Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 13 dzien cyklu

starania na marzec 2011 :)

Polecane posty

nellly mama.... Staramy sie od października.... ale ze wgzledu na to że mam bardzo nieregularne cykle nigdy nie iwedziałam kiedy mam owulke. i widocznie przeoczylismy zawsze ten termin ( tak sobie tłumaczyłam). Od 3 cykli stosuje tetsty owulacyjne i mierze temepretaurę , zawsze wychodzą dwie wyrraźne kreski na testach, jest wzrost tempki ale po 14 dniach przychodzi zawzse @. Wieć teraz już się załamuje, Najbardziej boje się że z jakiś przyczyn nie będe mogła mieć dzieci wogóle. :( Maż wspiera mnie mówi że nie mam się tak bać, że jak będzie trzeba to on też pójdzie na badanie. A jak nic nie pomoże to zaadoptujemy dzidziusia. Ale ja chciałabym przeżyć okres ciąży, wszyscy mowia że to najpiękniejszy okres w życiu kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelly_mama
Hej hej! Dziś u mnie 21dc, piersi nadal bolą a podbrzusze jak przed @. W czwartek badania, trochę się boję. scooby84, Jestem w podobnej jak ty sytuacji - u mnie to już 11 cykl bez zabezpieczania się i nic. Może tak jak ja powinnaś się przebadac i będziesz wiedziała przynajmniej, czy to stres Was blokuje, czy może coś jest nie tak jak powinno byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
dzien doberek ;) melduje sie na dzisiaj ;) u mnie 3 dzien cyklu - wyczekuje czwartku 5 sierpnia, bo wtedy mam wizyte u gina !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) nelly mama.... dziś mam wizytę u gina na 12.30 więc sie dowiem czy wszystko ok i poproszę o skierowania na badania. Więc trzymajcie kciuki oby wszystko było ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
scooby ;) trzymamy kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blekitna_
hej dziewczęta :) ja jutro mam wizytę u gina. Zobaczę co mi powie, szczerze mówiąc troszkę się boje... nie wiem dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blekitna_
scooby84 TRZYMAM KCIUKI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej no i jestem po wizycie. Pani doktor mnie zbadała ( usg) wiec wszystko jest w porzadku jeśli chodzi o narządy :) ufff.. już się bałam troszkę bo moja mama miała raka i jestem obciążona genetycznie. ale na szczęście nie ma żadnych zmian itp.. rozpisała cały mój cykl. kolejną wizytę mam na 3 serpnia będizemy obserwoować moje pęcherzyki czy dojrzewają, czy praiwdłowo pękają i takie tam. Jeśli w tym cyklu się nie uda mam już skierowania na badania hormonalne a mąż na badanie nasienia. Ale narazie powiedziała że ten cykl spórbujemy bez badań i leków. Na następnej wizycie zapisze mi Luteinę na wspomaganie owulacji. od 30 lipca mamy zapsinaą wstrzemięsliwość od przytulania a na wizycie 3 sieprnia po badaniu pęcherzyków powie nam dokładnie kiedy mamy sie przytu.ać. Wg obliczeń ( przy moich cyklach ok 32 dniowych) owulację powinnam mieć 6-8 sierpnia. Pwoiedziała mi że pomorze nam mieć upragnione dziecko . Bardzo się ciesze że wkońcu się wybrałam do niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
scooby :) no widzisz, bardzo sie ciesze! ja ide na obserwacje pecherzykow 5 sierpnia :) Luteine? na owulacje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien cyklu... No tak mi jakoś mówiła , że luteina ma wspomóc owulację i podtrzymanie ciąży. no chyba że ją żle zrozumiałam. Nie znam się do końca na tych wszystkich lekach. Ogólnie wszystko się okaże co z moimi pęcherzykami juz 3 sierpnia czyli w przyszły wtorek :) Najgorsza jest wstrzeięźliwość od przytulanek od 30 lipca do wizyty. Więc teraz musimy się sobą nacieszyć hihih. Gina się smiała że jak już nie damy rady to ewentualnie możemy z 30-31 lipca ale później już kategorycznie NIE !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do scooby
