Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

scooby84

starania na kwiecień 2011

Polecane posty

Hej. No byłam wczoraj..Z jego badania wszystko oki...Ale niepokoja go te bóle głowy dlugo trwajace...Nie jest pewien czy to migrena.Daó mi skierowanie na eeg i do okulisty..gdyz wzrok mi sie pogorszył..A najgorsze jest to ze kazał mi odpoczac i chciał dac zwolnienie na tydzien...:(:(:( Niestety musiałam odmowic bo jeszcze mam prace na kolejne miesiace ale nie mam umowy na listopad...bałam sie ze jak bym poszła na zwolnienie to by mi nie dali...W przyszłym tyg ide do dyrektorki zagadac zeby mi dali umowe chociaz na 2 m-ce z gory...(zawsze jakies zabezpieczenie jakby co)...I tak...W ogole był w szoku ze siedze w pracy 8 godz przy komputerze...Ehhh.... Rapasta trzymam kciuki zeby Ci sie udało z ta praca.. Groszek ale historia..naprawde:) Potwierdza ze warto sie nie poddawac i wierzyc..Ja zaczełam 15 tc a do gina ide 5.11 dopiero. Juz nie moge sie doczekac..Ej dziewczyny jak pojde do niego to bedzie szedł 17tc czy moze juz poznac plec?? i Czy na moja prosbe zrobi USG?? Ale sie rozpisałam,Przepraszam:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszek1976
Owca, płec już napewno będzie widział. Moja gin przy każdej wizycie sprawdza akcje serca u dzidzi przez usg , bo nie ma w gabinecie takiego urządzenia do posłuchania serduszka. Na wizyty chodzę co miesiąc więc nie jest to częste usg i trwa tylko chwilę, ale jak byłam na usg w 13 tyg takim kompleksowym to też mi nie powiedziała a ja nie spytałam i chcę ją poprosić żeby zobaczyła płeć w poniedziałek to będzie pierwszy dzień 18 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm bo USG miałam robione na ostatniej wizycie...Te dotyczace poamiarów maluszka przeziernosc karkowa itd...Wiec pewnie teraz nie bedzie robiła...Tylko ja juz nie moge sie doczekac zeby poznac plec myslisz ze jak ja poprosze to zrobi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszek1976
Owca, poproś o usg to się dowiesz czy zrobi, tego nikt nie wie ;) a jak nie możesz się doczekać to idź prywatnie i zrób usg. Pozdrawiam cię serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rapasta gratuluje zdanego egaminu, widzisz jak wszystko ladnie się układa , super! :) owca , mam nadzieję że wreszcie sie wyjaśnia twoje bóle glowy mój syn już teraz ok ale cierpiał na straszne bóle głowy, miał kupe badań i w końcu ostatnie wyjaśnilo wszystko ale to już osobny temat, znależli coś w głowie. groszek ja też spodziewam sie trzeciego dziecka, mam dwóch synów 12 i 2 lata, też miałam kłopoty ale wiara pomogła Ja też jestem w 17 tc a z ruchami to jest różnie bardzo, czasem delikatnie coś czuje,czasem nic,wiec to nie jest powiedziane, teraz to straszne nadkwasoty mnie zaczeły męczyc i nie mogę sobie z tym poradzić pozdrawiam wszystkie was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szok nie ma tu juz nikogo? Zimy jeszcze nie ma a wszyscy jakby snem zimowym razem z misiami zapadli! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betti38 masz rację.ja tez sie w sumie nie odzywalam,ale mialam problemy z internetem.dzis juz wszystko jest ok,a tu sie okazuje,ze nie ma z kim pisac :( dziewczyny pisac co tam u Was. Ja mam pytanie: od ktorego tygodnia ciąży mozna poznać płeć dziecka? U mnie zadnych nowości.jesc nie moge tak normalnie.tzn obiadów nie jadam,bo mi nie dobrze :( jem w sumie prawie same banany,pije sok jabłkowy i od czasu do czasu jakis jogurt a tak normalnie żadnego miesa nic nic.masakra.a te mulenie czasami przez caly dzien nie daje mi normalnie funkcjonowac.to tez katorga,a i zapomnialabym o ciągłym zmęczeniu,ziewaniu i potrzebie spania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betti38 