Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wontrubka

YAZ

Polecane posty

ciekawaOla, dopiero byłam w takiej samej sytuacji, powinnam dostac okres po 3 tabl w piatek rano, a dostałam dopiero w sobote, także spokojnie, bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diabel-ek; faktycznie wypowiadała się jakiś czas temu dziewczyna o takich objawach i wiem, że dostała skierowanie na badanie hormonów tarczycy i po tym jeśli wszytsko wysżłoby okej ginekolog mówiła jej, że może spróbować z innymi tabletkami, ale na własne ryzyko. Moim zdaniem powinnaś niezwłocznie udać się na wizytę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy jesli przez najblizszy czas musze zazywac srodki wchodzące jak pisze w "interakcje" z tabletkami antykoncepcyjnymi to musze odstawic hormony? i pozniej przy nastepnej miesiaczce zacząć brac od nowa? czy musze konsultowac to z lekarzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawaOla nie musisz odstawiać hormonów, tylko w tym czasie ochrona anty. będzie zmniejszona i musisz stosować dodatkowe zabezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna hanna
czesc wi-lcia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diabel_ek, to ja miałam duszności i to już przy pierwszym opakowaniu. Trwało to dopóki nie zdecydowałam się odstawić tabletki, ponieważ w ulotce jest napisane, że w wypadku wystąpienia duszności należy natychmiast odstawić lek. Jeśli nie chcesz tego robić, a obawiasz się o zdrowie, to jak najszybciej skonsultuj się z ginekologiem. Ja odstawiłam, bo te duszności mnie bardzo niepokoiły. Miałam tak, że kilka razy dziennie nie mogłam złapać oddechu, po prostu zaczynało brakować mi powietrza i trudno było zrobić wdech. Musiałam na siłę otwierać usta na całego i ustami wdychać powietrze, bo przez nos nie mogłam:( I to powtarzało się 2-3 razy dziennie, odkąd zaczęłam brać Yaz. Za tydzień idę do mojej gin z wynikami badań tarczycy. Jeśli wyjdą poprawnie, to zdecyduję się na inne tabletki. I od najbliższego cyklu (początek grudnia) zacznę je przyjmować. Tylko mam dylemat, bo przecież każde tabletki zwierają te same hormony, np.: estrogen. Więc pewnie od niego te duszności miałam. Więc jeśli tym razem też cuś będzie się działo, to hormony nie są po prostu dla mnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wi-lcia, nie doświadczyłaś tego, więc w złym guście jest kpić. Skoro podczas przyjmowania Yazu miałam takie dolegliwości, to od czego innego mogłyby być? Poza tym konsultowałam się z ginekologiem, sama sobie diagnozy nie postawiłam :o I nie bierz mnie za fanatyczkę, która uważa tabletki anty za dzieło szatana. Każda kobieta reaguje na nie inaczej i to, że Ty nie miałaś skutków ubocznych, nie znaczy, że inne ich mieć nie będą:o Zresztą ja wcale nie najeżdżam na Yaz i nie twierdzę, że to złe tabletki i lepiej żeby nikt ich nie przyjmował. Podzieliłam się tylko swoimi doświadczeniami podczas, gdy je zażywałam. I tyle w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wontrubka, chyba masz rację. jesteśmy tutaj głównie po to, by dzielić się doświadczeniami i dawać sobie ewentualne rady lub odpowiadać sobie nawzajem na pytania. Jeśli ktoś nie chciałby porady, to by nie pisał i tyle. STOP TROLLOM INTERNETOWYM :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hailie, ten mail który masz podany przy ktorejś Twojej wypowiedzi przy nicku jest poprawny? bo chciałabym się z Tobą skontaktować, jeśli nie masz nic przeciwko, bo tutaj to widzę, ze nie ma co gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diabel_ek, kliknij na mój nick i masz tam dalej maila :) Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hop hop jest tu kto
jakas cisza zapadła nagle:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yazowiczka
