Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość

samotni rodzice

Polecane posty

Dudzia, a slonecznik po hawajsku to która?:D Chyba jakiś mix?:D:D Annika-ja najbardziej lubię tą z brokułami, ale z tortellini też jest dobra, zresztą pozostałe też :D:D Hmm...wszystkie lubię:D Przez Was będę musiała robić wszystkie bo nabrałam ochoty:D No i jeszcze trochę, a nastrój świąteczny mi się udzieli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweline - No widzisz jaki dobry wpływ mamy na ciebie? Hehe:D No to ja chyba zrobię jeszcze tą z tortelini:P A mówiłaś, że gdzie ją dostanę? W Lidlu?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alebaz1
Hej hej:D Ja już od rana w ferworze pichcenia, zakupów, a ludzi to jest tyle, że aż mi się nie chciało stać w tych kolejkach:( Teraz gotuję buraki i ziemniaki na torta śledziowego a zaraz bede przygotowywać zimne nóżki,ale z kurczaka. Właściwie, to chyba nie powinnam tego wszystkiego robić, ale co tam, ja też moge świetować:D No tym razem, to ja będę miała jedzenia na cały tydzień, bo i rosół też juz udotowałam a na drugi dzień świąt mam inny obiad, bo już z młodym będę. Wasze propozycje sałatkowe wykorzystam innym razem. też ta z brokułami przypadła mi najbardziej do gustu, bo podobna robilam:P Miłego pichcenia i ostatnich porządków zyczę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie tak - to ANNIKI. Ja też robię z tortellini, ale nieco inaczej - ALEBAZI zresztą zna ten przepis i kręciła nosem, że się tam wrzuca szynkę :-D To ja Wam podam jeszcze inny przepis na sałatkę warstwową: 6 jajek pęczek szczypiorku lub ogórki konserwowa=e 25 dag sera żółtego 2-3 pęczki rzodkiewek 5-6 łyżek majonezu 1 łyżeczka przyprawy do sałatek Prymat Przygotowujemy koniecznie w szklanej salaterce. Na spód sypiemy starte na dużych oczkach jajka, posypujemy solą i pieorzem i przykrywamy warstwa majonezu. Na to szczypior lub ogórki posypane przyprawą. Następnie ser i na to rzodkiewka - też pościerane na grubych oczkach. Przed podaniem warto wymieszać. Przyprawę można zastąpić tym co lubimy np. czosnek, papryka, pieprz, bazylia, imbir itp. ja nie znoszę pora więc u mnie tej delicji nigdzie nie spotkacie. Mam jeszcze takie prościutkie : 1. kurczak pokrojony w kostkę lekko obgotowane różyczki brokułów kukurydza fasola czerwona z puszki sos czosnkowy 2. gotowany kurczak w kostkę platki migdałowe uprażone na suchej patelni ananas majonez 3. 30 dag sera żółtego - w kosteczkę puszka zielonego groszku 5 ogórków konserwowych - w kosteczkę majonez pieprz i sól można do tego też dodać szynkę w kosteczkę no i koniec - idę wstawić karkówkę do piekarnika i do mazura :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i mnie przytrafiło się złe wpisanie nicku:( Ja tu na tym monitorze mam takie maleńkie literki, zawsze gdy mam do Was pisać zmieniam rodzielczość, tym razem nie, bo na chwilke mi się nie oplacalo no i mam teraz nauczkę hehehe Zdiwiło mnie ze nie poprosiło mnie o hasło... ale już poszło.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZABELA:D - A ja już myślałam, ze zostaniesz nam tutaj taka kolorowa:P DUDZIA - Ja też mam taki fajny przepis na sałatkę warstwową:) S A Ł A T K A G Y R O S SKŁADNIKI: 1 główka kapusty pekińskiej 1 słoik ogórków konserwowych 2 puszki kukurydzy 4 filety z kurczaka 4 niewielkie cebule przyprawa Gyros ketchup majonez. PRZYGOTOWANIE: Drobno kroimy ogórki, kapustę, cebulę i filety z kurczaka (najlepiej pokroić tak drobno, by kawałki były wielkości ziaren kukurydzy). Następnie pokrojone mięso smażymy na patelni z połową przyprawy gyros cały czas mieszając, aż kawałeczki mięsa nabiorą złocistego koloru (tak by były lekko chrupiące na zewnątrz). Po usmażeniu mięsa, możemy przystąpić do układania sałatki warstwami w głębokiej, najlepiej przezroczystej misce (nie mieszamy ze sobą wszystkich składników). Warstwy układamy w następującej kolejności (licząc od dna miski): 1) mięso 2) ketchup 3) ogórki 4) cebula 5) kukurydza 6) majonez 7) keczup 8) kapusta NO I TA SAŁATKA NAJLEPIEJ SMAKUJE JAK TROCHĘ POSTOI:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annika, ten gyros, to nie tak te skladniki nachodza na siebie:Pbo miesko jeszcze gorące i na nie cebulka,aby troszke zmiekła przy goracym kurczaku, a słoiczek ogórkow konserwowych, to chyba za dużo-nie uwazasz??A przyprawa gyros to najlepsza jest Kamisa:D No i jeśli idzie o majonez, to będę sie kłóciła bo najlepszy jest MOTYLA!