Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monikadddd

Szczesliwe mamusie 2010 r

Polecane posty

No własnie Anika- moj maz ma upatrzony canon 550d i tak sie zastanawiamy. A co to pokarum to ja w tym czasie nie miałam okresu juz wiem od czego to jest jak mało wypije w ciagu dnia to i mam mniej pokarmu. Piotrus - wszystkiego naj ... Ja daje wit.D dla małego cały czas wieczorem 2 krople A ja biore Azalie dla kobiet karmiacych i miałam juz 2 razy okres ale dziwny krotki i mało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję w imieniu Piotrusia:) Dzisiaj idziemy na Shreka więc juz nie mam czasu pisać tylko mam jedno pytanie do Ciebie Teściarka. Czy też dawałaś idze nutricion? Jak tak to jak to podawalas i jak sie Iga po tym czula? Bo teraz dajesz mleko ar po prostu przed karmieniem? Ja mam podawac ten nutricion ale tyle z tym zabawy bo to taka papka a Piotrus jeszcze nie umie jesc z lyzeczki papek i sie zastanawiam czy by nie zrobic tego co ty. Poza tym wydaje mi sie ze go troche boli brzuszek od tego bo mi sie po tym prezy przy piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uczulenie od antybiotyku, nie ospa ufff... a te plamy same zeszły :) chyba przewrażliwiona jestem ...ups... mamy wapno i kropelki jakieś odczulające amerka - ja podawałam nan ar teraz już drugi tydz nie podaję i jest ok ja robiłam 15 lub 30 ml i podawałam w butelce przed karmieniem - bo to jest takie"lejące" dopiero później gęstnieje-jak wystygnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amerka najlepszego dla Piotrusia! Ja rozrabialam soczki JUlci i nic nie chciała a jak raz jej dałam w podróży nierozwodniony to wypiła całą butelkę, aż się zdziwiłam, ale były upały więc nie protestowałam. A ja nie biorę w ogóle tabletek i czekam na okres, ale na razie nic. Kilka razy z mężem zaryzykowaliśmy, więc mam nadzieję, że nie jestem w ciąży;) no ale robiłam ostatnio z ciekawości test i nic nie wyszło więc na razie sie nie stresuję;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mały po kąpieli usypia ammerka wszystkiego najlepszego dla Piotrusia!! ty do kina idziesz z maluszkiem? anika ryzykantka jesteś teściarka to dobrze ze Iguni nic grożnego nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój już po kąpieli, cycusiu właśnie usnął/. Teściarka to super że Iguni nic nie jest! Anika wiesz że lepiej nie ryzykować ,chociaż ja ostatnio też test robiłam stres miałm ogromny.ale na szczęście też nic nie wyszło , teraz czekam za 3-4 dni powinnam mieć okres zobaczymy czy będzie regularny., Ammerka i jak wrażenia po filmie??/ byłaś z Piotrusiem? Monika a oprócz tych krótkich okresów odczuwasz jakieś dolegliwości z brania tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Nie Piotruś na razie za malutki na Shreka:) Z mężem i moim bratem i kuzynka byliśmy. Super film, nie zawiodłam się na 3 części:) No a Piotrusia chyba boli brzuszek od tej paćki Nutrition i się zastanawiam czy w ogole podawac to czy dac sobie spokoj i trudno niech ulewa, w końcu chyba z tego wyrośnie nie? Najpierw jeszce sprobuje tak jak ty Tesciarka z tym mlekiem. A powiedz wtedy Iga zupelnie przestała ulewac czy po prostu mniej ulewała i czy normalnie kupkę robiła? No i w jakich proporcjach to robilaś na te 15 ml? No my też ostatnio zaryzkowaliśmy ale mam nadzieję, że w ciąży nie jestem. Ja najpierw brałąm tabletki potem odstawiłam i miałam problemy z zajściem w ciążę trohę po tych tabletkach i już sobie wtedy obieałam, że jak nam się uda o jużnigdy tabletek nie będę brała. No ale tak się przyzwyczailiśmy do żadnych zabepieczeń, że teraz też bym najchętniej brała tabletki. No ale obiecałam sobie, e nie bo nie chce miec juz wiecej takich problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amerka pół miarki dołączonej do mleka na 15 ml kupy były normalne, a