Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa_kasia

Grudzień 2010 - reaktywacja

Polecane posty

Dzień Dobry Pampusia dostałam właśnie ten sam syropek Lactulosum. Wczoraj on nam pomógł i po paru godzinach w końcu była kupa:) No i w nocy już mi dziecko tak strasznie nie płakało, trochę pomarudził, postękał i zasnął. On już ma skończone 3 miesiące i dopiero teraz dopadł nas ten problem z zaparciem. Mam nadzieję, że szybko mu przejdzie. Wiola to dostarczyłaś synowi moc atrakcji. Już sobie wyobrażam mojego Wojtka jakby buzie rozdziawił z zachwytu:) Co do chusty to ja nie jestem przekonana. Mój kręgosłup nawala, staram się nie przyzwyczajać dziecka do noszenia, teraz waży 5 kg, a co będzie jak będzie ważył więcej? Oczywiście często go biorę na rece, tule chwilę i odkładam, czasami zasypia mi na ramieniu wtulony jak żabka, ale nie chodze z nim po mieszkaniu. No chyba, że go cos boli to co innego:) W chuście mi się wydaje, że dziecko sie przyzwyczai i wtedy już cały dzien będzie chciało z mamusią chodzić a mój kręgosłup tego nie wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego, co mi mówiła neurolożka, to wszystkie chusty, nosidełka, nawet te ortopedyczne, i leżaczki wszelkiej maści zakłócają rozwój ruchowy dziecka. Najlepsza jest twarda powierzchnia (podłoga :)). Chciałam Asi kupić leżaczek, ale po tym co usłyszałam chyba zrezygnuję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olenia - super, ze już wszystko dobrze :) Widzę, że nie tylko moje dziecko nawiązuje znajomości z żyrandolami, ścianami i grzejnikami ;) ufff ciekawe czy jako dzieci też miałyśmy podobne rozrywki :) Natalia- ja dokarmiałam butlą raz na noc, trochę dla tego, ze miałam mało pokarmu i mały często się budził w nocy, a później to to jedno nocne karmienie butlą odbywało się też w dużej mierze z wygody i przyzwyczajenia. Najpierw zrezygnowałam z karmienia przy pomocy osłonek na brodawki - 2 tygodnie bólu brodawek i wreszcie karmienie nie jest takie straszne. Pewnego razu powiedziałam sobie dość butli i ... robiłam ile tylko mogłam- karmiłam przy jednym posiłku z obu piersi, po posiłkach odczekiwałam 30 min. i odciągałam pokarm na wieczór - bo mój mały wieczorem łapał fazę na dwie piersi i jeszcze 100 ml butli. Popijałam karmi i herbatki na laktację i teraz mam efekty - malemu starcza to co sama wyprodukuję :) Ale generalnie najlepszym sposobem jest ciągłe męczenie piersi laktatorem - czy leci czy nie :) Nie poddawaj się - na efekty też musiałam troche poczekać i niestety zdarzało się że dostawał butlę raz na kilka dni. Teraz prawie 2 tygdonie żyjemy bez sztucznego mleka :) Życzę powodzenia i mocno 3mam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miło mi, że nie zapomniałyście o mnie :) jesli chodzi o opiekę w Centrum Zdrowia dziecka- chyba nie ma słów żeby opisac jak jestem wdzięczna lekarzom oraz pielęgniarkom.Nigdzie nie mógł miec lepszej opieki.Tak naprawdę bedąc przy nim w szpitalu , wszystkiego sie nauczyłam tak więc wróciłam do domu w pełni wyszkolona jak sie opiekować noworodkiem , jak przyszła połozna to już nie miała co mi mówic była zachwycona moja postawą co i mnie bardzo ucieszyło :) a jesli chodzi o Filipka, to jesli macie ochote zapraszam na profil na nk : http://nk.pl/#profile/8959316/gallery/album/5 a teraz musze się wczytać o czym jest aktualny temat, bo nie wiem jak się dołączyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala_1990