luteina na owulacje nie wpływa. To tylko progesteron i powinno się go przyjmować PO owulacji. Jeśli lekarka przepisała ci przed to zmieniaj szybko lekarkę bo w ciążę nigdy nie zajdziesz, ale jeśli po to super (najczęściej między 16 a 25 dniem cyklu) bo wtedy duża ilość progesteronu pomaga w implantacji zarodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
no wlasnie, dlatego pytam, bo z tego co wiem to luteine sie bierze po owulacji... ;) na stumulacje owulacji sa inne srodki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może źle ją zrozumiałam bo będe ją miała dopiero brać w drugiej fazie cyklu. Mowiła troche lekarskimi terminami więc mogłam ja coś pomieszać :( Napewno jest dobra i wie co roi bo już niejedna znajoma zaciążyła " u niej" po długich staraniach bezowocnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
ano wlasnie, druga faza cyklu to juz po owulce ;) nie martw sie, Tobie tez da rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
dzien dobry ;) kolejny dzien minal i znow poranek ;) milego dnia dziewczyny :) zaraz zabieram sie za sniadanie i musze piguly popolykac - Wiesiolek i Femifertil ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelly_mama
Hej dziewczyny! U mnie kawka na biurku, już druga, bo coś nie mogę się obudzic. Rano dopadła mnie potwooorna zgaga, jak nigdy, ale już jest dobrze. Jutro badania, a dziś 22 dc. Czekam zatem na te badania, @ i poniedziałkową wizytę u ginekologa-endokrynologa. scooby84, Cieszę się, że u Ciebie wszystko gra na USG no i że trafiłaś do fajnej ginki, która Ci pomoże. U mnie na USG od razu wyszły liczne pęcherzyki jak przy PCOS, więc nie monitorują mi cyklu bez wspomagaczy, tylko od razu kazali badania robic. Ale u Ciebie to pewnie tylko kwestia trafienia w dobry dzień cyklu i dacie radę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
scooby musisz tutaj wszystko napisac mi :P bo ja tez mam dlugie cykle - 31 dniowe ;) ktory dzien cyklu masz? i kiedy wg lekarki sa Twoje dni plodne i owulacja? :D sobie porownam do mojego cyklu :P hej Nelly :) wiem jak sie nie mozesz doczekac tych terminow, ja siedze juz jak na szpilkach a wizyta dopiero 5 sierpnia ;) a znowu jestem madrzejsza o pewne informacje i mam znowu pytania :) zobaczysz, niedlugo nam skoczy tak plodnosc ze bedziemy rodzic jednego dzieciaczka za drugim, bo pigulek juz pewnie brac nigdy nie bedziemy a prezerwatywy same nie dadza rady :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blekitna_
halo, halo :) i ja się melduje, kawa na ławie, ale pierwsza, bo dopiero wstałam :P scooby super!!! zobaczysz będzie dobrze:) zaraz ja idę do gina, więc jak będę popołudniu to zdam Wam relacje:) chciałabym tylko usłyszeć,że wszystko ok. oraz,że się już za niedługo uda:) trzymajcie się kochane miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
blekitna_ dzien doberek ;) mam prosbe do Ciebie :D myslisz ze moglabys sie dla mnie zapytac swojego gina o cos? chodzi o ta moje Luteine - dostalam ja do stosowania bo mialam plamienia przed @ od kilku cykli dostalam dawke 1 tabletka dziennie od 16 dnia cyklu przez 10 dni no i pierwszy cykl sie skonczyl a plamienia dalej sie pojawily przed okresem czy moglabys sie zapytac gina czy to znaczy ze dawka jest za mala? czy to trzeba czasu tzn wiecej cykli stosowac zeby widziec efekt? plisss!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dzeiwczyny dopiero wstałam u mnie 11.00 :) Mąż się śmiał że spałam jak małe dziecko zwinięte w embrion i nie miał serca mnie budzić :) Dzien cyklu ... co do wizyty u gina. Średnio mam cykle 32 dniowe ale zdarza mi sie również 45 od czasu do czasu. Albo 28 ale to rzadkość. Przy założeniu 32 dniowego cyklu. @ miałam 20 lipca. Gina wyliczyła że owulacja będzie 7-8 sierpnia. Dlatego mam wizyte na 3 sierpnia. I wtedy oceni pęcherzyki i wskaże kiedy dokładnie będzie owulacja i kiedy mamy się przytulać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelly_mama