czasem jej się jeszcze trochę ulewało i teraz też czasem ,ale to jak dobrze nie odbije po jedzonku ale w porównaniu z tym przed to teraz niebo najtańsze mleko spotkałam w tesco ok30zł, a w aptece 38... ale może znajdziesz tanie w aptece :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tabletek praktycznie nigdy nie używałam, bo źle się po nich czułam i wcale nie miałam ochoty....głównie bazowałąm na swoich obserwacjach i jak widać nigdy nie zaszliśmy w ciążę przez przypadek, a jak chcieliśmy to się za pierwszym podejściem udało, ale teraz to inna kwestia... teraz jak karmię to o tabletkach w ogóle nie ma mowy, więc muszę i tak czekać na jakąś stabilizację, żeby cokolwiek ustalić, więc jestem w kropce, a gumek nie lubię....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry :) U nas nocka super, znow pospalismy do w pol dziesiatej:) teraz pije kawke a mały lezy w wozku i moze zasnie. Poki co lezy i widze tylko jego stopki w górze wiec nie wiem co wyjdzie z tego spania. \Co do antykoncepcji to my sie nigdy nie zabezpieczalismy poza dwoma razami po pol roku tabletek. A w ciaze zaszłam po 7 latach to i tak dlugo sie udało ;) Amerrka a czy Piotrus jak tak ulewa to traci na wadze? Bo Oskar odkad dostaje bebilon pepti tez sobie ulewa, strasznie, czasem mam wrazenie ze wylal z siebie całe mleko. W nocy tylko nie ma problemu, dostaje mleko nawet go nie odbijam tylko kładzie glowke na bok i spi dalej. Ale wagowo przybiera dobrze wiec ja uznaje ze nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jet podobno mleko przeciw ulewaniu i ono działa podobno, bo koleżanki dziecko po Nanie bardzo ulewało- zmieniła mleczko i się skończyło. W ogóle Nan podobno jest nie za dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja widzialam w sklepie tai bebilon chyba ale to jest dla tych chyba co nie karmią piersia.... A ja mam pytanie do dziewczyn które daja kaszke do picia dzieciom. Ile łyzek dosypujecie do mleczka? Ja kupiłam taka bobovity ryzową z jabłkami. Bo na opakowaniu jest przepis jak zrobic na gesto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendobry:) amerrka-ja tez zycze najlepszego malemu-spoznione bo dopiero teraz sie zorientowalam:) dobena-gratuluje wyspania:) i zazdroszcze..... ja pije red bulla,Marcel cos mi pokazuje na ogrod ale ja udaje,ze go nie slysze:P.....nie ma slonca ale cieplo....wieczorem jade po paszprty do konsulatu....mam nadzieje,ze kolejka nie bedzie zbyt dluga,nawet myslec nie chce..... idziemy sprzatac....mam ochote na kielbaske z grilla,chyba w weekend trzeba grilla wyciagnac z szopy i umyc;)ale to zlece Piotrkowi:P no piszcie...piszcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a jeszcze jedno mam pytanie. Co kupilyscie w prezencie swoim maluszkom na chrzest? Bo ja bym chciala cos mu dac co zostanie na pamiatke... z racji ze moj to chlopiec niestety odpadA bizuteria a szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) u nas nocka znowu zle mały sie budził co h!! Co do tab. Eva to nie mam zadnych dolegliwosci nic !! tylko dostaje okres co 2-3 tyg !!! ale za to mało i krotki wystarcza wkładki ! Miłego dnia dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla wierzących są tzw insygnia chrzcielne- jakiś srebrny krzyż czy ryngraf z dedykacją na odwrocie ale tak to kurcze nie wiem- chłopcy nie bardzo cieszą się z pamiątek później, nie są tak sentymentalni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobena-ja tez sie wlasnie zastanawialam i nie wiem....anika dobrze mowi,ze chlopcy to nie to co dziewczyny.....ja to dostalam pierscionek i do tej pory nosze i taki jakis sentyment mam a chlopcu co dac....Marcel bedzie mial prawie 3 lata i tez w sumie juz rozumie wszystko wiec tym bardziej mam problem....chcialabym dac mu cos na pamiatke(ale nie do "zabawy") i mysle......i nie