Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

gmaja, ciekawe co by mi powiedziała ta Pani doktor, jak ja przytyłam już 10 kg a to dopiero 21 tydzień :) Byłam u mojego gin w pon i nic nie mówił że to za dużo. Najważniejsze, że Dzidzia rozwija się prawidłowo :) Ja biorę Prenatal Classic. A co do kosztów... to jeszcze dolicz wizyty kontrolne u gin i badania laboratoryjne. abigailii, gratuluję Córeczki :) Ja też będę miała Córeczkę o czym dowiedziałam się w ostatni piątek :) I widzę, że termin porodu masz na dzień przede mną. Tylko moja Malutka jest troszeczkę większa i ma już 436g. Może geny ma po Tatusiu albo precyzja uchwycenia specjalisty od USG ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak zapomnialam o cenah wizyt i usg. ja prywatnie chodze na wizyty i usg natomiast panstwowo chodze po skierowanie na badanie laboratoryjne:)i czasem na usg.w koncu na cos ten moj zus tez idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj synus po koniec 21 tyg wazyl 490:) ale dr mowila zeby waga zaczac sie przejnowac w okolicach 8 mc bo do tej pory nie mam ponoc reguly ile powinno wazyc. a ja sie tym bardzo przejmoje bo przez wiekszosc zycia bylam wegetarianka a teraz tylko czasem zjem piers w kurczaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aguśka witaj 🖐️ gratuluję Wam córeczek 🌻 co do witamin to jak nie zapomnę :P to biorę Matruelle to samo co radosna już mama :) u nas też dziiaij słoneczko,całkiem ciepło na dworze:) co do wizyt to wiadomo że mam za darmo więc dużo kosztów mi odchodzi bo i badania mam za darmo i witaminy też mi mama przynosi z próbek od firm farmaceutycznych :D także pod tym względem naprawdę duuużo oszczędzam :D a glukozę chyba w czwartek pojadę zrobić :) nasmażyłam naleśniczków, potem idę po Michała do przedszkola i do pracy 🖐️ miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia1985999
dziewczyny a macie juz upatrzone jakieś wózki dla waszych maluszków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
dzięki kochane za mile słowa :) chyba córeczka poczuła moje szczęście i też zaczęła szaleć bo wyraźnie dziś rano czułam ją w brzuchu :) a może to po tych wczorajszych badań bo doktor kilka razy mocno do niej pukał żeby pokazała górną wargę i paluszki u raczki, którą chciała przed nami ukryć :) i po tych szturchańcach może zrobiła się taka aktywna :) widzę, ze moja kruszynka troszkę mniejsza od waszych, może też dlatego wcześniej nie czułam ruchów, ale mam nadzieje ze teraz już regularnie będzie dawać o sobie znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abilail super ze ruchy poczułaś, widzisz i u ciebie się ruszyło w końcu :D teraz już ci dzidzia nie da spokoju ;) ja tym razem chcę kupić używany wózek chyba casualplay 3w1 bo na parę miesięcy a na potem mam dwie spacerówki, jedną większą rozkładaną na płasko chicco enjoy a drugą leciutką Maclaren. Poprzednio kupiłam nowy wózek 3w 1 ale pojedziłam nim 6 miesiecy i sprzedałam więc teraz już mam doświadczenie i wiem jak to jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuski:) abigailii gratuluje fajnie ze juz czujesz swoje malenstwo:) Ja w piatek amm wizyte u swojej poloznej i wtedy dowiem sie kiedy mam miec ta szczepionke poniewaz jak juz wczesniej pisalam mam konflikt serologiczny i powinnam miec szczepionke zeby moje malenstwo urodzilo sie zdrowe i zeby nie musialo miec przetaczanej krwi:( Zawsze jak sobie o tym pomysle to jakos sie zaczynam niepokoic ale raczej jestem dobrej mysli bo wierze ze bedzie wszystko dobrze i ta ciaze donosze juz na 100% zwlaszcza ze dzidzia rozwija sie prawidlowo:) Mam zamiar równiez wyjechac juz na urlopik tylko czekam wlasnie na ta wizyte i pakuje sie do polski na miesiac czasu nareszcie:):):) Nadal pracuje ale po przyjezdzie ide juz na macierzynskie bo przysluguje mi 11 tygodni przed porodem zwlaszcza ze nie mam lekkiej pracy a brzuszek daje sie juz we znaki;) A jak tam u was kiedy juz rezygnujecie z pracy? pozdrawiam i zycze zdrówka Wam i Waszym maluszka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