Czyli wychodzi na to, że przy 32-dniowym cyklu owulkę zakłada się tak koło 19-20 dc. Chociaż wiadomo, nie jest tak zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
dzieki scooby :) ehhh tyle kombinowania, czemu nie mozna zajsc w ciaze tak po prostu :) tylko potrzeba osoby trzeciej by pomogla - lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć jestem nowa i tak i wpadam z zapytaniem..jestem po stracie ciąży od 2 miesięcy ..teraz już możemy się starać, ale..! miałam okres 18 lipca..wczoraj kochałam się z mężem czy to możliwe że jeżeli nie mam dni płodnych teraz mogę zajść w ciąże? Proszę Was o pomoc:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
gagatekb22 to dzisiaj masz 11 dzien cyklu - jesli masz cykle krotkie np 28 dniowe to wlasciwie masz dni plodne teraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelly_mama
Hej! Ja już po badaniach. Pobrano mi 3 duże próbki krwi i okazało się, że poza hormonami miałam też badania na: toksoplazmozę, jakieś tam białka, obecnośc HIV, i inne, pod kątem ciąży (nie niemożości zajścia ale właśnie ciąży, żeby dziecku nic nie dolegało). Mam nadzieję, że wszystko będzie OK, chociaż trochę sobie poczytałam i wiecie, że HIV można się zarazic chocby u dentysty ! A toksoplazmozą głównie od zwierząt. Kurcze niby człowiek żyje zdrowy, nie zmienia partnerów jak rękawiczki, bo ma 1 stałego, myje ręce przed jedzeniem itp. a i tak można się czymś zarazic. Wyniki będę miec niebawem (pewnie będa jutro) to dam Wam znac co i jak wyszło. Trzymajcie kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
nelly_mama nareszcie sie doczekalas :) ja tez mialam robione badania jak bylam w Polsce wlasnie na toksoplazmoze, zoltaczke i takie tam okazalo sie ze przechodzilam juz toksoplazmoze w przeszlosci - objawy baaardzo podobne do objawow przeziebienia czy grypy ;) wiec nawet nie wiedzialam o tym - ale przynajmniej wiem ze organizm byl w stanie wybronic sie sam ;) fajnie ze masz te badania porobione, trzymam kciuki - pewnie sie okaze ze to nic takiego - moze jakis progesteron czy prolaktyna do wyregulowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelly_mama
Ano doczekałam się doczekałam :) Teraz tylko trzymam kciuki, żeby wszystkie wyniki były w miarę OK, ewentualnie do jakiejś drobnej korekty. Laborantka mi powiedziała, że na jakiś tam wynik to muszę aż 2 tygodnie czekac. Żałuję tylko, że nie zechciałam od razu erytrocytów, leukocytów i takich tam, bo przy okazji można zrobic. Wczoraj rano miałam potworną zgagę, a wieczorem mdłości, może mogłam sobie Betę też przy okazji zrobic ;) ;) ;) ... nie no to oczywiście żart :) :) :). Mdłości to miałam raczej ze zbyt obfitego obiadu a zgagę z porannego głodu, no a poza tym przecież w tym cyklu się nie staraliśmy bo wiadomo, czekam na przebadanie się. Dziś mój 23 dc, więc teraz czekam do poniedziałku do wizyty u endokrynologa no i na @ też czekam, powinna się zjawic jakoś w przyszłym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Na @ to i ja czekam. gdybym miała wcześniejszą owulację (tak jak gin sugerowała) to albo miałabym już @ albo 2 kreski na teście - a nie mam ani jednego ani drugiego... także czekam na @ i od 5dc Clostilbegyt mam brać :D Nelly mama może zrobią ci morfologię też (jeśli była probówka z różowym korkiem to napewno zrobią ). trzymam kciuki za twoje wyniki ;) jaka jest u was pogoda - bo u mnie szaro-buro i deszczowo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelly_mama
Navi, U mnie też szaro-buro i deszczowo i do tego ciągle spac mi się chce :(. Ogólnie to mam strasznego lenia ostatnio i nic mi się nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×