Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszla mloda zona

Pytanie o spadek- czy dziecko meza z poprzedniego malezenstwa musi dziedziczyc?

Polecane posty

Gość gość
mam takie pytanie i prosze o rade. po rozwodzie moj tata splacil mame w kwocie 30 tys. mama zamieszkala z nowym partnerem dolozyla te 30tys do kupna mieszkania ale byla tam tylko zameldowana czy teraz po jej smierci mam prawo do spadku po niej tej czesci ktora wplacila na zakup mieszkania? dodam rowniez ze mieszkanie jest teraz warte duzo wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy mama była współwłaścicielką mieszkania? Jeśli nie, to skąd wiesz że dołożyła? I jak chcesz to udowodnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie musi,jeśli mąż skutecznie wydziedziczy.Ja mam inny problem ,bo mnie właśnie dzieci z poprzedniego małżeństwa oskubały z masy spadkowej -ruchomej i jeszcze chcą zachowku.I chwała Tym, którzy myślą o sobie,nikt inny o nich nie pomyśli,a w pysk tego co zachowek wymyślił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZZZzniecierpliwiony
"""""" Pytanie o spadek- czy dziecko meza z poprzedniego malezenstwa musi dziedziczyc? """"""" Dziedziczy, ustawowo lub testamentowo. Albo odrzuca spadek. Z tym ,że to można zrobić tylko na drodze sądowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po mnie ani grosza nie dostanie gówniara. Na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a to ciekawe, ze zachowek to niby cos zlego......... dzieciom zawsze powinien sie nalezec majatek po rodzicach, czy tego drugie zony chca, czy nie. Taka spryciara urobi meza, zeby testament na nia zapisal i mial gdzies swoje wlasne dzieci, to przynajmniej prawo je chroni. A co, zal d**e sciska, ze trzeba sie z dziecmi meza podzielic?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w polskim prawie jest mnóstw furtek jak ominąć zachowek i okraść dzieci z pierwszego małżeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś w polskim prawie jest mnóstw furtek jak ominąć zachowek i okraść dzieci z pierwszego małżeństwa xxxxxxxxx oby nie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2013.09.30 Nie musi,jeśli mąż skutecznie wydziedziczy.Ja mam inny problem ,bo mnie właśnie dzieci z poprzedniego małżeństwa oskubały z masy spadkowej -ruchomej i jeszcze chcą zachowku.I chwała Tym, którzy myślą o sobie,nikt inny o nich nie pomyśli,a w pysk tego co zachowek wymyślił. xxxxxxxxxxxxxx No prosze, jak wylazi w takich wypowiedziach charakterek drugich zon. Mozesz mi kobieto wyjasnic, dlaczego to maz mialby "skutecznie" wydziedziczyc wlasne dzieci? To sa chyba jego dzieci, co? Znasz jakis wiarygodny powod, oprocz wlasnej chciwosci, aby ojciec zapomnial o wlasnych dzieciach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, trochę inne pytanie: jestem poważnie chora zamierzam napisać testament. Mam dwoje dzieci i męża, który wiem że mnie zdradza. W testamencie chce wskazać tylko dzieci. Czy mężowi należy się spadek (będzie pominięty w testamencie) czy zachowek? Czy powinnam męza wydziedziczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najprosciej m wydziedziczyc,ale i tak moze dochodzic zachowku w sprawie cywilnej(spadkowej). Idz do notariusz,on ci prawnie podpowie i napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się, że tak ale najlepiej będzie jeśli zapytasz o to prawnika. Z zakresu spraw spadkowych mogę polecić Mecenasa Seroczyńskiego, namiary do kontaktu znajdziesz tutaj http://sokolow-podlaski.seroczynski.com.pl/ . Zamiast się zastanawiać, idź i się dowiedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W skrocie i ogolnikowo. Mozesz zapisac majatek przed smiercia . Ktory bedzie do "odebrania "po ;) Idz do notariusza. Niech ci wytlumaczy jak uniknac chetnych do zachowku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie dzieci dziedzicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×