Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wontrubka

YAZ

Polecane posty

Ja od jakiegoś czasu mam takie dość silne kilkusekundowe bóle brzucha, nie wiecie może dlaczego? Ma tak któraś z Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też chwilę już, chyba od połowy 1 opakowania a teraz kończę drugie. Nie wiem czy mam się tym martwić, czy to normalne. Do gina się na razie nie wybieram, nawet nie jest to bardzo uciążliwe i męczące tylko chciałabym wiedzieć, że jest ok. Mam nadzieję, że w ciąży nie jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kończę czwarte i też mam to gdzieś od początku.. nie jest to uciążliwe, kiedyś pisałam, taki jakby skurcz który po chwili przechodzi.w listopadzie mam wizytę to przy okazji zapytam czy to przez yaza i czy mogą być jakieś komplikacje. W ciąży na pewno nie jesteś. ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola :(
DZIEWCZYNY RATUJCIE.... wzięłam dzis 2 tabletke z 2 op. i musiałam popic colą bo nic innego nie miałam pod ręką.. czy to nic takiego? i martwie sie bo niecałą godziną po przyjęciu tabletki miałam małą biegunkę.. co mam robic?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola :(
to co mam robic? mam jeszcze niby okres a dzis kochałam sie z chłopakiem ok 17 i wziełam tabletke o 21 ale niecałą godz później miałam LEKKĄ biegunke. w ulotce jest napisane ,że skutecznosc moze byc osłabiona przy przewlekłej biegunce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jak to było godzinę po przyjęciu tabletki to nie masz co się martwić, jeszcze nawet nie zdązyła się przetrawić, żebyś mogła ją wydalić nie martw się. A ja zapomniałam podziękować za odpowiedzi na moje pytanie. Jednak wzięłam znowu tą 24tabletke z nowego opakowanie i te nowe ma znów o jedną za małą. no ale przynajmniej bezpiecznie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola :(
dziękuje diabel_ek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola :(
mozna tabletke popic herbatą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam takie pytanie. Czy któraś z was zmieniała YAZ na inne tabsy albo inną metodę? Chcę przejść na Nuvaring i nie wiem, kiedy powinnam go zainstalować - po 4 dniach przerwy (tak jak wynika z blistra) czy po 7 (tak, jak wynika z instrukcji w NR)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola, możesz, choć wszystkie tabletki najlepiej popijać wodą. ja czasami połykam bez popijania jak w pobliżu nie ma nic do picia. ;) hegra, tak z ciekawości, dlaczego zmieniasz? tak czytam te nasze forum i stwierdzam, że wielu z Nas yaz nie odpowiada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo biorę dużo innych leków i chcę odciążyć wątrobę. Zawsze 1 piguła mniej... Na Yaz jako taki za bardzo nie narzekałam, a popijałam głównie czystą wodą, chociaż to ma niewielki wpływ na cokolwiek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hegla, ja zmienialam Yaz na inne tabsy. Wydaje mi sie, ze po 4, ale zapytaj lekarza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola wszyskim mozna popijac tabletke wiadomo ze najlepiej woda ale ja cola albo czyms tez popijalam. oczywiscie nie bylo tego pelno ale łyk chyba nic nie zmieni w dzialaniu tabletki prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysz
dziewwczyny jakie zdarzeaja sie Wam odchylenia w braniu tabletek? chodzi mi o godzine, ja zawsze bralam o 21 a teraz biore o 20 i czasami wezme 20.20 czy to ma jakis wplyw na dzialanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak Was podlgądam i zatęskniłam :P mam nadzieję, że niektórych tutaj nie zirytuje moja obecność :P a w sumie to dlaczego ja mam rezygnować z dzielenia się z FAJNYMI osobami swoimi przeżyciami? No własnie ;) u mnie w porządku chociaż ostatnio boli mnie podbrzusze i idę zaraz do gina dowiedzieć czy to nie jakaś infekcja. Mam nadzieję, że wszystko jest ok. czasami tabsa biorę o 19 (np. jak ide na impreze to troche przed) a czasami o 21. To nie musi być co do minuty tylko MNIEJ WIĘCEJ o stałej porze czyli np. wieczorem. Tabletka z poprzedniego dnia działa jeszcze 12 godzin więc spokojnie - jest zapas czasu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wontrubka; Jak miło, że jesteś spowrotem! Hegla; w tabletkach zasada jest jedna. Jeśli zmieniasz z mocniejszych na słabsze należy nie robić przerwy, cyzli pominac białe tabletki. Myślę, że z ringiem też tak powinnaś zrobić gdyż ma on niższą dawkę hormonów od yazu. Po prostu po ostatniej różowej na drugi dzień( w dzień gdy powinnaś przyjąć pierwszą białą i mniej więcej o tej porze) załóż ringa i na pewno zachowasz wtedy zabezpieczenie. hailie; z tym magnezem to nie do końca tak. On bierze udział w PROCESIE krzepnięcia krwi. Po prostu na pewnym etapie tego procesu są niezbędne jony magnezu. Jego optymalna dawka(zgodna z opakowaniem) nie będzie robiła niczego z krwią, czego byśmy nie chciały. A jak wiadomo tabletki nas go pozbawiają, więc należy brać zgodnie z zaleceniami i nie stanie nam się nic złego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca kafee
