Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kawska

GRUDNIÓWKI 2010

Polecane posty

to z głodu dziewczyny macie mroczki przed oczami i postów nie widzicie ;-) Coolturka, ale o co konkretnie chodzi?? boisz sie ze z dzieckiem cos nie halo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malin_xxx - tak właśnie mam takie schizy, że pójde do lekarza a lekarz powie że serce przestało bić . Bo tak miałam przy 1 ciąży. A obawy te wzięły mi się wczoraj stąd że wydawało mi się że mam plamke na bieliźnie, ale tak naprawde to nie wiem, czy to nie były omamy. Poza tym bolał mnie przez kilka dni leciutko brzuszek a wczoraj nic i oczywiście wszystko razem i sie nakręciłam. Tak sobie myśle że może brzuch bolał bo przez dwa dni się troszkę za dużo najadłam i wtedy jednak jelita sa pełne i powoduje to dyskomfort. NIE WIEM.. może nie będę już narzekać, jutro się okaże bo raniutko mam wizyte. A właśnie Malin_xxx to Ty chyba chodzisz do przychodni na madalińskiego do lekarza prowadzącego ciąże, tak? pytam bo ja tam chodzę i jestem ciekawa do kogo Ty, a może się tam widujemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie przyjechała do mnie mamusia i zabrała się za moją stertę prasowania. Te mamusie to jednak są najukochańsze na świecie nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coolturka >>> ja przy pierwszej ciąży na początku też miałam takie schizy, że pewnie stanie się coś złego i w ogóle więc wcale mnie to nie dziwi. Ale to przejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziewczyny, przyszłe mamy:) Jestem w 14 tyg. Termin mam na 12 grudnia więc postanowiłam do Was dołączyć. A przy okazji mam pytanie od wczoraj strasznie boli mnie głowa z tyłu, w nocy wzięłam Apap i ból stał się słabszy ale wciąż dokuczliwy, teraz boli znowu bardzooo. Macie może jakieś sprawdzone sposoby? Pozdrawiam gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! koniec ze schizowaniem! juz niedlugo wszystkie z nas przejda przez najgorszy pierwszy trymestr, a potem to juz z gorki..;-)))). Gdy ostatnio robilam podobne sceny lekarzowi, ze boje sie czy serce bije itp... powiedziala mi (kobieta ma cierpliwosc), ze po uplywie pierwszych 12 tygodni dziecko szybko nabiera sil i nie ma sie o co martwic. I postanowilam jej uwierzyc....:-)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lady Kate 🖐️ zmierz sobie ciśnienie, bo wydaje mi się, że ból z tyłu głowy to zazwyczaj spowodowany jest wysokim ciśnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lady Kate - albo zrób sobie małą kawke z mlekiem mi pomaga na ból głowy. Tylko ja nigdy nie miałam bóli z tyłu głowy. Tak jak napisała dzidzia może zmierz ciśnienie, żeby nie było że masz wys ciśnienie i kawa jeszcze podniesiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w poprzedniej ciąży musiałam brać tabletki na obniżenie ciśnienia. Nie było ono co prawda jakoś drastycznie wysokie, ale wyższe niż powinno być. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Witam nowe grudnióweczki. Dzidzia 29 to piękny wiek... :D Rozbawiacie mnie tymi powodami do sprzeczek z mężami. Mnie też czasami ponosi ,ale jak czytam jak to u Was wygląda to stwierdzam ,że jestem aniołem. ( A może jednak tylko tak mi się wydaje ??) Coolturka nie szukaj żadnych dziur w całym :) Myśl pozytywnie ,bo pamietaj ,że nasze dzidzie wyczuwają nasze emocje ... beija flor te bóle głowy faktycznie mogą byc powiązane z ciśnieniem. sprawdź je sobie koniecznie. A u mnie dziś pojawiły się mdlości ....w pierwszych 3 miesiącach miałam je zaledwie kilka razy. A dzis na zmiane mam mdlości i zgagę ufff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coolturka, zakazuje paniki!!! musiesz wierzyc w serduszko swojego Malenstwa ❤️ kochana, ja chodze do lekarza na Madalinskiego, ale nie do przychodni szpitalnej a do centrum medycznego gdzie przyjmuje prywatnie, wiec na bank nie mijamy sie w poczekalni ;-) ale moze przy porodzie sie spotkamy, kto wie? chodze do prof Chazana Lady Kate, witaj wsrod nas 🖐️ ja tez cierpie na czeste bole glowy, bywa ze nawet dwa paracetamole mi nie pomagaja i cierpie dalej :-( w ekstremalnych przypadkach gin kazal mi do szpitala na zastrzyk przyjezdzac, jeszcze nie korzystalam Dzidzia, nie ma to jak pomoc Mamusi kochanej ❤️ poszlam sobie do lekarza i poprosilam