Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

czesc dziewczyny :) co do koncertu to chyba tez nie poszłabym, ostatnio w sklepie zrobiło mi sie slabo i boje sie ze na koncercie byłoby to samo, a tam tłum ludzi i trudno sie wydostać, ale to zależy jak Wy dziewczyny sie czujecie :) single_mama temperaturke to i ja mam, wlaściwie od poczatku ciązy cały czas powyżej 37 stopni, ale to podobno noramlne, a co do ubrań to ja kupilam sobie dwie sukieneczki bawełniane na allegro takie juz ciązowe i bardzo wygodnie mi sie w nich śmiga:) nigdzie nie ciśnie i nie gniecie:) ale juz tez rozglądam sie za ubraniami jesiennymi, jak macie jakies fajne namiary na sklepy w Wawie albo w necie to dajcie znać :) na allegro widziałam spodnie z H&M, są sporo tańsze niz kupione w sklepie. Andzia :) mnie wczoraj również głowa bolała okropnie, położyłam sie wcześnie spać i jakoś przeszło, ale generalnie na ból głowy n ie moge narzekać do tej pory tylko raz skusiłam sie wziąć apap na ból głowy. Dziewczyny, a jak u Was z objawami, zaczynam własnie 12 tydzień i czuje sie świetnie, nie mam juz objawów i powiem szczerze że trochę się boje czy wszytko ok, bo wydaje mi się ze powinnam czuć sie jakoś tak bardziej ciążowo :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja też marcówka
Andziu-ja na takie silne bóle głowy dostała zastrzyk z pyralginy a do domu czopki.Pyralginy nie można w ciąży,ale zaufałam lekarzom.Zastanów się czy te bóle nie są migrenowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja też marcówka
W moim przypadku lekarz powiedział że to bóle migrenowe,ale połączone z czymś jeszcze(ząb lub ucho)Zęby od razu wykluczyłam bo 3 tyg wcześniej wyleczyłam ostatniego chorego.Do laryngologa prywatnie termin za 2 tyg.więc trafiłam najpierw do dentysty i okazało się że muszą usunąć i to tego który był ostatnio leczony.W sumie moją dzidzię nafaszerowałam ostro prochami,bo najpierw zastrzyk przeciwbólowy potem 3dni leżałam z tą migreną i brałam pyralgin a na koniec jeszcze znieczulenie przy usuwaniu zęba.Ehhhh szkoda gadać.Apap nie działał wcale,a w szpitalu usłyszałam że taki ból jest grożniejszy dla maluszka niż te leki które przyjęłam.Dziwne to dla mnie ale jestem dobrej myśli.Rozpisałam się trochę ale może zrozumiesz co chciałam napisać :) POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie z objawów ciążowych minęły bolesne piersi. Zostały za to ultrawrażliwe i bolące sutki, wzdęcia niemal po wszystkim i częste siusianie :) Doszedł za to wystający brzuch :P Jutro czekają mnie badania na czczo + kontrola toxo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie:-) u mnie objawy to raczej nie minely chociaz mdlosci czasem jeszcze mam najgorzej jest gdy sa upaly wtedy daja sie we znaki....za to bol piersi znow sie odezwal....i oczywiscie niechciane czasem wzdecia..... Ale Ogolnie gdyby nie wystajacy troszke brzuszek i swiadomosc to moglabym stwierdzic ze w ciazy nie jestem. Jutro ide po skierowanie na badania te pierwsze....krew, gluk, toxo itd....ciekawe czy nie bedzie stwarzac problemow i mi je da..... jeansy....ja jeszcze sie mieszcze w swoje;-)..... narazie chodze w spodniczkach czy spodenkach bo sa takie upaly ze wytrzymac sie nie da.....a gdy sie skoncza napewno czeka mnie remament w szafie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i do kibelka chodze non stop.....w nocy nawet kilka razy..... wiecie moze jak dlugo tak bedziemy biegac czesto do kibelka? wiem ze jest przestoj a potem nawrot tylko nie wiem dokladnie kiedy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CYMBALKA! :D extra! ja to mam wiekszy brzuch niz TY teraz ,ale z otluszczenia :P no i jestem w polowie 9 tyg wiec ciezko u mnie stwierdzic ile mi urosl :O.Jutro ide na pierwsza wstepna wizyte do lekarza,moze sie wkoncu dowiem co ze mna jest i czy dziecko sie rozwija czy nie... ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oRLLA, NA PEWNO WSYZTSKO BĘDZIE DOBRZE, ZOBACZYSZ! Ja tez sie martwilam, ze moze coś będzie nie tak, ale wyztsko w porządeczku i maleństwo rośnie. Nie można sobie wmawiać, że coś jest nie tak - trzeba wierzyc, że z dzieciątkiem wszytsko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORRLA nie zamartwiaj sie na zapas :) nie ma sensu, bo to nie pomoze malenstwu :) Cymbałka - śliczny domek :D ' Mi brzuszek też już dość mocno wystaje, ale ze tez jest nieco otłuszczony to nie eksponuje sie tak ładnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiu, fiu cymbałka - domek piekny. U mnie jeszcze tak bardzo nie wystaje, ale ja ogólnie jestem grubsza od Ciebie :-) A czy to usg 3d, to znaczy, ze jst jakieś trójwymiarowe? Jesli tak, to to chyba niekoniecznie jest to samo, co usg miedzy 11 a 14 tc. Moja koleżanka byłą 2 miechy temu na tym miedzy 11 a 14 tc i mówi, ze trójwymiarowe nie było. Ja idę jutro na usg między 11 a 14 tc, więc zobaczymy jakei będzie u mnie. Zabierem meza, aby sobie zobaczył swój twór, ale on się boi, ze nic tam nie zobaczy - kurcze, jak ja (ślepota) widziałam fasolke w 7 tygodniu, to on w 12 tyg. też na pewno cos zobaczy :-) U mnie z objawów to tylko nocne sikanie. Czasem pobolewa mnie brzuszek, ale generalnie czuję się bardzo dobrze. Nawet ubiegłotygodniowe sennosci mineły w sobotę. Byłam dziś na jodze dla cieżarnych - ale czułam niedosyt, bo cwiczę juz joge od ponad 4 lat i te zajęcia dla cieżarncyh to straaaaszny "lajcik" - za bardzo sie ani nei zmęczyłam, ani nie spociłam. Ale widzocznie w naszym stanie tak trzeba ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, ja w niektóre ciuchy juz też się nie dopinam (głównie spodnie), ale kilka mam jeszcze takich luzniejszych, wiec na jakis czas jeszcze starcza. Zaczełam już natomiast kupować obszerniejsze majty, bo moje dotychczasowe za bardzo mnei uciskają w pasie. Ostatnio udało mi sie kupic na rynku za 7 zł - białe, bawełniane, z szerokim pasem z przodu zamiast gumki - wiec nie uciskają. Są super. Kupiłam 3 pary. ale chyba polece po więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja za majtkami też się rozglądam, ale nie mogę trafić nic :( Może jutro też pójdę na bazarek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie;-) wrocilam wlasnie od rodzinnego....😡....chcialam skierowanie....oczywiscie nie chciala mi dac....bo "ja strasznie zlosci jak my tak chodzimy do nich po skierowania, przeciez mozemy korzystac z uslug publicznych"....myslalm ze mnie trafi jak to uslyszalam....😡 powiedzialam jej co mysle o "publicznym traktowaniu kobiet przez lekarzy" i ze ja tez place podatki.....itp..... dostalam tylko na morf, gluk i mocz....reszta niby nie wchodzi w sklad refundowanych czy cos takiego.... poza tym powiedziala ze daje mi skierowanie pierwszy i ostatni raz:D..!!bo ona nie lubi jak przychodzimy tylko po to..... slyszalam ze takie sytuacje sie zdarzaja ale nie sadzilam ze AZ takie problemy stwarzaja! Przeciez oni tez kase biora.......:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To chyba zależy od lekarza. Ja chodzę do ginekologa w ramach abonamentu medycznego z firmy, więc prywatnie, ale darmowo. Musiałam iść do poradni zakaźnej na NFZ w związku z pozytywnym wynikiem toksoplazmozy, a mój lekarz niestety w tej sytuacji nie mógł wystawić mi skierowania. Tego samego dnia udało mi się dostać do internisty na NFZ i pani doktor (po wyjaśnieniu całej sytuacji) bez problemu wystawiła mi skierowanie do tej poradni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mi się wydaje, że to zależy na jakiego lekarza trafisz. Ja chodzę prywatnie, babeczka bierze 70 zł za wizytę, jeśli z usg to 100 zł, jest miła, powie co i jak, odpowie na każde pytanie, a jak byłam w przychodni to po pierwsze niedelikatna a po drugie w gabinecie nie bylo usg, wiec musialabym czekac kilka dni. jestem bardzo zadowolona z mojej lekarki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez chodze teraz prywatnie tylko ta babke rodzinna "wkurzylo" chyba to ze do gina chodze prywatnie i place za wizyty a na badania juz chce skierowanie.....:O.....Ona caly czas nakazywala wrecz ze mam chodzic publicznie .....wkurzylam sie, nie wytrzymalam, powiedzialam tez kilka zdan....😡......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczęśliwa78
Cześć dziewczyny! Dawno tutaj nie zaglądałam bo miałam problem z netem ale już jest wszystko ok :) Jestem w 10 tyg i brzucho już mi też wyskoczył! Niestety w stare spodnie już się nie dopinam i będę musiała wybrać się jak najprędzej na zakupy... Do lekarza chodzę prywatnie i płacę 100 zł. za wizytę więc troszkę dużo ale co robić... Z dlegliwości ciążowych to powoli przechodzi mi to okrutne zmęczenie z czego się cieszę bo czasami naprawdę chdzilam jak nieprzytomna. Niestety męczy mnie częste siusianie w nocy... Pozdrowionka :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia1919