czesc dziewczyny, moge zapytac bo nieszczesnie wyrzucilam ulotke a nie pamietam jak mowil gin... tabletke biore pierwszego dnia. to wiem, i mam nakleic paseczek z zaznaczonym dniem tygodnia. czyli np. dostalam @ w srfode, przyklejam pasek ze srdoa na poczatku) sr.czw.pt.so.n.pon.wt. zgadza sie?? i zaczynam od pierwszej tabketki z brzegu??? wybieram wszystkie i pozniej biale lykam. dobrze zrobilam? bo juz ponad tydzien biore, glownie chodzi mi, o to, ze pierwsza tabletka w dzien okresu, to pierwsza z brzegu tabletka z listka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca kafee
chodzilo o srode w tych literowkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nat_honey
wontrubko jak dobrze Cie widziec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytajaca: tak. naklejasz ten paseczek ktory rozpoczyna sie od pierwszego dnia miesiaczki tak zeby oznaczyl ci pierwsza rózową tabletke tym dniem w ktorym ją brałaś. zasada jest prosta; tabletka oznaczona jako 1 koloru różowego jako pierwsza. i tak bierzemy 24 różowe tabletki każdego dnia mniej więcej o stałej porze np. wieczorem. później bierzemy 4 białe przez 4 dni też o tej porze co różowe podczas brania których powinno wystąpić krwawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak super:) jest wontrubka :) pytajaca kafee pierwsza rozowa tabletke bierzesz w pierwszy dzien okresu i bierzesz je ciagle , gdy biale bierzesz dostaniesz okres i po bialych dalej znow zaczynasz kolejne opakowanie i dalej bierzesz tabletki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysz
wnotrubko pisz tu czesciej:) dziewczyny mam takie pytanie. czy moge pominąc tabletki placebo.? wiem ze napewo nie zapomne zacząc ich brac bo zawsze okres dostaje po 3 dniu od odstawienia, nie chce ich brac bo chociaz mam 4 dni wolnego i nie musze o nich pamietac. co myslicie>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jutro zaczynam piąte opakowanie. też chciałam nie brać teraz białych, ale myślę, co mi tam szkodzi. i w sumie jak np będziesz w domu w porze brania tabletek to mysle zeby brac, nawet z przyzwyczajenia. a jak gdzies wychodzisz i nie chcesz się z nimi ciagać, to chyba nie ma problemu. w końcu to placebo. < w ogóle one coś mają, jakieś np. witaminy?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tez się cieszę z comebacku ;) byłam wczoraj u gina, na wyniki cytologii mam czekać miesiąc :O a tak to okazało się że mam małą infekcję i musze brać przez trzy dni globulki. Mam pytanie trochę z innej beczki, bo nie nt. antykoncepcji tylko nt. seksu :P mianowicie chodzi mi o to, czy po igraszkach boli Was na następny dzień, dwa lub trzy podbrzusze? (dodam, że nie mam jakiegoś długiego stażu w seksie i każda "gwałtowniejsza" akcja to dla mnie nowość :P ). Czujecie coś takiego ? Takie uczucie ciężkości i czasami kłucia w podbrzuszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciesz sie watrubka ze tylko 3 dni :P ja musze 10 dni brac globulki -.- nie mnie nic nie boli . w pierwszym opakowaniu jak skonczyl we mnie to mnie pozniej bolalo podbrzusze i wymylilam sobie:d ze organizm sie pryzwyczaja do tabletek i tak reaguje xd ale to bylo dawno ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wontubko znowu nie na temat piszesz.To jest forum dotyczące tabletek yaz a nie seksu.A ty jak nie o kończeniu w tobie to teraz o bólach po seksie piszesz.A z tego z tego co przeczytałam pare stron wcześniej zmieniłas yaz na inne tabsy.Czy ty może jesteś ciut zboczona hi hi,pomyliło ci się forum kochana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nat_honey
wi-lcia po 1 to jest forum załozone przez wontrubke i ona ma prawo tu pisac po 2 to jest forum o tabletkach anty oraz o tematach pokrewnych i podobnych. wymieniamy sie doswiadczeniami na rózne tematy związane ze współżyciem. nie musimy zatwardziale na okrągło rozmawiac tylko o tabletkach. i co z tego ,że zmieniła ? moze sie w takim razie podzielic z nami odczuciami po innych tabsach. Jak Ci dziewczyno nie pasuje coś to mozesz zmienic lokum ;) wontrubko ja od czasu kiedy kocham sie juz bez gumki czuje po sexie kłucie w podbrzuszu ale to tylko przez pare godzin. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×