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może i masz rację Azi, że jest lepiej tak jak mówisz - nie będę się sprzeczać z tobą:D Jednak ja robiłam w ten sposób i też było pysznie;) A co do majonezu - Dekoracyjny z Winiary:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też robię gyrosa, ale trochę inaczej:D A majonez to tylko KIELECKI -do wszystkiego :D:D A tortellini to chyba w Lidllu, albo Biedronce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani z Kielecczyzny się odezwała:P Nie no... możliwe, że dobry jest:) Nie wiem - nie próbowałam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Azi się ogórków uczepiła!!!:D Wiesz - można dać mniej, można więcej;) Jak kto woli:P Zresztą, tak szczerze to nie pamiętam ile się daje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uczepiła się, bo kurcze litrowy słoik ogórków do jednej sałakti, czy to nie jest lekka przesada??? Nawet nie lekka a cięzka hihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś mówił o litrowym Azi??:D Ja tam mam ogóreczki w mniejszych słoikach:) Ale lubię korniszony i jak będzie trzeba to dodam do sałatki cały słoik:D O!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no, Azi - zwracam honor:D Mam jednak litrowe słoiki:P No i chyba nie dawałam całego, nie pamiętam już... Ale czep się tam gdzieś twojego łódzkiego tramwaju coo?:P A nie na biedną, początkującą kuchareczkę siadłaś:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze chciałabyś tym uczepionym tramwajem pojeździć:D Aaaa widzisz, tam napisałaś SŁOIK OGÓRKÓW a nie słoiczek :P A marganyma to najlepsza z Kruszwicy hehehe No dalej koleżanki, licytujmy, robi się weselej.... Coś mi długo to wszystko schodzi,a jeszcze mam porzadki zrobic, a juz mi się nic nie chce:( Ale zrobie, bo musze mieć już dziś wszystko zrobione. Jutro jeszcze tylko żurek&barszcz i tą budyniową galaretkę zrobie,ale to juz będzie pikuś i przyjemnosc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majonez Kielecki bo jest ostry, a Motyl i tym bardziej dekoracyjny są jak tłusta bezsmakowa mazia :-P Nie można kupowac żadnego produktu Kruszwicy bo zawierają jakies bardzo szkodliwe związki. Niestety, prawie wszystkie margaryny są produkowane przez ten zaklad i w zwiazku z tym zrezygnowałam z nich całkowicie na rzecz najtańszego masla ;-) Strasznie długo zeszło mi na ulicy, ale za to teraz na moim kawałku chodnika można zagnieść ciasto na mazurek :-D Jedno ciasto już się chłodzi. Teraz zabieram się za masę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duuudzia, coś ty! Dekoracyjny is the best!:D A jeśli chodzi o margarynę to nie wiem, jest mi wszystko jedno:P Ketchup Tortex pikantny:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Majonez Kielecki do wszystkiego" - a jak jest do wszystkiego, to jest DO NICZEGO:D ... pamietacię tą reklamę właśnie z takim tekstem?? Jaka mazia, jaka mazia??? Motyl jest właśnie wyrazisty i konkretny w smaku!! A tak na marginesie, to każdy majonez ma mase kalorii, no chyba ze taki light,ale ten to juz wogole nie smakuje jak majonez hehehe Ide na wiadomosci robić sałatkę sledziową Dudzieńko Ty moja:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja lubie kielecki i winary. Niektore z Waszych sałatek znam, jak te z gyrosem, brokulami znam inna wersje-gotuje sie brukuły, ser feta w kostke, wrzuca sie do ostudzonych brokułów, nieco pieprzu na to, posypac uprazonymi płatkami migdałów, polac sosem czosnkowym (majone, smietana, pieprz, ze 3 zabki rozgniecionego czosnku, odrobina granulowanego), wymieszac i wstawic do lodowki. To jest w ogole moja ukochana sałatka. A my rano bylismy na wycieczce, potem tatus do szmaty-wypucowal łazienke, sciany w mieszkaniu -zapobiegawczo przeciw wilgoci i grzybowi, odkurzyl wykladziny, umyl podlogi i jeszcze na zakpuy poszedl. A ja upieklam mazurek, zrobilam modra kapuste, pomrozilam bigos, bo za duzo bylo, pomalowalismy jajka i z rozpedu jeszcze wzorki na nich porobilam, wiec sa cacy. Przygotowalam tez niektore rzeczy pod jutrzejsze kucharzenie-sliwki, rodzynki ugotowalam, grzybki namoczylam. A no i juz w koncu ten stroik zrobilam. Alebazi-jak ostatnio zrobilam kurczaka w galarecie, to sama go jadlam, bo panowie nie lubia. Wola nozki. A ja bardzo lubie, wiec jak co-pomoge w jedzeniu. Ja za duzo nie gotuje, bo nie lubie potem na sile czegos jesc,zeby sie nie zepsulo. Do tego,co wczesniej pisalam, sałatka jajeczna nam dojdzie -taka z jajek, ogorka, sera, czosnku i rzodkiewki i moze myszki z jajek, bo mlody feszerowanych chyba nie bedzie jadl. Zrobilam sobie peeling, maseczke, a teraz ide malowac pazurki. Bede za chwile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×