masz rację.ja tez sie w sumie nie odzywalam,ale mialam problemy z internetem.dzis juz wszystko jest ok,a tu sie okazuje,ze nie ma z kim pisac :( dziewczyny pisac co tam u Was. Ja mam pytanie: od ktorego tygodnia ciąży mozna poznać płeć dziecka? U mnie zadnych nowości.jesc nie moge tak normalnie.tzn obiadów nie jadam,bo mi nie dobrze :( jem w sumie prawie same banany,pije sok jabłkowy i od czasu do czasu jakis jogurt a tak normalnie żadnego miesa nic nic.masakra.a te mulenie czasami przez caly dzien nie daje mi normalnie funkcjonowac.to tez katorga,a i zapomnialabym o ciągłym zmęczeniu,ziewaniu i potrzebie spania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki U mnie ok byłam w zeszłym tyg i widziałam dzidziucha( bardziej jak ,,Coś " wyglądało) serduszko puka. Lekarz niestety na NFZ i cała wizyta mało rzeczowa taka z olewaniem, więc zapisałam się prywatnie i idę w czwartek i tam będę prowadzić ciążę. Troszkę szkoda kaski ale niestety na NFZ to dobrych lekarzy nie ma. Mnie boli podbrzusze i krzyż bardzo od siedzenia w pracy, później jak wracam do domu to leżę staram sie dojść do ładu. Zobaczymy co lekarz mi powie może L4 dostanę bo tak się męczyć jakoś mi się nie widzi. Do tego rwa kulszowa mnie dopadła normalnie stara się czuję. Szefowi powiedziałam i co ? powiedział ,,oo" i tyle na ten temat, jakoś go to nie zainteresowało Rapasta współczuję złego samopoczucia ale minie niedługo i będzie lepiej. betti trzymam kciuki za córeczkę a jakie masz przeczucie? Bo ja na dziewczynkę ale staram się nie nakręcać by się nie rozczarować Owca ty tez babeczkę chcesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Dawno mnie nie było. Ja juz drugi miesiąc siedzę na zwolnieniu ze wzgledu na rwę kulszową. A co do płci to mi lekarz na ostatnim USG (a był to 15 tc+1d) powiedzial że na 99% będzie dziewczynka. Cieszymy się bardzo z M chociaz to nasze pierwsze maleństwo i nie robiło by nam różnicy jakby mial byc chłopiec. Ale przynajmniej moge juz jakies małe zakupy powoli robić bo tez sie juz nie mogłam doczekać. I mała rada dla kobitek cierpiacych na zgagę: letnie mleko bardzo pomaga, w ostateczności Rennie. Życzę duzo zdrówka i wytrwałości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja wlasnie dzis dostalam @ ale nie wiem czy wogole w tym miesiecu mialam owulacje. Bo bole owulacyjne niby mialam a na monitoringu babka nie bardzo cos widziala, wiec zrobilam badanie na progesteron zeby potwierdzic. Dzwonilam do lekarza ale nie mial on jeszcze wynikow, jego sekretarka miala zadzwonic do szpitala bo tam robilam badania zeby sie dowiedziec i ma mi dac znac pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja mam wizyte 5.11...zobaczymy..Mi to obojetne co bedzie byle zdrowe..Czasami mnie dopadaja okropne wymioty a i ból głowy..Czasami bol brzucha no i oczywiscie pleców w pracy..ehhh Tak to brzuch juzmam baaardzo widoczny:) Pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) U mnie nie najgorzej, a raczej wspaniale jeżeli mam porównywać to co było... Rapasta--- miałam tak samo, musisz się uzbroić, bo mi dopiero teraz przechodzi, chociaż odruchy wymiotne mam nadal, a jestem w trakcie 14 tyg. więc ciesz się że nie musisz robić mięsnych obiadów, bo ja ze względu na syna byłam zmuszona,żeby nie wpędzić go w jakąś anemie... A więc obiady mogły dla mnie w ogóle nie istnieć:) W poniedziałek miałam wizytę, widziałam jak maleństwo macha rączkami i nóżkami jak szalone, cudowne uczucie, niby druga ciąża a przeżycia nie powtarzalne... Ciekawość mnie zrzera czy to chłopak czy dziewczynka.... Palusia a jakie masz samopoczucie na dziewczynke??? Ja jedynie mogę powiedzieć że początek ciąży całkiem inaczej przebiegał, jeżeli chodzi o synka to mdłości prawie wcale nie miałam, czasami wieczorne, smakowo też ciężko coś sugerować... Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bunia mam przeczucie takie wewnętrzne z synkiem też wiedziałam że chłopiec ale nie chcę się nakręcać, bo znam takie przypadki że kobiety traumę przeżywały jak się okazywało że 2 syn, a ja drugiego tez przygarnę:) Cała rodzina na babeczkę czeka bo u nas nie ma. Co do ciąży to w tej czuje się znacznie gorzej tzn mam mdłości myślałam że przeszło wczoraj wróciło, jakoś mięsa się nie chce boli mnie krzyż podbrzusze rwa kulszowa dopadła ogólnie obraz nędzy i rozpaczy:( Wiem że może być gorzej ale wtedy czułam się znacznie lepiej nie wiem czy to wiek nie robi swoje wtedy 24 lata teraz 29 a w lutym 30 skończę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja drugiego synka też przygarnę:):) Na pewno traumy przeżywać nie będę:) Pisałam Wam już chyba o teście domowym wykrywającym płeć już po 10 tyg. kosztuje ponad 150zł korciło mnie na kupno ale dałam spokój, za dużo kasy, taka nie pewność tęż świetnie kręci:):) Po dwudziestym tyg będę miała badanie echa serduszka i zamierzam zabrać na nie swojego trzylatka już się nie może doczekać... Ciekawe jaka będzie reakcja na dzidziula w naszym domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszek1976
cześć Dziewczynki, czytam że rozmawiacie o jakimś samopoczuciu na chłopca, i na dziewczynkę? to jakie są objawy :) Ja weszłam w 18 tc , nie znam jeszcze płci, 4 listopada mam usg i wtedy napewno się dowiem / mam już chłopca i dziewczynkę/ więc nie jest to aż takie ważne ale ... Co do jedzenia to jakoś odrzuciło mnie od słodyczy , no zjem nie powiem, ale nie za dużo, nie mogę pić kawy, ale za to lubię potrawy bardzo przyprawione, dosolone, dopieprzone ... obstawiam chłopaka, ale zobaczymy ... Martwię się że nie czuję ruchów maleństwa. Byłam w pon na wizycie u gin i powiedział że na ruchy to nie ma reguły , tętno jest więc nie muszę się martwić ... Pozdrawiam Was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek ja mam przeczucie takie lekkie:) jeżeli chodzi o samopoczucie to jest inaczej niż z synkiem ale ja się nie sugeruje:) Co ma być to będzie ważne by zdrowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszek1976
Oczywiście najważniejsze żeby zdrowe było !!!!! Ale zawsze można pogdybać ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek-nie ma co się martwic przecież, lada czas a pewnie będziesz czuła:) Ja jedynie jak na złość mogła bym się kawą trzy razy do dnia wręcz delektować, chociaż wiadomo że przesada... Papierochy mi odrzuciło,chociaż lubiałam puścić dyma.... Jedynie co mam popęd na owoce, wszystkie wręcz a nigdy ich nie jadłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nareszcie laseczki aż miło jak jest co poczytać :) Rapasta oj to niestety uroki ciaży ale nie zawsze ja przy poprzednich ciążach nie miałam mdłości a przy tej do 13 tyg, mnie męczyło ale przeszło, na początku na kwaśno , potrzfiłam z daleka wyczuć ogórki małosolne z beczki i nektarynki kilogramami zjdałam tylko że musiały być twarde , teraz przeszło zostały jabłka i niestety chęć na słodycze a dziś zachciało mi sie prawdziwej kawy parzonej a zawsze pijałam tylko rozpuszczalkę, strasznie dziwne rzeczy sie dzieją. A propo płci musisz jeszcze poczekać , bo czasem lekarze lubią sie mylić , znajoma miała mieć chłopca na 100 % pod koniec ciąży okazało się że będzie trzecia córeczka, i to lekarz który się nie myli , palusia dzieki Ci , a jakie przeczucia ? ja to już mówie tak ze mam nadzieje że w koszyczku będzie mała babeczka a nie jajeczka hi hi, ale to taki żarcik świąt wielkanocnych kiedy tak mam termin ,a nawet nie wiem jak wypadają świeta, ale wydaje mi sie że będzie