o dwa dni L4, zmeczona jestem, odpoczne ciut :-P a z wee to mi sie zrobia fajne 4 dni :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie nie robcie z emnie potwora :) hehe czasami jestem grzeczna dziewczynka :) wlasnie zjadlam talerz rizotto :) pycha :) mnima mniam :) dziewczny schizy chyba ma kazdy :) ja wczoraj jak bylam na usg to myslalam z etam umre - ale juz mniej jak w 7 tc - no ale lekarz powiedzial ze jest dobrze to tak jest :) i trzeba im zaufac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gagatka85 zajebiste to łóżeczko. Ja się do drugiej dzidzi przygotowuję trochę inaczej, tzn starszemu muszę kupić nowe mebelki, a stare przejdą na młodsze dzidzi. Ze swojego doświadczenia powiem że drugi raz bym się nie połasiła na te trój funkcyjne wózki, bo zanim zmieniłam gondolę na spacerówkę, to podstawa była już tak wytłuczona, że dajcie spokój. A tak sam głęboki to mniejszy wydatek na jeden raz, a jak dzidzia zacznie siedzieć to kupujesz wypasioną spacerówkę parasoleczkę, że mieści ci się wszędzie i jest git. Takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, dziewczyny za tak szybkie odpowiedzi:) ale nas tu jest "grudniowych". Tak zmierzyłam ciśnienie 110/60. Całe życie jak pamiętam miałam bardzo niskie, a kawy nigdy nie piłam bo mi nie służyła. no nic zastanawiam się czy jak ból będzie nasilał się do wieczora czy mogę wziąć coś przeciwbólowego czy lepiej przecierpieć dla zdrowia maleństwa. Ostatnio mam takiego pecha że co tydzień ląduje w szpitalu. 1 czerwca bo miałam maleńkie krwawienie, a 11 czerwca bo miałam zatrucie i strasznie w nocy wymiotowałam i trafiłam pod kroplówkę. Już nie wiem co się dzieje. Wole chuchać na zimne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malin_xxx - ja chodzę do dr Leibschanga - a Chazan chyba też w przychodni przyjmuje :) w prywatnej CM lepiej bo nie ma takich tłumów.Ja jak chodzę do przychodni na madalińskiego to mnie cholera bierze przez te kolejki, ale znoszę to bo bardzo chciałam się właśnie do tego lekarza dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coolturka dr Leibschang matko jakiej on jest narodowości? bo po nazwisku to jakby jakiś podkolorowany nie? Ja chodzę prywatnie na umówioną godzinkę, to idę i zazwyczaj wchodzę bez czekania. Rzadko się zdarzy jakaś obsuwa, ale to góra 20-30minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lady Kate ja mam caly czas takie cisnienie i czuje sie ok .ale może tobie teraz wyższe jest potrzebne :) i organizm daje znac. wypij kawkę ,powinna pomóc. A jesli chodzi o łóżeczko to pewnie sie zdziwicie ale ja mam takie piekne ,duże i solidne ,które ma jakies 40 lat i słuzy świetnie wszystkim dzieciaczkom w rodzinie. Tzn juz ok 10 w nim sypialo w tym ja :D Jest niezniszczalne a jednocześnie wygodne dla dziecka i dla rodziców. Trzeba tylko je troszke odświeżyć. Wózeczek natomiast kupują teściowie ,ale wybór na szczęście pozostawią nam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lady Kate jak boli to paracetamol czy apap możesz wziąć one nie szkodzą, tylko mówią że max 3 tabl na dobę. On też działa przeciwgorączkowo jakby coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny melduję się po wizycie No dzisiaj się naczekaliśmy na swoją kolejkę(choć chodzimy do prywatnej kliniki)ale cóż zrobić.Miałam dzisiaj robione badanie usg genetyczne.Lekarz powiedział że z Naszą Kruszynką jest ok. Kruszynka ma 6 cm akcja serduszka 150u/min,zarys główki,tułowia,kończyn-prawidłowy,kość nosowa widoczna,przezierność karkowa(NT)2,56mm.Kazał wykonać również badanie krwi tz.test podwójny dla pewności.(powiedział że NT jest troszkę powyżej normy-jak na ten tydzień ciąży)Powiedział że to nie jest powód do zmartwień ale lepiej to sprawdzić.Jutro mam zadzwonić do niego wtedy powie gdzie przyjechać i wykonać to badanie. Powiem szczerze że troszkę mnie to zmartwiło(tak w duszy)ale mój facet powtarza że będzie dobrze Oglądaliśmy Kruszynkę chyba ze 20 minut kręciła się,wierciła Lekarz kazał kilka razy zakasłać żeby zmieniła pozycję,nawet poklepał mnie po brzuszku Jejku kamień z serca mi spadł po tej wizycie Cieszę się strasznie że jest ok Następna wizyta 1 lipca,u swojego gina Poprosiłam lekarza żeby mi jeszcze wypisał receptę na duphaston-wezmę jeszcze 2 op.tak na wszelki wypadek ale od poniedziałku