Olenia super, że trafiłaś na taki dobry personel;-) Na pewno pomogło Ci to przetrwać trudne chwile ... Najważniejsze, że już wszystko wraca do normy;-) Co do chusty to powiem wam szczerze, że ja wcale nie czuje żebym miała obciążony kręgosłup! Tosia tak samo jeśli się dobrze zawiąże to dziecko praktycznie opiera się na mnie ;-) A i wiązanie jest banalne po 10 próbach mogła bym to robić z zamkniętymi oczami:D Tosia najbardziej lubi sobie w niej spać:D A mi jak jest przyjemnie jak taki cieplutki szkrab jest wtulony we mnie;-) Ja jak na razie widzę same superlatywy. A i kobietki z forum wypowiadały się, że trzeba przyzwyczajać mal;ucha jak najszybciej, bo potem może pojawić się problem. Dzięki za wsparcie a propo laktacji, ja odciągam co 2 godziny i przystawiam małą w między czasie. ale jak narazie to ściągam tylko max 40 ml:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia - za jednym razem tylko 40 ml czy przez cały dzień np.? Ja czasami siadałam z laktatorem i po karmieniu małego czekałam 30 - 60 min. i później męczyłam najpierw jedną pierś, potem drugą, potem znowu pierwszą i znowu drugą - mimo, że mało leciało to przez dzień się jakoś uzbierało. Ja od razu efektów też nie widziałam, sama nie wiem, w którym momencie produkcja się zwiększyła. Ja jeszcze w zeszłym tygodniu małego co 2,5 - 3 godz. karmiłam, a teraz znowu co 2 godz. i jakiś taki marudny się zrobił - nie wiem czy to nie kolejny "bombastyczny" skok rozwojowy :] - oczywiście karmienia w dzień to dotyczy, bo z nocek to ja jestem MEGA zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala_1990
Kotlinko za jednym razem 40 ml... np. nakarmię malutką, czekam 2 godz i wtedy odciągam i wychodzi właśnie 30 - 40 ml, przez cały dzień uzbierała bym tak hmm... myślę, że max 300ml. ale to dużo za mało by ona się najadła:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam trochę o skokach rozwojowych bo mój Wojtek też jakiś marudny i to pewnie o to chodzi. Wklejam wam do poczytania. Jest 7 skoków rozwojowych jakie występują w ciągu pierwszego roku życia dziecka. Nie są to okresy związane z rozwojem fizycznym ale rozwojem układu nerwowego czyli psychicznym. Rozwoj mozgu i systemu nerwowego sprawia, ze dzieci poddawane sa jeszcze wiekszym bodzcom doznaniowym niz dotychczas, stad stres, trudnosci w zasypianiu i ogolny niepokoj. Nie martw sie, to potrwa (jesli taka jest przyczyna) ok tygodnia. Kazdy skok poprzedzony jest bezposrednio okresem kiedy dziecko jest marudne, ma problemy ze spaniem i wymaga wiecej uwagi od rodziców. Moze niekiedy sie wydawac, ze dzieci nawet cofnely sie w swoim rozwoju, natomiast gdy nastepuje sam skok czesto ma sie wrazenie, ze dziecko nauczylo sie wielu nowych rzeczy doslownie przez jedna noc. Na poczatku okresy sa krótkie, moga trwac pare dni a im dziecko jest starsze, tym okresy te sa dluzsze. (uwaga od autora: dzieci urodzone np. 2 tyg pozniej przechodza swoj skok 2 tyg wczesniej i odpowiednio dzieci urodzone wczesniej przechodza to pozniej. Wszystko zwiazane jest z rozwojem mozgu dziecka). Okresy skokow: 5 tygodni (wrazenia), 7-9 tygodni (wzory), 11-12 tygodni (niuanse), 14-19 tygodni (wydarzenia), 22-26 tygodni (relacje- lek separacyjny), 33-37 tygodni (kategorie), 41-46 tygodni (sekwencje), ok. 55 tyg lub prawie 13 