jeszcze raz dziękuję Wam kochane, teraz wierzę ze wszystko będzie dobrze i w końcu na spokojnie zaczną rozglądać się za wózkami, łóżeczkami, ciuszkami i całym tym asortymentem, bo wcześniej bałam się nawet oglądać, żeby nie zapeszyć jak to się mówi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy wiecie moze ile trzeba zjesc sliwek suszonych zeby zadzialaly na zaparcia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
agnik80 kochana napisalas ,ze masz konflikt serologiczny a robilas badania na przeciewciala???? I wyszly ci,ze masz??? czy piszac ze masz konflikt serologiczny,masz na mysli to,ze ty masz krew BRh (-), a maz BRh (+)?????? ,ale przeciwcial NIE STWIERDZONO??? Pytam bo ja robilam w 12 tygodniu badanie na odczyn Coombsa (wlasnie na te przeciwciala) i wyszlo mi,ze przeciwcial nie stwierdzono.... Kolejne takie badanie robi sie w 28 Tc. i wtedy tez sie podaje Immunoglobine Anty-D....zeby wlasnie w razie czego nie trzeba bylo przetaczac krwi.. chodz jezeli w 28 Tc. , szacuje sie nawet ze miedzy 28 a 32 Tc. nie stwierdzi sie w tym czasie przeciwcial to malo prawdopodobne zeby sie pojawily... Ale ja tez wole miec podana immunoglobine.... lepiej to miec niz nie...tym bardziej,ze w 2007 roku jak juz wam pisalam stracilam ciaze,bo mialam martwy plod w 8 tc. i wtedy po wyczyszczeniu podali mi wlasnie immunoglobine... JA mam wizyte 10.11 i u mnie to bedzie koncowka 28 Tc. wiec moj gin mowil ze bedziemy wtedy robic znowu Coombsa i zobaczymy co dalej..;):) ale badzmy agnik80 dobrej mysli kochana..... Ja tez w sumie ogladam TYLKO wozki i lozeczka w internecie,jakos nie mam odwagi isc do sklepu:(:(:( Tym bardziej kochane ze ostatnio spotkalam dawna znajoma na miescie i powiedziala mi ze nie ma co sie spieszyc z zakupami bo czlowiek nakupi a potem trach i nieszczescie...nie wiem jakos mnie jej slowa zmrozily:(:( strasznie;(:(:( nie wiem czy powiedziala tak specjalnie,czy co...ale wystraszyla mnie;(:(:( od wczoraj chodze jakas struta;(:( Nie wiem jak u was,ale u mnie pada deszcz ze sniegiem;(:( okropnie zimno:(:(:( moja malenka od rana mnie podkopuje... pewnie chciala mi dac delikatnie do zrozumienia ze :WSTAWAJ MAMO:):):):):) nie wiem jak ja wytzrymam do tego 10.11 na ta wizyte jajko zniose, tym bardziej,ze gin mowil,ze bedzie mi robil ostatnie prenatalne badania..;( boje sie!!!!!!! bo to juz ostatnie i od nich wszystko bedzie zalezec...!!!!!! no nic, nie ma co sobie wkrecac!!! :( Do tego mam na kolejna wizyte zrobic lekarza interniste + EKG serca.... musze tego nie zapomniec,bo ostatnio z koncentracja u mnie lipa..;P:P:P:P:P POzdrawiam was mamuski:*********

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
co do tych skrajnych tragicznych przypadków to na pewno każdy z nas się z nimi spotkał ale nie ma co o tym teraz myśleć, to najgorszy moment na takie myśli. Tak wiec RadosnaJuzMamo musimy być dobrej myśli.. poprzednio w badaniach miałaś dobre wyniki wiec na pewno i teraz będzie wszystko dobrze, myślę ze najgorsze już za nami.. u Ciebie się już pewnie zbliża 7 miesiąc więc tym bardziej pozostaje się tylko cieszyć, że ani się obejrzysz a Twoja kruszynka będzie już na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