dziewczynka, ponieważ mam dwuch synów którzy zostali poczęci w przed dzień owulki a taraz było całkiem inaczej, przynajmniej mi sie tak wydaje , ależ sie rozpisałam, kończę, rodzinka sie zbiera a dziś będzie nam wesoło , bo świetujemy drugie urodzinki synka:) pozdrawiam a za anitte trzymam kciuki zobaczysz że sie wszystko ułoży:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.jA mam przeczucie ze chłopanio...wszyscy mi tak mowia tez...M tez mysli ze chlopak...zobaczymy..Ogólnie mam straszne popedy na owoce banany,mandarynki pomarancze...Marzy mi sie arbuz ale niestety nie o tej porze roku:( Słodycze raz na jakis czas...Lody ,lody jem codziennie..No ja mam termin na 20 kwietnia to moze na Swieta i beda te jajeczka...:) Ale mi to obojetne byle było zdrowe!!Pozdrawiam Was!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny.mi tez sie wydaje ze bede miala chłopca :) nic jesc nie moge masakra.na slodkie i na mieso patrzeć nie moge.ja odżywian sie jedynie bananami i pomidorami i od czasu do czasu jakis jogurt z rogalem :) masakra.całymi dniami mi nie dobrze,wiecznie mi sie wymiotówać chce.w brzuchu ciagle mi cos bulgocze,pęka-to prawdziwą udręką :) a tak na serio to naprawde nie daje sobie z tym rady to takie uciążliwe.no ale co sie nie robi dla maluszka :* Kocham to moje malenstwo w brzuszku choć jest jeszcze mala kruszynka.ale na wizytę ide 8.11 i mam nadzieje,ze juz bedzie większe moje serduszko kochane i ze bedzie juz widac bijące serduszko.jak myślicie?to bylby ok 10 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki Ide dziś do nowego gina to podejrzę dzidziusia :) i może L4 dostanę na te bóle brzucha i rwę. Mam nadzieję że wszystko tam ok. Wczoraj zauważyłam że piersi stały się mniej napięta i jakoś mniej bolą, przestraszyłam się że może z dzidźkiem coś się dzieje:( Jak było u was? Rapasta współczuję bardzo wiesz że przejdzie trzeba wytrzymać. Mnie też mdłości męczą ale jeść mogę a jak nawet dużo ale się powstrzymuję, coby jak kulka nie wyglądać. Na mięso tez nie mam ochoty jakoś ani na sosy czy takie tam. W 10 tyg to na 100% serduszko widać owaca no też lody wow a wiesz smaka mi narobiłaś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palusia81 zycze Ci abys corunie miala swoja upragniona.Matko juz sobie wyobrazam jak każdy w Twojej rodzinie by sie cieszył z tej wyczekiwanej dziewczynki :) Biedna Ty z ta rwa kulszowa.nameczysz sie dodatkowo jakby mało bylo np z tymi mdłościami.trzymaj sie kochana i wytrwalosci duzo Ci zycze. Bunnia ten test na płeć bardzo kuszący jest nie?tylko kurcze do tanich nie należy.ja znam znowu taki sposób ze starożytności.a wiec polega na zasądzeniu ziarna pszenicy i żyta w osobnych doniczkaCh i podlewaniu tych ziaren moczem.i w zależności ktore pierwsze wzrośnie to pokaże płeć dziecka :) Pszenica-dziewczynka, Żyto-chłopiec. A tak wogole to ciekawe jak Twoj synek bedzie mowil jak zobaczy malenstwo na usg a potem w domu?ciekawe czy nie bedzie zazdrosny? Betti38 jak tam po urodzinach synka?Tobie rowniez zycze dziewczynki.fajnie tak,parke bys miala :) ja tez bym chciala miec pierwszego chłopca a potem dziewczynkę :)ale zobaczymy co bedzie to bedzie oby bylo zdrowe :) Owca pozdrawiam Cie serdecznie.jak tam te twoje bóle glowy minęły?a w pracy jak tam?kiedy idziesz na l4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Rapasta nie chce zapeszczac ale od tygodnia mam spokoj...Maz od 11.11. zabiera mnie nad morze zebym sie dotleniła itd. Bardzo sie ciesze bo uwielbiam morze:)::):) Odpoczniemy sobie..A na l4 nie ide narazie bo przedłuzyli mi prace do konca grudnia, fajnie bo juz bedzie mi przysługiwał zasilek dla bezrobotnych, a jak sie urodzi w czasie pobierania zasilku to przedłuzaja o zasilek macierzynski.. Okropnie masz z tymi mdłosciami ja tak nie mialam, czasami wieczorem mnie dopadna takie wymioty ze maz mi pomaga wyjsc z łazienki bo nie mam sily sama...Bole brzucha czasami, plecow okropne, ja juz nie moge sie doczekc wizyty..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszek1976
