Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

Gość scxscxscx
komary i krocionogi nie zwierzęta ? to rzeczywiście ciekawe ? człowiek uczy się całe życie a jak zaglądnie na kafeterię całą naukę szlag trafia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Brak słów__
Czy jest ujmą nie mieć syna czy być synem Palikota.....oto jest pytanie.... Janusz psychopato....zapodaj odpowiedź.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M1 oxd
Ta rozmowa z ministrem powyżej to jest kolejny dowód na to że absurdalne jest upieranie się przy tym iż nie ma w tej frakcji zwolenników prywatyzacji. Jeśli nawet ktoś formułuje te kwestie w taki sposób iż to samorządom należy dać wolną rękę z uwagi na pozytywne przykłady przekształceń własnościowych w służbie zdrowia po co się przy tym teraz upierać że tak nie jest i straszyć pozwami? To teraz się od tego odżegnują a wtedy widzieli w tym podstawę by dać instytucjom samorządowym zielone światło? Czy to nie jest przysłowiowe" motanie się" ? Po co się tego wypierać. Niech starają się dać ku temu przekonujące argumenty. Jeśli będzie tak jak jest to będzie to tylko coś takiego jak kwestia deklaracji ze strony szefa PiS że nie będzie premier wtedy to a wtedy. To było nie potrzebne. Powinien na samym początku po wyborach powiedzieć że będzie nim jeśli sytuacja tego będzie wymagać by tego wymagała. To bez sensu. To jest tylko sygnał że platforma się czegoś obawia. Że dostrzega coś niedobrego jednak w swych koncepcjach. "Albo w te albo we w te"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ " (...)Czy to nie jest przysłowiowe" motanie się" ? Po co się tego wypierać. Niech starają się dać ku temu przekonujące argumenty. (...) "} To jest typowe motanie się . Wypierać się tego co wcześniej czy później i tak nieuniknione . Wszystko pod kampanie wyborczą , bo naród jeszcze nie gotowy do przyjęcia tego sposobu myślenia . Służba zdrowia będzie sprywatyzowana , bo od tego odwrotu nie ma . Kto , kiedy i w jaki sposób to przeprowadzi to już inna sprawa . Ale od tego odwrotu nie ma . Im dłużej proces ten będzie odwlekany tym droższy i ze szkodą dla społeczeństwa . Są tylko marzenia zakorzenione w PRL , że może być inaczej . To jest to o czym wielokrotnie pisałem . Chcemy niby rzetelnej gospodarki kapitalistycznej , a mentalnie tkwimy w socjaliźmie po uszy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obi Oba end of c
Obywatel dzikiego kraju-/scxscxscx tak są to zwierzęta w sensie systematycznym. Post został źle skonstruowany stylistycznie. Chodzi o to że przynajmniej na komary się nie poluje i nie są zagrożone. Co do tej drugiej grupy nie wiem jak jest ale podejrzewam że podobnie./ Jasny Pis -jeśli w grę wchodzi połów ryb na obszarze na którym nie ma zagrożenia to zupełnie inna sprawa. Polowania na morzu też istnieją i też są godnym potępienia procederem np w przypadku ssakow jak delfiny czy wieloryby. To problem znany.(a tak poza tym to już nie wysmętniaj się po się to robi nudne. Masz swój rozum to to zrozumiesz. Jak jesteś bezrozumny to albo będziesz tłukł wszystko co się rusza i nie ucieka na drzewo albo przewrotnie perorował o miłości do komarów czy co gorsza do alg morskich)ps jesteś może za PO?:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Obywatel dzikiego kraju-/scxscxscx tak są to zwierzęta w sensie systematycznym. Post został źle skonstruowany stylistycznie. Chodzi o to że przynajmniej na komary się nie poluje i nie są zagrożone. " Rozumiem jednakowoż nie ppotrafiąc się precyzyjnie wypowiadać autor takiego postu naraża się na szydere :-) ja nie wiem co siedzi w jego głowie kiedy pisze takie brednie ... ale teraz rozumiem że ma jakąś swoją definicję na uzytek dyskusji na forum ( dodam że często mówi się robak na coś co w istocie nim nie jest - taka juz potoczna mowa )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Brak słów__