gmaja ja z powodu zaparć zaczęłam jeść więcej jabłek i winogron, rodzynek. Na razie mi to wystarcza, choć niestety po winogronach pojawiły się u mnie gazy :( nie wypróżniam się tak często jak przed ciążą ale nie jest tez źle tak jak na początku, gdy te zaparcia się u mnie zaczęły, wiec na razie pozostaję przy tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuski:) Radosna juz mama tak jak napisalas ja mam wlasnie minusowa krew a maz plusowa i wlasnie dlatego dwa lata temu w maju tez stracilam ciaze w 9 tygodniu:(.Tez mialam podana immunoglobine zaraz po zabiegu i mam miec podana kolejna oczywiscie jesli sie zgodze bo tutaj w UK musze wyrazic pisemna zgode na podanie tego specyfiku.Badaja mnie tutaj w zdluz i wszerz ale nie orjetuje sie co do tego czy mam przeciwciala,wiem jedno ze chca mi podac ta szczepionke tak jak pisalas jeszcze raz dla bezpieczenstwa.Mialam tez robione EKG,echo serca mojego i dziecka równiez oraz na 24 h zalozono mi holteraz a to wszystko przez to ze mam wade serca i chcieli zobaczyc czy moge rodzic droga naturalna i czy dzidzi serduszko rozwija sie prawidlowo ale na szczescie wszystko jest ok z czego strasznie sie ciesze:):):) Czuje sie na tyle dobrze ze nawet zrezygnowalam z brania lekarstw które biore od 12 lat regularnie na serce.Lekarz powiedzial mi ze to jest dobre bo po co szpikowac malenstwo prochami jesli ja dobrze sie czuje,jedynie co to wezme czasami jak jest cos nie tak ale na szczescie zdarza sie to bardzo rzadko:) Jutro bede u poloznej to sie dowiem wszystkiego,znajac zycie to beda znowu robili mi testy itd ale ja sie bardzo ciesze ze tak jest bo czuje sie bezpieczna o swoje malenstwo. Tak ze radosna juz mama bedziemy jestesmy w podobnej sytuacji ale napewno bedzie dobrze w to nie watpie i nam bardzo tego zycze:):):) Co do zaparc to tez jem duzo jablek,ostatnio zjadlam winogrona ale tez mialam straszne wzdecia wiec z tych owoców zrezygnuje i polecam moze nie smakuje rewelacyjnie ale dzialaja platki owsiane z mlekiem ja dodaje sobie do tego jakiegos owoca troszke miodu mozna to zjesc gwarantuje i bo platki owsiane reguluja prace jelit.Polecam równiez rano na czczo przegotowana szklanke wody z miodem i cytryna tez sa efekty a i oczywiscie ciemne pieczywo ma duzo blonnika w przeciwienstwie do bialego;) Niestety jesli ktos ma zaparcia a lubi slodycze to pora z nich zrezygnowac bo to niestety efekty beda marne. Zycze zdrówka i dla pocieszenia juz wiekszosc z nas ma polowe ciazy za soba wiec ani sie obejrzymy a bedziemy przytulac nasze skarby i wszelkie dolegliwosci pójda w zapomnienie. Pozdrawiam :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja pomału zaczynam kompletowac wyprawkę dla dzici wiecie co się powinno kupić takie podstawy z ubranek?? Bo ja wiem że potrzebne będa pajace body i kaftaniki i to chyba myślę że po 4 szt z każdego. A wy co o tym myslicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa ciezarowka
hej dziewczyny przepraszam ze sie wam tak wcinam, mam pytanko bo meczy mnie pewna sprawa i wg internetu i tego co pisza juz nic nie wiem. w 18 tyg na usg moja szyjka byla 4cm. dzis poczatek 24 tyg 3 cm. nie wiem czy to tak ma byc?czy nie za krotka? badanie wykonano za pomoca usg(dopochwowe) a dzis przez brzuch. powiedzcie mam sie martwic?dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczesze to nie wiem, ale chyba troche za wczesnie ci sie skraca. ale wydaje mi sie ze lekarz ktory usg robil powiedzialby ze to zle i cis by poradzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa ciezarowka
dzieki to pierwsze usg dopochw mialam robione w pl plus badanie lekarz powiedzial ze wszystko ok. dzis w uk przez brzuch lekarka powiedziala ze tez wszystko dobrze,juz sama nie wiem nast usg za miesiac chyba umre ze strachu. a czy to ze 1 usg bylo dopochw a 2 przez brzuch ma jakies znaczenie? ktore jest dokladniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie stawia ci sie przypadkim macica albo na bole brzucha nie narzekasz?? ja mialam dopochwowo robione usg dl szyjki dlatego ze mi sie zabardzo macica stawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa ciezarowka
