Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rena443

Szczęśliwe mamuśki - Rzeszów i okolice

Polecane posty

Tak czytam dziewczyny o tych szczepionkach. Ja po długim zastanawianiu się zdecydowałam się na tą zwykłą - sprawdzoną. Głównie po rozmowie z położną, ktora radziła że "zawsze tak dzieci szczepili itp" Ale nawet sobie nie wyobrażacie jak bardzo żałowałam że nie wziełam tej skojarzonej. Moja malutka tak strasznie płakała przy tych trzech kłuciach, normalnie wyła że oddechu nie mogła złapać a ja musiałam ją trzeymać. Straszny widok, pieniądze wcale nie są duże a warto maleństwu oszczędzić takich cierpień. Czułam się okropnie patrząć jak moja niunia tak cierpi:( Czarnula czytałam na wcześniejszym forum Twoją wypowiedz i mam wrażenie że mamy wspólnych znajomych. Tak delikatnie zapytam, Twj mąż jest za granicą? Po prostu ten świat jest bardzo mały i chyba syszałam o Twoich słodkich bliżniakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kt85 i robił jakieś usg? ja sie wybieram w przyszłym tyg...wg ile wziął napisz mi nawet na maila cobym sie przygotowała:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
Filipinka chwilunia wlasnie odpisuje ale wiesz ja jestem sama wiec jak mala krzyczy nikt mi jej nie uspokoi:) takze troszke cierpliowsci prosze:) co do kropelek to my dajemy ESPUMISAN ale u nas sa wzdecia wiekszosc naszych znajomych jak pytalismy uzywali lub uzywaja espumisanu z kolei jak pytalam moja znajoma farmaceutke o cos dobrego na wzdecia to polecila ESPUMISAN, ESPUTICON i INFACOL oraz te kropelki BIO-Gia:) u nas tez spokoj po tych kropelkach:) mala troszke byla niespokojna w nocy nie placze tylko sie tak wierci przeciaga no i ja wtedy nie moge spac bo ciagle do niej wstaje i zagladam czy wszystko ok i wiesz troszke musialysmy odespac hihihi bo juz ledwo na oczy widzialam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipinka co do tych zalecen to pisze mi na stronie pt Badanie noworodka w dniu wypisu ze szpitala i tam na dole jest rubryka zalecenia po wypisie ja chyba tez te krople kupie bo moj maly nie spi prawie i ja z nim:( i powiedzcie mi od kiedy stosujecie witamine D (ja mam devikap) i co ile i z jedzeniem (mlekiem) czy jak? bo mojpo niej sie jakis taki nerwowy zrobil:( mniej je i placze...placze...placze, a przed bylo super:( Filipinka, a co do lekarzy to wiekszosc zwyczajnie to: a) konusy, cwaniaki niedouczone, którym udało sie skonczyc studia i trafic do zawodu b) lekarze wypaleni zawodowo cholerstwo takie mamy i trza to tepic!:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renia ja tez sama dopiero szkraba uspilam od 5 rano ;( sie zalamie :] a te kropeli biogaia to codziennie stosujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
oj no i zle napisalam to co polecala znajoma to na wzdecia i kolki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
Agwiazdka u mnie tak bylo mala od 5tej nie dawala mi spac i tak caly dzien na szczescie jak skonczyla miesiac to minelo teraz wstaje razem z tatusiem hihihi wtedy je i zazwyczaj ma ochote na zabawy:) ale pomalutku jakos udaje mi sie ja przekonac do spania takze moge troszke odespac:) a kropelek Bio-Gaia nie daje bo ich nie mam u nas w aptece tego nie ma a skoro pomog espumisan to juz nie bede wlewac w nia tych paskudztw bo naprawde mam tego sporo cala szafeczke przy lozku smieje sie juz ze zalozylam apteke co jedzenie to jej daje albo krople albo witaminy albo syrop:/ ja tez daje Devikap 1 kropelka na lyzeczke do tego troszke mleczka i ladnie mi to wypija daje przed jedzeniem bo po wszystko ladowalo za buzia:) a stosuje je od zeszlego piatku czyli mala miala 5 tyg i pare dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze tomoj moze za maly na to? bo ma 2 tyg ;( a obie dr przepisyaly tyle ze ta ostatna niekazala tych mocniejszych tylko wlasnei devikap i zaczelam od wtorku i massakra :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