Hej! Czy zdarza Wam sie nie miec krawiewienia w trakcie/po brania tabletek placebo? U mnie jesli sie pojawia to bardzo, bardzo skape, wrecz jak plamienie. A ostatnio nie bylo w ogole. Dzisiaj trzecia tabletka placebo i nic. Moja ginekolog-endokrynolog przyjmuje tylko raz w tygodniu i tylko na zapisy. Nie chce mi sie znowu robic testu ciazowego :classic_cool: W ulotce nic ciekawego w tej kwestii nie znalazlam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yazunia
a Ty wi-lcia coś wiesz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie biorę tych tabletek już ,ale czegoś takiego jak ty opisujesz podczas brania yaz nie miałam .Może któraś by się odezwała!koleżanka potrzebuje porady!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hasda
Wiem, ze na innych tabletkach to normalne, ale na yazie zawsze mialam okres. Moze po prostu tak reagujesz, ale skontaktuj sie z ginem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yazowiczka
Gin dopiero w środę 😭 a jutro już pierwsza tabletka z kolejnego opakowania :( Zrobię test ciążowy, na przyszły tydzień i tak mam umówioną wizytę, więc już chyba poczekam ten tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natiiiiiiiiii
Mam do sprzedania YAZ ponieważ zdecydowałam, że jednak nie będę brała żadnych tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prywatne sprzedawanie lekow
na recepte jest NIELEGALNE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prywatne sprzedawanie lekow
wilcia czy jak ci tam - po pierwsze nie 'pisze' tylko 'jest napisane' a po drugi masz tutaj odp: http://www.doz.pl/czytelnia/a1621-Czy_pacjent_moze_sprzedawac_niewykorzystane_leki Na mocy obowiązujących przepisów nie ma możliwości prowadzenia obrotu produktami leczniczymi przez prywatne osoby. Obrót lekami poza miejscem dozwolonym przez prawo farmaceutyczne jest nielegalny i przepisy karne są w tej kwestii bezwzględne. Za obrót produktem leczniczym, który jest nam niepotrzebny, grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Przepisy nie rozróżniają, z jakich powodów sprzedaje się leki poza oficjalnym obrotem. Jeśli nawet znajdziemy kogoś, kto zechce od nas kupić niepotrzebne nam medykamenty, to odstąpienie ich będzie przestępstwem. Na sankcję narażeni są zarówno świadomi, jak i nieświadomi sprzedawcy medykamentów. Również administratorzy forów internetowych powinni dokładać wszelkich starań, aby za ich pośrednictwem nie był prowadzony obrót produktami leczniczymi. Wszelkie ogłoszenia tego typu powinny być natychmiast usuwane. Pojawiają się również anonse dotyczące zagranicznych leków. Główny Inspektorat Farmaceutyczny ostrzega, że choć do Polski można przywieźć na własny użytek maksymalnie pięć opakowań leku (pod warunkiem, że nie zawiera on substancji odurzających i psychotropowych), to takiego leku nie wolno dalej odsprzedawać. Przepisy dotyczące możliwości przywożenia z zagranicy pięciu opakowań produktu leczniczego wyraźnie określają, że ma być on wykorzystany wyłącznie na własne potrzeby lecznicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ci tam suczko ,po pierwsze mnie to twoje wypracowanie nie interesuje bo ja nic nie sprzedaje .Po drugie spytałam...oj przepraszam za błąd ! ZAPYTAŁAM, gdzie tak pisze ...oj przepraszam ,gdzie jest tak NAPISANE po to by wiedziały osoby które się zajmuja sprzedażą .Jak już coś zarzucasz komuś to pasowało by przekonac o racji swoich zarzutów.Dlatego bardzo dziękujemy za wypracowanie..))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prywatne sprzedawanie lekow
zapytałas to ci odpowiedziałam. a jakby nie chciało ci sie kliknac w link to skopiowałam czesc tego. to chyba jasne ze sprzedawanie prywatnie lekow na recepte jest karalne. suczko? raczej wilcia mi sie z suczka kojarzy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ty do mnie pierwsza po chamsku zaczełas to ja do ciebie i tyle w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hasda
Cicho, nie klocic sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hasda
Wontrubka, masz cudowna moc, mozesz wznowc ten temat:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×