hm twardnieje mi czasami brzuch na kilkanascie sekund plus czasami lekkie bole jak na okres ale mowilam o tym polozna stowerdzila ze to skurcze braxtona...i to tyle w temcie ale czu usg przez brzuch jest mniej dokladne i to 1 byloby bardziej wiarygodne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co mnie sie cos kojarzy ze lekarz mowil o wewnetrznej i zewnetrznej dl szyjki macicy, tu masz wypowiedz z innego forum: Czesc, U mnie przy badaniu "recznym" ginica wyczula mi szyjke 1,5cm i tez sie przestraszylam (bo ciagle mam bole skurczowe i jestem na zwolnieniu), ale powiedziala, ze tak jest ok, bo w badaniu takim wyczuwa sie tylko zewnetrzna czesc szyjki. Tego samego dnia mialam polowkowe USG i poprosilam pana cobuy mi i szyjke sprawdzil i okazlo sie ze jest 4,9cm. Troche mnie to zdziwilo, bo sama juz nie wiem ktory"wymiar" jest standardowy, ale wyglada na to, ze 1,5 przy normalnym badaniu to nie jest zle. Wazne tez jest czy jest zamknieta. Trzymaj sie, wszysztko powinno byc ok! Pozdrawiam serdecznie, Malinka __________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuski:) Bylam wczoraj u poloznej i po pierwsze radosna juz mama bede miala robione te badania na przeciwciala pod katem tego konfliktu serologicznego:) Po drugie ze wzgledu na moja wade serca okazalo sie ze USG bede miala w listopadzie ,grudniu i styczniu aby lekarze mieli wglad do rozwoju serduszka mojego malenstwa. Po trzecie slyszalam bicie serduszka poraz kolejny i bije cuuuudownie i tak jak trzeba:):):) I po czwarte moglam smialo przelozyc wizyte bo nie ma przeciwskazan i dzieki temu jade do polski na urlopik hip hip huraaaa:):):) Niestety nie mam internetu w polsce wiec nie bede miala mozliwosci pisania do Was moje drogie i zycze wam wszystkiego naj ,naj i Waszym Skarbusia równiez:) Oczywiscie jak wróce napisze od reki ale to dopiero za okolo miesiac czasu,wyjezdzam w poniedzialek w nocy wiec moje kochane trzymam za nas wszystkie kciuki mocno. Wczoraj napisala do mnie kolezanka i oswiadczyla mi ze urodzila synka 17 dni wczesniej ale zdrowy i duzy jak na prawie wczesniaka bo mial 3080kg i 54 cm wzrostu fajnie nie?a poród miala pierwszy i na pocieszenie urodzila bardzo szybko i zaledwie ma 2 klamerki bo nawet nie musieli ja nacinac ,ponoc to dzieki aktywnosci w ciazy byla tak elastyczna obysmy my równiez mialy taki swietny poród:) Buziaki wielkie papapapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
szczęśliwej podróży agnik80 !! świetnie, że wszystko OK i że nie miałaś przeciwwskazań co do podróży do Polski. Ja juro idę na badanie krwi na prolaktynę.. mam nadzieję, że po lekarstwach się obniżyła.. czuję się świetnie, czuję w końcu ruchy więc jestem szczęśliwa, a dziś mąż też poczuł jak kruszynka zaczęła kopać wiec też zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sobotę wystraszyłam się nie na żarty, myślałam, że wylądujemy w szpitalu, tak mnie brzuch bolał i tak był twardy byliśmy u rodziców, bo moja mama miała urodziny i dodam, że odpoczywałam sobie, bo byliśmy w wąskim gronie, więc byłamw pozycji półleżącej, ale nic nie pomagało. Zwinęłiśmy się przed kolacją, Miśka zostawiliśmy u dziadków na noc i pojechaliśmy do domu, wzięłam relanium, położyłam się plackiem i na szczęście puściło...... ale strach pozostał, dziś cały dzień leżałam, a jutro i tak miałam widzieć się z moją gin żeby odebrać receptę, więc powiem Jej o tym i może dodatkowo mnie zbada. Mieliśmy też iść wieczorem na usg 3d/4d, ale zobaczymy co powie ta moja gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sobotę wystraszyłam się nie na żarty, myślałam, że wylądujemy w szpitalu, tak mnie brzuch bolał i tak był twardy byliśmy u rodziców, bo moja mama miała urodziny i dodam, że odpoczywałam sobie, bo byliśmy w wąskim gronie, więc byłamw pozycji półleżącej, ale nic nie pomagało. Zwinęłiśmy się przed kolacją, Miśka zostawiliśmy u dziadków na noc i pojechaliśmy do domu, wzięłam