Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamatusi34

bardzo sucha skóra u dziecka jaki krem lub balsam macie wypróbowany proszę o rad

Polecane posty

Gość gość
Olej kokosowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas sprawdza się krem z Balneum z serii baby basic. Natłuszcza i nawilża skórę maluszka. Po stosowaniu tego kremu zauważyłam że podrażnienia przygasły a otarcia już nie są takim częstym problemem. Dobrze natłuszcza i nawilża skórę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a gdzie kupiłaś ten krem balneum? Po zimie nasza mała ma jakąś wysuszoną skórę i szukam czegoś co szybko i skutecznie nawilży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na sucha skóre u mojego dziecka ja nanoszę emulsję Latopic, bardzo dobrze nawilza, troche natłuszcza i chroni przed działaniem czynników zewnętrznych i szybkim wysuszaniem skóry. Oprócz tego możesz stosowac żel do kąpieli z tej samej serii oraz trem do twarzy, jesli robią sie suche wypryski na buzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobra jest seria Topialyse firmy SVR, szczególnie balsam emoliencyjny w opakowaniu z pompką. Drogi ale wydajny produkt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my olejek z balneum kupujemy w pobliskiej aptece, z resztą chyba te kosmetyki są dostępne w aptekach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgaOlgaOlga
Wiecie co jak już zauważacie takie duże problemy u malucha ze skóra, to może warto wypróbować taki żel z Dermedic z linii Linum Baby który oczywiście delikatnie myje, ale też działa przeciwzapalnie i przeciwświądowo a można go stosować już u maluszków i co ważne nie zawiera żadnych parabenów, mydła, SLS, a z doświadczenia jeszcze dodam że w oczy nie szczypie. Ja nim myję też buźkę i włosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annkana
Mój maluch ma skórę atopowa i właśnie z Dermedic najlepiej pomagają - mam żel,emulsję do mycia i krem Linum Emolient Baby. U nas widać znaczącą poprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaBaisa
U nas świetnie sprawdza się żel i balsam Elodermu bardzo dobrze nawilża skórę i niweluje uczucie swędzenia jest przeznaczony dla dzieci już od 1 dnia życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaburzyn
kochane, ja my uzywamy balsami od BabyCap - bardzo fajnie nawilża skórę. mozna go stosowac od pierwszych dni zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u nas sie sprawdzil z emolientow eloderm. Bardzo sobie chwale emulsje do kapieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KamilaWyka
Witam, u mnie atoperal baby nic nie pomógł. pediatra polecił nam babycap krem i balsam i przyznaje ze narazie najlepsze ze sprwdzonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaczap12
u nas oilatum nie zdalo egzaminu polecam emolienty z babycap, dostałam kiedyś do wyprbowania od przyjaciolki i teraz sa z nami caly czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja mam problem ze skora u mojego 5latka.Ma sucha i w dodatku krostki.. co robic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJudy
wyprobowany i bardzo chwale balsam do ciala eloderm, kupiony w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaniKuleczka
U nas od pół roku sprawdza się emulsja, żel i szampon Elodermu dobrze nawilżają i szybko łagodzą podrażnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mediderm krem, emolient o najprostszym składzie, świetny 500gram za ok. 16zł tylko w aptece. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, u mojego syna świetnie sprawdziło się Nivea baby mleczko intensywnie nawilżające. Synek borykał się z suchymi plamami na skórze. Próbowaliśmy wszystkiego aż do momentu zakupu mleczka Nivea Baby. Plamy po kilku kąpielach znikły a co najważniejsze nie pojawiło się żadne uczulenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupiłam w aptece lipikar lait , który okazał się być bardzo dobrym produktem do bardzo suchej skóry mojej córki. Po zastosowaniu balsamu skóra jest nawilżona, miękka, nie ma uczucia szorstkości. Swoją skórę też nim smaruje i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
La Roche-Posay jest często chwalone przez zagraniczne bloggerki,także warto wypróbować tej nowości. Moja skóra i skóra mojego dziecka z pewnością nie ma nic przeciwko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaRos
U nas sprawdziła się Eloderm przy maluszkach świetna jest emulsja do kąpieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagienka0211
A ja używam oleju kokosowego nie zawiera chemii jest w 100% naturalny i już po kilku dniach zauważyłam zmianę. Skóra przestała być szorstka i powoli robi się mięciutka a nie chropowatą jak wcześniej. Polecam każdej mamie. Można używać nawet dla noworodków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kerulka
polecam mleczko do ciała bebble jak moje dziecko bylo jeszcze male to od razu po kapieli jak osuszylam dziecku skore to delikatnie nagrzewalam mleczko w dloniach i delikatnie smarowalam cale cialo. Nigdy nie bylo problemow ze skora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupuję eloderm, ponieważ ma bardzo fajny skład i jest przeznaczony dla małych alergików. U mnie produkt musi być przemyślany, żeby nie powodował uczulenia i odpowiednio pielęgnował skórę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cynamon

U mnie taka sama historia, po wykryciu alergii pokarmowej i wziewnej. Niestety bez odpowiednich kosmetyków skóra jest ciągle podrażniona i swędząca. Odrobina elodermu, dolewana do kąpieli powoduje, że dziecko inaczej śpi i jest spokojne. Ja nawet zrezygnowałam z proszku do prania. Teraz bardzo zwracam uwagę na to, co kupuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja33
Dnia 20.02.2019 o 16:44, Gość cynamon napisał:

U mnie taka sama historia, po wykryciu alergii pokarmowej i wziewnej. Niestety bez odpowiednich kosmetyków skóra jest ciągle podrażniona i swędząca. Odrobina elodermu, dolewana do kąpieli powoduje, że dziecko inaczej śpi i jest spokojne. Ja nawet zrezygnowałam z proszku do prania. Teraz bardzo zwracam uwagę na to, co kupuję. 

Fakt, przy tego typu dolegliwościach trzeba absolutnie wszystko kontrolować i uważać, z czym dziecko ma kontakt. Mojej córce, która cierpi właśnie na AZS pomagają produkty Exomega Control, żel do mycia ciała i balsam. Stosuje regularnie, skóra jest bardzo ładnie umyta i nawilżona, nie ma zaczerwień, drapania, swędzenia. O taki efekt mi chodzi, bo dziecko czuje się po prostu normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KrysiaKrk
18 godzin temu, Gość Kaja33 napisał:

Fakt, przy tego typu dolegliwościach trzeba absolutnie wszystko kontrolować i uważać, z czym dziecko ma kontakt. Mojej córce, która cierpi właśnie na AZS pomagają produkty Exomega Control, żel do mycia ciała i balsam. Stosuje regularnie, skóra jest bardzo ładnie umyta i nawilżona, nie ma zaczerwień, drapania, swędzenia. O taki efekt mi chodzi, bo dziecko czuje się po prostu normalnie

Racja. Od razu warto działać i dobrze jest stosować takie dermokosmetyki. Warto pamiętać o tym, że nawet jak problemy skórne na chwilę przycichną, a my przestaniemy stosować to, co stosujemy to problem od razu wróci. I to ze zwiększoną siłą pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×