Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chuda_inaczej

Dukan faza I

Polecane posty

Przygarniemy Cię z chęcią. JA dziś rano stanęłam na wadze i zobczyłam 71,1. Ale jestem szczęśliwa !!! A na 1 fazie chce być jeszcze do piątku. Jakoś zleci. Marzy mi się 60 kg. Wczoraj na obiado-kolację był dorsz z piekarnika z przyprawami. Pyszne !!! Dziś robię piersi z kurczaka na grilu. Już nie mogę się doczekać. Czy to prawda, że trzeba pić 1,5 litra wody, i wtedy szybciej się chudnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasne,że znacie :)
a czy mozna pić kawe w każdej fazie czy nie? bo bez kawy to ja nie wytrzymam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nailty
cześć! chciałabym dowiedzieć się co mogę jeść na tej diecie, bo za dwa tygodnie mam bal i muszę schudnąć 5 kilo : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziunieczkakaaaa
Kategorie produktów w fazie ataku 1. Chude mięsa Wołowina (unikamy antrykotu i rozbratla - są zbyt obtłuszczone), cielęcina (kotlety z kością jedynie po usunięciu tłuszczu), konina (wszystko oprócz łaty), wieprzowina i jagnięcina są zabronione. 2. Podroby Wątroba cielęca, wołowa, wątróbki z drobiu i ozór. Unikamy tłustych części. 3. Ryby Sardynka, makrela, tuńczyk, łosoś, sola, dorsz, dorada, okoń, merlan, reja, pstrąg, miętus i inne białe i chude ryby, ryby wędzone, ryby w konserwach (wyłącznie w sosie własnym). 4. Owoce morza Skorupiaki i mięczaki takie jak: krewetki, gambasy, kraby, homary, ostrygi. 5. Drób Z tej kategorii zabronie są ptaki o płaskich dziobach takie jak kaczki i gęsi. Pozostałe ptactwo jest dozwolone (warunkiem jest spożycie bez skóry). Najpopulrniejszym przedstawicielem tej grupy jest oczywiście kurczak. 6. Chude wędliny Są to produkty o niskiej zawartości tłuszczu (max 4%). Prawdziwa szynka, golonka, szynka wędzona są niestety zabronione w pierwszej fazie diety proteinowej. 7. Jaja Tej kategorii produktów chyba nie trzeba przedstawiać. Dozwolone są produkty jajeczne w każdej postaci. Uważać muszą jedynie osoby borykające się z wysokim poziomem cholesterolu. 8. Chudy nabiał Jogurty, twarożki (bez tłuszczu), serki homogenizowane. Produkty o smakach owocowych są dozwolone, jednak w umiarkowanych ilościach (max dwa razy dziennie). 9. Płyny Ta kategoria jest jedyną obowiązkową dla każdej osoby przystępującej do kuracji odchudzającej. Należy spożywać minimum 1,5l płynów w dowolnej postaci (woda, kawa, herbata, napoje) diennie. 10. Środki dodatkowe Chude mleko, słodzik (cukier jest zabroniony), ocet, tymianek, zioła, czosnek, pietruszka, cebula, szczypiorek. Przyprawy są jak najbardziej polecane (wzmacniają uczucie sytości). W 1 pazie mozna jesc tylko to j/w. ja od dzis zaczynam z wagą 64 kilo :P Dobrze bedzie jak schudne do 57, ale tak powaznie chce 55. Tak samo walcze tez z cellulitem na udach i pupie i stosuje perfekta DAX i jakies cwiczonka mogl by mi ktos polecic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie nowe i stare :P Jak sie macie? Ja przez to chorobsko chyba przytyje i od poniedzialku powtorze I faze bo tyle miodu co teraz pije to chyba nigdy w zyciu nie wypilam Mala ile masz wzrostu? ja chce dojsc do 55-58....zobaczymy czy mi sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chuda_inaczej
3 dziń fazy drugiej - dzisiaj zjadłam pół twarogu, pół puszki kukurydzy, pół piersi z kurczaka, 2 pomidory jezcze myślę o czymś na kolację waga 58 się trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamjest
a solić można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
można solić, ale nie za wiele a co do mięsa to ja np. lubię pokroić pierś z kurczaka w koteczkę, wymieszac z przyprawą gyros i usmażyć na patelni teflonowej bez tłuszczu. można też zrobić panierkę z białka i otrębów a wcześniej natrzeć mięso czosnkiem i przyprawą do kurczaka i wstawc do piekarnika na 20 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swirek72
jestem po piątym dniu fazy 1 , i mam pytanko czy druga faze zaczynam od samych protein czy maja byc już dodane warzywa może glupie pytanie ale się pogubilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swirek72
dzieki wielkie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem na tej diecie od końca lutego i mam pewność, że nie można ani w pierwszej i drugiej fazie jeść otrębów, ani w drugiej kukurydzy (bo ma dużo cukru). W ogóle nie można jeść kukurydzy we wszystkich fazach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak w ogóle to czekam aż spadnie mi jeszcze ze 3 kilo... nadal jestem w drugiej fazie, i chyba tak pozostanie do lipca... zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuda mozna wszystkie oprucz :kartofli,ryz,kukurydza,groch,zielony groszek,groch luskany,bob,soczewica,fasola flazoletka,karczochy,salsefie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem dokładnie ile ważyłam na początku, bo się nie zważyłam, ale podejrzewam, że koło 60 kg. Dwa tygodnie temu ważyłam 52,5 kg. Chciałabym zejść do 50 kg.... Marzenie :) Ja osobiście chudnę powoli, wszyscy podobno najbardziej w pierwszej fazie, a ja najwięcej w drugiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam stopkę. Ale jestem z siebie i moich kilogramów dumna!!! Niestety, dziś idę na spotkanie z przyjaciółkami do restauracji i sama nie wiem co wziąć do jedzenia. Chyba kurczaka grillowanego z warzywami. Wezmę warzywa, choć to wciąż 1 faza. Jeszcze tydzień i przechodzę na warzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie nie było takich szybkich efektów, ale jestem z tej diety bardzo, bardzo zadowolona. Dzięki niej uczę się zdrowego trybu odżywiania i naprawdę jem ile chcę i kiedy chcę i widać efekty. Dzisiaj na śniadanie zjadłam kostkę chudego sera białego, potem wypiłam 0,7l. kefiru, a na obiad wędzoną makrelę. Na kolację sałatka z ogórka, pomidora i rzodkiewki... Może jakieś parówki. Najważniejsze jest to żeby jeść przynajmniej 4, 5 razy dziennie moim zdaniem. Nie wolno się głodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parówki na dukanie
:D:D idiotko widzę,ze nie masz nawet pojęcia, co to dieta dr. Dukana:o:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki :) Ja zawalilam na calej linii...przez to chorobsko nawet i dieta poszla w las :( od jutra zaczynam ponownie od I fazy i zobaczymy jak bedzie :) mala super Ci idzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzesa zadnych parowek ! niestety nie mozna bo maja wiecej tluszczy itp niz miesa aha i do kazdego posilku powinnas dodac bialek czyli jesli na kolacje jesz salate w drugiej fazie to musisz tez dodac np miecho :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×