miesiecy, ok. 64 tyg lub prawie 15 miesiecy, ok. 75 tyg lub 17 miesiecy Jakie sa symptomy kolejnego skoku? Przewaznie dziecko "chce z powrotem do mamy", zaczyna byc marudne, wymaga ciaglej uwagi, gorzej je, gorzej spi lub nagle przestaje robic to czego sie juz nauczylo tak jakby cofalo sie w swoim rozwoju, Nastepnie odczucia matek (niesamowite, czytajac mialam wrazenie jakby ktos o mnie i moim dziecku napisal!). Taki kryzys jet dla mamy i dziecka bardzo stresujący bo z punktu widzenia dzidzi nagle wszystko się w jego światku zmienia i jest przestraszone, stąd to wiszenie na mamie i cycku- bo tam czuje się najbezpieczniej. Mamy czują się sfrustrowane ciągle płaczącym dzieckiem, i nie rozumieją co się z nim dzieje. Tygodnie zaznaczone na czarno to okres bardziej niespokojnego zachowania dziecka. Tydzien z piorunem to niejako punt kulminacyjny. Kropki okolo 29/30 tygodnia to okres marudzenia ale nie zwazany z zadnym skokiem - dziecko zauwaza wtym czasie, ze ludzie moga sobie isc i je zostawic - dziecko uczy sie, czym jest odleglosc. 5 tygodni Dziecko zaczyna byc bardziej uwazne i obudzone, wszystkie zmysly sa wrazliwsze niz wczesniej. Od tej pory dziecko slyszy, widzi czuje zapach i smak zupelnie inaczej niz dotad i to moze sie mu wydawac niezrozumiale i przerazajace. Jedynym sposobem wyrazenia tego strachu jest krzyk i placz oraz szukanie bezpieczenstwa w ramionach rodziców. Nowe umiejetnosci: Patrzy slucha uwazniej i dluzej Jest bardziej swiadome dotyku, zapachów Usmiecha sie po raz pierwszy lub czesciej niz przedtem Uklad pokarmowy moze funkcjonowac lepiej np dzecku odbija sie rzadziej, rzadziej wymiotuje Moze plakac prawdziwymi lzami po raz pierwszy 8 tygodni Dziecko zaczyna rozrózniac wzory w dzwiekach, zapachach i smaku, zauwaza, ze jego dlonie naleza do niego i jakie to uczucie gdy trzyma sie rece ponad glowa czy przed soba. Dziecko zaczyna miec kontrole nad swoimi ruchami ale nadal sa one nieskoordynowane. Nowe umiejetnosci: Podnosi glowe Przekreca sie ze strony na brzuch i plecy Kopie nózkami i macha raczkami Chce siedziec na Twoich kolanach Dotyka przedmiotów Próbuje zlapac przedmiot Trzyma przedmiot Patrzy na ludzi wokól Patrzy na wyraz twarzy Patrzy na przedmioty, które sie swieca Wydaje krótkie dzwieki i slucha siebie samego Lubi sluchac piosenek Nie wszystkie dzieci umieja robic to wszystko rózne dzieci preferuja rózne czynnosci i róznie intensywnie je cwicza 12 tygodni Jak wczesniej mozesz zauwazyc, ze dziecko jest bardziej krzykliwe, marudne, spi i je gorzej lub jest cichsze niz przedtem W wieku 12 tygodni dziecko wkracza w swiat zniuansowany: dziecko uczy sie rozumiec delikatne róznice i zachowywac sie zróznicowanie. Moze np slyszec róznice w tonie glosu, zauwazac jak zmienia sie swiatlo w pokoju, kiedy slonce skryje sie za chmure. Zauwazysz, ze ruchy dziecka sa bardziej miekkie kiedy wyciaga raczki, by cos schwycic lub gdy odwraca glowe sledzac jakis ruch. Nowe umiejetnosci: Potrafi skoordynowac ruchy oczu i glowy sledzac ruch Podnosci sie do pozycji siedzacej trzymajac sie Twoich dloni Odpycha sie obiema nózkami lezac w foteliku lub na kocu Lapie przedmioty obiema raczkami Wklada wszystko do buzi Oglada i bawi sie raczkami Zauwaza, ze moze piszczec i zmienia ton glosu Robi bable ze sliny Wyraznie daje do zrozumienia, ze jest znudzone gdy np zbyt dlugo patrzy na