Dzisiaj naród zobaczy o 20,15 w TVP1 puste krzesełko po Komoruskim....Nie ma to jak właściwa reklama i marketing.....najpierw odstraszyli od siebie 5,5 mln singli, a teraz POkażą fige wyborcą..... Bardzo prawdopodobne jest zwycięstwo Kaczyńskiego w pierwszej turze.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasny pis
te Obi Oba end of c nie obrażaj mnie ! tylko PiS zawsze i wszędzie ! tylko ludzie PiS wykazuja troskę o wszystkie boskie stworzenia , bo dla nas nie ma gorszych czy lepszych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tralalalalalalala
Obywatelu dzikiego kraju. Założ fundację ochrony komarów. To umacniaj świadomość wszystkich iż mają one swoje prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Brak słów__
wyborcom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autor tego tematu powienien koniecznie doszkolić się pod względem swej kulturalności. Nawet wobec niepopieranych przez siebie polityków powinno sie zachować choć trochę uprzejmości, a przynajmniej szacunku. Ja np nie popieram Komorowskiego a mimo to nie obrażam go nazywając go dajmy na to półgłówkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13.06.2010] 18:16 [zgłoś do usunięcia] Tralalalalalalala Obywatelu dzikiego kraju. Założ fundację ochrony komarów. To umacniaj świadomość wszystkich iż mają one swoje prawa. xxxx przepraszam ale nijak to się ma do mojej wypowiedzi w której tylko sprostowuję oczywistą nieprawdę na temat przynależnośći tych istot w systematyce więc o co ci własciwie chodzi ? :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" autor tego tematu powienien koniecznie doszkolić się pod względem swej kulturalności. Nawet wobec niepopieranych przez siebie polityków powinno sie zachować choć trochę uprzejmości, a przynajmniej szacunku. Ja np nie popieram Komorowskiego a mimo to nie obrażam go nazywając go dajmy na to półgłówkiem " Taka moralność pisowców , mogą obrażac na przykład Panią Komorowską ale jak obrażano ś.p Panią Marię Kaczyńską wówczas byli oburzeni... zapszańcy jedni :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obi Oba the end c
Jest w tym sporo racji co napisałeś. Fakt że powody tego wykpienia są też jeśli ktoś przekazuje pewne informacje sprzeczne z wiedzą. Proponowałbym już jednak dać temu spokój. Chodziło o pewne kwestie które tu Tycjan pisał potem były odpowiedzi. Nie moja intencją jest mieszać tych trudnych i niestety bolesnych zagadnień do sporów politycznych. Napiszę tylko że jeśli deklaracje kandydata PO co do zmiany zainteresowan traktować poważnie to się to szanuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XwXwXwX
Ale przecież autor tego tematu nie jest chyba za PiS? Tycjan24 mam pytanie odnośnie prywatyzacji. Czy naprawdę uważasz że to nieuniknione? Czy uważasz że nie będzie w związku z tym poważnych perturbacji? Czy nie lepiej jest szukać pewnych rozwiązań pośrednich? W naszych uwarunkowaniach gospodarczych i przy podejściu potencjalnych prywatnych właścicieli możemy mieć duże kłopoty. Może być np tak że na prywatnym Oiomie(wątpię ażeby w krótkim czasie doszło do powstania takich jakie byłyby równie wydolne w zakresie ratownictwa medycznego jak publiczne)będą "wybudzać"tylko w celu ustalenia czy pacjent ma polisę? Czy nie lepiej szukać pewnych