Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Niestety ja też nie wiem jak mamy to zapisać... Ja bym to zapisała normalnie szczerze mówiąc(bo w tamtym próbnym przy punktach oceny nic na ten temat nie ma). Myślę, że nie ma co być nadgorliwym...w końcu to podstawa jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweterek12
no sprobuje moze masz racje;D tzn pewnie masz:) do zobaczenia w niedziele;D powodzenia wszystkim dzis na chemi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chemia moim zdaniem nie aż tak miła;p. Ale zdać chyba zdałam przydałoby się sprawdzić wyniki. Moli nie ruszałam:D Tamte p/f co były 4 mam pfpf. Tamte co były 2 mam chyba oba fałsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NILAK
Chemia pokazala mi,ze malo umiem :D ale tez licze na 2, sessi tamte dwa tez mialem FF chyba a oczywiscie zadanie za 4pkt zapomnialem jak mialem ale chyba PFFP mole zrobilem ale tych innych nie ruszylem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxahdfydsyljiy
Ile powinno wyjść w zadaniu z roztworem bodajże NaOH? Mnie wyszło 0,25mola/dm3 W tej reakcji cynku z kwasem siarkowym, wodoru powinno być chyba 0,5mola. W zadaniu z wyliczeniem masy kwasu siarkowego wyszło mi 19,6g W zadaniu z X i Y to były chyba etanol i eten. Banalne było zadanie ze sposobami otrzymywania CO. W zadaniu z rozpoznaniem węglowodoru powinno być D. Przy wapniu powinien być marmur i wapno palone. Egzamin był znacznie prostszy niż matury z zakresu podstawowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NILAK
To gratuluje bo dla mnie byl trudny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A o czym było to zadanie z rozpoznawaniem węglowodoru? Mam sklerozę;p. Ja powinny być te pierwsze 2 z tym CO? I czy ktoś pamięta to p/f? Tam z tą ropą naftową chyba powinna być benzyna i mazut. Tam w jednym kwas cytrynowy i ocet chyba. I tam gdzie trzeba było nazwy systematyczne i wzory to chyba eten i etanol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NILAK
O kurcze to po tym co piszecie to bede mial moze 15pkt a liczylem,ze bede mial 21 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxahdfydsyljiy
Chyba w takiej kolejności CO2 + C ---- 2CO C + H2O -------- CO + H2 2C + O2 ---- 2CO Rozpoznanie było za 1pkt był wzór półstrukturalny i 4 odpowiedzi do wyboru. 3,3,4trimetyloheptan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mani-Mania
W zadaniu na stezenie tez mam 0.25 (ale chyba zamiast moli/dm3 napisałam dm3/mol - zle oczywiscie). Tam z ropą zaznaczyłam mazut i naftę, a chyba ma być benzyna i nafta (a moze jeszcze inaczej?). W zadanku z konfiguracją Magnezu, zamiast pomniejszyc liczbe elektronów o 2, zwiększyłam. A w tym drugim P/F to napisalam, ze prawda, ze produktem jest sól i fałsz w tym drugim zdaniu. Wiecie, ze zdawalność z technologii inf. jest najmniejsza ze wszystkich przedmiotow? Moze sobie jakoś powtórzymy ;-) Ja na przyklad nie wiem jak obiczać czestotliwośc słów w excelu, i w ogole nie za bardzo wiem jakie formuły zastosować w tym pierwszym zadaniu z przykladowego arkusza (to z wynikami Dużego Lotka). Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NILAK
To ta odpowiedz jest dobra? bo chyba ta zaznaczylem z tego co pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eee z infą to chyba odwrotnie;p. Nie znam nikogo prawie kto by jej nie zdał. Większość którą pytałam zdała na 4 bez styczności z tym prędzej:D. Może z chemią się nawet na 3 załapię :D Tam był mazut chyba jeszcze;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxahdfydsyljiy
Skąd informacje o zdawalności egzaminów? Oprócz tego: http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/6C65F0C6 nie ma chyba nic. Dla tych którym nie chce się czytać: tylko 21% zdało TI w sesji jesiennej 2009. Nie ma chyba funkcji pozwalającej obliczyć "częstotliwość" słów. Można obliczyć liczbę słów ogółem funkcją ile.niepustych, a liczbę wybranych słów funkcją licz.jeżeli. Później podzielić drugi wynik przez pierwszy i wynikiem będzie częstość występowania słowa w zbiorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie widzę tam żadnych danych procentowych poza " Zdawalność wahała się od 26% z matematyki do 97% z biologii (100% z języka francuskiego)". W lutym infor zdali wszyscy którzy podchodzili z forum i nikt się nie uczył, Czego w 1 dzień chcecie się z niej nauczyć? Ja się nią nie martwię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A! o jesienną 2009 Ci chodziło. No tak jest 21 %, ale może to błąd:D. Przynajmniej ostatnio informatyka była b. łatwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxahdfydsyljiy
Egzaminy z różnych sesji mogą się bardzo różnić poziomem trudności i nie można wykluczyć, iż najbliższy będzie wyjątkowi trudny. Sprawdzał ktoś dziś „poprawność działania wybranego przez siebie oprogramowania i komputera? To cytat ze strony oke Warszawa, na stronach innych oke też jest o tym wzmianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez paniki. W sesji zimowej 2011 miałam tak banalny arkusz, że prościej to chyba się już nie da zrobic tego egzaminu. Prezentacja, excel, notatnik, word.. wszystko na tacy.. Aby zdać wystarczy prezentacja... jeszcze chyba jakiś test był-banał. Może i w tej sesji będa łaskawi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NILAK
A na jakiej wersji office sie pracuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxahdfydsyljiy
Naprawdę nagrywają płyty CD, co trwa nawet kilka minut, zamiast używać pamięci USB? Można wybrać wersję programów, np:MS Office 2010 czy tylko typ MS office/open office?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy jaki ma szkoła. Chyba 2003 lub nowszy. Jakby ktoś pamiętał coś jeszcze z chemii to piszcie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba gdzieś tam w procedurach pisało, że na pamięć przenośną mogą zgrywać i dopiero potem już wszystkie prace na płytę w 2 kopiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123456793
Co daliście przy tym zabarwianiu wody, trzeba było zaznaczyć albo oranż albo fenoloftaleinę ? W zadaniu gdzie zabarwiło wode na ceglany to była pozytywna czy negatywna, jakie było drugie pytanie do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123456793
Drugie zadanie pewnie jest banalne ale jak miałam problem, 11 protonów, 12 neutronów i ile elektronów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123456793
Nie działa mi strona 100 ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mani-Mania
Wlaśnie ja tę zdawalnośc wzięłam z tej interpelacji w sejmie gdzie jest napisane, że najwieksza ma biologia a najmnijesza tech. inf. i mnie to nieco zmartwiło. A z chemii bylo jeszcze zadanie o rodzaj wiązania na podst. skali Paulinga i opis metalu, który tworzy patyne (prawidłowo: miedź).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@sweterek12 Wystarczy, że klikniesz w "Zapisz" i rozszerzenie samo się zrobi takie jak powinno, nic tam nie trzeba przerabiać. :P @12345678993 Nie, nie będziemu musieli nadawać hasła na zmiany. A jeżeli jakimś cudem tak to o ile pamiętam jest taka opcja gdzieś w ustawieniach w malym okienku które wyskoczy nam po kliknięciu w "Zapisz" @NILAK & xxxahdfydsyljiy Co do wyboru wersji oprogramowania to przy składaniu deklaracji wybranych przedmiotów trzeba było zaznaczyć czy chcemy linuksa z open office czy windowsa z ms office, coś jak na tym obrazku(mam nadzieję, że będzie