ta sama zabawke 19 tygodni Marudne okresy zaczynaja byc coraz dluzsze, moga trwac az do 6 tygodni i zaczac sie juz w 14-tym tygodniu. Dziecko zaczyna rozumiec zdarzenia, w sensie krótkich sekwencji przechodzacych z jednego w inny wzór. Innymi slowy moze np nauczyc sie wyciagnac reke po zabawke, zlapac ja jedna reka, potrzasnac, przekrecic i wlozyc do buzi. Inny przyklad to fakt, ze dziecko moze laczyc dzwieki w sekwencje np mamama, tatata. Nowe umiejetnosci Przekreca sie z pleców na brzuch lub odwrotnie Próbuje raczkowac Podpiera sia na rekach i podnosi tulów Lubi ruszac ustami, wypina jezyk Moze wziac przedmiot do jednej reki i przelozyc go do drugiej Wklada rzeczy, reke mamy, taty do buzi, zeby je zbadac, ugryzc Próbuje uderzac zabawkami o stól Zrzuca swiadomie zabawki na podloge Szuka rodziców Reaguje na wlasne odbicie w lustrze radoscia lub strachem Reaguje na wlasne imie Rozumie slowa Wymawia nowe dzwieki vvv,sss, zzz, rrr itd Uzywa spólglosek Wyciaga rece, gdy chce by je podniesc Cmoka ustami, gdy jest glodne Odpycha butelke/piers gdy sie naje Moze przesadnie reagowac np zakaslac jescze raz gdy rodzice zareagowali na poprzednie zakaslanie 26 tygodni Okres marudzenia moze zaczac sie juz okolo 23 tygodnia i trwac okolo 4 tygodni. Typowe dla tego okresu jest na przyklad to, ze dziecko zle spi i wydaje sie miec koszmary senne, jest niesmiale w stosunku do obcych, nie ma apetytu, nie chce, zeby zmieniac mu pieluche czy ubranie. Duzo sie teraz dzieje dziecko zaczyna widziec i rozumiec rozne relacje/stosunki. Zauwaza fizyczna odleglosc pomiedzy przedmiotami i pomiedzy ludzmi. Pierwsza rzecza, która dziecko zauwaza i na co reaguje jest odleglosc pomiedzy nim samym a rodzicami. Swiadomosc, ze mama i tata niebezpiecznie zwieksza ta odleglosc a w dodatku samemu nie mozna miec na to wplywu moga byc dla dziecka przerazajace. Bardzo absorbujaca i interesujaca jest obecnie obserwacja polozenia róznych rzeczy wobec siebie rzeczy moga byc w sobie wzajemnie, na sobie, pod soba itd. Dziecko zaczyna zauwazac jak wplywac na rozwój wypadków, co robic zeby sie cos dzialo. Wylacznik swiatla jest super dla tego rodzaju eksperymentów! Dziecko zaczyna zauwazac, ze niektóre rzeczy/sytuacje sa ze soba zwiazane. Np ze klucz przekrecony w dziurce w drzwiach wejsciowych oznacza, ze tata jest w domu! Nastepnym krokiem jest zrozumienie, ze ludzie i zwierzeta dopasowywuja wzajemnie ruchy np kiedy ida obok siebie. Dziecko zaczyna rozumiec, gdy cos jest nie tak np gdy ludzie zderza sie ze soba to moze byc zabawne ale i przerazajace. Fizycznie dziecko zaczyna lepiej koordynowac swoje ruchy, raczkowanie idzie mu coraz lepiej. Bardzo wazne jest, by pamietac, ze dla kazdego dziecka swiat relacji bedzie innym wlasnym- przezyciem calkowicie opartym na tych umiejetnosciach, które dziecko zdobylo w poprzednich skokach rozwojowych. Nowe umiejetnosci: Siada samo Stoi bez pomocy, idzie z pomoca Obchodzi stól przytrzymujac sie Idzie pchajac rzeczy przed soba Raczkuje Chwyta male przedmioty za pomoca palca wskazujacego i kciuka Umie uderzac dwoma przedmiotami o siebie trzymajac je w obu dloniach Podnosi dywan, by zobaczyc, co sie pod nim znajduje Wyjmuje zabawki ze skrzynki i wklada je do skrzynki Zdejmuje skarpetki Karmi mame, tate i psa Przenosi wzrok z jednego obrazka na drugi w ksiazce z obrazkami Obserwuje ruchy