wiem..... my obiad ugotowalismy,na ogrodku tez bylismy i chyba to jest nowy nasz juz tryb "letni"....ze teraz codzien rankiem na podworko na h:( no nic chociaz powietrze mnie obudzilo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My dopiero teraz wstaliśmy nie wiem co Mateusz ma ze spaniem w nocy ,już wczoraj mówię może za wcześnie go kąpie więc kąpałam go 21 ,i po nakarmiłam zasnął obudził się po północy , minęła 1,2,3, zabawa na całego , w pół do 4 karmienie i zasnął obudził się 7 więc zabawa i 8 usnął obudziliśmy się w przed 10, a teraz znów szaleństwo na całego ., A mama kawkę pije., Amerka to miałaś super wieczór i jak jeszcze film ci się podobał ., my ze starszym synkiem często oglądamy te pozostałe części ., Anika nie wiem być może skłąd mleka NAN się zmienił jak się starszy synek urodził to ja właśnie od początku używałam tego mleka , albo być może zależy od maluszka , Miki to mam nadzieję że jak pojedziesz po odbiór paszportów to nie będziesz czekać , a grilla to ja też bym zjadła nawet dobry pomysł zrobić w sobotę mój mąż ma wolne tylko żeby pogoda była .,!!! Dobena to super ja też tak chcę się wyspać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anika ja wlasnie nie jestem az tak wierząca zeby kupwac takie cos.. a tak to co z ciuszków wyrosnie, zabawka sie znudzi i popsuje... ach bede myslec. Monika a moze Ksawcio ma skok rozwojowy ze tak sie budzi? Eva ja sie wysypiam od rana ale ... w dzien Oskar spi lacznie moze 2 i pol godzinki wiec za to w dzien nie mam za wiele mozliwosci zeby sprzatac czy cos innego... ale cos za cos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anika - to właśnie chyba zależy od dziecka - ja właśnie podawałam nan p/ulewaniu i było ok:) faktycznie z tym ryngrafem to dobry pomysł, w ubiegłym roku mąż kupował na chrzest, a ja jak byłam chrzestną kupiłam taki smoczek ze srebra ze schowkiem np na 1 ząbek teraz mój brat taki kupuje Idze na chrzest :) sa na allegro - dobena zobacz sobie - grawerują imię, datę ur, wagę i długość dziecka my też chcemy coś kupić ale poczekamy i po chrzcie to zrobimy bo nie chcęmy zdublować widzisz miki nie ma nic lepszego na pobudkę niż świeże powietrze ;p to masz troszkę przechlapane eva z tymi pobudkami ale z tego co pamiętam córka mojej kuzynki też tak miała przez jakiś czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam my się wyspaliśmy,Igor wstał o 8-smej ja sypię 4 miarki od mleka kaszki na 180 ml mleka,na kolację;Igor pije przez smoczek"3" z Avent-u my z mężem na chrzest kupiliśmy 5-cio tomową encyklopedię Igorowi,taką z prawdziwego zdarzenia,daliśmy za nią 600 zł,ale było warto;jest w niej wszystko,bardzo obszerne opisy,piękna oprawa i zamówiliśmy sobie dedykację na okładce-w księgarni była taka możliwośc;wiem ,że mamy internet i komputery,ale ja jestem sentymentalna,myślę że Igorowi się przyda;my ze swoick kożystamy do tej pory,więc myślę ,że Igorowi sie przyda;też myślałam nad ańcuszkiem i itp,ale wątpię czy by w tym chodził;założyliśy też małemu konto i wpłaciliśmy pieniążki ,które uzbierał,i teraz będziemy wpłacać jakieś kwoty co miesiąc,zależy na ile będziemy mogli sobie pozwolić ja tabletki brałam 5 lat przed ciążą,super się po nich czułam,odstawiłam i za pierwszym razem zaszłam w ciążę;przez 2 miesiące nawet nie wiedziałam że jestem,wszystkie znajome miały problemy po tabletkach,dlatego ja nawet nie pomyślałam ,że pójdzie tak łatwo,a tu niespodzianka; teraz też brałam,ale przestałam przez to plamienie,pójdę do lekarza i zobaczymy,a okres też mam jak monikad co 2 lub 3 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz właśnie mały zasnął .,a ja obiadek szykuję., Teściarka nie wiem czemu teraz te nocki takie są ale może za parę dni mu się zmieni Dobena wiesz jeżeli to ma być pamiątka ,to może mała łyżeczka (z tyłu imię i data