rozwiązań pośrednich? Dać możliwość przekształcanie na prywatne tylko tych segmentów służby w których to można uczynić najmniejszym dla ludzi kosztem(tak jak to ma miejsce w stomatologicznej branży)nie dostrzegasz ryzyka w totalnym urynkowieniu tej sfery ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że się szanuje . Bo Komorowski myślistwo prawdopodobnie traktował jako hobby , prawdopodobnie nie dokarmiał zwierzyny i prawdopodobnie nie robił wielu rzeczy , które czynią myśliwi . Ale nie godzę się ze stwierdzeniami , że myślistwo samo w sobie jest złem . No , dobra koniec na tym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak , uważam że jest nieunikniona . Będą z tym ogromne perturbacje . Sprawa jest tak poważna , ponadpartyjna i fundamentalna dla przyszłych pokoleń iż wymaga natychmiastowego porozumienia wszystkich partii ze społeczeństwem . To jest coś tak ważnego , że zabawa w podchody dla wyborczych korzyści jest niedopuszczalna. Nigdzie na świecie państwowa służba zdrowia dobrze nie funkcjonuje . Wszelkie autorytety wypowiadają się , że tu dobrych rozwiązań nie ma ! Rozwiązania pośrednie ... jakie ? Że równolegle funkcjonuje prywatna i państwowa ? Podawałem tu przykład kolegi lekarza ,który odwiedził mnie kilka tygodni temu . Pracuje we Włoszech w prywatnej klinice . Opowiadał jak przywożą do nich pacjentów z państwowych szpitali brudnych , zaniedbanych , owrzodzonych . Podobnych przykładów słyszałem więcej . Tak , ze nie wiem jakie miałyby być te pośrednie rozwiązania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do................................................................. Aquarion [Po pierwsze dlatego że napewno nie jesteś "vege"i tak samo wpieprzasz wieprzowinę jak większość.] Skąd ta pewność ? Od kilkunastu lat nie jem mięsa, ani wędlin i jak widzisz żyję oraz mam się dobrze. Zapewniam ciebie żeby żyć nie musisz jeść mięsa i wędlin, a to co piszesz to zwykła hipokryzja, nic więcej. I nie mów mi o twoim współczuciu dla zwierząt zabijanych, bo jakoś tobie to nie przeszkadza kiedy je zjadasz. PS Zmień język, nie jestem twoim kumplem spod budki z piwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiście TYCJAN, że
myslistwo nie jest złem, jest złem dla pisuarów tylko dlatego, że komorowski poluje, ale nie przeszkadza im kiedy wpieprzają mieso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////////////
////////////////////////////////////////////////////////////

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////////////
NO TO PRZYPOMNIJMY KŁAMCZUCHOWI TE JEGO ZASADY!! 1. Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem 2. Nie będzie koalicji z Samoobrona 3. Cieszę się, ze będę na pierwszej linii walki z Samoobroną. 4. My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy 5. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sadu lub przeciwko komu toczą się sprawy sadowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS 6. V-ce minister sprawiedliwości nie ścigał i nie osadzał w wiezieniu działaczy opozycji w latach 70 7. Wybudujemy trzy miliony mieszkań. 8. Wprowadzimy szybko niższe podatki. 9. Wycofamy wojsko polskie z Iraku. 10. Prawie 200 km autostrad w 2006, to nasza zasługa. 11. Tylko 6 km autostrad w 2007, to wina SLD. 12. Marcinkiewicz, to premier na całą kadencje. 13. Pomożemy Stoczni (UE chce zwrotu 4 mld). 14. Zredukujemy administrację państwową 15. W rządzie nie będzie byłych członków PZPR. Dla mnie, raz dane słowo, jest święte... (Jarosław Kaczyński 10 VII 2006)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jelonekk..