osoby, która sie dziwnie zachowuje Patrzy uwaznie na szczególy np na metke przyszyta do misia Tanczy, gdy slyszy muzyke Nasladuje klaskanie Nasladuje machanie raczka na pozegnanie Protestuje, gdy mama czy tata wychodzi Raczkuje za mama czy tata Slucha uwaznie glosów w telefonie Laczy zdarzenia i slowa, rozumie proste polecenia np nie rób tak 37 tygodni Jak poprzednio - i ten skok zaczyna sie okresem marudzenia dziecko krzyczy czesciej, jest niesmiale, nie ma apetytu, wisi na rodzicach, i czasami wydaje sie zapomiec, to, czego sie dotychczas nauczylo wydaje sie bardziej dziecinne . Okolo 36-40 tygodnia Twoje dziecko zaczyna zauwazac i rozumiec, ze swiat mozna podzielic na grupy. Dziecko zauwaza, ze rzeczy moga miec cechy wspólne np moga brzmiec lub pachniec podobnie. Dziecko zaczyna rozumiec slowo kon w ten sposób, ze wszystkie konie naleza do tej samej grupy, niezaleznie od tego, czy sa czarne czy brazowe, czy sa stoja w stajni czy tez na lace, czy sa z porcelany czy tez sa prawdziwe. Wszystkie sa konmi. Zrozumienie pojec w ten sposób wymaga czasu i treningu dziecko staje sie malym naukowcem! Pracuje ciezko nad poznawaniem swiata poprzez wzrok, sluch, smak i dotyk, eksperymentuje nad podobienstwami i róznicami. Niektózy badacze uwazaja, ze w tym wieku zaczyna rozwijac sie inteligencja. Kiedy dziecko zaczyna dzielic swiat wedlug kategorii jego sposób myslenia zaczyna byc podobny do myslenia doroslych. Dlatego zaczynamy lepiej rozumiec wlasne dzieci poniewaz mysla w podobny sposób do naszego. Nowe umiejetnosci Pokazuje, ze rozpoznaje ksztalty Pokazuje, ze uwaza, iz cos jest zabawne za pomoca gestów czy odglosów Rozumie nazwy przedmiotów np skarpetka czy kotek Wola czlonków rodziny za pomoca róznych dzwieków Pociesza/przytula swoje zabawki Robi miny do wlasnego odbicia w lustrze Po raz pierwszy jest zazdrosne gdy mama lub tata przytula inne dziecko Zachowuje sie szczególnie grzecznie, gdy czegoc chce Bierze inicjatywe do zabawy Prosi mame lub tate, by zaspiewali piosenke lub klaskali 46 tygodni Okolo 41-42 tygodnia moze rozpoczac sie okres marudzenia, który moze trwac do 5-ciu tygodni. Dziecko moze byc bardziej marudne, niesmiale, mniej samodzielne i bardziej dziecinne. Zachowanie moze sie szybko zmieniac i dziecko moze byc bardzo grzeczne by za chwile bardzo rozrabiac wszystko po to, by zwrócic na siebie uwage. To wszystko jest wprowadzeniem do nastepnego skoku rozwojowego swiata sekwencji. W 46 tygodniu ( 44-48 ) dziecko zaczyna znajdowac i tworzyc sekwencje za pomoca swoich zmyslów. W poprzednim skoku dziecko czesto rozbieralo przedmioty na czesci po to, by je zbadac obecnie zacznie je w tym celu skladac na przyklad budowac wieze z klocków zamiast rozbierac zbudowana wieze. Twoje dziecko zaczyna laczyc zdarzenia np zebranie swoich ubranek z podlogi i wlozenie ich do kosza na brudna bielizne. Zauwazysz, ze dziecko zaczyna rozumiec, ze niektóre zdarzenia zazwyczaj nastepuja po sobie i ze wie, jakie nastepne zdarzenie nastapi po poprzednim. Twoje dziecko np popatrzy na magnetofon, gdy skonczy sie tasma, bys zmienil strone kasety. Dziecko zaczyna wskazywac na rzeczy i nazywac je, lubi, gdy robisz to samo. Nastepnym krokiem bedzie pokazywanie w kierunku, w którym masz isc, gdy trzymasz je w ramionach. Nowe umuejetnosci Wskazuje na i nazywa rzeczy Wskazuje na i chce bys nazywal rzeczy