Palusia daj znac jak poszło u gin, jak dzidzia ! A o zwolnienie to powiedz że chcesz iść bo się źle czujesz , napewno ci da .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti 38
rapasta po urodzinkach bardzo spokojnie,największa raosc to baloniki, a przy tradycyjnym boroczek sie popłakal, ja ta noc miałam paskudna , bo wieczorem byłam umówiona po resztę wypłaty ktorej nie otrzymałam , nie mam siły już walczyć i tak odzyskalam troszkę choć sie nie zapowiadało ale strzasznych nerwów dostałam i żle sie to odbilo mam nadzieję ze zdzieckiem wszystko ok , bo strasznie mnie bolał brzuch i czyściło mnie okropnie ale przeszło choć nie czuje za bardzo ruchów , ale poczekam, a tak na marginesie mam rapasto już dwóch synów hi hi, więc czekam niecierpliwie na córeczkę choc wiem że to będzie inaczej ale jak będzie syn to też będzie ok mam doświadczenie w koncu wiec jak to mówią z palcem w nosie opieka, bo nie wiem jak to jest z dziewczynką :) palusiu, a ja pomimo tego ze urodziłam juz dzieci to nie umię sobie przypomnieć jak długo bolały mnie piersi, mi leci 17 tydz a nadal mocno bolą i śa napięte , ulge mam dopiero jak pozbede sie bielizny i wezmę ciepły prysznic, ale myslę ze nie ma co sie martwic na zapas, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.Mi leci 16 tydz:):) Widze ze miedzy nami nie ma duzych róznic:):) Mi dzis znow głowa daje popalic...Ehhh Czuje juz takie delikatniuskie kopniaczki.. Juz kupilam sobie spodnie z pasem bo niestety brzuch duuuzyy...hi hi Dziewczyny jak jest z basenem w czasie ciazy?? Bo słyszałam juz rózne opinie..Spytam ginki ale dopiero 5.11...Moze macie jakies doswiadczenie, chodzilyscie i bylo oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość groszek1976
Co do basenu to jak byłam w drugiej ciąży to gin mi powiedziała żeby unikać bo łatwiej wtedy o zapalenie w pochwie wiec ja zrezygnowałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki Byłam wczoraj u gina bardzo fajny wizyta z usg 120 zł więc ujdzie. Mam tyłozgięcie pytał się czy miałam wcześniej a ja nie wiem powiedział że możliwe że przez ciążę się zrobiło. Plipa i nadżerki brak ( ten na NFZ nie wiem skąd wziął). Dzidziuś 2cm widziałam główke serduszko :) akurat tak jak ma być 8t6d więc idealnie, z synkiem miałam 6 dni w plecy i urodził się 6 dni po terminie. Dostałam masę badań ( na nfz 4) w tym na HIV ale u mnie nie robią chyba w mieście. Zaproponował zwolnienie ale nie wzięłam. Jakoś lepiej się poczułam tzn plecy mniej bolą i brzuch i nie jest to zagrożeniem, poza tym będę się w domu nudzić na pewno. Wezmę następnym razem może. Lekarz zaproponował mi badanie usg w 13tyg u innego lekarza specjalisty od USG lub prenatalne w Szczecinie w szpitalu akademickim i mój M się uparł więc na 19.11 mam badania prenatalne mam nadzieję że będzie wsio rybka (może już płeć zobaczę). groszek mi mama też mówi by nie chodzić ze względu na infekcje. owca ja w 1 ciąży też w 16 tyg czułam synka. Już się nie mogę doczekać bo dla mnie to najpiękniesze w ciąży tylko my 2 dwoje :) no i poród jak ci dziecko na brzuch kładą bezcenne:) Męża tym razem zabiorę bo ostatnio nie zdążył beti38 u mnie ból się zmniejszył lekarz powiedział że organizm się przystosowuje i to normalne. Chyba przed każdą wizytą i USG będę świrować. Z synkiem miałam więcej luzu ale nie czytałam neta nie wiedziałam co może się stać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×