Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 13 dzien cyklu

starania na marzec 2011 :)

Polecane posty

i d..pa jedna kreska. Fakt @ nie przyszła jeszcze, ale spadek tepmki oznacza jedno niestety. Właśnie wróciłam z pateki z kwasem foliowym :) Jak widać sam wiesiołek nie dał rady :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
scooby to juz u Ciebie ten czas na test? poki nie ma @ to jest nadzieja ;) pamietaj :) kwas foliowy chyba nie pomaga zajsc w ciaze.. ;) ja bralam wiesiolek do 12 dc i nie zauwazylam by mi sie sluz poprawil w jakikolwiek sposob - jestem trocvhe rozczarowana, ale moze musze go dluzej postosowac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien cyklu... wiem że póki nie ma @ jest nadzieja ale ja jej już nie mam w tym cyklu. A co do kwasu czytałam i wiem od kilku znjaomych że kwas stosowały przed zajściem w ciąże, ( pomaga on utrzymać zarodek po zagnieżdzeniu)i wpływa na układ krwiotwórczy oraz na stan tkanek płodowych. Warto spóbować wg mnnie. Jak dostanę @ to umówię się na wziytę do gin niech mnie skieruje na badania. To specjalista w leczeniu niepłodności u par. Rok temu miałam robioną cytologię i prolaktynę i było wszytsko ok jak w książce. Co do wiesiołka to ja sama też nie zauważyłam zwiększenia śluzu ąz tak bardzo, ale mąż stwierdził że jest tam tak fajnie mocno wilgotno :) termin @ mam tak na 20-22.07 więc jeszcze parę dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a test zrobiłam bo wczoraj wieczorem było mi strasznie niedobrze. Nie wymiotowałam, ale miałam wrażenie jakbym zaram miała. No i piersi cały czas bolą. Dlatego skusiłam się zrobić test. Ja już się powoli załamuję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
a to nie wiedzialam ze kwas ma takie zastosowania ;) no pewnie ze warto - w sumie toi sie dziwie ze dopiero teraz bierzesz skoro sie starsz- kwas powinno sie brac juz przed planowana ciaza ;) ja od 3 obecnego cyklu biore tez Femifertil, i w nim tez duze nadzieje pokladam ... wiesioleknic u mnie na razie nie spowodowal, ale niestety nie zdarzylam go zaczac brac od 1dc, tylko pozniej, no nic, nastepny cykl bedzie i tak z wiesiolkiem, moze musze go dluzej postosowac ;) a dlugo sie juz starsz? dlaczego wybralas specjaliste od leczenia nieplodnosci? wiem co czujesz... musialabys mnie widziec wczoraj jak stracilam glowe! dzisiaj czuje sie ok, ale w polowie tygodnia pewnie dostane plamienia, i wtedy znowu bede plakac... wiem, spodziewam sie ich wiec mnie nie zaskocza, ale i tak bede plakac.. no chyba ze Luteina juz zaczela dzialac i nie bede juz plamic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
od dzisiaj bedziemy miec na ponad tydzien goscia w domu, wiec mam nadzieje ze troche sie oderwe od zlych mysli i zajme gosciem.. ale ciezko bedzie, bo w weekend ma przyjsc @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nestea tropical
Dziewczyny przypomniałam sobie o czymś. Nie wiem czy to miało wpływ czy nie miało, ale w tym cyklu, w którym się nam udało zakupiliśmy sobie z mężusiem żel dureksa. Po tym żelu tak mokro było i dużo przyjemniej. Może on też trochę pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień cyklu... Kwasu wcześniej nie stosowałam bo pokładałam nadzieję w wiesołku. To nasz drugi cykl starań ( kontrolowanych), bo na luz wrzuciliśmy już od pażdzernika 2009. ale ze względu na moje nieregularne cykle nigdy nie wiedziałam kiedy mam owulke. Co do specjalisty od niepłodności, to jest moja ginekolog do której normalnie chodzę i ma specjalizację w leczeniu niepłodności. Wiec tak nawet dobrze. Fachowe oko :) O kwasie foliowym wiedziałam już wczesniej ale miałam nadzieję że nie będzie potzrebny, a tu klops :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nestea tropical
Scooby ty chyba mylisz coś albo nie wiem. Kwas foliowy MUSI być stosowany przez starające się o dziecko kobiety. Ma on zadania zmniejszenie ryzyka wad cewy nerwowej u płodu, a to rozwija się zanim kobieta wie, ze jest w ciąży, czyli powinno się kwas przyjmować 3 miesiące przed zajściem w ciąże żeby organizm się wysycił. Można brać sam kwas, albo w zestawie z witaminami. Nie bardzo rozumiem jak to myślałaś ze unikniesz łykania kwasu foliowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nestea tropical