ja zaczelam z witaminami dopiero po 3tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
Kasiu idziecie dzis na spacer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki Ja też wczoraj dostałam witaminę D3 o nazwie Vigantol nasz Filipek w niedzielę skończył trzy tygodnie bo Pani Doktór mówiła żeby tak po trzech tygodniach dawać. A dajecie jakąś multiwitaminę bo mi nic takiego nie zapisano? Mój Mały dziś od rana strasznie się wierci niby śpi ale co chwila się budzi. A w nocy to tak się kreci i macha nogami i rekami a przy tym strasznie się złości też tak macie :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipinka_01 no też tak mam:D macha reNCami i nozkami, prezy sie i caly czarwony sie robi ba bordowy:] ja mialam ten Vigantol i wlasnei ostatnia dr polecila ten Devikap bo jest ponoc lagodniejszy , a tamto jak cos kazala dawac co drugi dzien ale juz wole ten Devikap takze Vigantol jak cos mam na zbyciu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
Filipinka dokladnie tak jak mowisz jest u mnie...ale ja juz wiem dlaczego moja tak robi otoz zawsze jak ma byc kupka to tak z godzinke lub 2 wczesniej zaczyna sie wiercic przeciagac i dokladnie robi sie bordowa ale spi i nie placze tylko tak marudzi a ze wczoraj w nocy byly ich az 2 to sie wiercila cala noc a ja z nia hihihi:) czasem tez jak jest jej goraco to sie wierci albo jak jest pelna pieluszka:) a jak sa wszystkie 3 rzeczy na raz to wtedy juz krzyczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
a mowil mowil owszem:) otoz tak do czerwca jak juz na dobre pojawi sie slonce i bedziemy wychodzic na dlugie spacery czesciej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
a co do multiwitaminy to ja zaczelam najpierw od Cebionmulti tam tez jest wit. D3 tylko w mniejszej dawce moze dlatego u nas po podaniu devikapu nic sie nie dzialo:) Filipinka cebionmulti jest bez recepty proponuje bys kupila tam sa wszystkie witaminki od A do Z:D kosztuje 11,50 zl daje sie 5 kropelek na dobe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renia kurde bo mi dr powiedziala, ze jak daje mu mleko bebico comfort to juz te wit niepotrzebne:] to kurna nie wiem a kusi mnie:] wg pamietacie ile wasze szkrabiatka wazyly w 2 tyg bo mi wazyla i z 3650 (waga szpitalna) na 3990 :] pytam orientacyjne coby nerwy sobie uspokoic:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam pediatra przepisała (zaczełam podawać od 6 tyg) Devikap -wit D oraz Cebionmulti - witaminki bo mała szybko rośnie. No i cały czas podeje jeszcze witaminę K. Na kolkę używałam jakiś czas Grippe Water na bazie wody koperkowej ale mała po niej jeszcze bardziej płakała. Chyba spróbuję coś z tego co tutaj piszecie. Ps. ja niestety też cały czas sama z małą i czasu brakuje na odpisywanie:( Jakie imionka mają wasze maleństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
yyy tzn tak lekarz mowil ze oprocz tego juz wiecej nie potrzeba bo skoro daje sztuczne mleko to tam tez witaminki sa wiec nie wiem?;/ a co do wago to nie wiem ile moja mial w 2 tyg bo nie wazylismy ale tak orientacyjnie jakos mniej wiecej 1 kg w ciagu m-ca powinno przybywac:) moja z 3120 w 5 tyg miala 4300:) lekarz powiedzial ze idealnie...a ja juz mialam wrazenie ze przekarmial mala bo zanim skonczyla m-c to ciagle jadla ciagle byla glodna:/ teraz juz jest spokoj melduje krzykiem co 4 godziny gotowosc do jedzenia hihihi i nawet nie zjada tyle co w zaleceniach na pudelku (zwykle zostaje ok 20ml)...no wlasnie czy Wasze tez tak jedza? aha zwykle po kapaniu jest 2 razy bardziej glodna i potrafi zjesc druga porcje:) i wtedy zasypia ale za to mam spokoj w nocy bo nieraz potrafi przespac i 9 godz (to byl jej rekord spala calutka noc az bylam przerazona i zastanawialam sie czy aby na pewno w nocy nie plakala a ja moze nie slyszalam:/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj w 2 tyg nie pamiętam ile wazyła, urodziła się majac 2910g a w 6 tyg 4700g:) Głodomorek mój kochany. Wiem że są plusy i minusy kazdego rodzaju karmienia, ja karmię naturalnie ale trochę zazdroszcze mamom karmiącym butelką, karmiąc piersią mam straszne problemy żeby choć na chwilę wyrwac się z domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