chrztu) lub http://www.iprezenty.pl/prezent/Midi_Zestaw_do_odlewu_gisowego_3D_raczki/nozki_z_ramka_foto/17550/dao06pazaraw0c0lim0/ http://www.iprezenty.pl/prezent/Ryngraf_dla_dziecka_na_Chrzest_Sw./1347/dao06pazaraw0c0lim1/ Na tej stronie jest dużo fajnych prezentów na różne okazje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martita z ta encyklopedią to bardzo dobry pomysł na przyszłość się mu przyda , ja mojej chrześnicy kupiłam jak poszła do szkoły podstawowej (teraz ma 14 lat) i cały czas z niej korzysta. a z założeniem konta to też fajny pomysł ,ile możesz tyle wpłacasz a za jakiś czas małemu się uzbiera .,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
encyklopedia to fajny pomysł ale ja sama sie przyznam korzystam tylko i wylącznie z internetu i nie wiem czy moj syn za 10 lat bedzie czytał ... w ogole czesto sie zastanawiam co to bedzie i jakie na jakie pomysły Oskar wpadnie w przyszłosci mowiąc mama ale Ty jestes zacofana, hahah :D Chyba zdecyduje sie na ten odlew. Choc to chyba pamiatka dla mnie bedzie bardziej niz dla niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tymi smoczkami i łyżeczkami to świetny pomysł tylko nie wiem czy chłopiec będzie się nim cieszył, bo dla dziewczyny to strzał w dziesiątkę. Julka dostała srebrne sztućce od rodziny, ale jeszcze znajoma z Rosji jak przyjechała do nas to nam wręczyła srebrną piękną łyżeczkę, bo tam jest taki zwyczaj że się nowo narodzonemu dziecku przekazuje z pokolenia na pokolenie;) nie wiem czy przy okazji chrztu czy narodzin ale jest to piękny prezent. Julka też dostała mnóstwo biżuterii- też od nas no ale to jest dziewczyna to jej się przyda. Dostała też piekny album o Chopinie z kompletem płyt i teraz cały czas słuchamy. Taki krzyż do powieszenia w pokoju dziecka z grawerą z tyłu też może być taką pamiątką a oprócz tego można sprawić jakiś typowy "prezent". Któraś z was wspomniała o koncie w banku i to już z zupełnie innej beczki można dziecku założyć taką polisę posagową- sama o tym myślę tylko się jeszcze nie zebrałam- miałam taką i wiadomo była komuna więc nie dostałam tyle ile miało być ale na 18-tkę miałam prezent- kilka tysięcy złotych!muszę się rozejrzeć za taką teraz dla Julii;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anika to chyba najlepszy pomysł z ta polisą posagowa... ale z drugiej strony... ja dostałam cos takiego od Babci wlasnie na chrzest. Zlikwidowałam to jak mialam chyba 25 lat i bylo pare tysiecy zaledwie. Owszem super, ale babcia wplacała regularnie pieniadze tam przez tyle lat i marny zysk....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie było przypadkiem tak, że babcia na koniec wpłacała straszne grosze? bo w większości przypadków tak było, że najpierw wpłacały babcie po np równowartość 50 zł a potem wartość pieniądza się zmieniała i wpłacały po 50 gr, więc nic dziwnego że nie dostało się 100 tys jak było w polisie tylko zwaloryzowana kwotę i przy uwzględnieniu niskich rat. No ale ja i tak się o moje 6 tys sądziłam z PZU i poszłam na ugodę koniec konców, bo oni przysłali mi, że wypłacą 700 zł!!!!skandal!!! mam nadzieję, że teraz już uda się dostać tyle ile sie powinno, choć ubezpieczyciele cyganią jak się tylko da!!! trzeba po prostu zawsze pójść z tym do prawnika;/ Dzięki za zaproszenie za FB;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie wiem po ile wpłacała, pewnie troche wiecej ale i tak raczej nie bylo warto. Chociaz kupiłam sobie wtedy laptopa wiec prezent miałam:) U nas taki upał ze szok, mały sie kreci, zrobiłam mu okład z chlodnej pieluszki i wydawał przy tym dzwieki ulgi. Biedny, ale jutro ma byc troche chlodniej, mam nadzieje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Anika ja sto razy wole FB wiec fajnie ze choc Ciebie znalazłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×