będę mieć zmniejszoną dawkę na 2 tab.a potem na 1 tab. Lepiej dmuchać na zimne. Ale mieliśmy dzisiaj wrażeń Pozdrawiam wszystkie Mamuśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzidzia - dr Jerzy Leibschang jest biały :) taki starszy pan, baardzo sympatyczny i kulturalny. Wydaje mi się jego nazwisko jakies niemieckie, ale tak naprawde to nie wiem. Ja mam możliwość leczenia się w prywatnym centrum medycznym LIM, bo mam abonament z pracy, ale jak poczytałam sobie opinie na znanylekarz.pl i rankinglekarzy.pl to mnie zmroziło, więc postanowiłam poszukać jakiegoś dobrego lekarza państwowo. Poza tym nie raz juz sie zawiodłam na lekarzach z LIMu.Korzystam więc tylko z CM LIM tylko do robienia badań zleconych przez mojego lekarza a z wynikami chodzę do Leibschanga. Z rok temu poszłam do jednego lekarza ginekologa z CM i mówię że chcę sie jakoś przygotować do ciąży, zrobić odpowiednie badania, a on na to że proszę sobie zachodzić i tyle. Zadał mi tylko kilka pytania na co jestem chora i na koniec skwitował to zdaniem:,,nooo...proszę zachodzić...ha ha bedzie ciekawie w tej ciaży".... byłam w lekkim szoku. Eksperymenty będzie sobie na mnie przeprowadzał. Inny lekarz też z CM oglądając moje wyniki badań powiedział że są super i męża badania też, po czym się okazało że są do bani i inni sie dziwili temu lekarzowi (a jest lekarzem z Karowej). Daga - trzymam kciuki za Twoje badania, kiedy będziesz miała wynik testu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coolturka Pojadę jutro na pobranie,a nie wiem ile się czeka na wynik? Może któraś z Was miała robiony tz.test podwójny-jak długo się czeka na wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:) Ja się często nie oddzywam bo pracuję ale czytam Was na bierząco ale w taki sposób że przed praca kilka postów w trakcie pracy jak mi się uda to troszkę a wieczorem staram się dolecieć do końca. Dziś muszę się pochwalić (i narobic Wam smaków:) a co:P ) Ugotowałam pierwszy bób! co prawda kupiłam z myślą o mężu bo on go uwielbia ale ja przy okazji też skubnę:) a teraz właśnie kończy mi się gotować mięsko wołowe mąż uwielbia takie gumowe mięso jak musi je przeżuwać dłuższy czas żeby móc połknać:) ja pamiętam z dzieciństwa mój tata też lubł miesko wołowe więc mama gotowała rosół wołowy a ja wcinałam go tonami z ziemniakami:) teraz sama taki zrobiłam:P do mięska robie sos grzybowy i młode ziemniaki z cebulka dymką:) I musze się pochwalic jeszcze jedną rzeczą: Tak Wam zazdrościłam tych wyjazdów na wakacje że poszłam do szefowej i tak zaczełam gadać że ciąża i że pewnie już przez długi czas nigdzie na wakacje nie pojadę bo jak się dzidziorek urodzi to nie będzie takiej możliwości i tak z nią gadam i tak mówie że w sumie to w te wakacje to by był ostatni możliwy czas w ciągy 3 lat żeby gdzies pojechac i mówie czy by się nie dało jakiegos tygodnia urlopu a ona na to że jak sie dogadam ze zmianami na magazynie to że nie bedzie problemu i dogadałam się. Potem z mężem w domu ustaliliśmy że chcielibyśmy jechać nad morze:P bo tam byliśmy jako para na naszej pierwszej wspólnej wycieczce i tam też się zaręczylismy i tam jak dwa wariaty z krakowa pojechalismy 2 tygodnie przed ślubem na weekend:) i teraz podzwoniłam i znalazłam pokój 2 osobowy na tydzień od 30.06-06.07 i będziemy mieć 180m do morza i jedziemy:D do naszego cudownego POBIEROWA!!! wyjazd 29.czerwiec a wizyta u gina 24 wszystko się dobrze układa:D Pozdrawiam Was wszystkie naszę kochane grudnióweczki te "stare" i te nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga - ja nie miałam zleconego tego testu, ale słyszałam że na takie wyniki czeka się ze dwa tyg chyba że jest to jakaś prywatna klinika to ze trzy dni. Dowiedz sie w miejscu w którym będziesz robić test, zadzwoń, może jeszcze mają czynne. Szczęśliwa - to teraz Twój nick jest odpowiedni do Twojego nastroju :) ja chyba też nad morze wyskocze :) ale terminu jeszcze nie znam. Zazdroszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga251183 super ze z dzidzia wszystko ok:) a ja dzis kupiłam mojemu dzidziolkowi czapeczke i buciki wszystko to takie slodkie i malenkie;)a co do łozeczka to mi kupuja rodzice a wozek tescie ale oczywiscie my sobie wybieramy jakie :)wiec jest oki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×