Mówi nie gdy nie chce czegos zrobic Umie udawac glosy zwierzat Mówi mmm gdy chce jescze jesc Wie, co pasuje do siebie i moze wlozyc okragly klocek do okraglej dziury Próbuje ulozyc proste puzle Patrzy na lampe i wyciaga do niej rece, gdy naciskasz na wlacznik Próbuje rozmawiac przez telefon Próbuje rysowac na papierze Próbuje uczyc sie chodzic pchajac np chodzik czy krzeslo Znajduje cos do wspinania jesli chce sie do czegos dostac Schodzi tylem z kanapy czy schodów Próbuje celowac gdy rzuca pilka Wyraznie daje do zrozumienia, ze chce sie z Toba bawic i wyraznie sie z Toba bawi Szuka przedmiotu, który ukrylas Ukrywa przedmiot samo, czeka i smieje sie gdy go znajdziesz Podaje Ci przedmioty bys wlozyl je do szafy Przynosi przedmioty np pieluche Przynosi szczotke i zamiata Nasladuje Twoje czynnosci np miesza w garnku Próbuje sie samo rozbierac Próbuje ubrac skarpetke czy bucik Uzywa szczoteczki do zebów Daje Ci posmakowac, to, co samo je Oszukuje Cie gdy chce sie bawic udajac, ze nie umie tego, co wiesz, ze juz umie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala_1990
Ewa super artykuł... teraz się dowiedziałam dopiero co się z moim dzieciątkiem działo:D a tak się dziwiłam, że zachowuje się zupełnie inaczej:D Ale myślałam, że może coś jej zaszkodziło co zjadłam a tu po prostu córcia mi dorasta:D dziś o 4:10 skończyła 6 tygodni:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super artykuł, akurat jestem na czasie więc mogę się włączyć do tematu.Mój Filip od jakiś 3 dni zrobił się strasznie nerwowy, przez cały dzień krzyczy, najchetniej nie schodziłby z rąk i nie moze spokojnie usnąć- jak przeczytałam ten artykuł to wydaje mi się że to pierwszy ze skoków rozwojowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala_1990
Tak sobie teraz myślę, ile nas tu jest aktywnie udzielających się;-)? Chyba troszkę się zebrało... Powiem Wam szczerze, że to forum nie raz bardzo mi pomogło i mam nadzieje. że jeszcze długo tak będzie;-) a może kiedyś jak nam dzieciaczki podrosną to uda się jakiś zlot zorganizować grudniowych mamusiek:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajne wyznanie :) ale myślę podobnie :) super że po porodach nie przestałyście pisac,dzieki temu forum nadal " żyje " :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w szkole rodzenia dostałam kalendarz - pierwszy rok z życia dziecka i tam każdy miesiąc jest opisany jakie nowe umiejętno ści dziecko nabywa, jak się zachowuje i dodatkowo są miejsca na każdy dzień gdzie od urodzenia wpisuję co nowego Wojtuś zrobił - a to pierwszy uśmiech, pierwszy uścisk rączki, kiedy zaczął gaworzyć i jakie dźwięki nowe wydaje. Super sprawa - mam nadzieję że jak dorośnie będzie miał super pamiątkę. Na koniec każdego skończonego miesiąca wklejam zdjęcie i waże go i mierzę i też zapisuję. Czy któraś z was też tak robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olenia na razie to ważyłam tylko raz i to akurat byliśmy u lekarza to poprosiłam o zważenie. Teraz to będę ważyła tak, że najpierw sama staję na wadze a później z małym. Wiem, że takie ważenie nie jest dokładne ale orientacyjnie będę wiedziała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajny pomysł z tym opisywaniem co i kiedy maluszek robił ,szkoda że wcześniej na to nie wpadłam teraz już nawet nie pamiętam kiedy był pierwszy uśmiech,gaworzenie czy