążę, to kupiliśmy większe mieszkanie ;) Ponieważ pracuję w żłobku, mam mnóstwo ciuchów od rodziców dzieci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Patiniaa U mnie moja córcia w 34 tyg. wazy ok 2400 gram, wiec na to co przytyłam te 7kg nie jest najgorzej. U mnie szykuje się c.c. mała leży w nóżkami w dol. Lekarz mnie nastraszy ze teraz mam być czujna gdyby coś się działo typu krwawienie czy odejście wód, to mam zadzwoni po karetkę położyć się i czekać ,nie chodzić dlatego ze mała jest ułożona inaczej i istnieje ryzyko ze może wypaść jak mi to powiedział to mi się słabo aż zrobiło. Pierwszy raz słyszę o czymś takim i jestem przerażona z lekka , przecież muszę się ubrać ,umyć a wpadnę w panikę zapewne... Dziś pakuje torbę do szpitala chociaż mam jeszcze 4 tyg ale wole być przygotowana. Co do ciuszków to tez za dużo kupiłam mąż sie śmieje ze moglibyśmy cały żłobek ubrać i jeszcze by zostało-przesadziłam z nimi na maxa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buf
Cześć dziewczynki piszę do was bo trzęsę gaciami w poniedziałek mam kolejne usg. Od początku -w Białymstoku w listopadzie miałam ICSI w wyniku czego mam 2 dzieciaki, dziś jest mój 9tydz 5dzień ciąży, stresu mam co niemiara bo mam brak objawów. Bolały mnie jakiś czas piersi i były wieksze a teraz przestały i są troszkę mniejsze! mam schizy że coś jest nie tak!!! może któraś z was tak miała i ma dzieciaczki zdrowe. Dodam że może 2 w tyg mam leciutkie mdłości ale takie prawie niezauważalne. Nic więcej!! RATUNKU!!! wizytka w poniedziałek i chyba oszaleje do tej pory!!! błagam pocieszcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Większość kobiet nawet nie wie, że jest w ciąży, więc brak objawów nie odznacza niczego złego...nie denerwuj się bo Twoje maluchy na pewno to odczują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buf spokojnie - ja właściwie nie mam objawów i jestem w 18 tc, wszystko ok. Piersi też bolały mnie głównie na początku, potem przeszło. Po prostu lepiej znosimy ciążę od innych - powinnaś się cieszyć!! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buf Potwierdzam wpisy Dziewczyn:-) Nie panikuj,i nie stresuj Swoich Dzieciaczków-napewno jeste wszystko ok:-) Niektóre Babki nie mają objawów typu:ból piersi,wymioty,mdłości...Ciesz się że jak na razie ich nie ma-może się pojawią,choć w cale nie muszą!!! Trzymaj się Gawelia Ja również nie słyszałam o takim przypadku że Dzidzia może wypaść...Przecież to tak szybko nie idzie.. Jak mi odeszły wody to zadzwoniłam do mojego lekarza powiedział żeby nie wpadać w panikę i spokojnie pojechac do szpitala(nie karetką)mąż mnie zawiózł.Zadzwoniłam po niego (bo akutar był w pracy na popołudniu)a ja w między czasie spakowałam do końca torbę,i wziełam szybki prysznic,a i posprzątałam po sobie w salonie i w łazience...:-) Także bez paniki Kobietko(wiem łatwo się mówi jak już się jest "po"),będzie ok!!!:-) A u Nas jak na razie ok.Mój Tobiaszek ma dzisiaj 3 tygodnie:-) Ładnie przybrał na wadze wczoraj był ważony przez położną.Jak wychodziliśmy ze szpitala miał 3580 g a teraz ma 4130 g :-) :-) :-) Wczoraj podałam Młodemu troszkę mleka zastępczego(co prawda tylko 30 ml-żeby się zapchał) bo czasami się nie najada i nie może spać...Dziś mi ładnie spał w nocy(od pukać!!!)budził się co 2 godziny na cycuszka...Choś nie spał od 23 do 2 w nocy...Nie było najgorzej w porównaniu z poprzednią nocką gdzie nie przespałam za dużo!!!Ale co tam nie ma co narzekać:-) Najważniejsze że Mały je,przybiera na wadze,i jest zdrowy!!! Pozdrawiam pa pa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga, widzę ze z ciebie dzielna mama i ładnie sobie radzisz. Dobrze ze Tobiaszek przybiera na wadze i jest zdrowiutki, tak trzymać. A ty wysypiaj się kiedy tylko masz taka możliwość. Teraz to z ciebie pełnoetatowa mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki mam pytanie jestem w 17 tyg i czy to