http://kobiety.kwasfoliowy.pl/serwis.php?s=1479 Znaczenie kwasu foliowego w okresie przed i w ciąży W pierwszych tygodniach ciąży jego rola jest związana z rozwojem i kształtowaniem się płodu - a zwłaszcza jego układu nerwowego, mózgu i rdzenia kręgowego. Jeżeli przed ciążą i na jej początku poziom kwasu foliowego w organizmie kobiety był odpowiedni, może to znacznie ograniczyć ryzyko wystąpienia u dziecka wad wrodzonych. Aby być jednak pewną, że dostarczamy organizmowi odpowiednią ilość kwasu foliowego, najprościej jest przyjmować tabletki z witamina B9, jeśli tylko jest jakaś szansa na zajście w ciążę. W tej chwili w Polsce istnieje zalecenie, by kobietom, które potencjalnie mogą zajść w ciążę zapisywać 0.4 mg kwasu foliowego dziennie. Około połowa ciąż jest na ogół niezaplanowana. Dlatego ważna jest suplementacja przed, nawet gdy nie myśli się w danym momencie o dziecku. Bo gdy dowiadujemy się o ciąży, jest to już na ogół 4-6 tydzień, a mózg i rdzeń kręgowy dziecka są już ukształtowane! Na suplementację witaminą B 9 będzie więc za późno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
scooby ale kwas nie bierze sie na zajscie w ciaze ale po to by dzidzia nie miala wad wrodzonych poczytaj sobie na necie jaki jest niezbedny by dzidzia zdrowa byla :) wlasnie tak jak pisze Nestea!!!! a rozumiem, wlasnie pod tym wzgledem mi brakuje opiekni medycznej jaka mozna miec w Polsce, tu w UK dzieki bogu mam ta polska klinike bo inaczej to bym glowa o sciane walila z rozpaczy ... nie ma to jak polski ginekolog! Nestea tropical ja sie pytalam o te zele Dureksa lekarza i mi powiedziala by unikac bo to moze oslabiac plemniki.. co jak co ale zel ma raczej inny "sklad" niz nasz sluz ;) ale jak Wam sie udalo to nic tylko sie cieszyc!!! jak sie czujesz w ogole dzisiaj? ;) jakies objawy? no i czy rodzinka juz wie? czy czekacie na pozniej by poinformowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem że kwas foliowy nie jest lekiem który pozwala zajść w ciąże. Ale wiem od innych forumowiczek że ułatwia zagnieżdzenia się zarodka w macicy. I póżniej oczywiście wpływa na rozwój płodu. piszą że powinno sie go sotosować przynajmn iej 1 m-c przed planowanym zapłodnieniem. Wiec jeśliw tym cyklu mi sie nie uda to minie miesiąc do kolejnego mozliwego zapłodnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
scooby84 lwasnie dlatego by dzidzia sie rozwijala od samego poczatku prawidlowo, nawet wtedy gdy jeszcze nie wiesz o ciazy.. bierz kwas foliowy regularnie i nawet sie nie zastanawiaj nietety o tym ze pomaga zajsc w ciaze nie slyszalam, ale na pewno pomoze dziecku sie prawidlowo rozwijac ;) a kwas foliwoy kosztuje grosze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień cyklu dobrze że wy tu jesteście . Widzisz ja taka nie douczona jeszcze. Kwas już kupiłam i zgodnie z twoim zaleceniem właśnie wzięłam pierwszą tabletkę. :) Dziękuje wam za pomoc i trzymam kciuki za wasze testowanka :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć staraczki =) dziś termin @ zrobiłam test i jedna krecha, nawet drugiej ani trochę nie było widać, a robiłam testem Quick Vue wszystkie objawy mi minęły, tylko został ból podbrzusza, ale już taki mocniejszy mam już podpaskę i ciągle chodzę i patrze ale jeszcze nie mam tego nie chcianego @ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć staraczki =) dziś termin @ zrobiłam test i jedna krecha, nawet drugiej ani trochę nie było widać, a robiłam testem Quick Vue wszystkie objawy mi minęły, tylko został ból podbrzusza, ale już taki mocniejszy mam już podpaskę i ciągle chodzę i patrze ale jeszcze nie mam tego nie chcianego @ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam starające się! widzę że coraz więcej nas łączy ;) ja też należę do tych, co za mąż wychodziły w czerwcu ;) my 24 czerwca mieliśmy 4 rocznicę ślubu - tak że na przyszły rok byłby prezent jak znalazł na 5 rocznicę ;) ja jutro idę na kolejne USG i pokazać wyniki (które są w normie ) może będę miała owulację wywoływaną Clo :D a takie wywoływane owulacje niosą za sobą duże ryzyko ciąży mnogiej ;) pozdrawiam Was serdecznie i życzę dobrej nocki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybaczcie, ze mnie tak dlugo nie bylo :) ja jestem w 8 tygodniu ciazy, tydzien temu bylam u gina i powiedzial, ze moja dzidzia ma 1,7mm dlugosci. w necie wyczytalam, ze na koniec 6 powinna juz miec 6mm, a na koniec 7 juz az 12mm ;/ nie wiem co jest grane. nie zalozyl mi nawet karty ciazy bo powiedzial, ze jeszcze nic niewiadomo ;/ cos mi tu w chuuja leci. ale pierwsze USG jest! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blekitna_