przewracanie się na boki ,mój mały od wczoraj bacznie przygląda się swoim rączkom i główkę trzyma przez dłuższy czas prosto ,co do ważenia to ja mam fiola i co drugie dzień małego ważę przed kąpielą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Natala nawet jak ściągasz 40 ml to i tak dla dziecka dawaj, bo to zawsze Twoje mleczko najlepsze:) Wiola ja miałam hopla na punkcie ważenia do końca 3 miesiąca, co tydzień byłam u pediatry na wadze, dopiero pod koniec 3 mies jak już wszyscy sie śmiali, że mały się pyza robi na buzi i ciuszki musiałam te najmniejsze pochować trochę sie uspokoiłam i dałam sobie spokój:) Teraz już widać po rzeczach, ze rośnie, bo co rusz muszę coś chować, bo sie już nie wciska ten mój mały kotlecik:) Też dostałam kalendarz na cąły rok z nivea, wpsiuje tam wagę co miesiąc, ale zdjęcia nie wklejam. Zreszta mi służy do wpisywania godzin karmienia, bo ja zapisuje sobie każde karmienie,pomaga mi to, bo wiem dokładnie kiedy mały sie obudzi. Tez sie cieszę, że dalej piszemy, zawsze to raźniej jak wiadomo, że inne mamy mają podobne problemy:) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karo ja już ma dwie reklamówki za małych ciuszków ,wczoraj zrobiłam kolejny porządek w szufladzie u małego i następne poszły ,mam już komu nawet oddać bo koleżanka w 14 tyg ciąży jest,poszła do lekarza przekonana że to 4-5 tydz bo ma tarczce bierze leki które zatrzymują czasami okres a tu taka niespodzianka ja mówię że wszystkie dolegliwości trzech pierwszym miesięcy za nią bo leci jej już czwarty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala_1990
Tez prowadzę taki kalendarz;-) Potem dam go mojej Córci jak podrośnie, bo ja zawsze mamy dopytywałam co kiedy zaczęłam robić i denerwowałam się, że mi nie potrafi dokładnie odpowiedzieć:P Moja Tosia będzie miała wszystkie te informacje jak na dłoni;-) Co do ciuszków to pierwsze odłożyłam jak Tosia skończyła miesiąc, bo już nie mieściła się w rozm 56 i przeszłyśmy na 62;-) pewnie teraz następna zmiana jak skończy 3 miesiące;-) Lubie tą wymianę ciuszków, bo uwielbiam łazić po sklepach i zawsze mam pretekst dla narzeczonego, że musimy jechać po ciuszki dla dziecka:D Nie ma wtedy wyjścia i musi z nami łazić:D A Tosia zazwyczaj na takich zakupach zachowuje się jak aniołek, bo smacznie sobie śpi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do ciuszków to ja już dwa razy wynosiłam. Mój maluch nie mieści się już w rozmiar 62. Teraz jesteśmy na etapie 68 a on dopiero w poniedziałek skończy 2 m-ce. Boże jak on szybko rośnie - niech ktoś to zatrzyma ;) Mój mąż się śmieje że dobrze w tej stołówce karmią i dlatego tak rośnie. Niech rośnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry mamuśki:) u nas znowu śnieg i zimno. Szkoda, przyjemniej sie spacerowało jak było ciepło. Co do ciuszków, to mi troszkę żal, że dziecko tak szybko rośnie. Z jednej strony sie oczywiście cieszę, że rośnie, że jest zdrowe i ma apetyt. Z drugiej jednak szkoda, że tak szybko rośnie, nie zdążyłam się nacieszyć taką malutką kruszynką. Mój chłopak to już kawaler się robi po mału, niedługo też wskoczymy w 68:) Właśnie chyba sie dziś wybiore na zakupki. Też uwielbiam latać po sklepach dziecięcych, a ostatnio były wyprzedaże więc poszalałam, nawet na przyszły rok juz synkowi kupiłam kombinezon. Obmyśliłam, że jak nie będzie pasował to po prostu