Hej dziewczyny dołanczam do was mam termin na 14 marzec 2011 :) bardzo sie ciesze. Jak sie czujecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podobnie jak Nassani - chodzę do lekarza z abonamentu medycznego płaconego przez firmę. Wszyscy tam są bardzo mili i czuć, ze dbają o pacjenta :-) Właśnie wróciłam z badania usg między 11 a 14 tyg. Wszystko w porządku, zadnych nieprawidłowości w budowie nie widać. Badanie nie było trójwymiarowe, wiec chyba nei 3D Lekarz dał mi jeszcze skierowanie na badanie genetyczne z krwi - PAPR, czy jakoś tak. Powiedział, ze to ze względu na mój wiek (37 lat prawie). Wynik będzie za 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczesliwa 78, kasia1919 zarejestrujcie sobie nicki :) Nie będzie obawy, że kiedyś ktoś w Waszym imieniu głupot nawypisuje ;) Agawa_Agawa, super, że USG wyszło prawidłowo, a badania z krwi to już pewnie formalność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorowa pora ;). BylISMY dzis u lekarza,ale narazie rodzinnego tak to tutaj hula :P.Pani zmierzyla cisnienie,zwarzyla,zadala kilka standardowych pytan i zbadala mi brzuch,po czym stwierdzila ze jest pewna ze jestem w ciazy :P,ale dla zasady kazala na miejscu zrobic test ciazowy,ktory oczywiscie natychmiast pokazal 2 krechy.Jestem na koncowce 9 tygodnia :D. Tak sie martwilam ,ze nie mam objawow a tu prosze zaczelam odczuwac mdlosci :P,zwlaszcza sie nasilaja w pracy,bo jest tam duszno i goraco,nie ma klimayzacji :O,mdli mnie jak kucam i brzuch wtedy gniote :P,a juz masakra jest zapach smazonego miesa np.schabowego :P nie da rady wtedy ani spac,ani siedziec w domu,trzeba noszaslaniac bluza ,albo sie schowac pod kolderke.Ehhh no i nadal senne jestem,ale jakos dam rade ,za 3 tyg,mam urlopik wiec wyspie ,nie bede sie zrywac skoro swit :P.ZYCZE WAM SLODKICH SNOW MAMUSKI! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mam pytanie do Gosiek_76, ponieważ również jestem z okolic Katowic i zamierzam zrobić badanie prenatalne w klinice dr Sodowskiego, tak więc jakie twoje odczucia i wrażenia po badaniach jeśli miałaś już robione? Który lekarz ci je wykonywał i jakiego masz lekarza prowadzącego. Ja raz byłam w przychodni ale muszę stwierdzić, że jedna wielka tragedia. Tak więc wyszukałam prywatnego lekarza dr Magnuckiego z Katowic ma bardzo dobre opinie jutro idę na pierwszą wizytę. Zobaczymy jak będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny poszukuje noclegów w Chorwacji- możecie coś polecić z własnego doświadczenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny piszę żeby się poradzić:) Juz wczesniej pisałam troszke o moich klopotach ciazy:( takze plamienia jeszcze wystepuja ale gin u ktorego bylam tydz temu powiedzial ze jest wszystko ok serduszko bije i ze wg niego jest to 8 tydz ciazy,z tym ze wg @ jest to 10 tydz.Moj problem polega na tym ze dwa dni temu bylam u innego gin z czego jesem bardzo zadowolona poniewaz potraktowal moje plamienia powaznie skierowal na kilka badan w tym umowilismy sie na wizyte zeby wykonac badanie NT , no i teraz tak sie martwie bo on umowil mnie na 23 sierpien poniewaz wg @ to ma być 11 tydz a te badanie trzeba wykonac miedzy 11-14 tyg i tak pomyslalam ze to moze za wczesnie byc(skoro wczesniej gin stwierdził że to 8) i zadzwonilam przelozylam na 03.09 ale martwie sie ze moze lekarz byc troche niezadowolony ze przelozylam na za tydz. Jak myslicie dobrze zrobiłam ze umowilam sie na troszke pozniej?? bo ja już sama nie wiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też w ciąży
Przecież ciąze liczy sie od pierwszeo dnia ost. mieś. a z dni płodnych to ciąża zawsze bedzie 2 tyg mlodsza, ale tak sie nie liczy. Napisz kiedy miałaś ost mieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kochane, mam do Was pytanie: czy Was tez czasami swędzą brzuszki?? I czy smarujecie je czymś? ja zaczęłam stosować balsam Nivea, ale moze cos polecicie>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnią miesiączkę miałam 04.06 to wychodzi tak jakby (termin na 10.03) no ale tydzień temu(w poniedziałek 16.08) gin powiedział że to ciąża ok 8 tyg i powiedział że termin wyznacza na ok 20marzec,więc już mam tak namieszane że nie wiem co mam sądzić kiedy iść na te badanie NT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×