te polowania Bronka kojarzą mi się raczej z polowaniami prominentów z 'Czterdziestolatka " i Nie ma mocnych "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Taka moralność pisowców , mogą obrażac na przykład Panią Komorowską ale jak obrażano ś.p Panią Marię Kaczyńską wówczas byli oburzeni... zapszańcy jedni" nie znam nikogo kto by obrażał Panią Komorowską, ale prawie wszyscy wyśmiewają sie z kota Kaczyńskiego, który miałby być pierwszą damą:D Ludzie, nei badźcie takimi hipokrytami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rządy Jarosława tak dla
przypomnienia, bo to aktualny temat SŁUŻBA ZDROWIA [Przed Kancelarią Premiera demonstrują pielęgniarki, które chciałyby wyższych płac. Nie mówią o kokosach, tylko o pieniądzach trochę większych niż obecne 900 zł. Trzy z nich wchodzą do budynku, by przedstawić swoje postulaty premierowi. Premier nie chce się z nimi spotkać. Pielęgniarki zajmują jeden z pokoi i mówią, że nie wyjdą z niego, dopóki nie spotkają się z Jarosławem Kaczyńskim. Premier odpowiada, że łamią prawo i że paraliżują pracę Kancelarii Premiera, bo zajmują jeden z kilkuset pokoi. Pielęgniarki są poniżane i szykanowane. Te, które zostały na zewnątrz oddziały ZOMO odpychają od budynku Kancelarii Premiera. Te w środku podejmują głodówkę. ] Premier JAROSŁAW szydzi, że nic im się nie stanie, jak nie zjedzą kolacji. (to dopiero wpadka, NAJEDZONY GŁODNEGO NIE ZROZUMIE) Pracownicy kancelarii grożą pielęgniarkom, ktore zostały odcięte od świata, bo wyłączono im telefony. Nie można przekazać im żadnej wiadomości, paczek z żywnością, podpasek. Z tych podpasek szydzą prawicowi publicyści. Przed kancelarią wyrasta białe miasteczko, kilkadziesiąt namiotów, w których śpi kilkaset protestujących. [Kaczyński zwodzi pielęgniarki, w końcu rząd podejmuje z nimi rozmowy, które jak szybko można było się przekonać były tylko grą na czas. Wreszcie białe miasteczko się zwija. Premier z dumą ogłasza swój sukces nie ustąpił pielęgniarkom, nie zgodził się, by zarabiały więcej. Bo jak tłumaczy musi stać na straży budżetu i stabilności gospodarczej państwa. Ale w tym samym czasie cóż za znamienna symbolika rząd przeprowadził podwyżkę dla pracowników Instytutu Pamięci Narodowej teraz średnia płaca w tej instytucji to 4 tys. zł.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koleżanka jest slepa ???
13.06.2010] 19:44 [zgłoś do usunięcia] rurkakremowa "Taka moralność pisowców , mogą obrażac na przykład Panią Komorowską ale jak obrażano ś.p Panią Marię Kaczyńską wówczas byli oburzeni... zapszańcy jedni" nie znam nikogo kto by obrażał Panią Komorowską, ale prawie wszyscy wyśmiewają sie z kota Kaczyńskiego, który miałby być pierwszą damą Ludzie, nei badźcie takimi hipokrytami xxxxx niedokładnie czytasz to forum :-O ludzie czytajcie dokładnie fora internetowe :-O a potem się wypowiadajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aquarion
O la la la. Mam pytanie-akceptujesz polowania? Odpisz krótko i konkretnie. PS nie zbieram kolegów pod budką z piwem. Obawiam się że takie budki już nie istnieją nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Brak słów__
Herr Tusk......kto tutaj jest kłamcą ??????? "Do zobaczenia w sądzie Donald Tusk: Nie może być tak, że ktoś jest ofiarą powtarzanego ciągle kłamstwa i że będzie taką bezradną ofiarą. Kłamstwo i insynuacja jest jedną z głównych metod postępowania obozu Jarosława Kaczyńskiego. Nie ma innej metody, ponieważ do tej pory byli bezkarni, trzeba kłamcę podać do sądu. Mowa oczywiście o wypowiedzi Kaczyńskiego na temat prywatyzacji szpitali, za którą sztab Komorowskiego chce go pozwać do sądu. I bardzo liczę, że pozwie, bo zgadzam się z Tuskiem, że na kłamców czasami nie ma innej metody jak sąd. A jeśli ktoś ma wątpliwości kto kłamie, obszerny cytat z Aleksandra Grada, ministra odpowiadającego w rządzie Tuska za prywatyzację właśnie. Stary wywiad pozwoli nie tylko poznać zamiary Platformy względem służby zdrowia, ale także powody, dla których ze względu na kampanię nie chce się do tego