wystawie na allegro, a teraz były przeceny 70% więc warto było sie skusić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) moja kryszynka tez rosnie i tez juz przeszlam na 62, ale nie ze wszystkich ubranek, bo co firma to inny rozmiar.Body mam jeszcze na 56 a spiochy pajace koszulki itp juz na 62. Ja dostałam od znajomych taka książeczke, Kronika naszego dziecka http://siedmiorog.pl/k1371_kronika_naszego_dziecka___niebieska___dla_chlopcow_ i tez tam zapisuje i mozna zdjecia wklejac, obrysowywac raczke, nózke :) W tym linku co wkleiłam mozna zobaczyc jak wyglada w srodku ksiazeczka, mi sie podoba :) Kalendarz tez dostałam od połoznej ale to taki jak zwykły, a ta kronika taka fajna kolorowa z obrazkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam taki album ale tyko imię wpisałam ,muszę się za to zabrać .Marcel ma pięknie uzupełniony ze zdjęciami to i Mateuszkowi muszę zacząć wpisywać i zdjęcia powklejać.Paskudna zima wróciła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja torbę ciuszków oddałam do Centrum Zdrowia dziecka dla dzieciaczków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane, u nas tez byla zmiana ciuszkow z 56 na 62, choc niektore 62 tez sa juz za male. Malutką ważę, że najpierw wchodzę ja na wagę potem z nią i wyszło 5800, ostatnio kupilam pampersy nadal 2 a tu okazuje się ze za małe i juz 3 by sie przydały. Moja mama tak mi Amelkę ozstroiła ze tragedia, przez tą calą przeprowadzkę i remont gdzieś się wszystko powaliło. Malutka wiecznie mi płakała ale to wiecznie, nie wiadomo o co jej chodziło ,aż w koncu przypomniało mi się jak któraj z Was dała linka do ksiązki język niemowląt, od 3 dni siedze i czytam i normlanie szok, juz 2 dzien w koncu mam czas dla siebie, Mala wiecznie usmiechnieta, nie placze prawie wcale, tylko jak chce cos dac do zrozumienia, normalnie jestem WDZIĘCZNA za ta ksiązkę. Do nas przyszla wiosna, jest ponad 15 stopni i slonecznie , pogoda w sam raz na grype, niestety mąż przyniósl jakies paskudztwo do domu, teraz sie kuruje, mam nadzieje ze Malutką nie dorwie, Wiecie co zauwazylam u mojej corci , ze jak sciągam mleko i daję z butelki to wytrzymuje do 3 godzin, a jak daję jej cyca to woła co godzine, normalnie się nie dojada,teraz chyba cyc zostanie juz tylko na noc, ok pozdrawiam was w ten cieplutki piękny dzien, zaraz uciekamy na 2 spacerek ;))) buziole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłam że mój maluch zupełnie inaczej zachowuje się jak oboje z mężem jesteśmy rano przy nim zanim otworzy oczka. Jak zobaczy tatę to dosłownie śmieje się od samego rana aż chichocze z radości. Niestety w tygodniu to raczej nie jest możliwe bo on pracuje. Jak przychodzi z pracy to wodzi za nim cały czas wzrokiem a jak wyjdzie z pokoju to uparcie gapi się na drzwi - tak jakby czekał aż do niego przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) z okazji walentynek życze Wam duzooo MIŁOŚCI :):* ameele fajnie ze sie odezwałas:) U mnie pogoda sliczna, sloneczko sieci zaraz wychodze z maluszkiem na spacerek. Mąż wczoraj w prezencie walentynkowym przynióśł mi do domu psa (jakbym mało miała na głowie) Golden Retriever, piesek sliczny, grzeczny tylko ze ma juz 3 miesiace i jest juz taki duzy ze szok hehe Maluszka obwąchał i tyle, nic mu nie robi. Ponoć te pieski lubią dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×