normalne że lekko pobolewa mnie brzuch po bokach i ze mam uczucie jagby mi skury brakowało a jeszcze jedno pytanko mam wzdęcia okropne jak powiedział lekarz i czuje sie jak balon a nie jem nic wzdenego macie jakieś sposoby lub porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, jak ja sie nacierpiałam na wzdęcia, masakra. Niestety te wzdęcia trzeba po prostu pokochać, bo ja juz wiele metod wypróbowałam i bez specjalnych efektów. A co do tych boczków to używaj kremów np na rozstępy, bo ci sie skóra naciąga, czasem możesz miec uczucie swędzenia, bo jestes teraz na tym etapie że własnie brzuszek zacznie się stopniowo uwidaczniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosia Strama się jak mogę żeby mój Dzidziuś był zadowolony!!!:-) Choć czasmi jest cięzko...szczególnie w nocy jak nie śpi a mnie "muli"... Obiadki staram się robić na 2-3 dni bo nigdy nie wiem co przyniesie dzień i czy będę mogła zrobić.A z tym moim spaniem to różnie staram się spać jak Mały śpi ale nie zawsze idzie. Ty Kobietko jeszcze troszkę i będziesz "po". Kiedy masz termin? ailona Co do wzdęć to Dosia ma rację trzeba przez to przejść z czasem miną.Też miałam i wiem co to za przykra dolegliwość!!!Smaruj brzusio kremami na rozstępy bo skóra się rozciąga... Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki! Nie wiem, czy dobrze trafiłam. Mam nadzieję... My z moim M zaczynamy przygotowywania do ICSI. Jesteśmy po nieudanych IUI, stąd ta decyzja. Mam do Was pytanko, jeśli mogę oczywiście - czy któraś z Was może leczyła się w Invicta w Gdańsku? Jakie badania robiłyście? Będę Wam bardzo bardzo wdzięczna za odpowiedź. Jednocześnie bardzo gratuluję wszystkim, którym się udało!!! Bardzo się cieszę. Daje mi to wiele nadziei, że i może mi się uda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Daga251183 Kochana ale tez Twój bobas leżał w brzuszku posladkowo ? Mi lekarz powiedział ze jeśli dostane skurczy czy bóli wtedy mogę iść pod prysznic itd ale jeśli wody odejdą wtedy przy takim ułożeniu dzieciaczka trzeba uważać. ailona Z czasem Ci to przejdzie ja czegoś takiego nie miałam ale o tym słyszałam ze kobitki tak mają wiec głowa do góry i ciesz się że pod serduszkiem nosisz swoje upragnione szczęście :) ONA_81 Niestety nie robiłam badan w Twojej klinice, nie pamiętam w sumie jakie robiłam już badania ,ten czas tak leci ... teraz odliczam już dni do porodu.Inne koleżanki może pamiętają wiec Ci podpowiedzą. Życzę powodzenia - będzie dobrze niebawem i Ty będziesz mamusią ! My z moim M.też robiliśmy inseminacje chyba ze 2x i nic z tego ale za to za pierwszym razem udało nam się ICSI i teraz czekamy na naszą córeczkę ukochaną. buf Nie panikuj kochana wszystko jest ok :) Jeśli na usg serduszka biją to wszystko jest super, a że nie masz dolegliwości ciążowych to tylko pozazdrościć ja miałam okropne mdłości całodobowe w te lato w temp ok +40 C myślałam ze padnę i tak do 4 mies i przy tym te cycki bolące masakrycznie a Tobie to tylko pozazdrości !Głowa do góry !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale super Gewalia, że za pierwszym razem się udało!!! :) Bardzo się cieszę! I życzę Tobie i Twojej Kruszynce wszystkiego najlepszego. Coś mi się wydaje, że trafiłam na forum, w którym to już wszystkim się udało he he :) No i dobrze, może mi pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