przyznać. Bo to wszystko już było. Konrad Piasecki: „Rząd otwiera drogę do prywatyzacji szpitali tak piszą „Dziennik i „Rzeczpospolita. Pełnej i nieograniczonej prywatyzacji, panie ministrze? Aleksander Grad: Ta sprawa nie stawała na posiedzeniu rządu. Konrad Piasecki: Ale stawała podobno wczoraj na spotkaniu Donalda Tuska z przedstawicielami klubu parlamentarnego. Aleksander Grad: Ja nie brałem udziału w tym spotkaniu, więc trudno mi się do tego odnosić. Konrad Piasecki: Ale pan uważa, że to dobry pomysł? Aleksander Grad: Samorządy muszą działać rozważnie. Muszą zawierać określone umowy prywatyzacyjne, w których muszą być długoterminowe gwarancje, ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców tych terenów. Wierzę w odpowiedzialność i rozsądek samorządów.Osobiście uważam, że należy dać większą swobodę samorządom w dysponowaniu majątkiem, ale również ustalaniu, jak mają funkcjonować szpitale na ich terenie. (...) (...) Samorząd, jeśli jest odpowiedzialną władzą publiczną, a musimy zakładać, że jest - jest rozliczany przez opinię publiczną, czuje oddech swoich wyborców na plecach - musi zawierać umowy prywatyzacyjne w taki sposób, aby zagwarantować swoim obywatelom, mieszkańcom dostęp do świadczeń medycznych. W związku z tym, jeśli byśmy zakładali z góry, że jakiś prezydent, wójt, burmistrz, starosta, marszałek, to są nieodpowiedzialni ludzie, to byłoby błędne założenie. (...) Uważam, że samorządy powinny mieć prawo do prywatyzacji szpitali. Są bardzo pozytywne przykłady w Polsce prywatyzacji szpitali. Samorządy muszą ustalić reguły gry dla tych szpitali i nowych inwestorów. Konrad Piasecki: Panie ministrze, ale przysięgaliście, że tego nie będzie. W kampanii wyborczej pamięta pan był to bardzo ważki temat i wtedy Platforma mówiła nie. Aleksander Grad: Nie wiem, kto przysięgał, a kto nie. Uważam, że należy się kierować zdrowym rozsądkiem, a dziś zdrowy rozsądek nakazuje, żeby również w całej gamie publicznej opieki zdrowotnej była niepubliczna, prywatna, która dobrze też funkcjonuje, która ma kontrakty. Konrad Piasecki: Ale marszałek Sejmu Bronisław Komorowski mówił, że oskarżenia Platformy o chęć prywatyzacji to skandal i faryzeizm. Aleksander Grad: To nie jest tak, że Platforma prywatyzuje. Prywatyzują samorządy, lokalna władza. Konrad Piasecki: Ale wy mówiliście, że dacie temu tamę; że na to nie będziecie pozwalać; że będzie musiał być jakiś bezpiecznik,który spowoduje, że samorząd będzie musiał zachować 51 proc. udziałów. Aleksander Grad: Moim zdaniem najlepszych bezpieczników jest odpowiedzialność rady powiatu, sejmiku województwa, rady gminy, która ustali ostatecznie, jaki będzie kształt umowy prywatyzacyjnej. W tej umowie musi być wszystko muszą być gwarancje, kary, zabezpieczenia. Konrad Piasecki: To dlaczego nie przyznawaliście tego w kampanii wyborczej? Aleksander Grad: Kampania rządzi się różnymi prawami. Konrad Piasecki: Ale nie rządzi się prawami oszukiwania wyborców. Aleksander Grad: To nie jest oszukiwanie wyborców. Konrad Piasecki: No nie? Jak się mówi, że nie będzie prywatyzacji szpitali, a potem czytamy , że będzie, to jest oszukiwanie wyborców. Aleksander Grad: Prywatyzacja szpitali będzie domeną samorządów lokalnych, które są organami nadzorującymi szpitale. Jeśli się zdecydują i uznają, że to jest dobre dla tej społeczności lokalnej, niech to zrobią." http://kataryna.blox.pl/html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aquarion
Nawet w systemach ukierunkowanych na postrzeganie świadomości jednostki jako części szerszej świadomości i w systemach gdzie okazywanie współczucia istotom żywym istnieje coś takiego jak świadome współczucie i kierowanie się zasadą minimum wobec uśmiercania istot żywych i wszędzie tam gdzie jest to zbędne należy z tego zrezygnować. Kwestia odejścia od konsumpcji mięsa w ogóle to wypłyniecie na głębokie wody. Jeśli Ty nie jadasz mięsa to Ci się to chwali. Czekam na odpowiedź do pytania które Ci wcześniej zadałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×