Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Pracuję nad nową szatą graficzną. A ostatnie trzy dni poświęciłem tylko na matematykę. ------ Jest dużo nauki do matury. Do, niektórych przedmiotów można napisać tylko wskazówki. Np. do Polskiego, angielskiego, historii czy wos-u. A do TI najlepszy byłby filmik. Do matury jestem dość zajęty. Szczególnie, że chcę zdawać matmę na rozszerzonym. Jak tylko, znajdę trochę czasu jakieś materiały dorzucę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariaTrz
mogłabym dostać ten link do strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariaTrz
aaa skminiłam już, mam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne, rozumiem :) 5 egzaminów mam za sobą, teraz mam do zdania: polski, historię, biologię, wos, fizykę i technologię informacyjną. Potrzebuję właśnie wskazówek, czego konkretnie się uczyć i na co poświęcić najwięcej czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najtrudniejsze z tego, co masz do zdania, to fizyka i biologia. --------- Z polskiego jest dużo czytania lektur oraz należy wiedzieć co to jest funkcja ekspresywna impresywna, antonimy itd. Jest dużo do czytania i zapamiętania. Egzaminy nie jest taki trudny. ------------------ Co do wos-u i TI są to dość łatwe egzaminy. ------ Historia, jest dużo też do czytania, ale najwięcej czasu poświeć historii polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny i chłopaki ,mam pytanie ,z czego skorzystac zeby sie przygotowac na egzamin z podstaw przedsiebiorczoesci? ,powiedzcie czy do wos starczy jakies opracowanie?,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@egzaminowany, mam prośbe, daj mi znać jak dostaniesz list z OKE odnosnie matury, bo wysyłaliśmy w tym samym dniu, dzwoniłem do OKE w zeszłym tygodniu, i pani powiedziała że będzie początkiem tygodnia, ale aktualnie jestem poza domem. @gosc, odnosnie PP, to napewno gospodarka, co to jest WIG, WIG20 itp., co to jest inflacja, giełda, rynek, jakies podstawy ekonomii, ogólnie nie bój sie tego egzaminu bo zdawalność oscyluje na poziomie 100% ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@gosc, zapomniałem dopisać, internet, wikipedia, google w zupełności wystarczą do PP, odnosnie WoS'u to PP i WoS są troche powiązane, ale tutaj też internet załatwia sprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wykonałem właśnie telefon do OKE Poznań z pytaniem: "Jakie dokumenty muszę przesłać do 31 grudnia, aby w maju przystąpić do matury ?" A w odpowiedzi usłyszałem: "Tylko deklarację 1a,bo świadectwo już mamy". To możliwe, że "świeżo upieczeni" absolwenci lo nie muszą przesyłać świadectwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś dzwoniłem do OKE i już wysłali listy ws. matur. ------- Z tymi OKE różnie bywa. Ja jak dostanę list z OKE, to będę wiedział jak postępować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dostałem właśnie pismo z OKE, przychodzi normalnym listem, ze skrzynki wyciągałem. Przyznali mi szkołę o którą wnioskowałem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wnioskowałem o szkołę w Częstochowie. I miałem nadzieję, że będzie to ta, w której zdawałem egzaminy eksternistyczne. I tak się stało. Jutro tam jadę i będę załatwiał wszystkie formalności. Tak żeby już wszystko do końca tygodnia załatwić pozytywnie. Dobra, teraz tylko dobrze zdać maturę i mieć z głowy. Następnie Uniwersytet Śląski wydział WIINOM kierunek informatyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, lepiej dla mnie na UŚ. - Dojazd, zdecydowanie bliżej mam do Sosnowca, niż do Gliwic. Jest to ważne szczególnie jak chce się iść na studia dzienne. - W Gliwicach są dwa dwa wydziały AEI oraz WE. Dostać się na AEI, to jest wyzwanie, po za tym poziom jest wysoki . Na wydziale elektrycznym, jest mniej chętnych niż miejsc. Mało popularny kierunek. --------- Mi głównie chodzi aby na studiach, opanować w stopniu dobrym/bardzo dobrym programowanie C#, C++ , Java oraz HTML. Oraz nawiązać kontakty z ludźmi z branży. Oraz od drugiego roku może od przerwy letniej po pierwszym roku rozpocząć staże, praktyki ew. zlecenia . Aby już zarabiać. --------- Po studiach może nawet praca za granicą. Zobaczy się, nie chcę wybiegać za bardzo do przodu. Myślę też nad zakupem Photoshop extended cs6 dla studentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilo90
Mam jeszcze pytanko, czy egzaminy odbywające się w luty są przez cały weekend, tzn, np. sobota i niedziela? czy tylko w jeden dzień całość? Ile przedmiotów wybieraliście na raz? mam problem z chemią fiza no i matma;/ nie wiem co brac na 1szy ogien z tych trzech. Z czego sie uczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminyowany
Egzaminy eksternistyczne przeprowadzane są, piątek-sobota-niedziela, piątek-sobota-niedziela, piątek-sobota. W ciągu tych ośmiu dni odbywa się 11 egzaminów z zakresu LO. ----- Ja na pierwszy raz wybrałem 7 a na drugą sesję 4. Wszystkie zdane bez poprawki żadnego egzaminu. Jak dla mnie, to chemia była łatwa matematyka też, fizyka już trudniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilo90
Poziom trudności dla każdego jest inny, więc nie wnikam. Kiedy można się spodziewać dokładnych dat egzaminów? Mam zadzwonić czy na stronce się pojawią? Do końca grudnia muszę wpłacić kasę za przedmioty...mam przesłać jakieś potwierdzenie, czy tylko wpłacić i zadzwonić czy dotarło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że dla każdego poziom jest inny. -------- Co do dat egzaminów, powinny być w połowie grudnia może później. Każda komisja publikuje je w swoim terminie. Wg. prawa nie później niż do końca grudnia.(jak dobrze pamiętam). A nie później niż na dwa tygodnie przed egzaminem ośrodki gdzie będą przeprowadzane egzaminy. ----------- Kiedyś jak czytałem, to było napisane aby przesłać dowody wpłat(oczywiście kopie). I na przelewie powinno być napisane za jaki przedmiot. ----------------------------- W mojej ocenie egzaminy nie były bardzo trudne. Ale jak ktoś myśli, że są bardzo proste i bez jakiejkolwiek nauki je zda, to się myli. Ja uczyłem się dużo i egzaminy nie sprawiały mi kłopotów. Jedynie biologia mnie troszkę zaskoczyła, ale zdałem ją i teraz myślę o maturze i studiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilo90
Jasne, pouczyć się trzeba - nic za darmo :) dzięki za wszystkie info. Ale co do miejsca, skoro należę pod Poznań to chyba zawsze w tym samym miejscu to się odbywa tzn. tam gdzie poprzednie egzaminy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyrektor OKE wyznacza szkołę przed każdą sesją. Może to być inna szkoła. Z reguły są to te same szkoły, ale mogą się zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszyatkich przedluzyli mi umowe o dwie sesje i pisze tam zeby wplate za egzamin dokonac do konca grudnia a nie moge, w styczniu twgo zaplacic ? Jest taka mozliwosc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zawsze jest napisane,ze wpłate trzeba uiscic do konca grudnia ,ewentualnie staraj sie o zniesienie kosztów,ale z wnioskiem trzeba zdarzyc do połowy grudnia zeby mogli na pokojnie rozpatrzyc ,generalnie to masz czas do konca grudnia ale jesli wniosek to lepiej złozyc wczesniej,zalezy od Twojej sytuacji materialnej,Jesi do konca tego roku tego nie zapłacisz to nie dopuszczą Cie do egzaminów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja chyba slepa jestem ,składaliscie załącznik 2,7 ?bo ja nie moge tego znalezc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakimi literami wypełniliście deklarację maturalną? Ja wypełniłem drukowanymi a temat pisanymi zgodnie z tematem szkolnym. ------------- Mam już podbitą deklarację maturalną przez szkolę jutro wyślę do OKE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Deklaracje wypełniłem DRUKOWANYMI(dane osobowe + adres do korespondencji), a pisanymi przedmioty, z których będę zdawał. Tematu prezentacji nie wpisywałem, ponieważ nie wiem do jakiej szkoły zostanę przydzielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobnie jak ty, też wypełniłem drukowanymi. Tylko, ja też drukowanymi wypełniłem dodatkowy przedmiot i poziom też drukowanymi. Jak kiedyś dzwoniłem do działu egzaminów eksternistycznych, to powiedziała mi pani, że może być drukowanymi i tak samo w szkole. W sumie czy to ważne. Ważne jest dokładnie przepisać tomat prezentacji. A język napisałem tylko ANGIELSKI. Nie pisałem JĘZYK ANGIELSKI. A temat pisanymi. Dokładnie tak jak na liście tematów. ---------------- Wybrałem sobie następujący temat: [co o nim sądzicie] Ojczyzna jako wartość najwyższa. Omów temat, odwołując się do wybranych utworów literackich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Ja dopiero list dostałam z wyznaczoną szkoła. Po weekendzie musze wybrać się i wszystko ogarnąć w tej szkole. Jednak to jest ta najbliżej mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno przed przerwą świąteczną. W szkole nie ma za dużo do załatwiania. Jak twoja szkoła opublikowała w internecie tematy z polskiego, to możesz sobie coś wybrać. Mi chcieli dać tematy abym jeszcze raz przyjechał i sobie wybrał po zastanowieniu. Ale jak zobaczyłem temat, to wybrałem od razu. Następnie opieczętują ci deklarację, podpisze jakiś zastępca dyrektora lub dyrektor, że przyjął deklarację. A ty odeślesz to do OKE. Tam nie ma za dużo do załatwiania. ----------- Ja jeszcze dostałem extra arkusze próbnej matury z angielskiego oraz płytę z transkrypcja, arkusz z matematyki oraz arkusz z polskiego ale rozszerzonego. To są arkusze próbnej matury z operonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Ale ja już deklaracje wypełniałam w OKE więc jeszcze raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×