relanium, położyłam się plackiem i na szczęście puściło...... ale strach pozostał, dziś cały dzień leżałam, a jutro i tak miałam widzieć się z moją gin żeby odebrać receptę, więc powiem Jej o tym i może dodatkowo mnie zbada. Mieliśmy też iść wieczorem na usg 3d/4d, ale zobaczymy co powie ta moja gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annia pewnie wszystko jest ok ale lepiej to sprawdzić mnie tak bolał brzuch jak miałam problemy z wypróżnianiem. Ale dobrze że dzisiaj idziesz do lekarza zawsze to cię uspokoi trochę a ja dzisiaj mam pierwsza wizytę w szkole rodzenia i strasznie się cieszę ")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
agnik80- kochana lepiej jest zrobic te badania krwi na te cholerne przeciwciala bo zawsze w miare szybko mozna zareagowac zeby zdarzyc wlaczyc leczenie;):) mnie teraz po 28 tygodniu czeka juz 2 pobranie na przeciwciala.... Wiec jezeli teraz tych przeciwcial nie bedzie to decyduje sie na immunoglobine pomimo wszystko, bo zdarza sie tak,ze podczas porodu moze dojsc do konfliktu,wiec nie bede ryzykowac.... a podanie immunoglobiny anty-D nie jest ani zle, ani szkodliwe dla maluszka a moze zapobiec niepotrzebnym nerwom:):):) Takze jak zrobisz sobie te badania na pewno bedziesz spokojniejsza;):):) Poza tym zycze ci kochana spokojnej podrózy, i duuuuzooooo wypoczynku:):):):) Ktoras z was pisala o tym twardym brzuszchu, moim zdaniem trzeba to dokladnie sprawdzic, bo kazdy gin mowi ze to skurcze Braxtona, a nie koniecznie tak musi byc..... jedna ginekolgo wmawiala tak mojej kolezance przez 2 wizyty a na tzreciej jak ja badała "recznie" to czula głowke dziecka...wiec to chyba nie jest normalne w 25 tyg????? Ja tez mialam problemy z twardym brzuchem i moj gin wzial mnie na 4 dni do spzitala.... wtedy dostalam fenoterol i duzo odpoczywalam.... tak samo jezeli pojawiaja sie objawy twardego brzucha nie nalezy wspolzyc!!!!!!! jest to bardzo wazne...... i naprawde sie oszczedzac...przede wszystkim malo sie schylac.... szczesliwa ciezarowka- co do twojej szyjki macicy to dosc dziwnie ci sie skraca... jezeli chodzi o badanie usg to dokladniejsze jest dopochwowe, ale najprecyzyjniej lekarz powinien okreslic dlugosc ,jak i zamkniecie szyjki na podstawie badania palpacyjnego.... tzn...jak cie bada dopochwowo pallcami... lub wziernikiem... wiec twoje skracanie szyjki moze byc spowodowane albo tym,ze masz taka budowe, albo tym ze szyjka odpowiednio nie pracuje.... wez dokladnie to skonsultuj z lekarzem.... dla własnego spokoju..... Poza tym moje drogie mamuski pogoda nam sie robi paskudna!!!!!! Ja nadal wyczekuje tego 10 listopada kiedy to mam wizyte i te szczegolowe badania;):):) wiec mam nadzieje ze wszystko bedzie oki:):) bo to moje ostatnie badania prenatalne...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, widzę, że będę w temacie. właśnie wróciłam z 16dniowego pobytu w szpitalu. Jak wam zawsze pisałam moja ciąża przebiegała IDEALNIE: zero mdłości i innych dolegliwości. Aż któregoś dnia jak mnie nerka bolała to myślałam że ścianę wygryzę. Trafiłam na odział gdzie stwierdzili mi że skraca mi się szyjka. diagnoza, tabletki, kroplówki, leżenie, ponad tydzień obserwacji, decyzja o założeniu szwu okrężnego na szyjkę macicy i dalsza obserwacja. Teraz jestem już w domu i do końca ciąży leżenie plackiem. z ciąży idealnej wyszła ciąża zagrożona. Szyjka skraca się po nacisku! u mnie z ponad 3 do ok 2,9 mm i już był konieczny szew. Mam niewydolność cieśniowo-szyjkową. Dziewczyny zwracajcie uwagę czy lekarze dobrze i dokładnie sprawdzają wam szyjkę. Szyjka często skraca się bezboleśnie i prowadzi do porodu już w 22 tyg i wyżej! Trafiłam dzięki Bogu na dobrych lekarzy w szpitalu, którzy rozpoznali u mnie że ta szyjka się skraca. a moja gin nawet tego nie zauważyła!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×