vanilla no moja zjadla jakis czas temu pogadala sobie troszke do swoich misow hihihi:) no i jak zaczela marudzic wzielam na rece przycisnelam do siebie i slodko zasnela mysle ze pospi do nastepnego jedzenia wiec mam czas na pisanie hihihi...moja kruszynka ma na imie Milenka Marta:) a ja daje jeszcze herbatke koperkowa Wy tez dajecie cos do picia? ostatnio znalazlam na necie inne herbatki z Hippa tyle ze od 1 m-ca wiec mogla bym juz podawac i sie zastanawiam czy nie kupic np jest herbatka uspokajajaca ciekawa jestem czy skuteczna:) a i mam pytanie czy zostawiacie na noc malenstwom swiatelko? bo moj maz wprowadzil taki zwyczaj i boje sie ze mala jak sie przyzwyczai to bede musiala tak ciagle swiecic:d nie powiem wygoda jest bo nie musze szukac wlacznika po omacku no i mala jak sie budzi to sie nie boi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
vanilla to faktycznie masz glodomorka:) a myslalam ze tylko moja tak wcina:)ale to znaczy ze zdrowa jak ma apetyt:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też mam poranny maraton- mały nie chce spać i tylko w przelocie tutaj niestety zaglądam, a szkoda:( Któraś z Was pytała o taki katarek i charczenia, mój Maksio ma 2 tygodnie i byliśmy z tym właśnie u pediatry - okazało się że dzieci tak mają i samo to ustąpi- po prostu schodzi coś tam z dróg oddechowych czy jakoś tak, kazała stosować sól -psykać i łaskotać pod noskiem aby dziecko kichało a wtedy ściągać gruszką czy aspiratorkiem - my mamy to drugie i tak próbujemy to leczyć :)- sama też już się bałam żeby to nie było jakieś choróbsko - na szczęście nie! Co do wagi maleństwa to był właśnie wtedy ważony czyli jak miał dokładnie 2 tygodnie i 1 dzień: waga szpitalna po urodzeniu 3320, przy wypisie po 2 dobach 3220, a po 2 tyg. 3710. Pani dok. powiedziała że dobrze przybiera na wadze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie martwi natomiast coś innego: mój mały strasznie łapczywie pije mleko, a później się krztusi i złości i płacze, dochodzi też czasami do tego to prężenie się i czerwienieje biedny cały na twarzy - czy to może być ta kolka albo coś z brzuszkiem? Co mam robić? Widziałam że pisałyście o wit. D- u nas lekarka powiedziała że nie musimy brać- że robi się już słonecznie - sama już nie wiem czy to dobrze, dajemy tylko wit K, no i karmię tylko piersią. A co do spania to czasami uśnie a czasami tak co chwilkę popłakuje i się zrywa - czy to normalne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle się opisałam i znikło:( Milenka - bardzo ładnie. Koleżanki córka ma tak na imię:) Do picia małej nic nie podaję - jak narazie u nie to tylko cucuszek:D My również zostawiamy włączone światło ale albo zasłaniamy czymś lampy albo korzystamy z takiej lampy stojącej króra ma mozliwość regulacji oświatlenia. Jak mała śpi to bardzo słabo swieci a do przebierania czy karmienia to podkręcam na jasniejsze światło. Nio coś uciekam bo mi się głodomorek obudził:) Miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rena443
jak lapczywie pije to znaczy bardzo glodny moja na poczatku tak pila ze az sie wylewalo z buzi no i strasznie duzo powietrza lykala pewnie dlatego byl problem z brzuszkiem...a ze zrywaniem mam i ja problem choc juz coraz mniejszy po prostu lapie wtedy za raczki i czekam az zasnie gleboko...ale czasem jak spi budzi sie z niesamowitym krzykiem wtedy ja przytulam bardzo przyciskam do policzka i zasypia jakby sie nic nie stalo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×