się ładnie wczytywał.) http://s3.ifotos.pl/img/tiPNG_hqsreqx.PNG To jaką dokładnie będziemy mieli wersję zależy jedynie od majętności szkoły, w której będziemy zdawać. W szkole, w której ja będę zadawać, chwalą się na stronie "pracownia komputerowa - świetnie wyposażona w komputery najnowszej generacji - stale aktualizowane", osobiście liczę na jak najnowsze oprogramowanie, ale nie ma co się przejmować wersjami, w MS Office łatwa, intuicyjna obsługa stała od zawsze na najwyższym poziomie, poszczególne wersje różniły się głównie rozwiązaniami graficznymi, co innego mogę powiedzieć o Open Office, ale ono na szczęście się zmienia. (hmmm, czy mi się wydaje czy wkroiło gdzieś posty po godzinie 19:20? Były właśnie o wersji MS Office i teraz ich nie widzę :), może to coś u mnie :P) Nie ma co się przejmować jak nie daliście sobie rady z pierwszym pytaniem z przykładowego arkuszu egzaminacyjnego z technologii informacyjnej ze strony OKE, też próbowałem się z nim uporać do końca, znalazłem w internecie na innym forum temat gdzie osoby "bardziej od nas uzdolnione informatycznie" nie dawały sobie rady z rozwiązaniem całkowitym tego zadania. @123456793 Też mi się coś tu popaćkało, były nowe posty, po odświeżeniu strony gdzieś zniknęły, 100 strona też niby była ale nie było na niej postów, teraz już chyba wszystko jest OK. :D @Mani-Mania Nie ma co się przejmować tą interpelacją. Wg mnie jest tak ponieważ nasze egazminy zdają też osoby w średnim wieku i starsze, które za czasów swej edukacji nie miały lekcji informatyki oraz nie posługują się na co dzień komputerem, przez to nie wiedzą np. ile gigabajtów ma petabajt lub czy drukarka jest urządzeniem wewnętrzym czy zewnętrznym, już nie wspomnam o pracy z MS Office za którą przyznają wiekszą część punktów, i zapewne one dają głównie taki wygląd zdawalności technologii informacyjnej. Niestety nie ma chyba innych przykładowych arkuszy, najlepiej wykuć wszystko co wypisali w informatorze, ciut nad przykładowym arkuszem, nie ma tego jakoś bardzo dużo. Wyczytałem, że niektóre osoby są przeziębione, zatem polecę im sposób na przeziębienie który mi zawsze skutecznie pomaga, w dodatku jest w 100% naturalny, przez co nie rozwalamy sobie wątroby tabletkami. Otóż potrzebujemy szklankę ciepłego mleka(nie gorącego)(wszystko oczywiście mieszamy, mleko najlepiej by było jak najbardziej tłuste, masło jak najbardziej prawdziwe, miód tak samo), wrzucamy do niego łyżkę masła oraz łyżkę miodu, do tego wrzucamy/przegryzamy jeden lub dwa(zależnie od stopnia zaawansowania przeziębienia) ząbki czosnku. Można nie dać rady go zjeść na surowo, więc można go wkroić w kanapkę czy coś w tym stylu. Oddech po takiej miksturze jest zabójczy ale szybko powraca się do zdrowia. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff posty wreszcie wróciły:D. Dzięki za miksturę na zdrowie, ale u mnie nie działają takie;p. W tej chwili NIC już na mnie nie podziała dopóki nie będę mogła po prostu odpocząć... Co do odp z chemii dalej, ja dałam fenoloftaleinę i kolor różowy, ale był to strzał raczej. Tamta próba trommera dałam pozytywny... Pamięta ktoś tam gdzie trzeba było dać egzo czy endo? I te prawda fałsz? Co do tamtego z wiązaniami to prawie identyczne było na próbnym;p. Cl2 to będzie kowalencyjne tamto chyba hcl czy cos w tym stylu to kowalencyjne spolaryzowane i Nacl to jonowe... Niestety nie mam też innego arkusza;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mani-Mania
Ok, dzieki, moze jakoś to będzie. A z chemii w tym zadaniu z egzo/endo wybrałam egzoenergetyczną i że temperatura idzie z substancji do ośrodka (bo w opisie było, że ścianki się nagrzały).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×