askuo gratulacje:) Nie martw się na zapas. Pewnie wszystko będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
scooby84 i jak tu na forum nie wchodzic jak tu skarbnica wiedzy jest! :) atrams :( jak ma @ przyjsc to niech przyjdzie, bedziesz mogla szybciej rozpoczac nowe starania... Navi tez sie wydalas w czerwcu :D hahaha skad wiadoo u ciebie ze trzeba wywyolac owulacje? mialas jakies objawy braku owulacji? ciaza mnoga... :D cieszylabys sie z blizniakow czy trojaczkow ? :P askuo a jak sie czujesz? rodzina juz wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelly_mama
Hej! A u mnie dziś 14dc, do badań jeszcze 7 dni. Wczoraj dosłownie zalało mnie śluzem płodnym, przytulaliśmy się ale nie staraliśmy. Pomyślałam sobie nawet, że po co mi teraz taka ilośc płodnego śluzu, skoro i tak nic z tego. Lepiej niech się na później ten śluz gromadzi ;). Przeczytałam w internecie, że objawem PCOS są nudności. A mnie dziś od rana strasznie mdli. I obawiam się właśnie, że to PCOS o sobie daje znac :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej z samego rana. U mnie ochłodzenie od dwóch dni, więc jest czym wkońcu oddychać :)) No i niestety przyszła @. Jak navrazie to plamienie brązowe ale pewnie się rozkręci. Ciekawe jak będzie teraz wyglądać ta zołza @. No więc zaczynamy kolejny cykl. Powiedzcie mi jakie badania najlepiej zrobić i w jakich dniach cyklu się je robi?? Bo nie wiem kiedy mam sie umówić z gin aby nie przeoczyć tych dni do badania ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
scooby84 idz do lekarza zaraz jak ci sie skonczy @ nelly jak sie nie staralismy to tez mnie sluz plodny zalewal pierwszy cykl staran i kurde ani widu ani slychu - jedynie gleboko musialam siegac w siebie zeby zobaczyc czy tam jest :( u mnie 25dc... niech juz przyjdzie ta @ jak najszybciej, zacznie sie nowy cykl, odczekam do dnia 10 cyklu i lece na konsultacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwas foliowy to
podstawa, powinnyscie go brac podczas staran, ja zanim zaszlam w ciaze bralam kwas foliowy przez dwa lata, nie zaszkodzi, a dla dziecka jest wazny szczegolnie w piewrszych tygodniach od zaplodnienia, zapobiaga wadom cewy nerwowej, ktora powstaje na amym poczatku, takze bierzcie kwas caly czas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwas foliowy to
scooby na temat badan powinnas pogadac z lekarzem, on powinien dac Ci rozpiske z dniami cyklu kiedy co robisz, powinien to rozpisac dokladnie pod Twoj cykl, takze najpierw sie z nim skonslutuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwas foliowy to
a i jeszcze jedno Wam powiem i spada:P nie doszukujcie sie objawow ciazy przed @ to nic nie da i nie pomaga....ja nie mialam ich nigdy, w cyklu kiedy zaszlam w ciaze nie czulam nic, nic a nic...mialam jedynie olamienie implantacyjne i koniec....jedynie temperature mozna spbie mierzyc...wszytskie objawy a la ciazowe moge po prostu zwiastowac@ takze nie robcie sobie krzywdy...ja nawet w ciazy nie mam objawow zbyt wiele....i nie oznacza to, ze cos jest nie tak:) wyluzujcie z tymi objawami i nie planujcie ciaza na marzec, kwiecien, czerwiec.....tylko zostawcie sobie przestrzen, ze jak ma byc to bedzie....powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko że temperaturę
nie każdy może mierzyć niestety. ja np nie mogę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
kwas foliowy to dziekujemy ale my to wiemy ;) nie szukamy objawow na sile i nie planujemy za akurat bedzie w kwietniu czy maju, bo wiemy ze tego nie da sie zapalnowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×