ONA_81 Będzie dobrze zobaczysz! Ja przez te nieudane inseminacje i parę lat starań w nic już nie wierzyłam i jak zrobiłam test po 10 czy 12dniach to nie uwierzyłam ,dopiero jak zrobiłam Bete i lekarz potwierdził nam na Usg to faktycznie dopiero troszkę dotarło do mnie ze to nie sen :) Życzę powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawalia Mój Mały leżał główką w dół-jak do normalnego porodu:-) Może Twój lekarz ma rację-nie podważam jego zdania.Mój powiedział żeby nie panikować to najważniejsza sprawa. Będzie ok zobaczysz:-) Trzymam kciuki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Daga251183 Lepiej być przygotowanym wiec muszę po woli niebawem pakować torbę, w razie co aby nie daj Boże jak odejdą wody położę się jak mumia i będę czekać na pogotowie hahhaha :) :) :) Znając mnie i moje ADHD to zacznę latać i będę się zbierać, kąpać itd no bo jak pojechać tak z bomby hmmm .... liczę ze i tak urodzę w terminie i nie będę mieć takich szopek Spadam prasować rzeczy dla bobasa ;) Dziewczyny jakie ciuszki zabrać do szpitala dla bobo ? Body z długim rękawkiem (takie co ma gole nóżki) do tego body - pajacyk bawełniany ze stópkami, czy pajacyki polarkowe np ? Nie wiem co zabrać dla mojej Dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w szkole rodzenia było o tym co zabrać dla dziecka, i w taką porę roku jak mamy teraz lepiej długi rękawek...dowiedziałam się też, że akurat w moim szpitalu nie wypiszą dziecka jeżeli nie ma się fotelika dla niego...ciekawe ale w sumie to dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Patiniaa I co bierzesz dla malucha ? Bawełniane body długie czy krótkie mam na myśli zakrycie nóżek czy pajace polarowe Ile bierzesz pieluch tetrowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na mojej rozpisce w szkole rodzenia, polecali wziąć 5 tetr i tyle spakowałam. Jeżeli chodzi o ubranka to wzięłam 3 pajacyki, 2 body z długim rękawem, i jedne spodenki. Do tego spakowałam gruby kombinezon, który już dowiezie mi mąż razem z nosidełkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Patiniaa Dziękuje kochana za odpowiedz. Ja dziś robię listę i będę się pakować, bo Walentynki tuz ,tuz ale może Malutka zrobić niespodziankę i wcześniej się wykluć oby nie bo 14 luty to piękna data i niech sobie siedzi w brzuszku i czeka na c.c. Dziewczyny jak jest z cewnikiem wiem ,że u nas zakładają go przed znieczuleniem a to boli jedni mówią że boli inni że nie jak to jest ? Kiedy go zdejmują po c.c. po tych paru godzinach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam termin na 15 i też chciałam 14 żeby się urodził, ale na pewno pójdziemy wcześniej z tydzień :) ja idę dziś do doktora na wizytę, pokazać wyniki badań, bo jakaś infekcja moczu tam wcześniej była i nie wiem czy już po wszystkim czy jeszcze będę coś łykać ;) pakuj się Gewalia, i nie kupuj tyle małych ciuszków bo pewnie córka jeszcze coś dostanie od babć, cioć, znajomych... jak będzie miała na imię ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Patiniaa Ciuszków to mam tyle że pół żłobka moglibyśmy ubrać hhehe trochę za dużo kupiłam a resztę dostałam i tak oddałam 3 worki już po dużej selekcji. Wszystko już mam praktycznie gotowe i poprasowane, ułożone w kosteczkę. Dziś jeszcze mam pościel do prasowania 5 kpl ,baldachim itd Jem zaraz śniadanko dopijam kawkę i biorę się za pakowano. A Ty rodzisz normalnie ? Ja mam c.c bo młoda leży główką do góry i mnie drapie pazurkami po żebrach a nogi wsadza mi w pipkę i tak mam cały czas :) Patiniaa jak coś to pisz do mnie na GG 32483858

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszamy ;) Ja mam tą wygodę, że prowadzę żłobek, jestem właścicielką i dlatego mnóstwo rzeczy, zabawek, i akcesorii w pracy ;) Mój syn będzie wychowywany niemal w grupie dzieci, bo mamy zamiar chodzić tam już od 4 miesiąca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nordica Witamy w gronie szczęśliwców. :) Trzymam kciuki za Ciebie i Maleństwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Patiniaa Chętnie bym zapisała moją córeczkę do Ciebie , a tak to będę z nią siedzieć na pewno do roku w domku jak nie dłużej ,bo nie chce oddawać do państwowych żłobków ani pod opiekę nianiek . Będzie najwyżej ze mną jeździć po świecie ;) bo ja tylko czekam aż się wykluje i heja dalej jeździmy ;) jak przed ciążą ;) Nordica Zapraszamy na forum , witaj w klubie ;) szczęśliwych mamusiek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×